AR. .98 T 1 ACTUEEL t 'Kritiek van ouderencommissie is grof, onbehoorlijk en ontoelaatbaar' DEDAGEN ARN scliwciiiakcr Bewoners moeten praten over eigen parkeergedrag Raad waardeert werk kinderboerderij Politiek blijft mopperen op politie KENS- LET 4 Ouderencommissie vertrouwt op steun van (grote) fracties Prog. Soest inventariseert ervaringen met politie J^^NA 2 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 Kingma over conflict SWOS-cursussen voor ouderen: MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! In conflict over SWOS-cursussen de wereld. SCHOENAKER technische dienst WD wil overzicht van uitgaven voorlichting CDA wil jumelage Soest-Kozle wel continueren Fractie-assistenten werken zo hard... Hersenschudding twee-jarig kind door ongeval Bromfiets op slot in woonkamer: toch gestolen College wijst eenzijdig parkeerverbod af De Vrije Teugel vraagt om subsidie extra beroepskracht Nog geen uitspraken over extra-zorg Partij doet oproep aan bevolking Inbreker bereidt zich voor op winter I kilo )DEDAGEN, op vrijdag van 10.00-12.00 uur en i drankje op uw gemak die dagen zijn manne- Graag tot ziens bij "Te gek voor woorden." Dat is de reactie van PvdA-wethouder Frans Kingma (Welzijn) op de fel le uitspraken van de adviescom missie Ouderenbeleid (COB), die vorige week te hoop liep tegen de plannen om de subsidie op enkele SWOS-cursussen te schrappen. Kingma is buitengewoon veront- waardigd over de taal die de com- missie daarbij heeft uitgeslagen, maar vooral ook over het feit dat haar voorstelling van zaken niet klopt. "De kritiek is grof, onbe hoorlijk en ontoelaatbaar." "Toen ik het las, was ik echt razend. Verdorie, denk je dan, deze ezel stoot zich nu al voor de derde keer aan dezelf de steen. We hebben het gemeentelijk beleid - dat raadbreed wordt onder steund - al diverse malen met de com missie besproken en uitgelegd, maar toch blijven ze erop terugkomen. Dat maakt de commissie zo langzamerhand verschrikkelijk ongeloofwaardig." Kingma constateert op basis van het verslag in de Soester Courant vaii vori ge week dat de commissie niet serieus kan discussiëren. "Het gaat allemaal van-dik-hout-zaagt-men-planken, maar de veronderstellingen kloppen al lemaal van geen kant! Ik vraag me af: wat hébben we eigenlijk nog aan zo'n commissie...?" Hij verwijst in dat verband vooral naar de laatste constatering in het artikel: dat niemand kon zeggen hoeveel ouderen door de maatregel gedupeerd zullen worden. "Daar gaat het juist om - nie mand wordt gedupeerd, helemaal nie mand! Het is juist vanzelfsprekend dat er rekening wordt gehouden met de specifieke eisèn van ouderen, en dat ge beurt ook. Als de Volksuniversiteit of C-drie deze cursussen organiseren be tekent dat helemaal niet automatisch dat de ouderen daarnaartoe moeten. Dat kan ook in Honsbergen of in de Vij verhof - als dat nodig blijkt, gebeurt dat gewoon. De cursussen komen - mits er voldoende belangstelling is - dus wel degelijk naar de ouderen toe, in plaats van andersom. We hebben altijd op het standpunt ge staan dat het elders ook moet kunnen." Kingma bestrijdt ook dat de hoogte van het cursusgeld een argument is. "Dan wordt er gezegd dat de Volksuniversi teit veel te duur is, maar ik denk van niet. Natuurlijk is er een verschil met de SWOS-prijs, o.a. omdat de zaalhuur niet in de cursusprijs gerekend wordt. In de Welzijnsnota staat dat die 'ver stopte kosten' zichtbaar gemaakt moe ten worden." Ondertoon De wethouder kwalificeert de uitspra ken van de commissie Ouderenbeleid dan