TRRRING! "NIJH0F" :en 3+75 'IA'S Vrijgezellendiner in Soester natuur Instuif Fysio Fitness Promotions BOSMAN Yan Mourik kiest voor gezelligheid Sneeuwwitje slaapt in Baarnse Laanstraat m 1 HANDEL WANDEL f de Vos v DIKKE LAAS- n f 30.- Soest erlijk. Bloemkunst '93: afscheid van de zomer Zaterdag weer boodschappen-actie team Kinderhulp Tsjernobyl en heeft daarom 'n aantrekkelijke geld-terug-aktie bij vervanging van uw c.v.-ketel PAGINA 8 WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 \N HET "ERREIN TING p we 3 staan HENK :aart voor u t. NSKAARTEN> TE PRIJZEN EKJES DEN BERG N BANKET s zonne- 20 modellen onnebrillen ESE iN VINK" ebakken Openlucht-service van 'De Soester Duinen Informatie over cursusaanbod en demonstraties op zondag 5 september t EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Japanse theeceremonie in kasteel Groeneveld Cursussen/Workshops bij De Bonneterie Handelscontactreis Turkije van KvK's KvK-lunch over Chinese markt Bij C-1000 en Gemar BESTAAT Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke verwarmingsketel U koopt nu 'n hoogwaardig kwaliteitsprodukt en u ontvangt over 15 jaar uw investeringsbedrag terug Comfortabele warmwater-voorziening 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'95 ATAG SUawc Liujet VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Elke dinsdag en vrijdag in september open huis bij danscentrum Sprookjesweek van 4 tot 11 september m m Laat niets te Woonwensen over USIITUREN pen SIEDING: V/eer eens een andere manier om een vrijgezellenfeestje te vieren. Dat hadden de vrienden van les den Daas uit Odijk bedacht. les trouwt yandaag - 1 september - met Ernawati, zijn Indonesische bruid, en nam zaterdagavond alvast een beetje afscheid van een volgens hemzelf zwervend bestaan en van zijn vrijgezellentijd, samen met zijn studievrienden. Aanvankelijk was het plan om gezamenlijk ineen korenveld te dineren - het moest wel een etentje "op niveau" worden - maar omdat in deze tijd van hetjaar op het land geen korenaar meer te bekennen valt was het bos ook goed. En wat is dan ge schikter dan een plekje in de Soester duinen, onder de rook van het gelijknamige restaurant? Fred en Mieke Klinkhamer van "De Soester Duinen waren voor deze éne keer wel te porren voor zo 'n stukje openlucht service, en vandaar dat de champagne zaterdagavond rijke lijk vloeide als aanloopje naar een vorstelijk diner, midden in de Soestèr natuur. Step aerobic, callanetic, fittesten, bodycontour, fysiotherapie en Nautilus fitness. Het is een greep uit het brede pakket van mogelijk heden dat Fysio Fitness Promo tions biedt. Informatie daarover en demonstraties vormen de ingre diënten van de instuif die Leo en Monique van Leeuwen zondag 5 september in hun zaak aan de Van Weedestraat houden. Tussen 11.00 en 16.00 uur staan de deuren open. Iedereen kan vrijblijvend en zonder kosten een kijkje komen ne men. Om zich te laten informeren over de aerobic-conditielessen, de verschil lende vormen van fitness, fysiotherapie en nog veel meer. Neem bijvoorbeeld de bodycontour. Dat is een speciaal afslankprogramma, waarbij het niet alleen om bewegen gaat bij Fysio Fitness Promotions. Ook thuis moeten de cursisten oefeningen doen, waarbij ze worden geholpen door een handboek. Daarnaast bestaat bo dycontour onder meer uit voedingsad viezen. De mensen die het programma van bodycontour volgen, ondergaan bovendien van tijd tot tijd een meettest, zodat ze op de hoogte kunnen worden gesteld van de resultaten. "Op die ma nier blijven ze gemotiveerd', zegt Moni que van Leeuwen. 