7pmbqrdJ: illem Van Oosten fotoservice lolen opent seizoen 'De kerk aan het werk!' Snooker Centrum Soestdijk PAGINA 20 loralia WOENSDAG 1 SEPTÈMBFR 1ÖÖT SOESTER COURANT PAGINA 21 praktijk /pnotherapie Muziek in Utrecht Kledingbeurs bij 'De Bron' stichting openbare bibliotheek O" Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten jeugdafdeling Burgerlijke stand I Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (02155)1 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 24 50 27 De Lopers van de week KLOMP "Klomp laat je niet lopen" SWS op zoek naar vrijwilligers voor spelvoorlichting Stichting Jeugdwerk Soesterberg zoekt vrijwilligers m/v Dierenlief Dierenleed Maatschappelijk werk WIST U DAT. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bromfietsertje (15) in de fout Radio/cd-speler uit auto's weg Auto slaat drie keer over de kop: geen gewonden Fietster 'gesneden' en gewond Snorfietser (18) gewond bij botsing Kerkdiensten Openingsfeest bij 'Dikkie Dik' Vleesverkoop Klachten bezorging Medische dienst Zielsbeschrijving op Paso-avond Koor Chorus Line start 1 september Foto: Elger Geessinck 3n het voor elke leeftijds- kkelijk te maken," haken i in. "Voor de paren zijn er odat men zich met leeftijd- dansen eigen kan maken, e men leuk vindt, en gezel- abbelen in de pauzes. Ook 3 zijn er speciale clubs. Na- sn de jongelui weer om to- aken, maar ook daar is vol- mee gehouden. Uiteraard anspassen op muziek uit de :r ook een behoorlijke hoe- iscoverlichting aanwezig uidelijk stellen beslist géén zijn." richte bar en zithoek zullen )ijdragen dat iedereen zich na de lessen, danwel in de het genot van een drankje uitstekend kan vermaken, de lessen om is er in het i van Frits en Karin nog beleven. Feestavonden zo- rklaasbal, het Kerstbal en kwedstrijd zijn alom ge- dijk is er ook het z.g. vrij- •.aterdagishetdebeurt aan lekker uitleven op muziek Het vrij dansen voor paren ite zondag van de maand, -li teraard vanzelf dat er op vijze dansonderricht wordt e Jessen worden door Frits "Natuurlijk' is een uitste- /an lesgeven van levensbe- nt Frits. "Wij zijn NDA jraren Ass.) gediplomeerd esloten bij deze bond, die weer deel uitmaakt van de ide organisatie FND (Fed. >nden)."Dat men bij dans- la aan de Albert Cuyplaan :t goede adres is voor het een prima danscursus en erzekerd weet van 25 we- ;zellig een avondje uit mag zijn. De inschrijving voor 93/94 is alweer in volle s gerust even op of ga een i... een kopje koffie staat UUR Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 ijze volgend jaar meer in- n in welke vlindersoorten 1. zullen Groei en Bloei en de scholen benaderen tenproject. Maar volgens dan geen sprake meer zijn trijd. "Het is de bedoeling i er zelf aandacht aan blij- an 1 september heeft José iwer zich gevestigd als ;ute te Soest. De praktijk in de voormalige Maria- 2 Koninginnelaan 37a. In ook de praktijk voor fy- oestdijk gevestigd, tie is een vorm van thera- ebruik wordt gemaakt van i persoonlijke groei te n geestelijke en psychoso- :hten te verminderen of op vindt plaats volgens af- efonisch spreekuur op /rijdag van 09.00 tot 10.00 ar vrijblijvende informatie immer worden gebeld: 5. ï-Brouwer heeft haar op- Igd bij het Instituut voor dypnose en is aangesloten landse Beroepsvereniging rherapie. Start zondag 5 september Het nieuwe seizoen gaat voor de Wilhelminakerk, de gereformeer de kerk van Soest-Zuid, van star! op zondag 5 september. Door de commissies voor gemeentetoerus ting van de Oude Kerk en de Wil helminakerk gezamenlijk is een uitgebreid programma opgesteld. Het omvat een flink aantal cursussen en gespreksgroepen over diverse kerkelij ke en maatschappelijke