iCellum JSPQRTt ezen? Balgoochelaars nog te balverliefd met 14-6 tf~23£' xüskJs Honderden honden behendig bij Zoys Aksel Van Elteren kampioen wedstrijd tafeltennissers Sterk slot van de Knicks Nieuw: Bowls Club Soest Molenaar kampioen Citroën AX GTi Cup Soest huldigt sporters voor nationale prestaties met tas, boek en bloemetje Verrassende start Eemvogels Duivenberichten herland WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 jnlijke schouder ior fietser na itsing met auto ringen ifhandeling Aouwendaal zit het met gebit? lemen? ïhrijven mrtina'93 en SEC bekeren verder na ruime zeges (7-2 en 8-2) ZAALVOETBAL TURNEN De Springbokken start vrijdag met springen MOTORCROSS Motorcrossdag voor jeugd op 11 september Soesters presteren goed in kwalificatiewedstrijd op SEC-terrein Z HONDENSPORT Softballers slaan in slotfase toe SOFTBAL Elke maandag en donderdag in Beukendal BOWLS Donald met nog twee races onbedreigd eerste AUTOSPORT Uitreiking tijdens Seizoensmarkt Gelijkspel biedt perspectief KORFBAL Scholierentoernooi en open dag bij korfbalvereniging B. Roest raakt koppositie kwijt aan J.P. Stam p de voorgrond Ben van Laar Dorrestein en Aalt Ploeg, de'hm'M mdernemers die het damtoen gelijkmaken. linnelaan. Het team van Willem i dt dan op eigen terrein aan om de rekende dammers van 't Juk te t* den. de Eikenlaan zijn vorige week! nsdag een automobilist en een Eet- net elkaar in botsing gekomen. Dt er, een 24-jarige man uit Soest gde daarna over een pijnlijke? >uder. De man was via de busbaan tation Soest-Zuid de Eikenlaan op- den. Daarbij had hij de naderend;.', imobiliste (19) over het hoofd gel omdat het zicht werd belemmerd;' r geparkeerde bussen. Advies en Bemiddeling 116A, 3762 DE Soest '92, Fax: 02155 - 17525 *o kltehtenotó»" 4en e« <*n enqutte m voor er» bet** De booi ,c^' ,v*ü. dra*en> «r bun hebben* vrijblijvend kontakt op met iTISCHE PRAKTIJK !9 50 - Amersfoort 33-632567 Lid ONT ralies plm. 2 uur.) paren 21.00 uur, waarbij u a uw Dansschool erobic Callanetics eoeel vrijblijvend de •öesterberq. 52590 jat kan nog genieten worden dit eizoen, als Firtina'93 in actie komt. De Turkse balgoochelaars gaven maandagavond een voor proefje van hun technische capaci- eiten in de eerste bekerronde. Jaarin werd Ton Roelofs met fri vool voetbal opzij gezet. Het had Jeel meer kunnen worden dan 7-2. >e gasten werden in sporthal Beuken- al suf gespeeld, soms dolgedraaid en itonden na tien minuten al met 3-0 ach- |er door drie doelpunten van Zeki Kurt "ie nog twee keer zou scoren. De overi- ;e doelpunten kwamen op naam van 'eysel Ersahin en uitblinker Mustafa ksit die op het veld in de A-junioren 'an NAC speelt. (et zwakke punt van sommige behen- lige zaalvoetballers is echter efficiëntie, 'e balverliefdheid is net zo groot als de talvaardigheid en dat komt de combi naties niet altijd ten goede. Dat erkende ook Saban Aksit, de initiator van Firti na'93. In plaats van te kaatsen, werd de bal te vaak aan de voet gehouden voor nog een schijnbeweging en nog één. Daardoor werden doelrijpe kansen bij- voorbaat de kop ingedrukt. Het veld werd regelmatig ook te klein gehouden, omdat de spelers te dicht bij elkaar stonden. Dat levert bij verkeerd balcontact het directe gevaar van een counter op, maar Ton Roelofs was niet bij machte daarvan te profiteren. De ploeg was overigens aan het einde van zijn Latijn, toen het laatste kwartier was aangebroken. En