u i Discussie over Lindenhof is allang afgezakt tot welles-nietes-niveau Wie verzint de mooiste naam voor nieuw SWS-buurtcentrum aan de Molenstraat? De Wervelingen (1 en 2) vieren feest Ook Stibaz en Yahstal zijn nu boos om gang van zaken Lindenhof 'Bouwplan verdient waardering en past goed bij omgeving' WOENSDAG 15 SEPTEMBFR 1993 Tweede inspraakavond over omstreden bouwplan SOESTER COURANT PAGINA 4 Na mislukte inspraakavond Welstandscommissie over Lindenhof: vraagt uw aandacht voor: Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen 1963 1993 Wil» van lloorn 'Praatpaal' geveld onder slopershamer -SDE^ Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Meningen van lezers Lege bussen Bedrijf mist 600 gulden na inbraak Naamborden met logo onthuld Busplan fpn niprkwanrHio Een merkwaardig kat-en-muis- spel, met de omwonenden in de rol van de getergde kat en het ge meentebestuur (met in zijn kielzog het gezinsvervangend tehuis eri projectontwikkelaar Yahstal) in die van de opgejaagde muis, die uiteindelijk misschien toch aan het langste eind trekt. Daar begint de discussie over het omstreden Lin- denhof-plan zo langzamerhand op te lijken. Ook de tweede inspraak avond - maandag j.1. - ontaardde in een discussie die het welles-nietes- niveau niet meer ontsteeg. Na het échec van de vorige inspraak avond - door wethouder Jan Visser vroegtijdig geschorst omdat hij op aller lei vragen het antwoord schuldig moest blijven wegens ontstentenis van Vahstal en deskundige ambtenaren - namen nog ca. 25 omwonenden de moeite om hun stem tegen het plan te verheffen. Dat gebeurde nadat Visser - ditmaal wél omringd door een legertje ambte naren - de vragen had beantwoord die op de eerste bijeenkomst waren blijven liggen. Voornaamste punt was de uitspraak van de Welstandscommissie, die al eer der haar fiat aan het bouwplan had ge geven. De omwonenden wilden weten hoe en waarom de commissie ooit tot een positief oordeel was gekomen en Visser had dat nog eens nagevraagd, waarna de commissie met een "nadere motivatie" was gekomen (zie het ka der). De wethouder kon aan het begin van de bijeenkomst al direct meedelen dat de openstelling van de Dillenburglaan - bij de vorige inspraakavond nog als de op lossing voor het laad/los-verkeer uit de hoge hoed getoverd - inmiddels weer van de baan was. Volgens verkeerskun dige J. van Wanrooy was dat ideetje wel eens ter sprake gekomen bij het "brain stormen", maar dat was intussen ach terhaald en bovendien zou er veel con structiewerk nodig zijn omdat de Dil lenburglaan veel steiler is dan het Na- ssauplantsoen, waar de vrachtwagens uiteindelijk moeten lossen. 'Smalle snipper' Ook andere vragen werden direct beantwoord door Visser of de ambte naren. Volgens R. Vernhout (Grond zaken) is het zo ongeveer de normaalste zaak van de wereld als de gemeente bij dergelijke bouwplannen een "smalle snipper" van (in dit geval slechts acht vierkante meter) verkoopt om de reali sering mogelijk te maken. Voor even tuele schadeclaims is geen speciale re geling getroffen, aldus Vernhout. "Ie dereen kan in principe een claim indie nen op basis van de wet en de plaatselij ke verordening. Wij wachten dat wel af." Visser zelf wees erop dat over de over de winkels nog geen zinnig woord te zeggen viel, dat de bomen - met uitzon dering van de grote kastanje - moeten wijken ("alles in samenspraak met de afdeling Groenbeheer") en dat hij geen inzicht kón en wilde geven in de finan ciële situatie van de betrokkenen. "Ik moet het keihard zeggen: daar staat de gemeente helemaal buiten." Volgens de wethouder was dat ook helemaal niet relevant voor de inspraak. Volgens stedebouwkundige A. van Dongen staan de begrenzingen van het winkelgebied in het 20 jaar oude be stemmingsplan aangegeven, maar wordt het uitgebreid met 600 meter, zo als ook in de Structuurvisie is aanvaard. Volumineus Inspreker Doffer meldde zich als eerste, met de constatering dat het voorgaande bouwplan-Lindenhof was gesneuveld omdat het zo "volumineus" was, maar dat er nu opnieuw van-stoep-tot-stoep