AR. r ]25 oo Kleurenfoto's... U kiest maar!!! NIEUW! 99 1.00 19.95 '1S etpè^00<11 Rlinoonland Tweede Seizoensmarkt prima geslaagd 1.98 0.00 WWffiR COMBi VAN ESSEN 'trUitUe. Soester Boneschansker geridderd 1 ACTUEEL r scliocimikcr KENS- LADE 'POTEN betalen Hema mag aan Van Weedestraat, als-ie maar niet zo groot is S NEL afdruk GRATIS VOORDEEL 12 24 36 O 95 14>s Soest onderzoekt haalbaarheid golfbaan aan Monnikenboschweg Mevrouw Kamphuis voert actie voor treintaxi Amersfoort-Soesterberg pagina Soester evenement kan niet meer stuk taart aliteitsgarantie stalen 3 behandeling en RINGEN ERSONEN MKB: lokatie is aanvaardbaar SCHOENAKER technische dienst AGFA TOPFOTO 10 x 15 cm, mat of glans Vandaag gebracht, morgen klaar Mislukte foto's retour AGFA TOPFOTO 10x15 cm, mat of glans per 2 stuks ontwikkelen èn afdrukken opnamen opnamen opnamen Levertijd 3 dagen Radio en tabak uit auto's gehaald Menne en Visser praten met provincie Mountain-bike uit schuur gestolen Naam Molendael misbruikt bij advertentiewerving y IA AAK JAÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! Voormalig directeur gas- en caibedrijf stapt in de VUT Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: Gokkast geleegd, televisie gestolen Gemeente Soest grote afwezige op informatiemarkt? 'Ik wil een treintaxi, u ook?' De inschrijving is begonnen! Dagelijks van 14.00 tot 21.00 uur, (behalve op zondag) Dans- en Partycentrum Telefoon 02155-17954. Weegbreestraat 205 - 207 Soest WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 I mderdag \NKETBAKKER lanbieding: ïcialiteit! a met slagroom de 3e maat or f 13,95 p.st. r weer!! vers gebakken peculaasjes! :i hebben wij een gen fabrikaat artikelen! <plein 8 - Tel. 11365 is bij ons langs voor de ormatiefolder of voor 'ijblijvende informatie e twee fraaie milieu- pooltapijten! olyaetyleen-terephtalaat 155 - 2 42 94 Aan het begin zag het er even drei gend uit. Uit een donker wolken- pak boven Soest vielen de eerste druppels, en menige standhouder blikte al ongerust hemelwaarts. Maar nog voor de officiële start van de Seizoensmarkt brak de zon door en konden deelnemers en be zoekers genieten op het zonover goten Raadhuisplein. Voor de opening had wethouder Jan Visser - volgens ceremoniemeester Bert Krijger de "uitvinder" van het Soester evenement - een bijzondere "act" in petto. Op zijn uitnodiging werd de Seizoensmarkt "ingezongen" door Jaap Hissink, de bekende zingende fiet ser, die op zijn bijna dagelijkse fiets tochten door Soest de aandacht trekt met zijn (klassieke) zang. Zonder schroom brengt Hissink, die een opval lend hoge stem heeft, vanaf het fietsza- del de mooiste aria's ten gehore. Op uitnodiging van de wethouder maakte hij zaterdagmorgen eerst een rondje over het Raadhuisplein, waar hij de omstanders onthaalde op het fraaie "Santa Lucia". Hoe toepasselijk: Lucia staat bekend als de heilige van het licht, en (zon)licht was er volop. Vervolgens ontrolde zich op het Raad huisplein - Soest mag toch wel ontzet tend blij zijn met de lokatie, die zo ge schikt is voor dit soort buiten-gebeur lijkheden - een programma waarin zo'n beetje alles zich presenteerde wat er - binnen de gemeentegrenzen in vereni gingsverband te doen is. En dat is heel wat: sporters, muzikanten, volks- en andere dansers, verzamelaars, model bouwers, visliefhebbers, hobbyisten, knutselaars, schakers en activisten voor allerlei wereldverbeterende en menslie vende doelen, te veel om op te noemen. 