Tegc arttóhoo 'CULTUUR WELZÜNt Grote belangstelling beeldenexpositie Moederkoor in oprichting 'Back to the sixties9 met Renée and the Alligators Duivenberichten WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT Voorbereidingen voor [Soester Kerstmarkt Nieuwe serie lunchconcerten in gemeentehuis Thuishulpcentrale /M Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers Namen verwisseld bij Int. Yrouwencentrum A Cire Perdue (tot en met 16 oktober) van start De Eng De Praatpaal De Vangrail Bijeenkomst FNV over WAO-reparatie Op dinsdagmorgen gezellig samen zingen Kinderliedjes Op 17 september in café Bos en Duin Lezing over tarot op Paso-avond Kringloopcentrum Spullenhulp Parallelweg 7 tel. 18730 Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Pianospelen/dessen! huur of lease vanaf75>"p.«'. Spirituele lezing over gnosis Cursus in Baarn: Muziek beluisteren Pergamano-expo in De Vangrail Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Filosofie (oorzaak en gevolg) Intuïtief schilderen PAGINAWOENSDA Maandag ZAAIA Donderdag 16 september Filmhuis: Samba Traoré Kasteelconcert in Groeneveld Voor kinderen en volwassenen Schildercursussen in 'De Bereklauw' Sportj h b I De voorbereidingen voor de tweede Soester Kerstmarkt zijn inmiddels in volle gang. Na het grote succes van vo- ngjaar, toen voor het eerst in Soest een I kerstmarkt werd gehouden, zal zater dag 11 december de historische Kerke- buurt opnieuw als decor dienen voor een grootse Kerstmarkt. De markt wordt iets groter vergeleken met vongjaar. De toen gekozen formu le zal ook nu als basis dienen. Dat wil zeggen, verkoopkramen met artikelen die met de kerst/winter te maken heb ben, oude ambachten die ook op de winterperiode slaan en een randgebeu- ren dat eveneens past in het totaal. De schitterende Kerststal met levende dieren krijgt vanzelfsprekend ook een plaats en de Warmbloed Paardenfok- vereniging Eemland is weer gevraaagd om de bezoekers met de arreslee een rondrit te laten maken. Dit laatste was vorig jaar een groot succes. Informatie over standplaatsen e.d. op de Kerstmarkt is te verkrijgen bij Anne- mieke Bender, tel. 20387. Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert wethouder Jan Visser een serie lunchconcerten voor de bur gers van Soest. Op wodhsdag 22 september van 12.30 tot 13.15 uur wordt in samenwerkipg met de regionale muziekschool (RMA) een concert gegeven door Pavel Steidl. De gitarist is geboren in 1961, studeer de aan het Praags Conservatorium en volgde daarna lessen aan de Academy of Musical Arts. Hij nam deel aan ver schillende concoursen in binnen- en buitenland en was de eerste Tsjechische winnaar van het Radio France concours in Parijs. Pavel Steidl heeft veel werk van het gi taarrepertoire opgenomen en er zijn verschillende cd's van hem uitgeko men. Hij woont en werkt in Nederland en is verbonden als docent gitaar aan de Muziekschool in Amersfoort. Op het programma van dit lunchcon cert staan composities van o.a. Losy, Weis en Mertz. De toegang is gratis in de raadzaal van het gemeentehuis. Ie dereen is hartelijk welkom. tel. 033 - 63 13 34 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwil ligers, die enkele uren per week on dersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/ kinderen/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, de menterende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner on dernemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd. Soestdijk Voor een oudere dame wordt een ver trouwde vrijwilliger gezocht, die een maal in de week - liefst op zaterdag - ca. twee uur bij haar wil zijn of haar eventu eel wil begeleiden bij een kleine wande ling. Mevrouw praat graag oVer haar verblijf in voormalig Nederlands Indië. Overhees Voor een gehdnaicapte dame wordt een vrijwilliger gevraagd om haar te helpen bij het maken van een wandeling (ca. een half uur). Regelmatig oefenen is goed voor haar. Mevrouw is dol op honden en dieren in het algemeen. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uuf. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Kleine Haag 1-3,3811 HE Amersfoort, tel. 033-631334, of bij contactpersoon Erica Stanton in Soest, tel. 19226. Door een misverstand is in het artikel over het Internationaal Vrouwencen trum in de krant van vórige week een storende fout geslopen. Ten onrechte werd gemeld dat bestuurslid Greet Greive als secretaris aan het einde van dit jaar zou aftreden, maar mevrouw Greive (die trouwens penningmeester is) blijft in het bestuur. Wie wél aftreedt is secretaris Stijnie Troost, en voor haar zoekt het IVC dringend ebn opvolgster. Belangstellenden voor deze functie kunnen voor informatie kontakt opne men met (inderdaad) mevrouw Greive, tel. 24196. Onder grote belangstelling heeft wethouder Jan Visser zaterdag middag in De Hazelaar de exposi tie A Cire Perdue geopend. Visser ging in de Galerie en Beeldentuin aan de Bosstraat terug in de tijd van gieterij A Cire Perdue aan de Smitsweg. In de loop der jaren zijn duizenden beelden in Soest gegoten, waaronder de gigantische en unieke Unilever-creatie van Couzijn in Rotterdam. Toen het beeldwerk destijds moest worden ver voerd, werd de gehele Smitsweg afge zet. Veel bekende en minder bekende Soes- ters werkten in de gieterij. Egbert en Herman Joosten, Jan Hazelaar (die za terdag gastheer was) en Ton Paauw zijn daarvan enkele voorbeelden. Jaren later, op 11# september 1991, werd de expositie A Cire Perdue ge opend. De tentoonstelling wordt ge kenmerkt door de vier locaties, waar ze is te zien. Naast De Hazelaar, zijn dat Veel mensen kwamen zaterdagmid dag naar De Hazelaar voor de opening van de expositie A Cire Perdue die op vier locaties te bezichtigen is. C-drie aan de Willaertstraat, de tuin van het gemeentehuis en Artishock aan de Steenhoffstraat. Er zijn werken van totaal 37 kunstenaars te zien. De expo sitie duurt tot en met 16 oktober van dit jaar. tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Vangrail, De Engh, De Praatpaal, Albert Cuyplaan 200. Tienerinstuif Elke maandag van 15.15 tot 17.15 uur zijn de kinderen van 9 tot 12 jaar wel kom in Buurthuis de Engh. Er wordt ie dere week iets leuks gedaan. Te denken valt b.v. aan iets bakken, een buitenspel en wedstrijden. De kosten zijn f 1,- per keer. Kookgroep voor kinderen Kinderen van 6 tot en met 9 jaar kunnen zich opgeven voor de kookgroep. Ze le ren allerlei heerlijke gerechten te ma ken zoals: pizza, appelflappen en nassi. De laatste keer maken we een complete maaltijd in de vorm van een koud buffet waarbij we misschien ook de ouders uit nodigen! Elke vrijdag van 16.00 tot 17.30 uur. De kosten zijn 15 gulden voor zes keer. Smitsweg 311. Kookgroep voor mannen Tien gezellige kook-eet-avonden voor mannen die het moeilijk vinden om thuis zelf aan de slag te gaan of daar de kennis voor missen. Op woensdag 6 ok tober om 18.00 uur starten wij een serie van 10 avonden voor f 90,00. Toneelspelen Voor personen van 18 jaar en ouder. De eerste avond van 25 bijeenkomsten is op woensdag 13 oktober om 20.00 uur. De kosten zijn f 65,00. Nadere informatie en opgave op de maandagmiddag in de Praatpaal aan de Smitsweg 311. Nachtegaalweg 8c. Klussen ochtend Wilt u voor De Stichting klusjes op knappen en behoort u tot de groep ou deren? Dan bent u op de maandagoch tend vanaf 9.00 uur van harte welkom in deze gezellige groep. Breien