Soesters in triathlon van Almere 'vdA wil sportverenigingen integreren Heldenrol Mare Brouwer in Nijkerkerveen SEC-voorzitter wijst PvdA-plan af Triathleten trotseren mist Ontknoping viscompetitie Veterane Mart van Hal wint \SEC naar Soest; hockey /honkbal/softbal naar Bosstraat-West Soesters finishen binnen limiet in Oostenrijk TRIATHLON Loodgieterswerk TRIATHLON VISSEN MHC Soest 'sterk verbaasd'; Soest wacht overleg af PAGINA SOESTER COURANT PAGINA 15 Leden van De Schieter hebben voorbereiding achter de rug VVZ'49 en Hees bekeren door; Soest en SEC-equipes uitgeschakeld Records Van den Broek en Hilberts ATLETIEK Vijf afstanden in Pijnenburgcross op 3 oktober BEKEND Bij de Bodensee en op de Oosten rijkse oevers werd een zware triathlon georganiseerd, waarin tussen het internationale gezel schap twee Schieterleden goed voorbereid van start gingen. Voor de deelnemers werd het nog wat lastiger door mistig en koud regen achtig weer. Als eerste stond het zwemmen over 3 km op het drie-gangen menu. Geertjan Westra was goed vooreen zwemtijd van 47.39 minuten, terwijl Gerda van der Veen na 53.12 minuten uit het water was. Daarna begon de wedstrijd pas echt. In het fietsparkoers was veel klim werk opgenomen met onder andere de beklimming van de Fashinapas, waar de mist zich hardnekkig handhaafde en de temperatuur nauwelijks 5 graden be droeg. Op het hoogste punt kregen de deelnemers dan ook de broodnodige isolerende materialen voor de lange af daling. Ook van deze beproeving op de fiets, waar het deelnemersveld behoor lijk uitgedund werd, kwamen de Schie terleden zonder kleerscheuren af. De 120 kilometer waren voor Geertjan na 5 uur 12.30 minuten achter de rug en voor Gerda van der Veen na 5 uur 41.21 minuten. Het venijn zat ook hier in üe slaan. i_cii .«w van slechts 15 kilometer, lang, maar van begin tot eind steil omhoog naar het hoogste punt van de Silvrettapas. Geertjan, die veel van zijn energie in het fietsen had gestopt, moest hier ervaren dat op reserve fietsen toch wat verstan diger was geweest. Zijn looptijd be droeg 2.13.37 min., waarmee hij ruim binnen de limiet van 10 uur in 8.13.46 finishte. Een goede krachtenverdeling kwam Gerda van der Veen goed van pas tijdens het lopen. Met haar regel matige tempo klom zij in 2.13.08 naar de top, waar zij de finishklok op 8.47.41 passeerde. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 TTAffTO K t V vJC» i JDüit Op 4 september staan in Almere vier leden van triathlonvereniging De Schieter tussen de ruim duizend deelnemers aan de rand van het vermoe delijk koude water van het Gooimeer. In een combinatie van bibberen van spanning en de frisse morgenlucht zullen zij om 7.00 uur te water gaan voor het eerste onderdeel van de dagvullende wedstrijd. Ed van Renswouw, Bert den Breejen, Frank de Groot en Gijs van Korlaar moe ten 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en ruim 42 kilometer lopen. Voor deze krachtproef staken de vier Soesters naast het vervullen van een volledige dagtaak, veel vrije tijd in de uitgebreide trainings-sche- ma's van trainer Henk Schaak. Dit betekende concreet 20 uur per week trainen, oplopend naar een maxi mum van 30 tot 35 uur, waarbij het ac cent op de omvang werd gelegd. Voor deze puur individuele sport worden nauwelijks groepstrainingen gevolgd. Voor het overgrote deel moet de zelf discipline zorgen voor het volbrengen van de nodige zwem-, fiets- en loopki lometers. Toch is de enorme omvang van deze trainingen nog onvoldoende om topsport te bedrijven. Omdat het volbrengen van eep dergelijke kracht proef al niet voor iedereen is wegge legd, hebben De Soester triatleten ook een ander doel voor ogen, namelijk het neerzetten van een persoonlijk zo goed mogelijke prestatie. Zonder uitzondering zullen de deelne