ook als "grof, ongeloofwaardig en ontoelaatbaar". "Dit is geen discussie van enig niveau meer. En ik ben vol strekt ongevoelig voor de dreigende on dertoon over de verkiezingen, waarmee de commissie het gemeentebestuur lek ker onder druk probeert te zetten." Volgens Kingma gaat het inmiddels niet meer om een paar "misverstan den", maar presenteert de commissie Ouderenbeleid moedwillig onjuisthe den. "Het is gewoon stemmingmakerij. Ik vind dat ontoelaatbaar. Zo werk je niet samen aan de uitvoering van het ouderenbeleid. De bedoeling was dat we zakelijk zouden discussiëren, maar daar komt op deze manier niets van te recht. Het stelt me bitter teleur. Telkens weer komt men met onterechte verwij ten. Het lijkt wel of de commissie niet luisteren kan en dat de leden zelf een cursus discussie- en vergadertechniek nodig hebben..." Discussie onmogelijk Gestoten heeft Kingma zich ook bui tengewoon aan de "stemmingmaken de" opmerkingen over de ambtenaren en het College. "De ambtenaren krijgen aangewreven dat ze neerbuigend over de ouderen spreken en het College dat Frans Kingma. het niet eens weet wat het schrijft. Ik noem dat soort opmerkingen volstrekt onbehoorlijk en nergens op gestoeld. Het maakt de discussie onmogelijk en de communicatie ook. Dat betreur ik zeer, want de commissie Ouderenbe leid is toch niet voor niets ingesteld?" Kingma is van plan binnenkort een har tig woordje met de commissie te gaan wisselen. "Maar je krijgt de indruk dat ze eigenlijk helemaal geen discussie wil len... Dit is in elk geval te gek voor woorden." WWS0M WzWitP. w 8$®$ deuren dakkapellen ramen «schuifpuien serres inbraakwerend kozijnen hang-en sluitwerk 't Driftje is officieel dealer van een aantal topmerken zoals: WERU, VEKA, VELUX en NORHTGO. Wie méér van ïn buis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. rolluiken horren 1 «luifels erk zonwering TIMMERFABRIEK 1 Drift je 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155-17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) Baarn Er is geen enkele toezegging ge daan, maar de commissie Oude renbeleid (COB) heeft vertrouwen in met name de grote gemeente raadsfracties in het conflict over de SWOS-cursussen. Dat is de con clusie die J. van Poppelen - KBO-vertegenwoordiger in de COB - trekt na het overleg tussen zijn commissie en de (raadscom missie Welzijn. Vorige week donderdag vond achter gesloten deuren rechtstreeks overleg plaats tussen de COB en de commissie Welzijn, nadat in de ouderencommissie een- en andermaal zware kritiek was geoefend op het College-voornemen om de subsidie op een aantal SWOS- cursussen (Engels en Frans, tekenen en schilderen) te schrappen. Evenals de ouderenbonden en - waarschijnlijk - ook de Cosbo, die zich deze week nog over de affaire buigt, verzet de COB zich fel tegen deze maatregel, waardoor in haar visie een aantal ouderen in Soest wordt gedupeerd. Om het College nog op andere gedach ten te brengen werd dan ook kontakt gezocht met de fracties, omdat alleen de gemeenteraad volgens de ouderen nog een stokje voor deze "onzalige plan nen" kan steken. Dat overleg met de fracties vond vorige week donderdag plaats. Noch wethouder Frans Kingma, noch ambtelijk adviseur Hans Gert wa ren er overigens bij aanwezig. Bespreekbaar Volgens Van Poppelen hebben de poli- tici goed naar de ouderen geluisterd, al heeft geen van de fracties zich gewaagd aan definitieve uitspraken. "Nee, ze hebben niet gezegd dat wij op hen kun- Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* nen