iïMr En dit zijn de knallers van deze week: VERSE MOSSELEN 0.79 0.98 5.98 College van B. en W. wijst bezwaren tegen bouwmarkt in Cola-pand af volle pond Eerste actieweek specialisten: over Molendael geen klachten Het voor uW huis Regen van paniek-telefoontjes na brand in gasleiding Den Blieklaan Nog 10 dagen lang EXTRA HOGE KORTINGEN 71e JAARGANG NO. 51 WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1993 KUNSTNAGELS HET VLEESCENTRUM Inbreker laat inktsporen na Ze zijn er weer volop! ik RUUD SMIT> visspecialiteiten 'Actie is goed voorbereid' Scheer je weg... Hollandse sperziebonen Ijsbergsla Jr van BREUKEIEN bv%5 Casino witbrood Witte bolletjes Schouderkarbonade Runderriblappen kiio 9.98 Cl000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Verklaring van geen bezwaar wordt aangevraagd 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 9 Sport peters ra Makelaars ijyi AANBIEDING VAN DE WEEK Alarmsirene was niet stil te krijgen Expositie over KLu (80) kan er nog net bij... Jacks25-50% korting Restanten shirts (korte- en lange mouw) nu1/2 prijs Zijden stropdassen19,75 Restanten pantalons, nu1/2 prijs Restanten schoenen met100 gulden korting Restanten lederen jacks1/2 prijs Hoge kortingen op kostuums en kolberts herenmode Soesterbergsestraat 51Soest SLAGERIJ „ZUID" Zi bekroonde achterham Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG al vanaf f. 35,- per set. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Altijd kwaliteit en betaalbaar. AUTO VAN DOORN BK De politie is op zoek naar de dader van een inbraak in een wasserette aan de Van Woedestraat, die in de nacht van donderdag op vrijdag heeft plaatsgevonden. De inbreker moet het pand zijn binnengekomen door een ruitje van 50x50 centime ter. Hij nam uit een mandje onder de toonbank een inktflesje weg, waar van de inhoud zich vermoedelijk over zijn handen en kleren ver spreidde. De politie trof in elk geval overal inktsporen aan, zelfs op het toilet. De buit bedroeg overigens niet meer dan voor ongeveer een tientje aan klein geld, dat uit een be- kertje werd weggenomen. Tijdens de eerste budgetbewa- kingsweek van de medisch specia listen in midden-Nederland zijn er in totaal slechts zeven reacties bin nengekomen bij de klachtenlijn van het IKG-Utrecht. Geen daar van had betrekking op het zieken huis Molendael (Soest/Baarn). Het IKG (Informatie en Klachtenbu reau Gezondheidszorg) is een onder deel van het Provinciaal Patiënten/ Consumenten Platform (PP/CP) Utrecht. Dat had de klachtenlijn spe ciaal opengesteld voor vragen en klach ten over de acties. Het aantal reacties is beperkt gebleven: zeven in totaal. Die kwamen met name uit Amersfoort, Zeist en Gooi-noord, aldus woordvoer ster Margot Weerts van het IKG. Of de specialisten van Molendael op grond van deze resultaten een compli mentje verdienen wil ze niet zeggen. "Daar heb ik geen oordeel over." In het algemeen duidt het resultaat erop dat de actieweek goed is voorbereid. Veel afspraken zijn tijdig afgezegd. "Maar je moet daarbij wel in aanmer king nemen dat er in deze tijd veel men sen op vakantie zijn, zowel patiënten als specialisten, en dat er dus toch al niet veel afspraken waren gemaakt." Bo vendien heeft men bij het klachtenbu reau de indruk dat veel patiënten zich terughoudend opstellen bij het uiten van klachten, uit angst voorde mogelijk gevolgen, meent Margot Weerts. Het IKG verwacht overigens dat het aantal klachten in de tweede actieweek - aangekondigd voor begin september - wel zal toenemen. "In andere delen van het land, waar al eerder is begonnen met de acties, is dat in elk geval de erva ring tot nu toe," aldus Margot Weerts. De brandweer hield de omgeving nat om uitbreiding van het vuur te voorko men. Foto: Goos van der Wilt. De