Een gezellige avond, waarop u naast uw breiwerk, ook uw handwerk, borduur werk en dergelijke kunt meenemen. Verder wordt er voor Sinterklaas en de sluiting van het seizoen in 1994 iets leuks georganiseerd. Kortom een crea tieve avond, waar gezelligheid voorop staat. Elke maandag vanaf 19.30 uur. Kosten f 1,75 per keer. Crea workshops In-De Vangrail zijn op dinsdagochtend en/'of-avond regelmatig creatieve workshops. Op dinsdag 21 september starten wij met de workshop van twee lessen: poppen maken. We maken van papiertouw decoratieve poppen. U moet voor deze workshop de volgende materialen meebrengen: 4 meter effen papiertouw en 2,5 meter gedecoreerd of gebloemd papiertouw naar keuze (allen van minimaal 10 centimeter breed). De kosten rijn f 15,00 (inclusief mate riaal). De afdeling Soest van de Industriebond FNV houdt op donderdag 16 septem ber voor haar leden een bijeenkomst over de WAO. Ter sprake zal komen wat de doelstelling is van de overheid met betrekking tot de creatie van het 'WAO-gat'. Daarnaast komt de rol van de vakbeweging in de reparatie hiervan aan bod. Spreker over dit onderwerp is Sybrand Nauta, beleidsmedewerker van de In dustriebond FNV. De bijeenkomst zal worden gehouden in C-drie aan de Wil laertstraat, aanvang 20.15 uur. Elke dinsdagmorgen twee uurtjes ongedwongen zingen. Dat willen Patricia Vollebregt en Frans Wert- wijn op touw zetten voor moeders van schootgaande kinderen. Het is de bedoeling dat het koor in op richting liedjes van nu en vroeger gaat zingen. Een hoogdravend repertoire hoeft niet te worden verwacht, al zal er best wel eens een klassiek werkje worden gezon gen. Het moederkoor zal echter voor namelijk gezellige liedjes gaan zingen. Te denken valt aan composities van Annie lM.G. Schmidt, andere cabaret liedjes en bijvoorbeeld nummers van de legendarische Beatles. Canons, volks muziek uit diverse landen en 'ever greens' zijn andere mogelijkheden. Het idee voor het moederkoor komt van Patricia Vollebregt en Frans Wert- wijn. De laatste is dirigent van het Soes ter Byzantijns Kamerkoor, het ensem ble Fiori Vocale en het vrouwenkoor Le Madre Cantano te Zeewolde. Hoewel een optreden van het moeder koor in oprichting tot de mogelijkheden behoort, is het niet de opzet dat het een concertkoor wordt. Het contact tussen de moeders is de belangrijkste achter liggende gedachte. "Veel moeders heb ben 's morgens de handen vrij, omdat de kinderen naar school zijn. Ze kun nen zichzelf een leuke ontspanning bie den door lid te worden en bovendien hebben ze dan leuk contact met elkaar", zegt Patricia Vollebregt. "Ook moeders die nog nooit hebben gezongen, kunnen lid worden. De meeste mensen hebben veel meer stern- mogelijkheden dan ze zelf denken. Zin gen kun je leren en negen van de tien mensen kunnen het." In het moederkoor kunnen moeders te vens kinderliedjes leren. Vooral jonge moeders zouden geen eigen 'repertoire' hebben om thuis met hun kinderen te zingen. Daarom zal in het koor veel aandacht worden besteed aan kinder zang en -spel. Een locatie voor het koor is nog niet ge vonden. Maar het is de bedoeling dat de moeders elke dinsdagmorgen van 9.30 tot 11.20 uur bij elkaar komen. Iedere keer wordt een pauze van vijftien minu ten ingelast. Moeders die belangstelling hebben, kunnen contact opnemen met Patricia Vollebregt, tel. 26299 (bij voorkeur tussen 10.00 en 12.00 uur). In café Bos en Duin aan de Bos straat treedt vrijdag 17 september de groep Renée and the Alligators op. De band speelt rock-and-roll muziek uit de jaren zestig. Niet al leen veertig plussers, maar ook jongeren zijn welkom. Soest kan 'back to the sixties' op 17 sep tember met Renée and the Alligators. De groep