En dit zijn de knal Iers van deze week: 199 898 C1000 vang?ede Malse biefstuk VERSE MOSSELEN 'Specialistenacties maatschappelijk en ethisch onaanvaardbaar' Lot St. Jozef-gebouw lijkt bezegeld, maar toekomst is onduidelijk Kies een ma***' hu«e Nieuwe Gloria aardappelen Magere hamlappen Elektrische deken stond nog 'aan': slaapkamer aan Eikenlaan uitgebrand Nog 10 dagen lang EXTRA HOGE KORTINGEN AFSLANKEN w 3 Actueel 9 Varia Plan voor 21 seniorenwoningen afgekeurd 4 Actueel 5 Actueel 'Patiënten staan buiten conflict, maar worden wel de dupe' SLAGERIJ „ZUID" 71e JAARGANG NO. 50 WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1993 HET VLEESCENTRU PETERS Makelaars Dief slaat toe in bejaardenhuis C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT RUUD SMIT visspecialiteiten Ze zijn er weer volop! Provinciaal Patiënten/Consumenten Platform: Bewoners komen net van vakantie terug Autokraak Inbraak Hartweg Soest schuift niet voor popfestival tegen racisme PPCP-voorzitter dr. Th. Holleman: AANB VANT ET Jacks25-50% korting Restanten shirts (korte- en lange mouw) nuV2 prijs Zijden stropdassen19,75 Restanten pantalons, nuV2 prijs Restanten schoenen met100 gulden korting Restanten lederen jacksV, prijs Hoge kortingen op kostuums en kolberts herenmode Soesterbergsestraat 51Soest Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152" Telefax 02155-24904 Postbank 126156 FIGUURCORRECTIE Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12< Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Weer terug van vakantie Deze week: VARKENSHAASJES per kilo Zie verder onze adverten» op pagina 10. Geopend don. en vrij. 8/ Altijd kwaliteit e Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 De politie is op zoek naar de man die vorige week donderdag 's ochtends in de zusterruimte van een bejaar dencentrum aan de Inspecteur Schreuderlaan een handtas wegnam en daardoor in het bezit kwam van wat geld, papieren en sleutels van een van de personeelsleden, een 44-jarige vrouw uit Bunschoten. Toen ze dat ontdekte en uit het raam keek zag ze dat ook haar auto, een Suzuki Alto, was verdwenen. De auto werd even later - met een onbekende man - gesignaleerd bij een ander bejaardencentrum, aan de Albert Cuyplaan. Daar bleek nader hand bovendien dat er was ingebro ken in het appartement van een 94-jarige bewoner, die tijdelijk op de ziekenzaal verbleef. De kasten wa ren doorzocht en de buit bestond uit een geldbedrag van ca. 100 gulden alsmede een vestzakhorloge. Van de man die men met de Suzuki zag weg rijden kon de politie slechts een vaag signalement gegeven worden. Dezelfde ochtend bleek in een servi ceflat aan de Soesterbergsestraat dat er een geldkistje werd vermist. Dat was weggenomen bij de receptie. In het kistje zat ca. 300 gulden en ook hier had men een vreemde man zien lopen. Of er een verband bestaat tussen de beide eerder genoemde diefstallen en de laatste valt volgens de politie moeilijk te zeggen. De Suzuki van de dame uit Bunschoten werd overi gens in het weekeinde teruggevon den in Rotterdam. De handtas was weggeworpen aan de Biltseweg. Het geld was verdwenen, maar haar pa pieren zaten er nog in. 500 gram van weedestraat 149 3761 cd soest tel.02155-1 52 88 Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f t3,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het Provinciaal Patiënten/Consumenten Platform Utrecht - een samen werkingsverband van 43 patiënten-organisaties - is fel gekant tegen de acties van de medisch specialisten in Midden-Nederland, waaraan ook de specialisten van medisch centrum Molendael-Soest/Baarn deelnemen. Deze week (van 2 tot en met 6 augustus) vindt de eerste van een reeks "budget-bewakingsweken" plaats, waarin alleen handelingen worden verricht die geen uitstel dulden. Het is de bedoeling dat elke eerste week van de komende maanden zo'n week wordt gehouden. Het PP/CP-Utrecht keurt de acties af en vindt het onaanvaardbaar dat me disch specialisten hun inkomenscon flict met staatssecretaris Simons (Volksgezondheid) uitvechten over de rug van de gebruiker. De specialisten hebben het recht om te protesteren te gen het beleid van Simons, meent het PP/CP, "maar de maatschappelijke positie van medisch specialisten, die een afhankelijke positie voor mensen ten aanzien van hun medische hulp met zich meebrengt, maakt bepaalde acties maatschappelijk en ethisch onaan