BC Selby haalt Johan Veltman van ver terug Shot neemt afscheid van 'exponent' Schuiling Smeeing/BDC in de steigers Tafeltennissers gaan wellicht voorname rol spelen in derde divisie TAFELTENNIS "Shot zal het ongetwijfeld goed doen" BADMINTON HANDBAL Hans Schwartz blijft aan opbouw werken Schuiling begon als jeugdlid bij Shot. Hij speel de in die periode in de landelijke top en wordt gezien als één van de exponenten_van het huidi ge Shot. Schuiling was (en is) een man met een groot Shot-hart. Dat mag alleen al worden ge concludeerd uit het feit dat hij de laatste tijd voor elke gelegenheid vanuit Garderen kwam om aan de Heideweg of elders actief te zijn voor de tafeltennisvereniging. René Daselaar is een leeftijdgenoot van Schuiling. Hij is nog steeds beschikbaar voor het eerste team, net als aan voerder Berend Jonker en Aksel van Elteren. De vacature, ontstaan door het afscheid van Schuiling, is opgevuld door Martin Fransen. Hij maakt de stap vanuit het tweede team dat enkele seizoenen terug nog in de derde divisie tafeltenniste, maar inmiddels in de eerste klasse is ingedeeld. uitkomt, is de vraag. In de tweede competitie helft hebben we betere kansen. Dan is ook Martin beter geacclimatiseerd." Over de poule-indeling is Shot, op papier, te vreden. Een klasse met zwaardere tegenstan ders was denkbaar geweest. Shot is trouwens gewend geraakt aan sterke tegenstand. De ploeg speelde jarenlang in de tweede divisie. In het afgelopen seizoen bleek de formatie te sterk voor de derde en te licht voor de tweede divisie. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGEPAGINA 6 De vrouwelijke invulling van het badminton- team komt op naam van Gerdie van Kooten en Jeannette Westerveld. Beiden zijn, evenals Pas, al jaren een vertrouwd gezicht binnen het eer ste team. Handhaving moet derhalve mogelijk zijn voor de Soester club die al enkele jaren in de vierde klasse uitkomt. Selby speelt de thuiswedstrijden nog steeds op zaterdag in de zaal van C-drie aan de Willaert- straat. Die duels beginnen altijd om 12.30 uur. Het eerste competitieduel is op zaterdag 18, september. De reeks van veertien speelronden' wordt in januari afgesloten. Trainer: Geen. Selectie: Gerdie van Kooten, Marcel Pas, Jo han Veltman, Jeannete Westerveld. Vierde klasse: De Bun, Eemnes, Flevomep- pers, KO Flyers, Hilversum, Selby, Slotermeer, USS Utrecht. Na 22 jaar heeft Dirk Schuiling afscheid genomen van Shot. De tafeltennisser gaat de landsgrens over en zal dit seizoen niet meer uitkomen voor de Soester club. Daarmee is de vereniging niet alleen een eerste teamspeler kwijtgeraakt, maar ook een op-en- top Shot-lid die zijn sporen overigens ook nog eens in landelijke tafeltenniskringen had verdiend. Niettemin is voor Shot waarschijnlijk een voorname rol weggelegd in de derde divisie. Of dat in december tot de titel zal leiden, moet worden afgewacht. De kansen worden in de tweede helft, die in januari begint, hoger ingeschat. 'Mr. Shot' Joop Kok: "Shot zal het ongetwij feld goed doen in de derde divisie. We zijn na tuurlijk verzwakt door het vertrek van Dirk Schuiling. Maar we hopen dat Martin het ni veau gauw zal oppikken. We gaan voor de eer ste plaats, maar de voorbereiding is niet opti maal geweest. Het fanatisme is bij de spelers niet zo groot, dat ze hun vakantie er voor om zetten. Maar we gaan voor de eerste plaats. Of dat er, gezien de niet optimale voorbereiding, Het logische gevolg was dat een kampioen schap werd gevolgd door degradatie en dat ge beurde meer dan één keer. In december van 1992 maakte Shot opnieuw de val van de twee de naar de derde divisie. Daarin handhaafde de club zich in het vooijaar. Selectie: Rene Daselaar, Aksel van Elteren, Martin Fransen, Berend Jonker. Rene Daselaar speelde jarenlang samen met Dirk Schuiling. De laatste is naar het buitenland vertrokken. Daselaar blijft actief voor de tafeltennisploeg uit de derde divisie. Martin Fransen neemt de plaats van Schuiling in. Jaren geleden was Johan Veltman actief voor Selby. Een verhuizing scheidde de badmintonspeler van de Soester club, maar Selby heeft met succes een beroep gedaan op hem. Veltman maakt dit sei zoen weer deel uit van het eerste team dat in de vierde klasse van de landelijke com petitie zijn beste beentje voor zet. Na een afwezigheid van ruim vier jaar zal hij wekelijks heen en weer pendelen tussen Soest en zijn woonplaats. Zijn rentree binnen Selby heeft alles te maken met het vertrek van Jeroen Voorburg. Het is de bedoeling dat Veltman tweede heer wordt, naast Marcel Pas. Aangezien hij de laat ste jaren regelmatig badminton speelde, is de verwachting dat Veltman snel vertrouwd raakt met het niveau in de vierde klasse. Jeannette Westerveld één van de twee dames van BC Selby. en de vorig seizoen nieuw binnengekomen Ma- rian Grinsven komt in de hoek het beste tot haar recht. Deze acht speelsters vormen de kern van Smeeing/BDC. Schwartz kan verder een be roep doen op een vijftal speelsters, onder wie Mariska Tolboom die vanuit de junioren is overgekomen. Karin BeemeT stopte, maar blijft als verzorgster bij de formatie betrokken. De dames van Smeeing/BDC beginnen op 5 september aan de veldcompetitie; Op 24 okto ber start voor hen de wedstrijdenreeks in de zaal. Trainer/coach: Hans Schwartz. Selectie: Saskia van Assen, Sandra Bargebos, Reni Brouwer, Karin Dorrestein, Ilona van der Grift, Marian Grinsven, Martine van de Lin den, Cherida Louz, Annemieke de Ruygt. Maija Stavast, Mariska Tolboom, Petra Vos kuilen, Judith Wiegers. Eerste klasse: ASA/DWSM, BSV, Heracles, Kwiek, Smeeing/BDC, TOG, UHV/DSO- Je bent jong en je wilt wat, is een natio naal bekende slogan die in Soest van toe passing is op het damesteam van Smeeing/BDC. Goed meedraaien is vooralsnog het motto van de ploeg die nog steeds in de steigers staat en op het technische en taktische vlak opnieuw wordt bijgestaan door Hans Schwartz. Keepster Martine van de Linden staat na een enkelblessure weer tussen de palen. Ook An- nemiek de Ruygt is hersteld van een kwetsuur aan haar enkel en kan zowel op links als rechts in de hoek worden benut. Karin Dorrestein, opvallend in verband met haar onverwachte schot, is op verschillende plaatsen inzetbaar. In de opbouwlijn zullen vermoedelijk Petra Voskuilen, Maija Stavast en Reni Brouwer het spel van de Soesters gaan sturen. Op de cirkel moet Ilona van der Grift haar, mannetje staan

Soester Courant | 1993 | | pagina 26