loest sneeuwt in tweede helft onder Drie rode kaarten voor SEC-zondag Ervaren De Groot onder twaalf uur 'Marathon-men' bij AV Pijnenburg I [Eenheid in ploeg WZ'49 Invaller Westra redt Hees SEC houdt speelkwartier 1 SOESTER COURANT PAGINA 13 rechnisch overwicht compenseert gebrek aan mentaliteit niet tegen NVC'89 E RICHTING VOETBAL zondag BVC straft opdringerige Soesters af: 4-1 NVC (zat) stelt Van Dorresteijn als trainer aan Voetbalsters van WZ'49 afgedroogd Optimisme na remise met Argon Gelijkmaker valt in laatste minuut Voorsprong (2-0) in 17 minuten kwijt: 2-3 Soesters volstaan loodzware beproeving van Almere TRIATHLON Vijftien atleten lopen en lopen voor klassieker in Eindhoven ATLETIEK Van Brummelen in de wolken Vijf marathons in elf maanden voor Jaap van den Berg Pijnenburgcross niet op 3, maar op 31 oktober I I' EN AVONDOPLEID1NGEN: 3werk(st)er 3gement-assistent(e) ommercieel medewerk(st)er officer Iministratief medewerk(st)er fsadministratie loon- en salarisadministratie iment-cursussen s van ervaren atleten. Iaster Control afe schoen met carbon/rubberen L. 02155-13473 piek Schinkel werd in 'de catacomben van bet Soest-stadion' gecomple menteerd door NVC-trainer Guus Griët en een aantal van diens volge- jngen. "Je hebt een fijne ploeg hoor." De Diemenaar kocht er niets voor, want hij stond met lege handen. Yoetbaltechnisch is de blauwwitte for- uatie vele malen beter dan de Naarden Vesting Combinatie 1989. Het ewijs daarvoor werd in de eerste helft overduidelijk bewezen. Maar op et moment dat NVC'89 de beuk erin gooide, sneeuwde Soest volledig ïider. De voorsprong van 1-0 verdween in de tachtigste en 82ste minuut Üs sneeuw voor de zon: 1-2. pest verloor in de eerste drie kwartier fegenoeg geen persoonlijk duel, had steeds een aanspeelpunt én de alleen- ^erschappij op het middenveld. VC'89 modderde maar wat aan, kon .1 niet kwijt door de korte mandek- fting en leverde de bal voortdurend bin den een mum van tijd in. Geen combi natie lukte bij Naarden/Vesting, best kreeg een handvol kansen, terwijl pelman Robert Hagen zich geen mo- ■ent zorgen hoefde te maken. Bij Soest fchoven spelers in, werd het veld breed jphouden en werd er af en toe een staal tje techniek geëtaleerd. Bij NVC stapel- pen de foute passes zich opeen. Dat de niprematie slechts in één doelpunt »erd uitgedrukt (Michiel van der Hoe- jen na aangeven van Jeroen van Vee- endaal), Was het enige minpuntje aan Koester zijde en zou de ploeg ook duur jtomen te staan. Efficiënter Vant zoals zo vaak, kwam Soest menta- 'liteit te kort. NVC'89 tapte na de jpeech in de kleedkamer uit een ander gaatje en ging op werklust verder. Schinkel constateerde dat zijn ploeg liet in staat was over te schakelen op nder voetbal. "Dat zullen ze toch moe ien leren. Dan maar wat minder mooi loetbal voor het publiek, maar wel effi ciënter voor het resultaat. In de eerste nelft kwamen de middenvelders van }lVC niet aan de bak, maar in de twee- Be helft werden ze niet kort gedekt. Op ten gegeven moment lukte ook alles bij Bie gasten." Dat had tot gevolg dat NVC'89 steeds S/erder in de richting van Hagen kwam. De persoonlijke duels (Schinkel: "Die izijn de basis voor het resultaat") werden yeelal in het voordeel van de gasten be- felist en met name Persey Cabrera werd een plaag voor de Soesters. Het gevaar ontstond meestal als hij in een aanval werd betrokken. Zoals bijvoorbeeld in de tachtigste minuut, toen de bal tot tweemaal toe vanaf de rechter kant naar het centrum werd geloodst. De Soester verdediging kreeg de bal niet weg en uiteindelijk