rekenen, maar voor mijn gevoel waren de vertegenwoordigers van de grote fracties - (met wie vermoedelijk het CDA en de WD bedoeld worden, red.) - het wel met ons eens. Ze hebben niet afwijzend gereageerd, dus ons standpunt lijkt in elk geval bespreek baar." De commissie Ouderenbeleid heeft in elk geval te horen gekregen dat de kwestie niet al tijdens het bègrotingson- dèrzoek - deze week - ter sprake komt, maar pas in de reguliere commissiever gadering van 29 september. "De frac ties nemen het mee; dan zullen we 't wel horen," aldus Van Poppelen, die aar zelt om mededelingen te doen over het overleg, omdat dat achter gesloten deu ren heeft plaatsgevonden. In dat verband nuanceert hij ook de zware kritiek die de COB op het ge meentebestuur geoefend heeft. "Het is niet zo dat de politiek zich niet voor de ouderen inzet, maar op dit punt hebben ze het tot nu toe wel laten afweten." Van Poppelen verheelt overigens niet dat sommige politici de kritiek van de ouderen wel érg fel vonden. Genuanceerder In het overleg werd van de zijde van de politiek nog eens benadrukt dat de SWOS zélf zich wat genuanceerder lijkt op te stellen. "Ja, aanvankelijk was het S WOS-bestuur het eens met de overhe veling van de cursussen naar C-drie en de Volksuniversiteit," aldus Van Pop pelen, "maar nu wil men de consequen ties daarvan nog wel eens nader bekij ken. In het overleg werd overigens ook naar voren gebracht dat het SWOS-be stuur op dit moment in feite "demissio nair" is - in afwachting van de nieuwe structuur - en dus helemaal geen uit spraak over beleidsvoornemens mag doen, maar volgens Van Poppelen was dat een uitspraak "op persoonlijke ti tel" van een van de leden van de com missie Ouderenbeleid. De WD-fractie wil een overzicht van alle gemeentelijke uitgaven op het gebied van voorlichting. Dat heeft Günther Plomp meegedeeld tijdens het doornemen van de begro- ting. "Met een totaalplaatje kunnen wij misschien beter conclusies trekken met betrekking tot de resultaten in relatie tot de kosten", aldus Plomp. De liberaal stelde dat buiten de afde ling voorlichting ook de andere af delingen op het gemeentehuis geld uitgeven aan voorlichting. In dat verband noemde hij zelfs ook de brandweer. Wethouder Jan Visser van voorlich ting zegde toe dat de raadsfracties een overzicht krijgen van alle uitga ven die op het gebied van voorlich ting worden gedaan. Volgend jaar loopt de jumelage (ste denband) tussen de gemeente Soest en de Poolse gemeente Kedzierzyn-Kozle officieel af. Wat het CDA betreft wor den de vriendschapsbanden daarmee niet opgeheven, maar juist voortgezet. Fractievoorzitter Bart Krol informeer de maandag tijdens het begrotingson- derzoek in de commissie ABZ naar de plannen van het College. "O," ant woordde burgemeester Hans de Widt, "ik wist niet eens dat de jumelage van beperkte duur was... Is het maar voor vijfjaar? Nou, dan beraden wij ons na tuurlijk over deze kwestie. Maar hoe denkt u erover?" "Wij voelen wel voor voortzetting," al dus Krol. "We kunnen toch vaststellen dat de jumelage door de bevolking wordt gedragen." "Volgende maand gaan we toch naar Kozle, dan kunnen we gelijk eens horen hoe zij erover denken," meende de bur gemeester. De gemeente Soest trekt ook in het komende jaar f 17.000,- uit voor de vergoedingen aan de (gezamenlijke) fractie-assistenten in de gemeente raad. Dat is een schijntje vergeleken bij wat de 27 raadsleden met elkaar opstrijken: zo'n kleine 500.000 gul den, en helemaal bij wat Burgemees ter en Wethouders jaarlijks net z'n