thema's. De presentatie van dit programma gaat voor de Wilhelminakerk gepaard met een bijzondere kerkdienst. Het is be kend dat m.n. in protestantse kerkdien sten de voornaamste activiteiten van de gemeenteleden bestaan uit zitten en luisteren. Het is de bedoeling de aanwe zigen op de startzondag op 5 september bij een aantal andere bezigheden te be trekken. Het evangeliegedeelte op die zondag gaat over een verlamde man, die door zijn vrienden door het dak van een huis heen wordt neergelaten voor de voeten van Jezus en die na die ontmoeting weer kan lopen. Het is de bedoeling dat ge meenteleden en belangstellenden na af loop van de morgendienst dit verhaal uit Marcus 2 op een aantal verschillen de manieren gaan verwerken. Zaterdag 4 september, Domkerk: concert in het kader van het Oude Mu ziek Festival, met werken van Monte- verdi (Sestina), Gesualdo en Schütz. Vocalisten: Mariëlle Kirkels, Ria Fro- wijn, Catrien Posthumus Meyjes, Ma rton Vrijmoeth, Kees Grashof, Chris- tiaan Winter, Paul Valk en Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 5 september, Ste. Gertrudis- kerk: openingsconcert Nederlandse Cantorij met recentelijk ontdekte wer ken van Telemann voor de combinatie van viool, twee chalumeaux (Voorlo pers van de klarinet) en continuo, en so nates voor traverso, concerterend cla- vecimbel en continuo. Solisten: Frank Bons, viool; Peter van der Poel,en Erica Langereis, chalumeau; Martine v.d. Grinten, traverso; Henk van Sonne- veld, clavecimbel. Het Barokorkest staat onder leiding van Maarten Kooy. Aanvang 13.00 uur. Toegang vrij. Er kan in gespreksgroepen worden na gepraat over het verhaal en de preek. Het verhaal kan worden uitgebeeld in kleurige papiermozaïeken, in gebaar of in gedramatiseerde vorm. Gesproken kan worden over de vraag, wat dit ver haal voor de praktijk van alledag te be tekenen heeft. Het kan worden ver werkt tot een lied, met woord en melo die. Voor kinderen en jongeren van verschillende leeftijdsgroepen is er een boeiend en gevarieerd eigen program ma met o.a. poppenkast en diaverto ning. Bij alle activiteiten zijn begeleiders aan wezig, die zo nodig deskundige hulp kunnen bieden. Bij al die bezigheden in de verschillende 'workshops' gaat het niet in de eerste plaats om de resultaten, maar is - net als bij de Olympische spe len - het meedoen het belangrijkste. Belangstellenden en gemeenteleden worden om half tien in de kerk ver wacht. Na een korte of lange vakantie kan men onder een kopje koffie met el kaar praten over z'n belevenissen of troost zoeken voor een verregende zo mer thuis. Er kan worden geluisterd naar muziek en zang en er zal met de aanwezigen een canon worden ingestu deerd. Het is de bedoeling dat het programma van de startzondag met een korte 'show' van de bereikte resultaten om ui terlijk kwart over twaalf wordt beëin digd. Op zaterdag 18 september organiseert peuterspeelzaal "De Bron weer een kle dingbeurs. De helft van de opbrengst is voor degene die de kleding inlevert, de andere helft voor de speelzaal. De prijs mag men zelf bepalen. Het gaat om kinderkleding voor de win ter in de maten 561/m 176. De kleding dient kwalitatief goed, schoon en ge streken te zijn. Inleveren: vrijdag 17 september, 19.30-21.30 uur. Verkoop: zaterdag 18 september, 10.00-11.30 uur. Afre kenen: zaterdag 18 september, 13.00- -13.30 uur. Peuterspeelzaal "De Bron" is gevestigd aan de Wiardi Beckmanstraat (onder Honsbergen/Super Van Doorn). e& Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest IDe Centrale Jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan heeft een ten toonstelling ingericht rond het thema: 'Klassieke kinderboeken'. Span