gebouwd zou gaan worden. Dat bleek wel uit het feit dat er ook nu weer een grondtransactie nodig was. Hij wilde van Visser precies weten wat deze "als bestuurder van Soest" van het plan vond. "Soest mocht van u toch niet ge regeerd worden door projectontwikke laars en grote bedrijven...?" De wethouder trapte er niet in"Als alle adviezen op tafel liggen en die wijzen in de richting van goedkeuring, dan moe ten wij het aan de commissie R.O. en de raad voorleggen. Wat ik er persoonlijk van vind, speelt geen rol. Wij als Colle ge hebben het groene licht gegeven en ik kan niet anders zeggen dan: hier ligt 't, zegt u het maar. Wij vinden het ver antwoord, u kennelijk niet, dan ligt de uiteindelijke beslissing bij de raad." "Maar waarom zo groot?" informeerde Doffer nog, "als het drie jaar geleden ook al zo problematisch was?" - wat Visser tot de uitspraak bracht: "Het College vindt dat het nu wél past; ik no teer dat u het te groot vindt." Verdoezelen? Als tweede inspreker meldde zich de heer Snijder, die Visser verweet dat de ze tweede avond niet was aangekon digd en dat het ook geen inspraakavond was. "Het heeft in alle kranten gestaan, en bovendien hebt u een brief gekre gen," repliceerde Visser. Volgens Snij der is een gemeentelijke aankondiging echter alleen een gemeentelijke aan kondiging als die in de gemeenteberich- ten in de kranten is opgenomen... Vis ser reageerde furieus: "Wat suggereert u nou? Dat ik deze avond had willen verdoezelen?!" Na enig heen-en-weer-gepraat over de precieze datum van goedkeuring door de Welstandscommissie en of dat gezel schap nu wel of niet in "groot" verband had gesproken - de nadere motivering had de commissie op speciaal verzoek van Visser later gegeven, "maar dat doet niks af van de goedkeuring in juli," aldus de wethouder - kwam nog de vraag ter sprake over de Raad van State het vorige bouwplan nu wel of niet van wege z'n massaliteit had afgewezen. "Jawel," zei Snijder, "Nietwaar," ant woordde stedebouwkundige Van Don gen. "Vanwege de indeling van de ge vels." Op de vraag hoe het vrachtverkeer - nu de optie van de Dillenburglaan weer was afgevallen - dan wél afgehandeld zou worden, antwoordde Van Wan rooy dat dat als tevoren aan de kant van het Nassauplantsoen zou moeten ge beuren. De wagens moeten een soort lus (via Beatrix- en Irenelaan) maken, om uiteindelijk met hun achterdeuren bij het gebouw en met hun neus in de richting van de Van Weedestraat te gaan staan. Volgens Van Wanrooy kan dat best en is het ook geen probleem dat de wagens vervolgens bij het wegrijden weer aan de rechterkant van het Na ssauplantsoen moeten komen om van daar via de Van Weedestraat weg te rij den. Alleszins acceptabel Volgens hem zou er geen sprake zijn van een voortdurend aan- en afrijden van zware vrachtwagens, zodat voor de veiligheid van fietsers en scholieren - "die zitten ook wel eens gewoon op school" - niet aanstonds gevreesd hoeft te worden. "Elke auto is onveiliger al- s-ie ergens rijdt dan als-ie niet rijdt," al dus Van Wanrooy laconiek. "Wij vin den dit alleszins acceptabel." Projectontwikkelaar Vahstal mengde zich op dat punt eveneens in de discus sie met de vraag hoe groot het winkel gebied Van Weedestraat nu helemaal was - "is het 15.000,20.000, misschien 25.000 vierkante meter?" - om aan te tonen dat de 600 toegevoegde meters van de Lindenhof niet zoveel verschil zouden maken voor de verkeersintensi teit. Hij vond Snijders vraagstelling "waanzinnig", wat van die zijde werd gerepliceerd met een "Dat is heel dom! De verkeersdruk op de Van Weede straat is heel wat anders dan op het Na ssauplantsoen. Opmerkelijk was ook nu weer de inter ventie van het oud-raadslid Gert Beijen (WD), die Vahstals retorische vraag over het aantal winkelmeters in de Van Weedestraat met veel aplomb en luider stemmen beantwoordde met "twintig duizend meter!". De ambtenaren zoch ten het even op en vonden het juiste antwoord: 7100 meter, waarmee Beij- ens "maatgevoel" andermaal aanlei ding was voor algemene hilariteit. "Die kan z'n kandidatuur