vijven op hun bankrekening krijgen bijgeschreven, want dat loopt aardig in de richting van een miljoen gul den. Fractie-assistenten - elke fractie heeft er één - zijn geen gekozen raadsleden, maar goedwillende par- tijlèden van het type "houthakkers en waterdragers". Ze knappen voor de fracties allerlei nuttige klusjes op, met het uiterst ongewisse perspectief dat ze - als ze hun best doen - wie- weet ooit zélf op de felbegeerde raadszetel mogen plaatsnemen. Ze staan dus niet bepaald hoog op de politieke "ladder", maar sommigen hebben zowat een dagtaak aan hun functie. Leidje Tomassen van Progressief Soest, die in feite als enige namens haar partij in de raad zit - Jan Visser is wethouder en zit dus aan de ande re kant van de tafel - en dus zwaar leunt op haar fractie-assistent Nel Koster, vond dat de vergoeding voor deze nuttige medewerkers best om hoog kon. "Ze werken zo hard..." Burgemeester De Widt beaamde dat de fractie-assistenten hard werken en informeerde bij de andere fracties welwillend of die het voorstel van Tomassen wilden steunen. Het bleef aanvankelijk muisstil, ook op de plek waar de fractie-assistenten zich in de raadzaal ophouden, totdat Kees Boerkoel (PvdA) een zo op het oog zeer onzelfzuchtige suggestie deed: "Als wij nu eens een verhoging krijgen, dan geven we die door aan de fractie-assistent." Bart Krol (CDA) vond het een aardig idee, maar liet niet na op te merken dat dat bij het CDA al gebeurt. "Bij ons ook," antwoordde Boerkoel. Burgemeester De Widt antwoordde dat hij eventuele moties op dit punt bij de begrotingsbehandeling in de raad (11 en 13 oktober) wel zou af wachten. Op de kruising van de Dalweg en de Haverweerd heeft een twee-jarig kind een lichte hersenschudding en letsel aan het hoofd opgelopen. Dat was het ge volg van een botsing tussen een auto en de fiets waar hij met zijn moeder op zat. De automobilist kwam uit de Haver weerd en verleende geen voorrang aan de fietsster. Het jongetje viel op de straat. Omstanders brachten hem naar een huisarts. Nadat die hem had behan deld, mocht hij weer naar huis. Je denkt je bromfiets veilig te hebben achtergelaten als je het voertuig op slot in de kamer stalt. Mis, op de Koningin- nelaan slaagde een inbreker erin een af gesloten bromfiets uit een woonkamer te stelen. Tot die verbazingwekkende ontdekking kwam de, 35-jarige vrouw aan wie de brommer toebehoort. Uit een kelderbox aan de Weegbree- straat werden twee damesfietsen ont vreemd. Daarvan deed een 41-jarige vrouw aangifte. Bewoners van de Aagje Deken laan en de Hartmanlaan moeten in onderling overleg afspraken ma ken om te voorkomen dat gepar keerde auto's de laan blokkeren. Dat vindt het college dat daarmee een verzoek tot het instellen van een eenzijdig parkeerverbod af wijst. Het verzoek was ingediend door Frank Meilink van de Aagje Dekenlaan. De gemeente heeft geconstateerd dat in de Aagje Dekenlaan voornamelijk aan de oneven zijde van de woonstraat wordt geparkeerd. Iri de Hartmanlaan, het 'verlengstuk' van de Aagje Dekenlaan, parkeren de bewoners volgens de ge meente om en om. Daaruit concludeert de gemeente dat het verkeer alleen in de Hartmanlaan wordt gehinderd. Het college zal geen eenzijdig parkeer verbod instellen. Dat zou alleen maar leiden tot nog hogere snelheden, omdat voor beide woonstraten ook al éénrich tingsverkeer geldt. Burgemeester en wethouders hebben Meilink voorge steld met de overige bewoners om de ta fel te gaan zitten en onderling afspraken te maken over het parkeergedrag. Ove rigens, zo