0 ioest overklast ex-tweedeklasser Diemen outen maatje te groot voor SEC Optimisme bij WZ'49 geoorloofd Regen van kaarten op hockeyveld Weer gelijkspel voor Hees Seccers te laat bij de les Bekertoernooi basketballers B-heren en C-dames blijven weg op tenniskampioenschap —-JVOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 PAGINA 1 SOESTER COURANT PAGINA 19 nv Half dozijn treffers in woonplaats van trainer Dick Schinkel FRANS AL. OETBAL zondag Groenwitten lijden andermaal ruime nederlaag VOETBAL zondag Alleen WZ'49 nog verwikkeld in bekerstrijd HANDBAL Annie Roest 40 jaar lid Smeeing/BDC Kamerik toont zich even sterk VOETBAL zaterdag Sc AH'78 verstoort middagdutje: 8-2 Drie duels Red Stars in Beukendal Verzorgd spel Soesters levert rendement op tegen SVMM: 4-0 VOETBAL zaterdag Heren MHC Soest verliezen, dames pakken punt HOCKEY Kansen benutten is moeilijk voor dames YVZ'49 Bert van Velzen verbetert tijd op de marathon de Alliance Frar^aise: •vorderden, zakenmen- n is iedereen welkom hoeft u het al helemaal ligheidscursussen zijn au, zoals u dat van de d! Bel voor informatie 556. Een half dozijn treffers was het resultaat dat Soest met uitstekend voetbal lalde. In Diemen, de woonplaats van trainer Dick Schinkel, werd eedeklasser Diemen met 0-6 overklast. Het fraaie spel van de Soes- ad meer doelpunten kunnen opleveren, maar doelman Jeroen Ve- mp voorkwam dat. In andere gevallen was het doel net iets te klein, lerstelde Luits Houkes stond weer in het hart van de verdediging, door Paul van der Grift naar zijn vertrouwde stek op links verhuis- meedoen. Met tikjes hier en tikjes daar sneed Soest door de defensie van de gastvrije club. Van Veenendaal, Van den Berg en Van der Hoeven werden in de weg gestaan door doelman Vene kamp, maar op slag van rust werd Soest alsnog beloond. Gerwin Leeghwater veroverde de bal en vond het kleine gaatje dat Venekamp openliet. Ook na de rust bleef Soest dicteren. De duels werden niet geschuwd. Op het middenveld werd de slag gewonnen door onder anderen de vooruitgescho ven Martijn Stalenhoef. In de 55ste mi- Van imeet af aan drong Soest fel aan en !e de ene na de andere aanval in de -ichting van het Diemense doel. Dik- 'lsfwerden de aanvallen vroegtijdig 'lagd voor buitenspel, iets waar Busrechter Gerritsen lange tijd ge noegen mee nam. Na een kwartier speelde Peter van den Berg de bal sub tiel naar Jeroen van Veenendaal. De middenvelder besloot een dribbel met sen fraaie stiftbal: 0-1. Daarna waren het Paul Hilhorst en Van ier Grift die Venekamp op de proef stelden. Pas na twintig minuten ver scheen Diemen voor de eerste keer in iet zestien-metergebied van Soest. Twee opeenvolgende vrije trappen werden door Robert Hagen gepareerd. hrijvingsavond van .00 tot 21.00 uur in ersfoort. K \i r f- i 'aaraan Diemen alleen op grond de KNVB-reglementen mocht Luits Houkes: hersteld. Michiel van der Hoeven: assists. nuut raasde Van der Hoeven naar vo ren. Zijn voorzet werd bekwaam afge maakt door Van den Berg. Van der Hoeven stond met een inworp ook aan de basis van het vierde doelpunt. Van den Deijssel verzilverde de spelhervat ting met een diagonaal schot (0-4). Wanhoop Het was wederom Van der Hoeven die het vijfde doelpunt inleidde. Hij leverde in de 65ste minuut een perfecte voorzet af, waarbij Kleinegris zijn hoofd op de juiste wijze tegen de bal plaatste en voor 0-5 zorgde. Door de voortdurende po sitiewisselingen aan Soester