dat kwam niet alleen, omdat Ton Roelofs gedurende vijf mi nuten met één man minder speelde. Het tempo van Firtina'93 was moordend en dat zal in de tweede klasse ongetwijfeld een sterk wapen van de Soesters wor den. SEC Ook SEC bereikte spelenderwijs de tweede ronde. VBK kon geen moment de indruk wekken voor geduchte tegen stand te zullen zorgen. Beide palen en De balverliefde Öscan 'Jantje' Satik- boga bedenkt een nieuwe schijnbewe ging, terwijl Saban Aksit een oogje in he' houdL Foto: Elger Geessinck. de lat van het doel van VBK voorkwa men dat SEC reeds in de eerste helft een monsterzege zou inleiden. Het bleef aanvankelijk 2-0. SEC, niet bezig aan de beste wedstrijd, werd even wakker geschud door VBK (2-1), maar rolde de tegenstander ver volgens zonder noemenswaardige pro blemen op. Ramon Heynen debuteerde met drie doelpunten. Hans Peter van Zoelen en Marco Mariens schoten tweemaal raak en Chiel Struijk was één keer succesvol. Het werd derhalve 8-2 voor SEC dat met iets meer precisie ruimschoots in de dubbele cijfers had kunnen komen. DVS/Knollentuin (uit tegen LW) en Hees (in Aqua Indoor tegen Bloemen- kwartier) bekeren vanvond om 21.00 uur. In de gymzaal aan de Paulus Potter- laan begint De Springbokken vrijdag avond met de nieuwe afdeling sprin gen. Tussen 19.00 en 20.00 uur kun nen geïnteresseerde jongens en meis jes proeflessen volgen. Gedurende vier vrijdagavonden kun nen ze vrijblijvend kennismaken met deze sport. Op nationaal niveau bestaat springen uit diverse disciplines, waar onder de minitrampoline, de grote trampoline, de dubbele trampoline en de langemat. Tumbling-springen is het logische gevolg op de langemat. Daar voor is echter een speciale tumbling- baan nodig. De club hoopt in dat ver band op de medewerking van de ge meente Soest. Motorsportvereniging Salz (Soest, Amersfoort, Leusden, Zeist) houdt zaterdag 11 september een jeugd-mo- torcross-opstapdag. Dat is het gevolg van een samenwerking met het pro motieteam van de Koninklijke Neder landse Motor Vereniging. De opstapdag is bestemd voor de jeugd van zes tot en met zestien jaar. Zij kun nen zaterdag op een motor stappen. Er zijn speciale mini-motoren voor de kleintjes, maar ook echte motoren voor de wat grotere deelnemers. Het doel van de opstapdag is de jeugd te laten kennismaken met motorcross. Het is een soort van 'opwarmronde' voordat ze wellicht zelf deze spannende tak van sport gaan beoefenen. Plaats van handeling is het circuit van de msv Salz aan de Kolonel van Rooyenweg op de Leusderheide tussen Soesterberg en Leusden. Voor nadere inlichtingen, tel. 03438- 17782 of 03404-25019. T Z Je zou je op een camping kunnen wanen. De tenten, mensen in korte broeken en opvallend veel hon den. Honderden om wat nauwkeu riger te zijn. De jaarlijkse behen digheidswedstrijd van Zoys stond zondag weer garant voor veel be drijvigheid op de voetbalvelden van SEC. En, deelnemers uit Soest presteerden goed tijdens één van de twaalf kwalificatiewedstrijden voor de NK. Bijvoorbeeld in de B-klasse bij de grote honden. Daarin legde Co Kole beslag op de tweede plaats. Dat had de Soester te danken aan de béhendigheid van Emero, zoals zijn Gos d'Atura heet. In dezelfde klasse op het vaste parcours werd Nicole Veerman met haar Tervu- rense herder Raschja dertiende. De winst was voor F. Nagelkerke uit Hei molen. Guus Groenesteijn en Sheila (Schotse herder) eindigden