René en Rob kaatsen het liefst nog op de doellijn "Geen spectaculaire dingen" Hard werken en willen winnen is motto van eeneiige voetbaltweeling Smalle basis van Hees heeft er opnieuw zin in Firtina'93 (storm) aangewakkerd door Turks temperament, ZAALVOETBAL SEC gaat weer niet uit van kampioenschap Bekerprogramma WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 2 Vader Ben vergist zich nog wel eens in het vuur van de strijd. En als moeders één van de helften van haar eeneiige tweeling van achteren ziet, komt ze af en toe ook in de problemen. Het aantal keren, dat collega's, vrienden of kennissen de twee broers met elkaar verwisselen, ligt vele malen hoger dan het aantal doelpunten dat beiden tot dusver produceerden. De enige die nog nooit de fout inging, is Rob's vriendin Irene. Zegt Rob. De gebroeders Kaats bekennen dat ze een enkele keer zelf moeilijkheden ondervinden om zichzelf van de ander te onderscheiden als ze foto's bekijken, maar binnen de lijnen vinden ze elkaar blindelings. Voor de toeschouwer: Rob is vier centi meter langer, enkele kilo's zwaarder en draagt het shirtje meestal over zijn broek. Een onzichtbaar verschil: Rob is bij be langrijke wedstrijden en voor veel pu bliek zenuwachtig. René heeft daar totaal geen last van. Eergisteren vierden ze hun 27ste verjaardag. Op anderhalf jaar na speelden ze altijd in het zelfde team, zowel op het veld bij Soest als in de zaal bij DVS/Knollentuin. René: "We worden zo vaak verwisseld, dat we soms maar wat terug zeggen tegen mensen. Ik heb geen zin om steeds te vertellen dat ik Rob niet ben. Behalve als de scheidsrechter tegen me zegt, dat hij me al zo vaak gewaarschuwd heeft, terwijl hij m'n broer bedoelt." Rob en René zien elkaar alleen nog maar in het veld en tijdens het eten. Elke dag zijn de salaris administrateur (René) en de medewerker van een Oranje getint accountantskantoor (Rob) op verschillende fronten actief met voetbal be zig. Het veldvoetbal geniet nog steeds de voor keur, maar onderwerp van gesprek is het zaal voetbal. Rob en René vullen elkaar, haast on opgemerkt, in één adem aan. Ze kijken reikhal zend uit naar de competitie in de hoofdklasse van rayon 't Gooi, waarin DVS/Knollentuin voor het eerst uitkomt. De op stapel staande derby's met SEC, dat eveneens promoveerde, worden gezien als de krenten in de pap. Rob: "We zijn ten opzichte van vorig jaar ster ker geworden. Bij SEC springen Chiel Struijk en Hans Peter van Zoelen er natuurlijk met kop en schouders bovenuit. Maar voor mij blijft Ronald de Rooij de beste voetballer die er in Soest rondloopt en hij is weer volledig beschik baar voor ons." René: "Op papier zijn we mis schien beter, maar in dit soort wedstrijden weet je het toch nooit. De ploeg die die dag het best in vorm is, wint." Rob: "In de zaal zijn we minder belangrijke spelers." René: "We moeten ervoor zorgen dat we geen tegendoelpunten krijgen. Het is en blijft een teamsport. Je wint of verliest met z'n allen. Als je alleen maar spelers hebt, die mooie acties kunnen maken, lukt het ook niet." Rob: "Je moet accepteren dat er betere voetballers zijn en weten wat je wel en wat je niet kunt." René: "Ik denk ook niet dat we zullen meetrai- nen als dat in de zaal mogelijk wordt. Je gaat er niet beter van voetballen. Het enige nut van zo'n training is, datje spelhervattingen kunt in studeren." Rob: "Daar hoeven wij niet bij te zijn, hooguit om de bal neer te leggen." René: "We zijn te langzaam geworden om ie mand te passeren." Rob: "Maar als we in de zaal samenspelen, voelen we elkaar lekker aan. Als ik alleen op de keeper zou afkomen, betwij fel ik het of ik zou scoren. We zouden liever tot op de doellijn combineren en dan nog drie keer overspelen. En we beschikken ook niet over zo'n goed schot." René: "Je moet gewoon een keer durven te schieten. Dan gaat die bal maar een keer tegen het plafond." Rob: "Maar we zijn nu 27, dus we komen in de kracht van onze voetbalperiode." René: "Ik heb het gevoel dat we dat al hebben gehad." In het voorbije seizoen hield niemand bij DVS/Knollentuin nog rekening met de titel in de eerste klasse, maar toen concurrent De Lie- berg de ene