Ceda de Vries wint bij LTC Soestdijk NL-Rusland: niet hoogstaand, wel leuk Soester Schaakclub rekent op groei Schaakseizoen van start T afeltenniskampioenschap Soest staat op het spel Kruit snel verschoten bij de Knicks Duivenberichten OCK augustus coper' aibliotheek ibliotheek ien Soester tennissers met wisselend succes in finales van B- en C-toernooi TENNIS Goede organisatie van en 900 toeschouwers bij volleybalinterland VOLLEYBAL Met count-down snelschaaktoernooi Dakwerken Bij Shot op 28 augustus en 5 september Schaakseizoen is weer begonnen SCHAKEN Soesters hervatten competitie met winst SOFTBAL DUIVENSPORT Tussenstand van duivencompetitie PAGINA 16 VVOENSDAG 25 AUGUSTUS 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 tel. 19577 ver koperblazers- een bijzonder lich- itueie reis door Ne- ndonesische Mina- fanuit Europa zijn ;n de koperblaasin- met de legers, de kerken de wereld iderzoek van de an- cant Rob Boonzajer •reiding van de wes- ditieinde voormali- iën is de aanleiding neringen bij de tuba, Toe of Kopro Toe, tn van der Keuken, e openingshot sjokt »ude naaimachine op d af, ergens in Nepal, treedt hij een atelier zet zijn naaimachine als de vrouwen om I op de grond te naai- an de naaimachines t de klanken van een ,n een aangrenzende op de muziek af, en oefenende musici, jt zij langs de instru- op en rank fluitinstru- ïde bekkens en hecht an de muzikanten en le kinderhoofdjes, ind raam waardoor de en, verlaat de camera ;kt de straat over naar n enorm reclamebord iern Light Music Brass tem glipt zij het huis in. n gezin aan een nieuwe maakt de bedden op en iedereen een hapje eet. ;en blaasinstrument uit elt een deuntje. De va- een roze beeldje. We •an de vader: "Als hin- lag met het vereren van i, pas daarna ga je aan verk is muziek." De va an de band op het recla- ana, het volgende land, izaam een orkest uit de n der Keuken stuk voor werk en huis naar de re- beuken betoont zich een ister, een documentarist 1 en waarheid op logische egt tot een film, die ont- ert en amuseert zonder ijk te willen behagen of 0 uur. c.j.p./65+ f 5,00. naf 19.30 uur, tel. 19577. Soest elijke dader vermoordt, le psychologische thril- Eugenia: Melodie d'a- geeft haar carrière op ;ezin, maar een buiten- :rhouding en een drama- jrtenis brengen haar le- itroomversnelling. Goed roman, zowel voor lief- psychologische romans [hebbers van romantiek. )eken tra, René: Persoonlijk zakdoek voor zelfana- oek moet de lezer ant- brengen op vragen als ik?" en "Waarom doe ik concreet en bruikbaar ïgen, Mabel van den: Jan •ie. werk van de Nederlandse sarchitect. Mooi vormge- k met schitterende foto's. '95.2 Frisbie, Johnny: Pu- rafisch relaas van een t door de Stille Oceaan ider met vier kinderen, op- door het 12-jarige doch- :n schitterend boek voor rs van reisverhalen en ei- srs, Martin: Europese kus- grafische impressies. met 159 kleurenfoto's met oor heel Europa en andere ïardigheden. olgende week, zaterdag 4 Der, is de bibliotheek aan ïrt Cuyplaan weer iedere g geopend van 10.00 uur 30 uur. tijden Bibliotheek Albert Cuyplaan TW Soest, tel. 02155-15210. g- tot en met vrijdagmorgen 1-12.30 uur. - tot en met vrijdagmiddag van .30 uur. j en vrijdagavond van .00 uur. e bibliotheek Overhees wil- it 49, 3766 CP Soest, tel. 2468. en donderdagmorgen van t.30 uur. woensdag- tot en met vrij" ag van 14.00-17.00 uur. g- en