zijde was Diemen de wanhoop nabij. Gerard Becker loste Van Veenendaal af. Hij stichtte gevaar met snelle 'rushes', maar had pech in de afwerking. Een hard schot werd naast het doel ongevaarlijk en een uitgekookt 'lepelballetje' smoor de tegen de lat. Kort daarna werd Bec ker in kansrijke positie onderuit ge schoffeld. Uit de toegekende vrije trap werd de bal door Van der Grift in de ui terste hoek geschoten: 0-6. Diemen probeerde de traditionele eer te redden, maar trof Hagen in een glansrol. Invaller Sander Dorresteijn ontzenuwde met een sliding een andere mogelijkheid voor de thuisclub. Ondanks de felle inzet bleef Soest van kaarten verschoond. Diemen kreeg tweemaal geel wegens te hard ingrijpen. Ook de grensrechter van de Noordhol landse ploeg werd een gele kaart ge toond, omdat hij er een potje van maak te. )W1ENADE 8 ST-ZUIO Je tweede wedstrijd in de derde bleek ook Houten een tje te groot voor SEC. SEC speelde met de nog te schorsen ~^ers Ramon Heynen, doelman in van de Luytgaarden en Jos imer. Ten opzichte van de strijd n BVC had Peter de Jong its moeten maken van Marcel resteyn. Houten, dat vorige week startte met een op PVCV (3-2) uit Vleuten, had technisch meer in haar mars dan SEC. handelingen van de spelers waren iets sneller dan die van SEC, dat :ds achter de feiten aanliep en vooral 'allend geen vuist kon maken. Toch iilg de strijd het eerste kwartier gelijk op en waren er voor beide teams kan sen. Houten, met als gevaarlijke spits Ramond Valck, probeerde het met af standsschoten, die echter weinig succes opleverden. Pas na een half uur kreeg SEC haar eer ste kans(je) toen Paul Castein (rechter spits) in vrije positie net naast de rech- terpaal schoot. Meteen hierna kreeg Castein weer een kans, maar in plaats van te schieten probeerde hij zijn tegen stander uit te spelen, hetgeen mislukte. Na 35 minuten was het raak voor Hou ten. Een dood spelmoment was de in leiding van de 0-1-voorsprong voor de goed spelende ploeg. Bij een vrije trap vanaf links werd de bal naar rechts ge- bracht. De geheel vrijstaande Valck had geen enkele moeite de bal langs de SEC-doelman te plaatsen. De niet erg zeker spelende Edwin van de Luytgaarden ging vijf minuten voor rust in de fout door de bal los te laten. Antek Wojtowski schoot zijn doelman te hulp door de inzet van Dennis Nieu- wenhuis op de doellijn te keren. Even voor rust raakte Ramon Heynen ge blesseerd en na rust keerde de spits niet terug. Zij vervanger was Joessaf Altun- tas. De geïrriteerde Wojtowski (het liep niet zoals hij dat wenste) liep tegen geel op, toen de goed leidende scheidsrechter H. Appeldoorn uit Huizen zijn charge óp een Houten-speler terecht bestrafte. SEC drong fel aan en zette zodoende de poort voor de bezoekers wijd open. Bij een doorbraak moest Van de Luytgaar den uit zijn doel. De inzet die hierop volgde werd door Ronnie Daselaar (hij speelde een puike wedstrijd) uit het ver laten doel gekopt. Na een kwartier in de tweede helft viel het doek voor SEC toen Van de Luyt gaarden weer blunderde. Inmiddels was Wojtowski vervangen door Peter de Jong. Bij een vrije trap van Houten redde de SEC-doelman door het schot via zijn vuitsten het veld in te stompen. Na een half uur werd het nog 0-3 toen een fraaie aanval met een bekeken vol ley werd afgerond door Lennart Ossen drijver. De kans op 0-4 liet Houten lig gen toen één minuut later een terechte strafschop werd toegekend. Het schot