Hulleman opfïek Mimi Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek LióhOCK pastor Peter Evers: 'Het moet allemaal niet te vanzelfsprekend zijn...' 1 SOESTERBERG t v> Informatiemarkt in Dorpshuis Soesterberg BOSMAN EN HEEFT DAAROM EEN GEWELDIGE JUBILEUMAKTIE w 1.450,- Oude glorie bij jarige brandweer Skiweek ook in Soesterberg Nabij test PAGINA 20 uis: 'Bratan' rtje lief) ele lezing: anse mystiek bibliotheek bibliotheek pen Dag WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1997; Hieuwe pastoraal werker in katholiek Soest SOESTER COURANT PAGINA 21 Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Oogdruk controle Zaterdag 11 september: loodgieters BESTAAT »I/rrj#i| w- L. Uw voordelen: Makkelijk schoon te houden Hygiënisch Moderne uitstraling Ruimte besparend Alle werkzaamheden door één monteur uitgevoerd *2 jaar all-in garantie Compleet geplaatst incl. BTW voor VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Programma Informatiemarkt Dorpshuis Racistische leuzen op muur bedrijf Auto met caravan slaat over de kop Vereniging Vrijwillige Brandweer van Soesterberg: 70 jaar Activiteiten Kerklaan bij Zoetelief ftstraat 46, tel. 19577 dag 9 september ens en een oude locomotief, sen van de regisseur als figu- vvat bij elkaar gesprokkelde imateriaal: meer bleek niet ;en film te maken die duide- ïeesterwerk genoemd mag volgen we een week uit het wee broertjes: de zeventien- oek en de tien jaar jongere e wonen bij hun oma sinds :r er vandoor ging. Hun va- rlders als arts. het Farroek die de opvoe- \zamat op zicht genomen robeert zijn broertje bijvoor helpen van de vreemde ge- d te eten. Ook leert hij hem blijven in een vijandige we- :m zo nu en dan aan te zetten met andere jongens, ek wordt ouder en wil meer chzelf. Hij begint Azamat, kozend 'Dikkertje' noemt, n het been te vinden. Vanuit omt het idee bij hem op hun an opzoeken. meerijden met een oude ;in, waarbij ze in de locomo- zitten. Deze reis vormt het film. De reis voert van Tadz- r het naburige Kazachstan. s er never a dull moment: ze bijzondere mensen, zoals ttenverkoper. Of een paar jes, die Farroek niet aan eken; daarom gebruikt hij het ijs voor hem te breken, mee hoe de machinist zich en tot een race tussen de i tractor. En ze zien hoe de ronder de trein te hoeven hoon wasgoed oppikt dat lem vanuit hun huis aan het :ikt. t door onherbergzaam heu- p, waar wilde paarden wor- ïgd door het piepende ge vielen in de bocht; over een en door een nauwe pas, enden de trein met stenen De confrontatie met hun /oor Farroek anders dan hij 0.30 uur. 50; CJP/65+: f 5,--. /anaf 19.30 uur, tel. 19577. ag 15 september vindt in Kerkstraat 3-5, de tweede s in de serie van tien over nderwerpen, op initiatief msinger en Sylvia van Wei- onderwerp is: Tibetaanse komt spreken over de eeu- eddhistische cultuur in het :bied. Het accent ligt op de tining in de kloosters en erblijven in Tibet en La- ij zelf studeerde. De kennis aanse leermeesters op het geneeskunde, psychologie lologie kan van onschatba- n. kkelde zelf, op basis van ïzichten, een nieuwe psy- he therapie, die effectief is (chronische) ziekten en Aan de hand van Bruyns n dia's van hooggelegen i en meditatiegrotten ennis met een wereld van ogen en helder inzicht, 'int om 20.00 uur. Entree natie: tel. 20335. V Soest ïald, Michael - Blink of olie CD van een van de Brothers met een nogal orogramma. Astrid - Eclipse. tstekende Nederlandse geres brengt een uiterst rd programma, oropa. visselende CD die een rital mensen zal aanspre- ag 11 september van 5.00 uur houden de bi- in Overhees en Soes- >en Dag. Er zijn boek- boetevrij inleveren en n 1 betalen! iotheek Albert Cuyplaan Soest,, tel. 02155-15210. >t en met