Danscentrum Gerla SERVICE FOTO SWAGER Gildefeesten Soest naderen JACTÜEELJ: iar Soest! hoogtepunt Voor een perfekte bril Recreatieve fietstocht onder vriendelijk zonnetje van start Wildschut Optiek Klassieke Oudheid in Soest JSIIIlr^ mooiste Èh foto als poster van 30 x45 cm voor maar mm uvi/i/civ ■y «?asia isss» ^DENON 4 f WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 zaken •bereidingsbesluit stelling ex art. »V.R.O. SOESTER COURANT MLIUCELI PAGINA 5 Gildefeesten Soest 1993 Auto niet op slot, portemonnee weg Start Gildefeesten: nat maar geslaagd Motorrijder valt over standaard SOEST Bus moet remmen: passagiere gewond Materiële schade bij botsing op Birkstraat ZOMERBLOEMEN bij Bloemenhuis Jasmijn vindt u het grootste assortiment. De keuze in bessen, kruiden, hortensia's etc. wordt ook steeds groter, en elke dag veilingvers! en u weet het, onze bloembindsters maken er voor u graag een mooi boeket van. Aanbieding vrijdag en zaterdag a.s.: Diverse soorten ROZEN 20 voor BLOEMENHUIS Kunstcursussen van Vrije Academie ovatie aan deel Dorresteinweg Alleen van kleinbeelel kleurnegatiejfilr kleurenfoto's van KODAK Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO kleurenfoto's van KODAK gewoon beter FOTO-VIDEO imeester maakt bekend dat :ster en Wethouders van plan volgende aanvragen met toe- in de daarbij genoemde voor vergunning te verlenen voor jen van een woonhuis en het an een garage, Kerkstraat 1 van de Wet op de Ruimtelij- ing); ;n van een dakkapel, Turf- (artikel 19 van de Wet op de ke Ordening); ;n van een blokhut, Dorre- 131 (artikel 18a van de Wet imtelijke Ordening); ^reiden van een woonhuis g 76 (artikel 19 van de Wet op elijke Ordening); nven van een basisschool voor mderwijs, Birkstraat 84 (arti- tn de Wet op de Ruimtelijke l en artikel 50 lid 6 van de Wo uwen van een woonhuis met berging, le Heeserlaantje 9 9 van de Wet op de Ruimtelij- ïing en artikel 50 lid 6 van de vet). een definitieve beslissing zal ;enomen, is een ieder bevoegd en termijn van twee weken, te vanaf donderdag* 26 augustus 'entuele bezwaren schriftelijk ;meester en Wethouders in te ;ze aanvragen betrekking heb- ukken liggen gedurende die- :rmijn, dagelijks van 8.30 tot ïr, in het gemeentehuis, afde- ntelijke Ordening en Bouwza- idhuisplein 1, ter inzage, een gemerkte bouwplan ligt er inzage in de Dependance en Samenlevingszaken, Dorps- te Soesterberg, geopend dins- onderdag van 14.00 tot 16.00 ;emeester van Soest maakt ter ig van artikel 22 van de Wet op ntelijke Ordening bekend dat raad van de gemeente Soest bij luit van 8 juli 1993, nr. RB bestemmingsplannen in voor- g zijn verklaard voor de gebie- op de bij dit besluit behorende l in grijs zijn aangegeven en ils volgt kunnen worden om- a. len Smitsweg 8-30 (winkelcen- nitshof); :el Tamboerijn 11 (supermarkt rmans). uit treedt in werking op 26 au- 1993. rgemeester maakt bekend dat ïeester en Wethouders voorne- jn op een daartoe strekkend ver- et toepassing van artikel 19 van t op de Ruimtelijke Ordening ing van de voorschriften van het mingsplan Kerkebuurt te verle- ir: ebruik van het pand Kerkstraat innestudio. is een definitieve beslissing zal genomen, is een ieder bevoegd een termijn van twee weken, te vanaf donderdag 26 augustus 'entuele bezwaren schriftelijk bij ïeester en Wethouders in te die- Na de sportieve activiteiten die de Gildefeesten al jaren aan het begin van de week inluiden, zal De Blaak, het feestterrein van het Groot Gaesbeeker Gilde aan de Ferdinand Huycklaan te Soest, de rest van de week door tienduizen den mensen bezocht worden tij dens één of meerdere programma onderdelen van de Gildefeesten Soest 1993. Ieder jaar groeien de Gildefeesten