sloot Eddy Brinkman (in de zaal actief voor DVS/Knollentuin) een kapbeweging af met een knap schot. Hagen stond niet helemaal lekker op gesteld en incasseerde de eerste treffer van dit seizoen. Twee minuten later lag nummer twee in de touwen. Uit een hoekschop kopte Cabrera de bal tegen de lat, waarna René Houter in de re bound het meest attent was. Schinkel merkte terecht op dat ook Soest nog mogelijkheden had gehad. Van der Hoeven, die in de eerste helft andermaal bewees een aanwinst te zijn, kon de hoek in de 73ste minuut uitkie zen, maar hij mikte op de reikwijdte van het voormalige Soest-lid Jan Willem van de Wint die toevallig over een snelle reflex beschikt. Het was overigens de Michiel van der Hoeven speelt zijn tegenstander uit, iets wat in de eerste helft sche- ring en inslag was. Foto: Bger Geessinck. enige snelle uitval over rechts sinds de komst van Gerard Becker. De rappe spits had Ferenc Kleinegris (net als de rest na rust onzichtbaar) na een uur ver-* vangen. Maar in plaats van dat hij zich aan de rechter zijde (waar de ruimte lag) posteerde, trok Becker steeds naar binnen. En daar kon hij niet in de diepte worden gestuurd. Daardoor was Bec ker net zoveel waard als een schietwa pen zonder munitie. Taktisch, zo erkende ook Schinkel, ont breekt het sommigen nog aan voldoen de inzicht. "Gerard moet gestuurd wor den, maar ze hebben elkaar te weinig scherp gehouden. Van jongens als René van den Deijssel, Martijn Stalenhoef en Paul van der Grift verwacht ik dat ze meer praten. Van de keeper ook, maar ook dat heb ik gemist." Wie Schinkel ook miste, was Luits Hou- kes. De verdediger was eerder in de week geblesseerd geraakt en liep de confrontatie met zijn maatje Ronald de Rooij derhalve mis. De Rooij ontving overigens al na achttien minuten een gele prent in verband met een charge op Kleinegris. Marco Brasil van NVC'89 (praten), Stalenhoef (overtreding) en Becker (idem) gingen eveneens op de bon. Onverzettelijkheid Er gebeurde meer dingen die niet door de beugel konden, maar desondanks onbestraft bleven. Rob Jaarsma trapte voor de ogen van scheidsrechter J.M. Kloosterhuis na (en mis), maar hoefde niet op het matje te komen. Hetzelfde gold voor een andere verdediger van NVC'89 die achter de rug van Kloos terhuis Peter van den Berg onderuit schopte. De onbeschofte trap was goed voor tenminste een 'wedstrijdje of vijf. De grensrechter van NVC'89 wist zich vanzelfsprekend niets te herinneren van het voorval, als hij het al gezien zou hebben. Opstootjes waren geen uitzon dering. Maar het was juist die vechtlust die NVC aan de zege hielp. Of, zoals Schinkel het zei: "De onverzettelijk heid heb ik gemist. Zoiets van, potver dorie, we gaan die punten pakken." Een slechtere start had derde klas- Iser SEC zich niet kunnen voorstel- Elen. In Iiilthoven werd - verdiend, ■maar ook geflatteerd van BVC |verloren. Nog erger was dat de for- natie van Bert Holwarda de strijd net acht man beëindigde. Drie ro de kaarten hebben natuurlijk con- jsequenties voor het verdere ver- [loop van de competitie. Rode kaarten waren er voor Ramon ■Heynen (na een half uur in de tweede ■helft) en bij de stand 4-1 ging Edwin van de Luytgaarden in de fout door een doorgebroken BVC-aanvaller buiten ■het strafschopgebied neer te leggen. Daarbij bleef het niet, want de gehele ISEC-ploeg vond de straf voor de doel- Iman veel te zwaar en maakte in woord ■en gebaar dit kenbaar aan de Zaandam- "jse scheidsrechter Kruyt. Voorstopper ■Jos Kramer die deelnam aan de discus- Isies werd het slachtoffer en kon ook in- Jrukken. Het