stelt het college, is bij de meeste woningen parkeerruimte op het eigen terrein beschikbaar. Meilink had de gemeente ook gevraagd om over te gaan tot her- en aanplant van bomen in beide lanen. Dat verzoek wordt nog onder de loep genomen tij dens de behandeling van het gemeente lijke bomenplan. Gallenkamp Pelsweg In de nabijgelegen Gallenkamp Pels- weg in Soest-Zuid zullen geen planten bakken of andere uitstulpingen worden aangelegd. De buurtvereniging De Gal lenkamp wilde met dergelijke voorzie ningen de straat veiliger maken. Vol gens de buurtvereniging rijden veel au tomobilisten de Gallenkamp Pelsweg in, omdat ze niet weten dat de weg doodloopt. Dat levert verkeersonveili- ge situaties op. De gemeente deelt die mening niet. Het aantal automobilisten dat per abuis de weg inrijdt, is minimaal. Bovendien zijn b en w de mening toegedaan dat er al voldoende verkeersborden staan die er op wijzen dat de Gallenkamp Pelsweg geen doorgaande weg is. Raadsleden van vijf fracties heb ben zaterdag hun waardering uit gesproken voor het werk dat kin derboerderij De Vrije Teugel ver richt. Dat gebeurde tijdens een be zoek aan de kinderboerderij. Bij die gelegenheid werd van de kant van de stichting nog eens een klemmend verzoek ingediend voor een extra beroepskracht. Het college zal overigens een voorstel lanceren om het verzoek van de kinder boerderij in te willigen. In het welzijns- plan wordt 36.000 gulden begroot voor een kinderwerker. Daarnaast zou ruim veertien mille op tafel kunnen komen om het aantal uren van één van de part timers te verhogen. De Vrije Teugel heeft momenteel de beschikking over één full-time beroeps kracht. Daarnaast zijn twee mensen aangesteld voor 32 en 24 uur. Per jaar worden 1.800 overuren gedraaid en wordt ook nog eens in grote mate een beroep op vrijwilligers en stagiaires ge daan. De Vrije Teugel vraagt al jaren lang om geld voor een extra medewer ker. De raadsleden voerden zaterdag al een onderlinge discussie over de moge lijkheden van meer subsidie voor de kinderboerderij die jaarlijks meer dan dertigduizend bezoekers trekt. De be stuurders van Soest zeiden onder dein druk te zijn van hetgeen de jeugdinstel- ling ieder keer weer klaarspeelt. Ze kregen ook een rondleiding over het terrein aan het Vedelaarpad. Tijdens die wandeling werd een kunstwerk ont huld van Emmy Joosten. Zij is overi gens één van degenen die destijds aan - r r - x«> 'V t 'v - de wieg van de kinderboerderij stond. Uit de vertegenwoordigers van CDA, WD, PvdA, Gemeentebelangen Groen Soest en Progressief Soest werd Bart Krol uitverkoren om 'De Drie Varkentjes' te onthullen. De nieuwe fractievoorzitter van het CDA werd door directeur Leo van den Berg gek scherend 'de kleuter van raad' ge noemd, omdat hij het jongste raadslid is. Het tekende de ongedwongen sfeer De 'kleuter van de raad', Bart Krol van het CDA (rechts), mocht zaterdag het kunstwerk op de kinderboerderij openen. Links van 'DeDrie Varkentjes' staat kunstenares Emmy Joosten, des tijds één van de initiators van De Vrije Teugel. Foto: Elger Geessinck. die er tijdens het tweejaarlijkse werkbe zoek heerste. Het gemopper op de werkwijze van de politie-nieuwe-stijl, dat sinds de reorganisatie van het korps in april bij voortduring in de gemeenteraad te horen is, blijft aanhouden. Ook afgelopen maan dag deden de raadsfracties - van links tot rechts - weer een duit in het zakje, ondanks het verweer van burgemeester De Widt dat het nog veel te vroeg is om de resulta ten van de reorganisatie te beoor