l I CESTSIBON! I ft IVARlAT 'Dood, waar is uw verschrikking' (2) 'The Ambassadors' komen naar Soest! WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 Open Monumentendag 1993 Spreekuur Sociale Verzekeringsbank Cursus-informatie bij Mayindra Kaartverkoop en vervoer Ouderenfeest Meningen van lezers Lege Bussen CURSUS FILOSOFIE Apparatuur gestolen uit parochiekerk Laat niets te Woonwensen over vraagt uw aandacht voor: Vergaderingen raadscommissies bouwvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Bouwzaken Y oorbereidingsbesluit Vrijstelling ex art. 19 W.R.O. Opbrengst voor Lions-actie 'Sight First' Renovatie aan deel van Dorresteinweg De zevende Open Monumentendag in Nederland valt dit jaar op zaterdag 11 september. Soest viert dat voor de vierde achtereenvolgende keer met als thema: "De begraafplaats als cul tuurbezit". In de tweede aflevering van deze arti kelenserie schrijft wethouder Jan Visser (Monumentenzorg) vandaag over o.m. het oudste kerkhof van Soest. Aan de vooravond van de Open Mo numentendag 1993 wordt op vrijdag 10 september in de Oude Kerk om 19.00 uur een bijeenkomst georgani seerd door de commissie Kerk Cultuur van de Hervormde Ge meente. Het Wilhelminakoor o.l.v. Gert Muts brengt dan een Requiem van Bach ten gehore. Op mijn verzoek heeft de Monu mentencommissie, die nu vier jaar bestaat, dit voorjaar alle'Soester begraafplaatsen en kerkhoven geïnventariseerd. De commissiele den zijn van mening dat niet alleen de grafmonumenten, maar ook de aanleg als park met daarin bijzon dere of zeldzame groen-elementen mede bepalend zijn voor de cul tuur-historische waarde van zo'n complex. Naast de waarde van een graf als herin nering aan de overledene, die een rol kan hebben vervuld in het (lokale) ver leden, wordt bij het bepalen van de cul tuurhistorische waarde van een graf monument of een verzameling van deze monumenten aandacht besteed aan: a. de toegepaste materialen; b. de grafische vormgeving; i c. en elementen uit de symboliek en de heraldiek; d. de ontwerper en/of e. de fabrikant van een monument. Oude Kerk Vorige week stond ik even met u stil bij het r.k. kerkhof aan de Dal weg, waar van alleen het poortgebouw op de ge meentelijke monumentenlijst is ge plaatst. Het oudste kerkhof van Soest ligt waarschijnlijk bij de Oude Kerk (1350). Kerk en zesenveertig meter ho ge toren (1481) staan beide op de lijst van rijksmonumenten, symboliseren al ons plaatselijk monumentenbezit en sieren daarom de buitenkant van het boekje 'Soest Monumentaal', een uit gave van de Historische Vereniging ter gelegenheid van de Open Monumen tendag 1991. U kent het toch? Hier bij de Oude Kerk begint op 11 sep tember de fietsroute vanaf 10.00 uur langs de open monumenten. Voor de oudere mensen staan weer de koetsjes klaar van de warmbloed paardenfok- vereniging, voor een rondrit door enke le beschermde dorpsgezichten. Bezienswaardig in de Oude Kerk zijn o.m. de tien fraai omlijste 17e en 18e eeuwse rouwborden aan de wanden en de meest 18e-eeuwse hardstenen graf zerken in de vloer. Een wapen- of rouwbord werd vroeger door de familie van de overledene tijdens de rouwtijd boven de ingang van het sterfhuis ge hangen. Daarna werd het vaak in het koor van de kerk geplaatst, als blijvende herinnering, en tevens om de gelovigen uit te nodigen voor de zielen van.de overledenen te bidden. Op de borden kan men de namen, de geboortedata en de sterfdata lezen. Aan de vorm van de wapenschilden kan men zien of het een man, gehuwde vrouw, weduwe of ongehuwde vrouw betrof. Het schild van de man is name lijk van boven rechthoekig en van on deren rond. Dat v^n een gehuwde vrouw ovaal. Was ze weduwe, dan werd vaak om het schild een ingewikkeld ge knoopt koord (liefdeknopen) van zwart en zilver geschilderd. Bestaat het schild uit een ruit, dan gaat het om een niet ge huwde vrouw. Welgestelde burgers werden vroeger in de kerk begraven. In 1748 