incident speelde zich vier ■minuten voor tijd af. SEC, met de drie ex-Hees-spelers in de ■gelederen, startte niet slecht en kreeg al ■snel een kans toen rechterspits Paul Ca- Istein Heynen vond. De SEC-spits kop- [te te zacht, zodat doelman Kees van Laaren gemakkelijk kon ingrijpen. |SEC kwam vijf minuten later goed weg Itoen linkerspits Harold Grootendorst ■goed doorkwam en in volledig vrije po litie tegen de paal schoot. De strijd ging VOETBAL zaterdag gelijk op, waarbij SEC aanvallend on voldoende kracht toonde. De voorma lige Hees-spelers zullen nog ervaring moeten opdoen, maar toonden vooral in de tweede helft veel agressie en wa ren dan ook (Eric Looyssen en Castein) een aantal malen gevaarlijk. Saban Ak- sit had zich na 25 minuten op links schitterend vrijgespeeld, maar zijn hier op volgende Voorzet leverde niets op, omdat geen enkele andere aanvaller ter plekke was om het karwei af te ronden. Beter deed BVC het één minuut later, toen Eric Billaard bij een rommelige si tuatie de bal langs doelman Van de Luytgaarden kopte. SEC kwam uitste kend terug en vooral de goed spelende Mark Timmer was dichtbij de gelijkma ker toen hij hard inschoot, maar de bal buiten bereik van doelman Van Laaren zag overgaan (corner). Edwin van de Luytgaarden voorkwam vooreerst een 2-0-achterstand door goed uit te lopen waardoor de BVC-er zijn hoek ver kleind zag en in het zijnet schoot. Weer zwak uitverdedigen van de SEC-defen- sie luidde na ruim een half uur de twee de treffer in. Weer tekende Eric Billard voor de goal. Listig Na rust bleek SEC slagvaardig en een kwartier later domineerde SEC en stond BVC onder druk. Succes was er al na twee minuten toen Peter de Jong doorkopte op Aksit, die listig de bal over de Bilthovense doelman kopte. Vijf minuten later kwam SEC weer goed weg toen Van de Luytgaarden al was gepasseerd, maar Krafner op het nippertje op de doellijn redde. SEC, dat toen uitstekend speelde had de kans op 2-2 toen na 11 minuten Aksit zijn spits Heynen in stelling bracht. De SEC- schutter strandde op de doelman. SEC, dat lange tijd op de BVC-helft speelde, werd afgestraft door het op dringen. Na ruim een kwartier kom Eric Billard bij een uitbraak doorgaan en voor 3-1 zorgen. Spijtig voor SEC, want na deze treffer knapte er kennelijk iets en nadat eerst BVC-er Rene Sluik voor een forse overtreding slechts geel kreeg, was de scheidsrechter vijf minuten later minder lankmoedig ten opzichte van Heynen die bij natrappen op rood werd getrakteerd. Looyssen was het hiermee volledig oneens en liet dit duidelijk merken. Geel voor hem was het resul taat. Bij het vasthouden van de doorge broken Paul Castein even buiten het strafschopgebied bij een goede sco ringskans liet de heer Kruyt overigens de kaart in z'n zak. Het leverde slechts een vrije trap op. Het werd nog 4-1 voor BVC en dit betekende wisselen voor De Jong, voor wie Dennis Brons opdraaf de. VOETBAL zaterdag Cees van Dorresteijn is aangesteld als trainer van NVC-zaterdag. De nieuwe ploeg van de Soester oefenmeester komt uit in de tweede klasse van de af deling. De verbintenis tussen NVC en Van Dorresteijn is één j aar geldig. Van Dor resteijn begon zijn loopbaan als trainer bij de A—jeugd van SEC. Daarna was hij, onder meer als assistent-trainer, ac tief bij de selecties van Hees, TOV, Candia'66, Huizen, SEC-zondag en Amsvorde. Na de met 4-2 gewonnen bekerwed strijd zijn de dames van WZ'49 in het eerste competitieduel afgedroogd. Pechvogels liet geen spaan heel van de ploeg: 7-0. WZ'49 begon niet slecht, maar zakte na een kwartier terug. Daarvan