vrijdagmorgen 30 uur. en met vrijdagmiddag van lur. n vrijdagavond van lur. Jliotheek Overhees Wil- 3766 CP Soest, tel. donderdagmorgen van ur. )ensdag- tot en met vrii- n 14.00-17.00 uur. :n vrijdagavond van ur. bibliotheek Soesterberg b'^3769 DA Soesterberg, gen van 10.00-12.30 uur. msdag- en vrijdagmiddag 30 uur. van 18.00-20.00 uur. Katholiek Soest heeft er een "her der" hij. Het is pastor Peter Evers, die hel afgelopen weekeinde in (wee feestelijke vieringen - op za terdagavond in de Mariakerk en op zondagmorgen in de Joannes- kerk »erd geïnstalleerd door de- Ken F. Zwarts. Officieel is Peter Evers voor de helft van zijn tijd aangesteld als pastoraal werker in (een deel van) beide parochies; de andere helft is bestemd voor de be geleiding van de katechese in de vier parochies van Soest en op de vijf katholieke basisscholen. Peter Evers (33) is een geboren en geto gen "Horinees'Zijn wortels liggen in Hoorn, zijn familie woont er nog. Aan Soest moeten Peter, zijn vrouw Anja en hun vijf maanden oude zoon Jakob dus nog even wennen, maar de eerste ken nismaking is goed bevallen. In de we ken voor zijn installatie heeft hij in elk geval goed kunnen rondkijken in zijn nieuwe werkgebied. "Dat is ook nodig: je moet toch de sfeer proeven, mensen en groepen leren kennen, je collega's ook, iets van de mentaliteit in Soest op snuiven en weten hoe het kerkgebouw in elkaar zit." Opgegroeid in een familie van onder wijzers en boekhouders lag een kerke lijke "loopbaan" in zijn geval niet erg voor de hand. "Op school was ik goed in vakken als rekenen en boekhouden - ik ben tamelijk exact - dus iedereen dacht dat ik die kant wel op zou gaan. Ikzelf misschien ..ook wel, tot ik me op 17- a 18-jarige leeftijd serieus afvroeg: wat wil ik nou zelf? Vooral de geestes wetenschappen spraken me aan: filoso fie en theologie, maar eerlijk gezegd meer uit studie-interesse dan om pastor te worden." Misschien wel omdat de meeste van zijn mede-leerlingen op de Havo meer be langstelling hadden voor een goeie baan en veel geld verdienen deed hij een "averechtse" keus. Dat werd aan vankelijk de pedagogische academie - "daar kon ik me geen buil aan vallen, dacht ik" - maar al na een jaar waagde hij de overstap naar de theologie. Een soort verborgen "roeping" herkent hij daarin achteraf wel. Iets buiten je om Het is toch iets buiten je om, waar je zelf geen greep op hebt. Noem het een innerlijke stem of de stem van God. Ik ben altijd wel behoorlijk religieus ge weest. Er is meer dan wij kunnen zien of horen, en ik was altijd al geïnteresseerd in de spiritualiteit, het mysterie, de ge heimen van het leven, hoe je het ook wilt omschrijven. Als kind werd ik in de kerk al gegrepen door de symboliek." Bij het ouder worden kostte het hem - net als velen van zijn leeftijd - wel eens moeite om vast te houden aan het ge loof, maar de behoefte om zich ertegen Xte zetten" kende hij nauwelijks. Misschien wel een beetje tegen het sta tische, het starre in de kerk. Daarom zocht ik het meer in alternatieve dien sten, waar wat meer gebeurde. De kerk maakte in die tijd een wat uitgebluste indruk, vond ik; de mensen bleven zo op zichzelf, een grote groep die eigen lijk helemaal geen groep was..." Zijn theologie-studie aan de Katholie ke Theologische Hogeschool (nu Uni versiteit) in Amsterdam - specialisatie bijbelwetenschap - was in eerste instan tie vooral gericht op een stukje per soonlijke verdieping, maar de overstap naar "de grote stad" onderging hij als> een boeiende uitdaging. "De behoefte om aan anderen uit te dragen wat ik ge leerd had kwam pas later, toen ik kennis maakte met de katechese. Ik ontdekte dat ik me niet in m'n studeerkamer wil de opsluiten, maar