edevalueerde derby prooi voor DYS-ers Soest toont vooruitgang op mentale vlak Scheidsrechter deelt SEC tik uit Mogelijk versterking Smeeing/BDC Red Stars bekert verder onald de Rooij met twee rake afstandsschoten matchwinner ■0- ~^1}\/0ENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Schinkel na zege: "Dit moet de ploeg ontzettend veel vertrouwen geven" VOETBAL zondag ZAALVOETBAL WE OPEL DAMESVOETBAL •erde nederlaag lamesteam YYZ'49 Soestduinen krijgt eigen sportaccommodatie Hees kan fluiten naar groter trainingsveld ZAALVOETBAL Hees-Firtina'93 op maandag 27 september Ongeslagen Zwaluwen Vooruit klopt puntloze Soesters VOETBAL zondag Kolmschate wacht op overschrijving; Stoelenga wellicht terug HANDBAL TENNIS Tennistitels voor Berry Opperhuizen en Rachel Beijer VOLLEYBAL Volleybalsters houden zaterdag generale repetitie Los van het resultaat gezien heeft Soest zondagmiddag in de tweede helft jeffigrote stap vooruit gezet. De voetballers kwamen als herboren uit de ld jpdkainer en legden ZPC 23 minuten lang hun wil op. Toen, door indi viduele fouten, de 3-1-voorsprong werd tenietgedaan, kon Soest met no ta bene tien man nog één keer alles uit de kast halen (4-3). "Dit moet de |g ontzettend veel zelfvertrouwen geven", beaamde ook Dick Schin- let winstpunt dat wel eens van meer belang kan worden dan de twee itrijdpunten. tainer wil het zo graag: knokken als :genzit, nooit opgeven. In de twee- lft leken zijn leerlingen zijn woor den ("Kijk je tegenstander maar wat ge mener aan") te hebben begrepen, ■oor overigens nog niet. |t beleefde een droomstart tegen dé, iet één van de gedoodverfde kam den. Jeroen van Veenendaal te, nee ontwierp het eerste doel- Jiit uit een vrije trap en Ferenc Kleine- weer op het zijn niveau van twee ienen geleden, zorgde met een vol- :$,zoals je ze alleen in stripboeken ziet, 2-0. Op dat moment waren er am- negen minuten gespeeld en had de ^look al een keer de lat van het ZPC-doel geraakt. Het zou een wed strijd worden, waarin meer viel te ge nieten dat in alle vorige week uitgezon- G Europa-Cupwedstrijden. Amsterdammers werden duizelig Hde combinaties, maar zouden dank feen kapitale blunder van Luits Hou- s bij hun positieven komen. Gerwin gghwater legde de bal vanaf de mid denlijn terug naar de aanvoerder die treuzelde en de bal verspeelde aan Ri- chard Wijkhuizen. De van Telstar af komstige alleskunner sprintte en so leerde vervolgens naar zijn vierde doel- punt in één wedstrijd en 23 minuten. Koppies hangen Vanaf dat moment gingen de koppies hangen en bewoog menig Soester zich met de staart tussen de poten over het veld met als gevolg dat er tot tweemaal ie werd gerommeld in het hart van de verdediging. René van den Deijssel Knpenseerde zijn gebrek aan inzet Let overtredingen en solliciteerde irmee in navolging van Briarl Blok- (die door ZPC letterlijk van de at is geplukt en voor het eerst bij een voetbalt) met succes naar geel. De die Kleinegris al op zak had, was Ikomen onterecht, toen kwam de fase, waarover Schin- zo trots en blij was. Hoewel Kleine- 5 in één keer zijn handen vol had aan ■aller Karim Bea Salem, gaf Soest te- gas. Na gele kaarten voor Leeghwa- en Bea Salem mikte Peter van den Berg twee keer mis in kansrijke situa ties. De mutaties die Schinkel in de 58ste minuut doorvoerde, bleken goe de ingrepen. Sander Dorrestein, over wie Schinkel zich later lovend uitliet, verving de teleurstellende Van den Deijssel en Becker moest in plaats van Van den Berg voorin voor meer diepte zorgen. Hielen Het loopwonder van Soest greep zijn kans en liet de achterhoede van ZPC voortdurend zijn hielen zien. Dat kon ook, omdat Becker ditmaal wel op de juiste manier werd gebruikte door zijn medespelers. De bal werd steeds naar de spoorlijn getorpedeerd, en Becker rende erachteraan en haalde de bal in. Al bij zijn tweede actie bracht hij Klei negris in stelling die zijn tweede doel punt kon maken. Daarna hadden Bec ker, Van der Hoeven en Van Veenen daal de vierde treffer kunnen regelen. Dat gebeurde niet en toen ging tot over maat van ramp Robert Hagen in de fout. Hij