vrijdagavond va ).30 uur. re Bibliotheek Soesterberg ein 17b, 3769 DA Soesterberg, >3-52017. r agmorgenvan 10.00-12.30 uu g- woensdag- en vrijdagmiddag 10-17.00 uur. ivond van 18.00-20.00 uur. Cer«?hiUrhH!vpn n "dag het A-,oernooi van LTC Soestdijk op haar erelijst bijschnjven. De nummer vijftien van Nederland rekende inde fi nale at met de als eerste geplaatste Esmir Hoogendoorn (7-5,6-3) die elf de op de vaderlandse lijst staat. Daarmee had het toernooi overigens een hnale tussen de twee favorieten gekregen. Bij het herentoernooi bereikte Eddy School als en,ge geplaatste speler (4) de eindstrijd. School gaf daar- tennisles aan Arnold den Oude: 6-1,6-1. Voor beide finales moesten de spelers in verband met de slechte weersomstandigheden overigens uit wijken naar de hal. Forger verliet het toernooi niet zonder een finaleplaats. Met clubgenoot Bert van Wede legde hij het daarin af tegen Markenhof/Sprang (3-6,5-7). Interessant voor het Soester publiek was de finale bij de heren Cl. Oscar Langèndorff van LTC Soestdijk stond daarin tegenover Xander' de Groot van Soest-Zuid. Langèndorff stapte na drie sets als winnaar de baan af: 6-1, 4-6, 6-3. Een 'Soest-Zuid' onderonsje speelde zich af in de Cl-finale bij de dames. Ra chel Beijer troefde daarin haar teamge noot Floortje Brouwer af met twee keer 6-1. Maarten Zoetelief, ploegmakker van De Groot, Brouwer en Beijer), won het heren dubbelspel in de Cl-klasse. Hij kreeg daarbij de hulp van Kees Keij- zer. Slachtoffers waren Bas van de Geer en Richard Dam: 6-2, 6-2. Dat was de enige aanpassing die de or ganisatie van het A-toernooi moest in passen. Hoewel dat ten koste van de sfeer rond de baan ging, was Dick van Wijngaarden dik tevreden over het ver loop van het grootste tennisevenement van Soest. "We hebben verder, on danks de slechte zomer, mooi weer ge had. We hebben, zeker op het A-toer nooi, leuk tennis gezien. Het was een vol programma, maar dat zijn we goed doorgekomen." In het A-toernooi waren twee Soester spelers vertegenwoordigd. Zowel Freddy Forger als Linda Morssink vlo gen er in de eerste ronde (woensdag) uit. Morssink slaagde er in het dames- dubbel wel in de halve finale te berei ken. Met Klaartje de Smit was de dame van LTC Soestdijk evenwel niet opge wassen tegen het duo Haslinghuis en enkelspelwinnares De Vries (3-6, 2-6) dat ook zegevierend de finale afsloot. In het heren dubbelspel waren Ton Bultes en Marco van Trigt niet te kloppen. Tennistoernooi LTC Soestdijk in cijfers Heren enkel A: Halve finales: Eddy School-Harold Jans 7-6, 4-1 (Jans geeft op), Arnold den Oude-Ramon Lacroix 6-7, 6-1, 7-5; Finale: Eddy School-Ar nold den Oude 6-1,6-1. Dames enkel A; Halve finales: Esmir Hoogendoorn-Eva Haslinghuis 6-4, 6-7, 6-1, Ceda de Vries-Nancy van Erp 6-4, 7-6; Finale: Ceda de Vries-Esmir Hoogendoorn 7-5, 6-3. Heren dubbel A: Halve finales: Bultes/ Van Trigt-School/Verheijen 6-4, 6-4, Meindert/ V erbeet-J ans/ Lacroix 7-6, 6-4; Finale: Bultes/Van Trigt-Mein- dert/Verbeet 7-6, 6-3. Dames dubbel A: Halve finales: Has- linghuis/De Vries-Morssink/De Smit 6-3, 6-2, Van Erp/Klompenhouwer- Ketelaar/Schutrop 6-14-6,6-3; Finale: Haslinghuis/De Vries-Van Erp/Klom- penhouwer 6-1, 4-6, 6-3. Dames enkel BI: Sharon de Vaal-Inge- borg Vonk 6-3, 7-6. Heren enkel BI: Bart Beks-Edwin Hen- drikse 7-6, 5-7, 6-4. Heren dubbel BI: Forger/van Wede- Markenhof/Sprang 3-6, 