voor de raad on derhand wel vergeten," was het com mentaar in de wandelgangen. Hoe dan ook, volgeós Doffer hoorden vrachtwagens zeker niet thuis in de Beatrixlaan en de Irenelaan. Hij meen de dat daarvoor dan hier en daar wel "een stoepje, hoekje of boompje" zou moeten wijken. "Nee hoor," antwoord de Van Wanrooy. "De wegen en kruis punten zijn ruim genoeg." Foto's van scheuren Inspreker Van Poppelen wilde nog ver nemen of eventuele schade aan zijn huis - door heien of boren - wel vergoed zou worden en of de gemeente foto's wilde maken, ook van de situatie vóór het be gin van de bouw. Vahstal antwoordde geërgerd dat hij niet voor de zesentwin tigste keer wilde uitleggen dat er hele maal niet geheid gaat worden - "daar is het risico te groot voor" - en dat Van Poppelen wat hem betreft alle foto's mocht maken die hij wilde. "Als u dan een scheur ziet die volgens u door het bouwen wordt veroorzaakt, komen de deskundigen daar heus wel uit." Op de vraag van inspreker Brunekreef - of de gemeentelijke afdeling Groenbe heer zomaar had ingestemd met het kappen van de bomen - haastte Visser zich nog om te verklaren dat de Groen- ambtenaren het héus wel jammer had den gevonden. "Maar er worden wel vaker bomen gekapt, hoe vervelend het ook is. Daarom planten we juist ook zo veel nieuwe," aldus de wethouder. Het Lindenhof-bouwplan komt op dinsdag 28 september aan de orde in de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening (19.30 uur). Dan is het woord voorlopig eerst weer aan de politiek. De Lindenhof-kwestie moet wet houder Jan Yisser zo langzamer hand wel uit de slaap houden, nu behalve de bewoners van het Na ssauplantsoen en omgeving ook de Stibaz - zeg maar de directie van het gezinsvervangend tehuis - en projectontwikkelaar Yahstal zelf hem op de huid zitten. Beide in stanties hebben boos gereageerd op de gang van zaken tijdens de (geschorste) inspraakavond van 25 augustus. De Stibaz spreekt van een "blamerende situatie", die ook de positie van de Lin denhof en haar bewoners schaadt, en constateert dat "andere krachten" ken nelijk sterker zijn dan de politieke doel stellingen van het College van B. en W. "Na twee extra informatie-avonden had het uw College duidelijk moeten zijn dat de bezwaarmakende groep om wonenden steeds met dezelfde argu menten ten'strijde trekt tegen het plan en dat de tegemoetkomende wijzigin gen in het plan in hun ogen nimmer ver genoeg gingen/gaan," aldus de Stibaz bij monde van R. Pasman. Visser krijgt het verwijt dat hij "gepaste maatregelen" had moeten nemen om het College-standpunt zo sterk moge lijk te ondersteunen. Dat Vahstal er niet was,-was al onjuist, maar dat de ambte naren afwezig waren was ronduit gê nant, aldus de Stibaz. "Hierdoor kon den de aanwezigen door pure manipu latie de inhoud en het karakter van de inspraak ombuigen tot een discussie over de wijze waarop u met de bewo ners van Soest omgaat." De Stibaz vindt dan ook dat de tweede inspraakavond alleen zin heeft als Visser zorgt voor ab solute duidelijkheid, en gaat zelfs zo ver om burgemeester De Widt aan te beve len als discussieleider, "opdat de ver antwoordelijke wethouder zich met de De Welstandscommissie is best te spreken over het (aangepas te) bouwplan voor het Linden- hof-complex aan de Yan Wee destraat. Dat blijkt uit de nade re motivering waarmee de com missie - op verzoek van wethou der Jan Visser - haar eerdere goedkeuring alsnog heeft on derbouwd. Het oordeel van de commissie luidt letterlijk als volgt: "Zij is van mening dat het bouwplan, architectonisch bezien, waardering verdient voor de verhoudingen in het totale gevelvlak en de gevel-in vulling. De vormkeuze van de bal kons en de speelse beëindiging van de dakranden spreken de commissie aan. Zij is verder van mening dat het complex qua volume goed aansluit bij de totale bebouwing in deze om geving. Na de massaliteit van voor gaande plannen is de menselijke maat door middel van geleding op aanvaardbare wijze teruggebracht." De commissie was tijdens deze oor deelsvorming samengesteld uit