ORN KSTJE 220 KM p/u [ederland versus Wit-Rusland in Soest Top 100-spelers op A- toernooi Soestdijk Duivenberichten Soester tennistalent op internationaal toernooi STRAAT 491, 5-10264 iM jStHMtj? Babystunter PAGIN^wö NIC VAN DAM frn- NIC VAN DAM 6 flessen TENNIS BY MAJOR MAJOR sensationele afhaalprijzen nt - Reclamekrant ENSDAG 11 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT Wild -cards voor Freddy Forger en Linda Morssink PAGINA 9 TENNIS Tennissers boeken succes op toernooi van MTV Mijdrecht VOLLEYBAL [Stam/SoVoCo start [vanaf maandag trainingssessies Inbraak bedrijf Soesterbergsestraat Slot vernield BASKETBAL Red Stars ontvangt basketballers uit België en de VS Inbreker neemt fototoestel en flessen drank mee ATLETIEK Hilberts zegeviert in wegwedstrijd over 5 kilometer Daders vluchten na inbraakpoging aan le Heeserlaantje DUIVENSPORT V.d. Belt klzn. voeren ranglijst aan TRIATHLON De Schieter actief in Vinkeveen active soorts Stam/SoVoCo organiseert volleybalinterland tussen EK-finalisten van 1991 VOLLEYBAL Van 18 september tot en met 3 oktober Soester Tenniskampioenschappen TENNIS Rondje Twente op de fiets Auto bekrast Band lek geprikt Kom ook naar de open voetbafmiddag bij s.o. Soest active soorts Wij adviseren 's werelds beste bespanning Neem op woensdagmiddag 18 augustus gerust je vriendje(s) of vriendinnetje(s) mee want dan staan de poorten van s.o. Soest voor iedereen open. Sportorganisatie SOEST Bosstraat Oost Wij adviseren de beste innovatie die ooit uit Frankrijk kwam... Van 13.30 - Van 15.00- 15.00 uur tot 10 jaar, 16.30 uur vanaf 10 jaar. VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 van ^O0~voor POWERED BY TECNIFIBRE f bUNIHb'lxb DE VRIENDSCHAP PV DE ZWALUW levert alle bekende merken babykamers doorgroeikamers. wandelwagens, buggy's, boxen, f autostoeltjes etc., etc. Vier jeugdtennissers van LTC Soest- dijk hebben met succes deelgenomen aan een toernooi van MTV Mijdrecht. Vijf keer werd een finaleplaats be reikt, hetgeen resulteerde in twee eindzeges. In de singles werd Lotte de Jong pas in de finale verslagen. Munja Sjoerds, Tom Kareisen en Ruben van de Weij werden in de kwartfinales uitgescha keld. In het dubbelspel trokken De Jong en Sjoerds de winst naar zich toe, terwijl de jongens van Soestdijk als verliezende finalisten van de baan stapten. De Soesters beheersten de strijd in het gemengd dubbelspel.'De Jong en Van de Weij stonden in het eindspel tegen over hun twee clubgenoten Sjoerds en Kareisen. Het eerste duo eiste de toer nooizege op. Sporthal Aqua Indoor vormt vanaf I maandag 16 augustus weer het decor I voor de trainingen van Stam/SoVoCo. I De volleybalvereniging begint dan aan I het nieuwe seizoen. I Elke maandag- en dinsdagavond wordt I in Aqua Indoor door de diverse teams getraind. Mensen die geen lid van 1 Stam/SoVoCo zijn, maar wel interesse I hebben in volleybal, "kunnen desge- I wenst een kijkje komen nemen en op 1 proef meetrainen. I Voor telefonische inlichtingen kan con- tact worden opgenomen met Irene I Koelewijn, tel. 22374 (jeugd), Gina van I Delden, tel. 17458 (recreanten) of Ni- I colet Carta, tel. 21351 (wedstrijdafde- 'ing)- Onbekenden hebben vorige week inge- broken bij een autopoetsbedrijf aan de Soesterbergsestraat. Daarbij werden o.a. twee poetsmachines, een tapijtrei niger, een databank en een hoeveelheid poetsmiddelen gestolen. Een 25-jarige Soester deed aangifte bij de politie. Een 21-jarige Soester deed vorige week bij de politie aangifte wegens de vernie ling van het slot van zijn kelderbox aan het Saenredamplantsoen. Er werd niets vermist. Het basketbalseizoen is amper twee trainingen oud, of The Red Stars ont vangt alweer buitenlandse gasten. Twintig Belgen en ongeveer evenveel Amerikanen