delen. De begrotingsbehandeling in de com missie Algemene Bestuurszaken bood politiek Soest opnieuw de gelegenheid haar onvrede met de gang van zaken te ventileren. Volgens Leidje Tomassen (Progressief Soest) gaapt er een diepe kloof tussen de politie en de samenle ving, en ze had-niet de indruk dat die smaller werd, integendeel. "We praten wel over buurtpreventie en zo, en dat is allemaal heel mooi, maar dan moet de politie als er toch iets aan de hand is wél optreden. Wij horen heel wqt klachten dat dat niet gebeurt." Tomassen spuide opnieuw haar veront waardiging over de (nachtelijke) slui ting - althans voor het publiek - van het bureau aan de Dalweg, temeer daar on langs gebleken is dat de politie wél aan wezig is, zij het in de vorm van een poli tieman die het bureau bewaakt. "Nu zit er elke nacht één agent op het bureau te passen, maar als iemand de politie no dig heeft wordt-ie doorverwezen naar Baarn," aldus Tomassen. Ze had geen enkele waardering voor de manier waarop de raad tot nu toe door de politie werd behandeld - "Schutz- mann geeft alleen arrogante antwoor den en vindt dat we ons eigenlijk ner gens mee mogen bemoeien" - en vond dat het tijd werd om de hoogste baas van de politieregio (burgemeester Op stelten van Utrecht) maar eens in Soest te ontbieden. Haar kritiek werd door alle fracties ge steund. "We worden steeds verder bui ten de deur gehouden," vond Wiebe Meilof (G£V). "Wij hebben ook het ge voel dat er iets niet goed zit," meenden Kees Boerkoel (PvdA) en Loet Jansen (D66). Hans van Wuyckhuyse (Ge meentebelangen) vond het zelfs "knotsgek" dat het bureau door een po litieagent werd bewaakt, en ook Jan Zwaanenburg (CDA) en Neks Blom- mers (WD) deelden de algemene on tevredenheid. In elk geval vonden alle fracties dat er voorlopig geen denken aan is dat Soest geld beschikbaar stelt voor politie-as- sistenten/surveillanten voor bijzonde re taken - zoals bijvoorbeeld buurtpre ventie - die de gemeente graag uitge voerd wil zien boven op het "standaard pakket". De politie moet eerst duidelijk maken wat zijzelf aankan, voordat de gemeente de beurs trekt. Strenge voorwaarden Boerkoel eiste aanvankelijk dat het College nog vóór de begrotingsbehan deling in de raad met een voorstel zou komen waarin wordt aangegeven welke extra-zorg voor financiering uit de ge- meentepot in aanmerking komt. Vol gens de PvdA-er moet daarbij de stren ge voorwaarde worden gesteld dat het geld in Soest (en niet daarbuiten) wordt besteed om het gevoel van onveiligheid te verminderen. Als het politiekorps in Soest op volle sterkte is kan er worden nagedacht over de mogelijkheden voor extra middelen. Meilof meende dat Soest zo langzamerhand al toe is aan een diepgravende bezinning met als motto: "Welke kant willen we op?". Al le raadsleden waren het erover eens dat de politie echter eerst zelf "orde op za ken" moet stellen voordat er ook maar een toezegging wordt gedaan. "Het is veel te makkelijk om nu al met de porte monnee te gaan zwaaien." Blommers wilde zelfs eerst een "offerte" met een kosten-baten-plaatje hebben. "We we ten nog helemaal niet welke taken de politie nu wel of niet voor haar rekening neemt. Er is ons wel een boel beloofd, maar we moeten maar afwachten wat daarvan terechtkomt." Burgemeester Hans de Widt sloot zich in grote lijnen aan bij de kritiek van de commissie. Ook hij meende dat de kloof tussen politie en burgers wat gro ter geworden was - "dat is een punt van voortdurende bespreking" - maar van toenemende klachtén over veiligheid was