STAPT jfiati Dansschool Dellum HSSiSÏÏS— f 26 m —zssr ||tesde TNO-trimloop in Soesterberg SOESTERBERG r Soesterbergse brandweer viert zeventig-jarig bestaan fém. \Jc rLfrwït tic rit (jslj... Pastor Ypma 40 jaar priester VOOR SLECHTS 50 CENT PER WEEK voor slechts fismm wm- -^Sl^lWÖENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 I Zaterdag 25 september: CHlEssER A'S EN liassen herenm SOESTER COURANT l PAGINA 17 Internationaal korfballen Damavond voor liefhebbers in Dorpshuis Crosscriminaliteit Wie van Soest houdtleest de Soester Courant Radio Soest voor Soesterberg Buurtpreventie Soester Courant in SoeSterberg Freeway, ondanks protest Oranje Comité weer van start Wij beginnen... u kunt nog meedoen Sfa. je te te Hulpverlening Ouderenbus Ouderenwerk ZONWERING S@S Philippi Standbouw in Soesterberg Zeskamp Composteren? Waar? KLEINTJES n a\s ab°n°ee V £\y.e VJeeV. op ^aaw Adres'. Postcode Te\efo°n Tot maart vorig jaar kon Soesterberg wat de nieuwsvoorziening betreft goed uit de voeten met het Soesterbergs Nieuws- en Advertentieblad. Dat blad is er niet meer en bovendien miste u het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die bijna 10.000 abonnees telt. Weet u wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt u alles over wat er in de Gemeente Soest op stapel staat, groot en klein nieuws, óók op sport-, rekreatie- en cultureel gebied. De Soester Courant vertelt u er alles van. Bovendien de wekelijkse mededelingen als medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverleningsadressen, verloren en gevonden huisdieren enz. bent u op de hoogte van familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties- en het hele scala van aanbiedingen van de winkeliers, maar ook alle personeels-advertenties. U vind ze in de Bel 02155 - 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, 3760 AB Soest. s>* //fij A I Op 25 september organiseert de per soneelsvereniging van het IZF-TNO voor de zesde maal een trimloop over 10,6 en 4 km. Het IZF-TNO is geves tigd aan de Kampweg 5 te Soester- berg. Start: 14.00 uur. Inschrijven: tot een halfuur voor de start. Inschrijfgeld: f 3,50 per persoon. De IZF-TNO-trim- loop is opgenomen in de landelijke mjrdloopagenda. Het instituut grenst aan de bossen van Zeist, zodat maximaal 100 meter over <|e openbare weg behoeft te worden ge- lópen. Evenals voorgaande jaren heeft het IZF de volle medewerking gekregen .van de boswachterij Austerlitz. Bij het instituut zijn ruime parkeermogelijkhe- den. Er is kleedgelegenheid en na af loop van de trimloop heeft ieder de moegelijkgheid zich te douchen op een afstand van ca. 5 minuten lopen van de finish. Op het parcours is medische be geleiding aanwezig. Iedere deelnemer/deelneemster krijgt als herinnering een finishfoto thuisge stuurd. De trimloop 1992 over 10 km werd gewonnen door de bekende hard loper André van Kesteren in de tijd van 32 minuten 23 seconden. In het voorprogramma wordt een esta fetteloop georganiseerd voor mede werksters van verschillende TNO-in- stituten. De teams bestaan uit vier per sonen. Start estafette: 13.30 uur. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij Deelnemers aan een van de vorige edi ties van de trimloop. over een goede conditie beschikken. Deelname geschiedt geheel voor eigen risico. Informatie: Walter van Dijk, tel. 03463-56211. oor 2 el. 11 gezin v\ Voorkeu dagochti mand op Gevraagd HULP voor gen Tel. 0 Gevr nette moet zeifsta Het kon zaterdag 11 september in Soes- ïrberg niet op. In het prachtig gelegen ;orfdal' van het terrein van de Korfbal- ireniging 'Oranje', was het topdrukte, 'nder ken stralende zon werden veel korte wedstrijden gespeeld in het kader van recreatief korfbalspel. Dikke buik- jies en kromme beentjes lieten het groe ne gras krullen dat het een lust was, daarbij enthousiast aangemoedigd door de vele bezoekers. £ïet terrein was omzoomd met tentjes jjtfaar men een hartige hap kon kopen, ïerrasstoeltjes stonden gezellig hier en 'daar opgesteld en zo was het één groot Jamiliefeest. Want dat is KVO, één gro