pleitte al een zekere Abraham Perrenot in een disser tatie tegen het begraven in de kerk. Pas in 1869 werd het begraven buiten de kerk door de overheid bij wet geregeld. Gesloten kerkhof De minder gegoeden vonden hun laat ste rustplaats altijd al buiten het gods huis. Op het kerkhof tegen de zuidmuur van de Oude Kerk zijn nog enige 19e en vroeg 20e eeuwse natuurstenen graf zerken en een marmeren grafmonu mentje bekroond door een half ge sluierde urn (bekend rouwsymbool) te zien. Van dit oudste kerkhof resteert nog de ommuring. De Torenstraat heette in 1900 nog 'Doodweg', de voor geschreven route voor begrafenissen. De Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort, houdt elke vrijdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur spreekuur te Soest en wel in het gemeentehuis, afde- "ling Sociale Dienstverlening, Raad huisplein 1. Men kan terecht met vragen over kin derbijslag, AOW-pensioen, gemoeds bezwaren, AWW-pensioen voor wedu wen, weduwnaars en wezen. Tevens helpt men graag met het invullen van formulieren van de Sociale Verzeke ringsbank. Zit u met vragen of proble men met het invullen van formulieren, kom dan naar het spreekuur! Het gemeentehuis is ook goed per bus bereikbaar; diverse lijnen stoppen voor het gemeentehuis. (Telefonische infor matie: 06-9292). Wist u bijvoorbeeld dat: u uw AOW-pehsioen al 6 maanden voor het bereiken van de 65-jarige leef tijd kunt aanvragen; als u het aanvraagformulier laat in vullen op het spreekuur het dan wel aan te bevelen is om uw sofinummer, zie kenfondsnummer en (post)banknum- mer mee te nemen; als u een (huwelijks)partner hebt die jonger is dan 65 jaar en inkomen heeft uit of in verband met arbeid het ook aan te bevelen is om ook een recent loon- strookje mee te nemen. Men kan desgewenst ook telefonisch inlichtingen vragen bij het kantoor te Amersfoort, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur. Algemeen telefoonnum mer: 033-679911. Rechtstreekse telefoonnummers zijn: Kinderbijslag: 033-769882; AOW: 033-769876; AWW: 033-769877; Gemoedsbezwaren: 033-769721; Kleine Gids: 033-769772. Mayindra houdt op vrijdag 3 september om 20.00 uur een informatie-avond over de nieuwe cursussen. Tevens is ér de mogelijkheid om kennis te maken met diverse cursusleidsters. Aanwezig zullen zijn: Roos Vilé (integra-testme- thode), Wilma Reeders (aromathera pie), Betty Schouten (homeopathie), Edith Katz (tarot), Cherie Niels (yoga), Liesbeth van Amerongen (dromen) en anderen. Er worden diverse proefles sen gegeven. Graag tevoren opgeven via tel. 25599 in Soest. Kaarten voor de feestmiddag op 30 augustus zijn a f 2,50 te koop bij de secretariaten van de ouderenbon den: ANBO-Soest: P. de Roos, Wil- laertstraat 16, 3766 CR Soest, tel. 18018; KBO/St-Jozef: H. Henken, Vale riaanstraat 75, 3765 EK Soest, tel. 17938; PCOB-Soest: W.L. Schuitema ker, Veenbesstraat 656, 3765 BT Soest, tel. 10748; ANBO-Soesterberg: D. de Jager, Dorpsplein 50, tel. 03463-52428; PCÓB-Soesterberg: mevr. Meye- rink, Chr. Huygenslaan 108, tel. 03463-52041; bij de recepties van Braamhage, Groot-Engendaal, Mariënburg en Molenschot; 's middags voor aanvang bij de kassa van de feesttent. Busvervoer Voor vervoer naar de feesttent en na afloop naar huis kan gezorgd wor den. Reservering moet worden op gegeven bij aanschaf van de kaarten. Ook voor specifiek rolstoelvervoer kan gezorgd worden. De bussen rij den als volgt: Bus 1: vertrek 13.00 uur vanaf Drie Eiken, Soesterberg; Bus 2: vertrek 13.20 uur vanaf Honsbergen, via de Vijverhof (13.30 uur); Bus 3: vertrek 13.15 uur vanaf Mariënburg, via Braamhage, Groot Engendaal en, Molenschot (13.30 uur). Inlichtingen bij bovengenoemde adressen en bij het Gilde-secreta riaat, tel. 20573. Het r.k. kerkhof aan de Kostverloren- weg. Het volgende verhaal is afkomstig uit een publikatie van de commissie Kerk Cultuur van de hervormde gemeente Soest-zuid: "In het jaar 1936 