van Tjeerd Ossendrijver werd door de paal gekeerd. SEC ontkwarh weer aan een vierde treffer toen invaller Jeroen de Bruin de bal, buiten bereik van Van de Luytgaarden, vier minuten voor tijd op de kruising schoot. Ook Ramon Heynen kon SEC niet aan een doelpunt helpen. Foto: Elger Geessinck. WZ'49 is de enige Soester club die nog verwikkeld is in de bekerstrijd. De groen-witten schakelden vorige week Unicum in de strafschoppen- serie uit. Na negentig minuten was het 3-3. WZ'49 nam, net als in de eerste ronde tegen Veensche Boys, de elfmetertrappen nauwkeuriger. WZ'49 plaatste zich daarmee voor de derde ronde. Hees speelde eveneens met 3-3 ge lijk tegen Ultrajectum dat twee klas sen hoger speelt. In deze ontmoeting legden de Soesters het echter af toen er strafschoppen moesten worden genomen. Soest, SEC (zaterdag en zondag) waren al eerder uitgeschakeld. Smeeing/BDC biedt Annie Roest zaterdag 18 september van 17.00 tot 19.00 uur een receptie aan. Dat is ter gelegenheid van het feit dat ze al veertig jaar lid is van de handbalver eniging. De receptie wordt gehou den in het clubhuis aan de Henriëtte Blaekweg. Annie Roest bekleedde in de afgelo pen veertig jaar tal van functies bin nen de club, waarvoor ze ook jaren lang speelde. Iedereen die de jubila ris wil feliciteren, is welkom. Voor afgaande aan de receptie wordt op het terrein van Smeeing/BDC een sponsorloop gehouden. In een aantrekkelijke wedstrijd is Hees in de eerste thuisbeurt van dit seizoen niet verder gekomen dan een gelijkspel: 2-2. Met deze eindstand konden beide ploegen wel vrede hebben, gelet op het ver toonde spel en de gemiste kansen. Kamerik begon voortvarend met ver zorgd voetbal, en geheel terecht werd het (na balverlies van Hees op het mid denveld) na tien minuten 0-1 door Rob Verlaat. Hees, dat tactisch nog moet groeien, pakte hierna het initiatief over eiEVerscheen gevaarlijk voor het doel van; Kamerik, meestal over links via Danny Brandenburg. De van een bles sure teruggekeerde spits Marco Hage len had vlak voor rust al de gelijkmaker op zijn schoen, maar zijn te zacht inge schoten schot werd een prooi voor de doelman. In. de rust plaatste trainer Teus van IS)mmen een tactische wissel. Hagelen verdween uit de ploeg, Wout Banken- stijn werd aanvallende middenvelder, waardoor de te veel pratende Rob Jou- stra op de spitspositie verscheen. Er kwam hierdoor direct meer dreiging in het spel van Hees en na twee minuten was het al raak. Een vloeiende combi natie tussen Brandenburg en Blanken- stijn resulteerde in een schot van Bran denburg. De keeper blokkeerde de bal, waarna Blankenstijn hoog opspringend binnenkopte: 1-1. Hees ging door en enkele minuten later mocht Brandenburg een hoekschop ne men op rechts. Voorstopper Robert Schadee kopte Hees vanaf de tweede paal diagonaal op voorsprong: 2-1. Ge sterkt door deze voorsprong probeerde Hees de voorsprong uit te bouwen en zette Kamerik nog meer onder druk. Vervolgens kwam Kamerik terug in de wedstrijd en de uitstekend keepende Hans Uit den Boogaard kon na enkele goede reddingen niet voorkomen, dat Kamerik toch langszij kwam. Na non chalant optreden in de verdediging was het Ab Verkley die met een droge schuiver 2-2 aantekende. "De stand doet anders vermoe den, maar qua voetbal waren we niet eens minder." Hednrik-Jan de Boer stelde dat nuchter vast na de met 8-2 verloren wedstrijden te gen sc AH'78. De Seccers hielden het eerste