mers momenten gaan kennen, die al leen met een grote dosis doorzettings vermogen zijn te overwinnen. Het zwemmen zorgt over het algemeen niet voor grote problemen. Maar 180 kilo meter in je eentje tegen de klok fietsen, verlangt al heel wat anders. In het onbe schermde polderlandschap zullen de gedachten uitgaan naar Almere-Ha- ven, waar deze tweede opgave als vol bracht kan worden beschouwd. Dan staat nog steeds de loodzware mara thon op het programma. Techniek In de huidige thriathlonsport is de tech niek ook al diep doorgedrongen. Met de sterk verbeterde 'wetsuits' moeten de problemen van koud zwemwater overwonnen kunnen worden. De afge trainde atleten worden overigens be schermd voor al te slechte omstandig heden. Bij een watertemperatuur van minder dan 15 graden bepalen de regle menten, dat de afstand ingekort dient te worden. Extreem lage temperaturen leiden tot afgelasting van dit onderdeel. Bij het fietsen heeft het futuristische materiaal zijn intrede gedaan. Om eco nomische redenen rijdt slechts een deel van de triatleten op dit peperdure, maar oogstrelend materiaal. Wel zijn diverse verbeteringen bij vrijwel iedere deelne mer terug te vinden. Het meest spre kende voorbeeld hiervan is het thans bij wielrennen veel toegepaste 'ligstuur' hetgeen zijn ontwikkeling in de triath- lonsport heeft doorgemaakt. Deelne mers zonder dit attribuut komen dan ook nauwelijks meer voor. De schrik van iedere deelnemer blijft nog altijd de lekke band. Door gebruik te maken van ook hiervoor speciaal ontwikkelde ban den is kans op lekrijden de laatste jaren tot een minimum beperkt. Gezonde voeding is ook een voorwaar de voor het goed functioneren van het menselijk lichaam. Speciale aandacht voor een dosis extra, energie staat de laatste dagen voor de wedstrijd op het programma van iedere triatleet. Nage noeg iedereen volgt een eetgedrag, dat leidt tot koolhydraatstapeling, namelijk overdosering van gerechten zoals spag hetti, macaroni, e.d. De bedoeling hier van is een zo groot mogelijke energiere serve in het lichaam op te slaan, zodat in de wedstrijd het moment van het aan spreken van de reserves zo lang moge lijk uitgesteld kan worden. Ed van Renswouw (35), vorig jaar voor het eerst succesvol rinisher in hetzelfde Almere, gaat het voor de tweede maal proberen. Nu streeft hij naar een snelle re tijd dan vorig jaar 12.51.03 uur). Hij heeft zich daarvoor tot redelijk goed zwemmer gekwalificeerd, terwijl hij meer loopkilometers in zijn voorberei ding heeft opgenomen, hetgeen hem in de buurt van 12 uur en 30 minuten zal moeten brengen. Bert den Breejen (38), de man van de regelmaat, debuteert en weet als geen ander, dan constantheid in duurproe- ven zoals deze altijd tot het beste resul taat leiden. In de voorbereiding liet hij dit reeds zi^n in de marathon van Utrecht. Ook in halve triathlons pres teerde hij al een ruime voldoende. Bert geeft wat grotere spreiding in zijn prog nose en denkt tussen de 12 en 13 uur te kunnen finishen. Frank de Groot (34), nieuw bij De Schieter, is niet voor de eerste maal ac tief op de hele triathlon. Hij behoorde al in 1984, 1985 en 1986 tot de bedwin gers van 'Almere' en scoorde zijn beste tijd (11.40 uur) in zijn derde optreden in 1986. Met de clubtitel cross van het winterseizoen op zak en een persoonlijk record in de marathon van Praag (2.55 uur), legde Frank deze 'zomermaan den' de basis voor een behoorlijk her optreden, waarbij zijn gedachten uit gaan naar een persoonlijke recordtijd van 11.30 uur of daaronder. Gijs van Korlaar (30), aanvankelijk niet op de deelnemerslijst, besloot in een laat stadium (nadat hij zijn trainings achterstand grotendeels had wegge werkt) toch deel te nemen. De Soester loopspecialist vijzelde zijn zelfvertrou wen de laatste weken