te familie. Deze keer werd die kring zelfs vergroot door een korfbalvereni ging uit het Duitse Keulen. Dus interna tionaal korfbal in Soesterberg. Waar een klein dorp groot in kan zijn. Café de Leeuw uit Soesterberg, sponsor van KVO, had een grote beker ter be schikking gesteld voor de ploegenprijs. Onder gejuich werd deze in Duitse han den gegeven en daar waren ze zichtbaar trots op. Dhr. v.d. Bij, al meer dan twin tig jaar verbonden aan KVO, hield via de luidsprekers de touwtjes strak in 'landen. Vanuit zijn hoge commentaar- isitie had hij een goed overzicht en dat was ook wel nodig. Geassisteerd door dhr. Schep, waren zij de leidinggevende iguren van die dag. En dank zij hen erd het een zeer geslaagde dag. In het Dorpshuis wordt donderdag 16 september een damavond gehouden. Die begint om 20.00 uur. De deelne mers hoeven geen inschrijfgeld te beta len. De organisatie is in handen van de Damclub Soesterberg. Zowel club-, huis- als onervaren dammers kunnen meedoen. De damavond is de eerste ac tiviteit in een reeks van evenementen die de Stichting Dorpshuis van septem ber tot en met mei volgend jaar in sa menwerking met instellingen en bedrij ven op touw gaat zetten. De omgeving van de Alg. Begraafplaats te Soesterberg wordt de laatste tijd weer onveilig gemaakt door crossmotoren. Deze onverzekerde voertuigen jagen vooral kinderen en ouderen de stuipen op het lijf, aldus de reacties. Bezoekers van de begraafplaats spreken hun ern stig misnoegen uit over dit stuk geweld in een stilte-gebied. Aangezien de bestuurders van deze motoren bekend zijn, is men voorne mens dit door middel van de sterke arm tot een einde te brengen. "Moeten er eerst doden vallen voor die lui ermee ophouden?', was een reactie. Via de golflengte FM 105.9 MHz of 107.9 (kabel) kunt u elke dag van 8.00 tot 15.00 uur luisteren naar eigen regio nieuws. Speciaal voor Soesterberg is er elke eerste en derde maandag van de maand van 12.00 tot 13.00 uur het pro gramma 'Rondje Soesterberg' of 'Ons kent Ons' (OKO), gepresenteerd door Anneke Vestering en/of Piet Taai. Verder kan men elke vrijdag om 9.00 uur luisteren naar het Soesterberg-jour- naal. Het team Soesterberg binnen Radio Soest zit te springen om medewerkers en vooral technici. Is dat iets voor u of wilt u er meer van weten, gaarne bericht via Van Maarenplein 1 in Soesterberg (tel. 51252). 'Samen werken aan een gezellige, veili ge en rustige buurt is een zaak van de bewoners, de gemeente en de politie', dat is buurtpreventie. Via enkele bij eenkomsten kennen velen in Soester berg dit begrip. Er zijn twee locaties in het dorp die het predikaat 'buurtpre ventie' voeren. Helaas blijken sommigen de begrippen 'gezellig, veilig en rustig' kennelijk an ders te verstaan. In een onlangs gehou- deiï buurtpreventievergadering werden opmerkingen gehoord die aanduiden dat het in Soesterberg helemaal niet ge zellig is, zelfs onveilig en onrustig. Als voorbeelden werden genoemd met zeer hoge snelheden in auto's of brom fietsen door het dorp rijden en daarbij alle verkeersregels aan de laars lappen. Vooral voor ouderen wordt het dan erg onveilig. Overlast door geschreeuw en harde muziek en dat vooral 's nachts; straatterreur door openlijk geweld te gebruiken als iemand beleefd verzoekt of het Ook wat stiller kan. Wie doet hier iets aan, als de gemèente en politie niets doen en de mensen zelf niet voor eigen rechter mogen spelen? Het blijkt dat Soesterberg, de gemeente en de politie nog heel veel met elkaar moeten praten om juist die gezelligheid, veiligheid en rust terug te krijgen. Correspondentieadres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21848. De internationaal bekende Soester- bergse band Freeway gaf zaterdag 11 september een daverend concert op het Dorpsplein. Ruim honderd (meestal) jongeren genoten van dit optreden en mogelijk met hen de bewoners van de Drie Eiken. Vooraf waren uit dit bewo nerscentrum protesten tegen dit optre den gehoord, vanwege mogelijk lawaai overlast. Maar zoals het hoort werd dat in een goed onderling overleg