En dit zijn de knallers van deze week: C1000 fl Soest wenst meer flexibiliteit in nieuw ontwerp-Streekplan Utrecht Flaneren op de Westzijde in Zaandam VERSE MOSSELEN 1.98 0.99 1.49 1.89 eigen hjj* Privéles Provincie geeft groen licht voor nieuwbouw Molenschot 3 Actueel 5 Actueel 11 Sport Op Soest 4 Actueel Cultuur Buslijn 70 rijdt in de spits nu echt ieder kwartier ouko// Soest schuift geen f 4000 voor sponsoring 'Vrouwen Netwerk' kio 6.98 'Onnodige verschillen' met Structuurvisie Verklaring-van-geen-bezwaar is binnen op keyboard, piano of orgel Bankafschriften en cd-speler gestolen Wijzigingen in mini-dienstregeling 50% korting HALVE PRIJZEN Inspraakavond over bouwplan Lindenhof SLAGERIJ „ZUID" BARBECUE FESTIJN Liefde echtpaar Hooijschuur bloeit nog steeds na zestig jaar Voor feestelijke opening expositie Ze zijn er weer volop! RUUD SMIT visspecialiteiten Magere varkenslappen Magere hamburgers Broccoli Hollandse bloemkool 1mm wmm Groot stokbrood Fijn volkorenbrood C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars Inbrekers rammen met auto pui van lampenzaak Vast goed rvan BREUKELEN bv m. 5 HET VLEESCENTRUM EURO TAXI Nog voor de officiële tervisieleg- ging heeft het College van B. en W.- aan het provinciebestuur duidelijk gemaakt dat het niet onverdeeld gelukkig is met het ontwerp- Streekplan, waarmee de provincie de ruimtelijke ontwikkelingen tot het jaar 2005 wil vastleggen. Het gemeentebestuur ziet een aantal "onnodige verschillen" met Soests eigen structuurvisie en wil die maar het liefst vóór de officiële be- zwarentermijn weggewerkt zien. Bezwaar maken kan dan - eind dit jaar - altijd nog. Soest verwijst in zijn reactie naar de in juli 1992 door de gemeenteraad vastge stelde Structuurvisie en op de door het gewest Eemland aanvaarde Interge meentelijke Structuurvisie. "Het is ons heel wat waard als de verschillen voor de tervisielegging kunnen worden ver wijderd," aldus B. en W., die o.a. wijzen op het feit dat Soest met de eigen Struc tuurvisie gekozen heeft voor een "af rondingsscenario": de gemeente heeft voor wat de uitbreiding van de stedelij ke functies betreft gekozen voor een af lopende taakstelling. In het ontwerp-Streekplan echter is juist sprake van een tegenovergestelde ontwikkeling, meent het College. "Tot 2005 worden Soest wenselijke ontwik kelingsmogelijkheden onthouden; daarna wordt de deur open gezet." Soest verwijst in dat verband naar de plankaart en de plaatjes bij het ont werp-Streekplan. Grote problemen in Hees Het gemeentebestuur plaatst met name kanttekeningen bij de woningbouwmo- gelijkheden, die in het Streekplan wor den voorzien. Daarbij wordt uitgegaan van een bepaalde restcapaciteit, maar volgens het College van B. en W. zal de woningbouw in Hees op grote proble men gaan stuiten, gelet op de eigen domsverhoudingen. De grond is daar vooralsnog voornamelijk in handen van particulieren en volgens Soest is het dan ook nog maar de vraag of men het aan tal geplande woningen in dit gebied (225) wel concreet kan meetellen bij de opvang van de woningbehoefte. Voor lopig wordt er maar van uitgegaan dat dat wel het geval is. Iets anders ligt het met de woningen van de Amerikanen in Soesterberg. Die worden volgens Soest ten onrechte meegeteld in de restcapaciteit. "Deze conclusie is op z'n minst voorbarig te noemen," aldus de gemeente in de brief aan Gedeputeerde Staten. De planning voor de nieuwbouw loopt in het Streekplan, anders dan in de Structuurvisie. Het verschil zit vooral in het gebied Koninginnelaan/Jachthuis- laan, waar de gemeente 450 huizen wil neerzetten en de provincie slechts 175, en in de lokatie Griftland/Noorder- weg, waar Soest 100 woningen wil bou wen en de provincie helemaal geen. In totaal gaat het om een verschil van 375 woningen, al loopt de Structuurvisie (totaal 1500 huizen) door tot het jaar 2010, en het Streekplan (1125 huizen) maar tot het jaar 2005.Soest wijst erop dat de bouwlokaties nog verworven moeten worden. "Wij willen enige vrij heid behouden om binnen het bouw- tempo, waarover geen discusie bestaat, de volgorde van de lokaties te bepalen aan de hand van de verwerving," aldus het gemeentebestuur. 