Enquête Seniorenpagina Europees Jaar van de Ouderen en solidariteit tussen de generaties 1993 Cursussen en aktiviteiten van de SWOS houdt open >p zaterdag Slachtofferhulp Eemland 1 WELZIJN! unterieur PAGINA 28 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 PAGINA 29 SOESTER COURANT Belangrijke telefoonnummers Secretariaten Ouderenbonden Mening van ft een lezer Ouderenmiddag Aktiviteiten KBO/St. Jozef Aktiviteiten PCOB-Soest 0 tot 16.00 uur SWOS-cursus Frans beginners Aktiviteiten ANBO-Soest Herhaling enquête p kraaiepootjes ,^VAN DEqüo igramma in De Boemerang! Ouderenbus TWwte# Ij Vast bedankt voor uw medewerking. Ouderenbus 19190 Maaltijd voorziening 16324 Ouderenalarmering 14114 S.W.O.S. 23681 C.M.D. 19004 Kruisvereniging 06-8344* Seniorenvoorlichting 27997 ANBO-Soest: P. de Roos, Wil- laertstraat 166, 3766 CR Soest, tel. 18018. KBO/St. Jozef: H. Henken, Va leriaanstraat 75,3765 EK Soest, tel. 17938. PCOB-Soest: W.L. Schuitema ker, Veenbesstraat 656, 3765 BT Soest, tel. 10748. ANBO-Soesterberg: D. de Jager, Dorpsplein 50, tel. 03463-52428. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink, Chr. Huygenslaan 108, tel. 52041. Hebt u iets over of voor oude ren te melden, neem dan con tact op met of schrijf naar: Werkgroep Publiciteit SWOS. p.a. Albert Cuyplaan 101, italuminium ite aanwinst ;elijken annen die: jannentest :oek, luminium en ken, ook niet "REPACTIê 5ENIORENPAGINA°| optimale ilemaal geen - Engels op dinsdag en woensdag; - Frans op maandag en dinsdag; - tekenen en schilderen op woens dag; - zingen op maandag en vrijdag. Voor meer informatie en voor toe zending van een aanmeldingsfor mulier kan men (op werkdagen) contact opnemen met het secreta riaat van de SWOS, tel. 23681. Huis-aan-huis is ook dit jaar het boekje van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) bezorgd met het totaal overzicht van alle cursussen en andere aktiviteiten die voor het seizoen 1993/1994 gepland zijn. Hieronder volgt een korte samenvatting: gymnastiek op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag; - stijldansen op dinsdag; - volksdansen op woensdag; - koersbal op woensdag; - huidverzorging op dinsdag; - sport en spel 55+ Soesterberg op maandag; - bewust bewegen voor ouderen op maandag; jbendie en optimaal ijn voor gas, een koken, metalen andere ondersteunende organisa ties. Over het algemeen gaat men niet zo gauw naar een hulpverlenende in stantie; meestal stelt men dit uit tot het echt nodig is. Op de informatie dag kan men echter vrijblijvend en desgewenst anoniem ale gewenste informatie onder één dak verkrij gen bij ruim dertig zorgverlenende en ondersteunende organisaties. Deze informatie is niet alleen van belang voor ouderen, maar ook voor hulpverleners, familieleden, begeleiders en allen die direkt met ouderen omgaan. Is er voldoende belangstelling voor zo'n informatiedag? Net als bij andere evenementen is het moeilijk in te schatten hoeveel bezoekers men kan verwachten. Er kunnen faktoren zijn die men niet in de hand heeft, b.v. heel slechte weersomstandigheden beletten ou deren soms op pad te gaan; heel mooi weef nodigt uit de mooie herfstkleuren in het bos te gaan be kijken. Vijf j aar geleden werd door de geza menlijke ouderenbonden eveneens een dergelijke informatiedag ge houden. De prognose van 500 a 750 bezoekers werd ver overtroffen. Tot