opgelost. Van 20.00 tot 22.00 uur (en geen minuut la ter!) wervelden de klanken van deze band over het Dorpsplein en langs de balkons van de Drie Eiken. Zo functio neerde het Dorpsplein voor deze avond ook weer eens als 'evenementsplein van Soesterberg'. Het bestuur van het Oranje Comité Soesterberg heeft zijn eerste vergade ring weer achter de rug. Met volle kracht stevent het af op die bijzondere dagen in april en mei 1994. De verga derdata werden gepland en een goede onderlinge taakverdeling afgesproken met als hoofdthema de te organiseren activiteiten. Zelfs gingen de gedachten naar'het jubeljaar' 1995. Het bestuur en ook de vele medewer kers staan weer klaar om dit mooie werk te verrichten. De financiën zijn vaak spelbreker, waardoor helaas mooie activiteiten vervallen. De bewo ners van Soesterberg kunnen helpen om er een mooi feest van te maken door hen financieel te steunen. Dan is het adres: Oranje Comité Soesterberg, re keningnummer 395.216.540 Rabo bank Soesterberg (giro 217131). Aperte clubs voor jongeren en (echt)paner> Geen massa systeem Persoonlijke aandacht 'Gezellige sfeer Inschrijving: Maandag t/m Vrijdag van 19.00-21.00 uur, waarhij u onder het genot van een drankje uw Dansschool kunt bezichtigen. De Dansschool voor Stijldansen, Aerobic Callanetics Kom gerust even langs, bel of vraag geheel vrijblijvend de kleurenfolder aan. Rademakerstraat 24, Soesterberg. tHjCfsnatt Telefoon 03463 - 52213 52590 Op zondag 3 oktober viert pastor Ypma zijn 40-jarig priesterfeest. De Soesterbergse parochie Iaat dit niet ongemerkt voorbijgaan. Van 's morgens 9.45 uur tot 's avonds 23.00 uur zal dit plaatsvinden in de RK Kerk en in het Kontakt der Kontinenten. In Soesterberg wordt deze pastor niet alleen door de parochianen op handen gedragen, maar is hij ook een geziene gast bij de 'ketters' en de 'niet-kerksen'. Vanuit zijn bungalow op het terrein van het Kontakt fietst hij heel wat af, en niet alleen in Soesterberg. Zo gebruikt hij dit ijzeren paard al een tiental jaren voor tochten door Europa. Daarbij is dhr. Bunskoek, directeur van het Kontakt der Kontinenten, zijn trou we metgezel. Zijn camera heeft heel wat dia's geschoten die hij gebruikt bij lezin gen over zijn reizen. Zijn wens is eens een reis naar Israël te maken (en dat niet per fiets). Pastor Ypma is een mens die begaan is met de zwaksten onder ons. Hij kent de arme kant van Nederland beter dan velen. Bij de buitenlandse gastarbeiders en asielzoekers is hij geen onbekende. Soesterberg is trots op zijn pastor en zal dat laten blijken op zondag 3 oktober vanaf kwart voor tien. Stichting Hulpverlening Soester berg; dagelijks aanvragen tussen 09.00 en 10.00 uur via tel. 51789 pf 52097. Aanvragen: elke werkdag van 09.30 tot 13.00 uur via tel. (02155) 19190. Spreekuur elke donderdag van 10.00 tot 11.30 uur en elke vrijdag van 13.30 tot 14.30 uur in De Drie Eiken, Dorpsplein 18, tel. 51402. jj h c aan 24a - Soest - Telefoon Aan de Amersfoortsestraat 15fte Soes terberg is het Philippi Standbouw-be- drijf geopend. Dit 23-jarig bedrijf was in Zeist uit het jasje gegroeid en kreeg een stuk bouwterrein in Soesterberg. In dit mooie en strakke pand werkt een tiental medewerkers voor nationale en ook internationale standbouw. Ook worden er exclusieve meubels gemaakt voor directiekantoren en showrooms. De brandweer Soesterberg vierde en viert feest. Op 4 september be stond ze zeventig jaar en dat liet ze luid en duidelijk zien en horen. Za terdag 4 september werd het feest geopend met een optocht van di verse soorten brandweerauto's. Onder de vrolijke klanken van muziekvereniging Odeon maakte men een rondgang door het dorp. Dat de oudjes het nog goed doen, bleek uit de brandweerwagen van 1954 die voorop reed. Daarna volgde een materiaal-show op het Dorpsplein met diverse demonstra ties. Het gekostumeerd spuitvoetbal- toernooi van dinsdag 7 september staat velen nog met plezier vers in het geheu gen. Droge kleding was ineens drijfnat voor al te enthousiastelingen. Het pu bliek genoot van dit stuk spektakel. De leden