als zeventiende in de C-klasse voor grote honden. Dezelfde Groenesteijn kwam met Fire Fly (Shet- land Sheepdog) uit in de B-klasse voor kleine honden. Dat leverde hem een veertiende plaats op. Zesde in die klas se werd Anneriek Groenesteijn uit Soest. Ook zij nam deel met een Shet- land Sheepdog (Arabesk). Dit ras bleek in de behendigheids wedstrijd toch al goed voor de dag te komen, want ook de eerste en de derde plaats vielen ten deel aan een Shetland Sheepdog en het En zo vielen velen in de prijzen in de verschillende klassen en categorieën. Zoals een Welshterriër uit Rotterdam, een Mechelse herder uit Kudelstaart en een Pyrenese Berghond uit Schoorl. Ook de namen van de honden legden vaak de associatie met een stukje proza. Wat te denken van Giulia en de eerder genoemde Arabesk en Raschja. Toch waren er ook nog baasjes die meer voor de hand liggende roepnamen hadden, zoals Rakker en Tessa. Het kwam zondag aan op de behen digheid van de honden. De baasjes had den het aanzienlijk gemakkelijker, al werd hun conditie soms wel op de proef gesteld. Foto: Elger Geessinck. De behendigheidswedstrijden waren leuk om te zien. De honden waren ui teraard de publiekstrekkers met hun ca priolen. De slalom door paaltjes was veelal elegant, andere hindernissen moesten beheerst worden genomen en op andere momenten was er snelheid geboden. De honden bewezen weer eens hun veelzijdigheid. Zoys slaagde er zondag opnieuw in een goed georganiseerde wedstrijd te hou den. Dat de club uit Soest zijn mannetje staat bij dit soort evenementen, bleek vorig jaar ook al, toen de NK in Soest werd gehouden. De eindstrijd vindt dit jaar op 3 oktober plaats in Zeeuws- Vlaanderen. De wedstrijd in Soest telde mee voor kwalificatie. Omdat er vol gende week nog een wedstrijd plaats vindt, is het nog niet bekend wie zich voor de NK plaatsen. In de gymzaal aan de Heideweg is Aksel van Elteren zondag tafeltenniskampioen van Soest geworden. Hij werd eerste bij de wedstrijdspelers doorzijn zes tegenstan ders te verslaan. In het dunbezette toernooi vpor senioren eindigde Ronald van Vei sen met vijf overwinningen als tweede. In de tweede klasse leverde het tafeltennistoernooi winst op voor Barend van Lunte- ren. Daarvoor moest hij in de finale Jan Opmeer terugwijzen (15-21, 21-19, 21-6). Ook de recreanten kwamen in actie. De meest vaardige tafeltennisser onder hen was Karei Wiss. Foto: Elger Geessinck. Met een 9-11-zege op Quick 3 is door de Knicks een punt gezet ach ter de competitie van 1993. De softballers sloegen in de laatste in ning toe, toen een 9-8-achterstand werd omgebogen. Pitcher John Vunderink viel op met zes keer drie slag. Tevreden was ook Cees van Empelen die dank zij het niet alerte veld van Quick een technische homerun op zijn naam schreef. Een opvallende rol was eveneens weggelegd voor catcher Ge- rard de Clippelaer. Hij zorgde in de der de inning met een fraaie vangbal voor het einde van de Amersfoortse daden drang. Quick leidde op dat moment met 9-5, maar kwam er daarna niet meer aan. Nadat beide teams in de vierde slagbeurt vlot drie 'uitjes' hadden, kwam de Knicks vervolgens terug tot 9-7. In de zesde inning slopen de Soes ters nog dichterbij om vervolgens, on danks een geslaagd dubbelspel van Quick, met 9-11 voor te komen. In de laatste slagbeurt van Quick hield de Knicks de boel dicht. Hans Stuyven- berg grabbelde, met twee man uit, de bal van