voldoende op om met redelijk goede uitzichten aan de start te verschijnen. Na zijn goede erva ring van vorig jaar met een tijd van 11.59.45 uur richt Gijs zich nu op een tijd iets boven de 12 uur. SEC-voorzitter Bert Krijger ziet het verhuisplan voor de sport clubs niet zitten. Hij wil alleen praten over integratie als alle vier voetbalclubs bij die bespre kingen worden betrokken. "Bo vendien is het plan van de PvdA net zo onzorgvuldig als het plan voor een nieuwe brandweerka zerne in sporthal Beukendal." Volgens Krijger zal SEC niet als eer ste een stap in de richting van een fu sie zetten. "We willen best praten over één sterke zaterdag- en één sterke zondagclub, maar dat houden Hees en VVZ'49 af. Dan zeggen wij ook 'bekijk het maar'. Je kan SEC verhuizen naar de Bosstraat-Oost, maar daar heeft Soest een broertje dood aan. SEC kan het de komende jaren wel uitzingen. Wij gaan lekker door." Volgens Krijger is er overigens niets nieuws aan het PvdA-plan. "Het is een slap aftreksel van wat het college zorgvuldig probeert te realiseren. Hier is al over gepraat tijdens het overleg tussen de gemeente en de clubs. Als ere-lid van Soest heeft Boerkoel op een vooruitgeschoven plaats als raadslid wat toegevoegd aan enkele dingen die vertrouwelijk zijn. Hij blaast dat als een balonnetje in de lucht." Soest-voorzitter Paul Smit ziet even min weinig nieuwe elementen in het plan. "Het enige nieuwe is, dat er ie mand guldens aan heeft gehangen. Of er wel of geen fusie moet komen, vind ik nu niet belangrijk. Maar het is zeker niet zo, dat we op een fusie zit ten te wchten, absoluut niet." Smit wil echter nog geen bommetje leg gen onder het overleg met wethou der Jan Menne en de clubs, dat op 28 september wordt hervat. "Het verhaal over samenwerken loopt al een tijdje. Laat ik dat nu eerst maar eens aankijken. Dit plan is niet de meest makkelijke en prak tische oplossing, maar ik zou ook geen betere oplossing weten. We wijzen het op voorhand dan ook niet af. Eén veld kunnen we wel missen. Op zaterdag is dat geen enkel pro bleem, op zondag misschien wel. Maar met de tien kleedkamers zou den we in ieder geval niet uitko men." Het bestuur van MHC Soest heeft zich 'sterk verbaasd' over het initia tief-voorstel. "Vooral over de wijze waarop onze accommodatie wordt ingekort", zegt voorzitter C.J.J. Dorrestein. "Als je diep in ons hart kijkt, zijn wij uiterst tevreden met de huidige locatie. Beter kunnen we het niet hebben. Als we dan toch weg moeten, willen we wel op dezelfde wijze kunnen doorgaan als nu." Dorrestein zegt dat de hockeyver- eniging niet voldoende heeft aan al leen maar twee kunstgrasvelden. Daar moet minimaal één natuur- grasveld bij. Als de lichte ledengroei zich doorzet, heeft de club zelfs twee natuurgrasvelden nodig, stelt Dorre stein. MHC Soest beschikt aan de Koningsweg over twee kunst- en twee natuurgrasvelden. "Als het PvdA-plan wordt doorgevoerd, worden we belemmerd. Maar ik heb begrepen dat dit slechts een voorzet van de PvdA is geweest." Van de Knickerbockers was nie mand bereikbaar voor commentaar. SEC trekt in bij overbuurman S.O. Soest; MHC Soest en de Knickerboc kers verhuizen naar het terrein van SEC. Dat is in grote lijnen de inhoud van het initiatief-voorstel dat de PvdA heeft ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Het zou in 1998 moeten worden gereali seerd. Om het plan te verwezenlijken, is een investering nodig van 4,3 miljoen gulden (exclusief btw). Het kapitaalverlies als gevolg van het af breken van het sportcomplex Koningsweg, bedraagt ruim twee miljoen eulden. Totale kosten: 6.347.000 gulden. Dat bedrag kan echter worden gefinan cierd en gedekt door het sportcomplex Sian de Koningsweg te verkopen als in- pustriegrond. Na aftrek van de kosten het bouwrijpmaken