'Bodyshape' is een speciaal fitnesspro gramma voor mensen die last van hun rug hebben. Ook een therapeutisch aangepast fitnessprogramma behoort tot de produkten van Fysio Fitness ED VERENIGING JEUGD- EHBO De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11 - en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMA B 13-, 14- en 15 jarigen) begint op dins dag 14 september 1993, aanvang 18.30 uur, in het EHBO- ge bouw aan de Parallelweg 7ate Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus f 30,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaartel. 1 50 65 IMIIIIIIIIIIIIillliiimillllllllilMIIIIMIMIMIIIIMIMIIIIIItllMII Tijdens "Bloemkunst '93" in Kas teel Groeneveld van 4 t/m 12 sep tember zal een aantal voorstellin gen worden gegeven van een origi nele Japanse theeceremonie. De bezoekers zullen daar actief bij be trokken worden. De voorstellin gen vinden plaats op de zaterdag en zondagmiddag en op de dins dagmiddag, telkens tweemaal. Over de gehele wereld is thee een zeer geliefde drank. In Japan echter is de thee een belangrijk deel van de cultuur geworden. Daar heeft het bereiden en drinken van thee een esthetische bete kenis gekregen die ontwikkeld is tot een belangrijke kunstuiting. Gasten die gedurende hun verblijf in Japan uitgenodigd worden voor een theeceremonie, worden ontvangen in een kleine speciale kamer waarin ze, af gezonderd van het leven van alle dag, enige tijd met elkaar zullen doorbren gen. Een theeceremonie is de uiterlijke vorm van een gevoel dat men ontwik kelt door de studie van "Chado", de Weg van de Thee. De groene poeder thee die gebruikt wordt bij een theece remonie is in de 12e eeuw in Japan geïn troduceerd door Zen monniken bij te rugkeer van hun studie in China. Zij ge bruikten de thee als een stimulerend middel voor studie en meditatie en te vens als geneesmiddel. Sen Rikyu (1522-1591), een beroemd theemeester in de 16e eeuw heeft de theeceremonie gemaakt tot een levens; stijl. Na 400 jaar is vandaag nog steeds de invloed van Sen Rikyu merkbaar. Dichtbij het Keizerlijk Paleis in Kyoto vindt men het Urasenke-huis met vele theekamers, opgetrokken in verschil lende stijlen. De meeste hiervan staan op de nationale monumentenlijst. In deze moderne tijd lijkt het absurd zo veel tijd en moeite te besteden aan" het zetten van een kop thee. Toch blijkt dat dit tegemoet komt aan het diepe verlan gen van de mens naar innerlijke rust. Bloemkunst '93 - Afscheid van de zo mer, van 4 t/m 12 september 1993. Da gelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Vol wassenen: f 7,50; kinderen en Mu- seumjaarkaarthouders f 4,50. Mu- seumjaarkaarthouders op maandag 6 september gratis toegang. Promotions. De meeste cursussen star ten in september. "We willen laten zien wat we in huis hebben. We geven informatie over alle vormen van lessen die er zijn en er wor den demonstraties gegeven. Daaraan doen onze eigen leden mee. Maar de mensen die voor het eerst komen, mo gen ook meedoen als ze dat willen. Ver der zullen we onder andere gratis me tingen verrichten van het vetpercentage van de bezoekers. Op die manier kun nen we een 'bodycompositie' maken." De instuif van Fysio Fitness Promo tions begint om 11.00 uur. Een half uur later start de eerste demonstratie aero bic conditie, om 12.45 uur gevolgd door low impact aerobic. Om 13.45 volgt een show van step aerobic en om 14.45 kunnen de mensen met eigen ogen aanschouwen wat callanetic in houdt. Ouders kunnen hun kroost mee nemen, want het echtpaar Van Leeu wen heeft voor kinderoppas gezorgd. Bij Fysio