aruóhoch N 1CUL TUUR WELZIJN t Sylvia Hustings nieuwe docente voor klassiek ballet in Soest De Flint presenteert nieuw jaarprogramma 1993/1994 Nieuwe expositie in Molendael nieuws Go Nieuws van de bibliotheek Scha WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT Lessen starten in september in Artishock PAGINA 16 Activiteiten De Praatpaal Activiteiten in De Vangrail GOED IDEE! NEEM NU EEN ABONNEMENT OP DE FLINT De Flint OPEN DAG VOLKSUNIVERSITEIT SOEST/SOESTERBERG Werk van Ina Snoeijing en Wija Bouwhuis Pianospelen/-lessen f huur of lease Vrijwilligers Vakature Bank V rijwilligerswerk via de VVB- Soest V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Groot en gevarieerd cursusaanbod Bingo-avond bij w.v. 'Overbees' V\ 5 stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenen VC l£»:" j mm j Metcoi "Balletstudio Sylvia" is de nieuwe naam van de balletschool, die op woensdag 1 september weer aan een nieuw seizoen begint in Artis hock aan de Steenhoffstraat. De school is genoemd naar Sylvia Hustings, die de lessen voortzet van Nandine Redeker, die naar het buitenland vertrokken is. Evenals Nandine heeft Sylvia de oplei ding klassiek ballet gevolgd van de Royal Academy of Dancing - kortweg R.A.D. - waarvan het centrum in Lon den is gevestigd. Sylvia volgde de lessen in Amsterdam, een van de vele steden ter wereld waar de wereldberoemde Royal Academy docenten opleidt. Sylvia (22) heeft de zware opleiding in middels met goed gevolg achter de rug en liep o.a. stage aan de British School in de hoofdstad. Toen ze van Nandine hoorde dat zij in Soest zou stoppen aar zelde ze niet en vanaf 1 september staan de balletlessen in Artishock dan ook onder haar deskundige leiding. Sylvia Hustings werd in Heerlen (Lim burg) geboren en wilde al vroeg ballet danseres worden. Ze volgde lessen van af haar 9e, maar toen ze voor de keus stond om de opleiding aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag te gaan volgen (waar ze niet verder dan Havo/Mavo zou kunnen komen), of eerst "gewoon" het gymnasium te ha len, koos ze bewust voor het laatste. Spijt heeft ze daar niet van. Aanvankelijk studeerde ze in Amster dam een jaar Frans. In de tussentijd bleef ze balletlessen volgen en toen ze hoorde van de R.A.D.-opleiding in de hoofdstad was de keus snel gemaakt. "Dansen is leuk. Het geeft een heel spe ciaal gevoel," zegt Sylvia. "Ballet is wel een beetje moeilijk, want je vraagt van je lichaam dingen die het eigenlijk niet wil. Je bent dan ook continu bezig je grenzen te verleggen, want je wil steeds hoger en beter springen. Het komt voor een groot deel ook aan op spierkracht, en dat is wel eens zwaar, maar ik vind het nog altijd heel leuk." Zo zwaar zijn de balletlessen voor de kinderen natuurlijk niet, omdat ze maar een|keer per week oefenen. "Er plezier in hebben, dat is het belangrijkste," al dus Sylvia, "al vergt het natuurlijk ook wel wat discipline." De R.A.D.-ballet- lessen bevatten speciale oefenstof voor amateurs, die aangepast wordt aan de verschillende leeftijdsgroepen. Het sys teem is zo opgebouwd dat er gewerkt wordt naar een hoog niveau, waardoor een gestage vooruitgang verzekerd is. Overigens is Sylvia van mening dat bal let er niet alleen voor meisjes is, maar ook voor jongens. "Ze hebben het meestal wat moeilijker om het vol te houden, maar er komen steeds meer jongens op balletles. In Amsterdam is het in elk geval al heel normaal, dus waarom in Soest niet?" Sylvia gaat overigens ook zelf nog door met een opleiding, die haar in staat zal stellen naast het dansen nog "iets an ders" om handen te hebben. "Ik wil niet alleen met ballet bezig zijn, zodat je nooit wat