van die grond, jevert dat de gemeente 6.490.000 gul- Hen op. Er blijft dus zelfs 143.000 gul- Hen over. De PvdA vindt overigens op voorhand, dat de betrokken clubs geen |igen bijdrage hoeven te leveren. De PvdA ziet ook andere financiële voordelen. Als het plan doorgaat, kan de gemeente een aantal vóór 1998 geplande onderhoudswerkzaamheden schrappen. Dat bespaart de gemeente nog eens 573.000 gulden. Daarnaast zouden de huidige onderhoudslasten van de Bosstraat-West (SEC) komen te vervallen, een jaarlijkse meevaller van ongeveer 80.000 gulden. Hoewel in het initiatief-voorstel wordt gesproken van een 'nieuwe vereniging', laat Boerkoel in het midden of SEC en Soest fuseren, dan wel zelfstandig blij ven opereren. "Als ze met elkaar gaan praten, zal er wellicht een scheiding ko men, dat weet ik niet." Het initiatief-voorstel van de PvdA is deels ingegeven door het doelmati- gingsonderzoek omtrent de sportac: commodaties en het overleg dat sport wethouder Jan Menne en de betrokken verenigingen (voetbal en hockey) al bij na twee jaar periodiek voeren. Volgens een rapport zouden de voetbalclubs best één veld kunnen missen. "We willen het interessanter maken voor de clubs. Wij komen met dit plan in plaats van dat we bij iedereen een veld wegsnijden. Ze hebben nu nog vie reneenhalf jaar de tijd om zich voor te bereiden", zegt Kees Boerkoel, fractie voorzitter van de PvdA. Hij vindt dat het overleg met de betrokken vereni gingen voorop moet staan en vraagt dringend om hun medewerking. Het plan van de PvdA is deels ook ont staan door de grote investeringen die in 1997 nodig zijn voor de accommodatie van MHC Soest. Alleen het vervangen van de toplaag van de kunstgrasvelden vergt al een financiële injectie van 230.000 gulden. Bosstraat-Oost Soest heeft momenteel de beschikking over zes speelvelden en één trainings veld. SEC kan kiezen uit vier speelvel den en één trainingsveld. De nieuwe ac commodatie Bosstraat-Oost zou vanaf 1998 uit vijf speelvelden en twee trai ningsvelden moeten komen te bestaan. Volgens Boerkoel is dat voldoende. "Dat staat ook in het doelmatigingsbe- leid. Daar heb ik het uitgehaald." Behalve dat één bestaand speelveld van Soest moet worden omgetoverd tot trainingsveld (200.000 gulden), zou een nieuwe club- en kleedaccommoda tie op de Bosstraat-Oost moeten verrij zen met minimaal tien kleedkamers en twee scheidsrechtersruimten (1,5 mil joen). Bosstraat-West Voor de hockeyvereniging zijn op de Bosstraat-West, waar nu SEC nog zit, twee kunstgrasvelden gepland (950.000). Een nieuwe club- en kleed accommodatie zou 1,1 miljoen gulden moeten kosten. Een clubhuis voor honk- en softbalvereniging de Knicker bockers zou voor 350.000 gulden kun nen worden gerealiseerd. Een veld ten behoeve van de honk- en softballers kost 100.000 gulden. Het verplaatsen van de verlichting van de Koningsweg en de kosten van de bekabeling worden begroot op 100.000 gulden. Totaal: 4,3 miljoen gulden. Bosstraat-Oost. De vier triathleten van De Schieter eten veel spaghetti om goed beslagen ten ijs te komen op de triathlon van 'Almere. Foto: Elger Geessinck. De spanning is troef in de slotfase van de zomercompetitie van hen gelsportvereniging De Snoek baars. Met nog twee wedstrijden voor de boeg belooft de ontkno ping zowel in de eerste als de twee de divisie een interessante en on voorspelbare ontknoping. In de eerste divisie streek Rinus Brons onlangs met 7.73 meter de winst op. Maar Jan Livestro en Gerrit Kasius, die tweede en derde werden, voeren nog steeds nek-aan-nek de ranglijst aan. Ondanks zijn zege vecht Rinus Brons nog steeds tegen degradatie. In de wed strijd van afgelopen zaterdag was Gerrit Kasius superieur met 10.28 meter vis. Zijn broer Evert werd met 7.00 meter tweede. De wedstrijd aan de Eem vond