iling ïrug Drie sluitposten op begroting Smeeing/BDC iteigers rken HANDBAL Dennis: "Ik heb het nu meegemaakt en dan is het toch wel leuk" Berton: "Het is iets individueler dan op het veld" Berton Kemp, Dennis de Rijk en Edwin Zoetelief knokken om één plek in handbaldoel Edwin: "Het mooiste is als ze de bal de eerste keer op je koker gooien" PAGINA 6 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 7 atste is naar het buitenland de divisie. Martin Fransen 'ulling van het badminton- van Gerdie van Kooten en ;ld. Beiden zijn, evenals Pas, ïwd gezicht binnen het eer- in g moet derhalve mogelijk r club die al enkele jaren in komt. Iswedstrijden nog steeds op van C-drie aan de Willaert- ginnen altijd om 12.30 uur. itieduel is op zaterdag 18. ;s van veertien speelronden4 gesloten. n Kooten, Marcel Pas, Jo- nete Westerveld. Bun, Eemnes, Flevomep- Iversum, Selby, Slotermeer, nieuw binnengekomen Ma- t in de hoek het beste tot srs vormen de kern van nwartz kan verder een be- 'ijftal speelsters, onder wie die vanuit de junioren is n Beemer stopte, maar blijft Ie formatie betrokken. :eing/BDC beginnen op 5 ridcompetitie; Op 24 okto- de wedstrijdenreeks in de ns Schwartz. i Assen, Sandra Bargebos, n Dorrestein, Ilona van der »ven, Martine van de Lin- i, Annemieke de Ruygri iska Tolboom, Petra Vos- ers. ./DWSM, BSV, Heracles, DC, TOG, UHV/DSO. Eén week voor de handbalcompetitie, die eind september begint, hakt Paul van den Deijssel de knoop door. De trainer /coach van Smeeing/BDC maakt dan zijn herenselectie bekend. Berton Kemp, Dennis de Rijk en Edwin Zoete lief (in alfabetische volgorde) vormen de sluitpost op de spelers-begroting van de club. Volgens de door de wol geverfde Zoetelief is het voor het eerst sinds beginjaren tachtig, dat een handbaltrainer bij Smeeing/BDC kan kie zen uit drie doelverdedigers. Van den Deijssel - die eind vorig seizoen de honneurs waarnam, nadat de se lectie en Piet Diemei voortijdig uit elkaar waren gegaan en vervolgens voor driejaar tekende - heeft in ieder geval één vaste plek beschikbaar voor het kee perstrio. Misschien trekt hij een tweede vaste keeper erbij, maar waarschijn lijker acht hij het dat de nummers twee en drie rouleren, zodat iedereen in vorm een kans behoudt. De drie kanshebbers komen in dit artikel aan het woord, in de wetenschap dat Van den Deijssel het laatste woord heeft. Voor Kemp is het geen probleem dat hij wel licht straks de gehele zondag op pad moet om ergens ten zuiden van Denemarken een uit wedstrijd te spelen. "Daar zie ik niet tegenop. Het hoort erbij en ik heb het afgewogen. Bij Voice was ik elke zaterdagavond kwijt, dus wat dat betreft is het alleen maar een voordeel als ik op zondag ga spelen." De sterke punten? Zoetelief: "Dat moeten anderen maar bepalen. Het is heel verschillend. Als je lekker wordt in geschoten, kun je op je zwakke punten sterk worden. Per training krijgen we al gauw zo'n driehonderd schoten. Dat heb je ook nodig. Je kan nog zo lenig en gracieus zijn, voor een kee per staat of valt het met de schot training. Daar om worden we elke wedstrijd ingeschoten. Er komt natuurlijk overzicht bij kijken, maar zon der schottraining ben je nergens." De Rijk: "Mijn sterke punt? Ik denk op hoog." Kemp: "M'n opstellingen formaat. Ja, formaat mag je letterlijk opvatten." En de zwakke punten? Zoetelief: "Dat weet ik ook niet. Vroeger kon ik me nog wel eens mateloos ergeren en dat ver baal uiten, maar dat heb ik de laatste jaren afge leerd." De Rijk: "Lage