qua belangstelling, deelname en betrokken heid van de Soesters. De ervaringen die voorgaande jaren zijn opgedaan, leiden vaak tot kleine aanpassingen in het pro gramma. Naast de vertrouwde pro gramma-onderdelen als Schietwed strijden, Koningschieten, Volksspelen, Volkspaardenfeest, Kinderspelen zijn er enkele bijzondere activiteiten tijdens dit weekend. Dit zijn de shownummers tijdens het Volkspaardenfeest op zater dag 28 augustus, een demonstratie met oude landbouwwerktuigen (14.15 uur) en een show verzorgd door de Jachtver- eniging Soestdijk met meute en hoorn blazers (rond 15.45 uur). Ook kan de toren van de Oude Kerk op zaterdag en zondagmiddag worden beklommen. Deze door de VVV Soest te organise ren activiteit biedt velen de mogelijk heid de Gildefeesten ook van bovenaf te bekijken en andere mooie delen van Soest te bewonderen. Donderdag 26 augustus: Theatershow met Willy Ca- ron en de Gooise Operette De laatste jaren tracht het Gilde op de donderdag een avond te organiseren, die een wat ingetogener sfeer kent dan de uitbundige feesten op de zaterdag en zondagavond. Zo probeert het men sen uit alle lagen van de bevolking een programma 'voor elk wat wils' te bie den. Dit jaar staat een Theatershow met Willy Caron en de Gooise Operette op het programma, een voor Nederland unieke show. Het programma bestaat uit een mengeling van operette, opera en Weense muziek. De aanvang van de avond is 20.00 uur. De kaartverkoop loopt inmiddels en geeft geen reden tot klagen, maar er zijn nog steeds toegangskaarten voor f 15,- te verkrijgen bij de voorverkoopadres sen: VVV Soest, Steenhoffstraat 9a; Tabakorie Akkerman, Steenhoffstraat 62; Tabakorie De Beer, Tamboerijn 7; Rijwielspecialist De Bruin, Gallen- kamp Pelsweg 1; en natuurlijk donder dagavond aan de feesttent vanaf 19.30 uur. Vrijdag 27 augustus: Gilde-avond voor gildeleden en -vrienden Deze avond is alleen toegankelijk voor de gildeleden, -vrienden en genodig den, die allen reeds een toegangsbewijs hebben ontvangen. Deze feestavond zal voorafgegaan worden door het ophalen van op-dat-moment-nog koning Ben van Schalkwijk met zijn hofhouding vanaf de Da Costalaan 4 (rond 18.30 uur) en een eucharistieviering in de tent. Deze zal worden voorgegaan door pastor Spithoven. Zaterdag 28 augustus: Volksfeest met diverse acti viteiten en feestavond mbassadors" op volle sterkte. lit verzoek betrekking hebbende i liggen gedurende diezelfde tér- igelijks van 8.30 - 12.30 uur, in leentehuis, afdeling Ruimtelijke ng en Bouwzaken (balie Bouw- Raadhuisplein 1, ter inzage. De wisselvallige weersomstandig heden overdag dreigden evenals zondag ook maandag het draai boek te verstoren, maar de deelne mers aan de recreatieve fietstocht konden onder een vriendelijk zon netje van start gaan. Blijkbaar hadden velen er zeer veel ver trouwen in, want de animo bleef nau welijks achter bij de deelname van voorgaande jaren. Zo'n 220 fietsers kon de toervereniging Tempo Soest in schrijven en met een routebeschrijving op weg sturen op een door iedereen zeer gewaardeerde tocht, die over ca. 27 km over Baarn en de Lage Vuursche zou leiden. Achteraf bleek het vertrouwen in het weer onder de deelnemers groter ge weest te zijn dan dat van de organisatie, die zo'n grote inschrijving niet verwacht had en daarom de laatst aankomenden geen herinneringsmedaille meer kon verstrekken. Uiteraard ontvangen deze mensen later alsnog dit bewijs van deel name. Dinsdag waren er twee onderdelen in het programma van de Gildefeesten opgenomen. Tussen 18.00 en 19.00 kon gestart worden voor een wandel tocht over 5 of 10 km, georganiseerd door het Wandelcomite Jacob van Gaesbeek. Plaats van aanmelding