zijn volgende week twee dagen in Soest. Het betreft een groep jongens kadetten in de leeftijd van vijftien en zestien jaar. Ze nemen deel aan een basketbalkamp en zullen woensdag 18 en donderdag 19 augustus diverse wedstrijden in Soest spelen. Die duels vinden plaats in sporthal Beukendal, de thuisbasis van The Red Stars. De Belgen overnachten in de jeugdher berg aan de Bosstraat, terwijl de basket ballers uit de Verenigde Staten worden ondergebracht bij leden van The Red Stars. De Soester basketbalclub is de laatste jaren diverse malen betrokken geweest bij de basketbalkampen. Al vier keer, onder meer in juni van dit jaar, reisden enkele jeugdspelers van The Red Stars naar de VS. Een zoektocht door een woning aan de Smitsweg heeft een inbreker een foto toestel en een aantal flessen drank op geleverd. Hij sloeg zijn slag in het week einde. De 24-jarige bewoner deed maandagmorgen aangifte van de in braak. De inbreker is via de achterzijde van de woning binnengekomen. In Santpoort heeft Mark Hilberts van AV Pijnenburg de 5 kilometer het snelst afgelegd. De Soester atleet bleef op de weg al zijn concurrenten voor. Gert de Ruygt vierde zijn rentree met een vierde plaats op de 10 kilometer van Dalfsen. Na een afwezigheid van tien maanden finishte hij in 32.10. Dick van den Broek holde 5 kilometer in Amsterdam. Na veertien minuten en 411 seconden kon hij vaart minderen. Namens A V Pijnenburg liep Harry van Brummelen de halve marathon van Dalfsen. Hij werd tweede bij de vetera nen in 1.15.03. Eef van den Brink kwam ruim een minuut later binnen (1.16.15), gevolgd door Bart van Vel- zen (1.18.09) en Dick Kamerbeek (1.22.54). De politie is op zoek naar twee mannen, die verdacht worden van een inbraak poging aan het le Heeserlaantje. De be woner kwam 's nachts thuis en stond plotseling oog in oog met twee onbe kende mannen in de woonkamer. Ze namen onmiddellijk de vlucht en ver dwenen in de richting van de Wiek- sloot. De bewoner heeft nog gepro beerd ze te achtervolgen, maar raakte het spoor uiteindelijk toch kwijt. Bij een eerste onderzoek bleek er overigens niets vermist te worden. Na dertien van de achttien vluchten is er weer een andere koploper. J. v.d. Belt Klzn. rukten van de zevende plaats op naar de koppositie door tweemaal hun eerst getekende duif in de prijzen te klasseren. Van J.P. Stam en J. Duyst Zoon liet hun eerst getekende op beide vluchten verstek gaan; zij zakken daar door naar de derde, respectievelijk vijf de plaats. B. Roest en B. Schimmel pak ten beiden éénmaal hun eerstgetekende en klommen daardoor naar de tweede en vierde plaats. De voorlopige tussenstand is: 1: J. v.d. Belt Klzn. ZS (9) 11.340,34 m. 2: B. Roest ZS (8) 11.262,81 m. 3: J.P. Stam ZS (8) 10.568,74 m. 4: B. Schimmel VS (8) 10.495,56 m. 5: J. Duyst Zn. ZS (8)10.472,33 m. Op de zesde tot en met de veertiende plaats volgen 9 liefhebbers met zeven scores. De overige liefhebbers hebben een nog grotere achterstand door op slechts zes of nog minder wedvluchten meters te scoren. Voor de eerste keer werd afgelopen za terdag in Vinkeveen de eilandentriath- lon gehouden. Er moest gezwommen worden in de plassen rond Vinkeveen en er werden 11 eilanden aangedaan tij dens het zwemparcours van 1,5 kilome ter. De gezamenlijke loopafstand was 5,5 kilometer, als afsluiting was er nog 25 kilometer fietsen. Frans Jansen kwam als eerste van drie Schietertriathleten bij de wisselzone van het fietsen van 57.50 minuten, ge volgd op geringe achterstand door Gijs van Korlaar. Beiden hadden het toch wel moeilijk met de omschakeling van zwemmen en lopen, en dat 11 keer. Op 7 minuten kwam Bea Beijer op het laatste eiland aan. Het goede fietsweer zorgde ervoor dat er ruim boven de 30 kilometer gemiddeld werd