misstap na de andere maakte, kon den de flessen alsnog worden ontkurkt. René: "Het wordt dit jaar een kwestie van handhaven. Je weet niet watje kunt verwachten." Rob: "Bij veel teams zijn er spelers weggegaan, omdat ze niet meer genoeg geld zouden krijgen. Bij DVS/Knollentuin is er gelukkig weinig veran derd. Je kent elkaar en weet wat je aan elkfcir hebt. Na een verloren wedstrijd is het een kwar tiertje vloeken en tieren in de kleedkamer, maar daarna is het weer over." René: "Het be langrijkste is dat er een goede teamgeest is. Dan heb je al vijftig procent voor elkaar. Daarnaast komt het er op aan, dat de betere spelers de ac tie kunnen maken." Rob: "Komend seizoen wordt belangrijk. We krijgen meer aansprekende tegenstanders. Misschien doet Edgard Davids of Glenn Hel der wel juist tegen ons mee." René: "Ik hoop dat er nu ook meer publiek komt. Voor vijf man en een paardekop spelen, is niet leuk." Met Ronald de Rooij weer voor honderd pro cent in de gelederen en de komst van NVC-er Eddy Brinkman en Gerard Jansen van Can- dia'66 is het vertrek van Saban Aksit (die Firti- na'93 heeft opgericht) ruimschoots gecompen seerd, menen René en Rob. Beiden zijn voorts de mening toegedaan, datje keihard moet wer ken. Zo lang je dat doet, mag je best een keer minder goed uit de verf komen. René: "Als jé er met je pet naar gooit, ben je een klootzak en hoor je niet in de teamsport thuis. Ik heb een hekel aan teamgenoten die hun best niet doen." Rob: "We hebben allebei al in juli getraind." René: "Moet ook wel, an ders groeien we dicht." René en Rob: "Wij kunnen niet tegen ons ver lies, maar dat is een goede eigenschap. Met Jan Willem van de Wint hebben we één van de bes te keepers. Hij is superfanatiek. Kom bij hem niet aan voor een oefenpotje. Hij wil winnen. Luits Houkes gaat te keer, als hij op de bank moet beginnen en Ronald de Rooij kan al hele maal niet tegen zijn verlies, Rib ook niet. Het zit wel goed bij ons. We hebben er zin in en ver wachten dat we goed kunnen meedraaien." Rob (links) en René zijn gek op kaatsen. Dat moet ook wel, vinden ze: "We zijn te langzaam ge worden om iemand te passeren. Maar als we samen in de zaal spelen, voelen we elkaar lekker aan. Coach: Henk van Dorresteijn. Selectie: Eddy Brinkman (Alcas), Luits Hou kes, Gerard Jansen (Candia'66), René Kaats. Rob Kaats, René Ribberink, Ronald de Rooij. Gerard van Soeren, Michel Vlaswinkel, Jan- Willem van de Wint. Weg: Saban Aksit (Firti- na'93), Ronald van Dorresteijn (DVS 2), Bram van der Munt (DVS 2). Hoofdklasse: A 't Hardt, Burger, DVS/Knol lentuin, Interhesp, Lieberg, New Wave, NVC, SEC, Tafelberg, Wings. Hees staat voor de tweede keer aan de vooravond van de zaalvoetbalcompetitie. De ploeg die in de tweede helft van vorig seizoen nauwelijks punten verspeelde, wordt gekenmerkt door een smallere ba sis, maar heeft wel réserves achter de hand. Doelman André Blankenstijn, Marko Hagelen en Robert Schadee maken geen deel meer uit van de formatie van Reijer Looysen. Robert Joustra die al eerder tussen de palen stond, ver dedigt de komende zestien wedstrijden het doel. Nieuw gezicht in de ploeg is Tebbo Pau wels die ook op het veld voor Hees uitkomt. Dat brengt het aantal spelers op zeven. Niet veel, maar coach Looysen kan in noodgevallen een beroep doen op acteurs uit het tweede en derde team. Hij heeft in ieder geval nog steeds de beschikking over broer en topscorer Eric, vorig seizoen goed voor meer dan dertig doel punten. Hees moet dit seizoen twee plaatselijke derby's afwerken. Tegenstander in die duels is Firti- na'93. "Het is altijd makkelijk als iemand an ders favoriet is", zegt Looysen over de titelkan- sen van de kersverse opponent. "Maar je kan er toch niets van zeggen, het blijft voetbal. We gaan natuurlijk zelf ook voor het kampioen schap. Dat is logisch. Ik heb er veel zin in en de jongens ook." Coach: Reijer Looysen. Selectie: Danny Brandenburg, Johan van den Brink, Peter de Jong, Robert Joustra, Edwin Lazonder, Eric Looysen, Tebbo Pauwels. Weg: André Blankenstijn, Marko Hagelen, Robert Schadee. Tweede klasse: Actif, Allen Weerbaar, Attent, Firtina'93, De Groot, Hees, Helios, LW, OSO. De