Fitness Promotions is er el ke dag bedrijvigheid. De normale ope ningstijden zijn als volgt: Maandag 9.30-11.30 en 14.00-22.00 uur; dinsdag 14.00-22.00 uur; woens dag 9.30-11.30 en 14.00-22.00 uur; donderdag 14.00-22.00 uur; vrijdag 8.30-11.30 en 14.00-22.00 uur; zater dag 9.30-12.00 uur; zondag 10.00-14.00 uur. Fysio Fitness Promotions is te vinden aan de Van Weedestraat 211 (achter GUCO) en telefonisch bereikbaar on der nummer 23106. De Bonneterie in Soest, Van Weede straat 88, start begin september a»s. we derom een zeer volledig cursus en workshopprogramma Patchwork, een basis- en gevorder den-cursus; Workshops - het stofferen van lampe- kappen; schrijf- en postmappèn; boek en stapeldoos; ringband en fotolijstje. Cursus geprepareerde (als imitatie leer) beer. Workshops - Dahlia quilt; Loca rater. Informatie hierover is verkrijgbaar in de winkel of telefonisch, tel. 12263 in Soest. De Kamers van Koophandel en Fabrie ken in Midden-Nederland, t.w. Amers foort, Hilversum, Lelystad en Utrecht, bereiden een handelscontactreis naar Turkije voor. In week 47 zal een groep van Neder landse en Britse ondernemers, in het kader van de EG-regeling genaamd Med-Interprise, in Turkije zijn en con tact leggen met vooraf geselecteerde ondernemers aldaar. Deze zakelijke ontmoetingen worden geregeld door de Kamers van Koophandel in nauwe sa menwerking met Turkse organisaties voor het midden- en kleinbedrijf. De zakelijke mogelijkheden worden niet alleen voor de Turkse markt ge zocht, maar ook voor de zuidelijke GOS-staten die via Turkse onderne mingen toegankelijk zijn. In de groep Nederlandse deelnemers is nog plaats voor enkele bedrijven. Zij kunnen kontakt opnemen met de heer A.H.M. de Bakker, Kamer van Koop handel te Amersfoort, tel. 033-61 29 64. China ontwikkelt zich stormachtig. De industrie bloeit op en de koopkracht neemt toe. Dat betekent interessante mogelijkheden voor Nederlandse im porteurs en voor exporteurs van vooral produktiemiddelen en grondstoffen. De toegankelijkheid van de Chinese markt laat nog wel eens te wensen over, tenzij men haar via Hong Kong bena dert. Daar ligt het eigenlijke 'regelcen- trum' dat de geld- en goederenstromen naar en uit China beheerst. In Hong Kong dient men dus kontakten te leg gen. Op 20 september a.s. zal mr. J. Fan, ma- naging partner van een groot accoun tants- en consultancy-bureau te Hong Kong, in Amersfoort zijn. Tijdens een lunchbij eenkomst zal hij direkt toepas bare kennis overdragen aan onderne mers met plannen richting China. Die zijn welkom van 12.00 tot 14.00 uur in het Berghotel te Amersfoort, waar de Kamer van Koophandel voor Eemland, de ING Bank Amersfoort en het accountantskantoor Crop, de Kleu- ver Co, Amersfoort, de gastheren zullen zijn. De ING Bank zal haar kan toren in Hong Kong en China introdu ceren. Men is welkom vanaf 11.30 uur en na afloop is het mogelijk in een per soonlijk gesprek met de inleiders van gedachten te wisselen. Aanmelding en informatie: A.H.M. de Bakker, Kamer van Koophandel Amersfoort, tel. 033-612964. Het team Kinderhulp Tsjernobyl onderneemt op donderdag 16 sep tember opnieuw een reis naar het gebied van Tsjernobyl in Wit-Rus- land. Met het oog daarop wordt er op zaterdag 4 september weer een boodschappen-actie gehouden bij de supermarkten C-1000 (Zuid promenade) en Gemar (Parallel- weg). De ramp met de kerncentrale maakt nog altijd veel slachtoffers, vooral on der kinderen. Het team wil op deze reis ongeveer 800 kinderen bezoeken, die zijn ondergebracht in vier internaten, en een aantal gezinnen. Hun situatie