profi teerde Pechvogels. Halverwege be droeg de voorsprong al 4-0. Niettemin kreeg WZ'49, waarbij Nel Renes (beenblessure) en Marga Niemeijer werden gewisseld, kansen. Die bleven evenwel onbenut. Pechvogels was slagvaardiger en scoorde nog driemaal. [Vooraf werd bij WZ'49 enigszins r bezorgd tegen het duel tegen Ar- tgon aangekeken. Immers, Argon Iwas vorig jaar in de slotminuten |van de competitie het kampiq^n- f schap misgelopen en in de ouver- l- ture van vorig seizoen moest WZ'49 met 3-1 het onderspit 1 delven. [Achteraf werd er tegen de 1-1 eind- stand anders aangekeken. WZ'49 was I gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd de betere ploeg geweest en had door een strafschop van Ton Wolf- sen zelfs nog de volle winst kunnen pak- ken. Wolfsen miste. Trainer Sjirk Bajema had voor zijn eer- ste competitiewedstrijd een in vergelij king met vorig seizoen gewijzigd team het veld ingestuurd. Frank Baars (ex- SO Soest) stond in de spits en de gehele verdediging was anders. Deze bestond uit Marcel de Graaf, Joop van Kooy, Hans Visscher en de van SEC overge komen Edwin Brouwer. Daarnaast stond de talentvolle Joep Akkerman rechts op het middenveld. In het begin van de partij hielden beide ploegen enigszins de boot af. Onwennig en bang om te verliezen, stonden zij te genover elkaar. Het duurde dan ook een minuut of twintig voor de wedstrijd los kwam. En vreemd genoeg was het WZ'49, iets de mindere in de beginfa se, dat de score opende. Zeki Kurt pro fiteerde van slecht uitverdedigen en zette Cees Jan de Vries vrij voor de kee per, die deze omspeelde en 0-1 aante kende. Daarna kwam de wedstrijd echt op gang. Argon begon in zijn voorste linie een hoger tempo te spelen en drong meer aan. Dit gaf VVZ'49 ook wat meer ruimte. Een ongelukkige overtre ding in de laatste linie van VVZ'49 le- V verde Argon ecnier een strafschop op die deze keer niet gepareerd kon wor den door Mare Brouwer: 1-1. Na rust bleek Argon zijn kruit verscho ten te hebben. VVZ'49 was de betere ploeg en creëerde ook kansen. Beste kans was voor Wolfsen toen deze vrij kon aanleggen vanaf elf meter. Even daarvoor was Kurt na een slalom door de verdediging neergehaald. Wolfsen miste echter en in het verdere verloop wist WZ'49 het net ook niet te vinden. Natuurlijk is het na deze eerste compe titieronde nog te vroeg om conclusies te trekken, maar de getoonde eenheid en werklust doet voor de toekomst alleen maar het beste hopen. In een op vijf plaatsen gewijzigde opstelling in vergelijking met het vorige seizoen heeft Hees een punt behaald in de uit-wedstrijd tegen Radiostad in Hilversum (1-1). Omdat Ewout Jansen door vakan tie verstek had moeten laten gaan, was Edwin Lazonder als verdedi ger geposteerd met Robert Scha- dee als voorstopper. In de oefenwedstrijden en de beker wedstrijd tegen Maluka Muda bleef dit duo fier overeind waardoor deze lijn werd voortgezet door trainer Teus van Kommer. Doordat Marco Hagelen ge blesseerd langs de kant bleef, kreeg Er- In een goed kwartier waren de rol len omgedraaid. SEC dat zo vol daan een kopje thee had geconsu meerd (2-0), stond zeventien mi nuten na de.hervatting met beide benen op de grond, toen OSO op 2-3 kwam. Het zou daarbij blijven. In de eerste helft speelden de Soesters de bal goed rond op de Bosstraat-West. Het spel was acceptabel en via Razzo van Dam (vrije trap) en Richard de Bruin was SEC op 2-0 gekomen. En toen gebeurde dat, waar Hendrik-Jan de Boer in de kleedkamer voor gewaar schuwd had. 