het veld. Hoewel hem dat enige tijd kostte, 'streepte' hij de bal naar het eerste honk, waar de derde man van Quick uit ging. De dames van de Knickerbockers ver loren hun laatste partij in de play-offs. Zodoende liepen ze promotie mis. Soest is een sportclub rijker: Bowls Club Soest. De vereniging is ont staan uit de activiteit bowls voor ouderen in sporthal Beukendal. In november 1992 werd op experimen tele basis begonnen met bowls, een spel dat gelijkenissen vertoont met jeu de boules, maar met andere ballen wordt gespeeld en waarbij gebruik wordt ge maakt van een lange mat. Het initiatief daartoe kwam onder andere van de ge meente Soest. Tientallen mensen raak ten enthousiast na de eerste kennisma king en speelden sindsdien wekelijks hun partijen. Dat heeft ertoe geleid dat de Bowls Club Soest is opgericht. De leden heb- y ben elke maandag van 9.00 tot 11.00 uur en elke donderdag van 13.00 tot 16.00 uur de beschikking over sporthal Beukendal. Belangstellenden zijn welkom een kijk je te komen nemen. Ze kunnen ook ge durende een maand als aspirant-lid meedoen om te kijken of ze bowls leuk vinden. Voor informatie over de Bowls Club Soest kan contact worden opge nomen met voorzitter J.C. Korte, tel. 13960 of C.G. van Dooremaal, tel. 12642. Donald Molenaar is twee races voor het einde van het seizoen al kampioen geworden bij de APM Citroën AX GTi Cup. De getalen teerde Soester coureur vierde de titel in stijl. Hij won. Van de zes gereden races won Donald er tot dusver vijf en werd een keer twee de. Met 115 punten heeft hij 47 punten voorsprong op nummer twee Rob Karst. Molenaar bekende na de races dat hij niet zo'n druk had gevoeld. "Dat was ook eigenlijk niet nodig. Ik had al zo'n grote voorsprong dat een misstap niet fataal zou zijn", verklaarde de dolge lukkige kampioen na de race. Molenaar reed een zeer beheerste race. Hij had als snelste getraind en was na de start ook meteen goed weg en dook als eerste de Tarzanbocht in. Heel even moest hij de eerste positie aan Rob Karst laten, maar al snel zette hij de zaken recht. Hoewel Karst voortdurend op een zeer sportie ve manier bleef aandringen en de hele race niet verder dan één meter van zijn achterbumper vandaan bleef, contro leerde Donald de race in een stijl een kampioen waardig. Voor het begin van het seizoen liet Do nald weten voor de titel te gaan. Dat was dus geen grootspraak.Maar ik ben zelf wel verrast, dat het zo snel is gegaan. Ei genlijk had ik er niet op gerekend nu al kampioen te zijn. Ik dank de titel ook zeker aan het team dat mijn wagen in optimale conditie heeft gehouden." Hoe groot de overmacht van Donald was blijkt wel uit de uitslagen. Van de in totaal zes races won hij er vijf en werd hij in de andere tweede. Over of zijn kampioenschap terecht is of niet be staat niet de geringste twijfel. Zus Linda was na afloop erg tevreden over haar race. "Ik heb van alles onder weg meegemaakt. Ben helemaal van achteren terug moeten komen en dan nog als twaalfde finishen. Ik heb on danks alles een heerlijke race gereden", zei ze. De voldoening was terecht, want met een snelste ronde van net boven de 1 minuut en 21 seconden, was ze sneller dan haar broer die won. In de tussenstand van de Renault Clio Cup neemt Donald Molenaar overigens de vierde positie in met 59 punten. Soest weet zijn sporters wel te waarderen. Dat bleek afgelopen zaterdag toen wethouder Jan Men- ne, die