werd in 1960 opgericht door gitarist René Nodelijk. Wat volgde was een reeks van hits, waaronder 'Alligator Dance', 'La Comparsa', Two Guitars And She Broke My Heart'. In 1978 brak de groep door in binnen- en bui tenland. Eén van de internationale hits is 'Sweet Nothin's'. Renée and the Alligators werd in 1981 ontbonden en Nodelijk vervolgde zijn loopbaan solo. Maar vijfjaar later kwa- Renée and the Alligators, vrijdag avond om acht uufin Bos en Duin. men de bandleden weer bij elkaar. In middels rijn in totaal negen cd's en lp's uitgebracht. Het optreden van Renée and the Alli gators begint om 20.00 uur. Een toe gangskaart kost vijftien gulden. Paso organiseert op woensdag 22 sep tember een bijeenkomst over tarot kaarten. Dhr. H. de Haan geeft daar over een lezing en een demonstratie. De bijeenkomst wordt gehouden in De Vriendschap, Nachtegaalweg 8A. Aanvang: 20.00 uur. Entree: f 6,50. Informatie: tel. 16777. Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 13.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-13.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. VANTOL-SOEST pianohattdel telefoon 02155-12968 Op woensdag Tl september vindt in Mayindra, Kerkstraat 3-5, de derde le zing plaats in de serie van tien lezingen over spirituele onderwerpen, op initia tief van Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Het onderwerp is: "Gnosis, de wortel van het christendom", inge leid door drs. Jacob Slavenburg. Tot voor kort was de gnosis alleen be kend door de geschriften van kerkva ders, die deze vorm van "kennis" als ketterij zagen. Daar kwam abrupt ver andering in sinds de recente vondst van het Evangelie van Thomas en het Ge sprek met de verlosser bij Nag Hamma- di. Nader onderzoek leert dat het chris tendom in oorsprong gnostisch was en pas later, vooral in de tweede eeuw en daarna, werd veruiterlijkt. Het chris tendom zoals wij dat kennen is een pro- dukt van theologen en niet de erfenis van haar naamgever. Ook de heilige ge schriften vormen slechts een willekeuri ge selectie van een oorspronkelijk veel groter aantal, waarvan er vele door de latere kerk zijn vernietigd. De gnosis is overigens geen typisch christelijk ver schijnsel, maar universeel. Na de re naissance keerde de gnosis terug als on derstroom in de westerse cultuur, met als trefwoorden: eenheid en holisme. In de Nieuwe Tijd komen deze twee stro men weer samen. De lezing begint om 20.00 uur. Entree: f 15,-. Informatie: tel. 20335. Een uitdaging voor mensen die meer willen weten over hedendaagse kunst muziek. Al sinds 1989 worden er aan de Volksuniversiteit van Baarn cursussen muziek beluisteren gegeven, die samen een overzicht van de geschiedenis van de westerse kunstmuziek geven. Dit jaar is de cursus toe aan de periode die door de meeste mensen als de meest on toegankelijke ervaren wordt: de mu ziek van onze eigen tijd (muziek van de Tweede Wereldoorlog). Deze periode van de kunstgeschiedenis wordt geken merkt door een bonte mengelmoes van 'ismes' die elkaar in hoog tempo afwis selen en zelfs naast elkaar voorkomen. De cursus laat zien hoe elke nieuwe stijl hetzij een vroegere tendens voortzet, hetzij zich daar juist radicaal tegen af zet. Het begrijpen wat een componist ertoe bewogen heeft zus te componeren en niet anders kan ertoe bijdragen op z'n minst een bepaalde stijl te accepte ren, misschien zelfs te waarderen. Van de meeste te beluisteren werken wordt een zg. 