5-7. Gemengd dubbel BI: Stolk/Oldenhof- Sonja Huizinga/Van Wede 6-3, 7-6. Dames enkel B2: Elise Stolk-Vivian Niekerk 2-6, 6-2, 7-5. Heren enkel B2: Alfred van Weess-Pe- ter Dijkema 6-4, 6-2. Dames enkel Cl: Rachel Beijer-Floor- tje Brouwer 6-1, 6-1. Heren enkel BI: Oscar Langendorff- Xander de Groot 6-1, 4-6, 6-3. Heren dubbel Cl: Keizer/Zoetelief- Van de Geer/Dam 6-2, 6-2. Dames enkel C2: Paulien Moons-Wille- mijn van de Lande 4-6, 6-4, 6-3. Heren enkel C2: Marcel Lieuw-Henk Rigter 6-3, 6-4. Heren duobei C: Van Herwaarden/Ta Koensing-Brouwer/Truong 6-4, 2-6, 6-1. Gemengd dubbel C: Madeion Gijsbert- sen/Tj alma-Chantal Gijsbertsen/ Geer- lings 3-6, 6-3, 6-3. Na de laatste partij moesten in zeven tien categorieën de prijzen worden uit gereikt. Van Wijngaarden stoorde zich er aan dat veel winnaars al waren ver trokken. Van het A-toernooi waren al leen de heren nog aanwezig. "Ze ko men hun geld halen en ze gaan weg. De club en de-sponsors vinden dat niet leuk. Het zijn betaalde jongelui die al leen maar met tennis bezig zijn. Dan moeten ze zich maar aanpassen. Ik or ganiseer dit toernooi voor de club, niet omdat ik vind dat de spelers er zo leuk uitzien. Zij mogen meedoen, maar zo zien ze dat zelf niet. Ik zal dit eens met de bond opnemen om te kijken of er iets aan te doen is. Al kan ik begrijpen dat de spelers soms ver moeten reizen, vind ik dat ze bij de prijsuitreiking aanwezig horen te zijn." Het was het enige negatieve geluid van het A-, B- en C-toernooi dat vorige week maandag was begonnen. LTC Soestdijk mag daarom terugzien op twee geslaagde tennisweken, want het D- en veteranentoernooi van een week eerder, verliep ook vlot. Nederland-Rusland was niet de meest hoogstaande volleybalwedstrijd die je je kunt indenken, maar met negenhonderd toeschouwers en vooral een vlekkeloze organisatie konden de organisatoren van Stam/SoVoCo donderdagavond met opgeheven hoofd Aqua Indoor verlaten. De ver eniging haalde de oefeninterland naar Soest om de volleybalsport in ei gen omgeving te promoten en om binnen eigen gelederen de band te ver sterken. In beide opzichten slaagde Stam/SoVoCo met vlag en wimpel. Rusland won het duel na twee spannende en twee minder aantrekkelijke sets met 1-3 en zou de serie van zeven wedstrijden later in de week afslui ten met de vijfde zege. Nederland won alleen de eerste confrontatie, ter wijl het derde duel was gestaakt, nadat zowel bondscoach Peter Murphy als de voortdurend scheldende Nikolai Karpol van Rusland de beslissin gen van de scheidsrechter spuugzat waren. hereninterland te organiseren. Binnen de club is iedereen daar enthousiast over, maar ik denk dat we minimaal een seizoen moeten wachten. Je kan de zaal niet altijd vol krijgen. De zaal van Aqua Indoor is er overigens geschikt voor." Niet alleen Stam/SoVoCo hield een goed gevoel over aan de confrontatie tussen de nummers één en twee van de EK '91. Het bestuur van de NeVoBo gaf na afloop met blijdschap kennis van het feit dat voor de damesploeg een sponsor (Doeland) is gevonden. De geldschieter zal tot en met de EK in sep tember (Brno) met de NeVoBo in zee gaan. Dank zij die financiële injectie kan Murphy weer een beroep doen op Henriëtte Weersing, één van de vele 'buitenlandse' Nederlandse volleybal- sters. Gezien de resultaten van de oefenstage, lijkt het erop dat de jonge Nederlandse ploeg nog niet helemaal