ars :ne zone 250 10®5 Duizenden en duizenden mensen nemen kijkje bij Gildefeesten A. WEERD "cAH 10 jaa/t i/e/tgo/tgen ivij uu; foaa/t" 'Dansen Is fantastisch, juist als je iets ouder bent' OPHEFFINGSUITVERKOOP Ouderen in Bonte Dinsdagavondtrein ü&MÈBBsEr GIL DEFEES TEN I a Likje RIJWIEL SERVICE? GRIFT. zen inde luizenkrant. ie krant! :ttkethokkmj i ftoöetttaket: •o«o«o*o«o»o«o*o«o*o«o*o*o»o*o*o«o*o«o«o •o«o»o*o Uitslagen schietwedstrijden Dansschool Gerdie van Kooten: DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE 20 tot 60% korting. Uitslagen V olkspaardenfeest 700 'Passagiers' op middag ouderenbonden Volop genieten tijdens net spectacu laire Volksfeest. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 Cursus BABY-/KINDERMao SAGE start op 23 september Duur cursus 3 ochtenden Voor aanmelding of informa tie kunt u bellen naar Tillie h0 Hoog, tel. 02155-16112. Tele/Concept zoekt voor een marktonderzoek bij NOS over TV kijken 500 m/v. Leeftijd vanaf 18 jaar. Vergoeding aanwezig. Bel voor info 073-145655. SOESTER COURANT PAGINA 7 Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedriif tel. 02155-19600. SCHRIKSLAAN 74 TELEFOON 1 28 70 RIJWIELEN BROMFIETSEN Wel eens gehoord van Probeer het eens bij )k 21 3 met c.v.-gas, groot tuin- ng. Gesitueerd in vriendelij- djk. Indeling: b.g. woonka- juwapparatuur, toilet en uit- 1.1e verdieping: 3 slaapka- t ligbad en 2e toilet. 2e ver- Tiogelijkheid voor extra ka- •latievoorzieningen. 35 las en prachtige achtertuin. Ie groen van Soest-Zuid zijn n, onder auspiciën van de fraaie houtskeletbouw hui- 'n uitzonderlijke kwaliteit en dt met zijn vrije ligging ook voor een garage met zolder de woonkamer. Indeling: uken, toilet en hal. 1e ver- pkamers (oorspronkelijk 3), igbad, 2e toilet en separate trap naar zolder met riante bergruimte, in onderhoud. a g: ffie of als recht. STDIJK TELEFOON 12387 Hij leek het nauwelijks te beseffen, hief zijn armen ten hemel en liet zich gewillig, zoals de traditie het wil, op de schouders hijsen. Toen hij weer met beide benen op de grond stond, keek hij om zich heen, op zoek naar een potentiële koningin. Peter Kuyer, de 26-jarige Soester van de Lange Brinkweg 109, was volslagen verrast toen hij zondagmiddag op het 217de schot de vogel naar beneden haalde. De vrijgezel zou daardoor la ter op de avond worden gekroond tot de nieuwe koning van het Groot Gaesbeeker Gilde of het Sint Aechten Schuttersgilde van Soest. De vrijgezel liet op het weiland aan de ment, ongetwijfeld het grootste van Ferdinand Huycklaan. zijn oog vallen op Ilse Smeets die hem even later bij de eerste huldiging flankeerde. In de gilde- tent vond 's avonds de installatie plaats van de opvolger van Ben van Schalk wijk. Kuyer werd om half acht thuis op gehaald. Zijn woning was toen reeds versierd. De strijd bij het koningsschieten ging tussen 131 gildebroeders en duurde iets meer dan twee uur. Raadslid Gerard van den Deijssel van Gemeentebelan gen Groen Soest loste het 216de schot. Na hem kwam Kuyer. Direct na zijn schot spatte de vogel in tweeën, waarna de houten klompjes op het gras smak ten. De Gildefeesten 1993 verliepen in een goede sfeer. Dat het jaarlijkse evene- De trekkerwedstrijden: altijd een se cuur en behoedzaam karwei. Soest, een breed draagvlak onder de be volking heeft, moge duidelijk zijn uit de opkomst van het bont gekleurde assor timent Soesters dat op De Blaak een