'Tk vond OSO goed en ook een ploeg die zich kan oppeppen. IK wist dat OSO er flink tegenaan zou gaan en ik heb gezegd dat ze daarvoor moesten uitkijken. Ik heb ze'verteld dat ze ver van het doel af moesten en dat deden ze dus niet. Ze lieten ze komen", aldus de trainer. SEC hield een speelkwartier en was niet bij de les. Het trieste gevolg was dat SEC binnen vijf minuten de voorsprong kwijt was. OSO profiteerde tweemaal van persoonlijke fouten: 2-2. In de 62ste minuut werd de pijn voor de Soesters nog heviger, toen de gasten de derde treffer produceerden. "We kregen daarna nog wel kansen, maar die gaan er dan niet meer in. Als je zoveel weggeeft, lukt het niet meer. Dan gaat die bal er niet meer in." De Boer wees de fouten toe aan het col lectief van SEC-zaterdag. Waar hij dacht de opening van de competitie met een overwinning te versieren, daar leed SEC de eerste nederlaag. De Boer: "Het was echt een domper." win de Gier de spitspositie toegescho ven met aan zijn zijde Danny Branden burg. Hees verzuimde in de wedstrijd tegen Radiostad te voetballen en maakte het de tegenstanders te gemakkelijk. Te vaak werd de lange trap gebruikt, waar bij de bal veelal een prooi werd voor Radiostad. Danny Brandenburg ont ving bijna geen enkele bruikbare bal, waardoor de angel al uit de Hees-aan val was verdwenen. De eerste helft werd met de brilstand af gesloten, omdat beide ploegen voor de doelen niet gevaarlijk konden worden. Even na rust wisselde Hees Peter Teu- nis in voor Ewout Jansen. De wedstrijd leek al op een gelijkspel af te stevenen, toen Rob Saive halverwege de tweede helft uit een vrije trap raak kopte. Hans Uit den Boogaard bleek ander maal een betrouwbare sluitpost en ver- kwam vervolgens, dat Radiostad verder uitliep. Rein Westra werd in de ploeg gebracht en Hees speelde nu met drie spitsen. 'De Witte' bleek een gouden wissel, omdat hij in de allerlaatste mi nuut vrij voor de doelman van Radio stad geen fout maakte en de goede hoek koos: 1-1. Met deze eindstand was Hees heel gelukkig, maar de trainer en het team waren niet tevreden over het vertoonde spel. Overigens zijn Wout Blankenstijn en Peter van den Deijssel op eigen verzoek weer in de selectie op genomen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. 9Lfl Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 30 14 In de triathlon van Almere reali seerden de meest ervaren (Frank de Groot) en de meest onervaren thiathleet (Bert den Breejen) de beste tijden van de Soester deelne mers. De Groot verbeterde zijn persoonlijk record met bijna een half uur: 11.51.31. Hij was daar mee het snelste lid van triathlon- vereniging De Schieter, terwijl Bert den Breejen verraste met een tijd van 12.27.26. De zwaarste versie van de officiële triathlonafstanden eiste zaterdag al zijn tol tijdens de zwemtest over 3,8 kilome ter in het Gooimeer, waarvan het water 's morgens om 7.30 uur bij de start iets meer dan 15 graden bedroeg. Dat is te weinig voor menig afgetraind lichaam. Voor veel deelnemers kwam het einde al in een veel te vroeg stadium. Zij dien den door onderkoeling voor het einde van het zwemtraject uit het water gevist te worden. Hete douches Voor de vier Soester deelnemers was het zwemmen binnen anderhalf uur achter de rug. Ze volgden elkaar steeds op een minuut. Via hete douches en verzorging zaten alle Schieter-leden re delijk snel in het zadel voor de 180 kilo meter fietsen in het onbeschutte pol- derlandschap. De regen bleef uit, maar de wind nam sterk toe tijdens de tweede omloop van 90 kilometer. Goede ver deling van krachten was hier van groot belang, hetgeen zich later tijdens het nog te lopen