m bank R.OUD Vernuur V0EIENVEGENÜ 1 handel i sentati Kantoor- legevens m aarmode Ans viert tienjarig bestaan ui Smitshof zoekt nog Soester ondernemers Firma Van Huissteden in nieuwe 'Bewoners vergeven D66 niet zomaar' NAJAARS MODESHOW Wie durft de kikker met de gouden bal bij Glass te kussen? I OPINIE i PAGÏN/w WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 'Het is hier altijd zo gezellig srecht voor een zo grot; lukten en -diensten, da euit te maken. Maar du daar niet De oplossing ed opgeleide adviseur! ft ABN AMRO een unie t leven geroepen. In ee elijke wijze vrijwel h_ ald. Cliënten kunnen 0| en inzicht een keuzi en informeren door eei Team-spirit Twee winkelunits beschikbaar Sty *r< Koninginnelaan 22 3762 DE Soestdijk Tel.: 02155 - 25996 SOPHIA VAN AMERSFOORT nodigt u uit voor de Sprookjesweek in Baarn Helderziende op Paso-bijeenkomst Gestolen auto in Soest gevonden Vrouw (69) loopt beenfractuur op b co co Geheel herbouwd pand aan de Van Weedestraat geopend flb£ T Aanbieding fUMSHOPP\NG BIJ Laat niets te Woonwensen over Reactie op uitlatingen van Loet Jansen (D66) es, gerangschikt per produktgroep] I •rb<;rgsestraat 54 (Rayonkantoor)! js 313760 AA Soest £155-1 9944 '2155-2 5424 ngs tijden: lag t/m vrijdag tot 17.00 uur doorlopend 00 uur. reg8 s 470, 3760 AL Soest J15S- 1 82 64 2155 - 2 59 54 Jgstijden: pvan 13.00 tot 16.00 uur g t/m vrijdag X) tot 16.00 uur. tedestraat 97 13010,3760 DA Soest J55-102 04 155 -239 43 Wt/m vrijdag 0 tot 16.00 uur. Met een feestelijke receptie in Darthuizen is maandagavond j.l. iet tienjarig bestaan gevierd van iaarmode Ans, de bekende kap salon aan de Koninginnelaan 22. Veel trouwe klanten kwamen Ans Ros en haar medewerksters felici teren met het jubileum. pe dames- en herenkapsalon van Ans Ros, die tien jaar geleden vanuit [Utrecht in Soest voor zichzelf begon, (staat hoog aangeschreven. Dat heeft (natuurlijk in de eerste plaats te maken [met het feit dat Ans en haar tien mede- [werksters uitstekende kappers zijn, naar vooral ook met de plezierige sfeer in de zaak. "Er heerst een prettige sfeer, de stemming is altijd prima," aldus de jubilaris. "Dat is eigenlijk het allerbe langrijkste." Het begrip klantvriendelijk staat bij de tienjarige kapsalon voorop. Ook de klanten erkennen dat. "Het is hier altijd zo gezellig, horen we vaak. De meeste klanten komen al heel lang, en dat heeft natuurlijk heel veel te maken met de manier waarop je de mensen tegemoet- treedt." Het enige wat nog ontbreekt is een bar, denkt Ans, "maar dan krijg ik ze niet meer weg..." Ans Ros is de eerste om te onderstrepen dat ze veel te danken heeft aan haar me dewerksters: "Ik heb het niet alleen ge daan. In dat opzicht zwaait ze ook alle lof toe aan Dorreth, Saskia, Diana, Ma- rianne, Ineke, Annemarie, Bianca, Mo nique, Patricia en Linda, van wie Dor reth even apart genoemd mag worden omdat Ans tien jaar geleden al met haar begon. "We hebben samen heel veel meegemaakt. In de drukte van de be gintijd schoot het eten er soms bij in, bij voorbeeld op koopavond," aldus Ans. Het succes van de drukke kapsalon is voor een belangrijk deel te danken aan de "team-spirit", want de onderlinge verstandhouding van Ans en haar me dewerksters is uitstekend, ook na werk tijd. Van tijd tot tijd gaan ze ook geza menlijk op stap. Dat kan variëren van een gezellig etentje tot een paar dagen naar de wintersport. Ans Ros - onlangs nog uitgeroepen tot "baas van de dag "en "baas van de week - geflankeerd door haar tien medewerk sters. Foto: Elger Geessinck. Deskundigheid is in het kappersvak een eerste vereiste. Daarom stopt het team van Haarmode Ans ook veel tijd en energie in cursussen en seminars. Zo'n twee maal per jaar wordt bijvoorbeeld een bezoek gebracht aan Londen, waar de internationale kappersbeurs "Sa lon" wordt bekeken of een kijkje geno men bij het World Hair Dressing Con- gress. Daar worden de nieuwste