ballen." Kemp: "Even nadenken, ik denk dat dat de erg snelle ballen zijn. Dat vergt een speciale manier van reageren. Dat heeft te maken met je stijl. Zoetelief verwerpt de stelling, dat je als hand balkeeper een hekel aan jezelf moet hebben om als schietschijf te fungeren. "Het geeft elke keer een kick als je in één-tegen-één situaties als winnaar uit de bus komt. Het mooiste is als ze de eerste keer de bal op je koker gooien. Dan kun je niet meer stuk. Ik zal op zo'n moment be slist niet om verzorging vragen. Dat heb ik nog nooit gedaan." Kemp werd na zijn eerste pupillenjaar uitver koren om tussen de palen te staan. "Als het dan bevalt, blijf je keepen. En het beviel. Wat er leuk aan is? Het is iets individueler dan in het veld. Anders zou ik het niet kunnen uitleggen." Over hun kansen in het eerste houden alle drie doelverdedigers zich op de vlakte. Van den Deijssel heeft nog niets beslist. Als er in de se lectie één iemand is, die de trainer/coach kent, dan is het (Cleem Diemers niet meegerekend) Zoetelief wel. Hij was twaalf, dertien jaar lang teamgenoot van de sympathieke Soesterber- ger. "Maar dat betekent niet dat je een voorkeurs behandeling krijgt. Je hebt wel contact met hem over wat er hier en daar fout gaat. Ik ben ook nauw betrokken geweest bij het samenstellen van de voorbereiding. Ik heb er geen moeite mee om een oud-medespeler als trainer te heb ben. Hij heeft een fanatisme over zich, dat bij ons aanslaat. Hij staat midden in de groep, maar hij staat er ook boven. Je kunt geen loopje met hem nemen, want dan slaat hij je met ande re feiten op je neus. Paul is de jongste trainer die Smeeing/BDC heeft gehad. Maar hij heeft een bepaalde uitstraling. Je kon vier, vijfjaar gele den al zien, dat hij trainer zou worden. Hij mag het beslissen. Daar leggen wij ons bij neer. We hebben alle drie evenveel kans. Een keeper die alle ballen op een training pakt, maar in een wedstrijd niet, daar heb je ook niets aan. Als ik er niet bijzit, weet ik dat ik mijn best heb ge daan." Kemp, De Rijk en Zoetelief zijn concurrenten, maar beschouwen elkaar niet als zodanig. De sfeer is goed. Er worden geen scheve gezichten getrokken. De één probeert de ander niet, zo dat al mogelijk zou zijn, te benadelen. Er is sprake van een sportieve strijd, waarbij Van den Deijssel als scheidsrechter fungeert. Maar ook de veldspelers moeten zich bewijzen. De selectie is al vanaf eind juli in de weer. De meesten hebben daarvoor al het duinzand ge zien. Van den Deijssel heeft momenteel een 'staf van drie keepers en dertien veldspelers. Allen aanvoerder Aijan Roest en routinier Cleem Diemers zijn zeker van hun plaats. "Ik denk dat we met vijf, zes vaste spelers begin nen, maar na enkele weken moet de volledige groep definitief zijn vastgesteld. Alleen met de keepers gaan we misschien rouleren. Dat zal af hangen van de vorm en de tegenstanders. Ik neem in ieder geval elke wedstrijd twee keepers mee. Ja, het is mogelijk dat de derde keeper straks meegaat en de hele wedstrijd keept." Trainer/coach: Paul van den Deijssel. Selectie: Cleem Diemers, Eric van Empelen. Patrick van Gardingen, André van de Hoef. Richard van Hofslot, Berton Kemp, Richard de Kivet, Ton Kraaij, Arjan Roest, Michel Roest, Dennis de Rijk, Wim Steenbakkers, Guus Tourné, Arnold Vroege, Charles van Zetten, Edwin Zoetelief. Eerste divisie: Aalsmeer 2, De Blinkert, Ha- ka/E&O 2, Jahn II, Kolping, OSC, Smeeing/BDC, Sparta'75, UDSV, V en K, Volendam, Wink/De Gazellen. Even voorstellen: Edwin Zoetelief, 34 jaar, 1 meter 80,75 kilo; Keept al de helft van zijn leven in Smeeing/BDC 1. Dennis de Rijk, 23 jaar, 1 meter 94, 85 kilo; De buteerde eind vorig seizoen na veertien jaar in de hoofdmacht. Berton Kemp, 26 jaar, 1 meter 90,110 kilo; Maakte na der tien jaar Voice de overstap naar de eerste divisieclub. "Op dit niveau moetje de twee beste laten kee pen. Het is niet uitgesloten, datje er na zeven tien, achttien jaar uit gaat. Je moet niet tot je pensioensgerechtigde leeftijd in het eerste staan. Maar ze zullen er wel voor moeten vech ten. Ik laat me niet zomaar uit de ploeg spelen", laat de realistische, maar ook strijdvaardige Zoetelief weten. Volgens hem verloopt de con currentiestrijd bijzonder sportief, iets wat door zowel Kemp als De Rijk wordt beaamd. "Ik ben er blij mee. Het is alleen maar gezond. En op de trainingen kunnen we elkaar opnaaien", aldus de oudste van het stel. Volgens De Rijk speelt de leeftijd geen rol. "Het gaat erom wie het beste is." De Soester speelde enkele maanden geleden nog in het tweede, maar werd in de slotfase bij de selectie gevoegd. Het debuut werd enigszins overscha duwd door de dreigende degradatie, die pas na vier beslissingsduels werd afgewend. De Rijk is best tevreden over zijn debuut in het eerste. "Ik heb m'n best gedaan. Voor de wedstrijden was ik wel zenuwachtig, maar tijdens de wedstrij den niet meer. Een koele kikker? Nee, dat valt wel mee." Berton Kemp heeft even een stap terug moeten doen. Tijdens één van de trainingen verrekte hij een band in zijn knie. Naar het zich laat aan zien, valt het wel mee. De Harderwijker hoopt zo snel mogelijk weer fit te zijn, want niet voor niets maakte hij, in navolging van Ton Kraaij, de overstap van Voice naar Smeeing/BDC. "Ik wil graag in de eerste divisie spelen. Dat is een groot verschil met de eerste klasse, waarin we met Voice speelden. Hier moet je echt hard trainen en conditioneel net zo sterk zijn als de veldspelers. Door de blessure krijg ik een trai ningsachterstand, maar we kijken wel hoe het afloopt. Tot nu toe bevalt de sfeer me bij Smeeing/BDC, het niveau is de uitdaging. Dat is mijn grootste drijfveer." Het suiplus aan routine is in de ogen van Zoe telief niet per definitie een voordeel. "Je kent het klappen van de zweep, de andere jongens niet. Voor mij is het gevaar dat je overmoedig kan worden. Nee, ik ben niet overmoedig. Maar routine betekent niet dat je zeker bent van je plaats. Je hebt twee jonge honden achter je. En die moetje achter je zien te houden. Niet alleen in het duinzand. Ik denk dat we geen van drieën zenuwachtig zijn. We hebben het er met elkaar niet over gehad wie het gaat worden. Waarom wel?" De Rijk had tot voor kort niet de ambitie op hoog niveau te handballen. Ik heb het nu meegemaakt en dan is het toch wel leuk. In het tweede ook, hoor. Maar ik wil graag in het eerste keepen en zal best wel iets te leurgesteld zijn als ik het niet wordt. Iedereen is veel fanatieker, al was ik dat meestal altijd wel. Als het slecht ging in het tweede, was het wel eens moeilijk. Met het tweede trainde ik maar één keer per week, nu vaker. In principe kan ik altijd." l x ,siv 11 - Berton Kemp, Edwin Zoetelief en Dennis de Rijk (v.l.n.r.) knokken Smeeing/BD C leeg te houden, ongeacht wie er tussen de palen staat op- met z'n drieën om éénplek in het doel. De onderlinge sfeer lijdt er niet on- gesteld, der. De ballenvangers zullen er alles aan doen om het doel van

Soester Courant | 1993 | | pagina 27