kon de bal simpel pakken, maar omdat hij niets riep, werd de bal voor hem weggewerkt. Slecht wegge werkt, want ZPC kopte de de bal voor en Wijkhuizen knikte de bal binnen. Hoogstandjes, zoals hier van Michiel van der Hoeven, zijn erbij Soest voldoende te zien. Maar vooral op karakter boekte Soest zondagmiddag vooruitgang. Foto: Elger Geessinck. Goed zestig tellen later ontving ook Martijn Stalenhoef geel. En weer zes minuten later stond hij buiten de lijnen met een tweede prent, waardoor hij eens schorsing van één wedstrijd tege moet kan zien. Bij de laatste overtre ding had scheidsrechter Oeldrieg ook nog eens naar de stip gewezen, waar Ronald de Bruin zijn hoofd koel hield: 3-3. En toen gebeurde waar niemand nog op had durven hopen, laat staan rekenen. ZPC bleef wel druk uitoefenen, maar zou geen doelrijpe kansen meer krijgen. Soest hield een kwartiertje stand en mocht twee minuten voor tijd de bal aan de rechterzijde ingooien. De bal viel stil voor Paul Hilhorst. De verdediger be dacht zich geen moment en joeg de bal hoog het doel in. Het had, na weer een actie van Becker, nog 5-3 kunnen worden, maar dat was te veel van het goede geweest. Of Bec ker een basisplaats had afgedwongen? Daar moet Schinkel, zoals hij zelf zei, nog rustig over nadenken. Waarschijn lijker is het dat Becker aan de kant wordt gehouden, totdat de tegenpartij Soest naar achteren drukt. Becker moet dan de ontstane ruimte gaan benutten. "Die ruimte moet hij hebben. Als wij dicht op de goal van de tegenstander spelen, kan hij minder uit de voeten. Maar het is mooi, dat je veertien, vijf tien man hebt die je kunt opstellen. Als de bank scherp blijft, moet de basiself ook goed spelen." Hoe Schinkel het gat dat Stalenhoef straks één duel achterlaat opvult, is evenmin nog zeker. "Ik kan eventueel Paul van der Grift in het centrum zet ten, maar Mark de Lange is nog niet fit genoeg voor de linkerkant. Maar ik heb vandaag ook een goede Sander Dorre stein in het midden gezien. Hij heeft geen duel verloren", opperde Schinkel een andere optie. Het zinde hem van zelfsprekend niet dat Soest door drie persoonlijke fouten drie doelpunten moest incasseren. Maar in het algemeen had hij verbetering en vooruitgang ge zien. "We trainen nu drie keer in de week. Dat betekent vijftig procent extra ar beid. Dan eis ik van de mensen voorin en op het middenveld, dat ze korter op de man dekken. Dat vreet conditie, maar dan moeten ze af en toe maar tem poriseren. Dan blijven ze maar een keer langer liggen of jagen ze de bal maar eens over de tribune heen." Dat laatste is ook elftalleider Marcel van der Lugt ter ore gekomen. t het niet zo goed gaat met de NedeJ :onomie is inmiddels bekend. Wie uto wil kopen, zal dus zeker niet ove it ijs gaan. Zoals u weet staat Ope Vectra Sportm-pakket bestaat a.a. uit; ts en vanbinnen uit verstelbare buitenspiegels I iseriiklatr striping itt bumpers ai bescherm- achterspoilerlichtmetalen '6jxl5'-velgen 195/60R/S'-banden 'getintglas 'centrale grendelingstuurbekrachtiging toercnteller n sportstuur sportstoelen met 'Pclit Poml'- irtg in delen neerklapt skilmk Opel veiligheidspakket Vectra Sportive (4-deurs 1.Si-liter) vanaf fW$5Q_ or betrouwbaarheid, duurzaamheid en Compleet uitgevoerde auto's meteerj dachte vormgeving, u nu kiest voor de dynamische Corsal lire Astra, de veelzijdige Vectra of dJ tegen de paal en één keer tegen de dwarsligger te schieten. Daarnaast von den hij en de overige DVS-ers voortdu rend de uitblinkende Jack Nagtegaal op hun weg. De SEC-doelman stak in bloedvorm, maar zag na de nederlaag geen reden om daar blij mee te zijn. De Rooij genoot een halve meter verderop intens na van zijn doelpunten in de twintigste en de laatste minuut. "Ik heb ristra vanaf f28.600- ze Omega. De voordelig geprijsde pakj ra s op de diverse modellen maken hej xtra interessant om voor een nieuwtl ezen. De lage kilometerprijs en spreekj et verschil tussen DVS en SEC was Ronald de Rooij." Aldus luidde van de eerste reacties van SEC-coach Peter van Zoelen na de door ploeg met 2-0 verloren derby. Een gedevalueerde