gefietst. Bea kwam na precies 1.54.00 over de streep, Frans Jansen in 1.47.30 en Gijs van Korlaar bereikte na 1.44.25 de fi nish tijdens dit unieke triathlon evene ment, dat bêzocht werd door ruim 300 deelnemers. en zolang de voorraad strekt. Vanuit Cambrai moesten de postduiven zaterdag 266 kilometer afleggen om weer in hun eigen til terug te keren. Bij De Vriendschap won B. Schimmel de wedvlucht. Zijn winnende duif haalde een gemiddelde snel heid van 1.451,29 meter per seconde. Een duif van A. de Bes van De Zwaluw was nog sneller met een gemiddelde snelheid van bijna negentig kilometer per uur. 2.98 Iers, die met hun team niet de halve fi nale bereiken, zich alsnog voor het Soester toernooi zullen aanmelden. "Bij de dames hebben we een redelijk sterk veld. Bij de heren is dat wat min der, maar daar hebben we ook één ster minder. Maar misschien dat er nog en kele hooggenoteerde A-spelers komen, die klaar zijn met hun competitie." Favoriet bij de heren is op dit moment Martijn Belgraver. Als tweede geplaatst is Marco van Trigt uit Hillegom (39ste). Soestdijk moet het dit jaar doen zonder Papilaya. De winnaar van vorig jaar is in 1993 nog nauwelijks aan tennissen toe gekomen. Tot het A-toernooi zijn 22 spelers (allen uit de top 100) direct toe gelaten. Het schema van 32 wordt op gevuld met de zes wild-cards en vier 'qualifiers'. Het kwalificatietoernooi begint ko mende maandag. Op woensdag vangt het A-toernooi aan. Van Wijngaarden rekent erop dat het toernooi volgens planning verloopt. "We kunnen altijd nog uitwijken naar de hal." Foto: Goos van der Wilt. Uw racketspecialist tot in detail i Soes! vindt volgende week weer eens een volleybalinterland plaats. De Barnes van Nederland ontvangen donderdag 19 augustus de regerende Europese kampioen Wit-Rusland. De oefenwedstrijd wordt gespeeld in Vqua Indoor aan de Dalweg en begint om 19.00 uur. Beide teams berei- Ben zich voor op de Europese titelstrijd die van 25 september tot en met 2 pktober in Tsjechië wordt gehouden. Tijdens de laatste editie van de EK, ■talie 1991, eindigde Nederland als tweede. De succesvolle ploeg van bondscoach Peter Murphy werd toen in de finale geklopt door Rusland. ÏDitmaal zullen de nieuwe republieken de voormalige Sovjet-Unie (GOS) voor de eerste keer afzonderlijk aan de EK deelnemen. Nederland is ingedeeld t Letland, Italië, Bulgarije, Kroatië [en het gastland Tsjechië. In de andere poule moet Wit-Rusland het opnemen Regen onder andere de Oekraïne en juitsland. Volgens Bert Goedkoop, assistent- Icoach van oranje, valt veel te verwach- i van de drie republieken. "Van de bulderende vrouwencoach Van Karpol van de Russen hebben we al gehoord, dat de teams sterk zijn. Het zijh stuk voor stuk landen met een volleybalcul tuur. Daarnaast hebben ze de geschie denis, de kennis en het talent in huis om zich bij de beste zes landen te plaatsen. Vroeger was het eenvoudiger. Frank rijk rekende je gewoon onderin, maar een dergelijk land kan zich tegenwoor dig niet meer plaatsen voor de eindron de. De hele rangschikking ligt onderste boven," aldus de voormalig internatio nal. Verjongingskuur Het Nederlandse vrouwenteam heeft sinds de zo goed verlopen EK in 1991 een veijongingskuur ondergaan. Ver schillende routiniers, onder wie spel- verdeelster Heieen Crielaard, hebben een punt gezet achter hun carrière als international. Murphy en Goedkoop vormden enkele maanden geleden een nieuwe selectie die in de komende jaren weer moet oogsten. Ter voorbereiding op de EK in Tsjechië staan Wit-Rusland en Nederland acht maal tegenover elkaar. Alle duels wor den in ons land afgewerkt. Stam/SoVo- Co slaagde erin de organisatie van één van de vriendschappelijke wedstrijden toegewezen te krijgen. De Soester club stelt