Positivo Mark Timmer kijkt niet achterom Aanvoerder: "SEC moet het hebben van werklust, inzet en concentratie" VOETBAL zondag "Iedereen heeft een rustige omgeving nodig om goed te kunnen presteren" "Als je zelf niet presteert, hoef je niets te vertellen" "Ik zit echt niet te wachten op geld, ik heb een leuke baan" "Je moet energie steken in jongens die voor SEC kiezen" WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 3 Een positieve benadering, daar draait bij Mark Timmer bijna alles om. De sympathieke aanvoerder van SEC-zondag is een 'positivo' bij uit stek. Eén van de weinige dingen, waaraan hij een hekel heeft, is negatie ve uitlatingen. Die zijn dan ook niet uit zijn mond op te tekenen. Hij zit niette wachten op een financiële vergoeding voordeuren die hij in voet bal stopt. Hij zal zich niet gauw druk maken en kan tegen zijn verlies, mits hij het gevoel heeft, dat iedereen er alles aan heeft gedaan. Zodra hij de voordeur van zijn huis opent, is de voetbalwedstrijd van die dag alweer uitz'n hoofd gezet. Hij kijkt niet achterom, maar in de toe komst en is iemand die uitstekend relativeert. Hetgeen door hem met een weer wordt gerelativeerd. "Ja, ik denk dat ik makkelijk kan relati veren. Dat kan je als alles in je omge ving goed is. A Is er net iemand in de familie zou zijn overleden of je zou hebben gehoord dat een goede be kende ernstig ziek is geworden, dan zou ik ook wel anders praten. AI 21 Jaar is de Bosstraat-West voor hem bekend terrein. In de jeugd doorliep hij de eerste elftallen en op zijn zeventiende promoveerde hij naar het tweede senio renteam. Op welk moment hij in het eer ste debuteerde, is de verdediger ontscho ten. "Het maakt wel indruk op je, maar op een gegeven moment heb je zoveel ge speeld, dat je het vergeet." Waarmee eens te meer is aangegeven, dat Mark Timmer liever vooruitblikt. Hoewel bij bereid is om de periode Ton van Burik nog even uit de kast te halen. Een periode van drie jaar die werd ingeleid door het vertrek van zeven basis spelers, gekenmerkt door degradatie naar de vierde klasse, maar vorig seizoen afgesloten met een kampioenschap. ben ik misschien een verlengstuk van de trai ner. Er moet veel gepraat worden, dat zijn de jonge jongens nog niet gewend. Ik geloof ook wel dat die jongens iets van me aannemen. Maar je moet niet, zeker niet bij SEC, gaan rondlopen alsof je alles weet. Als je zelf niet presteert, hoefje bovendien niets te vertellen." SEC-zondag gaat dit jaar onderuit en zal spoe dig terugkeren naar de vierde klasse. Dat is de algemene opinie van de buitenwacht. Timmer: "Waar ik m'n buik van vol heb, is dat negatieve gedoe van het wordt toch niets. Dat is zo ge makkelijk om te zeggen. Je moet het positief blijven aanpakken. De buitenwacht van SEC is kritisch, maar gelukkig ook trouw, vooral de oudere supporters. Het is misschien een maat schappelijke draai, dat er wordt gezaagd, dat mensen negatiever zijn. Maar ik maak me er niet druk om. Iedereen is gevoelig voor bepaal de uitspraken, maar als je ouder wordt, zet je dat gemakkelijker van je af. Ik zal geen last heb ben van zenuwen. Het heeft geen enkele zin om je druk of zenuwachtig te maken. Als je ge stresst op het veld staat, moet je je afvragen of het nog wel leuk is." "Het heeft geen zin om achterom te kijken. Ik vind Guy Dekker een hele goede spits. Ik zal ook geen negatief woord over hem zeggen, maar het heeft geen zin om het over hem te heb ben. Hij is weg en we hebben nu andere jongens die ook scoren. Misschien niet zo mooi als Guy, maar als die bal maar tegen het net gaat. Het is jammer dat Guy weg is. We hebben jarenlang plezier van hem gehad. Maar je kan ook zeggen dat het jammer is, dat Ronald, Luits en weet ik wie allemaal zijn weggegaan. Maar het was hun keuze. Je hebt jongens die voor SEC kiezen. Daar moet je je energie in steken, niet in Guy en die anderen." Timmer is zelf optimistisch gestemd. "SEC moet het hebben van werklust, inzet en concen tratie. Als je dat kan opbrengen, lukt het. We hebben laten zien dat we dan moeilijk te klop pen zijn. Als dat niet gebeurt, is SEC een mid delmatige club. We hebben nieuwe jongens er- bij, die graag willen en ertegenaan gaan. Ze zijn jong en willen proberen in het eerste van SEC te komen. Dat zegt genoeg over hun ambitie. In vergelijking met vorig seizoen is er meer con currentie. Niemand kan zich permitteren om niet te werken. Dat geldt voor iedereen, ook voor de aanvoerder." "Zo lang hij die band niet kwijt is, speelt 'ie", zegt Holwarda over Timmer. De voetballer is