hem nog niets gebleken. Hij daagde de commissie uit concrete gevallen te noemen waarin de politie op het punt van de sociale veiligheid te kort was ge schoten. "Dan kan ik ze daarop aan spreken." Speciale eenheid Voor wat betreft de bereikbaarheid van het politiebureau aan de Dalweg vond De Widt duidelijkheid voor de burgers een vereiste. Hij legde uit dat voor de bewaking van het bureau nog geen spe ciale voorzieningen waren getroffen, omdat er nog stevig wordt nagedacht over de "invulling" van de leegstaande ruimten van de bureaus in Soest én Baarn. Het is zeker niet uitgesloten dat daarin een onderdeel van de regio-poli- tie wordt gehuisvest. De Widt wilde niet zeggen welk onderdeel, maar volgens ingewijden zou het gaan om een specia le eenheid die kan worden ingezet tegen bepaalde vormen van terreur of "grote" criminaliteit. Een besluit is nog niet ge nomen en ook andere gemeenten zijn nog in de race, aldus De Widt, maar 'voor de Soester werkgelegenheid zou het heel welkom zijn. Het zou zonde zijn om nu van alles overhoop te halen als er straks misschien weer veranderin gen gepleegd 'moeten worden. In de tus sentijd wordt het bureau 's nachts be waakt door één agent. Die zit er echter niet voor het opnemen van aangiften, en dus kan het publiek 's nachts alleen terecht bij het Baarnse bureau, waarbij uiteraard de urgentie steeds bekeken wordt, aldus de burgemeester. De Widt vond dat Boerkoel te veel vroeg als hij al voor de begrotingsbe handeling op 13 september zekerheid verlangde over de besteding van de ge meentelijke bijdrage voor de extra-po litiezorg. "We hebben afgesproken dat we dat pas bekijken als de nieuwe orga nisatie draait en op sterkte is." Volgens hem is dat niet eerder dan op 1 januari 1996. "Als u dat te lang vindt duren moet u maar bedenken dat onze eigen reorganisatie (1988) ook pas na drie jaar geëvalueerd werd..." Groen Links/Progressief Soest gaat de ervaringen met de "nieu we" politie inventariseren. De be volking wordt opgeroepen de frac tie in de gemeenteraad daarover mondeling of schriftelijk te infor meren. Volgens de progressieven klinken er uit de bevolking allerlei tegenstrijdige be richten over de ervaringen met de poli tie, zoals die sinds de reorganisatie (in Hoewel de herfst officieel nog moet be ginnen, heeft een inbreker zich alvast op de winter voorbereid. In een garage bij een woning aan de Duinweg koos hij onder meereen sneeuwketting uit. Ver der nam hij een fiets, een fietsendrager en een draagbare radio mee. april van dit jaar) gestalte heeft gekre gen. Het gemeentelijke politiekorps ging daarbij op in een nieuw, regionaal korps en Soest werd ingedeeld bij het district Eemland-Noord. "Sommigen vinden de nieuwe werkwij ze van de politie een verbetering, ande ren klagen dat de bereikbaarheid en de reactie van de politie slechter zijn ge worden," aldus Progressief Soest/ Groen Links in een advertentie, elders in deze krant. Die tegenstrijdigheden vormen de aanleiding voor een gerichte inventarisatie van de ervaringen; de progressieven denken daarmee de dis cussie met de politie zélf, maar ook de discussie óver de politie in de gemeen teraad, beter te kunnen voeren. Iedere Soester mag zijn of haar ervarin gen - eventueel telefonisch - doorgeven aan fractievoorzitter Leidje Tomassen (tel. 13452) of fractie-assistent Nel Koster (tel. 13196), of schriftelijk aan de fractie van GL/PS, p/a Van Hamel- straat 87, 3762 JA Soest, SOESTERBERGSESTRAAT 32A - SOEST. TELEFOON 1 31 82

Soester Courant | 1993 | | pagina 3