momenteel alles in het werk om de organisatie rond de ontmoeting tussen de winnaars van de gouden en de zilve ren medaille van de laatste EK zo goed mogelijk rond te krijgen. De nieuwe voorzitter van de NeVoBo, Herman van Zwieten, zal bij de wed strijd aanwezig zijn. Het is daarnaast nog niet uitgesloten, dat Studio Sport een samenvatting van het duel zal uit zenden. Voor de volleybalinterland zijn nog kaarten verkrijgbaar. De toegangsbe wijzen liggen bij de regionale kantoren van de SNS-bank en benzinestation Stam aan het Nieuwerhoekplein in de voorverkoop. Op de speelavond kun nen bij de entree van Aqua Indoor kaarten worden aangeschaft. Telefo nisch reserveren is mogelijk bij Betty Krook, tel. 21715. Een plaatsbewijs voor Nederland-Rusland kost tien gul den. De jeugd tot en met 15 jaar. kan volstaan met vijf gulden. Voor de 14de keer zullen van 18 september t/m 3 oktober 1993 de Soester tenniskampioenschappen gehouden worden. Voor de wed strijden zal er op een andere ma nier gespeeld worden als voor gaande jaren: Het doorstroomsys- teem is vervallen. Er kan per categorie D, C, B en 30+ in geschreven worden. Daarnaast zal er dit jaar ook een verliezersronde ge speeld worden. Indien men altijd be schikbaar is, mag men voor 3 catego rieën inschrijven, anders voor maxi maal 2. Het comité Soester tenniskampioen schappen hoopt hierdoor een groter aantal deelnemers/sters, vooral in de B- en C-categorie, te kunnen inschrij ven. Het comité denkt hierdoor tot een betere en vollere baanbezetting te ko men, hetgeen zowel voor de deelne mers/sters als het publiek aantrekkelij.- ker zal zijn. Soesterberg Het wedstrijdgedeelte vindt dit jaar plaats op het tennispark in Soesterberg. Bij uitstel door slechte weersomstan digheden kan er op meerdere parken tegelijk gespeeld worden. Door het in stellen van een verliezersronde speelt iedereen minimaal 2 wedstrijden per categorie, hetgeen een intensieve be zetting van de banen inhoudt. De finales van de verliezersronde zullen op zaterdag 2 oktober in het finale weekend gespeeld worden met de daar bij behorende prijsuitreiking. Zondag 3 oktober zal in Soesterberg voor alle ca tegorieën de finaïëdag zijn, dus ook voor de recreanten, met aansluitend de prijsuitreiking. Wie Twente op de fiets wil verkennen vindt hiervoor een handig gidsje in het onlangs verschenen boekje 'Rondje Twente', met vier routes van vierender tig tot en met vijftig^kilometer door Twente en de Sallandse heuvelrug. De routes sluiten op elkaar aan en kunnen dus ook worden benut voor een meer daagse fietstocht van in totaal honderd- zestig kilometer. Met uitvoerige route beschrijvingen, routekaartjes en toeris tische informatie. Een uitgave van Buij- ten Schipperheijn in Amsterdam en voor tien gulden in de boekhandel te koop. Een 29-jarige inwoner van Soesterberg ontdekte vorige week dat zijn auto door onbekenden was toegetakeld. Het voorspatbord was bewerkt met diepe krassen. De wagen stond onder een car- port aan Apollo geparkeerd. Een 47-jarige bewoner van het Choris- tenpad ontdekte vorige week dat onbe kenden 's nachts een van de banden van zijn auto hadden lek gestoken. In de band werd een gat van drie centimeter aangetroffen. Hij deed bij de politie aangifte wegens vernieling. Uw racketspecialist tot in detail A. de Bes: 1 5 7 10 35; H. de Bree: 2 4 14 26 31; J.P.Stam: 368 12 15;Gebr. DeBruin:9 43 64 71 74; J. v.d, Brakel Zonen: 11 13 16 19 27; T. Klomp: 17 57 126. 