schrik maar tevens tot grote vol doening van de organisatoren heb ben toen meer dan tweeduizend be langstellenden van de gelegenheid gebruik gemaakt informatie te ver krijgen, waardoor de beschikbare ruimte van cultureel centrum C-drie overvol was. Thans beschikt men echter over de veel grotere sportzaal van Aqua-In- door met veel meer parkeergele genheid op het terrein. Verder zijn er nog plm. 100 parkeerplaatsen vóór en achter het Gemeentehuis aan d.e overkant van de Dalweg be schikbaar. Ook zullen enkele invali den-parkeerplaatsen dicht bij de in gang van het gebouw worden gere serveerd. Vervoer Voor degenen die niet over vervoer beschikken en niet van het open baar vervoer gebruik kunnen ma ken, worden kleine bussen ingezet, waarvan enkele geschikt zijn voor rolstoelvervoer. Meer informatie hierover volgt in de Seniorenpagina van 13 oktober a.s. Organisatie Organisaties, die belangstelling hebben om aan deze informatiedag deel te nemen, kunnen kontakt op nemen met tel. nr. 02155-17193 of 02155-18126. Het organisatie-comité, bestaande uit de heren B. Blom (ANBO), F. van Brussel (KBO), T. Duhen (PCOB) en J. van Poppelen (KBO), verwacht op deze dag een grote toeloop van belangstellenden, mede omdat een dergelijk evene ment niet ieder jaar wordt georgani seerd, maar hooguit één keer in de vijf jaar. Noteer in elk geval nu vast de datum zaterdag 23 oktober a.s, in Uw agenda en let op de Seniorenpagina van 13 oktober a.s., die als bijlage van de Soester Courant huis-aan- huis in Soest en Soesterberg wordt verspreid. Het Groot Gaesbeeker Gilde was ook dit jaar weer gastheer voor de honderden ouderen, wel of geen le den van de ANBO, KBO of PCOB. Voor een riks kon je de hele middag plezier krijgen met gratis busver voer vanuit diverse woonoorden, - bergen, -schotten en -daelen. Nou, die knaak werd gaarne gege ven voor alle moeite en zorg om ons, ouderen, een onvergetelijke mid dag te brengen. Zo'n 750 mensen, naar ik schat, in de grote tent op het feestterrein aan de Blaak. Met be diening van een enorm aantal vrij willigers. We werden ontvangen met een kopje koffie of thee, met een koek en een welkomstwoord van de bur- gemeesterse himself, die met de burgemeester het feest bijwoonde. Toen kon de "Bonte trein" gaan rij den. Het was hartverwarmend de gezel lige, ouderwetse "hits" te kunnen meezingen en de slappe lach te krij gen van de conversatie van Kees Tet jr. uit Schagen (vrouw, heb je m'n anus ook gezien?), 'n Prima pianist, zeer goede stemmen bij tenor en so praan, die geweldig het ritme erin hielden en leuke-ouderwetse (maar nooit vervelende) hits, zeg maar "tophits" uit onze jonge jaren. De beentjes gingen hier en daar soms van de vloer bij het meedeinen en meezingen met de melodieën uit onze jeugd, hoe arm, moeilijk of angstig die ook geweest moge zijn. Nu waren wij, als ouderen van Soest, eensgezind bijeen met zang en muziek. Onze kelen werden ge smeerd met 'n sapje, biertje, frisje en grote bellen advocaat met slag room. Tot slot speelden nog de "Eemlan- der Muzikanten", door de aankon diger hardnekkig de "eemnesser" muzikanten genoemd. Maar, een kniesoor, die daarop let. Met bussen werden we weer naar ons vertrekpunt gereden en thuis konden we fijn nagenieten van de buitengewoon gezellige' middag, een hoogtepunt in de dagelijkse gang van zaken. Reuze bedankt! AN b^k'93 15 september: Soos Vijverhof, 14.00-16.30 uur. 22 september: Soos Vijverhof, 14.99-16.30 uur. 24 september: Naar Stads schouwburg Amsterdam voor ope rette "La Vie Parisiene". 