klaar is voor het grote werk. Niettemin maakt Oran je een goede kans zich te plaatsen voor het WK van 1994. Een finaleplaats is voldoende voor directe plaatsing. Slaagt Nederland daar niet in, dan kan de ploeg zich van 19 tot en met 21 no vember in eigen land alsnog plaatsen voor de mondiale eindstrijd. Tegen standers zijn dan Finland, Kroatië en Turkije. Op dat kwalificatietoernooi is één ticket te verdienen. Het EK in 1995 wordt ook in Nederland gehouden. Wellicht dat Stam/SoVoCo in de voor bereidingsfase van één van de belang rijke toernooien opnieuw een wedstrijd tussen twee nationale ploegen naar Soest kan halen. Voorzitter Leo Verver van Stam/SoVoCo: "De bond vond de organisatie perfect. En het toeschou wersaantal van negenhonderd (onder wie 450 betalenden-red.) heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen. Niets is vervelender als er een heel vak leeg is, maar bijna alle stoelen en tribu neplaatsen waren bezet. We kregen zelfs het advies van de bond om een tweede set duurde evenals de eerste set 26 minuten. Ditmaal hield Nederland een lichte voorsprong vast om met 15-11 te winnen. Daarna gaf vooral de 1.90 meter lange Evguenia Artamono- va letterlijk en figuurlijk de doorslag: 6-15 en 7-15.In de laatste periode ver maakte het publiek zich voornamelijk ook met de Russische coach. Hij vol deed aan de verwachtingen en roerde zich regelmatig op 'brute' wijze. De imi taties vanuit het publiek waren niet uit de lucht. Verplicht nummer Opvallend aan Russische zijde was ver der de uitdrukkingsloze gezichten van de speelsters. Waar Nederland soms spelvreugde etaleerde, daar werkte de regerend Europees kampioen een ver plicht nummer af. Nederland beschikte over dondersteen Vera Koenen en de soms provocerende Erna Brinkman, het Russische team werd gevormd door een aantal robotten van vlees en bloed. Althans, die indruk werd gewekt. On getwijfeld zal ook daarin Karpol een hand hebben gehad. De drie stoelen naast de coach waren voortdurend leeg. Dan pas zat, op eer biedige afstand, zijn assistent Mikhail OmelcHenko die soms als een kind werd afgeblaft als hij niet snel genoeg de instructies van Karpol begreep of op volgde. De conversatie tussen speel sters en coach was eenzijdig. De speel sters kregen alleen een droge keel van hun fysieke inspanningen binnen de lij nen. Het waren allemaal interessante aspec ten van een interland, die op de televisie niet zichtbaar zijn, maar die een Soester wel kan zien als een Soester vereniging een interland organiseert. Enthousiasme De leukste fase van de wedstrijd vond plaats in de eerste set. Nederland was na een 5-1-voorsprong met 5-14 achter gekomen, maar kwam toen met een groot enthousiasme terug in de wed strijd. Met drie blokkerende punten op rij en een uitstekende verdediging werd het 13-14. Toen Rusland voor de derde keer de opslag terugkreeg, werd alsnog de genadeklap uitgedeeld: 13-15. De Aqua Indoor liep vol met gewone, hoge en 'hoge'gasten. Op de voorgrond (op de rug geziende internationals Ron Zwerver en Peter Blangédie de verrichtingen van hun vrouwelijke collega's met negenhonderd anderen volgen. 