e bij ilano lU- ILANO HEILIGSCHENNIS cr Nieuws van de bibliotheek PRINT... L-t O?5 lef list' kaasl rijs!! iaUs^ I /I IACTUEEL I r, net vruchten. Gemeente wil geen 'bed breakfast' in villa Soesterbergsestraat scliocumkcr College: geen woonfunctie in bedrijfspand Korte Brinkweg WSER FOTO SWAGER technische dienst Van Den Brink Jumelagestichting brengt 3,5 ton goederen naar Kedzierzyn-Kozlc WMN presenteert startnotitie over alternatieve drinkwaterwinning tweede foto CL tlS PAGINA2 WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 150 24?5 ÏEACHEtó Ook niet in woonhuis aan Van Beuningenlaan Middengeleider Ossendamweg ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Spelen en speelgoed leren kennen SWS zoekt spelleidsters voor spelvoorlichting migrantengezinnen SCHOEJUIAKER Motor gestolen Werkzaamheden aan telefoonleidingen Van Weedestraat e.o. Politie zoekt eigenaar van boot in de Eem Insluiper slaat toe Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Wij zijn weer terug van vakantie op 16 augustus om 13.30 uur AN] ere/7/ vy co Een vereniging om te leren kennen. stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de Maand Openingstijden Brandje Eikenlaan: oorzaak onduidelijk erlijke vruchtendressing. U heeft smaken: aardbei, malaga, perzik, n pomme d'or. I even vers. En allemaal even el eens proeven. En dan voor 'eel ijspret deze zomer. dagen per week. Telefoon 1 53 89 -BIESLOOK SALADE 95 Ihoudt Teachers ïn Whisky Voor al Uw dranken 4 Hartje Zuid - Soest "I VALDEPENAS 0B#«jOCS£^' SCOTCH WHIS» Het College van B. en W. verleent geen medewerking aan het ver zoek van mevrouw P.J. van den Burg. die in de villa "Dennenheu vel" aan de Soesterbergsestraat een zgn. "bed breakfast"-voor- ziening (logies en ontbijt) wil aan bieden, evenals in haar eigen wo ning aan de Van Beuningenlaan. De villa is overigens (nog) niet in haar bezit. Mevrouw Van den Burg heeft bij de ge meente vorige maand geïnformeerd naar de mogelijkheden van zo'n over- nachtings-voorziening, waaraan in Soest behoefte zou bestaan. Naar ver luidt heeft de VW haar instemming met het voornemen betuigd, dat overi gens niet bedoeld is als een restaurant. Het College voelt niets voor het plan, noch aan de Van Beuningenlaan, noch aan de Soesterbergsestraat. Voor het woonhuis aan de Van Beuningenlaan geldt het bestemmingsplan Soest-zuid. Het pand heeft daarin de bestemming "eengezinshuizen", en dat sluit zo'n functie uit. "Bovendien leent het karak ter van de Van Beuningenlaan zich daar niet voor," is het oordeel van de ambte lijke afdeling ROB. 'Natuurgebied' De bestemming van het pand aan de Soesterbergsestraat (deel uitmakende van het bestaande bestemmingsplan Landelijk Gebied) is "natuurgebied". Het gebouw, schuin tegenover het zie kenhuis Zonnegloren, had een aantal jaren geleden onder de naam "Villa Ga- by" vooral bekendheid als sexhuis of bordeel. In het ontwerp voor het nieu- we bestemmingsplan Landelijk gebied is de bestemming "Multifunctioneel bosgebied" geworden en het pand zelf- dat overigens nog door de verzoekster aangekocht zou moeten worden - heeft de aanduiding "woning" meegekregen. Gelet op deze bestemming en de speci fiek verkeersonveilige ligging - in een DENNENHEUVEL scherpe bocht van de Soesterbergse straat - komt ook hier een "bed breakfasf'-functie niet in aanmerking, aldus het College, dat beide verzoeken dan ook afwijst. Villa Dennenheuvel aan de Soester bergsestraat: geen bed en breakfast. Foto: Goos van der Wilt. Op het kruispunt Ossendamweg/ Braam weg/Korte Ossendam vinden in de week van maandag 16 tot en met vrijdag 20 augustus werkzaamheden plaats. Het gaat hier om het aanleggen van een middengeleider en de verbre ding van de Ossendam bij dat kruis punt. De werkzaamheden zullen voor enig overlast zorgen. Het verkeer dient in die week rekening te houden met de aanwijzingen ter plaatse. Het idee alleen al: een door Van Kooy onderhouden Mercedes-Benz die APK gekeurd moet worden. Daarom doen wij dat altijd gratis tijdens de onderhoudsbeurt. En praten we verder nergens over. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 In september start vanuit Stichting Welzijnswerk Soest het project 'spelvoorlichting' aan huis. Het doel van dit project is de ontwikke lingskansen van allochtone kinde ren te bevorderen. In de praktijk blijkt dat veel Turkse en Marok kaanse kinderen een ontwikke lingsachterstand hebben als ze naar het basisonderwijs gaan. Dat komt doordat ze niet, zoals de au tochtone kinderen, vanaf jonge leeftijd al bepaalde kennis en vaardigheden leerden beheersen via speelgoed en spel en daarbij tevens de stimulerende ach tergrond van de ouders moeten missen. Allochtone kinderen lopen daarom achter in ontwikkeling, welke noodza kelijk is voor het welslagen op school. In Den Haag is enkele jaren geleden het. project 'spelvoorlichting aan huis' ge start om de ontwikkeling van allochto ne kinderen te stimuleren. Inmiddels is het project met hoopgevende resultaten in een twaalftal plaatsen gestart. Hoe werkt het project? Elke week komt er bij een groepje gese lecteerde gezinnen een spelleidster aan huis. Deze spelleidster speelt met de jongere kinderen 1,5 tot 2 uur per week gedurende een seizoen, september tot juni. Tijdens deze huisbezoeken is het de bedoeling dat de moeder aanwezig is om zoveel mogelijk bij het spelen be trokken te worden. Zij leert van de spel leidster hoe je met speelgoed om kunt gaan. De moeder ziet dan ook dat de kinderen zich door middel van het speelgoed beter kunnen vermaken, be paalde vaardigheden eigen kunnen ma ken en kennis opdoen. Spelleidsters gezocht! Er is nog dringend Behoefte aan enkele spelleidsters. Wie 8 tot 10 uur per week beschikbaar is en zich voor dit doel in wil zetten, kan contact opnemen met onderstaand adres! De spelleidsters krijgen in september eerst een introductiecursus van vier dagdelen en worden tevens door de mi granten-werkster bij het gezin geïntro duceerd. Daarnaast is er tweemaal per maand een individuele begeleiding en komen alle spelleidsters éénmaal per maand bij elkaar. Het is een onbezoldigde functie, maar er is eventueel wel een kleine vergoe ding beschikbaar. Wie interresse heeft kan het informatie pakket toegezonden krijgen. Tevens wordt men uitgenodigd om op de infor matie-ochtend of -avond te komen, die op 18 en 19 augustus wordt gehouden. Voor meer informatie of opgave kan men bellen of schrijven naar: E. Kom- rij, p/'a Het Kruispunt, Albert Cuyp- laan 200, tel. 21987. Het postadres is: Stichting Welzijnswerk Soest, Postbus 250, 3760-AG Soest. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* In Apollo is zaterdag een zwarte motor fiets van het merk Yamaha ontvreemd. De motor stond voor de deur op slot. De eigenaar, een 43-jarige Soesterber- ger, deed aangifte bij de politie. Het kenteken is BN-94-27. PTT Telecom gaat de komende weken een deel van het telefoon-kabelnet in de gemeente vervangen. Het gaat hier om het gebied rond de Van Weedestraat. Vanaf maandag 16 augustus wordt ge durende twee weken gewerkt op het ge deelte Van Weedestraat en Burg. Gro- thestraat tussen de Spoorwegovergang en de Anna Paulownalaan. De werk zaamheden beginnen vanaf de spoor wegkant en vinden in de trottoirs aan beide zijden plaats. De winkels blijven tijdens de werkzaamheden bereikbaar. Na vrijdag 27 augustus verplaatsen de werkzaamheden zich naar de trottoirs aan het oneven gedeelte Anna Paulow nalaan tussen de Burg. Grothestraat en de Prins Hendriklaan en naar het even gedeelte van de Prins Bernhardlaan tussen de Van Weedestraat en de Al- bert Cuyplaan. Het telefoon-kabelnet wordt vervan gen om de kwaliteit van het telecommu nicatienetwerk te kunnen blijven ga randeren. Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: UI/U1/EIV JE ÊO audio video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 121 32 RESTAURANT Bij ons bent U uit en toch thuis. ,-3 Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Wij zijn weer uitge rust en staan graag weer voor u klaar. Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. De politie is op zoek naar de eige naar van een gele polyester zeilboot, die sinds enkele weken in de dode arm van de Eem - ter hoogte van de Grote Melm - ligt afgemeerd. Het gaat om een boot van het merk Sea- horse, met als opschrift "Ultima tum" en het casconummer 331Vol gens de vermelding op de boot - die daar niet mag liggen - moet hij af komstig zijn uit Eemnes, maar de politie heeft de eigenaar nog niet kunnen achterhalen. Wel staat vast dat de boot niet gestolen is. Op klaarlichte dag is vorige week uit een woning aan de Nieuweweg een geldbedrag van ca. 410 Duitse Marken buitgemaakt. Het geld werd weggeno men uit een portemonnee, die zich in een handtas in de woonkamer bevond. Aangifte werd gedaan door een 80-jari- ge inwoner van Dusseldorf. Sporen van inbraak werden niet aangetroffen. Voor vluchtelingen en woningzoekenden Het College van Burgemeester en Wethouders heeft het verzoek af gewezen van de Soester M. Kode- ritsch, die de bovenverdieping van een bedrijfspand aan de Korte Brinkweg een woonfunctie wil ge ven. Hij wil daar vluchtelingen en eventueel ook Soester woningzoe kenden onderbrengen. "Betrokkene vindt het wel een humaan idee om er vluchtelingen te huisvesten; voorts wil hij er ook Soester woningzoe kenden een dienst mee bewijzen," staat te lezen in het ambtelijk advies, dat daarbij aantekent: "Los van de vraag of het hier echt een humaan idee betreft, is een en ander niet uitvoerbaar wegens bestemmingsplantechnische hindernis sen." In het geldende bestemmingsplan Soestdijk-Noord is het pand opgeno men met de bestemming "bedrijven". Dat geldt ook voor het nieuwe concept bestemmingsplan Soestdijk, dat in no vember a.s. in de inspraak komt. Kode- ritsch wil die bestemming herzien. In principe heeft hij die kans bij de in spraak in het kader van het nieuwe be stemmingsplan en van de gemeente krijgt hij dan ook te horen dat hij het dan maar opnieuw moet proberen en een nieuw verzoek indienen. Over de haalbaarheid daarvan kan het College uiteraard formeel nu nog geen uit spraak doen. Handenarbeid- en medisch materiaal Voor de vierde maal dit jaar heeft de Stichting Jumelage Soest-Ked- zierzyn/Kozle in het afgelopen weekeinde een zending goederen naar de Poolse zustergemeente ge bracht. In totaal ging het om 3500 kilogram, voornamelijk bestaande uit handenarbeid- en medisch ma teriaal. Het transport werd uitgevoerd met een vrachtauto, die door de fa. De Ridder uit Soesterberg beschikbaar was ge steld. De wagen was bovendien voor zien van een aanhangwagen, die de "Open Ank" uit Soesterberg tijdelijk ter beschikking stelde. Met de "Kozle- trein" reisden ditmaal stichtingsvoor zitter Cees Verheus en de heren Gert Meijerink en Harm ter Meer mee. Het hoofdbestanddeel van de zending werd gevormd door gebruikte kleding en garens, bedoeld voor de handenar beid in de bejaardensozen in Kozle. In totaal ging het om 100 dozen, geschon- Onttrekking grondwater wordt verminderd Vorige week heeft N.V. Waterlei dingbedrijf Midden-Nederland (WMN) de 'startnotitie' M.E.R. Diepinfiltratie Oevergrondwater ten behoeve van Zuid-Oost Utrecht als eerste stap in de for meel te volgen Milieu Effect Rap portage (MER) aangeboden aan de provincie Utrecht. Het project is een concretisering van het provinciale Watérhuishoudingsplan, waarin het provinciale beleid met be trekking tot de waterwinning is ver woord en dat aangeeft dat WMN de onttrekking van grondwater ten oosten van het Amsterdam-Rijnkanaal vóór het jaar 2000 met 15% dient te vermin deren. Daar grondwater de enige grondstof is, waaruit nu in het voorzieningsgebied van WMN drinkwater wordt bereid, en de behoefte aan drinkwater in Utrecht blijft stijgen, dient naar alternatieven om drinkwater te produceren te wor den omgekeken. Deze alternatieven dienen gezocht te worden in oppervlaktewaterwinning, waarbij verschillende varianten denk baar zijn. Oppervlaktewater heeft - ten opzichte van grondwater - als groot voordeel, dat het in ruime mate aanwe zig is, de kwaliteit van oppervlaktewa ter echter is - in vergelijking met grond water - een zwak punt. Diepinfiltratie Een mogelijkheid waarbij de voordelen van oppervlaktewater en grondwater gecombineerd kunnen worden is oever- grondwaterwinning in combinatie met diepinfiltratie. Zoals uit onderzoek in de jaren '80 van het oevergrondwater- project Remmerden-Leersum is geble ken, is de chemische kwaliteit van dat onttrokken water, na ,zuivering, goed. Om ook de bacteriële