voorzitter L.H. de Keijser, burgerlid mevrouw W. Walhout-Smit, en se cretaris/ambtenaar Bouwzaken W. van As. Ambtenaar A. van Dongen, de stedebouwkundige van de ge meente Soest, woonde de vergade ring bij. zaak kan bezighouden". De burge meester moet zich dan maar laten bij staan door een ambtenaar die de proce dures kent en precies weet wat bij in spraak wel of niet geoorloofd is, aldus de Stibaz. Ten slotte wijst de Stibaz het College nog maar eens op de in het verleden ge voerde procedures en de "hot items" en politieke standpunten die daaruit voortvloeiden, want het valt de organi satie op dat de omgeving het College daarop voortdurend aanspreekt (over winkelbranches en vloeroppervlakten), maar dat het gemeentebestuur dat niet terugkoppelt. "College, u staat achter het plan, ondersteun dit waar dat nodig is." 'Grootste mond' Ook van Vahstal krijgt Visser op zijn kop, want de projectontwikkelaar meent dat acht jaar lang trekken en duwen over het omstreden bouwplan nu langzamerhand genoeg moet zijn ge weest en wijst het College op zijn ver antwoordelijkheid om een evenwicht te vinden tussen alle belangen. "Wij zijn van mening dat de belangen van énkele inwoners van Soest nu acht jaar lang een geweldige invloed hebben gehad op de besluitvorming over een project dat een veel groter draagvlak heeft dan de belangen van deze paar bewoners. Als beleid inhoudt dat de mensen met de grootste mond keer op keer hun zin krijgen, is politiek en beleid maken niet meer mogelijk," aldus Vahstal. Hij hoopt dat het College inziet dat het allemaal nu toch wel wat te ver gaat. "Mocht u denken dat wij op 13 septem ber in discussie gaan met de paar bewo ners onder de 35.000 Soestenaren, die puur voor eigenbelang spreken, dan kunt u dat gevoeglijk vergeten," aldus Vahstal. Volgens hem zijn alle vragen al regelmatig aan de orde geweest: het gaat puur om zaken die door de wet houder of de ambtenaren beantwoord kunnen worden, omdat er tussen de ambtelijke diensten en de projectont wikkelaar volledige overeenstemming is bereikt. Geduld is op "Wij schrijven deze brief omdat wij wil len voorkomen dat er op 13 september een uiterst emotionele discussie gaat ontstaan, daar ons geduld nu echt op is en wij de behandeling verre van reëel vinden. Onder voorwaarde dat u inziet hoe de sfeer nu aan het exploderen is, en bereid bent de zaak volledig in de hand te houden, zijn wij bereid aanwe zig te zijn, alleen om zakelijke vragen te beantwoorden, waarbij het antwoord ook kan zijn dat we niet op de vraag zul len ingaan." Of (en hoe) het College de brieven v^n de Stibaz en Vahstal heeft beantwoord is niet bekend. De discussie van 13 sep tember - zie het artikel elders in deze krant - werd in elk geval geleid door Visser zelf en ook projectontwikkelaar Vahstal was ditmaal persoonlijk komen opdagen. gemeente Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Eikenhorstweg 4 (93008): uitbrei den van een woonhuis en het plaatsen van een dakkapel, 2-9-93; Goudvink 1 (93328): uitbreiden van een woonhuis met een serre, 3-9-93; Heetakker 65 (93405): plaatsen van een blokhut, 2-9-93; Koningsweg 14a-16 (93401): plaat sen van een reclamemast, 30-8-93; Koperwiek 37 (93353): bouwen van een woonhuis met een garage, 27-8-93; Molenstraat 40 (93382): verbouwen voorm. school tot islamitisch centrum met dienstwoning, 3-9-93; Parallelweg 9-11 (93089): (op)bou- wen van een kantine met toiletgroep (wijz. vergunning), 30-8-93; Schaepmanstraat 17 (93402): plaat sen van een tuinhuisje, 31-8-93; Valeriaanstraat 124 (93189): plaat sen van een dakopbouw, 3-9-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Johannes Poststraat 59 (93396):, plaatsen van 2 dakkapellen, 1-9-93; Kerkpad Z.Z. 75 (93394): verande ren van een dakkapel, 1-9-93; Middelwijkstraat 17-19 (91267): onderkelderen dubbel woonhuis en vergroten berging (wijz. verg.), 1-9-93; Turfstreek 103 (9.3390): bouwen van een garage, 1-9-93; Van Weerden Poelmanweg 2 (91420): het wijzigen van een op slagloods, 1-9-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen ha de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW,™ VERBOUW s UIIAD RENOVATIE H VUD EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 -15073 - FAX 02155 - 17496 De "Praatpaal" is niet meer. In de afgelopen periode is het gebouw aan de Molenstraat gesloopt om plaats te maken voor het qieuwe buurtcentrum van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS). Dat pand moet nog een naam krijgen. Nog dit jaar zal het nieuwe centrum ge reed komen, verwacht de SWS. Het achtergedeelte - ooit in gebruik als Mo- lensoos - ondergaat een inwendige ge daanteverwisseling en het voorste deel - de Praatpaal - is inmiddels gesloopt om plaats te maken voor een heel nieuw ge bouw. De stichting hoopt daarmee ein delijk over een volwaardig onderko men voor de activiteiten te beschikken, die dan nog professioneler georgani seerd kunnen worden. "Het wordt een prima plek voor jong en oud," aldus de SWS. Wat nog ontbreekt, is een naam voor het nieuwe buurtcentrum. De SWS heeft daarom een wedstrijd uitgeschre ven, waaraan iedere Soester kan mee doen. De enige voorwaarde is dat de naam affiniteit moet hebben met het werk van de Stichting Welzijnswerk Soest. Uit de inzendingen wordt t.z.t. een goede keus gemaakt. De winnaar Tijdsbeeld: de afbraak van de voor malige Praatpaal aan de Molenstraat. wordt betrokken bij de opening van het pand en krijgt bovendien een mooie prijs. Suggesties kunnen - uiterlijk op 30 sep tember - in een gefrankeerde envelop worden opgestuurd naar de Stichting Welzijnswerk Soest, postbus 250, 3760 AG Soest. Vergeet niet naam, adres, leeftijd en telefoonnummer te vermel den. De SWS zou ook graag zien dat in zenders vermelden of ze man of vrouw zijn, want dan kan daar bij de prijsuitre- kining rekening mee gehouden worden. Op 6 oktober wordt om 19.00 uur in het gemeentehuis de overzichtstentoon stelling 'Tien jaar Derde Wereldgroep Soest' geopend door burgemeester Hans de Widt. Binnenkort zullen uitno digingen voor deze gebeurtenis op rui me schaal worden verzonden! Medewerkenden aan deze feestelijke opening zijn verder Ellen de Jong, die enkele gedichten zal voordragen, en een muziekgroep, gevormd door Lou- rens Borst (saxofoon), Christina Borst (piano), Bas Mulder (basgitaar), Marij ke Borst (drums) en Carolien Borger (zang). Zij zullen enkele Braziljaanse liederen ten gehore brengen. Iedereen is van harte welkom. De tentoonstelling is gedurende vier weken te bezichtigen in de hal van het gemeentehuis tijdens kantooruren. Open brief aan de wethouder J. Visser van de gemeente Soest. Edelachtbare heer, Uw uitlatingen in de pers over de bus sen heb ik met stijgende verbazing gele zen. Kennelijk leest u mijn open brieven niet die afgedrukt stonden in de Soester Courant van 4/7 en 25/8. Deze brie ven, met als titel "LEGE BUSSEN", werden aan alle raadsfracties toegezon den. Het is aan de politieke partijen van Soest te beoordelen of het experiment -" openbaar vervoer met bussen van Centraal Nederland (CN) door Soest" - aan de verwachtingen voldoet. U laat zich alleen maar informeren door de chauffeurs van CN. Natuurlijk zeg gen zij dat het goed gaat. Ook de direc tie van CN zal dit volhouden. Dit bete kent toch immers "brood van de plank" en dat gun ik de chauffeurs (en CN) van harte. Een inbreker is er in geslaagd zeshon derd gulden mee te nemen uit een be drijf aan de FC Kuyperstraat. De dader vond zijn buit vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag. Een 52-jari- ge zelfstandige ondernemer is de gedu peerde. ^s'ELINc; Een wervelende pennestreek, waarin ook de goedkeuringskrul van de "meester" kan worden ont dekt, vormt sinds verleden week het logo van de christelijke basis school "De Werveling" in Soest- Zuid. Het was een feest verleden week in deze school. In de vroege morgen trok een bonte stoet leerlingen door de straten van Soest-Zuid. Voorafgegaan door een draaiorgel en showende meisjes uit de beide groepen 8 togen de prachtig verklede leerlingen eerst naar De Wer veling 2, de school die voor de fusie nog de De