kwartier van de wed strijd nog een middagdutje, maar werden door drie doelpunten ruw uit hun slaap verstoord. "Bij de eerste drie doelpunten was er nog geen concentratie in de ploeg", wees De Boer op de zwakke plek in zijn elftal. Het tweede doelpunt was daar van een voorbeeld. Alle Seccers dach ten dat de bal over de achterlijn zou rol len en bleven staan. De ploeg uit Hui zen was adequater, pikte de bal op en scoorde uiteindelijk. "Puur onoplet tendheid", verweet De Boer zijn speler. Tot de rust speelde SEC verder goed en werd er gecombineerd. In de eerste mi nuut na de hervatting was Richard de Bruin zelfs op weg naar een doelpunt, maar de bal ketste via de binnenkant van de paal weer het veld in. De Boer VOETBAL zaterdag dacht dat SEC weer terug in de wed strijd zou komen, maar kreeg twee mi nuten later uit een counter het vierde doelpunt om de oren. SEC deed voetballend niet onder voor de thuisclub en bleef de aanval zoeken. Gabriël van Gastel verkleinde de ach terstand via een strafschop, maar sc AH'78 had aan vier, vijf uitvallen vol doende om viermaal te scoren. Op een stand van 7-1 scoorde Razzo van Dam nog een keer tegen. De Boer: "Ze namen de wedstrijd in het begin te luchtig op. Ze hebben best goed gevoetbald, maar op de een of an dere manier lukte het niet. Echt slecht was het niet, maar de tegenstanders scoorden gemakkelijker. Als we de eer ste twintig minuten bij de les waren ge weest, was er niets aan de hand geweest. Maar we zetten hier een streep onder. We beginnen opnieuw." Voor het eerste herenteam van The Red Stars begint zaterdag het serieuze werk. Terwijl voor som- tttige teams de competitie aan vangt, komen de heren uit in de £erste bekerronde. Daarin komen de basketballers in toernooivorm ïrie tegenstanders tegen. &et bekertoernooi wordt afgewerkt in porthal Beukendal. Het beginsignaal por de eerste wedstrijd klinkt om 1.00 uur, het laatste duel is rond 18.00 lir afgelopen. Red Stars krijgt zaterclue ..«.ie van het Amsterdamse Blue Stars, Ro- wic Dordrecht en Dunatos uit Bunde. Alle teams ontmoeten elkaar één keer. Er zijn twee plaatsen voor de tweede bekerronde te verdienen. Basketbalvereniging The Red Stars houdt woensdag 22 september in res taurant Beukendal de algemene leden vergadering. Op de agenda staan onder meer enkele bestuursmutaties en een voorstel tot contributieverhoging. De aanvang van de jaarlijkse vergadering is 20.00 uur. Het Soester tenniskampioenschap, dat zaterdag van start gaatontbeert dit jaar de enkeltoernooien voor B-he ren en C-dames. Ook het dubbeltoer- nooi voor heren B is geschrapt in ver band met te weinig aanmeldingen. Voor het enkelspel had zich slechts één heer ingeschreven, in de twee an dere categorieën zou met twee aan meldingen meteen de finale hebben kunnen beginnen. Niettemin is de belangstelling voor het plaatselijke kampioenschap toegeno men. De organisatoren kregen 233 aan meldingen, tien meer dan vorig jaar. Vooral in de recreantenklassen (170 deelnemers) zullen veel partijen moe ten worden afgewerkt. Daarentegen dingen niet meer dan zeven dames mee naar de toernooizege in de B-klasse. Zij zullen in pouleverband gaan spelen. De wedstrijdtennissers spelen al hun partijen op tennispark Soesterberg aan de Kerklaan. De recreanten rouleren op de banen in Soest. Op zondag 3 ok tober worden alle finales in Soesterberg gehouden. SVMM, via een periodetitel en een succesvolle nacompetitie gepro