'Grof gefrusteerd door frondspeculaties' oest wijst er verder op dat de planont- wikkeling "grof gefrustreerd" wordt door particuliere grondspeculaties, en enige flexibiliteit kan de onderhande lingspositie van de gemeente verbete ren. Uit de ontwikkelingen die het Streekplan schetst vóór de periode na 2005 maakt Soest overigens op dat er vanaf dat jaar ook nog enige ruimte voor uitbreiding geboden wordt. "We willen daarvan slechts zoveel gebruik maken als in onze Structuurvisie is aan gegeven," schrijven B. en W. Het College vraagt de provincie dan ook om de beperking van de woning bouw in Soest niet te beschrijven in be perking .van lokaties, maar in marges van perioden en aantallen woningen. De lokaties in de Structuurvisie zijn im mers aangegeven op basis van een af weging tussen de woningbehoefte ener zijds en de landschappelijke en ecologi sche waarden anderzijds. Binnen de aangegeven lokaties kan Soest dan ge woon bouwen, en de mogelijkheid daartoe is dan afhankelijk van plaatse lijke omstandigheden en van de getals matige planning in het Streekplan. Richelleweg Soest mist in het Streekplan pijnlijk de Richelleweg als mogelijk nieuw be drijfsterrein, terwijl dat juist is opge voerd om milieuhygiënische redenen: voor transportbedrijven die dan uit de bebouwde kom kunnen worden ge weerd. Soest heeft echt behoefte aan Met blijdschap en vreugde is afge lopen maandag in Molenschot de brief wereldkundig gemaakt, waarin het provinciebestuur offi cieel haar "verklaring van geen be zwaar" afgeeft voor de nieuwbouw van het Soester verzorgingstehuis. "We mogen bouwen," aldus de zeer verheugde Molenschot-direc trice mevrouw E.E. Vischer. Volgens de planning zal volgend voor jaar begonnen worden met de bouw van het nieuwe centrum aan de Dalweg, waar Molenschot - de naam blijft onge wijzigd - een gebouw met 120 verzor gingsplaatsen mag neerzetten. Daar naast komen er een nieuwe polikliniek van Molendael, een verpleeghuis en een aantal woningen. Bestuur en directie van Molenschot zijn opgelucht dat de provincie haar goed keuring nu zwart-op-wit heeft gezet. "Natuurlijk, het zat eraan te komen en het werd ook steeds zekerder dat het doorging, maar na alle gesprekken en briefwisselingen zijn de vele hindernis sen dan toch eindelijk overwonnen," al dus mevrouw Vischer. "Het kómt er, en wie het nu nog wil tegenhouden is ge woon te laat," zegt ze, wijzend op de pa pierwinkel en het "gehakketak" dat er aan vooraf is gegaan. Begin volgend jaar zal ook de nieuwe dependance van Molenschot in Soes terberg (28 plaatsen) in gebruik worden genomen, zodat 1994 een belangrijk jaar wordt voor het Soester verzor gingstehuis. Snel, degelijk en plezierig lessen bij een enthousiaste muziekleraar. Voor jong en oud, mét of zonder vooropleiding. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en voordelig een toetsinstrument bespelen. Vraag vrijblijvend informatie bij Peter Loef Haverweerd 181, 3762 BG Soest Tel. (02155)27330 een wijzigingsbevoegdheid voor dit ter rein en vindt dat de provincie de argu menten daarvoor (milieu, lokatie en be hoefte) nog maar eens in haar overwe gingen moet betrekken. Die wijzigings bevoegdheid wordt trouwens alleen toegepast, belooft Soest, als heel con creet de verplaatsing van een Soester transportbedrijf aan de orde is. Ook het golfterrein wordt nog even ter sprake gebracht. Soest wil van de pro vincie graag duidelijkheid over de (on mogelijkheden van een lokatie in Soest. Over het militaire ruimtegebruik wordt opgemerkt dat een eenzijdige ontwik keling als een concentratie van activi teiten bij Soesterberg ingebed moet worden in een kader, waar de gewenste situatie voor alle militaire terreinen en de gevolgen voor de omgeving worden aangegeven. De Dribbel opent dependance in Ukkepuk. Opnieuw overtredingen. SNS-bankgebouw mag gaan uitbreiden. Open Monumentendag. Startsein actie "Wij gaan weer naar school." A-toernooi LTC-Soestdijk van start. Oefeninterland niet zomaar een duel. Regionale derby's in eerste bekerronde. Zeiler Karsters tweede op NK. Verdwenen Soest hervonden: de Soester bergsestraat. Jeugdorkest in Oude Kerk. Cursusprogramma VU. Uit een woning