is de crhaanclmni van de fam. V d Grift schuin tegenover het gildeterrein. Vanaf 19.00 uur kon er op dat terrein genoten worden van stuurmanskunst tijdens de trekkerbehendigheidswed- strijden. Ongeveer 20 deelnemers wa ren reeds geregistreerd, die met een be- rijd(st)er een gevarieerd parcours dien den te volbrengen. Meest opvallende hieraan was de "straf' voor het niet goed afleggen van de laatste proef, waarbij de bijrijder zijn chauffeur ei genhandig mag inzepen. Voor het origi neelste deelnemerskoppel werd een aparte prijs uitgeloofd. Voor donderdagavond zijn reeds veel kaarten in de voorverkoop weggegaan, maar er is ook aan de tent nog gelegen heid om deze showavond met Willy Ca ron en de Gooise Operette mee te ma ken tegen betaling van f 15.-. Het be loofd een geweldige avond te worden! Op de Soester Enghweg is uit een niet afgesloten auto de portemonnee van een 47-jarige Soester gestolen. De man raakte daardoor twee betaalkaarten, een telefoonkaart en 25 gulden kwijt. Uit een bestelauto werden de kente kenbewijzen I, II en III gestolen. De wa gen stond geparkeerd op de Industrie weg. Deze laatste dag is het middagprogram ma bedoeld voor ouderen en minder- validen van de gemeente Soest. In het kader van het Europees Jaar voor de Ouderen zullen de plaatselijke oude renbonden een grootse Feestmiddag organiseren. Naast de varietéshow 'De Bonte Dinsdag-avondtrein' en een op treden van de Eemlander Blaaskapel zal voor een hapje en drankje worden gezorgd. Bus- en rolstoelvervoer van en naar de tent kan geregeld worden (20573). Bij de toegangsprijs van f 2,50 is dit alles inbegrepen. De jeugd mag de Gildefeesten 1993 afsluiten tij dens de Veronica's Drive-In Show. Als de laatste tonen daarvan zijn wegge storven, zitten de festiviteiten er weer op en zal enkele dagen later, door hard werken van de vele medewerkers alleen een gele plek in het gras op de plaats waar de tent heeft gestaan nog herinne ren aan ongetwijfeld fantastische Gil defeesten. Verdere bijzonderheden Op zaterdag 28 en zondag 29 augustus zal de Ferdinand Huycklaan, tussen de Kerkdwarsstraat en de Peter van de Breemerweg, afgesloten zijn voor au to's. Er zijn aan de Ferdinand Huyck laan extra parkeerterreinen beschik baar naast de grote parkeerterreinen aan de Peter van de Breemerweg. Ge lieve de aanwijzingen ter plaatse op te volgen, zodat niemand last van elkaar heeft. De voorverkoop van de toegangskaar ten voor de Feest-/Dansavond op za terdag 28 augustus is zaterdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur, terwijl de kaarten voor het Koningsbal (zondag avond 29 augustus) op zondagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur te koop zijn in de Gildetent. Per persoon kunnen maximaal vier kaarten gekocht worden. Op de Kabelkrant Soest is de meest re cente informatie te zien over alle activi teiten en daarop zal ook vermeld wor den of er 's avonds nog kaarten verkrijg baar zijn. Radio Soest zal op zowel za terdag als zondag een studio op het ter rein inrichten en vandaaruit recht streeks reportages uitzenden met me dedelingen, interviews en sfeerimpres sies van de gildefeesten. Ook dit jaar zal de Tromslager weer zorgen voor de verkoop van een hartige hap. Uit brandveiligheidsoverwegin gen zal de bakwagen echter vanaf dit jaar niet meer tegen de feesttent kunnen worden geplaatst. Op zondag 22 augustus zijn met de Bui- tenrit met aanspanningen de Gildefees ten Soest 1993 van start gegaan. Rond 11.00 uur verzamelden de 16 aanspan ningen en deelnemers zich bij de Schaapskooi aan de Ferdinand Huyck laan. Meer dan 40 enthousiaste wat ou dere gildeleden en gildevrienden stap ten in de door de Warmbloed