van de plaatselijke brandweer ge noten het meest. Dat het team van eega's van de brand weermannen het net niet konden win nen van die van de ondernemers, was voor de dames even verwerken. Enorm hoe zij door de toeschouwers werden aangemoedigd. Het gejuich was in alle hoeken van het dorp te horen. Donderdag 9 september was er 's mid dags een zeskamp voor de kinderen van de plaatselijke scholen. Het grasveld naast de tennisbanen was voorzien van diverse soorten spelletjes, zoals onder een net doorkruipen, een bal door een brandslang persen, behendigheidsrij den enz. De kinderen hadden schik in deze 'aparte schoolles'. De gezichtjes waren rood van inspanning om toch zo goed mogelijk te eindigen. De punten wezen uit dat de Postiljonschool als derde eindigde, de Weth. de Haan- school als tweede en de Carolusschool was winnaar van deze zeskamp. Brand weercommandant Tammer reikte de prijzen uit, bestaande uit vaantjes en voor de winnaar een echte brandspuit kraan op een houten basis. Niet alleen de schoolkinderen waren hierbij aan wezig maar ook veel ouderen en andere kinderen die kennelijk vrijaf hadden. Zowel brandweercommandant Tam mer als dhr. Van Dee, voorzitter van de Ver. Vrijwillige Brandweer van Soes terberg, was zeer tevreden over de afge lopen dagen. En terecht, want met een gering aantal mensen werd dit alles toch maar even gerealiseerd. Dat mag ook wel even gezegd worden. Nog is het feest niet voorbij. De brand weer-ogen staan nu gericht op zaterdag 9 oktober. Dan zullen in Soesterberg de regionale brandweerwedstrijden wor den gehouden. Reeds geruime tijd is de gemeente Soest in onderhandelingen waar het compos- teerbedrijf in Soesterberg mot komen. Om de locatie aan de Kampdwarsweg, achter de Alg. Begraafplaats in Soester berg, is de nodige commotie geweest. Toen werd gewezen naar 'het stortgat van Tammer' aan de Amersfoortse straat, dat in 1994 gesloten zal worden. Wat wel bekend is, dat een dergelijk be drijf nogal wat geluidsoverlast geeft en ook geuroverlast, of stank als u dat be ter verstaat. Op deze beide zaken zitten ze in Soesterberg nu niet direct te wach ten. Daarom wordt van de gemeente Soest een goed beleid verwacht en zul len de Soesterbergers ook op dit gebied over hun schouders meekijken en zo nodig aan de bel trekken. i Gerubriceerde advertenties max. 40 woorden. Uitsluitend.over één kolom; per 10 woorden f 7,10, ieder K woord meer f 0,45 extra, (exclusief BTW). Brieven onder nummer f 2,50 Bewijsnummer (Uitsluitend op verzoek) f2,50. Alleen bijvooruitbetaling. Kleine advertenties moeten uiterlijk MAANDAG 17.00 uur binnen zijn. Met spoed INTERIEURVER ZORGSTER voor 3 uur in de week. Tel. 14890. Aantrekkelijke BIJVERDIEN STE voor bijna iedereen. Nieuwsgierig? Bel 02155-27222. AANBIEDING PERSONEEL Schilder vraagt BINNEN/BUI TENWERK. Vrijblijvende prijsopgave, goede referen ties. tel. 03402-61357 (na 18.00 uur). TE KOOP GEVRAAGD HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS aanvaarding ui terlijk 1 nov. a.s., koopsom f 300.000,- of f 400.000,- Brieven onder letter D40, Bur. S.Crt. Bergruimte voor stalling van één of meer caravans. L. Slot, Beukenlaan 72, tel. 02155-24677. WASMACHINE^ ^voord«^eI ken om onze studio te ver zorgen (liefst op zaterdag) 3 uur per 14 dagen. Tel. 02155-25932/10899. Gevr. dames/heren in de ho reca v. e. sportcentrum. Van af 18 jaar, met ervaring. Voor ochtenden en avonden, tel. 15965. frtBtöViiiulp. Winkêl- •*upenïngstijden: dins-, woens- en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Parallel- weg-fr, tel. 18730. Sakkers Loodgieterswerken. SPHINX SANITAIR: duoblok, grijs, van f 678,60 voor f 340,-, wastafel, grijs, van f 219,95 voor f 110,-, Nieuw- straat 15, Soest. Tel. 11044. us en dBase ,-; Typen f 195,-. Bel Data Didact: 02155-22826. Saelman Kraut v.o.f.voor PIANOSTEMMEN, repareren, advies, verhuur en verkoop. Tel. 25057, b.g.g. 28021. HANDEL Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 02155-19600. 01 fcunt niet goncfe/L.. w e, yCA-w -v'nW, -1 - .O

Soester Courant | 1993 | | pagina 17