'DondersteenVera Koenen en de tegenvallende Irena Machovcak blokkeren een Russische aan val in een fase waarin Nederland een 5-14-achter stand in de eerste set verkleinde tot 13-14. Rusland won het duel uiteindelijk met 1-3. Vrijdag is in Soest het schaaksei zoen van start gegaan met een jcount-down snelschaaktoernooi. Ir werden matches gespeeld, aarbij men bij winst een minuut „.ainder bedenktijd kreeg. Wie met [twee minuten bedenktijd won, was finnaar van de match en ging door iaar de volgende ronde. Jij de jeugd werden twee ronden ge- ipeeld. Dat leverde dan ook twee win- ïaars op: Vincent Musch (8 jaar) en loderick Loeber 14 j aar)In totaal de len er negen jeugdspelers mee. Zij gin- ;en allemaal met een klein prijsje naar is. senioren startten om 20.00 uur. Xestien deelnemers speelden volgens let afvalsysteem met herkansing. Pas ia twee verloren matches was men laardoor uitgeschakeld. Eric de Haan (24) won het toernooi zonder een enke le nederlaag. Hij versloeg in de finale Gerrit Muis (31). Via de herkansingen ging de derde prijs naar het aanstor mende talent Hugo van Hengel (15 jaar). De zes spelers die niet aan het snel schaaktoernooi mee wilden doen speel den onderling vrije partijen, daarmee il lustrerend dat ook in het seizoen 1993/1994 er voor elk wat wils is bij de Soester schaakclub. Installatiebedrijf i j. cornelisse bv. I Telefoon (02155)-! 3014 Traditiegetrouw organiseert Shot het Soester .tafeltenniskam pioenschap. De plaatselijke ti telstrijd staat dit jaar op 5 au gustus (jeugd) en 5 september (vanaf achttien jaar) op de rol. Alle inwoners van Soest zijn speelgerechtigd. De deelnemers worden op sterkte ingedeeld. Er zijn drie verschillende klassen, waaronder één voor re creanten. Het niveau van de spelers hoeft daarom geen drempel te zijn. Iedereen die tegen een balletje kan slaan, is welkom. De beste twee per categorie gaan niet met lege handen naar huis. Het jeugdkampioenschap vindt plaats op zaterdag 28 augustus vanaf 12.00 uur. De senioren (vanaf acht tien jaar) kunnen op zondag 5 sep tember vanaf 10.00 uur aan de bak. Het Soester tafeltenniskampioen schap wordt in beide gevallen afge werkt in de gymzaal aan de Heide weg, de thuisbasis van Shot. De zaal is vanaf de Heideweg te bereiken via het pad tussen de nummer 16 en 18. Ook vanaf de Jeneverbesweg is de accommodatie bereikbaar. Voor meer informatie over de toer nooien kan contact worden opgeno men met Ronald Huigen, tel. 21900 en André van Vugt, tel. 15636. De Soester Schaakclub staat aan het begin van een nieuw schaaksei zoen, en als de voortekenen niet bedriegen zou dat wel eens min steijs zo succesvol kunnen gaan uitpakken als het vorige. Aan de club zelf zal het niet liggen, maar nieuwe leden zorgen voor nieuwe impulsen en die zijn dan ook van harte welkom. De georganiseerde Soester schakers - ze vertegenwoordigen waarschijnlijk een veelvoud van thuis-schakers die in de huiselijke kring, meestal op regen achtige zondagen, het bord en de stuk ken wel eens tevoorschijn halen - kijken teriig op een seizoen dat uitstekend ge slaagd genoemd mag worden. Dat vin den in elk geval jeugdleider Ron van Aurich en bestuurslid Ben van Vlier den. Vooral de jeugd-afdeling heeft vorig jaar het nodige laten zien, en dat is met name te danken aan de vorig jaar aan getrokken jeugdtrainer Rob Brunia, of ficieel KNSB-coach, die zorgde voor een professionele aanpak en begelei ding. Vooral de individuele schaakver richtingen van de jeugd zijn er duidelijk op vooruit gegaan, menen Van Aurich en Van Vlierden. Ze wijzen in dat ver band op de prestaties van de jongens Robin en Vincent