29 september: Soos Vijverhof, 14.00-16.30 uur. 6 oktober: Mariaviering van Ma- riakerk te Soestdijk, aanvang 9.30 uur. 10 oktober: Muziekmiddag met duo Bon Soir in Vijverhof, aanvang 14.30 uur. 13 oktober: Soos Vijverhof, 14.00-16.30 uur. 14 oktober: Dagtocht botanische tuin te Bloemendaal. Vólgend overzicht in seniorenpagi na van de Soester Courant van 13 oktober a.s. Info Soos: Mevr. R. Groen, tel. 17580. Info evenementen: Mevr. A. Ja cobs, tel. 15350. Info reizen: Mevr. R. Korte, tel. 13960. Donderdag 16 september: kof- fie-ochtend in dienstencentrum "Honsbergen", Wiardi Beekman- straat 475. Aanvang 10.00 uur. De heer C. van Stam - voorlichter van de politie te Soest - zal iets vertellen over enkele aspecten van het poli tiewerk. Dinsdag 12 oktober: middagbus tocht langs de Vecht en door de Gooi- en Vechtstreek. Theepauze in restaurant "Het Wapen van Haarzuilens' en een rondleidig door Kasteel De Haar. Vertrek om 12.45 uur vanaf hoek Talmalaan/Albert Cuyplaan bij de Ichthuskerk. Terug om 18.00 uur. Vrijdag 17 december: Advent- bijeenkomst in Groot Engendaal" Boekweitland. Aanvang 14.30 uur. Voor de bijeenkomsten van 16 sep tember en 17 december is iedereen van harte welkom. De toegang is vrij. Bowlen Vanaf dinsdag 7 september a.s. laat de bowlinggroep van de PCOB de ballen weer rollen. Gespeeld wordt om de veertien dagen op dinsdag morgen van 10.00-12.00 uur in cul tureel centrum C-drie, Willaert- straat 49 (Overhees) en wel op 7 en 21 september; 5 én 19 oktober; 2, 16 en 30 november en 7 en 21 de cember. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Fietsen Eén keer in de veertien dagen wordt er nog steeds gefietst door een groep van ongeveer 10 personen. De volgende fietstochten zijn gep land op 15 en 29 september en 13 en 27 oktober. Vertrek om 9.30 uur vanaf de spoorweg-overgang Soest- Zuid. Als u op tijd bent kunt u altijd meefietsen. Wilt u nadere informa tie of weten of een fietstocht door gaat, dan kunt u bellen naar mevr. V.d. Wal, tel. 15846. Informatie verkrijgbaar bij dhr. T. Duhen, tel. 17193 en bij dhr. Schip pers, tel. 13683. Aanvang: dinsdag 21-9-1993. Locatie: dienstencentrum De Vij verhof. Inlichtingen en inschrijving: SWOS-secretariaat, tel. 23681. Frans... een lastige taal? Dichter bij ons dan we vermoeden. Denk eens aan: parapluie, bureau, portemon- naie, trottoir, parfum. U leert spelenderwijs: de weg vra gen, een drankje op een terrasje be stellen, reserveren hotel of cam ping, en dit alles op een prettige, ontspannen manier. eer in de twee weken ook op zater- >pen. e open dag kunnen bezoekers zich de hand van een videofilm een I scheppen van wat de zaterdagop- inhoudt. Daarnaast worden tal ictiviteiten gehouden. Zo is er de dijkheid tot knutselen, sjoelen, linken en diverse soorten spel- Ook staat een groot luchtkussen steld en er kan ook worden ge- nmen. Dergelijke activiteiten or- ;eert De Blauwe Vogel met grote matig voor de kinderen en volwas- n die dagelijks naar de Bosstraat len gebracht en later op de dag naar worden gereden. r informatie over de open dag en de rdag-) opvang kan contact worden nomen met De Blauwe Vogel aan osstraat, tel. 22284. Zondag 