met ménsen aan de gang wilde. Dat beviel me in elk geval beter dan het gesloten wereldje van de universiteit. Ik heb ooit gezegd dat ik nog wel eens wil promoveren, en mis schien komt het er ook nog wel eens van, maar dan wel op een praktisch on derwerp. Iets waar leken ook wat aan hebben..." Betrokkenheid Zijn eerste baan was districtskatecheet in het dekenaat Hoorn, een functie waarin hij 19 basisscholen begeleidde en ook een stukje parochiekatechese voor zijn rekening nam. "Leuk en uit dagend," zo omschrijft hij dat werk, "maar ook wel moeilijk. Het vereiste veel tact en inlevingsvermogen, en je moest de mensen open tegemoet tre den. Dat is misschien het belangrijkste verschil tussen de kerk en de school: je betrokkenheid is anders. In de kerk wordt eerder een bepaalde visie van je verwacht, je bent meer sturend en rich tinggevend bezig. In het onderwijs was je meer 'aangever'." Zijn werk in Soest speelt zich op beide terreinen af. Met de katechese op de scholen zal hij zich voor de helft van zijn tijd bezig gaan houden, maar het hoofd accent zal komen te liggen op het "ba sispastoraat" in de Joannes- en de Ma- riaparochie, verwacht hij. Een moge lijkheid die hij met beide handen heeft aangegrepen. Het mag dan geen "jon gensdroom" geweest zijn om pastor,te worden, het voorgaan in de dienst spreekt hem bijzonder aan. "Ik vind het heel mooi. Je krijgt een enorme respons, de mensen leren je kennen en je krijgt er enorm veel kon takten door. In de preek en de viering kun je dingen naar voren brengen die heel veel betekenen voor de mensen. Soms komen ze dagen later nog op je al om te zeggen wat ze ervan vonden." Dat zijn woorden een geweldige "impact" kunnen hebben schrikt hem niet af. "Als je jezelf maar bent en uitkomt voor je ideeën, want daar vragen mensen om. Het moet ook allemaal niet te vanzelf sprekend zijn en het mag zeker geen routine worden." epei ithij Dat hij als pastoraal werker een beperk ter taak heeft dan de priester-pastores vindt hij in een aantal opzichten wel jammer. "Het toedienen van de sacra menten bijvoorbeeld, dat zijn toch mo menten waarop je mensen echt leert kennen. Dat moet altijd in samenwer king met de priester-pastores." Priester heeft hij overigens nooit willen worden, en zijn huwelijk is dus nooit een "barriè re" geweest, want hij kende Anja al een tijd voordat hij definitief besloot zich aan het pastoraat te gaan wijden. De ontwikkelingen in de kerk volgt hij uiteraard met grote belangstelling. "Er is in de kerk heel wat voor verbetering vatbaar, maar daarmee zeg 4k niks nieuws. Er zijn inderdaad behoorlijk veel botsingen en spanningen tussen de kerkelijke leiding en de parochianen. Dat is verdrietig, maar inherent aan een grote organisatie. Als het maar niet no deloos kwetsend en polariserend is. Ik ben een optimist, dus ik hoop dat er in de toekomst sprake zal zijn van meer toenadering en openheid. Het moeilijk ste is het groepsdenken, maar op het plaatselijk vak valt dat in elk geval reuze mee. Daar zie je dat het toch allemaal wat anders ligt dan je uit de krant zou kunnen opmaken..." Over de mooie dingen van de kerk - "die zijn er toch ook" - staat doorgaans weinig in de krant, en dat vindt hij jam mer. "De dingen die de kerk juist de moeite waard maken: de kerk als ont moetingsplaats van mensen die geraakt worden door 'het gans Andere', door God. In een goeie viering ervaar je iéts van het mysterie, van die andere werke- Peter, Anja en Jakob Peters. Foto: Elger Geessinck. lijkheid, waar je kracht uit put om met elkaar verder te gaan." Kierkegaard Van vanzelfsprekendheden moet Peter Evers niet veel hebben. Hij heeft wat dat betreft veel herkend in de ideeën van de Deense