derby, want bij C ontbraken om uiteenlopende redenen balkunstenaar Hans Peter Zoelen, Chiel Struijk en snelheidsmaniak Marco Martens. "Dat inte- jBsseert me niets", zei De Rooij die met twee geslaagde afstandsschoten voor ruim 250 toeschouwers 'matchwinner' werd. Maar toch werd de wa- krachtsverhouding tussen de twee Soester hoofdklassers niet duidelijk de matige wedstrijd en dat was jammer. et die drie erbij, verlies je niet. Bo ndien deed Ramon pas voor de derde her mee en Fred Bos speelde voor het :rst bij ons. We moesten keihard wer- :n en dat hebben we gedaan. Ik ben rtstikke tevreden, dat begrijp je toch lel", aldus Van Zoelen die nog steeds let onder de indruk is van DVS/Knol- [ntuin. aar", haastte zijn collega Henk van 'orresteijn te zeggen, "wij hebben dit :izoen nog geen echte wedstrijd ge beld en Gerard Jansen had ook nog oit met ons. meegedaan." londer het genoemde drietal kwam ■C niet aan combineren toe. Waar an- ;rs Van Zoelen de spelletjes uitzet, ioesten nu de harde werkers ook nog :ns creativiteit tonen en dat was te veel :vraagd. Van Zoelen: "Het manco bij is was, dat we veel te langzaam combi- :erden, als we eruit kwamen. We heb- n twee keer een man-meer-situatie ,gehad. Heb je Hans Peter en Chiel erbij, jan scoor je veel sneller." Dat was een •nclusie die ook De Rooij trok. Niettemin kreeg SEC drie, vier uitge beelde kansen. De beste was voor Ra- lon Heynen die alleen op Jan Willem de Wint afkwam en de bal tegen diens nen schoot. Willem de Vries en Ri- lard de Bruin hadden ook een graan- kunnen meepikken. Namens •VS/Knollentuin kwamen alleen Jan- ;n (tegen de paal na een fout van Ed- in Brouwer) en De Rooij één keer >or, maar hij moest met rechts schie- i. "M'n been brak zowat af." De ksbenige voetballer testte ook de nstructie van het doel door twee keer jarenlang met hem op het veld gespeeld en ik scoorde nooit tegen hem. Ik had een weddenschap, dat,ik er twee zou in schieten", aldus de zaalvoetballer die een meter bier tegemoet kan zien en volgens de ouderlijke macht toch een achterneef, en dus familie, van Heynen is. Hoofdbrekens Het was overigens tekenend voor de wedstrijd dat DVS/Knollentuin het doel van afstand bleef bestoken en niet tikkend in de buurt van Nagtegaal kwam. Van Dorresteijn: "We hebben wel aanvallend ingestelde spelers, maar geen specifieke spitsspeler. Dat kan ons nog hoofdbrekens bezorgen. De com binatie is'nog ons euvel. We moeten iets langer combineren. Omdat de 2-0 uit bleef, kregen ze haast. We hebben ook uit de tweede lijn geschoten, omdat SEC zich ingroef. Dat was hun tactiek. Als je een open wedstrijd wilt, moet Gerard van Soeren probeert Willem de Vries kwijt te raken. Ronald de Rooij, de enige doelpuntenmaker in de derby, houdt Fred Bos op afstand. Foto: Goos van oer Wilt. SEC ook voetballen, maar dat wilden ze niet. Dat begrijp ik wel. Natuurlijk speelden bij sommigen de zenuwen ook rol. Die jongens kennen elkaar en heb ben elkaar twee, drie weken lang zitten opjutten. Toch geloof ik wel, dat we re clame hebben gemaakt. DVS wilde wel." Van Zoelen vond niet dat er voor de ogen van zoveel belangstellenden recla me was gemaakt voor het zaalvoetbal. Hij verdedigde zich met de stelling dat hij, op grond van het ontbreken van drie waardevolle krachten, op een puntje gokte en achterin de boel wilde dicht houden. "Maar van DVS heb ik ook geen sprankelend voetbal gezien. Zij spelen op basis van Ronald, wij spelen op basis van Hans Peter en die was er niet bij. Als wij het tactisch iets beter hadden uitgevoerd, hadden we niet ver loren. Bij zo'n vrije trap mag die eerste goal er niet in, ook al was het een mooie. En die tweede scoren ze normaal ook niet. Dat was in de eindfase, toen speel den we alles-of-niets en had ik alle ver dedigers eruit gehaald." "Maar we hebben vier, vijf keer het houtwerk geraakt", reageerde Van Dorresteijn die met het zweet op zijn voorhoofd de kantine binnenstapte. Compliment De overwinning van DVS/Knollentuin in de bijzonder sportieve wedstrijd (DVS/Knollentuin kreeg twee keer twee minuten, waarvan één keer te recht) was