anders kunt doen."De eerste lessen bij "Balletstudio Sylvia", zoals de school nu heet, starten op woensdag 1 Sylvia Hustings. september met diverse groepen. De les sen vinden plaats op woensdagmiddag van kwart over vier tot kwart over acht, en op zaterdagochtend. Voor nieuwe leerlingen is er zeker nog plaats: kinde ren vanaf vier jaar kunnen op woensdag terecht, volwassenen eveneens op woensdag (wat later in de avond) en op zaterdag. Normaliter staat voor de balletlessen in Artishock de grote zaal ter beschikking, maar in verband met de grote tentoon stelling over het bronsgieten worden ze in de periode van 6 september tot en met 10 oktober tijdelijk gegeven in de theaterzaal van Artishock. Er is altijd een mogelijkheid voor een vrijblijvende proefles. Wie belangstelling heeft kan haar het makkelijkst op dinsdagavond in Amsterdam, waar ze voorlopig nog woont, bereiken onder tel. 020-6953832 (in elk geval is ze daar tussen 20.00 en 21.00 uur). De Vangrail Het Kruispunt De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Smitsweg 311, tel. 19546. Maandagavondsoos voor verstandelijk gehandicapten Tieners worden uitgenodigd om crea tief bezig te zijn. De maandagavond soos is een soos voor verstandelijk ge handicapten en draait al jaren bij Stich ting Welzijnswerk Soest in Buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg. On danks het feit dat de soos bedoeld is voor verstandelijk gehandicapten, zijn er ook een aantal tieners die de activiteit wel zien zitten. Natuurlijk leggen wij de prioriteit bij de verstandelijk gehandi capten! De soos is bedoeld om op een gezellige en creatieve manier door te brengen. Er is iedere maandag weer iets anders te doen. Van koken tot figuurzagen, on der het oog van 3 deskundige vrijwillige medewerk(st)ers. De soos start op maandag 30 augustus om 19.30 uur. Er wordt van de bezoek (st)ers een kleine bijdrage van f 3,25 ge vraagd. Hiervan wordt thee/koffie ge schonken en de materialen betaald. Ben je geïnteresseerd kom dan vanaf maandag 30 augustus naar De Praat paal. Disco Op zaterdag 28 augustus is er in De Praatpaal weer een spetterende disco voor 12-15 jarige tieners. Aanvang 19.30 uur. Toegang f 3,00. Pashouders f 2,00.- Nachtegaal weg 8c, tel. 17615. Aquarelleren Aquarelleren is het schilderen met transparante waterverf en water. De mogelijkheden van de techniek kómen aan de orde bij schilderen van stillevens of andere voorwerpen. De begeleiding is individueel zodat iedere cursist zijn/ haar mogelijkheden kan ontplooien. De cursus is bedoeld voor de al iets gevorderden. Een proefles wordt gehouden op don derdag 9 september om 19.30 uur. De kosten zijn f 10,00. De cursus start op donderdag 16 september, van 19.30- 21.30 uur, en bestaat uit 10 lessen. De kosten voor de gehele cursus zijn f 150,00 (excl. penseel en papier). Workshop poppen maken Op dinsdagochtend 21 september start er om 09.30 uur een workshop van twee lessen om van papiertouw decoratieve poppen te maken. Kosten voor 2 lessen f 15,00. Zelf moet u wel 4 meter effen en 2,5 meter gedecoreerd papiertouw van minimaal 10 cm breedte meebren gen. Zowel voor de cursus, de proefles als de workshop moet u zich vooraf opgeven bij De Vangrail, Nachtegaalweg 8c. Dit kan tijdens het spreekuur op donderda gen van 10.00-12.00 uur. Breien Op maandagavond kunt u van 19.30-22.00 uur bij ons terecht voor de breigroep. Een creatieve avond waar tevens gezelligheid voorop staat. De kosten zijn f 1,75 per keer. Opgeven is niet nodig. Bel: 033 - 751184 Wordt verwacht... Terwijl aan de theaterzijde en op de parkeerplaats van De Flint dit seizoen volop wordt gebouwd, staat in de stads- hal het