is uitzichtloos. Het team wil de kinderen weer een beetje hoop bieden en voor zien in een aantal eerste levensbehoef ten. De klanten van de supermarkten wordt gevraagd één of meer boodschappen in te leveren bij de medewerkers van het téam. Het gaat om zaken als vitamine C, speelgoed, melkpoeder, bloem, rijst, suiker, cacao, koffie, thee, broodbeleg, macaroni, spaghetti, tandpasta, tan denborstels, boter in blik, kaas, vlees in blik, snoep, chocolade, wasmiddelen, zeep, hygiënisch verband, pleisters en verbandmiddelen. Op donderdag 16 september vertrek ken Heine en Hielkje Tolsma uit Soest naar Wit-Rusland. Ze gaan met een be stelbus plus aanhanger, beschikbaar ge steld door directeur J.J. Koole van BSK in Soest. Bij het vullen van de bus zijn ook zaken welkom als (overtollige) kin derkleding (speciaal voor de winter), winterschoenen, speelgoed. Voedsel pakketten worden bezorgd bij behoefti ge gezinnen. Informatie: Team Kinderhulp Tsjerno byl, Eikenlaan 12, tel. 23392. LOODGIETERS^ DEJJVANBETERK Voorwaarden: U koopt of huurt een ATAG c.v.-ketel. U ontvangt uw geld terug bij vervanging na 15 jaar. U laat tot de vervanging het onderhoud door ons uitvoeren. Deze aanbieding geldt niet voor lease-contracten. Deze aktie geldt van 1 september 1993 t/m 30 maart 1994. Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 "U heeft het er al vaker over ge had; samen op dansles. Tijdens een feestje niet langer blijven zit ten, maar iemand ten dans vragen of gevraagd worden. Tot nu toe is het er niet van gekomen. Of het is alang geleden dat u zelf dansles had. U bent druk, heeft gewoon drempelvrees of u vraagt zich af of het wel wat voor u is en of u niet voorschut staat op de dansvloer". Met deze woorden probeert het echt paar Nico en Anja van Mourik van het naar hen genoemde Baarnse danscen trum dezer dagen te wijzen op het nieu we dansseizoen. "We hebben intussen al zoveel ervaring opgedaan met onze danscursussen dat we weten wat onze cursisten beweegt", verklaart Nico van Mourik. "Veel mensen hebben echt drempel vrees, maar als ze een keer bij ons bin nen zijn geweest en de eerste passen hebben gezet, zien ze dat het allemaal wel meevalt, dat wij ook maar hele ge wone mensen zijn en dat er veel andere mensen op dansles komen die er net zo voorstaan als zij." Nico van Mourik (hij is volledig gediplomeerd dansleraar en aangesloten bij de Nederlandse Bond van Dansleraren) legt dan ook de na druk bij het stapje voor stapje aanleren van verschillende dansen. "We vinden het belangrijk dat onze cur sisten al snel goed uit de voeten kunnen. Binnen de kortste keren hebben de mensen de basispassen van de belang rijkste dansen onder de knie: de quick- step, Engelse wals, tango, cha-cha-cha, jive en rumba. In de praktijk blijkt dat mensen de ene dans leuker vinden dan de andere, maar dat wil gedurende een dansseizoen wel eens wisselen. We vin den het belangrijk dat mensen op pro- 10 jaar 'Overhees': Kinderdraaimolen en wonderboom Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het winkelcentrum "Over hees" (Tamboerijn) wordt op zaterdag 4 september de eerste van een reeks feestelijke activiteiten georganiseerd. Tussen 11.00 en 15.00 uur staat er in het winkelcentrum een kinderdraaimo len, waar kinderen van 4 tot 10 jaar gra tis een ritje kunnen maken. Verder is er de hele dag een draaiorgel dat gezellige muziek speelt. Op woensdag 8 september is de volgen de activiteit: tussen 13.00 en 16.00 uur groeit er in het winkelcentrum een won derboom, waaruit voor alle kinderen (en misschien ook wel voor