Musch, die in het af gelopen seizoen doordrongen tot het districtskampioenschap en hoge ogen gooiden bij het Nederlands kampioen schap onder de tien resp. twaalf jaar, en op die van Marijke Kok - een van de (nog) weinige meisjes-leden van de Soester Schaakclub - die meedeed aan het Nederlands kampioenschap tot 20 jaar en inmiddels bij de beste zestien speelsters van Nederland wordt geteld. Een beetje trots De Soester Schaakclub is daar best een beetje trots op. De jeugd heeft de toe komst en er wordt dan ook heel wat ver wacht van de jeugd-afdeling, die mo menteel zo'n twintig leden telt in de leeftijd van 6 tot 18 jaar. De-senioren doen het trouwens ook niet slecht met het eerste team in de eerste klasse van de regionale bond (de Stichts-Gooise Schaakbond). Het tweede team werd vorig seizoen - op één punt na! - bijna kampioen van de tweede klasse. Het nieuwe schaakseizoen is afgelopen vrijdag min of meer officieel w;eer van start gegaan. Dat gebeurde volgens de inmiddels vast gewortelde SSC-tradi- ties met een interne "count-down" snelschaakwedstrijd, die als eigenaar digheid met zich meebrengt dat de win naar na elke match wordt bestraft met een minuuut minder bedenktijd. Of de clubkampioen uiteindelijk wel zo ge lukkig is, is.ook nog de vraag want zijn prestatie wordt gehonoreerd met de verplichting ook nog eens een simul- taanwedstrijd te spelen. Er staan de Soester schakers in de ko mende maanden weer een aantal eve- Het eerste seniorenteam van de Soes ter Schaakclub. nementen te wachten. Eén daarvan is het open snelschaakkampioenschap - waaraan dus iedereen uit Soest en om geving mag meedoen - op vrijdag 1 ok tober. Aan dit toernooi doen traditiege trouw ook veel oud-leden mee, plus een flink aantal "buitenstaanders". Vrijdagavond Op vrijdagavond is het clubhuis van de schakers - het EHBO-gebouw aan de Parallelweg - het decor voor verschil lende interne krachtmetingen, zoals de rapid-knock-out-competitie en de lad der-competitie, en uiteraard voor de (externe) competitiewedstrijden tegen tegenstanders van andere schaakver enigingen. Deze serie start in oktober. De thuiswedstrijden vinden altijd op vrijdagavond plaats, de uitwedstrijden soms op andere avonden. De belangstelling voor schaken neemt langzamerhand weer wat toen, consta teren Van Aurich en van Vlierden met gepaste vreugde. De kosten zijn niet al te hoog: f 126,- per jaar voor de senio- ren; de jeugd betaalt f 84,-per jaar. Wie er plezier in heeft om de mooiste aller (denk)sporten in verenigingsverband te beoefenen moet op vrijdagavond be slist eens een kijkje gaan nemen in het EHBO-gebouw, waar de jeugd al om 18.30 uur begint en de senioren zich om 19.45 uur rondom de borden verzame len. Met een 11-10-zege op de VIP's hebben de heren van de Knicks de competitie met een overwinning hervat. De softballers hadden hun kruit snel verschoten, want na twee innings was het al 10-9. De invallende duisternis vormde het voornaamste struikelblok in de drie volgende innings. Het was even schrikken voor de Knicks. Na één slagbeurt hadden de VIP's aan de Koningsweg al vijf keer gescoord. De Soesters kwamen in dezelfde inning nog terug tot 2-5, maar zouden daarna pas toeslaan. Na goed slagwerk kwam de VIP's nog op 2-9, maar daarna was het de beurt aan de thuisclub. Niet minder dan twaalf mensen kwa men aan slag. Het meest succesvol was Paul