filosoof/theoloog Kier kegaard. "Hij heeft me altijd wel geïn spireerd en me in elk geval ontzettend aan het denken gezet. Kierkegaard ver zette zich ook tegen allerlei vanzelf sprekendheden in de kerk en de maat schappij, waarin de mensen elkaar heel snel napraten en naapen. Hij stond voor de enkeling. Elk mens is een individu die zichzelf moet ontwikkelen, want dat is een voorwaarde voor de ontwikkeling van een gemeenschap van mensen." Waarheid is volgens Kiekegaard "leven voor een ideaal", en dat is Peter Evers uit het hart gegrepen. "Niet te veel kij ken naar wat de groepsnorm is, maar de mensen zélf aanspreken op wat zij den ken en geloven. Als pastor moet je na tuurlijk informeren en uitleggen, maar niet op de manier van: ik heb m'n ver haaltje klaar; zó is het en niet anders..." Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten Op zaterdag 11 september houdt het Dorpshuis in Soesterberg open huis. Van 12.00 tot 16.00 uur kan iedereen een kijkje komen nemen bij verschillende activiteiten op deze 'informatiemarkt'. Via het evenement biedt het Dorpshuis tal van organisaties, instellingen en ver enigingen de mogelijkheid zich te profi leren en bekend(er) te maken bij het publiek. Het aanbod varieert van sport tot cultuur. Demonstraties, optredens en voorstellingen staan op het pro gramma, dat om 12.00 uur door wet houder Frans Kingma van welzijn wordt geopend. Alle gebruikers van het Dorpshuis ko men aan bod: De politie die de deur open zet, de bibliotheek die weer boe ken gaat verkopen tegen een geringe vergoeding. Tevens kunnen op die dag tussen 12.00 en 15.00 uur boeken boe- tevrij ingeleverd of geruild worden. En er is de mogelijkheid om twee cd's te ha len en één te betalen. De Stichting jeugdwerk is ook van de partij en zal haar aktiviteitenprogram- ma voor het komend seizoen presente ren. Ook staat de deur van de fysiothe rapie praktijk van Dhr. IJ. van Loo en Mw. W.J. Verhoek open vanaf 12.00 uur. De jeugd wordt in de gelegenheid ge steld om deel te nemen aan een ruil- markt zoals bijvoorbeeld stripboeken, postzegels, etc. De deelnemende organisaties zijn: Bi bliotheek, Politie Soest, Stichting Dorpshuis, Stichting Jeugdwerk, C-drie, A.G.A.V.S., Laetitia, Badso, Aeronetics, Ultile Dulci, Esberg Koor, Vereniging vrienden van het Vlieg dorp, Volkstuinvereniging Bloemheu- vel, Filatelistenvereniging de Uiver, Het Nederlandse Rode Kruis, E.H.- B.O., Vrienden van de Hartstichting, St. Jumelage, Samen Eten, Sterrenberg,, Bewoners Commissie Drie Eiken, Schrijfgroep Amnesty International, Zweefclub Soesterberg, Fysio Dhr. Van Loo, F.N.V., A.N.B.O., N.C.V.B., P.C.O.B., S.W.O.S., Provinciale Dam- bond. Alle activiteiten vinden plaats in zaal 1, 2 en de sportzaal met zijn nieuwe vloer. De bar en de foyer van het Dorpshuis zijn ook geopend. De toegang is van zelfsprekend gratis. Voor meer infor matie: tel. 51975. Free Way Op zaterdag' 11 september a.s. organi seert het Dorpshuis i.s.m. Free Way een live-optreden. Vijfentwintig jaar gele- K "i, aSOHH Free Way treedt 's avonds op het Dorpsplein op. den is Free Way begonnen als een ge zelligheidsbandje; inmiddels hebben ze ruim 1600 optredens verzorgd, waar onder een groot aantal in Duitsland. De band bestaat uit Hans van Hamersveld, gitaar; Gert Kuiter, bas; Jaap Dekker, slagwerk; George Legierse, zang; en heeft als repertoire: rhythm en blues en rock roll. George zingt met kracht en emotie, instrumentaal is de band een zelfverzekerde snelheidsduivel. Op het Dorpsplein doet Free Way wat ze het liefst doen: muziek maken voor een enthousiast publiek. Een stevige band, een band met een verleden en een open toekomst. Free Way is tussen 20.00 en 22.00 uur op het Dorpsplein