nende verhalen, die de ouders ook zeker nog zullen aanspreken. Prentenboeken Als het geld op mijn rug groeide, van Michael Coleman. Wanneer Carolien en haar broertje Thijs om een nieuwe fiets zeuren, zegt mamma: "Nee, het geld groeit niet op mijn rug". Als Carolien en Thijs dan uit alle macht samen een wens doen, gebeurt er iets verras sends. Van mij!, van Hiawyn Oram. Isabel ging bij haar vriendinnetje Claudia spelen. Ze klom op Clau- dia's hobbelpaard. "Van mij!" gilde Claudia en ze duwde haar eraf. Ar me Isabel heeft het niet gemakkelijk als ze met haar vriendinnetje wil spe len. Uiteindelijk is het toch Isabel die het laatst lacht. A-boeken (6-8 jaar) Kleine poesjes onder het bed van Doris Orgel. De achtjarige Annelies woont samen met haar moeder, die arts is. Als haar moeder werkt doet mevrouw Schou ten het huishouden. Maar Annelies is daar helemaal niet blij mee. Me vrouw Schouten begrijpt niet dat Annelies haar bril ook in bed wil dra gen, zodat ze kan zien wat ze droomt. En ze is gemeen tegen de kat, zelfs nu die jongen krijgt. Het wordt dan ook oorlog tussen Anne lies en mevrouw Schouten. Informatief tot 8 jaar Het ei van mama, van Babette Cole. Mama en papa willen met de kinde ren praten over De Dingen Des Le vens. Maar hoe begin je aan zoiets als seksuele voorlichting? En erger nog, weten ze zelf wel hoe kinderen ge maakt worden? Wat zij zoal verzin nen slaat helemaal nérgens op. Maar de kinderen laten zich niets wijsma ken! B-boeken (8-12 jaar) Apekool, van Nina Bawden. Cora's oma breekt een been, net als Cora er komt logeren. De nieuwe buurvrouw is zo aardig zich over Co- ra te ontfermen. "Nu krijgt mijn En gel eindelijk een leuke vriendin zegt ze poeslief. Nou, Cora kan die Engelien wel meteen wurgen. Wat een achterbakse gluurster is dat! En na veel gepest en getreiter wordt Co ra ook nog eens beschuldigd van diefstal!... De Berberfluit, van Walter Ganse- mans. De nieuwe muziekleraar studeert met groep 8 liedjes in voor het at- scheidsfeest. Inge en Abdel zitten ook in deze groep. Zij merken dat hun eigen fluiten (een oude berber- fluifen een houten blokfluit) veel meer kunnen dan de plastic blokflui ten van school. C-boeken (12 jaar en ou der) Tuttifrutti-chocoladeijs met nootjes, van Norman Silver. Basil, een 18-jarige blanke, joodse jongen die in Zuid-Afrika woont, vertelt 12 korte verhalen over de mensen in zijn omgeving. Steeds op nieuw is hij verbaasd over wat hij meemaakt. De oorspronkelijke titel past beter bij dit boek: "An eye for colour". Simon, van Els Beerten. In de klas kijkt iedereen op naar Pe ter. Hij is zo'n beetje de leider van de klas. Altijd heeft hij een antwoord klaar, en zo weet hij iedereen de mond te snoeren. Anders is het met Simon, een gesloten eigenaardige nieuweling die de hoogste cijfers krijgt. Tussen Peter en Simon ont staat een onwezenlijke vriendschap. Informatieve boeken De Azteken, van Tim Wood. Een kleurrijk en gedetailleerd boek over de Azteken. In chronologische volgorde wordt de rijke historie van dit volk goed leesbaar beschreven. Het boek bevat 4 dooi;kijkbladen (transparanten) van tempels, een huis en een paleis zodat in- en exte rieur kunnen worden bekeken. Van af ca. 12 jaar. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. periode: 23 t/m 30 augustus. GEBOREN: Thom Mathew, zoon van P.J. Steijger en I.H.C. Pas. - Ashley, dochter van G.S.A. van Soeren en C. van Deijl. - Bram, zoon van C. Molmans en S. Roelfsema. ONDERTROUWD: Jacobus Lodewicus Bosman en Helga Jacoba Buhrman. - Paul Michèl Peter Tijssen en Cornelia Dina Tromp. - Pe trus Antonius Kerssemakers en Patricia Veronica Maria Verschoor. - Stephan Karl Ott en Jolanda Clasina Rauch. GETROUWD: Robert Johannes Albertus Keja en Yvonne Scheurwater. - Jan Willem Vos en Cynthia Louise Goedhart. - Bartold Appelo en Mirjam Knoope. - Johann Gerrit Hermanus van Eijk en Dorine Yolanda Maria Krak. - Philip Hilbert Diphoorn en Linda Agatha Alberta Hermine Westbroek. - Johannes Lau- rentius Stalenhoef en Antonette Adria- na Kuijer. - Olaf Christoffel Wilden burg en Monique Brouwer. - Ronaldus Johannes van Rijswijk en Mireille van Ewijk. - Jorrit Andries de Vries en Be- linda Wilhelmina Catharina Kramers. - Ronald Christiaans en Adriana Theo- dora, den Ouden. - Petrus Olaf Michaël Maria Storimans en Carina Frederica van Welzenis. OVERLEDEN: Simon van Woerden, echtgen. van E. Havelaar. - Engelina Jantina Bastiaan, wed. van F.J.W. Okkes. - Aleida Geer- truida van der Wal, wed. van P.J. van de Braak. - Jacoba Gerarda van Bruggen, echt. van A. Portengen. - Maria Jansen, wed. van G. van Laar. - Dina van den Brakel, wed. van L. Honderdors. - Wil helmina Elisabeth Johanna Rotgans, wed. van F.J. Quintus. - Julien Francis- cus Wamsteeker. Stichting Zieke Dieren tel. 18921. Stichting Zieke Dieren De "Stichting Zieke Dieren" van Chaim Bekkers zoekt een nieuw onder dak voor de volgende dieren: een tamme kauw (gekortwiekt); een zwart dwergkonijn; een woestijnrat. Inlichtingen: tel. 18921. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van <\e week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Guido Goudswaard Bastiaan Dijkgraaf Natasja Koops Albert van Ginkel particulier, ziekenfonds, GAK - NIEUW groepsvervoer tot 54 pers. - NIEUW autoverhuur luxe wagens, 9-persoons busjes, bestelwagens en vrachtwagens Koninginnelaan 2-4 - Soest Tel. 02155 - 12984 Dag- en nacht bereikbaar' De Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) zoekt vrijwilligers voor het nieu we project "Spelvoorlichting aan huis". Zij bezoeken in de maanden september t/m juni wekelijks een Marokkaans ge zin om de jonge kinderen kennis te laten maken met speelgoed en spelen en zor gen voor de voorbereiding en de ver slaglegging van de spelmiddagen. Daarnaast stellen ze in overleg met de projectleidster een "speelplan" op en geven ze informatie en advies aan de ouders over spel, speelgoed, ontwikke ling en voorzieningen in de buurt. De projectleidster geeft daarbij onder steuning. Er is een introductiecursus van 4 of 5 maal een dagdeel (in twee tot vier weken) en eenmaal per 14 dagen is er individuele werkbegeleiding. Een maal per maand is er een groepswerk bespreking van alle spelleidsters. De vergoeding bedraagt maximaal f 1000,- bij het bezoeken van twee ge zinnen. Wie buiten Soest woont ont vangt een reiskostenvergoeding. De Stichting Jeugdwerk Soesterberg is een sociaal-culturele instelling, die al jaren draait op vrijwillige medewerk (st)ers. Sinds enkele weken heeft zij een beroepskracht in dienst voor acht uur per week. Dat is nog niet zo veel, maar het is in elk geval een begin. Naast deze betaalde medewerkster is de organisatie met spoed op zoek naar ver schillende vrijwillig(st)ers om met de kinderen het nieuwe seizoen te kunnen beginnen. Zo wordt bijvoorbeeld een aantal mensen gezocht die de bijzonde re activiteiten willen voorbereiden en uitvoeren, zoals de ontvangst van Sin terklaas en de activiteiten in de herfst vakantie en rond het carnaval. Daar naast is er bij de woensdagmiddag-in stuif ook plaats voor tenminste twee en thousiaste "duizendpoten". Wie zich betrokken voelt bij kinderen en woensdagmiddag of andere dagen beschikbaar heeft, wordt verzocht met spoed kontakt op te nemen met Barba- ra Bunte, tel. (02155) 19546, of op woensdagmiddag vanaf 13.30 uur: tel. (03463) 53411. De stichting is tevens op zoek naar een voorzitter. Wie voldoende tijd heeft en bereid is een en ander te investeren, fle xibel is, maar consequent en democra tisch in het leiding geven, krijgt van kin deren een geweldige stimulans. Ook voor deze functie kan men kontakt op nemen via bovenstaande telefoonnum- Amivedi, tel. 17001 VERMIST: Wit poesje, 1,5 jr., gele str. op staart, rood-bl. vl.band. Inl. fam. V. Leeuwen, Turfstreek 260, 3766 HZ Soest, tel. 23258. 