aan de Ferdinand Huycklaan is vorige week een mapje met bankafschriften gestolen. Waar schijnlijk hoopte de inbreker erop, dat hij in het mapje ook cheques zou aan treffen. De inbreker nam tevens de cd-speler van de negentien-jarige be woner mee. Enkele maanden geleden is huis- aan-huis een mini-dienstregeling van busdiensten in de gemeente Soest verspreid. Op deze dienstre geling is een wijziging gekomen. Het door Centraal Nederland sa mengestelde wijzigingsblad is gra tis af te halen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Raadhuis plein 1. De belangrijkste wijziging is dat lijn 70 in de spits nu echt ie der kwartier rijdt. Vanaf maandag 23 augustus rijdt bus lijn 70 in de ochtendspits ieder kwartier tussen Soestdijk-Noord en station Amersfoort. Op werkdagen buiten de schoolvakanties vertrekken net even voor half acht en acht uur ook bussen naar Amersfoort. Deze bussen rijden tussen de normale buslijn door, zodat er op de snelle route van lijn 70 een kwar- tierdienst naar station Amersfoort ont staat. De bussen rijden vijf minuten la ter dan in de minidienstregeling is ver meld. Nu rijden deze bussen vrijwel op de tij den waarop lijn 70 in de oude dienstre geling reed. De bussen passeren Over- hees om 7.37 en 8.07 uur en rond 7.45 en 8.15 uur Soest-Zuid. Om 7.55 en 8.25 uur komen de bussen op station Amersfoort aan. Helaas geven de ove rige buslijnen geen aansluiting op deze spitsbussen. Andere wijzigingen Alle avondritten de lange route. De eerste avondrit van buslijn 70 uit Amersfoort rijdt ook de lange route door Soest. Deze bus vertrekt om 18.47 uur bij Amersfoort-postkantoor. Om 19.05 uur passeert deze bus het Raad huisplein in Soest. Deze tijden ontbre ken op bladzijden 13 en 35 bij ritnum- mer 00260 van de minidienstregeling. Als deze tijd ingevuld wordt bij Raad huisplein zijn de bladzijden 13 en 35 correct. Lijn 73 op zondag. In de zondagtabel van lijn 73 (bladzij den 46 en 47) staat Winkelcentrum "Soest-Zuid" vermeld in plaats van Station NS Soest-Zuid. Daar geven de lijnen 70 en 73 driemaal per zondag on derling aansluiting. Op bladzijde 46 staat de halte "Braamhage" vermeld in plaats van "Julianaplein". 1 minuut eerder uit Amersfoort. Met ingang van maandag 23 augustus zullen de bussen overdag van lijn 70 één minuut eerder bij Amersfoort-postkan toor vertrekken: -.16 en -.46 uur. Bij de andere haltes tot Soest-Zuid vertrek ken de bussen ook één minuut eerder. Hiermee worden de tijden aangepast aan de praktijk. De lijnen 71, 73 en 74 zullen voor de aansluiting op lijn 70 één minuut later vanaf station Soest-Zuid NS, om -.02 en -32 uur, vertrekken. Omdatonze najaarscollectie reeds binnen is, geven wij op de zomercollectie dus Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 In het gemeentehuis wordt woens dag 25 augustus 's avonds om 20.00 uur, een inspraakavond ge houden over het bouwplan Lin denhof. Het betreft het bouwplan van Vahstal Probouw BV uit Amersfoort voor het bouwen van een gezinsvervangend tehuis, win kels, kantoren,, appartementen en parkeervoorzieningen. Op 19 jul is er opnieuw een bouwaan- vraag ingediend. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmings plan. Burgemeester en Wethouders gaan in principe met het bouwplan ak koord. Thans moet een vrijstellingsprocedure gevolgd worden. Daaraan voorafgaand wordt een ieder in de gelegenheid ge steld op het bouwplan in te spreken en zijn of haar mening en wensen kenbaar te maken. De tekeningen van het bouw plan liggen ter inzage in het INFOrma tiecentrum. Na de inspraakavond heeft men nog tot 10 september de gelegenheid om schriftelijk te reageren op het bouw plan. Op de reakties nemen Burge meester en Wethouders in de eerste week van oktober een besluit. Ook wordt dan meegedeeld wanneer het plan ter visie wordt gelegd. De officiële bezwaartermijn tegen het bouwplan is nog niet gestart. Dat kan pas in het kader van de tervisielegging van het bouwplan. De planning is dat dat in de tweede week van oktober is. Me Soesterbergsestraat 55 Soest - Telefoon 28484 Fax 28415 Voor een moet u bi] uw vakman zijn. Waar de jeugd tegenwoordig in discotheken of op sportclubs een hengeltje