kijkje kwam nemen. Opnieuw werd het aantal van tienduizend bezoekers ruim schoots overschreden. Er was altijd wel een programma-on derdeel dat deze of gene verleidde tot een bezoekje. En natuurlijk waren er ook veel Soesters die in de afgelopen week niet van het feestterrein waren af te slaan. De feest-dansavond en het ko ningsbal waren al in de voorverkoop uitverkocht. Duizenden waren zater dagavond getuige van het optreden van Maribel (die de zieke Marianne Weber verving) en Arne Jansen. Beide arties ten zetten de zaal naar hun hand. Oud-Koningenkampen Met het 177ste schot haalde Qud-Ko- O O Dorreth, Saskia, Diana, Marianne, Ineke, Annemarie, Monique, Bianca, Patri- cia, LindaenAns vinden dat dit gevierd moet worden, en wel met een receptie. Daarvoor willen wij U, als cliënt van HaarmodeAns uitnodigen op 6 september a.s. bij restaurant Darthuizen, om onder het genot van een hapje en een drankje met U samen terug te blikken op 10 fijne jaren. U bent van harte welkom lAflS <$0S Vanaf 19.00 uur tot 21.00 uur in Restaurant Darthuizen, Pr. Hendriklaan 1, 3761 DS Soest. O O O O O O O O O O O O Het nieuwe koningspaar: Peter Kruyer en Ilse Smeets. ning Harrij van der Zouwen voor het tweede achtereenvolgende jaar het laatste deel van de vogel naar beneden, waardoor de wisselbeker nog een jaar in zijn kast mag prijken. Aan het Oud-Ko ningenkampen deden 16 Oud-Konin gen mee. Trekkerbehendigheid De Soester agrariër Pieter Kuyer heeft met zijn partner na een spannende strijd de Trekkerbehendigheidswedstrijd ge wonnen. Aan deze Trekkerbehendig- heidwedstrijd deden 18 koppels mee. Rond 19.15 uur startte dit spektakel op het terrein De Blaak. Speaker Arnold Hagen gaf het startsein en praatte de avond aan elkaar. Gestart werd met een rit, waarbij de partner gezeten in een aanhanger een blad vol glazen moest verplaatsen, gevolgd door ringsteken vanuit deze zelfde aanhanger. De derde opdracht was wel de moeilijkste, name lijk tijdens het rijden een ring over een uitgezette pijp halen zonder deze aan te stoten. De ballenbalans bleek ook voor menig deelnemer minpunten op te le veren. Tot slot was er de wagenduwop- dracht, waarbij indien de wagen te ver werd doorgeduwd de bestuurder van de trekker in de schandpaal zijn loon kreeg, een dot eiwit aangebracht met eeri spons. Aan het einde van de wedstrijd bleek Pieter Kuyer het parcours in de snelste tijd te hebben afgelegd, op de voet ge volgd door Johnny van 't Klooster en Marcel van den Breemer. De winnaar van vorig jaar Jos Zonneveld uit Baarn werd vierde. Het spektakel werd door vele honderden toeschouwers gadege slagen, waardoor het geheel een zeer gezellig karakter kreeg. Volksspelen Tijdens de Volksspelen, zaterdagmid dag, smakte menig deelnemer tegen de vlakte. Hoe populair de spelen zijn, Prijsschieten op de Vogel: Vogel A: 1. (kop) Gert Hartman (11e schot); 2. (rechter vleugel) Marco Engbe- rink (24e schot); 3. (linker vleugel) Cees van Doorn (50e schot); 4. (staart) Henk Pronk (67e schot). Vogel B: 1. (kop) Bert v.d. Dijssel (50e schot); 2. (rechter vleugel) Rob Schalkx (82e schot); 3. (linker vleugel) Leo Kortekaas (124e schot). Kampioenschap van Soest: 1. Rinus van Loon; 2. Hans Huibers; 3. Heer Schoonderbeek. Kampioenschap van het gilde: 1. Frank Spijker; 2. Cees van Doorn; 3. Harrij van Doorn. Kampioenschap Damesschieten: 1. Miriam van Doorn; 2. Fie Kok; 3. Thea van de Pouw Kraan. Klosschieten