werd er voor 't laatst iemand op het kerkhof bij de Oude Kerk begraven. De kerkvoogdij besloot in 1947 met een schrijven aan het ge meentebestuur de bijzondere begraaf plaats in de Kerkebuurt te sluiten. Wie schetst de verbazing van enige Soester bewoners toen op donderdag 10 maart 1977 een rouwstoet, geleid door een rooms-katholieke priester, baronesse Snouckaert van Schaüburg (93) bijzette in haar familiegraf (sinds 1844) naast de Oude Kerk. De Soester politie maakte na de plechtigheid proces-ver baal op en het kerkhof werd onmiddel lijk 'gesloten' verklaard. Was er sprake van een communicatie-stoornis tussen de kerkelijke gemeente en de wereldlij ke gemeente? De zaak werd gesepo neerd, omdat men van mening was dat volledig te goeder trouw was gehan deld." Kostverlorenweg "Ik zou hier zo wel een plek willen uit zoeken." Deze verzuchting slaakte eens iemand tegenover de beheerder van de r.k. begraafplaats (1931) aan de Kost verlorenweg (eigenlijk Industrieweg). De heer Theo Lieverse beheert al tien jaar in zijn eentje deze begraafplaats (100 m x 100 m?). Hij schoffelt en assis teert bij begrafenissen, die nog zo'n 30 a 35 keer per jaar plaatsvinden. Deze dodenakker doet aan als een oase temidden van het oude industrieterrein van Soestdijk. Het enigszins glooiende terrein is aangelegd in opdracht.van het r.k. kerkbestuur der Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der Heilige Maagd Maria te Soestdijk. Het toont een padenpatroon in latijnse kruisvorm met een betonnen kruis op het snijpunt. De typisch Soester namen van overle denen (onder wie veel bekende mid denstanders) variëren van Sukkel (zwart marmeren steen) tot Zadelhoff. En vele anderen. Er liggen hier ook vier priesters. Vooraan is een apart gedeelte gereser veerd voor kindergraven. Volgens de heer Lieverse is er nog plaats genoeg. Hij schat het aantal graven op duizend, "maar er kunnen hier nog wel duizend bij." De mensen mogen zelf kiezen waar ze willen liggen. Klassen bestaan gelukkig niet meer. Veel nabestaanden onder houden de graven zelf. Als ik afscheid neem, schoffelt hij weer gauw verder. De dichter Bert Schierbeek in de Volks krant van 20 augustus: "Mensen den ken dat de dood iets heel anders is dan het leven... En dat is ook zo. Maar, het hoort er wel bij." J.V. Tweede open brief aan de raadsleden van de politieke partijen in de gemeente Soest. Geacht Raadslid, De kat heeft nog geen bel aangebonden gekregen. Nog dagelijks rijden de gele reclamezuilen van Centraal Nederland door Soest. Wie moet deze dure grap betalen? De burgers van Soest moeten hiervoor jaarlijks 200.000 tot 280.000 gulden ophoesten (zolang de proef loopt). Er zullen weinig mensen zijn, ook bin nen de gemeenteraad van Soest, die nu nog verwachten dat het reizigersaan bod in redelijke mate zal toenemen, zo dat voortzetting van de proef ge rechtvaardigd kan worden. Conclusie: "Het openbaar vervoers plan dient het algemeen belang niet." Hoe moet de politiek nu handelen zon der gezichtsverlies? Op mijn eerste open brief, d.d. 14-7-93, kreeg ik van één politieke par tij een reactie. Een duidelijke oplossing voor het probleem werd, tijdens een on derhoud, nog niet op tafel gelegd. Wel konden we vast stellen dat de financiële schade beperkt zou kunnen worden wanneer het experiment met onmiddel lijke ingang gestaakt zou kunnen wor den. Immers een lege rijdende bus is ook aan slijtage onderhevig. Af en toe vindt er (helaas) een aanrijding plaats, de kos ten van brandstof etc. moeten worden betaald, evenals het preventief onder houd en de schoonmaakkosten. Wan neer de bussen in de garage blijven staan vervallen deze kosten alsmede de extra vervuiling (stank) van de diesel uitlaatgassen. Wat moet onze wethouder in septem ber a.s. gaan doen? De gemeenteraad zal hier duidelijkheid in moeten ver schaffen. (Wie neemt hierin het voor touw?) Het ogenblikkelijk stoppen van legen bussen door