vaardbaar." Medisch specialisten die nen zich van die positie bewust te zijn en daarnaar te handelen. De nadelen van de acties voor de ge bruikers zijn groot. Mensen die zich hebben voorbereid op een opname of behandeling kunnen behoorlijk gedu peerd worden. Volgens het PP/CP kan het daarbij niet alleen gaan om financië le, maar ook om emotionele en me- disch-technische schade. Het PP/CP acht die schade te groot en wijst de ac ties daarom af. Een structurele oplossing voor de pro blemen moet gezocht worden in over leg. Het PP/CP constateert dat zowel de staatssecretaris als een deel van de specialistenorganisaties zich daartoe inmiddels bereid hebben verklaard, maar het roept alle representatieve or ganisaties van specialisten op om aan dat overleg te gaan deelnemen en ver dere acties stop te zetten. Klachtenlijn: 030-616291 Het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidzorg (IKG) in Utrecht, een onderdeel van het Provinciaal Patiën ten/Consumenten Platform heeft in middels haar telefoonlijn (030-616 291) opengesteld voor vragen en klach ten over de budget-bewakingsweek van de medisch specialisten in Midden-Ne derland. Het nummer is dagelijks be reikbaar van 09.00 's morgens tot 16.00 uur 's middags. Mensen met vragen en klachten over de acties kunnen contact opnemen met het IKG-Utrecht. Alle vragen en klachten worden daar geregistreerd en aan de hand van de binnenkomenden vragen en klachten wordt beoordeeld of er stappen tegen de acties van de specialis ten ondernomen kunnen worden. Die vragen en klachten kunnen volgens het IKG-Utrecht betrekking hebben op onderwerpen als: extra kans op het ontstaan van schade door het uitstellen van behandeling of onderzoek; het steeds weer uitstellen van een be handeling; naar huis gestuurd worden, ondanks een afspraak; extra pijn of ongemak door uitstel van behandeling; het niet verstrekken van uitslagen van onderzoek. Provincie houdt vast aan beëindiging militair gebruik van vliegbasis. ING-bank mag woonhuis Kerkpad ais kanfoor gebruiken. Woongroep: 'Ons verzoek aan subsidie was zo vreemd nog niet...' Gemeenschapsfeest voor alle Soesters telt veelheid van activiteiten. Gratie en discipline van mens en dier. Piet Grift op Radio Soest. SWS organiseert dropping voor de jeugd (13-17). (Jeugd)herberg Soest: goed onderdak voor dui zenden gasten per jaar. Soester drieling groeit als kool, maar een beetje te gen de verdrukking in... Een 37-jarige inwoner van Soest ont dekte vorige week dat zijn auto, die hij aan het Vedelaarpad had geparkeerd, was opengebroken. De dader had de ra diocassetterecorder weggenomen. Wat er met het terrein van het Sint Jozef-gebouw aan de Steenhoff- straat precies gaat gebeuren is nog onduidelijk, maar het lot van het voormalige "verenigingsgebouw" - zoals het bij veel Soesters nog be kend is - lijkt bezegeld. De sloop is nagenoeg onafwendbaar gewor den. De eigenaar van het gebouw - bouw maatschappij Uyland uit Soest - heeft in de afgelopen jaren diverse plannen in gediend, die tot dusver geen van alle ge nade hebben kunnen vinden in de ogen van het gemeentebestuur. Aanvanke lijk was het nog de bedoeling het monu mentale gebouw te redden door er een nieuwe bestemming aan te geven. Dat plan is inmiddels opgegeven en het staat volgens de gemeente wel vast dat sloop en nieuwbouw onvermijdelijk zijn. In de jongste versie van het bouwplan, van de hand van de Soester architect Lotze, wordt uitgegaan van 21 senio renwoningen in een gebouw van drie woonlagen plus een kap. Dat plan heeft echter niet de goedkeuring gekregen van de welstandscommissie, omdat het niet in de omgeving paste "gezien de schaal, de maat en het ritme in deze ka rakteristieke omgeving". Bovendien waren er vraagtekens over de situering van de "penthouses" in verband met de toegestane goothoogte. De welstands commissie vond bovendien dat de en tree was "weggemoffeld" en ook de geplande parkeervoorziening baarde zorgen, aldus een woordvoerder van de gemeente. Wat de vooruitzichten voor deze unie ke locatie in Soest nu zijn moet worden afgewacht. Bouwmaatschappij Uyland was voor het ter perse gaan van deze editie niet bereikbaar voor commen taar. Bij een inbraak in een woning aan de Hartweg zijn in het weekeinde o.a. een stereo-installatie en een telefoon weg genomen. Een kennis die de plantjes water gaf ontdekte de inbraak en stelde de politie op