Paarden- fokvereniging Eemland beschikbaar gestelde aanspanningen. Er was een grote diversiteit aan aan spanningen, zoals landauers, tentwa gens en een grote Jan Plezier, getrokken door één, twee of zelfs drie paarden. De rit voerde door het landgoed Pijnen burg en grote delen van Soestdijk. AI op de Bosstraat werden de deelnemers overvallen door een zware regenbui. De rest van de rit bleef het betrekkelijk droog, maar het werd wel steeds kou der. De deelnemers waren rond 13.30 uur weer terug in de Schaapskooi, de een wat verkleumder dan de ander. De war me koffie stond er te wachten als ook een lunch. Al snel begon het weer hard te regenen, waardoor de organisatie moest besluiten de middagrit te annule ren. Voor de deelnemers werd de ver warmde Schaapskooi een goed heen komen voor een verder zeer gezellige middag. Zowel koetsiers, bijrijders als deelne mers hadden 's morgens een aantrekke lijke rit kunnen maken, waardoor de al gemene stemming zeer enthousiast bleef, ondanks het feit dat het middag- deel dit jaar verviel. Een 29-jarige motorrijder uit Soest is vorige week gewond geraakt bij een on geval op het kruispunt Vondellaan- Soesterbergsestraat. Hij was vergeten de standaard van de motorfiets in te klappen en kwam daardoor bij het ne men van de bocht ten val. Daarbij klap te hij op het wegdek en schoof door te gen een paar containers langs de straat. Met een gescheurde enkel en klachten over pijn in zijn schouders en zijn ach terwerk werd de onfortuinlijke Soester voor onderzoek naar Molendael ge bracht. Club voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden Uiteraard voor elk wat wils: - jeugd - echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (1e en 2e jaars) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! ïn jazz band), The Galaxy (jazz ■combo) en The Concert Band. repertoire van The Ambassa- an o.a. evergreens als "Moon- :renade", "American patrol", :raft", "Chatanooga Choo "Send in the Clowns", "A Fog- in London Town" en nog veel :kende nummers. De band be- zes saxofonisten, vier trompet ier trombonisten, een slagwer- i pianist en een vocalist. The >adors hebben de laatste jaren getreden tijdens het Montreux >tival en het North Sea Jazz Fes- Een 41-jarige inwoonster van Doornspijk is vorige week gewond ge raakt, toen de bus waarin ze meereed in Soesterberg plotseling moest remmen. De bus was gevuld met dagjesmensen, die een tochtje naar Den Haag gingen maken. Toen de chauffeur moest rem men voor een onbekend gebleven auto mobilist, die op de verkeerde rijbaan kwam aanstormen, vloog de vrouw uit haar stoel en viel op de vloer van de bus. Ze klaagde over pijn in de nek en werd voor onderzoek overgebracht naar de Lichtenberg. Op de Birkstraat zijn twee auto's be schadigd geraakt bij een zogenaamde 'kop-staart' botsing. Een Soester auto mobilist reed achterop een wagen van een man uit Bathem. Hij had te laat ge zien, dat zijn voorganger was gestopt om af te slaan. MOD. DONNA ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 In alle vroegte zal er reeds activiteit waarneembaar zijn, aangezien vanaf 8.00 tot 10.00 uur gestart kan worden voor een fietstoertocht over 150 of 85 kilometer. Dit wordt georganiseerd door Tempo Toer Soest die deze toer tocht heeft op laten nemen in het lande lijk Fiets-Evenementen-Programma. Vanaf 7.45 uur kan in de feesttent het inschrijfgeld a resp. f 9,50 en f 8,50 voldaan worden. Om 10.00 uur gaat het Volkspaarden feest van start. Dit op de 'amateurs' bin nen de paardenwereld gerichte evene ment kent verschillende rubrieken en demonstraties zoals dressuur, authen tiek gerij en ringsteken. Zo wordt een afwisselend programma geboden, dat