dames drietallen: 1. Jolanda van de Heuvel/Corrie v.d. Heuvel/ Ank van Doorn; 2. Riet van 't Klooster/Riet Schothorst/Ria v.d. Breemer. bleek uit het aantal deelnemende ploe gen: zestig! Bedrijfsformaties, sport ploegen en vriendenteams, al dan niet geoefend, zetten hun beste beentje voor ten overstaan van een groot publiek. Als winnaar kwam het team 'Lest Best' dat 544 punten verzamelde, uit de bus. Tweede werd het tweede team van Houthandel Van Doorn (477). Op de zestigste en laatste plaats eindigde het team van De Snorkels. Bij de dames won reisbureau Gerth. De mooiste outfit was ongetwijfeld die van King's Home, al was het alleen maar omdat de sjeiks en haremmeisjes van rol haddén gewisseld. De ludieke situaties waren talrijk, de hi lariteit was groot. Niemand liet zich uit het veld slaan, ondanks de modderba den en de liters water die uit de verschil lende emmers stroomden. Iedereen werkte de tien spelen per ploeg met en thousiasme af. De sportieve Soesters hadden er graag een nat pak voor over. De Volksspelen waren wederom volks vermaak. En dat gold ook voor de kin deren die zich zowel zaterdag als zon dag konden uitleven aan diverse spelen en spelletjes. De ouders hadden er geen omkijken naar. Honderden kinderen klauterden, sprongen, bliezen en lieten hun gezicht schminken. Overigens werd door veel mensen ge bruik gemaakt van de mogelijkheid om de toren van de Oude Kerk te beklim men, hetgeen eveneens één van de on derdelen van Gildefeesten was. Theatershow Op donderdagavond 26 augustus wer den de Gildefeesten Soest 1993 ge opend met een unieke Theatershow, waaraan Willy Caron en de Gooise Operette meewerkten. Dit programma trok een goedgevulde feesttent, die in de stijl van de avond was aangepast. Nadat de aanwezigen door het gildebe- stuur waren welkom geheten, nam Joke Hof van de Gooise Operette de presen tatie van deze avond over. De Gooise Operette opende het programma met de 'Einszugsmarsch uit Der Zigeuner- baron'. Al direct was de zaal geboeid en werd de sfeer van de avond bepaald. De Gooise Operette stond onder leiding van Hans C. Janssen en werd op de pia no begeleid door Harrij Schram, na een medley uit 'Das Schwarzwaldmadel' voegde Willy Caron zich bij het uit meer dan 60 personen bestaande gezelschap op het toneel. Hij zorgde naast een so listisch optreden ook voor een geza menlijk optreden met de Gooise Ope rette, waarbij het duet met sopraan Tiny Koopmanschap veel succes had. Willy Caron werd tijdens zijn optreden bege leid door de uit Rusland afkomstige pianist Poliakine. Na de pauze zong de Gooise Operette enkele nummers uit hun in december te vertolken 'La fille de Madame Angot van Ch. Lecocq'. Tezamen met Willy Caron werden onder meer het 'Chianti- lied'", 'Vinucili Vinucila' en een 'Ween- se Medley' uitgevoerd. Willy Caron zorgde nog voor het nodige enthousias me door zijn uitvoering van 'Mama' en 'Ik hou van Holland'. De avond werd besloten met een medley uit 'Der Vo- gelhandler' van C. Zeiler. Toen rond 22.35 uur het officiële pro- Dansschool Gerdie van Kooten, (al voor het 11e jaar actief in Soest) specialiseert zich al jaren in twee categorieën: stijldansen voor dames en heren vanaf 55 jaar en beatballet voor dames van 30 tot ongeveer 60 jaar. Met name voor deze leeftijdsgroepen is bewegen en ontspannen op muziek ont zettend belangrijk en gezond, aldus Gerdie van Kooten. Vooral het stijl