Soest te laten rijden, is het enige redmiddel om het debacel tot het verleden te laten behoren en de schade zo klein mogelijk te houden. De financiële schade beloopt dan echter wel minstens twee keer f 280.000 en daar boven op komen de reeds uitgege ven kosten voor verandering van de in frastructuur zoals halteplaatsen, wacht huisjes en aanpassing wegen. Wat zon de dat het geld van de burgers op zo'n onzorgvuldige wijze is en wordt uitge geven. Nogmaals verwacht ik een redelijk ver antwoord beleid en zie ik de reactie van de fracties die nog niet reageerden nu per omgaande tegemoet. T.S. Glastra Binnenkort begint drs. Marinus de Baar weer met een cursus filosofie in Zeist en in Laren. In deze inleidende cursus komen be langrijke denkers aan bod, zoals Pla- to (diens beroemde ideeënleer) en Descartes ("Ik denk, dus ik besta"), en wordt ingegaan op thema's zoals politieke filosofie (Machiavelli) en het verschil tussen mens en dier. Voor de cursus is geen vooropleiding vereist, belangstelling is voldoende. De cursisten krijgen samenvattingen, overzichten, ondersteunende teksten en een literatuurlijst. De cursus bestaat uit tien lessen van elk twee uur en wordt in Zeist en in Laren gegeven. Meer info bij de docent, drs. Marinus de Baar (02945-3264). Uit het kerkgebouw van de roomskat- holieke parochie Heilige Carolus Bar- romeus zijn een versterker en een cas setterecorder gestolen. Dat is in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De inbreker kwam binnen via de invali- deningang. Hij forceerde een ruit van de deur. Alle laden en kasten van de Sa cristiekamer werden doorzocht. Lekker winkelen bij Njjhof kan nu wel heel erg letterlijk worden opgevat. Vanaf zaterdag 21 augustus t/m zaterdag 25 september een heerlijk, knapperig Frans stokbroodje met ijsbergsla, tomaat, komkommer en romige Franse Brie voor maar 2,50 in ons restaurant. C'est si bon! NUHO Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Donderdag 26 augustus, 19.30 uur: Financiën/Sport Agenda: o.a. sportaangelegenheden; stand van zaken volwasseneducatie; VGriCGIluC aktiviteitenverslag werkgelegenheid 1993; voorstel tot verhuur van Smits- weg 311 en 313, aan de Stichting Wijk centrum 'Soesterveen'; tussentijdse rapportage illegaal gebruik gemeente grond. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N. B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel.nr. 93 777). Maandag 30 augustus, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda: o.a. voortgang planningkalen der; aanscherping aanbevelingen emancipatie-notitie personeelsbeleid; verslag uitvoering klachtenregeling raadsvoorstel; notitie over delegatie/ mandaat; WGR-indeling; jaarrekening 1992 en begroting 1994 Gewest Eem- land. Dinsdag 31 augustus, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Agenda: o.a. voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het Landelijk Gebied; bouwplan Linden- hof; Groen van Prinstererschool, Schrikslaan/Beetzlaan; gebied Dorre- steinweg - nota van uitgangspunten; bouwhoogte perceel aan Batenburg- weg (Uyland); initiatief-voorstel P.v.d.A. betreffende lokatie in Soester berg voor composteerinrichting alsme de commentaar van college daarop; ge bruik/bebouwing Insingerstraat 68 (Rossenberg/ Swallower Road en Weg raceteam); stand van zaken planning kalender. Woensdag 1 september, 19.30 uur: Welzijn/Volksgezondheid Agenda: o.a. gesprek met de heer Ae. Petit, algemeen directeur van RWA; gesprek met de heer J. van Gent na mens Instituut Sociale Raadslieden; voorstel om in te stemmen met de ge westelijke verordening Woninggebon den Subsidies; voortgang/coördinatie sociale vernieuwing. Donderdag 2 september, 19.30 uur: Milieu/Onderwijs Agenda: o.a. voorstel tot verlening van medewerking voor de vervanging dak bedekking Reformatorische basis school Daniël; kredietvoorstel inzake nieuwbouw Fritz Redlschool; voorstel tot het instemmen met het RVVP; kre dietvoorstel inzake realisering biezen velden; voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet voor het opstellen van een GRP; voor stel tot vaststelling van het GRP; ad viesnota inzake optimalisatiestudie naar. de afvoercapaciteit riolering naar de RWZI Maatweg; exploitatie-over eenkomst en een overeenkomst betref fende aanleg van infrastructuur t.b.v. het Soester busplan met CN; voorstel tot het instemmen met de ontwerp-be- groting 1994 van de AVU; Afvalstof- fenpark De Schans(kredietoverzicht etc.). Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum, Raadhuisplein. De volgende bouwvergunningen/mel- dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Amersfoortsestraat J08 (92327): vergroten van een woonhuis, 10-8-93; Bartolottilaan 7a (93361): verbou wen van een woonhuis en plaatsen van dakkapellen, 10-8-93; Driehoeksweg 2 (93154): uitbreiden van een woonhuis, 10-8-93; Generaal Winkelmanstraat 146 (93251): uitbreiden van een woonhuis, 10-8-93; Hartmanlaan 6-8 (93109): uitbrei den van twee woonhuizen, 13-8-93; Hartmanlaan 7 (93364): plaatsen van 2 dakkapellen, 10-8-93; Hermes 10 (93365): uitbreiden van een woonhuis, 10-8-93; J.H. Isingserf 10 (93377): plaatsen van een blokhut, 10-8-93; Jac van Looylaan 6 (93241): uitbrei den van een woonhuis, 13-8-93; Lange Brinkweg 102 (93319): plaat sen van een dakkapel, 10-8-93; Speenkruidstraat 61-63 (93310): plaatsen van een dakopbouw, 10-8-93; St. Willibrordusstraat 15 (93368): plaatsen van een berging, 10-8-93; Turfstreek 135 (93379): uitbreiden van een woonhuis, 13-8-93; Valeriaanstraat 159 (93380): plaat sen van een tuinhuisje, 13-8-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meestér en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Aviatik 9 (93378): bouwen van een serre, 9-8-93; Dorresteinweg 131 (93383): plaat sen van een blokhut, 12-8-93; Kolonieweg 5 (93381): uitbreiden woonvoorziening geestel. gehandic. met 4e woongroep, 11-8-93; Lange Brinkweg (ong.) (93255): bouwen van een woonhuis mèt een ga rage, 11-8-93; Turfstreek 135 (93379): uitbreiden van een woonhuis, 9-8-93; Valeriaanstraat 159 (93380): plaat sen van een tuinhuisje, 11-8-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage, Kerkstraat 1 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); 2. plaatsen van een dakkapel, Turf streek 11 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. plaatsen van een blokhut, Dorre steinweg 131 (artikel 18a van de Wel op de Ruimtelijke Ordening); 4. uitbreiden van een woonhuis, kampweg 76 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 5. het bouwen van een basisschool voor speciaal onderwijs, Birkstraat 84 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Wo ningwet); 6. het bouwen van een woonhuis me! garage en berging, le Heeserlaanlje 9 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag' 26 augustus 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Burger- en Samenlevingszaken, Dorps plein 17 te Soesterberg, geopend dins dag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dal door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 8 juli 1993, nr. RB 93-105, bestemmingsplannen in voor bereiding zijn verklaard voor de gebie den die op de bij dit besluit behorende tekening in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden om schreven. 1. percelen Smitsweg 8-30 (winkelcen trum Smitshof); 2. perceel Tamboerijn 11 (supermarkt Jac. Hermans). Dit besluit treedt in werking op 26 au gustus 1993. De burgemeester maakt bekend dal Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling van de voorschriften van hel bestemmingsplan Kerkebuurt te verle nen voor: het gebruik van het pand Kerkstraat 7 als zonnestudio. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 26 augustus 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. "The Ambassadors", de wereld beroemde opvolgers van de legen darische Glenn Miller Band, ko men op zondag 19 september naar Soest. In de aula van het Griftland College geven zij een benefietcon cert ten bate van de actie "Sight First", die door de Lionsclub Eem- land in de regio wordt gehouden. De actie moet 12 mille opbrengen. De actie is een onderdeel van de we reldwijde actie "Sight First", die de in ternationale Lions-organisatie ter gele genheid van haar 75-jarig bestaan op touw heeft gezet. Doel daarvan is het bij elkaar brengen van 110 miljoen dollar in 1994 - de Nederlandse Lionsclubs worden geacht daarvan 2,5 miljoen dollar voor hun rekening te nemen - om onnodige blindheid in de ontwikke lingslanden te bestrijden en te helpen voorkomen. Via kleinschalige projec ten wordt concrete hulp geboden met direct zichtbaar resultaat: staar-opera- ties, waardoor vele duizenden mensen in de Derde Wereld weer kunnen zien en waardoor ze aan het sociale leven kunnen blijven deelnemen. "Sight First" werkt o.a. met de belange loze inzet van artsen en verpleegkundi gen in Nepal, India, Bangladesh, Pakis tan, Kenia, Tanzania, Zimbabwe, Na mibië, Somalië, Nigeria, Siërra Leone en Indonesië. De kosten van een staar operatie zijn relatief laag (ca. 65 gulden all in, en met enige organisatie ter plek ke zelf maar 15 a 20 gulden). "Met tweeëneenhalf miljoen kunnen we dan ook heel wat doen," aldus de heer G. van Wesemael, voorzitter van de Lions club Eemland vorige week tijdens een ontmoeting met de pers. Traditie De actie past volgens hem goed in de traditie die de nu bijna 25-jarige Eem- landse Lionsclub inmiddels heeft opge bouwd en waarbij eenmalig ondersteu ning werd gegeven voor de Vereniging Spierziekten in Baarn, de ziekenom roep AROS in Soest, het dagverblijf de Blauwe Vogel, de Lindenhof en Eeme- roord. Van Wesemael denkt overigens al aan het opzetten van een traditie voor fund-raising met een jaarlijks muzikaal evenement rond Pinksteren, maar de plannen daarvoor moeten verder nog ontwikkeld worden. De actie wordt aangevoerd door enkele grote sponsors, zoals de ABN-Amro- bank in Soest, Xylifresh, Koninklijkede Ruyter, restaurant Greenfields en de Baarnse Courant. Mede dankzij hen kosten de kaarten voor het Ambassa- dors-concert op 19 september slechts 15 gulden. De kaarten kunnen in Soest worden aangeschaft bij de VW (Steenhoffstraat), reisbureau Gerth (Van Weedestraat en Soesterbergse- straat), boekhandel Van de Ven (Zuid promenade) en Wortmann Mode (Bur gemeester Grothestraat); in Soester berg bij drogisterij Sukking. Tweede Wereldoorlog "The Ambassadors", officieel bekend als de band van de Amerikaanse Lucht macht in Europa, zijn destijds voortge komen uit de Glenn Miller Band, die in de Tweede Wereldoorlog het moreel van de geallieerde troepen ondersteun de. De band was vooral bekend door de populaire shows op de radio, waarin "het geluid van thuis" overzee te horen was. Na de oorlog werd de Glenn Miller Band gesplitst in The Ambassadors "The Ambassadors" op volle sterkte. (dance en jazz band), The Galaxy (jazz en rock-combo) en The Concert Band. Op het repertoire van The Ambassa dors staan o.a. evergreens als "Moon- light Serenade", "American patrol", "Witchcraft", "Chatanooga Choo Choo", "Send in the Clowns", "A Fog- gy Day in London Town" en nog veel meer bekende nummers. De band be staat uit zes saxofonisten, vier trompet tisten, vier trombonisten, een slagwer ker, een pianist en een vocalist. The Ambassadors hebben de laatste jaren o.a. opgetreden tijdens het Montreux Jazz Festival en het North Sea Jazz Fes tival. Een deel van de Dorresteinweg wordt sinds maandag gerenoveerd. Het gaat om het-traject tussen de Koningsweg en de Wieksloterweg. De werkzaamheden zullen in ieder geval tot en met vrijdag duren. In verband met de slechte toe stand van de weg had de gemeente en kele weken geleden reeds een eenvou dige afzetting langs de weg geplaatst.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4