naast een boel andere din gen ook de sport in zijn portefeuil le heeft, ter gelegenheid van de Seizoensmarkt 18 Soesters huldig de die in het afgelopen jaar natio nale prestaties leverden. In negen takken van sport behaalden ze goud, zilver of brons. Volgens Menne scoort Soest relatief hoog met zoveel sporters op nationaal niveau en behalve mooie woorden wil de het gemeentebestuur de algemene waardering ook in materiële zin duide lijk maken. "Het kan eigenlijk niet lijen met zo'n begrotingstekort," aldus de royale wethouder, "maar dat hebben we voor de sport graag over. Hij over handigde elk van de 18 jongelui vervol gens een plastic sporttas - "een sym bool" - een boekje over Soest en een bloemetje. Menne voorspelde dat het sommige sporters - en vooral degenen die het 't best kunnen gebruiken - na de ze algemene hulde vermoedelijk niet aan sponsor-aanbiedingen zou ontbre ken. Achtereenvolgens traden op het po dium aan het Raadhuisplein de volgen de sporters naar voren: het jeugd-iriix- team van LTC Soestdijk - Leonie Bar- ten, Jorinde Boer, Jordi Berrevoets en Sander Brinkman - die de Nederlandse titel wonnen; Rennie en Ricky Erasmus (Springbokken), kampioenen bij de Nederlandse Turnkampioenschappen op het onderdeel Springen; Pepijn Goedhart, goud-winnaar op de NK Al pine-skiën voor junioren; en Linda van 't Klooster, die op de Ned. Jeugdkam pioenschappen Jeu-de-boules bij de ju nioren-A brons won, en vorig jaar goud bij de aspiranten. Zij werden gevolgd door de equipe van Manege Eldorado die bij de NK-dres- suurspringen en presentatie bij de paar- den kampioen werd (Marianne Pash-' ley, Hubert Veltmeyer en Karin van Lierop), evenals hun collega's bij de po ny's (Rianne Steenbergen, Marieke Eg- berts en Björn de Wild), en door Koen van der Wal, die in oktober zilver haal de op de NK-judo (onder de 18 jaar) en in februari kampioen Midden-Neder land werd (klasse tot 86 kilo) en bij de NK (onder de 21 jaar) beslag legde op de 5e plaats. Hulde was er ook voor Eva Janssen, die bij de meisjes B tijdens het NK goud won op de 1500 meter; voor Gert-Jan van Rheenen, die met de estafetteploeg bij het NK langlaufen zilver haalde (en 18e werd bij het Wereldkampioen schap); en tenslotte voor Miguel Kar- stérs, die voor de 2e keer goud won in de Schakelklasse bij het NK zeilen. Het eerste competitieweekeinde is het eerste team van Eemvogels goed doorgekomen. In en tegen Ermelo werd verrassend een 12-12 gelijkspel geboekt. Verrassend omdat Eemvogels met een totaal andere ploeg dan voorgaande ja ren in het veld verscheen èn omdat Ermelo net is gedegradeerd uit de eerste klasse en daardoor per defi nitie weer tot de promotiekandi daten behoort. Het Eemvogels-achttal dat, ten opzich te van de toch al sterk gewijzigde na men, deze wedstrijd drie basisspelers moest missen deed het voortreffelijk. Op het knollenveld in Ermelo werd hard gewerkt, waardoor het mogelijke gebrek aan kwaliteit ruimschoots werd gecompenseerd. Het goede, maar aan onderschatting lijdende Ermelo-team had grote problemen. Zowel aanval lend als verdedigend was Eemvogels niet de mindere van de thuisploeg, op één dame na. Zij zou meer dan de helft van de Ermelo-produktie voor haar re kening nemen. Ander opvallend 'de tail' was het optreden van scheidsrech ter Hamstra, die ongetwijfeld een spoedcursus-strafworpen-geven had gevolgd en deze zoveel mogelijk in de praktijk wilde