dansen voor ouderen is enorm popu lair, want: je bent nooit te oud om te... Stijldansen voor 55+ De samenwerking met de S.D.O.S. is gestrand op het feit dat dames en heren van buiten Soest niet meer mochten deelnemen aan de stijldanscursussen. Dansschool Gerdie van Kooten staat echter open voor leerlingen uit Soest èn omstreken! Dus worden de cursussen, die voorheen gegeven werden op het podium van 'de Vijverhof, nu voortge zet in de grote zaal van C-drie, weder om op de dinsdagmiddag. Gerdie van Kooten is erg blij met deze goed geoutilleerde danszaal. "Qua vloer en ruimte gaan we er beslist op vooruit!" De 'senioren' kunnen zich met een partner opgeven, maar dit is beslist niet noodzakelijk. Op de beginners-cursus leert men de basispassen van de Quick- step, Engelse Wals, Tango, Rumba, Cha-cha-cha en Jive. Óok voor dames en heren die lang geleden dansles heb ben gehad is dit een gechikte cursus. Ook voor dames en heren die gevor derd of vergevorderd zijn is er een cur sus op de dinsdagmiddag. Op deze cur sus zijn nog enkele plaatsen vrij. Er wordt op speciale dansmuziek les gegeven, maar ook op muziek die de kleinkinderen zo leuk vinden! Halver wege de les is er een pauze van 15 minu ten om 'even op adem te komen'. Minstens zo belangrijk als het leren van danspassen is het sociale aspect op dansles: men maakt snel nieuwe ken nissen tijdens het wekelijkse uitje. Aan vang 'cursus medio oktober, lesgeld f5,- per les. Beatballet voor dames De beatballet-lessen worden gegeven op dinsdagavond en op woensdagoch tend voor dames vanaf 30 jaar. Er wordt niet prestatiegericht gewerkt, er zijn geen 'uitvoeringen of optredens' en halverwege de les is er een gezellige kof- fie-break. De cursussen worden gege ven in de zaal van p.v. 'De Vriend schap', Nachtegaalweg 8A te Soest. Belangrijk is dat iedereen naar eigen kunnen mee kan doen. De les bestaat uit een warming-up, een dans-gedeelte en stretchen, alles op muziek van deze tijd. Een eventueel gemiste les mag men bij Dansschool Gerdie van Kooten kosteloos op een ander tijdstip inhalen! De beatballet-cursus omvat 12 lessen van 65 minuten. Aanvang eind septem ber. Men kan zich dagelijks telefonisch aan melden voor alle cursussen. Uiteraard is Gerdie van Kooten bereid telefonisch nog meer informatie te geven: tel. 28598. gramma beëindigd was en de diverse deelnemers door het gilde waren be dankt, volgde na aanhoudend applaus nog een toegift met de uitvoering door Gooise Operette en Willy Caron van 'Wien, du Stadt meiner Traume'. Al met al een avond, die gezien het en thousiasme en de reacties van de aan wezigen voor herhaling vatbaar is. Disco-avond De Gildefeesten zijn maandagavond afgesloten met een disco-avond voor de jeugd in Soest. Ook hier was er weer een grote opkomst. Honderden jongeren vierden een avond feest en lieten zich leiden door de door de disc-jockeys uit gezochte muziek. De Gildefeesten zijn weer een ongekend succes geworden en wisten een groot deel van de Soester ge meenschap op de been te krijgen en veel gezelligheid te bieden. Volksfeest Mede door de goede weersomstandig heden op zaterdag werd het Volksfeest een groot succes. Duizenden vonden een weg naar het gildeterrein De Blaak. Mede daardoor werden de vele pro gramma-onderdelen door veel publiek bekeken. Zaterdagmorgen vroeg ver trokken meer dan 150 liefhebbers voor een toertocht over 150 en 85 kilometer. Rond 10.00 uur