'Hart van Soest' Niemand heeft het aantal bezoekers kunnen tellen, maar het moeten er al met al toch enige duizenden zijn ge weest. De stroom kwam in de ochten duren wat aarzelend op gang, maar rond de middag heerste er op het Raad huisplein, dat zich langzamerhand gaat ontwikkelen tot het "hart van Soest", een gezellige drukte zonder wanklan ken. Op het grote podium voor de ingang van het gemeentehuis traden afwisse lend diverse Soester zang- en muziek verenigingen voor het voetlicht. Jam mer was dat de muziek op wat verdere afstand nauwelijks te horen was, maar volgens ingewijden was dat ook niet de bedoeling. Het plein zelf was het decor van diverse demonstraties op muzikaal en sportief gebied, die veel belangstel ling trokken, en op het in de meest knusse hoek van het plein ingerichte terras konden de bezoekers van tijd tot tijd even uitblazen in de zon en van "een natje en een droogje" genieten. Vaste plaats Over het evenement in zijn totaliteit waren alle deelnemers na afloop in het algemeen best te spreken. Of het in alle opzichten ook beantwoord heeft aan het grote doel: leden werven, kon niet aanstonds worden vastgesteld. Bij som mige kramen was het uiteraard drukker dan bij andere, maar veel Soesters heb ben zich in elk geval weer eens kunnen oriënteren op de vele mogelijkheden om de vrije tijd op een nuttige of aange name manier door te brengen. Het ziet er al met al naar uit dat de Seizoens- Van bovenaf bood de Seizoensmarkt een fleurige aan blik Jaap Hissink - fietsende zanger ofzingendefietser - opende de Seizoensmarkt LIG 1 SAMEN '.es en jus Het College van B. en W. ziet een (kleine) Hema-vestiging aan de Van Weedestraat 35 wel zitten, nu ook de Federatie MKB - de "win- kelierskoepel" van Soest - een po sitief advies heeft uitgebracht. Volgens de MKB is de plek aan de Van Weedestraat, waar vroeger de Burgerlijke Stand gehuisvest was, Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* een aanvaardbaar alternatief voor een Hema-vestiging in het nieuwe Lindenhof-complex, dat geen reë le mogelijkheid blijkt. Eerder stond de MKB afwijzend tegen over het idee, al blijft het enthousiasme ook nu nog enigszins beperkt. De fede ratie vindt dat de Hema niet groter mag worden dan 600 vierkante meter bruto, wat neerkomt op zo'n 450 meter win keloppervlakte. Groter mag niet, aldus de MKB, waarin alle Soester onderne mersverenigingen vertegenwoordigd zijn. Of het plan realiseerbaar is staat nog te bezien, want omdat de extra winkel ruimte moet vervallen komt de finan ciële haalbaarheid "onder druk te staan", aldus het ambtelijk advies aan het College. Verder is het nog onzeker of project-ontwikkelaar Macéka tot overeenstemming komt met de eige naar, die zelf ook een plan heeft inge diend. 'Goede zaak' Volgens het ambtelijk advies is de aan wezigheid van een Hema aan de Van Weedestraat een "goede zaak", zowel voor de Soester consument als voor het winkelcentrum. Bovendien is er geen andere lokatie beschikbaar, en die komt er ook niet op korte termijn. Als voor waarde wordt gesteld dat zwart-op-wit moet worden aangetoond dat de Hema zich metterdaad aan de van Weede straat 35 zal gaan vestigen. Het voorstel van het College is voorge legd aan de raadscommissies voor Ruimtelijke Ordening en Financiën/ Economische Zaken, die uiteindelijk het laatste woord zullen moeten spre ken. markt zich een vaste plaats op de Soes ter evenementenkalender heeft ver worven. overmorgen klaar Mislukte foto's retour alleen kleinbeeld ZUIDPROMENADE 15, "HARTJE ZUID", SOEST, TEL. 02155 -1 28 74 Op de Lisdodde heeft een inbreker kennelijk kans gezien een auto met een valse sleutel te openen. Hij nam daarna de radio mee, die eigendom is van een 42-jarige Soester. Op de Biltseweg werd tabak, verpakt in een zwart lede ren tas, uit een auto gestolen. Sprookies-aanbiedin Ribpullover hangcol Zuiver scheerwol natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 De wethouders Menne (Sport) en Visser (Ruimtelijke Ordening) gaan op korte termijn met de pro vincie praten om de haalbaarheid van een golfbaan aan de Monni kenboschweg te onderzoeken. Hel College reageert daarmee op hel advies van de PPC, die niet wilde ingaan op het verzoek van Soest om zelf een lokatiekeuze te ma ken. Het College van B. en W. koerst daar om - zij het met enige tegenzin - voorlo pig af op de lokatie Monnikenbosch weg volgens de "variant-Meilof', dat wil zeggen: geheel op Soester