127; B. Roest: 21 95; V.d. Brakel-de Beer: 22 4189 116 117; R. Voskuilen: 24 29 32 51 61; B. Weldink: 25; J. de Jong: 30 110; Th. Wigt- man: 39; H. Vonk: 42 46 93 96 100; J. Duijst en Zn.: 49 55 83 129 158; G. Rijksen: 60 85 104 107 139; H. van Es: 62 135 137 163; R. van Egdom: 69 146 157; M. Kan- ters: 75 136 149; J. v.d. Belt en Klzn.: 86 105 109 145 160; D. van Tol: 106; A. van Ginkel: 128; R. van Groenestein 130; LTC Soestdijk is erin geslaagd vooral bij de dames een redelijk sterk be zet A-toernooi op touw te zetten. Hanneke Ketelaar is als eerste ge plaatst. De Veghelse tennisster staat achttiende op de nationale lijst. Bij de heren wordt Martijn Belgraver op grond van zijn positie (32) geacht het toernooi in Soest op zijn naam te schrijven. De Soesters Freddy For- gar en Linda Morssink hebben van de organisatie een wild-card toegewe zen gekregen. Bij de dames (drie sterren) is een schema van zestien speel sters. Het herentoernooi, dat één ster minder heeft, kent 32 hoofdrolspe lers. Het toernooi van LTC Soestdijk begint maandag. Op zondag 22 augustus krijgt het toernooi zijn beslag met de finales olde banen van tennispark Schriks- laan. Titelverdedigster Klaartje de Smit uit Naarden is ditmaal als tiende geplaatst. Zij staat 35ste op de vaderlandse lijst van tennissters. De verliezend finalist van 1992, Mariëtte Verbruggen uit Amsterdam, is de elfde dame die recht streeks tot het A-toernooi is toegelaten. 9K het kwalificatietoernooi komen nog t\yee deelnemers. Daarnaast zijn drie IMd-cards beschikbaar. Twee daarvan zijn er reeds vergeven. Behalve Linda irssink mag ook Sharon de Vaal lensdag komen opdraven. -De derde Id-card wordt pas op het laatste mo ment uitgedeeld. itzelfde geldt voor de meeste van de wild-cards voor de heren, waarvan ddy Forger er al wel één kreeg. In de ïde klasse won hij dit seizoen vier zijn zeven single-partijen. iredivisie p-ganisator Dick van Wijngaarden acht het komende weekeinde af, parin de reguliere tenniscompetitie in e eredivisie afloopt. Hij hoopt dat spe- Voor het A-toernooi bij de dames ging één van de drie wild-cards naar Linda Morssink uit Soest. Bij de heren kreeg Freddy Forger eveneens vrije toegang. Dat het een gezellige middag wordt, hoeft niet opgeschreven te worden, dat is vast wel bekend. B. Schimmel: 14 8 12 13; J. Beijer: 2 79 92 100 110; J. Buchner: 3 170 192; C. Jak: 5 7 128 134; C. Bokma: 6 25 30 32 42; Alte- naar/Reijerse 9 16 26; T. Kok: 10 65 111; H. v.d. Veen: 11 18 48 122 171; Comb. Ra- ka: 14 39 43 73 99; A. Wijnands: 15 51 82 174; Vaessen/Veenendaal: 19 21 22 47 124; A. Meesters: 20 37 49 157 162; R. Scheffers: 24 35 38 45; Z.K.H.: 28 83 93 98 149; R. Eimers; 29 58 101; J. Rauch; 44 56 60 97 109; W. Cochius: 50 104 107 113 119; Huizinga/van Doorn: 52 72 81 148 180; J. Kruseman: 53 66 86; W. Hoffmann: 55 61 62 64 80; C. Kaats: 68; J. Koster: 69. Zes jongens en zes meisjes uit Nederland vertrekken morgen naar Brussel om deel te nemen aan een internationaal tennistoernooi. Onder hen bevinden zich vier leden van LTC Soestdijk. Het gaat om Tom KareisenKoen Claasse, Dirk-Jan Schouten en Ruben van de Weij (op de foto v.l.n.r.). Ze moeten het opnemen tegen tennissers uit BelgiëFrankrijk en Luxemburg. Het toernooi, dat tot en met zondag 15 augustus duurt, staat onder auspiciën van de Bel- gium Association for Tennis Development (BA TD). De spelers die in de Belgische hoofdstad in actie komen, variëren in leeftijd van tien tot en met vijftien jaar. De profs kiezen meer en meer voor de beste bespanning ter wereld: Tecnifibre. Maar deze topkwaliteit is niet alleen aan hen voorbehouden. Ook voor u geldt: Met Tecnifibre speelt u trefzeker tennis. Wij informeren u graag. In de tenniswereld spreekt Nederland steeds vaker een woordje mee. De cracks naderen de top, de liefhebbers kiezen niet langer zomaar een 'racket'. Major, de zeldzame topklasse, het is de tennis-innovatie uit Frankrijk. Voor wie het goede verkiest boven het vele. Gun uzelf Major.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9