begon het Volkspaar- denfeest met twee geweldige show nummers: aan het begin van de middag de show met oude landbouwwerktui gen en rond de klok van 16.00 uur een presentatie van de Jachtvereniging Soestdijk. Meer dan 10 ruiters werden onder muzikale omlijsting van hoorn blazers op pad gestuurd met een meute honden om de jachtwinst binnen te ha len. Na een korte presentatie in de Paardenring met een gehoorzaam heidsdemonstratie van de honden werd in een hoog tempo de ronde gemaakt door de weilanden in de omgeving. Willy Caron en de Gooise operette kregen de zaal aan hun voeten. Ook dit jaar hebben wij de CATERING weer verzorgd tijdens de GILDEFEESTEN! De salade- en koud buffet- specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 *t NSV Steenhoffstraat 58 - Soest Gildeloop Met ruim tweehonderd deelnemers had AV Pijnenburg als organisator van de Gildeloop woensdag niet te klagen over belangstelling. De 10 kilometer werd bij de heren het snelst afgelegd door Gert de Ruygt (33.10 minuten). Hij kwam 35 seconden eerder binnen dan de nummer twee, Johnny Johnson uit Amersfoort. Henk Wallet was op de twaalfde plaats de tweede Pijnenbur ger. Bij de dames was opvallend dat ver schillende veteranen harder liepen dan de dames. In die laatste categorie had J. Cornelis uit Almere aan 49.49 vol doende voor de eindzege. Maar bij de veteranen was Marian Mijwaart uit Huizen woensdag feitelijk de snelste dame: 41.32. Zelfs Bea Beijer uit Soest was sneller dan de winnares bij de da mes. De veterane werd in haar catego rie derde in 46.54. De overige winnaars: R. Damen, Eem- nes 35.23 (heren veteranen); Bo Men ning, Soest 9.28 (jongens 2,5 kilome ter); Arna van Beek, 12.23 (meisjes 2,5 kilometer). Avondwandeltocht De Avondwandeltocht in het kader van de Gildefeesten Soest 1993 en georga niseerd door het Wandelcomité Jacob van Gaesbeek trok 284 wandelaars, net zoveel als vorig jaar. Het merendeel van de deelnemers kwam ook dit jaar van buiten Soest, met name uit het Gooi. De tocht voerde door het mooie natuurge bied van de Korte en Lange Duinen. Onderweg werden de wandelaars weer verrast met fruit, aangeboden door An- ton's Groente en Fruit. Aangezien het de vijfde maal was dat de wandeltocht werd georganiseerd, kreeg ieder van de organisatie ook nog een consumptie aangeboden. V olkspaardenfeest fraai schou wspel. Seiko herenpolshorloges bi-color, van 695,- voor495,- Seiko herenpolshorloges doublé, van 895,- voor595,- Seiko herenpolshorloges doublé, van 695,- voor485,- Seiko herenpolshorloges staal, van 598,- voor 398,- Seiko Lassale dameshorloge doublé bracelet, van 1770,- voor 798,- Seiko Lassale dameshorloge doublé lederen band, van 995,- voor450,- Gouden dames- en herenringen30%/50% KORTING Zilveren artikelen50% KORTING Royal Albert porselein30% KORTING Laatste tin50% KORTING Diverse Keltum-artikelen50% KORTING etczie etalage en winkel! HORLOGER - JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02-155-12982 Ringsteken onder het zadel pony's: 1. J. van Zijtveld met Spooky; 2. E. vah Dijk met Bas (Shetlander); 3. G. Owen Kloeken Gwendolyn met Ro- za. Rubriek bestgaand Rijpaard: I. E.H.J. van der Wal met Elmo; 2. M.M. Zoetelief met Exodus; 3. K. Visser met ITO. Rubriek bestgaande rijpony: 1. J.C. van Breukelen met Guido; 2. H.A. Treffers met Bolle; 3. J. van Zijtveld met Spooky. Ringsteken onder het zadel paarden met hindernissen: 