trends op kappersgebied gepresenteerd en de medewerksters van Haarmode Ans Ia- ten zich die kans niet ontnemen. De kapsalon is inmiddels al weer enkele jaren gevestigd aan de Koninginnelaan 22. Ans begon de zaak een paar meter verderop, op nummer 22, en bij de ver huizing werd de kapsalon een stuk gro ter. Er zijn nu elf "werkplekken" met al le voorzieningen voor een plezierige behandeling van de klant, die als het even kan ook zonder afspraak geholpen wordt. In de afgelopen maanden is de planvorming rond het winkelcen trum De Smitshof te Soest door de betrokkenen met instemming ont vangen. Momenteel wordt de hand gelegd aan de laatste fase van de voorbereiding. Het winkelcentrum wordt voor zowel de consument als de detaillist aantrek kelijker. Het eigentijdse aanzicht wordt versterkt door de nieuwe luifel, het in richtingsplan van de omgeving van het centrum en de uniforme reklame-uit- straling. Met de wensen van de omwo nenden en de ondernemers is rekening gehouden. In het kader van de branchesamenstel ling wordt overleg gevoerd met de ge meente, de winkeliersvereniging en de vertegenwoordiger van de eigenaar, Zadelvast Beheer. Graag wordt ook aan Soester ondernemers de gelegen heid geboden de interesse voor een winkelunit kenbaar te maken. Een tweetal winkelunits is voor verhuur be schikbaar. Voor nadere informatie kan men kontakt opnemen met G.J. Nijen- huis van Zadelvast Beheer B.V. te Een "artist's impression" van het ver nieuwde winkelcentrum. Utrecht, tel. 030 - 33 24 14. Op basis van de huidige bouwplanning zal de uitbreiding van De Smitshof vóór de zomer van 1994 zijn gerealiseerd. IN - WEAR PART TWO P.T.A. MARC O POLO CLAIRE RAVENS GARDEUR MONIQUE BROUNS op vrijdag 17 september a.s. om 10.30 - 14.30 en 19.30 uur en zaterdag 18 september a.s. om 11.00 en 14.30 uur. Kaarten a f. 7,50 kunt u telefonisch reserveren 02155-25996 Glass, de mooie winkel aan de 'Laanstraat 41A in Baarn, doet volop mee aan de Sprookjesweek die de winkeliersvereniging in ons buurdorp organiseert. Speciaal voor de kinderen is er een heuse sprookjeswedstrijd met leuke prij zen. Assepoester, de Gelaarsde Kat, Doornroosje, Zwaan-kleef-aan, Klein Duimpje, Hans en Grietje - ze zijn deze week allemaal te bewonderen in Baarn. Maar bij Glass, de exclusieve cadeau winkel in glas en kristal, staat het be kende sprookje van "De kikker en de gouden bal" centraal. Het prinsesje heeft haar lievelingsbal in de hofvijver laten vallen, en ojee, ze krijgt hem alleen terug van die "vieze" kikker als ze hem een kusje geeft! Wie durft, samen met het prinsesje, de kik ker te kussen om haar de gouden bal te rug te geven? Misschien ontmoet ze dan ook de prins van haar dromen nog... Vrijdag en zaterdag vanaf 11.00 uur is het prinsesje zélf bij Glass aanwezig om met hulp van de kinderen haar gouden bal terug te krijgen. Daarnaast heeft Glass nog een extra feestelijke verras sing: in de etalages zijn naast "De kik ker en de gouden bal" nóg twee beken de sprookjes uitgebeeld. Wie ook die sprookjes goed heeft geraden en het juiste gewicht van de (marsepeinen) kikker op de rand van de vijver weet, maakt kans op een leuke prijs. De antwoorden moeten worden inge vuld op het formulier dat bij Glass (naast Blokker) verkrijgbaar is en voor zaterdag 11 september om 17.00 uur ook daar worden ingeleverd. PASO organiseert op woesndag 15 september een avond met helderziende waarnemingen door J. Voorthuizen. Aan de hand van meegebrachte voor werpen geeft hij boodschappen door voor/over de eigenaars of iemand in hun omgeving, waarvan de inhoud be trekking heeft op actuele problemen en ontwikkelingen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Vriendschap, Nachte- gaalweg 8A. Aanvang: 20.00 uur. En tree: f 6,50. Inlichtingen in Soest: tel. 16777 (na 18.00 uur). Een inwoner van Den Dolder werd vo rige week onaangenaam verrast door diefstal van zijn auto, maar hij kan weer opgelucht ademhalen. Zijn wagen werd vrijdagmorgen op de Veenbesstraat in Soest teruggevonden. Op de Laanstraat heeft een 69-jarige vrouw uit Soest vrijdagmorgen een fractuur aan haar linker been opgelo pen. Dat gebeurde toen ze omstreeks half elf bij een voetgangersoversteek plaats de rijbaan overstak. Ze werd ge schept door een auto die werd bestuurd door een veertig-jarige man. De vróuw werd naar Medisch Centrum Molen- dael gebracht. Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en LsshS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b *5 SS*** Na meer dan een half jaar afbre ken, herbouwen en opnieuw in richten, heeft Van Huissteden maandag het geheel nieuwe pand aan de Van Weedestraat geopend. De zaak voor naaimachines en fournituren is, na een tijdelijke uit vlucht naar een etage boven De Ster, weer op het vertrouwde stek je te vinden. De winkel is niet alleen moderner, maai ook fraaier geworden. De artikelen, ook al modern en fraai, staan overzich telijk opgesteld in de schappen en dat maakt het de klant een stuk gemakkelij ker. Van Huissteden heeft alle soorten naai machines in huis. Met veel of minder mogelijkheden, van uiteenlopende merken en In alle prijsklassen. Iedereen die een naaimachine bij Van Huisste den koopt, krijgt een gratis instructie les, zodat de klant thuis uit de voeten kan. Voor de les wordt een afspraak met de betreffende klant in de winkel gemaakt. Ook de breimachines en de aan popula riteit winnende Lockmachines zijn in ruime keuze voorradig. De Lockmachi nes vormen als het ware een verleng stuk van de naaimachine. Met behulp van die apparaten kunnen professione lere resultaten worden geboekt. In verband met de feestelijke herope ning heeft Van Huissteden een ope ningsaanbieding. Wie een nieuwe An ker, type 1100 XLE, aanschaft, kan zijn oude naaimachine inruilen. Van Huis steden geeft daar driehonderd gulden Overzichtelijk, modern en fraai. Dat is het interieur van het nieuwe pand van Van Huissteden. voor terug, zodat voor de nieuwe ma chine niet 899, maar slechts 599 gulden hoeft te worden betaald. Overigens kan elke koper bij Van Huissteden deze week een leuke attentie tegemoet zien. Mensen die hun naaimachine willen la ten repareren, kunnen hun machine bij Van Huissteden brengen. De reparaties worden in Amersfoort, waar twee van de tien filialen zijn gevestigd, uitge voerd, maar de machines kunnen uit eindelijk weer in de zaak aan de Van Weedestraat worden opgehaald. Na tuurlijk kan men daar ook terecht voor allerlei fournituren. Nieuw in die col lectie zijn knopen, gespen, ritsen en ap plicaties. Nu de herfst voor de deur staat, roept u het wel honderd keer per dag: "Veegje voeten!!" Dat hoeft niet meer. Want nu zijn er de grappige schoenvegers in de vorm van egels, spinnen, schildpadden en beren. De huisgenoten vergeten het nooit meer. En gewone deurmatten? Die hebben we ook. in alle tinten en tegen bodemprijzen. En deurstoppen ("nooit meer met de deuren slaan!"). Kom gauw kijken. Bij Nijhof staat de deur wagenwijd voor u open. NUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. Met aandacht hebben wij het arti kel van de heer Loet Jansen in de Soester Courant van 1 september gelezen. De heer Jansen hebben wij leren kennen als een aardige man en het staat hem te prijzen, dat hij opkomt voor z'n partijge noot mevrouw Swinkels. Maar meer dan de mening van één kie zer, de heer Jansen zelf, is z'n be toog niet. In de Eikenlaan en omgeving had men wethouder Swinkels het liefst al veel eerder de rode kaart willen tonen, niet eens zo zeer omdat zij onze wensen niet honoreerde, maar vooral voor de ma nier waarop alles rond het busplan is ge beurd, namelijk kosten wat het kost, het gemeentebusplan er doordrammen. Op het moment dat bewoners op 10 ok tober 1992 aan de bel trokken met be zwaren en suggesties waren zij nog zo naïef te geloven dat men