moveerd naar de eerste klasse, ié zaterdag enkele illusies armer ge worden. WZ'49 hield de Maar- naars negentig minuten lang in een houdgreep en won verdiend met 4-0. Ongetwijfeld zal Sjirk Bajema nog punten hebben gezien waarop moet worden getraind, maar tegen de matige gasten speelde zijn ploeg allerminst onaardig. Via de rechterzijde was WZ'49 het meest gevaarlijk. In de beginfase was het met name Marcel de Graaf die bik kelend en ploegend zijn aanvallers aan het werk zette. Vanaf de andere zijde, waar Zeki Kurt nauwelijks aan de bak kwam, werd het doel alleen van afstand (door verdediger Niels van der Gies- sen) gezocht. Abdelhak Belarbi en Cees-Jan de Vries waren, op initiatief van De Graaf, vlak bij doelpunten, maar gejuicht werd er pas in de 39ste minuut. In eerste instan tie had de Maarnse doelman met een onvoorstelbare reflex een bal uit de lin kerbovenhoek gehouden (inzet van De Vries). Uit de daarop toegekende hoekschop gleed Frank Baars de bal over de doelman die de bal via de on derkant van de lijn achter de doellijn zag landen. Na het onderhoud in de kleedkamer, waar Belarbi inmiddels geel op zak had voor een 'charge', werd SVMM volle dig vastgeprikt. Als het speelveld klein werd gehouden, kwam WZ'49 met diepe ballen door en Peter van de Munt slingerde zich een keer door het cen trum, waarna hij de bal via de voeten van de doelman over de achterlijn zag rollen. Rug tegen de muur De Soesters hadden altijd een mannetje vrij en Maarns balbezit was immer van korte duur. Met de rug tegen de muur was er geen houden meer aan. Een snel genomen vrije trap van Ton Wolfsen werd begrepen door De Vries. Met een halve sliding werkte hij de bal het doel in (2-0). De protesten van SVMM le verde één van de gasten een gele kaart op. Toen hij vervolgens beleefd be dankte voor dat gebaar, mocht hij gaan douchen. En daarmee werd de weg vrij gemaakt voor nog meer succes. Joop Kooij besloot een solo met een knap schot in de hoek, waar de vuist van de Maarnse 'goalie' redding bracht. Everi later werd Baars aangetikt. Zijn val, waarin de ex-SO Soester veel ge voel voor drama legde, deed scheids rechter R. Broersma ertoe besluiten naar de stip te wijzen. Wolfsen, die te gen Argon een strafschop had gemist, liet ditmaal Belarbi voorgaan. Hij schoot hard door het midden raak. Een minuut later mikte Wolfsen na een fraai één-tweetje, vijf centimeter te veel naar rechts. Vervolgens was het De Graaf die met een computergestuurde trap de bal naar De Vries verzond. De spits nam de bal onder controle en tikte de Heter van der Munt (liggend) jen Wil lem van der Pol nemen een avontuurlij ke SVMM-er in een moderne houd greep. Foto: Elger Geessinck. bal met een modern lobje tegen de lat. Baars maakte het karwei af (4-0), zodat De Vries op één doelpunt bleef steken. De aanvoerder had overigens meer doelkansen kunnen creëren als hij in bepaalde situaties genegen was geweest iets meer meters af te leggen. WZ'49 speelde door de bank geno men verzorgd voetbal, terwijl het bij SVMM ontbrak aan enig strategisch in zicht en de techniek niet bepaald om naar huis te schrijven was. De achterste linie van de Soesters kwam daarom zel den in de problemen. En hoewel het, zeker bij een ploeg als WZ'49, nog veel te vroeg is om verwachtingen te koesteren, mag de club op dit moment de rest van de competitie met gepast optimisme tegemoet zien. De openingswedstrijd van de hoc- keycompetitie tussen