te horen. D E [J V A N BETER Deze aanbieding bestaat uit: WISA 2000 inbouw-element WISA 2000 af dekplaat (wit) Sphinx wandcloset (wit) Pressant bril met deksel (wit) Benodigde WISA systeem-elementen Complete montage inclusief betegelen van de watervaste systeemplaten U hoeft alleen de benodigde tegels toe te leveren Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 12.15 uur: Start ruilmarkt voor de jeugd 12.15 uur: Laetitia: Openbare les moeder en kind The Old Hawaiian Singers 12.45 uur: Laetitia: Openbare les gymnastiek Ultile Dulci: toneel 13.00 uur: The Old Hawaiian Singers 13.45 uur: Badso: badminton IJsbrandy: Aeronetics 14.00 uur: Ultile Dulci: toneel 14.15 uur: The Old Hawaiian Singers 14.30 uur AGAVS: tafeltennis 14.45 uur IJsbrandy: Aeronetics 15.00 uur: AGAVS: badminton The Old Hawaiian Singers 15.30 uur: AGAVS: volleybal Ultile Dulci: toneel 15.45 uur: The Old Hawaiian Singers 16.00 uur: Einde informatiemarkt 20.00- 22.00 uur: Optreden van de Soes- terbergse band Free- way op het Dorpsplein: Rhythm and blues, rock 'n' roll Op de muur van een bedrijf aan de Postweg in Soesterberg zijn in het weekeinde rascistische leuzen gekalkt. Dat is door een man van het bedrijf meegedeeld. De leuzen zijn inmiddels verwijderd. De daders mogen waar schijnlijk ook verantwoordelijk worden geacht voor het verdwijnen van een alarmlamp. Op de A28 is ter hoogte van Soester berg een auto met een één-assige cara van over de kop geslagen. Dat gebeurde maandagmiddag om ongeveer half twee, nadat de combinatie-een vracht wagen had ingehaald en na die ma noeuvre wind ving. De auto en de cara van kwamen in de berm terecht en maakten vervolgens de buiteling. Het overige verkeer werd daarbij niet gedu peerd. De 28-jarige bestuurder uit Bu- dél kwam met de schrik vrij, maar de auto en de caravan liepen veel schade op. Met een optocht door de straten van Soesterberg heeft de plaatse lijke vrijwillige brandweer het startsein gegeven voor de festivi teiten ter gelegenheid van het ze ventig-jarig bestaan van het korps. Letterlijke en figuurlijke blikvan ger was de Austin K2 uit 1954 die sinds 1989 in het bezit is van de Soesterbergse spuitgasten. Het feestelijke programma werd na de optocht op het Dorpsplein voortgezet met een Static-shów, bestaande uit di verse demonstraties. Op het kermister rein aan de Kampweg speelden de brandweerlieden gisteravond een ge kostumeerd spuitvoetbaltoernooi. De festiviteiten worden morgenavond her vat met een zeskamp voor de basisscho lieren. Die vindt plaats op het veld naast de tennisbanen aan de Kerklaan. Op zaterdag 9 oktober houdt het Soester bergse korps de regionale brandweer wedstrijden. Om te voorkomen dat de deelnemers van te voren het werkter rein gaan bekennen, wordt de locatie van die wedstrijd nog geheim gehou den. Op 9 oktober zal de plek bekend Met ingang van komende zaterdag organiseert de Nederlandse Ski Vereniging een nationale ski week op alle Nederlandse kunstskiba nen. Ski Centrum Soesterberg is één van de grootste alpine- en lauglauf skibanen van ons land en verzorgt die week een uitgebreid programma dat vrij toegankelijk is voor iedereen. Op zaterdag 11 september begint om 16.00 uur een skimarathon van 24 uur non-stop lesgeven door Stephan Zoe telief. Iedereen kan zich hiervoor in schrijven (tel. 03463-52674). Van de deelnemers wordt een bijdrage ver wacht van tien gulden inclusief gebruik van skimateriaal. Gedurende de nachtelijke uren is deze bijdrage slechts vijf gulden. De opbrengst komt ten goe de van het ski-jeugdwerk te Soester berg! Tijdens deze skimarathon worden voorts nog tal van activiteiten gehou den. Ook skidemonstraties staan op het programma. Zondagmiddag zal een