'verloopschema' uitge reikt: een stuk papier, waarop de be langrijkste gebeurtenissen van een compositie visueel worden voorge steld; een didaktisch hulpmiddel dat door iedereen als een houvast en stimu lans ervaren wordt. De docent, de in Soest wonende muzi- koloog en muziekpedagoog Joost van Leeuwen, lukt het steeds weer om met zijn enthousiasme de cursisten over de streep te trekken. Zijn lessen zijn geen geleerde hoorcolleges, maar een leven dig vraag- en antwoordspel tussen de betrokkenen, waarbij de muziek cen traal staat en iedereen op zijn eigen be- levings- en ontwikkelingsniveau aan zijn trekken kan komen. Er worden composities beluisterd en bestudeerd van o.a.: Messiaen, Boulez, Berio, Maderna, Schnittke, Part, Ton de Leeuw. Iedereen die niet bijvoorbaat negatief tegenover deze muziek staat, is welkom. Het is niet noodzakelijk de vo rige cursussen gevolgd te hebben: ken nis van het notenschrift is niet nódig: termen en begrippen uit de algemene muziekleer die niet bekend zijn, wor den ter plekke uitgelegd. De cursus wordt gegeven in de Speel doos op de maandagavonden 27 sep tember, 11 en 25 oktober, 8 en 22 no vember en 6 december. Opgeven bij: Volksuniversiteit Baarn, Rembrandt- laan 35, 3741 TA Baarn, tel. 02154-16033 (dinsdag, woensdag of donderdag 9.00 - 12.00 uur). so^ Tel. 14780 De eerste lezing van Neon Tetra wordt donderdag 23 september gehouden. Bij die gelegenheid zal Louk Speijk vertel len over de Killi vissen. Onder het mot to Killi vis, kleurenvis komen verschil lende soorten aan bod. Ook over het kweken van de Killi vis zal Speijk het een en ander uit de doeken doen. De lezing bij de aquariumvereniging wordt gehouden in het gemeentelijk educatief centrum De Kwekerij aan de Molenstraat en begint om 20.00 uur. In oktober zal de afdeling Baarn/Soest van Neon Tetra opnieuw een lezing or ganiseren. In buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg 8 wordt op zaterdag 18 september van 10.00 tot 13.00 uur een Pergamano-informatie-expositie ver zorgd door erkend docent Piet Vonk. Er worden werkstukken tentoonge steld, gemaakt van perkamentpapier en bewerkt met pergamano-materialen, volgens een eeuwenoude techniek die enkele jaren geleden vanuit Colombia naar Nederland is overgebracht. Door de eenvoudige werkwijze, die door iedereen te leren is, heeft deze creatieve hobby inmiddels duizenden beoefenaars gevonden. De resultaten zijn altijd verrassend, of het nu wens kaarten betreft of doosjes, lampekapjes of broches, ze doen niet vermoeden dat er eigenlijk alleen geduld voor nodig is. Wie geïnteresseerd is en er meer van wil zien of weten is van harte welkom. De bedoeling is om (bij voldoende deelna me) nieuwe cursussen te starten van acht lessen met 9 a 10 deelnemers. Telefonische informatie is ook te ver krijgen bij Piet Vonk, tel. 21121. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Sinds de oudheid hebben filosofen na gedacht over de mogelijke verbanden tussen oorzaken en gevolgen. Dit vraagstuk van de causaliteit (oorzake lijkheid) beïnvloedt onze visie op aller lei praktische of wetenschappelijke vra gen. Verlopen de dingen volgens on wrikbare wetmatigheden of hebben we er invloed op? Als we een 'produkt' zijn van oorzaken buiten onszelf kunnen we dan nog spreken van verantwoordelijk heid en vrijheid? Wetenschappers van allerlei disciplines zoeken oorzakelijke verklaringen voor verschijnselen. Hoe gaan zij daarbij te werk? Wat is de rol van toeval in allerlei situaties? Deze cursus geeft een overzicht van de ont wikkeling van de ideeën over oorzaken en gevolgen door de eeuwen heen. Er wordt zowel geput uit de geschiedenis van de filosofie als uit discussie over praktische en wetenschappelijke kwes ties. Voorkennis is niet vereist. Aanvang cursus: maandag 1 november, 19.45-21.45 uur. Docent: dhr.drs H. van Dongen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 6. Cursusprijs: f 110,-. Naast techniek en materiaal staat het contact met uw intuïtie centraal. Daar bij wordt gedacht aan stemmingen, beelden, spontane invallen en associa ties. Elke les begint met ontspannings oefeningen en eeil meditatie, telkens af gestemd op een bepaalde techniek. Op de eerste les meebrengen: schort en ou de lap. Aanvang cursus: maandag 4 oktober, 9.30-12.00 uur. Docente: mevr. W. van der Mark. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal lessen: 6. Cur susprijs: f 140,- (materiaalkosten plm. f 2.5,- via docente). Inlichtingen en inschrijvingen bij de V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Tel. 22195. Kan toor geopend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en don derdag van 10.00-13.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Samba Traoré is een film uit Afr Om precies te' zijn uit Burkina Fa een tamelijk groene streek waar c bijzondere problemen zijn. Volgen gisseur Ouedraogo is het vrij toe\-c dat de film zich daar afspeelt: "Dei! film beschreven gevoelens zijn unn seel. Ik wilde een open film maken zich overal had kunnen afspelen ent vallig is dit Afrika geworden". Met een koffer vol geld keert Sambs de grote stad terug naar zijn geboo: dorp. Hij kan zich een fiets veroo: ven, een ezel en een wagen, hij ko vee voor zijn ouders en samen met, jeugdvriend bouwt hij een bar. Hijo moet het meisje Saratou, een niei liefde, voor wie hij een stenen huisi neerzetten. De mensen in het dorp handelen hem als een soort koning, al denken ze het hunne van zijn n dom. Hoe mooi het leven overdag ook lijkt bed komen de nachtmerries. De kiji weet welke wroeging hem uit de sk houdt, want al voor de begintitels wa zien hoe Samba in de stad een gewap de overval op een benzinestation ple, de. Hij kon er met de buit vandoorga maar zijn medeplichtige vriend bl dood op het asfalt achter. Voor Samba Traoré is Idrissa Ouedn go te rade gegaan bij Dovstojevl "Schuld en Boete". Misdaad loontn tt; i is de boodschap van deze charma W OlUCrvv film die zo laat de maker niet na te bei r-y -m drukken, zich overal zou kunnen afsj M \W7 O I len. Want niet alleen in Afrika zijn €M.m mensen die, de armoede willen o. vluchten en een short cut willen mal naar de welvaart die zij via de media anderen zien en voor henzelf nogzoi weg lijkt. Een universeel thema, dat echter fil isch juist interessant wordt doordat 1 zich in een heel bepaald land, metz eigen typerende eigenschappen, speelt. Juist vanwege zijn "menselijke kwa teit" werd Samba Traoré in februari Berlijn bekroond met de tweede pi van de Berlinade, de Zilveren Beer, Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; c.j.p./65-l- f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 1951 Op maandag menig zaalvc Soest het hart Dan zal de avo der smaken of door de keel gl wedstrijden vat gaande weeke verbannen en g naar negen uur gen de zaalvoet lijk de kost opg tijd naar hebt staan eindelijk SEC te gen o vei verwacht dat sp volstromen vol by in de hoof dl Ramon Heynei Rooij (DVS/b vooruit op de twee kampioen Twee jongens, c af kennen, ome kaar bevriena noemt Ramon 'oogappeltje altijd al met R< menspelen. A- hebben ze tege Rian de Waal. De Baarnse Muziekkring organisef op zaterdag 18 september weer et concert in de Hasselaerzaal van Kaslt Groeneveld. Als solist treedt op Rii de Waal (piano). Hij speelt werken vi Franz Liszt, Johannes Brahms en Fr deric Chopin. Aanvang: 201.5 uu Toegang: f 20,-; cjp/65-f f 18,50. Het nieuwe cursusseizoen dat deze maand in het kunstwinkeltje 'De Bereklauw' van start gaat, telt en kele nieuwe docenten op het ge bied van kunstzinnig schilderen en vormgeven. Op 28 september begint Elly Sleeswijk, kunstzinnig therapeute, een cursus na- t-in-nat