17-8 Cyp.gec. kater, 4 witte pootjes, 2 jr. Halsb. m. bel. Inl. Mevr. V. As, Gr. Melmweg 7b, 3764 AZ Soest, tel. 24060. 19-8 Schuwe witte poes. Verhuisd van Haverweerd 68 nr. Beckeringhstr. 7. Inl. Fam Berendsen, Beckeringhstr, 7, 3762 EV SoestTtel. 15139. 25-8 In Soest verm. Franse Brack, reu nog geen jr., witte gevl. kop en staart. "Binchi" getat. Inl. fam. De Brouw, Arubalaan 7, 1213 VE Hilversum, tel. 035-853384. 26-8 Rood katertje, ca. 8 wk. Inl. Mevr. Josiasse, Alb. Cuypln. 2, 3764 TR Soest, tel. 16567. 26-8 Jack Russell Terr., reu, wit-gr. korth. 3 jr, "Binkie", verm. o.d. Beau- fortln., Soestduinen. Inl. fam. Hartman, Draailier 73,3766 EP Soest, tel. 10189. 26-8 Rood-w. gec. kater. Inl. fam. Jor- genson, Rademakerstr. 60, 3769 BE Soesterberg, tel. 03463-54578. 27-8 Bruin-zw. gestr. poes, vlb. en rd. halsb. met steentjes. Inl. Marco Hil- horst, Nw. Baarnstr. 33, 3743 BN Baarn, tel. 02154-25818. 28-8 Cyp.gec. kater, 10 mnd. Inl. fam. Brood, Vermeerln. 55,3764 WC Soest, tel. 27116. GEVONDEN: 23-8 Schilp. poes gev. op Camping de Zoom. Inl. Dierenteh. Soest, tel. 13583. 26-8 Zw. m. wit poesje bij Man. de Bos- hoeve. Inl. fam. Den Duik, Becke ringhstr. 47,3762 EV Soest, tel. 25662. Loopt rond op Scalmeierpad Soest: Cyp. kat, br. gloed op vacht iets wit op kin. Rode halsb. m. bel. Loopt rond o.d. Lazarusberg-Soest, middelgr. konijn bruin-zw. 22-8 Zw.-grijs gec. kater. Inl. Dieren teh. Soest, tel. 13583. Bast. YorkshireTerr. Inl. Sandra De- mage, Fazantpad 16,3766 JJ Soest, tel. 21641. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes. Regionaal buro: Eemnesserweg 10, 3741 GA Baarn, tel. 02154-17841, fax: 02154-20425. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. - In Soesterberg: dinsdag en woensdag van 09.30-10.30 uur, geref. kerk, Ge neraal Winkelmanstraat 103, tel. 03463-52606. Maatschappelijk werk. - Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, ge ref. kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 03463-52606. Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 13750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 035-245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afdeling Maatschappelijk werk. - Spreekuur maatschappelijk werken den: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 94311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (voorheen Raad van Ar beid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Hervormd maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al bert Cuyplaan 2, tel. 15708. Op andere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 02152- 50132. ze in de Wasserette dekbedden reinigen maar óók bankstel overtrekken èn tuinstoelkussens èn vitrage èn vloerkleden èn verder alles wat niet in uw eigen machine past Van Weedestraat 52 - Tel. 15229 De politie heeft vorige week een 15-ja- rige jongen uit Soest aangehouden, die op het kruispunt Johannes Post- straat/Klaarwaterweg een botsing ver oorzaakte. Hij schoot met zijn brom fiets uit de bosjes bij de Haverweerd de rijbaan op en knalde daarbij tegen een auto, bestuurd door een 37-jarige Soes- terse. Niemand raakte gewond, maar omdat de jongen nog geen 16 was en