traject van 42.2 kilometer zou bewijzen. De sterk fietsende Frank de Groot arri veerde zonder noemenswaardige spo ren van vermoeidheid na 5.57 uur in de wisselzone voor het lopen. Ed van Renswouw verruilde na 6.18 uur zijn fiets voor de loopschoenen. Debutant Bert den Breejen liet zich niet verleiden tot te hoge inspanningen op de fiets en rondde zijn parkoers onopvallend af in 6.25 uur. Voor Gijs van Korlaar begon de pechdag op de fiets. Een vlak voor de wedstrijd opgelopen lichte rugbles sure begon hem in de tweede helft van het fietsparkoers behoorlijk parten te spelen. Een duikeling over een overste kend kind in het zicht van de finish drukte zijn moyenne nog eens extra. Toch bleek Gijs nog een redelijke fiets- tijd van 6.33 uur te hebben verwezen lijkt. De Groot, die als eerste aan het lopen was begonnen, liep strak op een scherp schema van ca. 3.30 uur. Van begin tot eind bleef Frank zeer gelijkmatig pres teren, wat hem een mooie marathontijd van 3.40 uur opleverde, hetgeen zich weer vertaalde in een eindtijd van 11.15.31. Pit-stops Den Breejen's kwaliteiten kwamen tij dens het lopen pas goed naar voren. Zijn uitgebalanceerde bewegingsritme voorkwam elke onnodige energiever spilling, die hem ondanks een aantal pit-stops met massages toch een mara thontijd van 3.59 uur opleverde. Bert zag zijn totaaltijd na een lange ver moeiende dag op 12.27.12 afgedrukt worden. Voor Ed van Renswouw liep de dag niet helemaal volgens verwach ting. Tot en met het fietsen voldeed Ed nog aan de prognose, maar de reserves bleken al in het begin van het lopen uit geput. Aanmoedigingen en karakter waren de basis, waarop Ed zijn laatste tientallen kilometers af zou leggen. Ook Ed kon na 5.21 uur lopen het applaus van het dolenthousiaste publiek in het bomvolle gelegenheidsstadion van Al mere in ontvangst nemen: 13.35.20. Gijs van Korlaar, nauwelijks bekomen, van de schrik van zijn val, ging ondanks de rugproblemen toch op weg voor de laatste krachtproef. Met een aantal ver zorgingen wist Gijs zich te hervinden, waardoor hij zijn looptraject toch nog in 4.23 uur wist af te leggen. Zijn eindtijd werd 13.13.21. Voor ongeveer vijftien lange af standlopers van AV Pijnenburg nadert het sportieve hoogtepunt van het jaar. Op 10 oktober staan ze aan de start van de marathon van Eindhoven. Dan moet de maandenlange voorbereiding zijn vruchten afwerpen. Voordat ze be neden de rivieren afzakken, moe ten er echter nog veel kilometers worden afgelegd. Alleen op vrijdag hebben de Pijnenbur gers een vrije dag. Maar op alle andere dagen van de week dienen ze zich te houden aan de schema's die de trainers Wim van Dorresteijn en René van Zee hebben opgesteld. Twee keer in de week wordt op de baan van AV Pijnen burg aan de conditie gewerkt. Dan wer ken de atleten van de lange afstands groep drie series van drie keer 1.200 meter af. "Dat is om de snelheid erin te krijgen", legt Gerard Roest uit. De p.r.-man van de lange afstandlopers is één van de Pij nenburgers die zich zes dagen per week in het zweet werkt. "De meesten kun nen wel hardlopen, maar je moet wel conditie hebben om de marathon op verantwoorde wijze uit te lopen. Naast de trainingen lopen we elke keer twintig tot dertig kilometer. Per week leggen we honderd tot 120 kilometer af. Dat moet wel, anders sta je er straks niet." Ook in wedstrijdverband bereiden de atleten zich voor op de klassieke disci pline. Ze doen zaterdag mee aan de hal ve marathon van Amersfoort en reizen een week later af naar Winschoten om deel te nemen aan de estafette van Win schoten (tien