19 september: Praat middag in Honsbergen. Aanvang 14.00 uur. Welkom alle 55+-ers uit Soest en Soesterberg. Iedere bezoe ker ontvangt twee bonnen voor twee gratis consumpties. Dinsdag 21 september: Busreis voor ANBO-leden naar en door de Achterhoek. Vertrek 08.30 uur; thuiskomst circa 18.00 uur. Onder weg koffie- en theepauze en een driegangendiner. Donderdag 23 september: Kla- veijastoernooi voor de bezoekers van de wekelijkse kaartmiddag in Honsbergen. Aanvang 13.30 uur. In oktober: Praatmiddag op zon dag de 17e in de Vijverhof; en de laatste busreis van dit jaar op dins dag de 26ste. Nadere mededelingen volgen per circulaire. Feestmiddag: vrijdag 8 oktober in de Vijverhof, aanvang 14.00 uur. In de juni-uitgave van de Soester Courant werd een enquêteformu lier opgenomen om te weten te ko men of de inhoud van de Senioren pagina aan de verwachtingen van de lezers voldoet. Slechts een paar handen vol reacties kwamen bin nen, terwijl op een soortgelijke en quête in Baarn een honderdtal le zers reageerden. De redactie meent dat de vakantie- tijd ons parten heeft gespeeld en vandaar deze herplaatsing. De redactie stelt uw mening zeer op prijs. Gaarne, zo mogelijk, inzenden of inleveren bij de redactie van de Se niorenpagina (Albert Cuyplaan 101) vóór 3 oktober a.s. n-opvulling ing ding :rt feêr eri stoffen De redactiecommissie van de Seniorenpagina in de Soester Courant zet zich elke maand in met veel plezier om u zo breed mogelijke informatie en praktische tips te geven. Wij willen graag eens peilen, wie onze lezers zijn en hoe ze over de Seniorenpagina denken. Wij hebben hieronder een aantal vragen opgesteld en verzoeken u daarover uw mening te geven. De enquête is strikt anoniem. >rolessionele wijze, samen met an- jongeren, aan een productie willen een. Begin oktober begint deze cur /oor al die jongeren met of zonder' it, die zich op het brede terrein van howbizz willen begeven. De cursus t onder leiding van Gerrit Streeks- professioneel theatermaker. De us kost f 60,- (f 5,- per keer), sssie op de donderdagavond: elke te donderdagavond van de maand lt er in het Boem-café een Jam-ses- •laats. Samen met andere muzikan- >pelen op een volledig ingericht po- n (gitaar/basversterker, elektrische io, drumstel). De avond is vrij toe- celijk, ook voor niet muzikanten, af 20.00 tot 23.30 uur. derde donderdagavond van de. nd vindt er een jazz-sessie plaats, -iaal voor jazz-muzikanten en lief' ?ers van jazz-muziek. Deze avond it door een vast trio muzikanten ge* en staat geheel in het teken van de Vrij toegankelijk van 20.00 tot 0 uur. Ook voor niet muzikanten- Ie avonden eigen instrument mee- en. ursus Dans-werk: elke woensdag* id van 19.30 tot 21.00 uur. Dansen "je conditie, lichaamsbeheersing en oon omdat dansen zo leuk is. De us danswerk schenkt aandacht aan ■dance, aerobic, Afrikaanse dans je en hip hop. Danswerk is bestemd al degenen die van dansen houden an hun conditie willen werken. De us bestaat uit 12 cursusavonden en f 50,- (f 4,- per keer) lle weekenden: op vrijdag en zater- ivond open met disco/dance-par' live muziek van 21.30 tot 2.00 uur r informatie: De Boemerang, Ha* 'aan 1, Baarn, tel. 02154-1H77' r deelname aan een van de cursus* tunjeje zowel telefonisch als schnf'i 1 opgeven. Vragen over de lezers Vragen over de Seniorenpagina: jónger dan 55 jaar tussen 55 en 