plaats onder goede omstandigheden. De vangst was in het eerste deel van de wedstrijd het best. Toen stroomde het water in de richting van het Eemmeer. Toen de wind draaide en het water rich ting Amersfoort stroomde, hadden de vissers minder vaak beet. Bart van Dijk en Willem van Soeren maken de dienst uit in de tweede divi sie. In de zevende wedstrijd deed Co Wijnands goede zaken in zijn pogingen om los te komen van de onderste drie. De achtste viswedstrijd leverde winst op voor Jan Groenewoud (7.78 meter). geschied, toen scheidsrechter Willem Gerth het trammelant in de gaten kreeg. Naar verluidt zou de arbiter heb ben gezegd, dat hij bij het opmaken van het rapport 'mild' zou zijn. Geel werd getoond aan Mariens en De Jong (SEC) en Wim Hop (Eemdijk). Fouten Door twee persoonlijke fouten af te straffen en twee keer te counteren be reikte Baarn de tweede ronde ten koste van Soest. Een verkeerde pass vormde vorige week dinsdag de inleiding voor het eerste Baarnse doelpunt. Na rust was een soortgelijk voorspel de oorzaak van Baarns tweede treffer. Door een persoonlijk succesje van Gerard Becker koesterde Soest weer hoop. De moge lijkheden op 2-2 en wellicht meer wa ren er ook, maar zelfs van dichtbij slaag de Soest er niet in te scoren. Baarn maakte daarop aan alle onzekerheid een einde door in de slotfase van de wedstrijd twee keer toe te slaan uit een snelle tegenaanval. SEC-zaterdag Eerste klasser Eminent Boys was te sterk voor SEC-zaterdag. De ruststand van 1-0 was verdiend, de 3-1-eindstand eveneens. SEC had in de tweede helft even meer greep op de wedstrijd, nadat Krijn Schouten naar het middenveld was gedirigeerd. Theo Zijderveld werk te de bal tijdens zijn officiële debuut evenwel in eigen doel, zodat Eminent Boys op 2-0 kwam. Razzo van Dam had de spanning kunnen terugbrengen, maar nadat hij de doelman had uitge speeld, schoot hij de bal in het zijnet. Bij één van de uitbraken had Eminent Boys meer succes (3-0). Pas in het laatste kwartier antwoordde SEC met een doelpunt (Ronald Merkenij), waarna doelman Ronald de Kruyf de schade beperkt hield door een strafschop te neutraliseren. Per fles van 1*95 voor ■De Uilentorenloop van Leersum lover ruim 21 kilometer leverde za- I terdag bij de dames veteranen een I overwinning op voor Mart van Hal van AY Pijnenburg. Hoewel nog I maar kort weer in training, liep ze I naar een eindtijd van 1.34.30 op I het pittige parcours. 993 en zolang de voorraad strekt. I De overige Pijnenburgers vielen welis waar niet in de prijzen maar presteer den naar behoren. Berend Drent kwam tot 1.21.34, waarmee hij clubgenoot Henk Wallet ruim één minuut voor bleef (1.22.28). Veteraan Jan van de Lee kwam op het eind nog goed opzet ten en finishte in 1.23.04. Tijdens atletiekwedstrijden in Amers foort hebben atleten van A.V. Pijnen burg goede resultaten geboekt. Marian I van den Broek werd derde op de 400 I meter in 56.57. Op de 3000 meter ver- beterde Mark Hilberts zijn persoonlijk record op de 3000 meter steeple chase: 9.23.59. Tenslotte kwam Abdes Belar- I bi tot zijn beste tijd van dit seizoen op de 800 meter in 1.55.85. 1 Dick van den Broek blijft goed preste- ren op de lange afstanden. Tijdens de 10 Engelse mijlen (16090) in het Lim burgse Heerlen liep Van den Broek naar een persoonlijk record in 51.13. De Pijnenburgcross krijgt dit jaar op zondag 3 oktober zijn beslag. De wed strijd wordt, hoe kan het ook anders, georganiseerd door AV Pijnenburg en voert de deelnemers door, hoe kan het ook anders, het landgoed Pijnenburg. De Pijnenburgcross bestaat uit 5 lopen over 2,5, vijf, 10, 15 en 21 kilometer. Om 11.30 uur gaan de deelnemers aan de 2,5 kilometer van start. De 21 kilo meter begint om 12.00 uur. Voor de 5, 10 en 15 kilometer worden de lopers geacht om 12.05 