podium klaar om diverse arties ten, dansers, pop- en symfonieorkesten te ontvangen. Daar vinden komend jaar weer de cabaret-voorstellingen plaats en kan worden geluisterd naar een keur aan muziekstijlen. In het restaurant van De Flint is het op zondagochtenden weer mogelijk te genieten van een voor treffelijke brunch, omlijst met een voor stelling. De historische Sint Aegtenka- pel is wederom het podium voor bijzon dere concerten. Hoewel er het komend jaar door de bouw veel wordt gewerkt in èn om De Flint, is door een inventieve planning het aanbod aan voorstellingen praktisch gelijk aan voorgaand jaar. Toneeltoren Zoals bekend, brandde in november 1990 de theaterzaal van De Flint totaal uit. Afgelopen winter is door het bouw bedrijf Hillen Roosen een aanvang gemaakt met de herbouw en uitbreiding van deze theaterzaal. Het ontwerp hier voor is van het architectenbureau Grei- ner en Van Goor. Het nieuwe theater zal plaatsbieden aan 800 bezoekers, verdeeld over de zaal en twee balkons. Het toneelhuis wordt circa 24 meter hoog, waardoor het mogelijk is in de toekomst groot gemonteerde toneel- en dansprodukties, musicals en opera's in De Flint te ontvangen. Op 26 augustus wordt in het nieuw te bouwen gedeelte het hoogste punt be reikt. Dan kan de vlag uit op de toneel toren, waarmee een mijlpaal op weg naar de nieuwe schouwburg is bereikt. Tevens wordt deze dag gestart met een sponsor-aktie. Parkeren In oktober wordt naar verwachting een begin gemaakt met de bouw van een parkeergarage direkt naast De Flint, op het voormalige parkeerterrein aan de Walikerstraat. De nieuwe parkeergara ge gaat plaats bieden aan 360 auto's, ruim 120 parkeerplaatsen meer dan in de oude situatie. In deze parkeergarage komt ook een bewaakte fietsenstalling, zodat de fietsen in de toekomst ook vei lig 'uit' zijn. In de periode tot aan de ingebruikne ming kan er door de bezoekers van De Flint gebruik worden gemaakt van de nabijgelegen parkeergarage Beesten markt, die speciaal voor de bezoekers Klussenochtend Wilt u voor de Stichting klusjes op knappen en hebt u twee rechterhan den? Dan bent u van harte welkom op de maandagochtenden in De Vangrail vanaf 9.00 uur. Klaverjassen Elke donderdag van 20.00-23.00 uur in De Vangrail. Kosten per keer f 3,75 incl. prijzengeld. Tevens zijn er prachti ge prijzen te winnen. aan de avondvoorstellingen van De Flint wordt opengesteld tot 24 uur. De parkeergarage ligt op 5 minuten loop afstand van De Flint. Men dient hier voor de uitgang winkelcentrum/Kam- p/Langestraat te nemen, de route is duidelijk aangegeven. Bezoekers van De Flint betalen f 5,- voor een uitrij- kaart. Bijzondere produkties In de afgelopen jaren is er telkens wel een produktie in De Flint opgevoerd, waarbij de stadshal zélf het podium vormde voor iets heel bijzonders. Wa ren dat in het verleden de 25 kubieke meters aarde waarin 'Föld' werd ge danst, de honderden betonblokken die het decor vormden voor de 'Marathon- nerre' of vier vleugels in een uitgekien de opstelling voor een ingenieuze com positie; dit jaar is de stadshal de perfek- te ambiance voor 'Glas', een produktie van Studio Hinderik. In èn op een gla zen stellage met een fabelachtige be lichting brengen de spelers 'Glas' met een spel, waarin onbereikbaarheid het thema is. Dit glazen platform wordt op de vlakke vloer van de stadshal ge bouwd. Vanaf de daarachter opgestel de tribune heeft men een prachtig zicht op dit 'spectacle transparente'. Losse kaartverkoop Vorig seizoen is er een start gemaakt met een nieuwe wijze van losse kaart verkoop. Na sluitingstijd van de abon nement-inteken periode gaan de rest- kaarten van alle voorstellingen