zeker tot een uur of vijf zal duren. Dit onderdeel wordt georganiseerd in sa menwerking met de Warmbloed Paar- denfokvereniging Eemland en is mede mogelijk gemaakt door Aannemings bedrijf G.W. v.d. Grift, Procar, de Soester Courant, CarnaudMetalbox Closures Benelux B.V. en drukkerij Practicum. Het programma kent ook twee unieke shownummers: rond 15.15 uur een show met oude landbouwwerk tuigen van de heer R. Valkengoed en om 15.45 uur een wervelende show door de leden en honden van de Jacht- vereniging Soestdijk. Aan het Volks paardenfeest nemen 97 verschillende paarden en hun berijd(st)ers deel, waarbij sommige paarden zelfs zijn in geschreven bij meer rubrieken. Van 12.00 tot 15.30 uur is er dan plaats ingeruimd voor de Volksspelen, waar aan dit jaar 60 teams meedoen. Al jaren een enorm spektakel, zowel voor de toeschouwers als de deelnemers, die in teams van zes onder leiding van een soms ook daadwerkelijk ingeschakelde coach, elkaar in een sportieve sfeer zul len bestrijden over tien spelen. Elk jaar worden enkele spelen vervangen door nieuwe. Behendigheid en gezelligheid gaat boven snelheid en prestatiedrift. De tien spelen zijn: klauterrace, spring je rot, zaklopen, blokstapelspel, wip- schieten, geweerschieten, helmenwa- terspel, douchen, luchtschoenrace en ballonpompen. Gedurende de middag is er voor ieder een de mogelijkheid op het achterter rein om de schietkunst (weer) eens te testen en zich mogelijk te kwalificeren voor het Kampioenschap van Soest. Tevens vindt om 14.00 uur het Oud- Koningen Kampen plaats, waar de vroegere koningen onder elkaar uit zul len maken wie de wisselbeker dit jaar mag poetsen, hetgeen het afgelopen jaar gedaan werd door Harrij van der Zouwen. Natuurlijk staan ook de inmiddels be kende Kinderspelen opgesteld en kun nen kinderen zich laten schminken in de hun favoriete verschijning. Zaterdagavond zullen Marianne We- ber en Arne Jansen de ca. 2000 ver wachte bezoekers een geweldige Feest-/ Dansavond laten beleven. Niet in het minst door de muzikale ondersteuning Les Cigales, die tussen deze optredens dóór zullen laten zien ook zelfstandig uitstekend te kunnen opereren. Zondag 29 augustus: Hoogtepunt van de Gilde feesten: de Gildedag Na de plechtige eucharistieviering met gilde-eer om 9.30 uur in de Petrus en Pauluskerk, gecelebreerd door pastor Erdhuizen, met aansluitend vendelen op het Kerkplein, zal vanaf 12.00 uur een zondagmorgenconcert worden ver zorgd door de Eemlander Blaaskapel. Om 13.00 uur begint de hele ceremo nie, die voorafgaat aan het centrale on derdeel van de Gildefeesten, het Ko ningschieten, met aftreden van de ko ning en schoten van de geestelijke en wereldlijke overheid. Tijdens het Ko ningschieten is er een (muzikale) ven deldemonstratie van het gildekorps. Onderwijl blijft er net als op zaterdag de mogelijkheid om op verschillende schietbomen te schieten: slechts het ko ningschieten is voorbehouden aan gil deleden. Rond 16.00 uur wordt het konings schot verwacht en zal bekend zijn wie zich dit jaar koning mag noemen en zich al een kleine hulde op het veld zal laten welgevallen, waarna het korps hem door de dan overvolle tent zal leiden, zodat niemand kan zeggen, dat hij/zij de koning niet gezien heeft, 's Avonds zal het nieuwe koningspaar door het gil dekorps thuis opgehaald worden en naar de tent begeleid. Na de officiële huldiging kan dan het Koningsbal be ginnen, waaraan de First Show Band zijn muzikale medewerking verleent. Maandag 30 augustus: Aandacht voor de ouderen en de jeugd Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur. Telefoon 02155-22811. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag t/m 29 september van 19.00-20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Ondersteund door de Openbare Bibliotheek Soest organiseert de Vrije Academie voor Kunsthisto risch Onderwijs sinds vorig jaar cursussen kunstgeschiedenis. De cursussen zijn een groot succes. Op 22 september start het nieuwe cur susseizoen in Soest met onder an dere een cursus Impressionisme. Het cursusprogramma in Soest ziet er als volgt uit: Overzichtscursus Kunstgeschiede nis De Overzichtscursus Kunstgeschiede nis geeft de cursist in vogelvlucht in zicht in de samenhang van de verschil lende kunsthistorische periodes en stij len, vanaf de Grieken tot heden. De do centen gaan daarbij ook in op afzonder lijke kunstenaars en kunstwerken. Twaalf bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De Klassieke Oudheid De cursus Klassieke Oudheid volgt het spoor terug van onze moderne maat schappij naar haar oorsprong in de Griekse en Romeinse beschaving. Tot op de huidige dag is onze kunst en cul tuur doordrongen van Grieks-Romein se idealen. Het recente post-modernis- me grijpt deels direct terug op classicis tische principes. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De Gouden Eeuw In de 17e eeuw bereikte de Nederlan den een ongekende economische bloei. Ook de kunst profiteerde hiervan. Er was een enorme kunstmarkt, van bui tengewoon hoge kwaliteit. In de cursus komen naast grote namen zoals Rem- brandt en Hals ook de minder bekende kunstenaars aan bod. De cursus De Gouden Eeuw is een inleiding op de Gouden Eeuw-manifestatie in Amster dam. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De docenten van de Vrije Academie zijn enthousiaste kunst-historici. Naast deze cursussen kunnen belang stellenden zich ook apart inschrijven voor excursies naar Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en een volledige dag-excursie per touringcar naar Keu len of Gent. Op veler verzoek organi seert de Vrije Academie wederom een kunstreis naar Rome. Nieuw is de reis naar Florence. Voor beide reizen zijn nog plaatsen. De kunstgeschiedenis mag zich nog steeds verheugen in een sterk groeiende belangstelling. Het publiek wil meer weten over de achtergronden van de kunstgeschiedenis en niet enkel vrijblij vend kijken naar kunst. Men wil leren waarom een bepaald kunstwerk er nu juist zo uit ziet en wat de beweegrede nen van de kunstenaar zijn geweest. De Vrije Academie is een stichting zon der winstoogmerk en biedt het in kunst geïnteresseerde publiek de kans om op een toegankelijke en plezierige manier kennis te maken met de geschiedenis van de kunst. De cursussen hebben geen elitair karakter en voor deelname zijn geen diploma's vereist. Het is de opzet om kwalitatief degelijke en we tenschappelijk verantwoorde cursussen te geven, die evenwel toch voor ieder een toegankelijk en begrijpelijk zijn. De docenten zijn ervaren en enthousiaste kunsthistorici. De cursussen starten vanaf 22 septem ber 1993 in De Open Hof, Veenbes straat 2, Soest. Inschrijven dient te ge schieden via het aanmeldingsformulier in het programmaboekje. De inschrij vingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Het gratis program maboekje met het volledige cursus- en excursieaanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthisto risch Onderwijs, telefoon: 020- 6655050. -1 van de Dorresteinweg wordt aandag gerenoveerd. Het gaat traject tussen de Koningsweg en csloterweg. De werkzaamheden n ieder geval tot en met vrijdag In verband met de slechte toe- in de weg had de gemeente en ken geleden reeds een eenvou- :etting langs de weg geplaatst. VAN WEEDESTR AAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917

Soester Courant | 1993 | | pagina 5