1. Combinatie C. Griffioen/C. Rookhuizen; 2. Com binatie H.F. Holswilder/ J. Smee- ing; 3. Combinatie J. Th. Kroes/ J.F.A. van de Pol. Ringsteken aangespannen paarden en pony's kinderen tot en met 16 jaar: 1. R. Wiggers met Cirrin; 2. D. Vogel met Apollo; 3. K. Rossenberg met Sunlight; Schoonste geheel R. Wiggers. Ringsteken aangespannen paarden en pony's volwassenen: 1. A.A. Hil- horst met Marradonna; 2. M.H. Lammerts met Jacco; 3. M. Smeeing met Douwe; Schoonste geheel S.G.M. van Dorresteijn. Vrije rubriek voor kinderen (ver kleed): 1. Owen Kloeken Gwendo lyn met Rhoda; 2. K.L.M. Fagel met Vosje; 3. K. Kok met Macho. De door de ouderenbonden AN- BO, KBO/St. Jozef en PCOB en in samenwerking met het Groot Gaesbeeker Gilde georganiseerde Feestmiddag voor de ouderen van Soest en Soesterberg werd een grandioos succes. Deze in het ka der van het Europees Jaar voor de Ouderen georganiseerde Bonte Dinsdagavondtrein trok meer dan 700 passagiers. Halteplaats was de feesttent van het Groot Gaesbee ker Gilde op de Blaak te Soest. De voor deze middag gezellig inge richte feesttent was daarmee tot op de laatste plaats bezet. Door deze massale opkomst moest het programma wat later beginnen. Niet al le ouderen, die gebruik maakten van het eveneens georganiseerde vervoer naar de feesttent waren om 14.00 uur al binnen. Door de regen 's morgens ston den meer mensen bij de voorstations opgesteld, waardoor extra ritten moes ten worden gereden. Ook uit Soester berg was veel belangstelling voor een ritje over de berg naar Soest. De voorzitter van de COSBO, de over koepelende vereniging van ouderen bonden in Soest, de heer Barend Blom opende deze middag, waarbij hij aangaf dat hij verheugd was bij het zien van de ze opkomst. Het is voor de eerste maal in Soest dat de gezamenlijke ouderen bonden een feest konden organiseren. Hij schetste in het kort nog even de acti viteiten van de ouderenbonden in het kader van dit Europees Jaar voor de Ouderen. De burgemeester gaf aan dat dit succes een verdergaande samenwer king tussen de bonden zou moeten sti muleren in meer van dit soort activitei ten, wellicht ook in samenwerking met anderen, zoals het gilde. De voorzitter van het gilde bood vervolgens het pro gramma aan en presenteerde het nieu we Koningspaar van het gilde, Peter Kuyer en Ilse Smeets, vergezeld van twee jonge hofdames, Sylvia en Wendy Hilhorst. De Bonte Dinsdagavondtrein bracht op deze middag vervolgens een geweldig entertainment met zang, veel bekende liedjes vanuit de oude doos maar nog steeds tot op het laatste woord bekend, en veel humor. Al heel snel was de zaal tot op de laatste man geboeid en trainde nog eens de lachspieren. De neergezet te typetjes door de verschillende optre dende artiesten bleken aan te spreken. De aanwezigen werden ook voorzien van de nodige vertering. Het succes van deze middag zal, zo zei voorzitter Blom van de COSBO in zijn afsluitingswoord tot de vraag om volgend jaar wederom een dergelijke activiteit te organiseren. De middag werd verrassend afgesloten door een optreden van de Eemlander Blaaskapel, die nog een extra impuls gaf aan de sfeer op deze middag. Voor vele.aanwezigen was dit tevens de aan leiding om nog eens de voetjes op de dansvloer te zetten. Vele honderden passagiers werden aan het eind van de middag weer moe, maar zeer voldaan en gelukkig naar hun huisadres ge bracht.

Soester Courant | 1993 | | pagina 7