voor het hele seizoen in de vrije verkoop. Dit be tekent dat er het hele seizoen door kaar ten kunnen worden gekocht en telefo nisch besteld voor diè voorstellingen, die in abonnement nog niet zijn uitver kocht. Deze wijze van kaartverkoop is een groot succes gebleken. Het reeds in een vroeg tijdstip kunnen aankopen van kaarten voor een uitgekozen voor stelling werd door de bezoekers bijzon der gewaardeerd. De vrije verkoop voor het seizoen 93/94 start met een speciale 'kaartver koop-dag' op zaterdag 9 oktober van 12.30 tot 17.30 uur. Vanaf 11 oktober is het mogelijk telefonisch te reserve ren. De kassatijden blijven van maan dag t/m vrijdag van 12.30 tot 17.30 uur. Dit zijn tevens de dagen en uren waarop telefonisch gereserveerd kan worden. Het kassa-nummer blijft: 033-726094. Vrije keuze abonnement Vanaf 26 augustus kan er uit de in het jaarboekje uitgebreid beschreven voor stellingen naar eigen keuze een abonne ment worden samengesteld. Een abon nement betekent 10% korting op de toegangsprijzen. Men kan ook één of meerdere series kiezen, in dat geval is de korting - meer dan 10% - verwerkt. Bovendien krijgt men als abonnement houder de maandagenda van De Flint, met alle aktuele informatie over de voorstellingen, extra bijgeboekte pro dukties en over de voortgang van de Zaterdag 28 augustus, van 10.30 tot 14.00 uur, bent u van harte wel kom in de Muziekschool, Kerkplein 1waar u de gelegenheid wordt geboden in te schrijven op onze cursussen. Behalve het bestuur zijn die dag ook onze docenten aanwezig om u, desgewenst, persoonlijk te woord te staan. Extra openingstijd van ons kantoor, Steenhoffstraat 9a, op zaterdag 4 september van 10.00-13.00 uur. Tot en met 27 september is er weer een tentoonstelling in medisch centrum Molendael-Soest, tot stand gekomen door Art Services uit Roswinkel. Deze keer is in de vitrine werk te zien van Ina Snoei jing uit Fluitenberg en aquarellen van Wija Bouwhuis uit Wester- bork. Ina Snoeijing ('46) houdt zich sinds 1981 bezig met "de klei". Ze is begon nen met potten te draaien op een draai schijf. Langzamerhand ontdekte ze echter dat het handvormen haar beter lag. In 1985 heeft ze definitief voor het keramisch werken gekozen. Keramiek onderscheidt zich van de meeste andere pottebakkerstechnieken doordat het zo tastbaar is. De vorm van de klei is als het ware een afdruk van de hand, een dui delijke signatuur. Dat is direct terug te vanaf75,-f-ttt. VANTOL-SOEST pianohandel telefoon 02155-12968 bouw, gratis toegezonden. Abonnementen worden in volgorde van binnenkomst per dag direkt ver werkt en toegewezen. De mogelijkheid voor het samenstellen van een abonne ment is t/m 20 september. Spannend jaar Medio mei 1994 zal het ongemak met betrekking tot de bouw van het theater tot het verleden behoren. Dan kunnen bezoekers plaatsnemen in een schouw burg met allure. Over het programma ter gelegenheid van het in gebruik ne men van de nieuwe theaterzaal komt in het voorjaar uitgebreid bericht. Eerst is het genieten van het rijk geschakeerde programma in de stadshal en de Sint Aegtenkapel. Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Theater-informatie Concerten, toneel, musicals, popcon certen, te boeken bij de VVV-Soest; kaarten kunnen meteen meegenomen worden. Evenementen In Carré, Amsterdam: - "Don Carlos", 23 oktober; - "Porgy Bess", 18 januari t/m 6 fe bruari; - "Carmen", 19 en 20 november; - "A Chorus Line", 25 t/m 28 novem ber; - Gilbert Becaud, 4 december; - Wereldcircus 16 december t/m 2 ja nuari; - Ballet "Giselle" 5 t/m 8 januari; - Toneelgroep "de Appel", 11 t/m 16 januari; "Sweeny Todd", 11 t/m 20 februari; - "La Traviata", 31 januari