de heren van MHC Soest en HBS kon achteraf als kaartenwedstrijd worden sa mengevat. De Soesters liepen zelfs een rode kaart op in het duel dat met 0-2 werd verloren. Beide doelpunten vielen na de rust. Soest nam zondag onmiddellijk het ini tiatief, hetgeen lichte paniek in de ach terhoede van HBS veroorzaakte. De bezoekers speelden fel en fysiek hoc key, hetgeen voor de scheidsrechter aanleiding was om zo nu en dan een kaart uit zijn zak te toveren. In een voor Soest kansrijke situatie speelde een HBS-ér de bal opzettelijk met de bolle kant van de stick over de achterlijn. Meer dan een strafcorner zat er niet in voor Soest. Hierna golfde het spel heen en weer zonder dat dat kansen opleverde. Door het tempo omhoog te schroeven en fel de duels aan te gaan, trachtte Soest de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar die tactiek leverde alleen maar twee ge le prenten op. Het technisch beter spelende Soest werd direct na rust op achterstand gezet door een doelpunt uit een strafcorner. Aan de treffer hing overigens een 'bui tenspelluchtje'. De irritatie aan Soester zijde steeg en ditmaal haalde de scheidsrechter rood te voorschijn. Met tien man lukte het Soest alsnog om kan sen te creëren, maar Peter Kessel schoot in kansrijke situatie net naast. Waar de scheidsrechter veel kaarten toonde, daar hadden beide ploegen veel conditie in huis. Daardoor bleef het duel tot diep in de tweede helft boeiend. Tijdens één van de man-meer-situaties profiteerde HBS echter en werd het 0-2. Dames Het damesteam hield de eer hoog door bij Alliance een belangrijk punt te ver overen. Er zat meer in voor de Soesters, maar in Heemstede kwam aan het licht, De meerderheid van en de balcontrole bij MHC Soest op deze foto leverden niets op voor de hockeyers. Foto: Elger Geessinck. dat de conditie nog niet optimaal is. Het was Alliance dat via een enigszins gelukkige treffer de score opende. Soest herstelde zich en nam het initia tief. Nog voor rust scoorde Stephanie van der Spoel uit een strafcorner de ge lijkmaker. In de tweede helft bleef Soest overwicht houden, maar doelpunten bleven verder uit. De dames van WZ'49 speelden thuis tegen VRC uit Veenendaal. VRC opende de score na een rommelige si tuatie in de Soester verdediging. De thuisploeg kreeg verschillende goede kansen. Na rust werd een vrije trap door mid denvelder, Louise Smith, in eigen doel gewerkt, zodat de thuisploeg tegen een 2-0-achterstand aankeek. Na een goe de aanval schoot Suzanne Maarschal- kerweerd tegen de paal. Enkele minu ten later schoot zij hard in, na een goede combinatie aan de rechterkant. WZ'49 had vervolgens veel mogelijk heden om gelijk te komen, maar de lan ge keepster van VRC voorkwam dit. Net voor het eindsignaal kon VRC nog eenmaal scoren: 1-3. Nooit eerder deed Bert van Velzen zo kort over de marathon. De Pijnenbur ger verbeterde zijn persoonlijke re cord met een tijd van twee uur, 45 mi nuten en 28 seconden. Van Velzen baarde daarmee opzien tij dens de marathon in Berchem. In die Belgische plaats stond ook een wed strijd over tien Engelse mijlen op het programma. Eef van den Brink zette een goede tijd neer (54.12). Voor het eerst sinds jaren kwam Ma- rion van den Broek uit op het versprin gen. Vrij verrassend landde ze 5.52 me ter verder dan waar ze was 'opgeste gen'. Makelaardij o.a e® er Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151

Soester Courant | 1993 | | pagina 19