toepassen. Resultaat: lieft 15 strafworpen! Overigens werd ongeveer de helft hiervan droevig ge mist. De eerste helft van de sportieve wed strijd ging het bijzonder gelijk op. Na een snelle 2-0 voor Ermelo, kwam Eemvogels goed terug en bleef in de ra ce. Bij rust was zelfs een 5-6-voor sprong bereikt. Ook in de tweede helft konden de gasten het tempo prima bij benen. Na 5-7 nam Ermelo echter het initiatief over en liep uit naar 8-5. Was de thuisploeg toen doorgestroomd, dan hadden zij de Soesters naar de slacht bank kunnen dragen. Maar Eemvogels kreeg de gelegenheid zich te herstellen. Uiteindelijk werd het enkele minuten voor tijd 12-12. De slotfase werd toen niet geheel professioneel uitgespeeld, maar de Eemvogelsdefensie gaf ook geen duimbreed meer toe. Een ver diend gelijkspel, dat onverwacht per spectieven lijkt te bieden voor het ver loop van de nieuwe veldcompetitie. Op zaterdag 11 september houdt De Eemvogels een open dag op het ter rein aan de Staringlaan. Alle teams spelen dan een thuiswedstrijd. Het eerste duel begint om 10.30 uur, het eerste team sluit de rij om 15.30 uur. Voor de jeugd is een spelcircuit uit gezet. Kinderen kunnen hier gratis aan meedoen. Het circuit wordt ge houden van 12.30 tot 14.30 uur. Overigens had de korfbalvereniging vanmiddag ook al bezoek van kinde ren. Zij kwamen af op de speciale training voor basisscholieren. De oe fensessie vond plaats ter voorberei ding op het jaarlijkse scholierentoer nooi dat woensdag 15 september wordt gehouden. Vanuit Duffel is het ongeveer 133 kilometer vliegen naar Soest. De snel ste postduiven van de Soester clubs deden er, mede in verband met de noordoostenwind, ruim anderhalf uur over. Zoals die van W. Hofman (De Vriendschap), die een kruissnelheid van 72 kilometer per uur haalde en won. Bij De Zwaluw zegevierde J.P. Stam. R. van 't Net boekte succes bij Soest. PV DE ZWALUW J.P. Stam: 1 2 3 5; H. de Bree: 4 10 11 19 21; A. de Bes: 18 31 50 55 62; H. Toonen: 25 161; T. Klomp: 27 63 96 173; V.d. Brakel-de Beer: 28 67 73 84 87; J. van Dijk: 32 94 113 163 172; H. van Es: 35 45 48 59 70; B. Roest: 40 81 97; D. van Tol: 41 76 85 167; M. Kan- ters: 42 105 183; J. v.d. Brakel Zo nen: 46 98 125 132 153; Gebr. De Bruin: 53 77 80 89 99; R. van Egdom: 56 72135 143 152; J. v.d. Belt en Klzn.: 60 66 68 101 104; Th. Wigtman: 64 PV DE VRIENDSCHAP W. Hoffman: 1 27 36 42 51; J. Buch- ner: 2 13 33 50 54; Alternaar/Reijerse: 3 4 9 10 11W. Cochius: 5 6 69 8196; J. Kruseman: 7 80; J. Beijer: 8 23 41 75 93; C. Kaats: 14 35 48 49; C. Bokma: 16 20 47 74; B. Schimmel: 17 21 26 32 55; Vaessen/Veenendaal: 19 63 86 91 94; Comb. Raka: 22 85 99 120; J. Wij- nands: 25 38 58 61 88; J. Vogel: 34 67 105 117; J. van Groningen: 37; PV DE ZWALUW R. van't Net: 1 35 10 11 13 16 31 34; H. Huisman: 2 4 6 7 8 14 1517 20 21 23 24 26 28 29 32 35 37 41; A. Rookhui- zen: 9 36; A. van Hornsveld: 12; D. Huisman: 18; L. Vogel: 19 22 25 27 30 33 38 39 40. B. Roest van De Zwaluw is zijn kop positie in het klassement voor postdui ven kwijtgeraakt. Hij liet verstek gaan op de wedvluchten vanuit Minderhout en Orleans en moest plaatsmaken voor zijn clubgenoot J.P. Stam die in elf vluchten 13.919 meters maakte. J. Duyst Zn (eveneens De Zwaluw) staat tweede met 12.564 meters in tien vluchten. Roest bezet nu de derde plaats met 12.492 meters in negen vluchten.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15