grote men sen) gratis limonade komt! Een vrolijke clown zorgt ervoor dat iedereen aan zijn trekken komt. Van 4 tot 11 september organise ren de Baarnse winkeliers een "sprookjesweek", die onze buur gemeente tijdelijk een bijzonder karakter geeft. De Efteling is in de komende dagen volop present in Baarn. Dat is zeker ook het geval bij de firma Veerkamp, de bekende beddenspe ciaalzaak (maar ook textiel en lingerie) aan de Baarnse Laanstraat 91. In de etalage zijn daar nu al diverse sprook jesfiguren te bewonderen, zoals de fa milie Laaf en Sneeuwwitje, die verge zeld wordt door vier van de zeven dwer gen. De Schone Slaapster heeft zich neergevlijd in een droombed van Veer kamp, waarin het buitengewoon lekker slapen is! De hele Efteling kan natuurlijk niet naar Baarn komen, maar wie in de ko mende dagen een kijkje neemt bij Veer kamp maakt wel kans op een dagje uit naar het beroemde sprookjespark bij het Brabantse Kaatsheuvel. Bij beste ding van minimaal 25 gulden ontvangt men een formulier, waarmee men kan meedingen naar de Efteling-toegangs- kaarten die de tirma Veerkamp gratis ter beschikking stelt. De hoofdprijs bestaat uit vier toegangs kaarten en er zijn twee troostprijzen van elk twee toegangskaarten. De actie loopt tot en met zaterdag 11 september en de toegangskaarten zijn geldig tot en Foto: Aldo Allessie met zonuag zt oktooer. Een bezoek aan de beddenspeciaalzaak is de ko mende week dan ook beslist de moeite waard. fessionele wijze dansles krijgen en dat mensen zich hier bij ons op hun gemak voelen." Deze twee elementen buit Danscen trum Van Mourik dan ook goed uit, sa mengevat in de kernwoorden 'kwaliteit en gezelligheid'. Anja en Nico van Mourik merken dat het ruime en grote vloeroppervlak van hun danscentrum en de vele zitjes er omheen mensen niet zo'n benauwd gevoel geven. "Er is vol op ruimte om te dansen en om tussen door contacten te leggen met medecur sisten", aldus Nico van Mourik. Zijn partner Anja benadrukt: "Eén avond dansles in de week moet voor de men sen een avondje uit zijn." Een danscursus bij Danscentrum Van Mourik duurt van eind september tot begin mei en bestaat uit 28 lessen. Deze worden steeds gehouden op een vaste avond in de week. Aan het eind van het dansseizoen is er voor de liefhebbers een 'danstest'. Naast de vaste dans avond biedt Danscentrum Van Mourik ook een keur aan andere activiteiten waar cursisten die de smaak te pakken hebben gekregen de ^zojuist aangeleer de danspassen in praktijk kunnen bren gen. Open Huis Op alle dinsdag- en vrijdagavonden in de maand september houden Nico en Anja van Mourik van acht tot tien uur 's avonds open huis op hun adres Lt. Gen. Van Heutszlaan 10 in Baarn. Be langstellenden kunnen dan de danszaal belajken en zich oriënteren op een vaste dansavond. Nico van Mourik: "De meeste mensen die het hier van binnen hebben gezien, zijn al gauw over tuigd...". Danscentrum Van Mourik organiseert aparte cursussen voor (echt)paren en voor jongeren. Voor nadere informatie is het telefoonnummer van Danscen trum van Mourik: 02154-13319. Nico en Anja van Mourik: "Avondje uit. VL-20-PL. U kocht veel moois bij Nijhof. Maar 't paste niet in uw wagen. Geen nood. Wijhof helpt. Snel, veilig en voordelig. Met hypermoderne vrachtwagens die uw bestelling schokvrij vervoeren. Altijd binnen een week staan wij met uw spullen op de stoep, meestal reeds na enkele dagen. Trrrring. "Nijhof'. Is dat service? Wat u zegt: "Typisch Nijhof'. NUH0 Minervaweg 3, 3741 GR Baarn, telefoon 02154-16246.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9