er het type niet naar om er met de pet naar te gooien en zal dus, mits blessurevrij, een basis plaats bezetten. Desgevraagd noemt hij zijn or ganisatievermogen en discipline als zijn sterk ste kanten. "Saban Aksit is natuurlijk een hele andere speler. Hij is creatief. Tegen hem moet je zeggen, ga maar lekker voetballen. Dat moet een trainer zien. Die moet gebruik maken van zijn kwaliteiten. Saban kan iemand passeren en openingen maken." Antek Wojtkowski is ook een voetballer die wat extra's kan brengen. De speler van Poolse oorsprong worstelt evenwel weer met een oude blessure. Het is niet te zeggen of hij op korte termijn volledig mee zal doen. In de laatste oe fenwedstrijden speelde hij daarom in het twee de en nam Timmer de honneurs waar als laatste man. Plezier is de drijfveer van Timmer. "Als je echt van voetbal houdt, maakt het niet uit of je in het eerste of het tweede speelt. Als je maar plezier hebt. Ik ben geen voorstander van het betalen aan spelers. Dat gebeurt meestal van buitenaf. Ik moet nog steeds contributie betalen. Ik zit niet te wachten op geld. Ik heb een leuke baan. Als ik geld zou krijgen, zou ik me verplicht voe len om te komen. Maar ik wil voor de lol ko men. Als het niet meer leuk is, stop ik. Ik heb zat dingen buiten voetbal. Er zijn veel zaken die veel belangrijker zijn dan voetbal. Ik heb nu een kleintje, de tweede is op komst. Dat is hartstik ke leuk. Voetbal is niet heilig, ik heb me in de zomer absoluut niet verveeld. Maar ik zou het nu nog niet kunnen missen. Als je iets leuk vindt, doe je het graag. Waarom zóu ik dan stoppen?" Trainer: Bert Holwarda. Selectie: Joessof Altuntas, Saban Aksit, Theo Altenaar, Mark Boetekees, Dennis Brons, Paul Castein (Hees), René Daselaar, Remco Dor- resteijn, Marcel Dorresteijn, Robert Dorres- teijn, Jeffrey Dorresteijn (Hees), Maarten van Dalen (AFC Quick 1890), Nando Heynen, Ramon Heynen, Dipak Jurawan, Peter de Jong (Hees), Jos Kramer, Dave Leijenhorst, Edwin Luitgaarden, Edwin Luitelaar, Eric Looysen (Hees), Marco Mariens, Maarten van Rossum, Óscan Satikboga, Mark Timmer, Antek Wojt kowski. Weg: Guy Dekker (FC Hilversum). Derde klasse KNVB: AFC Quick, APWC, BVC, CDW, De Meern,.Houten, Maarssen, NSV'46, PVCV, Rivierwijkers, SEC, Zwalu wen Vooruit. "Ton had natuurlijk een moeilijke start. Wat Ton goed heeft gedaan, is dat 'ie rust heeft ge creëerd. Dat heeft geresulteerd in het kam pioenschap. Bij SEC heb je een jong team. Als jonge spelers moeten presteren, wordt de druk als te hoog ervaren. Ton heeft die jongens de rust gegeven om zich te kunnen ontplooien. De jongens waren gewoon zeker van hun plek en vanuit dat vertrouwen konden ze optimaal presteren. Iedereen heeft een rustige omgeving nodig om goed te kunnen presteren. Ton ging uit van een vaste groep van twaalf, dertien man. We speelden meestal in dezelfde opstelling." In de drie jaar onder Van Burik miste Timmer slechts enkele wedstrijden in verband met vakantie. De overige competitieduels maakte hij van de eerste tot en met de laatste minuut mee. Dat Bert Holwarda, veelvuldig topscorer bij SEC, als opvolger van Van Burik werd aan getrokken, stemt Timmer tevreden. "Ik heb er totaal geen problemen mee om een oude ploegmakker als coach te hebben. Ik heb goed contact met Bert en denk dat we dezelfde ideeën over voetbal hebben. We hebben er als spelersgroep ook voor gepleit om een voor SEC bekende persoon erbij te halen. Als je bin nen je bedrijf een goede medewerker hebt en er is een vacature, dan kijkje ook of dié medewer ker goed genoeg is. Iedereen pretendeert ver stand van voetbal te hebben, tot aan het publiek toe. Maar er is er maar één die een beslissing moet nemen. Bert hoeft niet steeds met me te overleggen. Hij is de trainer, hij beslist. Als er binnen de ploeg de wil is om anders te voetbal len, ben ik als aanvoerder de aangewezen man om dat bij hem kenbaar te maken. Maar de spe lers moeten ook mans genoeg zijn om zelf naar de trainer te gaan. Die aanvoerdersband is aar dig, maar niet zaligmakend. Ik ben de oudste van het elftal en dan krijg je vaak zo'n band aangereikt, ook al omdat ik verdediger ben. Door het voetbalinzicht, dat ik denk te hebben, Mark Timmer: "Er zijn veel zaken die veel belangrijker zijn dan voetbal. Ik heb nu een kleintje, de tweede is op komstDat is hartstikke leuk. Voetbal is niet heilig, ik heb me in de zomer absoluut niet verveeld. Maar ik zou het nu nog niet kunnen missen. Als je iets leuk vindt, doe je het graag. Waarom zou ik dan stoppen

Soester Courant | 1993 | | pagina 23