Savornin Lohmanschool heette. Nadat door een aantal leerlingen een groot aantal ballonnen was doorge prikt, verscheen het naambord met het logo van de nieuwe school. Een werve lend gezongen schoollied besloot het eerste festijn. Vervolgens vertrokken alle leerlingen naar De Werveling 1, de voormalige Minister de Visserscho'ol. Tot ieders verbazing verscheen daar plotseling de bekende poppenspeler en tv-persoon- lijkheid Aad Peters als Bulletje, verge zeld door een witte gorilla, die op zijn geheel eigen wijze de wederom knallen de onthulling begeleidde. Het naamfeest werd 's avonds met een vrijmarkt, die heel druk bezocht werd, besloten. Weer knalde het enorm. Dit keer was het een onweersbui... In mijn eerder genoemde open brieven bracht ik ook onder uw aandacht, dat het zo zonde is van het gemeenschappe lijke gemeentegeld, dat dit wordt uitge geven aan het laten rijden van LEGE BUSSEN door Soest. Hiermee wil ik de goede bedoeling van het busplan niet in twijfel trekken, alleen constateer ik dat de burgers er onvoldoende gebruik van maken. Wanneer na vier maanden blijkt dat de reclamezuilen van CN nog steeds leeg door de straten rijden (soms één en een enkele keer twee passagiers), dan moet men zich ogenblikkelijk afvragen wat er aan de hand is. Dat moet u, en ook uw collega Swinkels, met grote ernst aan het denken zetten. Natuurlijk ziet u met eigen ogen dat het beroerd gaat en dat het aantal passagiers geenszins aan de (nog niet vastgestelde) verwachtingen voldoet. Vooralsnog draait de gemeente Soest op voor dit debacle. De blanco cheque van mevrouw Swinkels zal meer dan dan een half miljoen aan CN bedragen en daarboven komen de kosten van de wijzigingen van de infrastructuur (to taal twee miljoen). Dat is de"nota voor een plan waar de burgers niet om vroe gen en daardoor zullen allerlei openba re voorzieningen in prijs moeten stij gen! Ogenblikkelijk stoppen met de proef zal de enige uitweg zijn om over twee jaar van deze kostenzorg af te zijn. Lan ger doorgaan met de proef doet de kos ten alleen maar groter worden evenals de ergernis die de lege bussen met zich meedragen. Eén ding moet u zeker weten. U mag het vertrouwen van de burgers niet be schamen. Hoogachtend, T.S, Glastra Geven voorlopige ervaringen met de bussen werkelijk reden tot optimisme? In het artikel op de voorpagina van deze courant van 8 september, (waarin wordt meegedeeld, dat het contract CN - gemeente is goedgekeurd) legt de heer Vossestein precies uit, hoe het er op dit moment voorstaat. Omdat hij een ambtenaar is die met grote ijver zijn werk doet en regelmatig door de Eikenlaanbewoners 's morgens of 's middags wordt gesignaleerd, twij felen wij geen moment aan de juistheid van de cijfers. Zo lezen we dat er 500 mensen meer in de bus moeten stappen dan vorig jaar en dan hoeft de gemeente 'slechts' f 200.000 per jaar bij te dragen... Als er 2,5 persoon per bus per rit meer meegaan, dan zijn we er al, zegt de heer Vossestein. Welnu, er komen tien bus sen per uur op de Eikenlaan gedurende 12 uur. Een eenvoudig rekensommetje leert ons dat er dus nog 300 reizigers meer moeten meegaan dan nu het geval is. En dan hebben we de bussen na 7.00 uur 's avonds er nog niet eens bij gere kend! Dus met al de fanfare en geschet ter zit men nu nog niet eens op de helft van het gestelde doel! De heer Vossestein betoogt, dat voor 10.00 uur 's ochtends al bijna de helft van de reizigers is vertrokken. Dat klopt, want dat zijn voor een groot deel forenzen, die binnen enkele dagen ge wend waren aan de nieuwe dienstrege ling en van meet af aan van de bus ge bruik maakten en nagenoeg allen 's avonds ook weer terugkeren. Met an dere woorden: in de tussentijd gaan er bitter weinig mensen met de bus. Het aantal forenzen zal hooguit nog stij gen als er in Overhees nog een woon wijk wordt bijgebouwd. Of het aantal reizigers buiten de spitsuren nog flink zal stijgen, is zeer de vraag. In ieder ge val is de reden tot optimisme wel heel erg optimistisch!! A.P. van den Hoek i

Soester Courant | 1993 | | pagina 4