t/m 8 fe bruari; - Musical "Cyrano", 15 maart t/m 28 augustus. In Circustheater, Den Haag: - "Phantom of the Opera", t/m 31 au gustus 1994. Popconcerten in Ahoy, Rotterdam: - B.B. King, 12 november; - Fats Domino, 6 november; - UB 40, 1 en 2 oktober; - Opera Gala, 18 september; - The Scorpions, 14 oktober; - Deep Purple. WV ANWB-winkel 7 fietsroutes in en rond Soest, in map f 7,50; wandelroutes, idem; VW-kadobonnen vanaf f 10,-, lan delijk te besteden, blijven altijd geldig!; boekje Motels, hotels en restaurants, f 7,50; 3 wegenkaarten Nederland 1:100.000, Noord, Midden en Zuid, f 25,-; plattegronden Praag, Londen, Brus sel, Wenen, Parijs, etc.; reisgidsen (klein), stad of streek; reisgidsen, uitgebreide informatie per land; talengidsen; campings in Nederland; hotels in Nederland; restaurants in Nederland. VW/ANWB, Steenhoffstraat 9A; maandag t/m vrijdag 9.30-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. zien in het werk van Ina Snoeijing, die haar liefde voor de natuur in haar werk vlecht. Onmisbaar zijn haar paddestoe len, die met hun eigen kleuren een af spiegeling geven van de sfeer in een bos. Naast surrealistische vormen zijn voor iedereen herkenbare lijnen aanwezig, die sterk appelleren aan een geborgen gevoel. Na 7 jaren les te hebben genoten van de pottenbakker Jan Muller experi menteert ze verder op de altijd boeien de en veranderlijke kleur van het gla zuur. Dit onderdeel is wezenlijk van be lang voor het uiteindelijke resultaat. Wija Bouwhuis schildert vaak piepklei ne olieverfschilderijtjes van amper vijf bij vijf centimeter. Miniatuur van mi niatuur is haar handelsmerk. Wija is een vrouw met oog voor details: fleurige luikjes, mooie bloemetjes in de tuin, grappige raampjes bij romantische huisjes en leuke Drentse boerderijtjes, compleet met boompjes en koetjes in de wei. Daarnaast is Wija uitstekend in staat om bepaalde gevoelens, herinne ringen, heel teer en vaak typerend weer te geven in en totaal andere stijl: grote aquarellen. Enkele werken in zwart/ wit, soms somber, maar met een glo rend licht. Haar nieuwste uitingen op aquarelpapier in wat aparte, onbestem de kleuren, krijgen een drie-dimensio naal effect door gebruik van heel dun vloeipapier. Deze werken zijn in tegen stelling tot haar miniaturen niet realis tisch, het zijn heel mooie, bijzondere ef fecten in aquarel. Smitsweg 311, tel. 12630 Wekelijks vinden veel potentiële vrij willigsters uit Soest en Baarn en om geving de weg naar de Vrijwilligers Va kature Bank om daar, samen met de medewerk(st)ers van de VVB, al pra tend en wikkend en wegend over de ca tegorieën van werkzaamheden, te zoe ken naar geschikte vakatures uit het be stand. Jaarlijks schrijft de Vrijwilligers Vaka ture Bank 70 tot 80 nieuwe vrijwilligers in: terwijl veel mensen, die al ingeschre ven stonden, hun inschrijving met een halfjaar verlengen om regelmatig in het uitgebreide vakature-bestand te kun nen komen "grasduinen". Lukt het de vrijwillig(st)er niet meteen om voor hem of haar geschikte werk zaamheden of activiteiten te vinden, dan blijft de VVB op haar of zijn ver zoek aktief alert op nieuwe geschikte vakatures. Zij onderhoudt dan het kon takt met de individuele werkzoekende tot er een bevredigend resultaat is ge boekt. Veel vrijwilligers werken bij voorkeur bij één bepaalde instelling of bij particu lieren, maar het staat vrijwilligers na tuurlijk vrij om hun activiteiten te sprei den over twee of meer vakatures. Wie zich op de hoogte wil stellen van het vrijwilligersaanbod in Soest, Baarn of omgeving, kan gerust eens langs ko men of bellen voor een uitgebreidere afspraak. Vakatures 6-118: hulp organisatie voor vluchte lingen/ asielzoekers Soest zoekt vrijwil- lig(st)ers voor opvang en begeleiding van de buitenlanders in het dagelijks le ven te Soest en omgeving. Ondersteu ning door een coördinator. 