Ti- roler orkest de marathon afsluiten met muziek. Op dinsdagavond, aanvang 20.00 uur, zal een lezing worden gegeven over ski- technieken en op woensdagavond is er een informatieavond over skigebieden. worden gemaakt via een aanplakbiljet op het terrein van de brandweerkazerne aan de Lt. Koppenlaan. Dat voor wat betreft de toekomst. Maar een zeventig-jarig bestaan vraagt ook om een terugblik. Zoals bijvoorbeeld naar de oude brandweerwagen die voornamelijk werd ingezet bij bos- en heidebrand. De uitrusting bestond uit 40 vuurpatsen, 15 steekspaden, lObat- sen, 6 grepen, 4 zagen, 10 bijlen, 5 hie- pen en één hooischop. Een aantal vrijwilligers van de brand weer heeft er in totaal 1.100 uur werk aan gehad om de wagen zo goed als mo gelijk in oude glorie te herstellen. Hoe wel die werkzaamheden nog niet waren voltooid, reed de wagen zaterdag al mee en konden belangstellenden een proefritje maken. Dagrapport Soesterberg, 23 april, 1941 Rapport No. 6. Ondergeteekende, Commandant der Vrijw. Brandweer van Soesterberg rap porteert het volgende: Op Vrijdag 18 April j.1. werd mij te 12.45 medegedeeld door de Politie, dat brand was uitgebroken op de Leusder heide. Te 12.46 werd de Brandweer gealarmeerd, welke om 12.58 uitrukte in aanwezigheid van het hoofd van den plaatselijken Luchtbeschermings dienst, de heer Fortuyn Harreman. Op den Amersfoortschestraatweg aange komen ter hoogte van de Woningstich- Jing "Ons Belang" keerde de Brand weer op last van het' Hoofd van den L.B.D. naar hoofdpost terug, zulks in verband met de zeer gevaarlijke situatie ter plaatse, aangezien de heidebrand met talrijke ontploffingen van munitie gepaard ging. Te 13.07 was genoemde hoofdpost weder bereikt. Te 15.30 werd een brandmelding ont vangen ten aanzien van perceel Amers- foortsestraatweg 78, waar de Stichtsche Margarinefabriek is gevestigd. Direct werd uitgerukt, waarbij op weg naar de zen brand bleek, dat tevens brand was Foto: Elger Geessinck. uitgebroken zoowel in perceel Amers foortschestraatweg 70, bewoond door Jhr. K.W.A. de Muralt, als in perceel Amersfoortschestraatweg 70A, waarin het carrosseriefabriekje van den heer De Haan is gevestigd. De blusschingswerkzaamheden aan de Margarinefabriek werden door mij op gedragen aan den Amsterdamsche Brandweer, welke tevens ter plaatse was. Ten aanzien hiervan merk ik op, dat mij later bleek, dat de uitvoeringen van deze opdracht weinig resultaat heeft gehad bij gebrek aan bluschwater, terwijl bovendien het materiaal van ge noemde Brandweer niet bleek te pas sen. In opdracht van den Burgemeester der Gemeente bepaalde ons Corps zich op de eerste plaats tot de blussching van den brand in de perceelen Amersf.- straatweg 70 en 70A, zulks met het oog op het groote gevaar voor uitbreiding naar de in de onmiddellijke omgeving gelegen woningen van "Ons Belang". Aanvankelijk aansluitend op de brand- kraan in "Ons Belang" en daarna ook vanaf den Amersf. straatweg werd door ons de blussching ter hand genomen, bijgestaan door leden van de Amster damsche Brandweer, later tevens geas sisteerd door de Duitsche Brandweer. Water werd gegeven met de baby-mo torspuit (8 atm meL3-stralen, waarbij 700 meter slang werd gebruikt. Zoowel perceel No. 70 als 70A brand de echter geheel uit. Tot 24 uur bleef bij beide perceelen een brandwacht met aangesloten slangen achter. Voorts werd te 20 uur de nablussching van de Stichtsche Margarinefabriek overgeno men, waar tot 19 april 'te 13 uur een brandwacht met aangesloten slangen aanwezig bleef. De Commandant voornoemd, Gezien en doorgezonden naar den heer Burgemeester der Gemeente Soest, Het Bestuur der Vereen. Vrijw. Brand weer van Soesterberg.

Soester Courant | 1993 | | pagina 21