schilderen (en evt. boetseren) van 10 lessen op dinsdagochtend en dinsdagmiddag. Er wordt geschilderd met aquarelverf op van tevoren nat ge maakt papier, naar de seizoenen. Spe ciale aandacht wordt geschonken aan beschouwing van de natuur om ons heen om vandaaruit en vanuit de kleu- renwereld tot vormen te komen. De cursus is geschikt voor beginners, maar ook voor gevorderden. Op woensdagmiddag 6 oktober begint Ellis Hunink, eveneens kunstzinnig therapeute, een schildercursus van acht lessen voor kinderen. Er wordt met twee groepen gewerkt, een groep in de 9-12 jaar. Er wordt geschilderd aam1 hand van een verhaal, sprookje of k gende. De lestijden zijn van 14.00tt 15.00 uur voor de groep van 6-8 jaare van 15.30- 16.30 uur voor de groept 9-12 jaar. Er is veel individuele aai dacht voor het niveau van het kind. Ter vervanging van de kunstschild: Jan de Kok, die jarenlang les heeft gep ven in 'De Bereklauw', zal in janua een nieuwe cursus sluiertechniek start gaan o.l.v. Loes Klein. Zij heeftb gehad in deze techniek van Liane Coll; d'Herbois en Beatrice van der Vliet. E cursus zal worden gehouden op do' derdagochtend en middag. Inschrijvii hiervoor is nu reeds mogelijk. Naast deze cursussen op kunstzinn gebied worden in 'De Bereklauw' erf' tiviteitscursussen gegeven op het g bied van poppen maken, houten tre' plaatjes en wollen seizoenkleden. Vo enkele cursussen is nog een beperkte ir schrijving mogelijk. Voor inlichtingen: 'De Bereklau» Na het verrai ge week tej Eemvogels z wedstrijd. C Wolderwijd De ploeg uit ervaring, licl al arrogantie factoren lijk het 10-13-v werd gelede In de eerste he het geheel nie kreeg veel spf en maakte hit De Eemvogel ter minder res en wijle goed het rendemei snelle 0-3 en stand. Doelpu Anissa van leeftijd van 6-8 jaar en een groep van Steenhoffstraat 63,'tel. 19176, De wedvlucht van zaterdag startte in Strombeek, dat ongeveer 157 kil meter van Soest af ligt. De snelste duiven waren ruim anderhalf uur® derweg. Winnaars waren H. de Bree (De Zwaluw), de combinatie Alk naar/Reijerse (De Vriendschap) en H. Huisman (Soest). Tijdens de vlucht, een van de laatste van dit vliegseizoen, hadden de duiven te n» ken met een zuidwestenwind. Basketba 11.00 uur (t< nooi (eerste i Red Stars, Bl tos(Beukenc Korfbal 15.30 uur E. laan) Voetbal 14.30 uur D der) 14.30 uur SI straat-West) 14.30 uur O H. de Bree: 1 3 11 14; A. de Bes: 2 6 18 20- J. v.d. Brakel Zonen: 4 9 52 53; G. Rijks- en: 5 93 105 147; Gebr. De Bruin: 7 10 12 16 26; T. Klomp: 8 78 80 82 113; J.P. Stam: 13 29 31 50 59; R. van Egdom: 15 22 57 68 88; V.d. Brakel-de Beer: 19 25 30 40 45; Th. van Hengstum: 21 122 131 138; m! Kanters: 24 46 110; J. Duijst en Zn.: 28 33 119 121; J. de Jong: 37 58 85 100; J. van Dijk: 38 141 146; J. v.d. Belt en Klzn.: 42 56 62 79; H. van Es: 43 112 137; D. van Tol: 44 98 145; B. Roest: 6166 87 148; H.Toonen: 69; Th. Wigtman: 71 106 123; Comb. Ja- ron: 92; W. van Dorrestein: 126. Altenaar/Reijerse: 1 2 22 27; B. Schim®1 3 4 15 18; J. Wijnands: 5 6 9 17; J. BucW 7 32 33; C. Bokma: 8 35 47 61; W. H® mann: 10 11 14 16; Vaessen/Veenendï 12 19 21; J. Koster: 13 48 74: T. Kok: Comb. Raka: 24 31 45; J. Kruseman: 29- 64; J. Vogel: 30 48 62; H. Beiier: 50 651 A. Dijkstra: 7185;Z.K H 81'W.Cocl»1 89 103. H. Huisman: 1 2 3 4; R. van 't Net: 5 6 71' L. Vogel: 19 25 30 35A. Teunissen: 21:1 van Hornsveld: 23; D. Huisman: 44. Handbal 13.00 uu ing/BDC (E 13.45 uur (Lelystad) Hockey 12.45 uur N (Koningswe 14.30 uur E Voetbal 14.00 uur Si 14.30 uur (Utrecht) meter iTnge vluchn'6' per uur eI1 deed derhalve iets minder danreven uurover deC=474 kü1 j Zaalvoc 20.00 uur I 21.00 uui (Beukendal

Soester Courant | 1993 | | pagina 22