uitwerpt naar een moge lijke partner, daar flaneerden de jongeren in Zaandam en Wormer- veer vroeger op de Westzijde. Aan de ene kant flirten de jonge vrou wen, aan de andere zijde gaven de jongens hun ogen goed de kost. Dat kan ook gezegd worden van W. Hooijschuur en zijn vrouw J.M.H. den Drijver. Hun eerste oogcontact mond de op 16 augustus 1933 uit in een huwe lijk. Het echtpaar woont nu alweer 56 jaar in Soest, eerst aan de Korte Hart- weg, tegenwoordig in Mariënheuvel aan de Burgemeester Grothestraat. De liefde bloeit nog steeds. De woonkamer was maandag vol met familie die het zestig-jarig huwelijksfeest van de 88- en 84-jarige vierde. Hij was een linksbenige voetballer bij GVOV en werkzaam als zetter bij Ver straten Boom. Zij was een dienst- Vrouwen Netwerk uit Utrecht krijgt van Soest geen cent, Iaat staan 4000 gulden, voor de feeste lijke opening van de expositie Net- werkKreaties '93, die op 17 okto ber in Aqua Indoor van start gaat. Oók niet nu burgemeester De Widt de tentoonstelling officieel zal openen. De vereniging Vrouwen Netwerk telt landelijk enkele duizenden vrouwelijke leden, voornamelijk uit wat wordt ge noemd het "hoger en midden-kader". Voor de kunstmanifestatie Netwerk- Kreaties - de derde in successie - is de keuze gevallen op het Soester sportcen trum Aqua Indoor. De expositie daar gaat een maand duren, telt binnen dat tijdsbestek vier aparte evenementen met een eigen subthema met als verbin dend thema "metamorfose", en omvat diverse disciplines van de beeldende kunst. De organisatie had gedacht dat de ge meente Soest wel 4000 gulden zou wil len afstaan voor de feestelijke opening, die op 17 oktober wordt verricht door burgemeester De Widt. Ze diende daartoe op 21 juli j.1. een verzoek in bij het gemeentebestuur. Dat wijst het verzoek af, omdat het so wieso niet-ontvankelijk is - een subsi dieaanvraag voor een incidentele acti viteit moet minstens vier maanden te voren worden ingediend, mét een be groting, en dat was Vrouwen Netwerk telefonisch ook van tevoren gezegd - en bovendien vallen feestelijke openingen nu eenmaal niet in de termen voor een subsidie. Tenslotte blijkt het, volgens het ambtelijk advies, óók nog eens te gaan om een professionele organisatie. Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten Wij hebben de originele mosselpan weer in voorraad van weedestraat 149 3761 cd soest tel.02155- 1 52 88 10 stuks 8.98 heel kilo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Het prille liefdesgeluk van het echt paar Hooijschuur bloeit na zestig jaar huwelijk nog steeds. Foto: Goos van der Wilt. meisje. Ze kregen vijf dochters en één zoon, zijn dertien keer opa en oma en hebben twee achterkleinkinderen. Hij bleef zijn werkgever trouw na de verhuizing van het bedrijf naar Den Haag. Toen het p?nd in 1937 afbrand de en in Den Dolder een nieuw gebouw werd betrokken, verhuisde het echt- paarnaar Soest. Hij voetbalde in die tijd voor DIOS, dat later met Be Quick fu seerde en BDC als nieuwe naam kreeg. Hooijschuur is later nog bestuurslid ge weest van de voorloper van Soest. Zij was druk zat met de opvoeding van de kinderen, maar benutte haar vrije tijd ook met breien en kaarten en span- deerde ook vele uren in een gymnas- tiekzaaltje. Het echtpaar Hooijschuur kreeg maan dagmorgen bezoek van onder anderen wethouder Mieke Swinkels. Zij kwam de felicitaties en een bloemstuk over brengen namens het gemeentebestuur. Op spectaculaire wijze hebben inbre kers zich toegang verleend tot een be drijf aan de Amersfoortsestraat. Met een auto ramden ze de pui en de toe gangsdeur van de zaak die in verlichting handelt. Vervolgens namen ze zeven lampen mee. De totale waarde van de buit wordt geschat op zevenduizend gulden. tZie k pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 KALKOENFILET OF-ROLLADE per kilo 13?° TARTAAR H per kilo11 ?u RIBKARBONADE OKn per kiloy?u Geopend do. en vr. 8.00-18.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Goedkoper rijdt u nergens binnen Soest/Soesterberg en er buiten. Beter ook niet! 60-plussers 15% KORTING 24-uur bereikbaar Telefoon: 03463-51182/033-701313

Soester Courant | 1993 | | pagina 1