bovendien geen helm droeg kreeg hij een proces-verbaal. Zijn brommer werd in beslag genomen. Op de Varenstraat is donderdagmor gen een radio/cd-speler uit een auto gestolen. Daarvan deed een 26-jarige Soester aangifte. Door het portierraam te vernielen, is een inbreker erin geslaagd een wagen binnen te komen. De auto stond op de Koningsweg. De dader nam de radio cassetterecorder mee. Ondanks dat de auto drie keer over de kop vloog, zijn de bestuurder en een in zittende zonder kleerscheuren van een eenzijdig ongeval afgekomen. Het tweetal reed maandagavond om vijf voor twaalf over de Peter van den Bree- merweg in de richting van Amersfoort. Vlak voor de spoorwegovergang ver loor de bestuurder in de flauwe bocht de macht over het stuur. De auto raakte buiten de rijbaan, kwam in de berm të- recht en maakte vervolgens de drie bui telingen. Een 43-jarige vrouw uit Amersfoort is zondag gewond geraakt bij een aanrij ding op het fietspad langs de Amers- foortsestraat. Ze werd "gesneden" door een 18-jarige bromfietser uit Amersfoort, die haar eerst rechts pas seerde en vervolgens naar links afsloeg. De vrouw kwam ten val en liep verwon dingen op aan haar hoofd en knieën. Een 18-jarige Soester is zondagmorgen in alle vroegte - het was nog donker - gewond geraakt bij een aanrijding op het fietspad langs de Birkstraat. Hij bot ste daar tegen een auto, die achteruit het erf van een woning opreed. De be stuurder, een 24-jarige Amersfoorter, had de snorfiets niet zien aankomen. De Soester kwam ervan af met een ge kneusde voet. i 3 Full-size tafels (Karnehm Hillman) Tel: 02155 - 1 25 25, 3761 HB Vredehofstraat 6 200 meter van Paleis Soestdijk Zondag 5 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 Zaterdag 19.00 mannenkoor/woord en communiedienst Zondag 11.00 samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 Zaterdag 19.00 parochiekoor Zondag 10.30 samenzang/woord- en communiedienst H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 Zondag 09.30 Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 Zaterdag 18.00 samenzang Zondag 11.00 parochiekoor HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. H.M. Jansen De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.P. Schouten Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 ds. R. vanKooten; H.A. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 09.30 drs. L.R. Krol Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 en 17.00 ds. J.W. Huisman De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.P. Schouten M.C. MOLENDAEL SOEST Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 ds. J. van Buuren CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 ds. K. Folkersma, Spakenburg 17.00 ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalwég 44 09.30 leesdienst 19.00 ds. W. Visscher, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 ds. P.J. van Ouwerkerk, Rotter dam EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Auke van Slooten CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg.79 10.00 André Ceelen; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uurJEHOVAH>s GETUIGEN Koninkrijkszaal St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur SOESTERBERG ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 kinderkoor HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. C. de Kruyk, Amersfoort STERRENBERG Huis ter Heide 10.30 C. Droger BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 H. Akkerman, Utrecht VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63B 19.00 ev. H. v.d. Steen, Baarn NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 dienst AMERSFOORT EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Langestraat 61 10.30 dr. A. van Haarlem Op zaterdag 4 september organiseert de peuterspeelzaal "Dikkie Dik" aan de Albert Cuyplaan 200 (naast de biblio theek) een openingsfeest voor het nieu we seizoen. Van 10.00 tot 12.00 uur 's ochtends zijn er allerlei activiteiten voor de kinderen, van de allerkleinsten tot de alleroudsten, met o.a. een video-opna me van de peuters, brood versieren, plaktafel, etc. De peuterspeelzaal heeft weinig inkomsten; daarom wordt voor een aantal activiteiten een geringe ver goeding gevraagd. Koffie en thee staan klaar. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 1830 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan de zelfde avond nog nabezorgd. Zaterdag 4 september en zondag 5 september Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: Groep A: P.HJ.M. Rupert, Hartmanlaan 13, tel. 12395. Groep B: A.W. Chavannes, Prins Bernhardlaan 54, tel. 14545; Groep B: M. Verberne, Oranjelaan 29, tel. 14545. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Krij ger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nico- las, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst op bellen! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 12487. Extra dienst zaterdag 9.00-12.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40, tel. 02154-12137. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.N.A. Prior, Nassauplantsoen 25, tel. 12672. Dierenarts Vrijdag 19.30 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, tel. 03499-84455. Kleine huisdieren: J.M.L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. M.C. Molendael Baarn/Soest Soesterbergsestraat 125, tel. 92911 Molenweg 2 (Baarn), tel. 02154-82511 Bezoektijden: Alle verpleegafdelingen Dagelijks: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Op zondag tevens 11.00-11.30, 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Medium Care In overleg tussen patiënt, familie en ver pleging. Kinderafdeling Baarn Doorlopend bezoek voor familie. Overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Baarn Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; Overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, tel. 035-245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 17998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soes terberg: Ir. Menkolaan 4, 3761 XA Soest, tel. 22673. SOESTERBERG Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: CJ. van Haselen (Zeist), Parklaan 4, tel. 03404-20180. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel: 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes, Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. (03463) 52606. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: elke dinsdag en woensdag 9.30- 10.30 uur. Maatschappelijk werk: elke woensdag 9.30-10.30 uur. Paso organiseert op woensdag 8 sep tember weer een bijeenkomst in De Vriendschap, Nachtegaalweg 8A, aan vang 20.00 uur. De heer G. Pompe zal aan de hand van meegebrachte foto's en voorwerpen een zielsbeschrijving ge ven van overleden en niet overleden personen. Entree: f 10,50 voor niet-le- den; leden f 2,50. Inlichtingen in Soest: tel. 16777. Vanavond start het Soester koor Cho rus Line, dat onder leiding staat van Paul Michel Tijssen, het nieuwe sei zoen. Met in het vooruitzicht weer tal van optredens, waaronder deelname aan het 'korenfestival' in Rotterdam, in oktober, zal het koor direct serieus gaan repeteren. Nieuwe leden kan het koor natuurlijk altijd gebruiken, en vooral tenoren en bassen zijn zeer welkom. Informatie: Dorine 1'Honoré Naber, tel. 03463- 53799.

Soester Courant | 1993 | | pagina 21