de Clippelaer die met een home run zichzelf en twee ploeggenoten bin- nensloeg. Het droeg bij aan de 10-9-voorsprong die de Knicks nam. In tegenstelling tot de eerste twee in nings, was dè derde slagbeurt snel voor bij. Daarna werd het eerst 10-10 en ver volgens 11-10 (Frans Bloemsmajr.). In de vijfde inning hadden de spelers van beide teams de grootste moeite de bal te onderscheiden. Op dat moment was er anderhalf uur gespeeld. Omdat het donker werd, slaagden de spelers er niet meer in op de thuisplaat te komen. Dames In de derde wedstrijd van de play-offs leden de dames van de Knickerbockers hun tweede nederlaag. Hercules bleek te sterk voorde ploeg: 9-7. Aan Soester zijde werd na afloop gedacht aan 'frau de' bij de vrouwelijke tegenstanders. Die zouden een catcher en een pitcher uit een ander team hebben laten mee doen. De Knickerbockers hebben na de vier de wedstrijd (maandag) nauwelijks nog kans op promotie. In een wedstrijd, waarin beide ploegen sterk veldwerk lieten zien en er per inning meestal niet meer dan vier mensen aan slag kwa men, verloor de Knickerbockers met 2-4. In de zesde slagbeurt had Almere bij een stand van 1-1 alle honken bezet. Een vangbal van Corrie Nauwelaerts de Agé en goed pitchwerk van Sylvia Bloemsma waren voldoende om de polderlingen tegen te houden. Maar in de laatste inning profiteerde Almere wel van drie bezette honken. Gerda van Empelen die eerder voor 1-1 had ge zorgd, verkleinde de achterstand tot 2-4. De Knickerbockers ontvangen morgenavond om 19.00 uur Matchma kers. Daarna volgt volgende week don derdag nog een uitwedstrijd tegen Al mere 2. Tijdens de wedvlucht vanuit Roye (14 augustus) konden de duivenliefheb- bers weer punten scoren voor de com petitie. Slechts negentien van de 71 deelnemers slaagden daarin. Met nog vier wedvluchten op het programma is de tussenstand in de duivencompetitie als volgt (tussen de haakjes het aantal gescoorde meters): 1. B. Roest 12.492 2. J.P. Stam 11.767 3. J. van de Belt Klzn 11.340 4. B. Schimmel 10.495 5. J. Duyst Zn 10.472 6. A. de Bes 10.320 7. H. Huisman 10.213 8. T. Klomp 9.959 St. Ghislain Hornu is een bekende plaats voor leden van de postduiven verenigingen. Die locatie was zaterdag weer het vertrekpunt voor de vlie gers. Ze legden 218 kilometer af. T. Klomp van de Zwaluw had een goe de dag en werd eerste. Zijn snelste duif haalde een kruissnelheid van 80 kilometer per uur. De duif van R. Scheffers bereikte een iets lagere ge middelde snelheid (79 kilometer), maar dat was voldoende voor de hoofdprijs bij De Vriendschap. PV DE ZWALUW T. Klomp: 1; H. de Bree: 2; J.P. Stam: 3; J. v.d. Brakel Zonen: 14; A. de Bes 18; V.d. Brakel-de Beer: 19; Gebr. De Bruin: 26; H. Vonk: 36; B. Roest: 44; C. Veldhuizen; 58; H. van Es: 64; J. v.d. Belt en Klzn.:67; M. Kanters: 68; R. van Groenestein: 78; G. Rijksen: 79; R. Voskuilen: 84; J. Benschop: 88. DE VRIENDSCHAP R. Scheffers: 1; Altenaar/Reijerse: 2,3; J. Beijer: 5; B. Schimmel: 6; W. Hoffmann: 9; C. Kaats: 16; W. Cochius: 20; Comb. Raka: 23; Comb. Rini: 24; C. Bokma: 27; Vaes- sen/Veenendaal: 28; Huizinga/Van Doorn: 30; T. Duurland: 35; J. Wijnands: 41J. Rauch: 43; T. Sukel: 50; A. Meesters: 64; A. Dijkstra: 65; W. van Drie: 74; J. Buchner: 77; Z.K.H.:87; C. Jak: 101; J. Koster: 102; J. Kruseman: 116; J. Rutten- berg: 121; G. Rietveld: 131.

Soester Courant | 1993 | | pagina 17