eerste tegenstander van SEC zal, aldus Van Zoelen, niet voor verrassingen komen te staan. "We blijven hetzelfde spelen." Dat betekent dat SEC vanuit een gesloten de fensie met snelle tegenstoten succes zal zoeken. Die taktiek wordt overigens ook door DVS/Knollentuin gevolgd. Waarmee te hopen is, dat het duel niet verwordt tot een bloedeloos Soester onderonsje. Coach: Peter van Zoelen. Selectie: Hendrik-Jan de Boer, Fred Bos (Bur ger), Edwin Brouwer, Richard de Bruin, Jef- frey van Delden, Ramon Heynen (nieuw), Niels Landaal, Marco Mariens, Jack Nagte- gaal, Chiel Struyk, Willem de Vries, Hans Peter van Zoelen. Hoofdklasse: A 't Hardt, Burger, DVS/Knol lentuin, Interhesp, Lieberg, New Wave, NVC SEC, Tafelberg, Wings. Verwacht van Peter van Zoelen geen op zienbarende uitspraken als 'Wij zullen wel even kampioen worden." De zaal- voetbalcoach is niet alleen in de zaal, maar ook daarbuiten behoudend in zijn uitspraken. "We willen gewoon lekker voetballen. Je hoeft geen spectaculaire dingen te verwachten." Dat zei Van Zoelen ook vorig jaar en het jaar daarvoor. Beide seizoenen sloot SEC af met het kampioenschap. Of dat nu ook in de hoofd klasse zal lukken, daarop wenst de Utrechter niet vooruit te lopen. "We gaan gewoon verder, met dezelfde ploeg." Die zelfde ploeg is aangevuld met Ramon Hey nen, spits van SEC-zondag. "Ramon valt en past goed in de groep", zegt Van Zoelen over de nieuwkomer. Ook Fred Bos (van Burger) heeft zich bij SEC aangemeld, maar Van Zoe len heeft nog niet met hem kennisgemaakt. Heynen scoorde ook veelvuldig tijdens de eer ste oefenstage van SEC, een gelegenheid waar bij twee keer werd gewonnen van Firtina'93 (3-2 en 7-0). En dat terwijl Willem de Vries, Chiel Struyk en Jack Nagtegaal niet van de par tij waren. Echt goed voorbereid beginnen de groen-wit- ten derhalve niet aan de competitie. En dat ter wijl SEC in de eerste de beste wedstrijd DVS/Knollentuin tegenover zich heeft staan. Dat is op maandag 20 september om 21.00 uur in sporthal Beukendal. "Het was leuker geweest als we al een tijdje be zig waren geweest. We hebben veel veldvoet- ballers die in de zaal nog niet veel hebben ge daan. Dat geldt natuurlijk ook voor DVS/Knollentuin. De loting voor de eerste bekerronde voor zaalvoetballers heeft als resultaat opgele verd, dat drie Soester ploegen thuisspelen. Alleen DVS/Knollentuin voetbalt op 'vreemde' bodem. Maandag 6 september: 20.00 uur Firtina'93-Ton Roelofs (Beuken dal) v 21.00 uur SEC-VBK (Beukendal) Woensdag 8 september: 21.00 uur Hees-Bloemenkwartier (Aqua Indoor) 21.00 uur LW-DVS/Knollentuin (Blari- cum) Op basis van de voetbalkwaliteiten van j de zeven spelers van Firtina'93 zou nieuwe zaalvoetbalclub uit Soest het kampioenschap in de tweede klasse ei genlijk niet mogen mislopen. Oprichter Saban Aksit heft echter een waarschu wende vinger. "Je weet nooit wat er kan gebeuren." De 24-jarige mentor van de Turkse ploeg er kent dat alle spelers balverliefd zijn. "In balbe zit zijn we heel goed, maar de bal moet nog wel sneller rondgaan. En verdedigend, in de man dekking en op kracht moeten we nog wel veel leren. We moeten oppassen. Iedereen wil liever aanvallen. Ik ben bang dat we te aanvallend gaan spelen." Binnen Firtina'93 zijn echter al afspraken ge maakt. "Iedereen heeft hoge verwachtingen en weet waar hij zich aan moet houden. Als ie mand dat niet doet, moet 'ie maar een tijdje niet spelen. Ik kan gemakkelijk overal zeer goede spelers ergens vandaan halen. Maar voor de Turkse mensen is het leuker als er bekende jon gens uit de buurt spelen." Aksit verwacht straks veel publiek op de tnbu- ne tijdens de wedstrijden van Firtina'93. Nog niet iedereen weet dat Firtina'93 bestaat. Maar als we straks een paar wedstrijden hebben ge speeld, zit het vast wel vol." Turks temperament met veel lawaai zal de wer velwind (Firtina betekent storm) moeten aan wakkeren. "Dat wordt heel leuk", voorspelt Aksit. Selectie: Mustafa Aksit, Saban Aksit, Dilal Kurt, Ecevit Kurt, Zeki Kurt, Oktay Satikboga, Öscan Satikboga. Tweede klasse: Actif, Allen Weerbaar, Attent, Firtina'93, De Groot, Hees, Helios, LW, OSO.

Soester Courant | 1993 | | pagina 22