Korfballers Eemvogels zitten in overgangsjaar AEROBIC DEMONSTRATIES STEP Averij waterpoloërs verholpen Zaterdag 28 augustus om 13.00 uur en 15.00 uur Rccboh De Duinkikkers willen snel weer omhoog WATERPOLO KORFBAL organiseert Active Sports Nic van Dam i.s.m. Fysio Fitness Promotions Van Weedestraat Lokatie: voor Active Sports Nic van Dam Fons Ver duin: "Evenwichtige indeling om alles weer op de rit te krijgen I Makelaardij o.g. ^°ciabeoeeaaat7i). Soest 02155-16151 De dames en de heren van De Duinkik kers kruisten elkaar aan het einde van de vorige competitie. Waar de waterpoloërs degradeerden naar de tweede klasse, promoveerden de waterpolosters naar de eerste klasse van het district. Bij de heren werd Cees Limper na zeven jaar bedankt voor zijn bewezen diensten en wordt de koers nu uitgezet door Joop Molenaar. De trainer zal de ploeg, naar verwachting, meer bij willen brengen op het technische vlak. Maar voordat de competitie op 11 september los barst, zullen de heren voornamelijk conditie training krijgen. "Je hebt een goede conditie nodig. Bij voetbal kun je nog wel eens stilstaan, maar bij waterpolo moetje in beweging blijven, anders verdrink je", zegt Jos Spruyt. De water- poloploeg wil zo spoedig mogelijk terug naar de tweede klasse. Dat zit er misschien ook wel in voor de selectie die iets breder en gerouti- neerder is geworden. Bij de dames liggen de zaken anders. Na de be haalde titel in het afgelopen vooijaar moet blij ken hoe de waterpolosters zich weren in een hogere klasse. Aan trainer Wim Smink de taak om de dames niet 'nat' te laten gaan. Trainer heren: Joop Molenaar. Selectie heren: Stefen Land, Marcel Brittijn, Jos Spruyt, Ralf Meijer, Marco Breemer, Mar tin van Gils, Arno van de Voort, Roel Winkel, Martijn van Dijk, Vincent van de Waard, Ro- bert Boetekees, Robert Knipscheer, Pieter van Schalkwijk, Peter Weerdenburg, Cees Tie, Marcel Pappot, Jan Dresselaerts, Steven Uy- land, Wim Smink, Ron van de Plaats. Weg: Mark Rademaker, Jeroen Weerdenburg (beiden gestopt). Trainer dames: Wim Smink. Selectie dames: Petra Buist, Adriane Jonk- heim, Ada Kievit, Lenny Kievit, Marina van de Maas, Sonja Pappot, Karin van de Plaats, Pe- troesjka Roetman, Willy Ruitenbeek, Engelina van Velsen, Petra Wildenburg, Bianca Wijk huizen. Eemvogels heeft dit seizoen geen trainer/ coach en eigenlijk niet eens een echt eer ste team. Eemvogels 1 is per definitie niet meer sterker dan Eemvogels 2, omdat de ploegen gelijkwaardig zijn ingedeeld. Bij die indeling is ook rekening gehouden met de persoonlijke voorkeuren, zoals wie bij wie wil spelen. De slechte prestaties van vorig boekjaar heb ben hun effect op de sfeer niet gemist. Die werd gaandeweg de competitie, net als de resultaten, slechter. En dat terwijl de korfballers op het F ons Verduin, hier door een tegenstander de hand boven het hoofd gehouden: "De sfeer moet de kwaliteit bevorderen, dat is de achterliggende gedachte. veld aan de Staringlaan zo sterk uit de start blokken waren gekomen. Halverwege de veld- competitie werd de tweede plaats bezet, zodat Eemvogels goed gemutst de zaal in ging. Maar in de 'microcompetitie' zette het verval zich in. Rieke Smakman was inmiddels verhuisd, Lin- da Bello kreeg eveneens een andere woon plaats en de toenmalige trainer/coach Jan van Maanen had alleen al bij het invullen van de acht namen voldoende kopzorgen. De miserabele reeks in de zaal werd afgesloten met zeven punten uit vijf duels. En dus keerde Eemvogels alsnog goed gemutst terug op het veld. De nederlagen waren daar echter sche ring en inslag. Fons Verduin, al jaren present in het eerste team, zegt dat de korfbalsfeer op het laatst slecht kon worden genoemd. "Daarom hebben we gekozen voor een evenwichtige verdeling van 1 en 2, waarbij ook rekening is gehouden met de wensen van de spelers. We zijn bezig aan een overgangsseizoen om alles weer op de rit te krijgen. Iedereen moet er weer lol in krij gen, dat was vorig seizoen niet altijd meer het geval. De sfeer moet de kwaliteit bevorderen, dat is de achterliggende gedachte." De gelijkwaardige achttallen zullen het zonder vaste technische coördinator moeten doen. Aukje Merema neemt voorlopig de technische zaken waar, maar zal in verband met gezinsuit breiding binnen niet al te lange termijn afha ken. Het aantrekken van een nieuwe trainer heeft voorlopig niet de hoogste prioriteit bij de korfbalvereniging, Verduin: "We kunnen een trainer op dit mo ment niets bieden. Met een gelijkwaardig eer ste en tweede team kun je een ambitieuze trai ner niet verleiden. Financieel willen we er ook al niet teveel voor wegleggen. Komen we ie mand tegen die het wil doen, prima. We gooien hier en daar ook een visje uit, maar het heeft geen prioriteit." Bij Eemvogels wordt dit seizoen de nadruk ge legd op de wederopbouw, al klinkt die term wellicht zwaar. Veel leden richten zich op de begeleiding van de jeugd en de aanwas van jon ge korfballers. Na het laatste korfbaltoernooi voor scholieren, konden enige jeugdteams worden geformeerd. Eemvogels hoopt op meer. Behalve Smakman, Bello en Merema, keren Kathja Rauch en Alissa van Bemmel voorlopig niet terug in het eerste achttal. Ten opzichte van begin vorig seizoen is de vrouwelijke helft van het team volledig vervangen. Agnes Kraai- kamp, die in de loop van vorig jaar weer speel de, Astrid Doornekamp, Sandra Lub en Hen- riëtte Wisse zijn beschikbaar. De laatste twee hebben al enige invalbeurten achter de rug. Verduin, Wim Oldewarris en Almar Leijfering blijven wel in het eerste team spelen. Marco Kuil, die twee jaar terug een stap terug deed in verband met zijn werk, maar d'aarna toch gere geld in het eerste te zien was, completeert het achttal dat op zaterdag 4 september aan dé* competitie op het veld begint. Trainer: Geen. Selectie: Astrid Doornekamp, Agnes Kraay- kamp, Marco Kuil, Almar Leijfering, Sandra Lub, Wim Oldewarris, Fons Verduin, Henriët- te Wisse. Weg: Rieke Smakman, Linda Bello, Aukje Merema, Alissa van Bemmel, Kathja Rauch. Tweede klasse: niet bekend. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 10 Waterpoloërs moeten in beweging blijven om niet te verdrinken.

Soester Courant | 1993 | | pagina 30