te vertrekken. Het in schrijfgeld bedraagt 3,50 gulden voor de 2,5 kilometer, tien gulden voor de halve marathon en vijf gulden voor de overige afstanden. Voor elke deelne mer ligt een fraaie herinnering klaar. Start en finish zijn op de atletiekbaan van AV Pijnenburg aan de Wieksloter- weg. Voor meer informatie, tel. 18641 (Nelleke Boissevain, 17313 (Jan Veen) of 20727 (Wim van Dorresteijn). I In Nijkerkerveen vervulde Mare Brouwer zaterdag een heldenrol. De I doelman van WZ'49 stopte in het duel met Yeensche Boys (1-1) een I strafschop en zou in de noodzakelijke penalty-reeks nog eens drie elf me- I ter-trappen onschadelijk maken. Daardoor overleefde WZ'49 de eerste I bekerronde. Ook Hees mag op dinsdag 7 september voor de tweede keer I bekeren na de 1-2-zege op Garuda Maluka. Dat duel werd overigens vlak Ivoor tijd gestaakt, nadat een speler van Garuda Maluka de scheidsrechter I tegen de vlakte mepte. Soest en de beide equipes van SEC werden in de I eerste ronde uit het toernooi geknikkerd. In Baarn verloor Soest met 4-1 I van de gelijknamige tegenstander, SEC-zondag ging op eigen veld onder uit tegen Eemdijk (2-3) en de zaterdag-editie van SEC wordt dit seizoen in bekerverband niet meer uitgegeven na de 3-1-nederlaag bij Eminent Boys. I Maar het weekeinde van Mare Brouwer I kon niet meer stuk. Hij bouwde zater- I dag krediet op door een huzarenstukje I te leveren. In de reguliere negentig mi- I nuten keerde hij een inzet vanaf elf me- I ter. Veensche Boys, dat in de eerste I helft met 1-0 voorkwam, maar Hans I Visscher na rust de verdiende gelijkma- Iker zag maken, liep in de strafschop- I penserie een trauma op. Bij drie van de [vijf penalty's was Brouwer zijn tegen standers de baas. VVZ'49 had overi- gens voor de extra inspanningen de be- slissing al kunnen forceren. Nadat Peter van der Munt van het veld was gestuurd door de matig leidende Van der Zouw, [waren de Soesters beter. De kansen [werden evenwel niet benut. Waarna [Brouwer op de doellijn de beslissing forceerde. Barnevelder een gele prent had ge toond. Toen hij vervolgens rood trok, werd het de handtastelijke voetballer rood voor de ogen. Bij de volgende tik ging de scheidsrechter gestrekt. De dienstdoende rapporteur van de KNVB oordeelde na afloop dat Hees geen blaam trof bij het incident. Naar alle waarschijnlijkheid wordt Garuda Maluka sowieso uitgesloten en hoeft het bekerduel niet te worden uitge speeld of opnieuw te worden gepland. Het wachten is nog op het officiële be sluit van de bond, maar aangenomen mag worden dat Hees verder bekert. Met de voormalige Hees-leden Paul Castein, Peter de Jong en Eric Looysen redde SEC-zondag het niet tegen Eem dijk. Rigistina van Eemdijk profiteerde van een fout van Marco Mariens (1-1) en na een half uur maakte Looysen ge lijk. De Soesters kwamen via Satikboga na rust op voorsprong, maar twee mi nuten later ging de defensie andermaal in de fout: 2-2. Eemdijk zou zeven mi nuten voor tijd de winnende treffer sco ren via Tim Koelewijn. In het bekerduel liepen de kemphanen Ramon Heynen (SEC) en Gijs Bos (Eemdijk) tegen rood op. Het kwaad was overigens al Gestaakt Het duel tussen Garuda Maluka en Hees werd kort voor het einde gestaakt. [Hees leidde op dat moment met 1-2 [dank zij doelpunten van Danny Bran denburg in de eerste helft en Robert [joustra na rust. Toen de Barnevelders [ongeveer een kwartier voor tijd de ach terstand verkleinden tot 1-2, probeer den ze minimaal een strafschoppen- [reeks uit het vuur te slepen. Kennelijk [werkte de scheidsrechter in de ogen van Garuda Maluka niet voldoende mee. Enkele minuten voor tijd werd de leids man een klap verkocht, nadat hij een Gerard Becker (Soest): doelpunt. Ramon Heynen (SEC): rood.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15