4-111. Mensenrechten-organisatie Baarn vraagt vrijwillige medewerking ten behoeve van het voorbereiden van acties. 2-101: Speel-o-theek Baarn zoekt geïnteresseerden voor haar uitleen-or ganisatie, kleine reparaties en licht ad ministratief werk. 7-106. Kinderboerderij vraagt vrij willigsters voor het voorbereiden en het uitvoeren van kinderaktiviteiten, in samenwerking met anderen; 1 tot 5 middagen per week. 7-122. Gemeentelijk centrum voor basiseducatie Soest zoekt vrijwillig(- st)er voor hulp bij kinderopvang 's mor gens. 8-192: Ambulante hulpdienst voor verstandelijk gehandicapten Hilversum zoekt vrijwillig(st)er voor het begelei den van een kontaktgroep van mensen met een licht verstandelijke handicap, activiteitenseizoen '93-'94. 8-168: Reaktiverend verpleegcen- trum voor geriatische bewoners zou blij zijn met vrijwillig(st)ers die samen met de medewerkers van de activiteitenbe geleiding en bewegingstherapie, de be jaarden helpen. 12-113: Patiëntenvereniging Baarn zoekt vrijwillig(st)er voor tuinonder houd; eenmaal per maand. 13-110: Recycling-organisatie Soest zoekt vrijwillig(st)er voor het ophalen en bezorgen van tweedehands kleding en aanverwante artikelen. 16-104: Verpleeghuis Baarn zoekt »astheer/vrouw voor het koffieschen- cen op de vrijdagavond en evt. oproep baar. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Open dag: 28 augustus Zoals ieder jaar, vóór het nieuwe cur susseizoen van start gaat, houdt de Volksuniversiteit een Open Dag op za terdag 28 augustus, van 10.30-14.00 uur in de Muziekschool, Kerkplein 1. Docenten en bestuur van de Volksuni versiteit zijn dan aanwezig voor nadere informatie over de cursussen. Tevens kan er ingeschreven worden. Naast de altijd succesvolle cursussen bridge, yoga, koken in de magnetron en de "gewone" talencursussen zijn er dit jaar voor het eerst snelcursussen Frans, Spaans, Portugees (25 lessen van 2'/2 uur) en Engels (12 lessen van 2'/2- Nieuw in het talenpakket zijn de cursus sen Fries voor beginners en Fries voor Friessprekenden. Verder is er een rui me keuze uit diverse andere aktiviteiten bijv.: informatica (wordperfect), dis cussie- en vergadertechnieken, Griekse mythologie, filosofie, Nederlandse en Engelse literatuur, vrouwelijke impres sionisten, bloemschikken, poppen ma ken, vegetarische keuken enz., te veel om op te noemen. Later in het seizoen starten de cursus sen lampekappen maken, Indonesische keuken en de korte taalcursussen voor- op-reis Frans, Spaans en Italiaans. Ook staan dit jaar verschillende interessante lezingen op het programma. De lessen starten vanaf 27 september. Om teleurstelling te voorkomen is het aan te bevelen niet te lang te wachten met inschrijven. Het cursusgeld dient tegelijk met de inschrijving voldaan te worden: in contant geld of met een bank- of girocheque (betaalkaart). Voor informatie en inschrijving kan men terecht bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur, dinsdag en donder dag 10.00 - 13.00 uur. Extra openings tijd op zaterdag 4 september: 10.00-13.00 uur. De wijkvereniging "Overhees" organi seert op zaterdag 28 augustus een bingo-avond in de Vijverhof, Klarinet 39. Aanvang 20.00 uur. Kaarten voor leden en donateurs: f5,-; introducés: f 10,-. Er wordt ook een loterij gehou den. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 26 augustus 'Bewogen koper' Briljant vierluik over koperblazers- muziek "Bewogen koper' is een bijzonder lich te, amusante en spirituele reis door Ne pal, Suriname, de Indonesische Mina- hassa en Ghana. Vanuit Europa zijn door de eeuwen heen de koperblaasin strumenten, samen met de legers, de handelaren en de kerken de wereld overgegaan. Het onderzoek van de an tropoloog en muzikant Rob Boonzajer Flaes naar de verspreiding van de wes terse koperblaastraditie in de voormali ge westerse koloniën is de aanleiding voor de visuele mijmeringen bij de tuba, sousafoon, Biggy Toe of Kopro Toe, door filmreus Johan van der Keuken. In het schitterende openingshot sjokt een man met een oude naaimachine op zijn rug een bergpad af, ergens in Nepal. Meteen daarna betreedt hij een atelier in een dorpje. Hij zet zijn naaimachine neer en begint - net als de vrouwen om hem heen - zittend op de grond te naai en. Het geraas van de naaimachines vermengt zich met de klanken van een blaasorkest, dat in een aangrenzende ruimte repeteert. De camera gaat op de muziek af, en toont ons de oefenende musici. Nieuwsgierig glijdt zij langs de instru menten, zoomt in op en rank fluitinstru- ment en glimmende bekkens en hecht zich even vast aan de muzikanten en aan de luisterende kinderhoofdjes. Via een openstaand raam waardoor de klanken verwaaien, verlaat de camera de ruimte en steekt de straat over naar een huis met een enorm reclamebord met de tekst 'Modern Light Music Brass Band'. Bijna stiekem glipt zij het huis in. Binnen begint een gezin aan een nieuwe dag. De moeder maakt de bedden op en ziet er op toe dat iedereen een hapje eet. Iemand wikkelt een blaasinstrument uit een doek en speelt een deuntje. De va der is bezig met een roze beeldje. We horen de stem van de vader: "Als hin doe begin je de dag met het vereren van de God Ganesa, pas daarna ga je aan het werk. Mijn werk is muziek." De va der is de leider van de band op het recla mebord. In Ghana, het volgende land, vormt zich langzaam een orkest uit de mannen die Van der Keuken stuk voor stuk vanaf hun werk en huis naar de re petitie volgt. Johan van der Keuken betoont zich een ware grootmeester, een documentarist die schoonheid en waarheid op logische wijze samenvoegt tot een film, die ont roert, imponeert en amuseert zonder ons nadrukkelijk te willen behagen of overtuigen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; c.j.p./65-l- f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Ce ert nal de fin: Ed< in t dei wijl Dat gani; passi sfeer Wijn loop van dank had. nooi, vol p doorj In he spelei Fredc gen e uit. V dubbt ken. van L wasse: enkels dat oo het he en Ma Neder die je j een vl< donde enigin; gen on sterkei Ruslan sets int ten me wijl hei als de gen vai ee Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Brandon, Jay: De getuige. Een zwarte advocaat neemt de ver dediging op zich van een blanke po litieman die ervan verdacht wordt een zwarte verslaafde te hebben ver moord. Goed geschreven, boeiende thriller. Brown, Sandra, De andere vrouw. Na een vliegtuigongeluk wordt één van de overlevenden, onherkenbaar verminkt in het gezicht, wakker in het ziekenhuis. Ze merkt dat men haar heeft verwisseld met de vrouw van een beroemd politicus, die om gekomen is. Spannend verhaal vol intriges. Deveraux, Jude: Liefde in over vloed. Een romantisch verhaal over een rij ke, verwende jonge vrouw die ver liefd wordt op een knappe boer, die met zijn twee kinderen op een afge legen, vervallen boerderij woont. Hart, Josephine: Afgunst. Wanneer een ouderloos meisje door haar familie wordt opgenomen zint haar jaloerse, onsympathieke tante op wraak. Krich, Rochelle: Slaap lekker, schat. De komst van een au-pair in het ge zin van een jonge vrouw lijkt een ge schenk uit de hemel. Bijzonder