zeven klachten die het IKG wel regi streerde variëren van ernstig tot minder ernstig. In één geval was er sprake van mogelijk extra medische schade, door uitstel van een operatie. Andere klach ten hadden betrekking op nóg langere wachttijden voor een oogheelkundige behandeling, uitstel van IVF-behande- ling ("reageerbuis-bevruchting"), extra pijn en angst. Reguliere klachten De acties hebben volgens het IKG soms ook onverwachte gevolgen. Zo meldde iemand een opvallende afname van het aantal voor de verzorging beschikbare verpleegkundigen; men vroeg zich af of dat ook door de acties van de medische specialisten werd veroorzaakt. Opmer kelijk is verder dat in de actieweek meer "reguliere" vragen en klachten over de gezondheidszorg bij het IKG-Utrecht binnenkwamen, die niet rechtstreeks in verband te brengen zijn met de acties. Het klachtennummer - 033-616291 - blijft bestaan. Politie, brandweer en gemeente hebben vorige week dinsdagmid dag enige tientallen paniek-tele foontjes te verwerken gehad, na dat de alarmsirene aan de Den Blieklaan - die spontaan in wer king was gesteld - niet meer stil te krijgen was. Na iets meer dan een kwartier kon de sirene worden uit geschakeld. De brandweer rukte even na de middag uit naar de Den Blieklaan, waar mede werkers van een kabelbedrijf uit Lopik bezig waren met soldeerwerkzaamhe- den aan de PTT-kabels. Daarbij werd ook gebruik gemaakt van een gasbran der en door onbekende oorzaak raakte de "gaskabel" in brand. De betrokken medewerker kwam met de schrik en wat verschroeide haren op zijn arm vrij. Er ontstond wel veel vuur, dat zich door het snelle optreden van de brandweer niet verder uitbreidde. Wel liep een tuinhokje enige brandschade op. Vermoedelijk als gevolg van de hitte trad ook de sirene voor het luchtalarm, waarvan de bedrading zich dicht in de buurt van de kabel bevond, spontaan in werking. Het geloei was tot ver in de omtrek te horen en hield geruime tijd aan. Voor enige tientallen inwoners was dat aanleiding om de instanties te bellen met de vraag of er soms een "echte" ramp had plaatsgevonden. Een flink aantal daarvan kon omschreven wor den als paniek-telefoontjes. Op het gemeentehuis was men niet on middellijk op de hoogte gebracht van het voorval. Gemeentevoorlichter Ben van Os werd thuis op de hoogte gesteld Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 Gratis verse mosselaroenten De politie is op zoek naar de man die vorige week vrijdagmorgen in twee Soester filialen van een drogisterij keten een forse hoeveelheid scheer mesjes gestolen heeft. Hij sloeg zijn slag zowel in het filiaal aan de Van Weedestraat als aan de Zuidprome nade. Aan de Van Weedestraat werd voor 400 gulden aan mesjes vermist; aan de Zuidpromenade ging het om een bedrag van ca. 700 gulden. Opmerkelijk was dat een dag later een 26-jarige Soester werd aange houden, die in een winkel aan de Nieuweweg betrapt was bij het stelen van een elektrisch scheerapparaat van ca. 160 gulden. De man werd aangehouden en overgedragen aan de politie, die proces-verbaal op maakte. Er bestaat tussen beide voorvallen geen aanwijsbare relatie. 500 gram per krop ^^^^pagina SUKADELAPJES H 0.n per kiloI <£?u SCHOUDERROLLADE per kilo10?° SCHNITZELS gepaneerd 0 en per kiloI O?" Geopend do. en vr. 8.00-18.00 uur. per stuk 1.89 6 stuks 1.69 c-noo n'vi It in Lu ii -m-m -w-k W T a M v c/ t\Lur irig vun geeri uc^wuur vvutu,i uurigc, vr uugu, Gemeente wil geen 'bed breakfast' in villa aan Soesterbergsestraat. Geen woonfunctie in bedrijfspand Korte Brinkweg. Jumelagestichting brengt 3,5 ton goederen naar Kozle. 'Wij willen vrouwen stressloos door de zwangerschap loodsen'. Laatste zondag van augus tus: een dag vol traditie en ceremonie. Top 100-speiers op A-toernooi Soestdijk. Nederland versus Wit- Rusland in Soest. Soester tenniskampioen schappen van 18 septem ber t/m 3 oktober. Soester tennistalent op internationaal toernooi. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Peugeot 605 2.0 SLi 1991, 30.600 km Nw.pr. 53.200,-, nu 29.995," en...- 12 maanden garantie. Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 en trof direct de aangewezen maatrege len. Met succes werd "ingebroken" op de Kabelkrant en op Radio Soest, waar van de uitzending enige malen werd on derbroken met de mededeling dat er niets verontrustends aan de hand was. Volgens van Os werkte dat deel van het "rampenplan" perfect. Nog deze maand zal in het gemeente huis en het Dorpshuis in Soesterberg een expositie worden ingericht over de Koninklijke Luchtmacht, met als titel "Tachtigste veijaardag in een nieuw tijdperk". De tentoonstelling gaat over ,de luchtmacht in de periode tussen haar 75- en 80-jarig bestaan, toegespitst op vredesoperaties en humanitaire hulp acties. De commandant van de vliegbasis heeft de tentoonstelling aangeboden aan de gemeente, maar de mogelijkheden voor exposities zijn dit jaar zeer beperkt, zo als blijkt uit het advies van de afdeling WVC. Van 13 september tot 4 oktober is er al een beelden-expositie te ver wachten, in samenwerking met de Her men Molendijkstichting, en van 6 tot 31 oktober is er een tentoonstelling van de Derde Wereldgroep, in het kader van haar tienjarig bestaan. Van 1 november tot 30 december is er een expositie van de Soester beeldende kunstenaar Nad- jezjda van Ittersum. De KLu-expositie kan dan ook alleen tot 3 september in het gemeentehuis een plekje krijgen. eerst te laten onderzoeken. Aanvaardbaar Het College wijst de bezwaren af. Ge wezen wordt op het feit dat het reste rende deel van het Cola-pand moeilijk te verkopen was, en dat het gemeente beleid er vanzelfsprekend op gericht was het pand zo snel mogelijk te verko pen. Planologisch is een bouwmarkt met "volumineuze detailhandel" op het industrieterrein aanvaardbaar, aldus het College, want zo'n bedrijf breng je niet zomaar in een winkelcentrum on der. En bovendien is er een wet op komst die de vestiging van volumineuze detailhandel op dergelijke terreinen verruimt. Planologisch-juridisch is er ook geen bezwaar, aldus het College, want pas in 1996 krijgt het nieuwe bestemmings plan rechtskracht en dan duurt het nog vele jaren voordat er op basis daarvan een bouwvergunning afgegeven kan worden. Het is niet reëel zo lang te wachten, en bovendien komt de koop overeenkomst te vervallen als de bouw vergunning niet voor 1 oktober a.s. wordt verleend. Dus wél urgent, is de redenering. Over de bodemverontreiniging wordt opgemerkt dat een bodemrapport wel iswaar sinds juni j.1. vereist is, maar dat het bouwplan al dateert van april. Die eis geldt in dit geval dus niet. Bovendien is vastgesteld dat de vervuiling geen be letsel is voor de vestiging van een bouw markt. De provincie heeft dat met zo veel woorden ook bevestigd. Koopkracht-afvloeiing wordt minder Over het distributie-planologisch on derzoek merkt het College op dat zo'n DPO alleen voorgeschreven was bij de voorbereiding van een bestemmings plan, en daarvan is geen sprake. Het College verwacht geen "duurzame ont wrichting" van de bestaande voorzie ningen in Soest, maar rekent er juist op dat er een vermindering optreedt van de koopkracht-afvloeiing naar. Baarn (Nijhof) en Amersfoort (Praxis, Gam ma). Dat had met een DPO misschien beter onderbouwd kunnen worden, In het voormalige Cola-pand aan het Weteringpad mag zich van B. W. een bouwmarkt vestigen. Foto: Goos van der Wilt. maar aan de andere kant moet er aan zo'n onderzoek ook weer geen absolute betekenis worden toegekend, meent het College. De bezwaren