65 jaar boven 65 jaar Leest u de Seniorenpagina: regelmatig af en toe (bijna) nooit Voor informatie en opgave elke werkdag van 10.00 - 16.00 uur, tel: 19190. Wat is in het algemeen uw mening over de inhoud: goed matig teleurstellend Bent u met vut of pensioen: ja nee Voor wie is de hulp? Het bureau Slachtofferhulp Eem land biedt hulp aan mensen die het slachtoffer zijn geworden van een misdrijf of een verkeersongeval. Ook relaties van het slachtoffer, ge tuigen van het gebeurde en veroor zakers van een verkeersongeval (mits het geen verkeersmisdrijf be treft) kunnen bij het bureau terecht. Door wie wordt de hulp gegevert? Door vrijwillige medewerkers die na een basistraining regelmatig be geleiding en training ontvangen. Welke hulp kunt u verwachten? Trachten het dikwijls geschokte vertrouwen van de slachtoffers in zichzelf, de maatschappij, de omge ving, de medemens te helpen her stellen door: een luisterend oor, een troostend woord en een helpende hand. Daarnaast hulp bieden bij: juridische zaken; bijv. hoe gaat het wanneer de verdachte in "mijn" zaak voorkomt en kan ik daar mijn schade verhalen? verzekeringstechnische zaken; bijv. het helpen bij het invullen van schadeformulieren. de weg wijzen in de grote hoeveel heid organisaties waarmee slachtof fers te maken kunnen krijgen. indien nodig verwijzen naar de professionele hulpverlening. Wanneer kunt u onze hulp inroe pen? Slachtofferhulp Eemland is altijd bereikbaar. Buiten de kantooruren (9.00 uur tot 16.00 uur) kunt u ons voor dringende zaken tussen 7.00 en 9.00 uur en 16.00 en 23.00 uur rechtstreeks telefonisch bereiken, 's Nachts tussen 23.00>uur en 7.00 uur zijn wij voor zeer dringende zaken bereikbaar via de meldkamer van de politie Amersfoort. Hoe roept u de hulp van ons in? U kunt, wanneer u slachtoffer bent geworden van een misdrijf of een verkeersongeluk (ook al is dit al eni ge tijd geleden) rechtstreeks contact opnemen met onze afdeling in Soest, tel. 02155-27719. Wilt u in het kort omschrijven waarom?: Doet u vrijwilligerswerk: ja nee Landelijke Vereniging Groepswonen Van Ouderen i i i OPEN - DEUR - DAG zaterdag 18 september zijn in een woongemeenschap van ouderen te leven. De LVGO telt onder haar leden op dit ogenblik al 88 wonende groe pen, verspreid over alle twaalf pro vincies in Nederland. Dertien pro- jekten zijn in aanbouw en nog tien tallen groepen zijn in de initiatieffa se. Ook Koningsdael in Soest zal op 18 september tussen 14 en 16 uur zijn deur openzetten met een fier ge baar: Kijk ons! Kontaktpersoon: Mijntje Jansen, Gemshoorn 56, Soest. tel. 10351. Heeft u wensen of suggesties, wilt u die dan hieronder vermelden. [Woongemeenschappen van oude- Iren houden open huis. Onder het [motto 'Kijk ons' zullen op 18 sep tember een groot aantal woonge meenschappen van ouderen in Ne derland gedurende enkele uren hun deuren openen voor belangstellen- den. Het doel van deze aktie, geor ganiseerd door de Landelijke Ver eniging Groepswonen van ouderen, is een groot publiek in het Europees Jaar van de Ouderen te laten zien, dat veel ouderen hun leven aktief en zinvol invullen, door naast elkaar en met belangstelling voor eikaars wel- U kunt dit formulier inzenden naar of inleveren bij: S.W.O.S. afd. redactie seniorenpagina, Alb. Cuyplaan 101, 3764 TM Soest (Molenschot)

Soester Courant | 1993 | | pagina 29