spannende thriller die blijft boeien. Levine, Paul: Vuil spel. Als een patiënt door nalatigheid van zijn arts overlijdt en de arts in het daarop volgende proces vrijgespro ken wordt, gaan drie mensen op on derzoek uit. Lindsay, Johanna: Gevangene van mijn verlangen. Romantisch liefdesverhaal over een jonge vrouw in het Engeland van de twaalfde eeuw, die wordt uitgehu welijkt aan een oude man. Macnaught, Judith: Echo van de eenzaamheid. Tussen een ambitieuze jongen van simpele komaf en de dochter van een warenhuismagnaat ontstaat een ro mance die wordt verstoord door de rijke vader. Seymour, Gerald: De bergduivel. Gary Brennard werkt samen met Cathy Parker bij een Engelse anti terreurbrigade die opereert in Noord-Ierland. Ze krijgen de op dracht een IRA-terrorist, bijge naamd de Bergduivel, te elimineren Nieuwste van de gerenommeerde thrillerschrijver, die al eerder over de IRA schreef. Tolkin, Michael: De speler. Een Amerikaanse filmproducer die op weg naar de top velen bedrogen heeft, ontvangt anonieme brieven waardoor hij zo van streek raakt dat hij een mogelijke dader vermoordt. Een boeiende psychologische thril ler. Zuckerman, Eugenia: Melodie d'a- mour. Een fluitiste geeft haar carrière op voor haar gezin, maar een buiten echtelijke verhouding en een drama tische gebeurtenis brengen haar le ven in een stroomversnelling. Goed geschreven roman, zowel voor lief hebbers van psychologische romans als voor liefhebbers van romantiek. Studieboeken 417 Diekstra, René: Persoonlijk onderhoud: zakdoek voor zelfana lyse. Dit handboek moet de lezer ant woorden brengen op vragen als Wie ben ik?" en "Waarom doe ik zo? Een concreet en bruikbaar boek. 774.4 Dungen, Mabel van den: Jan des Bouvrie. Leven en werk van de Nederlandse binnenhuisarchitect. Mooi vormge geven boek met schitterende foto's. Oc. Pac. 995.2 Frisbie, Johnny: Pu- ka-Puka. Autobiografisch relaas van een zwerftocht door de Stille Oceaan van een vader met vier kinderen, op getekend door het 12-jarige doch tertje. Een schitterend boek voor lefhebbers van reisverhalen en ei landen. eu 992 Kers, Martin: Europese kus ten: fotografische impressies. Fotoboek met 159 kleurenfoto's met locaties door heel Europa en andere wetenswaardigheden. Gezien lijkt het ploeg nc het grote je een gc het WK voldoene Slaagt N< de ploeg vember i voor de standers Turkije. één ticket wordt ooi Wellicht c bereiding: rijke toerr tussen tw Soest kan van Stam/ organisatie wersaantal wie 450 1 stoqtste Niets is vei leeg is, ma: neplaatsen zelfs het a pjygaiMgaHSTi: Vanaf volgende week, zaterdag 4 september, is de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan weer iedere zaterdag geopend van 10.00 uur tot 12.30 uur. 1 Aqua Inde g rug gezien) a hun vrouwei Openingstijden ?n?^ï^?ibliotheek Albert Cuyplaan u? S TW Soest>tel- 02155-15210. tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. i/Sf1?!",?1 en met vrijdagmiddag van ih.ju-17.30 uur. en vrijdagavond van 18-30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- Ó~4689' 3766 CP S°eSt' 'd ?Ón00af2.30nuu?OnderdagmOrSen Va" Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. t en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg. 'el. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Vrijdag is ii zoen van s 1 count-down „o 1woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. vnjdagavond van 18.00-20.00 uur. Er werden waarbij mei minder bedt twee minute winnaar van naar de volg Bij de jeugd 1 speeld. Dat le naars op: Vir Roderick Loei den er negen j< gen allemaal r [huis. senioren Zestien deeln< het afvalsystee twee verlc daardoor uitge

Soester Courant | 1993 | | pagina 16