van de Federatie MKB komen goeddeels overeen met die van Big Boss Wolfsen, maar bovendien stelt de organisatie vast dat er een adequate regeling moet komen voor de bestem ming en de gebruiksmogelijkheden van de bouwmarkt. In de vrijstelling is niets geregeld en de gemeente werkt op deze manier mee aan het opofferen van de toch al schaarse bedrijfsruimte die Soest heeft voor de detailhandel, en dat alles alleen op financiële gronden. Bo vendien vindt de MKB dat zij te weinig inspraak heeft gehad. Het College is ook van deze bezwaren niet onder de indruk. "Het is niet de in tentie van de gemeente om te regelen welke artikelen er verkocht mogen wor den. Een bouwmarkt verkoopt volumi neuze doe-het-zelf-artikelen en valt onder de volumineuze detailhandel. In de bouwaanvraag is het als doe-het- zelf-centrum opgenomen." Ook in dit geval wijst het College er nog eens op dat er veel inspanningen zijn geleverd om het pand te verkopen, zonder dat dat tot resultaat heeft geleid. Beetje gelijk De MKB krijgt wel een beetje gelijk van het College op het punt van de in spraak. "Het is inderdaad gebruikelijk bouwplannen die betrekking hebben op detailhandel en die afwijken van een bestemmingsplan in het MKB-overleg te bespreken. Wij betreuren dat dit in dit geval niet is gebeurd. De MKB is weliswaar dus niet in een vroeg stadium bij het bouwplan betrokken, maar krijgt in het kader van de artikel 19-procedu- re nog de mogelijkheid haar mening te ventileren." De bezwaren van Big Boss Wolfsen en de Federatie MKB worden vervolgens ongegrond verklaard. Het College gaat de "verklaring van geen bezwaar" dan ook aanvragen bij de provincie. Het bouwplan voor de vestiging van de Karwei-bouwmarkt aan het Wetering pad heeft onlangs ter inzage gelegen. Er kwamen twee reacties binnen: de eerste van Esleu Consultants (namens Big Boss Wolfsen, de Soester bouwmarkt die nu nog aan de Nijverheidsweg ge vestigd is, maar binnen afzienbare tijd naar de Koningsweg wil verhuizen), en van de Federatie Midden- en Kleinbe drijf Soest, waarin alle winkeliersorga nisaties vertegenwoordigd zijn. Big Boss Wolfsen was vorig jaar even eens gegadigde voor de voormalige li- monade'fabriek, die de gemeente een paar jaar geleden aankocht om "hin derlijke" bedrijven uit de woonbuurten te halen en ze een alternatief op het in dustrieterrein te bieden. Dat is overi gens maar ten dele gelukt en de ge meente heeft het gebouw vorig jaar met fiks verlies weer van de hand gedaan aan de Karwei-organisatie. Namens Big Boss Wolfsen is erop ge wezen dat het pand eerst bedoeld was voor milieuhinderlijke bedrijven, maar omdat er niet genoeg kandidaten waren wordt nu - uit financieel oogpunt - op eens detailhandel toegestaan. Dat is in strijd met een zorgvuldig ruimtelijk en economisch beleid, aldus het bezwaar schrift. Verder wordt betoogd dat er geen sprake is van urgentie of noodzaak van een artikel-19 procedure, en dat de grond ter plaatse verontreinigd is zon der dat die gesaneerd is. Het derde bezwaar is dat Soest de distri butie-planologische ruimte ontbeert om aan de bestaande doe-het-zelf-be- drijven weer een nieuwe bouwmarkt toe te voegen. Volgens het bezwaar schrift is het verplicht om de bestaande en de mogelijke/wenselijke toestand Soesterbergsestraat 55 Soest - Telefoon 28484 Fax 28415 Een staaltje vakmanschap uit Amsterdam vindt u terug in onze Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week be sloten de "verklaring van geen be zwaar" bij de provincie aan te vra gen voor de vestiging van een bouwmarkt in het voormalige Co- la-pand aan het Weteringpad. De ingediende bezwaren van de Fede ratie MKB en van Big Boss Wolf sen worden van de hand gewezen. Afslank- en Nagelstudio Stance

Soester Courant | 1993 | | pagina 1