bij het ge meentebestuur, dat er toch voor de in woners is en niet andersom, onze sug gesties voor een alternatieve locatie voor een busstation serieus zouden ne men en met dezelfde aandacht zou be hartigen als hun eigen plannen. Daar om volstonden zij met een eenvoudig schetsje dat echter zo duidelijk was, dat zelfs bij de meest middelmatige teke naar geen misverstanden over de be doeling kon ontstaan. Op de locatie hoek Bosstraat./Nieuwe- weg was gekozen voor een busbaan pal naast de Koningsweg, waardoor de be langrijkste reizigers-aanvoer vanuit Overhees, vooral in de ochtendspits, veel minder afhankelijk zou zijn van de optredende filevertragingen en daar door veel beter op tijd voor de trein kon zijn clan ooit op de Eikenlaan. Tevens was op de schets duidelijk aan gegeven dat de aanwezige houtwal tus sen de Bosstraat en het busstation geïn tensiveerd moest worden met groen- blijvende heesters om de vier gezinnen in de directe nabijheid niet datgene aan te doen wat de tien gezinnen in de Ei kenlaan ook niet wilden. Ook hadden zij, zoals overal elders de gewoonste zaak van de wereld, aan een tunneltje gedacht om de oversteek te omzeilen. Hierdoor zou een royaal busstation ontstaan, gunstiger dan in heel wat ge meenten in de omgeving. De Eikenlaan kon dan blijven zoals die in 30 jaar van zijn bestaan in die vorm op natuurlijke wijze was gegroeid en er zou geen kapi taalvernietiging hoeven plaats te vin den. Tot verbazing en ergernis bleek de ge meente op de inspraakavond het alter natief van bewoners zodanig nadelig gewijzigd te hebben en rondgestuurd dat alleen maar sprake kon zijn van bo ze opzet. Met een busbaan dwars door het onlangs aangelegde park en zonder de genoemde voordelen, zodanig dat ook nog enkele oude eiken van een mooie laan moesten worden gekapt. En met zo waar een in/uitrit naar dè Bos straat en de suggestie om een bus over deze straat te laten rijden. Vervolgens werd een groot aantal Bosstraat-bewo ners uitgenodigd voor de inspraak avond. De uitslag was duidelijk, de be zwaren van de Bosstraatbewoners te gen het alternatief werden gegrond ver klaard en de bezwaren van de Eiken laanbewoners tegen het gemeenteplan ongegrond. Zoiets heet binnen de raad zaal een politiek spelletje maar buiten de raadzaal een smerige streek. Het to nen van de rode kaart zou dus zeker op zijn plaats geweest zijn. Om de woorden van de heer Jansen te gebruiken: De bewoners zullen D66 deze behandeling niet zo maar verge ven, temeer daar uitgerekend de Eiken laan ook nog werd uitgekozen om met veel bla bla en aanwezigheid van minis ter Maij-Weggen het busplan te starten. Het getuigt van een minachting voor de kiezers waardoor deze nu sterk het ge woel hebben dat de ambities van deze wethouder omgekeerd evenredig zijn aan haar kwaliteiten, ook al omdat niet de verwezelijking van de plannen maat gevend is voor succes maar wat ervan terecht komt. Eén van de protesteren den tegen de Eikenlaan locatie waagde in een bezwaar te schrijven dat niet voor de Bosstraat werd gekozen omdat er vriendjes politiek in het spel was, maar de gemeente stelde dat de Bosstraat lo catie alleen afgewezen was om ver keerstechnische redenen. De bewoners hebben steeds gezegd dat er mogelijk genoeg ruimte is voor een busstation op de Eikenlaan doch dat er voor het overige verkeer onvoldoende ruimte overblijft, dat voor het meren deel van de busreizigers het NS station als overstappunt niet nodig is, dat het om een proef gaat, dat de investering onnodig hoog is en dat het woonmilieu wordt verpest. Welnu het woonmilieu is verpest, de diesel- en benzinestank en het lawaai is toegenomen, de investe ringen zijn zo hoog dat de verbreding van de spoorweg-overgang niet door gaat en de ruimte is zodanig dat de grote bussen vanuit de Eikenlaan de Ossen- damweg slechts kunnen bereiken door ruim over de linker rijbaan te rijden om dat anders de bocht