grondge bied gelegen, waaraan de gemeente raad onlangs de voorkeur bleek te ge ven. De wethouders gaan nu in Utrecht horen wat de provincie vindt van deze lokatie, zodat er in de tekst van het nieuwe bestemmingsplan "Landelijk Gebied" al melding gemaakt kan wor den van het plan om in dit gebied een golfbaan aan te leggen. Overigens heeft bureau Zandvoort - dat het bestemmingsplan in opdracht van Soest opstelt - het College laten we ten dat het pas zinvol is om de formele bestemming in het plan op te laten ne men nadat er een MER-rapport (Mi lieu Effect Rapportage) op tafel ligt, zo dat de milieubelangen goed afgewogen kunnen worden. De Provinciale Plano logische Commissie (PPC) is echter van mening dat het College en de gemeen teraad eerst een keuze moeten maken, voordat de PPC daarover een oordeel uitspreekt. 150.000 gulden Menne en Visser gaan, zodra ze in Utrecht te horen hebben gekregen dat de lokatie-Monnikenboschweg niet op provinciale bezwaren stuit, ook overleg plegen met de initiatiefnemers voor de aanleg van de golfbaan, de Stichting Wolfduin Golf. De stichting zal ge vraagd worden een financieel haalbaar heidsonderzoek uit te'voeren, waarbij de medewerking van de gemeente vooralsnog beperkt blijft tot de plano logische aspecten, want in de begroting is geen rekening gehouden met een fi nanciële bijdrage. De stichting moet een startnotitie en een MER laten op stellen. De kosten daarvan zijn aanzien lijk: gerekend moet worden op een be drag van 125.000 a 150.000 gulden. Een mountain-bike bleek niet veilig te staan in een schuur aan de Haverweerd. Een inbreker trapte de deur van de schuur in en ging er op de fiets vandoor. Dat gebeurde vorige week dinsdag. De gedupeerde is een negentien-jarige Soester. Onlangs is weer gebleken dat bedrij ven worden benaderd om te adverte ren in een uitgave waarbij' de naam van Medisch Centrum Molendael wordt genoemd, als ondersteuner van de inhoud van een blad of als ad verteerder. Vaak gaat het hier om valse voorlichting. Het is dan een truc om door het noemen van de naam van het ziekenhuis meer een serieuzer aandacht te krijgen. De directie van Medisch Centrum Molendael distantieert zich van deze praktijken. Wie benaderd wordt en de naam van het ziekenhuis hoort noemen, kan het beste eerst het di rectie-secretariaat van het zieken huis bellen om te vragen of het ver haal klopt. Dan weet men meteen of het een bonafide aangelegenheid is. deuren dakkapellen rolluiken ramen schuifpuien horren serres «inbraakwerend «luifels kozijnen hang-en sluitwerk «zonwering ramen «schuifpuien serres inbraakweren kozijnen hang- en sluitv 't Driltje is officieel dealer van een WERU, VEKA, VELUX en N0RHTG0. Wie méér van z'n huis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. TIMMERFABRIEK 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155 - 17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) Zijn functies, zowel maatschappe lijk als in de openbare dienstverle ning, waren talrijk. Maar op 57-ja- rige leeftijd deed Berend Martinus Boneschansker een stapje terug. Hij maakte vrijdag gebruik van de wachtgeld-vut regeling. Tijdens zijn afscheid werd de voormalig di recteur van het Soester gas- en cai bedrijf benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderscheiding werd hem in restaurant Darthuizen uitgereikt door burgemeester Hans de Widt. Dat gebeurde tijdens de afscheidsreceptie die Boneschansker was aangeboden, een gelegenheid waarbij hij een punt zette achter een carrière van 32 jaar. Zijn loopbaan begon in 1960. Hij werk te toen als fabricage-assistent bij Philips in Stadskanaal. Een jaar later werd hij aangesteld bij de gemeente energie- en waterleidingbedrijven in Deventer en in 1970 trad hij in dienst bij de gemeente gas-, water- en electriciteitsbedrijven Heemstede. Hij werkte zich daar op tot directeur. De bedrijven integreerden tot het gemeentelijk technisch bedrijf waar hij van 1977 tot '79 