kwaliteit binnen de te stellen norm te krijgen dient dat water nog een bepaalde tijd in de bo dem te verblijven, waarna de microbio logische eigenschappen van het water aan de norm voldoen. Men maakt in dat laatste geval gebruik van diepinfiltratie. Gezien de positieve ervaringen van WMN met het project Remmerden- Leersum is het duidelijk dat de voor keur van WMN uitgaat naar een oeve rinfiltratieproject. De MER is ervoor om te bezien of deze voorkeur ook ob jectief gezien de beste keuze is. 15 miljoen m3 Eind' 1995 moeten alle voorbereidin gen, inclusief de MER-procedure, af gerond zijn om in 1996 te kunnen gaan bouwen en om in 2000 maar liefst 15 miljoen kubieke meter water te kunnen leveren. ken door de fa. Van Buuren in Soest. Daarnaast bestond het transport uit een groot aantal medische hulpmiddelen, die naar het ziekenhuis in Kozle werden vervoerd: invaliden wagens (8 exem plaren), looprekken, beugels, zieken huisbedden en ledikanten. Het is overi gens de bedoeling het transport nog dit jaar te laten volgen door een zending onderleggers en pampers voor het ver pleeghuis, waar 30 demente en inconti nente bejaarden worden verzorgd. Noodweer De transporteurs hadden met bepaald een gemakkelijke reis. Tussen Opole en Kozle kwamen ze in een compleet noodweer terecht, met onweer, hagel en een moessonregen die de wegen min of meer in snelstromende rivieren ver anderde. Eenmaal in Kozle bleek de zon weer te schijnen en kon met het uit laden van de spullen begonnen worden. Onder leiding van-dr. Reitnerk, de di recteur van het ziekenhuis, werd snel begonnen met het uitladen, want niet lang daarna brak ook in Kozle het oodweer los, al was dat wat minder erg lan onderweg. De transporten kosten de stichting na tuurlijk vrij veel aan brandstofkosten en de financiële polsstok is niet zo lang. Op de Seizoensmarkt van 4 september a.s. (op het Raadhuisplein) zal de stichting daarom een groot aantal Poolse artike len te koop aanbieden. Met de op brengst daarvan wordt de kas weer wat gespekt. Busreis Uiteraard kan men ook donateur van de stichting worden, waarmee men de activiteiten steunt en het leven van veel 'mensen in Kedzierzyn-Kozle wat zon niger maakt. En tenslotte kan men er ook eens een kijkje gaan nemen: er zijn nog enkele plaatsenrvrij in de bus die van 19 tot 26 augustus naar Kedzier zyn-Kozle gaat. Telefonische opgave is mogelijk bij Herman van Walsem, tel. (03463) 52820. I Gediplomeerd Optometrist lid O.V. WZ'49 hervat op woensdag 18 augustus a.s. haar jeugdtrainingen vanaf 14.00 op de Eemweg. Nieuwe leden zijn van harte welkom. 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het Kunstwerk van de Maand is van Hans Vredegoor en het "Splitting Image". Het is een kleurets van 75 x 60 cm. Vredegoor werkt sinds 1980 als zelfstandig beeldend kunstenaar. Kenmerkend voor het werk in zijn eerste jaren zijn de kompakte recht hoeken, die houvast geven aan felle lijnexplosies. Tegenwoordig ziet het werk van Hans Vredegoor er poëtischer uit. Dat is vooral te danken aan het feit dat de kunstenaar naast etsen ook schilderijen maakt, wat een meer sensuele benadering vergt. Tot en met 13 augustus is de bi bliotheek aan de Albert Cuyp laan gesloten op woensdagmor gen, donderdagmiddag en vrij dagmorgen. Het filiaal in Over- hees is tot die datum gesloten op maandagmiddag en donderdag morgen. De andere openingsuren zijn ongewijzigd! De bibliotheek is open voor iedereen om te lezen, te lenen en te informeren. In de Soester Courant van 4 augustus is in het verslag over de brand aan de Ei kenlaan als oorzaak genoemd dat de elektrische deken nog "aan" stond. Volgens de bewoners is dat niet juist. Navraag bij de brandweer leert dat er sprake was van twee elektrische dekens, waarvan er in elk geval een "uit" stond; van de ander was dat niet meer na te gaan. Wel staat volgens een woordvoer der van de brandweer vast dat de stek ker van het regelkastje nog in het stop- kontakt was blijven zitten. De oorzaak zou gelegen kunnen zijn in een techni sche storing. DUBBEL V V 1 ^éSSS iuagino 1 SERVtCES 8Y 1 Kodak FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 39 17

Soester Courant | 1993 | | pagina 3