de hoogte. Aan de achter kant bleek een raam te zijn opengebro ken. Het gemeentebestuur heeft een dona tieverzoek van de stichting "Pop Against Racism" afgewezen. De stich ting had 1000 gulden gevraagd als bij drage in de organisatie van een popfes tival. De activiteiten van "Pop Against Ra cism" richten zich op de jeugd van 12 tot 20 jaar. De stichting wil het begrip en de tolerantie tussen jongeren van verschillende etnische afkomst vergro ten. Het College van B. en W. heeft het ver zoek - "hoewel het sympathiek over komt" - afgewezen omdat er met het or-1 ganiseren van het festival geen specifiek gemeentelijk belang wordt gediend, zo als de beleidslijn voorschrijft, en/of dat de activiteiten gericht zijn op de inwo ners van Soest. "Op diverse wijzen proberen wij als ge meente inhoudelijk en financieel een bijdrage te leveren aan de bestrijding van vooroordelen en discriminatie. Een popfestival kan daarin zeker een bijdra ge leveren, maar is geen activiteit die de Soester inwoners betreft," staat in de antwoordbrief te lezen. tiet verenigingsgebouw aan ae Steenhoffstraat: nu een bouwval. Foto: Goos van der Wilt. De patiënten zelf staan buiten het conflict tussen de specialisten en de heer Simons, maar ze worden er wel de dupe van." Dat zegt de Soester dr. Th. Holleman, die voorzitter is van het Provinciaal Patiënten/Consumenten Platform (PP/CP) in Utrecht. De PP/ CP wil patiënten die in de pro blemen komen door de specialistenac ties een adres bieden waarop ze kunnen terugvallen. "Dan kunnen we iets doen," aldus Holleman. Het platform heeft daartoe de klachtenlijn van het In- formatie- en Klachtenbureau Gezond heidszorg (onderdeel van het PP/CP) opengesteld: 030-616 291. Het PP/CP bestaat in Utrecht sinds an derhalf jaar. Het startte in december 1991 en is een van de 26 platforms in het land, waarvan het "werkgebied" sa menvalt met de WZV-regio's (Wet Ziekenhuis Voorzieningen), en die ge zamenlijk de Nederlandse Patiënten/ Consumenten Federatie vormen. De platforms kregen subsidie uit de tijdelij ke stimuleringsregeling van het minis terie van WVC, met het oog op de stel selwijziging, maar heeft een onafhanke lijke positie. Bij het PP/CP zijn in totaal 43 organi saties aangesloten: zowel algemene als categoriale patiëntenorganisaties, con sumentenorganisaties, gebruikersorga nisaties in de gezondheidszorg, gehan dicaptenorganisaties en ouderenbon den. Holleman was destijds - vanuit de ouderenbond ANBO - lid van de bege leidingscommissie die aan de wieg van het platform in Utrecht stond. In Soest is hij o.m. bekend als oud-voorzitter van de SWOS (Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest) en bestuurslid van Mo lenschot. Volgens hem berust het werk van het PP./CP op vier "poten"; ondersteuning van patiëntenverenigingen; voorlich ting en belangenbehartiging; meepra ten over het functioneren van de ge zondheidszorg op regionaal niveau en tenslotte het informatie- en klachten bureau (IKG), dat gericht is op bemid deling. Iedereen kan bij het platform terecht voor informatie over niet-medische as pecten van de gezondheidszorg: pa tiëntenrechten, ontwikkelingen in het beleid, zorgverzekeringen etc. Het IKG is actief bij specifieke vragen en klach ten van gebruikers van de gezondheids zorg, bijvoorbeeld over lange wachttij den, verstoorde relaties met hulpverle ners en vermoedens van fouten in de medische behandeling. Het bureau is onafhankelijk van hulpverleners en in stellingen in de gezondheidszorg. Peugeof 1991, 30.F Nw.pr. 5" en... 12 Seat- De bewoners van een huis aan de Eikenlaan werden zon dagmiddag bij terugkomst van vakantie onaangenaam ver rast, toen zijn een onmiskenbare brandlucht roken. De bo venverdieping bleek vol rook te staari en ze konden niet naar boven toe. De brandweer werd gewaarschuwd, die consta teerde dat het vuur in de slaapkamer was ontstaan. Vermoe delijk is de oorzaak kortsluiting in de aansluiting van een elektrische deken, die tijdens de vakantie per ongeluk "aan was blijven staan. Het bed en de matras waren intussen aan het smeulen. De hele bovenverdieping van het huis had te lij den van rookschade. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg"' Soesterbergsestraat 55 Soest - Telefoon 28484 Fax 28415 VOOR KANTOREN EN BEDRIJVEN voor 10.00 uur gefaxt of gebeld, tussen 12.00 en 13.00 uur besteld!

Soester Courant | 1993 | | pagina 1