adjunct-direc teur was. In 1979 werd Boneschansker directeur van het gas- en caibedrijf in Soest. Die functie zou hij tot 1988 vervullen. In dat jaar ging het bedrijf op in het NV Regio naal Nutsbedrijf Eemland (RNE). Bo neschansker werd hoofd netten en plaatsvervangend directeur. Na de fusie van de RNE met de PUEM (werd: RE- MU) was Boneschansker produktma- nager cai en belast met de beleidsadvi sering ten aanzien van de centrale an tenne inrichting in de ^provincie Utrecht. In zijn vrije tijd-was de Soester op ver schillende fronten actief. Boneschans ker was voorzitter van de vrijzinnig Jt ^3 audio video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 12132 In een eetgelegenheid aan de Koningin- nelaan is een gokkast geleegd door in brekers. Ze namen voor ongeveer ze venhonderd gulden aan rijksdaalders en vijfjes mee. Ook de televisie van de zaak werd ontvreemd. De inbraak werd zaterdagnacht gepleegd. De daders kwamen binnen door een raam aan de achterzijde van het pand kapot te slaan. De verhoudingen tussen de commis sie Ouderenbeleid en het gemeente bestuur zijn, ook afgezien van het conflict om de subsidie voor de cur sussen, enigszins gespannen. Een van de redenen daarvoor is het feit dat de gemeente slechts op beperkte schaal wil meewerken aan de Infor matiemarkt, die op 23 oktober in Aqua Indoor wordt gehouden van wege het Jaar van de Ouderen. Alleen de gemeentelijke afdeling Sociale Dienstverlening heeft daar een kraampje gereserveerd, en zo wel volgens ouderenbonden als de Cosbo (de koepel van de bonden) en de commissie Ouderenbeleid is dat wel erg pover. Volgens commissielid J. van Poppe- len ligt het niet op de weg van de bonden om de voorlichtingstaak van de gemeente over te nemen. "De ge meente moet minstens ook met haar afdeling Voorlichting vertegen woordigd zijn, met een kraampje waar informatie verkrijgbaar is over alle gemeentelijke ouderen-voorzie ningen," aldus Van Poppelen. "Dan kunnen we daar ook mooi onze ei gen informatie in kwijt," meende voorzitter Jorna, waarna de commis sie zich boog over de vraag of de tekst daarvan nu op rood of groen papier afgedrukt moest worden, of juist in diverse kleuren. christelijke jeugdcentrale Deventer ('61-'70), diaken van de vrijzinnig her vormde kerk Deventer ('64-'68), voor zitter van de vereniging van vrijzinnig hervormden in Haarlem ('72-'79), voorzitter van de Stichting Beroeps Be geleidend Onderwijs in Leusden ('83-'93), penningmeester van de Soes ter afdeling van Groei en Bloei ('84-'88) en terreincommissaris van de B. Boneschansker uit Soest vervulde talrijke functies in de afgelopen 33 jaar. Een koninklijke onderscheiding viel hem daardoor ten deel. Foto: Aldo Allessie Nederlandse Toeristen Kampeerclub (^"SS). Bij die laatste club is hij sinds januari van dit jaar lid van het hoofdbe stuur. Onder het motto "Ik wil een trein taxi, u ook?" is mevrouw CJ. Kamphuis uit Soesterberg onlangs gestart met een handtekenin genactie voor een treintaxi-ver- binding van Amersfoort naar Soesterberg. In het dorp hangen intussen lijsten waarop de bevol king de actie kan steunen. Mevrouw Kamphuis heeft van de Spoorwegen zelf te horen gekregen dat ze zo'n actie moest houden. Ze heeft niet geaarzeld om dat advies op te vol gen en op diverse plaatsen kunnen Soesterbergers die het met haar eens zijn hun handtekening zetten. Komen de zaterdag - 11 september - is er een evenementenmarkt in het Dorpshuis, en daar is mevrouw Kamphuis ook weer present om handtekeningen te verzamelen. Ze roept graag vrijwilligers op om haar te helpen bij het ophalen van handteke ningen langs de deuren. Wie de actie sympathiek vindt en op deze manier een steentje wil bijdragen kan kontakt opnemen met mevrouw C.J. Kamp- huis-Jansen, Prof. Lorentzlaan 101, tel. (03463) 52529. f Swinging WorldH I DANSEN-LEVEN-LACHÉN Ook is het mogelijk om een kijkje te nemen in ons danscentrum.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3