niet genomen kan worden zonder over de trottoirband te rijden. Omdat bij de voor de bus noodzakelijke verkeerslichten de bussen privileges hebben is het kruispunt uiterst onlo gisch en dus verwarrend geworden voor de andere weggebruikers. En die doen dan ook maar wat, ook al omdat zij bij drukte geen tijd hebben om het woud van verkeersborden te lezen. Dan nog de fietsenstalling die vlak bij de overweg zonder Ahob is geplaatst. Van een model dat het mogelijk goed zou doen op een modern stadsplein maar hier zeker niet. Met het hoge dak dat meer dan een meter boven de fiets- zadels uittorend en de open zijde naar het zuidwesten gericht waar de wind en regen vandaan komt, geeft de nieuwe stalling geen enkele beschutting. Met slechts 36 plaatsen is deze aanwinst een druppel op de gloeiende plaat voor het aantal fietsers dat vanuit het westen naar het station komt. Het gevolg is dat er elke werkdag, ondanks een zestal verkeers- en waarschuwingsborden, dagelijks circa 30 tot 40 fietsen op en naast het trottoir gedrapeerd worden. De verbreding van de overweg wordt te duur en gaat niet door, de fietsers en voetgangers hebben nog steeds proble men om veilig het kruispunt te passe ren, de bussen hebben voorrang en trekken met moeite en gassen uitsto tend door de bocht en het doorgaande verkeer staat overdag circa 60 keer per uur voor rood licht. Waarvoor?? Tot driemaal toe hebben bewoners be toogd dat zo'n busplan alleen kans van slagen heeft als het werkelijk in een be hoefte voorziet en dan ook snel aan slaat. Bewoners vragen zich echter elk half uur opnieuw af welke belastingen en heffingen er straks omhoog zullen gaan om deze onderbezetting te bekos tigen. Het is een complete aanfluiting, want alleen lijn 70 heeft als hoofdlijn recht van bestaan. De expert van CN, dhr. Saher, en de vervoerskundige dhr. Vossenstein van de gemeente kunnen wel roepen dat tijd nodig is om te wen nen, maar dan vragen wij ons af waarom ook nu weer zo'n fors bedrag aan recla me wordt besteed. Vooral het overstap pen van bus naar trein en andersom, waarvoor juist de Eikenlaan moest wor den geruïneerd, stelt helemaal niets voor. Wellicht gaat er een aantal OV- j aarkaarthouders nu met de bus naar de trein i.p.v. op de fiets, dat kost hun toch niets en daarbij het voordeel dat de fiets niet wordt gestolen. Deze reizigers tel len echter niet mee voor vermindering van de gemeentesubsidie aan CN. Maar als men zuiniger wil, kan men be ter van lijn 74 en 71 een uurdienst ma ken, te rijden door één bus om en om en van 73 een tweeuur dienst overdag en zodanig dat er niet twee bussen tegelijk voor nodig zijn. Zo worden de helft van de kosten bespaard want het is wel dui delijk dat er bitter weinig mensen in Soest zijn die binnen een kwartier kris kras door Soest willen, laat staan elk half uur. Ook wordt tegen de afspraak in, als de bussen staan te wachten, de motor dikwijls niet afgezet. Ook wordt twee tot drie keer per dag een chauffeur afgelost wat nota bene geschiedt met een oude bus van 12 meter lang die overal waar het niet mag, wordt neerge zet. Door al de ergernis zijn er vele die straks tijdens de gemeenteraadsverkie zing niet meer willen stemmen. Mensen stem wel!.' maar denk aan de partijen die werkelijk iets voor de burgers doen. Dat ligt vaak totaal anders dan bij de landsverkiezingen. Weet wél wanneer u niet stemt dit altijd in het belang is van de grootste partij. Dat is hier de partij die de coalitie kennelijk belangrijker vond dan de mening van hun kiezers, en wij vinden dat D66 in Soest in het colle ge lang zo goed niet is als mijnheer van Mierlo oppositie kan voeren in Den Haag. Derhalve, veel kiezers delen niet de mening van de heer Jansen dat deze milieu en verkeer wethouder onver- Tenslotte voor de reclamemakers van de busdiensten: Soest-Laren met de fiets gaat sneller! A.P. v.d. Hoek

Soester Courant | 1993 | | pagina 11