keer tien kilometer). Af gelopen zaterdag hadden ze dertig kilo meter in de benen en er volgt nog een 'generale' over 35 kilometer. Vakanties Zelfs tijdens hun vakanties speelde de marathon van Eindhoven een rol. "Je moet ook dan je conditie onderhouden. De meèste doen dan af en toe wat duur- loopjes. Die actieve rust is belangrijk", zegt Roest die een persoonlijk record van 3 uur en 15 minuten op zijn naam heeft staan. "Dat moet eraan, maar dat is alleen maar interessant voor jezelf." Van de vijftien lopers die waarschijnlijk in Eindhoven starten, is Eef van den Brink op papier de rapste. Zijn snelste tijd van 2.29 staat nog steeds in het ver enigingsorgaan 'De Stretcher' als club record vermeld. Maar er zijn meer 'jon gens' die een acceptabele tijd kunnen neerzetten. Veteraan Harry van Brum- melen wordt in staat geacht iets van zijn record (2.40) af te knabbelen. Hetzelf de geldt voor Berend Drent en Jan van de Lee die beiden rond de 2.50 hebben gelopen. De overigen zullen naar ver wachting langer dan drie uur onderweg zijn. Wdlicht het meest opvallend in de Soester groep is Roel Hoksbergen. Hij is met 59 jaar de oudste van het stel. De overige Pijnenburgers die zich voorbe reiden op de marathon zijn: Douwe Tijsma, Paul Jansen, Wim van de Veen, Berend Drent, Dick Kamerbeek, Henk van Hal, Hans de Goede, Henk Wallet, Paul Vermey en Elly Moerman. De laatste is de enige 'marathon-woman' in het Soester gezelschap. Harry van Brummelen is in de wolken. Nu nog figuurlijk, straks letterlijk. De veteraan van AV Pijnenburg werd zondag tweede op de 10 Engelse mij len in het Belgische Brasschaat. Zijn prestatie onder de rook van Ant werpen leverde hem een vliegreis voor twee personen op. Van Brummelen werd geklokt in 56.45. Clubgenoot Dick Kamerbeek kwam eveneens in ac tie (59.44), evenals Joop van Leijen- horst (1.06.20). Jaap van den Berg heeft er in elf maanden tijd vijf marathons opzit ten. Na Kozle (2.51.31), New York (2.37.21), Parijs (2.38.37) en Praag (2.46.31) kwam hij in de Vredes- marathon van Moskou tot een tijd van 3.14.02. De eindtijd viel tegen, maar was te wijten aan de malaria- en andere noodzakelijke 'cocktail- prikken'. De voormalige triathleet (derde op de NK triathlon in de jaren tachtig en Scandinavisch kampioen op de hal ve triathlon) heeft nu in totaal twaalf marathons afgelegd. Hij hoopt de basis te hebben gelegd voor een ge slaagde aanval op zijn persoonlijk record van 2.33.36 dat hij in 1984 in Wenen vestigde. Het lid van AV Pij nenburg wil dat record in 1994 laten sneuvelen. Het scheelde slechts één cijfer (een één), maar tegelijkertijd ook 28 da gen. En dat is altijd nog vier weken. In de Soester Courant van vorige week werd gemeld dat de jaarlijkse Pijnenburgcross van AV Pijnenburg op zondag 3 oktober zou worden ge houden. De lopen over 2,5, vijf, 10, 15 en 21 kilometer vinden echter op zondag 31 oktober plaats. Start en fi nish zijn op de atletiekbaan van AV Pijnenburg op de hoek van de Wieksloterweg en De Zoom. De startschoten klinken tussen 11.30 en 12.05 uur. Het inschrijfgeld varieert van 3,50 tot 10 gulden. Voor meer informatie, tel. 18641 (Nelleke Boissevain) of 17313 (Jan Veen). De lange afstandslopers van A V Pijnenburg bereiden zich ners Wim van Dorresteijn en René van Zee leggen ze wekelijks zes dagen per week voor op de marathon van Eindhoven die op honderd tot 120 kilometer af om straks goed beslagen ten ijs te 10 oktober wordt gehouden. Onder toeziend oog van de trai- komen tijdens de 42.195 meter. Foto: Aldo Allessie

Soester Courant | 1993 | | pagina 13