evenwel verdiend. Met dien verstande dat het incomplete SEC een compliment verdiende, omdat het toch zo lang stand had gehouden. Complimenten kreeg ook De Rooij die nadat hij' op het veld met NVC zijn PTT-collega's van Soest versloeg, op nieuw een goede slag sloeg. "Als we straks met DVS in de zaal ook van NVC winnen, zul je mij een half jaartje niet meer horen zeuren." Over een half jaartje staat SEC- DVS/Knollentuin op het programma. <ega Stationwagon vanaf f46.450- hoge inruilprijs maken uw investe! ook op de lange termijn interessant! daarom snel naar de Opel dealer! roefrit en ervaar dat het goede tijden! en nieuwe Opel... tNCIERlNG. Uw Partner in geldzaken. sief B.T.W., exclusief kosten rijklaar maken, f ificatiewijzigmgen voorbehouden. dames van VVZ'49 speelden thuis jegen FC Horst uit Ermelo. Ze begon- ïen sterk en kregen enkele goede mo gelijkheden. laar het was FC Horst dat de score bpende, na een misverstand in de Soes- fer verdediging, zodat keepster Elly >chouten kansloos was. In de tweede ïelft zette WZ'49 de tegenpartij meer >nder druk. Dit resulteerde in enkele »oede scoringskansen, maar er werd liet gescoord. Sanne van der Leij werd [eind van de tweede helft nog in het veld [gebracht door de teruggekeerde spits Petra van Eijkelenburg. Een voorzet van rechterspits van Horst belandde in een keer in het Soester doel, zodat de eindstand, na een wed- strijd vol strijd, 0-2 werd. Voor I WZ'49 betekende dit de derde neder- op rij. Nog even en de dorpskern Soest duinen krijgt z'n eigen sportvereni ging. De eerste 'sportaccommoda tie' is in ieder geval in de maak, want Soestduinen krijgt de beschik king over een jeu-de-boulesbaan. Die zal, waarschijnlijk binnen een maand, worden aangelegd op 't Schapedrift. De eenvoudige baan is te bereiken via de Van Lijndenlaan. Het is de Stichting Bewonersbelan gen Soestduinen die de gemeente om de jeu-de-boulesvoorziening had gevraagd. Dat verzoek is inmid dels gehonoreerd door burgemees ter en wethouders. De uitvoerings werkzaamheden starten binnenkort. De baan wordt ongeveer tien meter lang en drie meter breed en krijgt een openbaar karakter. Iedereen mag erop spelen. Het college is niet genegen mee te werken aan de uitbreiding van het trainingsveld van Hees. Burge- tneester en wethouders huldigen het standpunt dat er op het land goed van Pijnenburg geen natuur grond mag worden opgeofferd. De gemeente heeft geld beschikbaar gesteld voor investeringen in de sport. De Vereniging Sportraad Soest (VSS) heeft het uitbreiden van het oefenveld aan de Kooiweg prioriteit gegeven. Maar, op het gemeentehuis hebben ze ontdekt dat er dan een stuk natuurter rein moet verdwijnen. En die grond is nou net 'primair be stemd voor natuurbehoud, natuur- en landschapsbeheer, alsmede secundair voor extensieve recreatie, zoals wande len en fietsen'. Een week na DVS/KnoIIentuin- SEC beleeft het Soester zaalvoetbal de tweede plaatselijke derby. Hees is maandag 27 september gastheer van de andere Soester tweedeklasser Fir- tina'93. De wedstrijd wordt in sport hal Beukendal gespeeld en begint om 20.00 uur. Op papier lijkt het technisch vaardi ge Firtina'93 de rol van favoriet in handen te hebben. De ploeg is overi gens nog niet in competitieverband uitgekomen. De nieuwe club debu teert morgen om 21.00 uur in sport hal Aqua Indoor tegen Helios. In de eerste bekerronde won de club al met 7-2 van Ton Roelofs. U Het zit SEC niet mee in de derde klasse. Van het nog ongeslagen Zwaluwen Vooruit verloor SEC met 3-2. Dat was spijtig want er had beslist meer ingezeten. Ditmaal was het de scheidsrechter die SEC een mentale klap uitdeelde door bij een 0-1-stand voor SEC in de aller eerste minuut na rust een Utrechts doelpunt toe te kennen, waarbij vriend en vijand het erover eens waren dat dit onterecht was. Wat was er namelijk ge beurd? Toen rechterspits Robert van Breuke- len één minuut na de hervatting een kopbal op het SEC-doel afvuurde, werd de bal ruim vóór de lijn gekeerd. De scheidsrechter (dk heer A. Wig- chers), die zich ruim buiten het zestien metergebied bevond, besliste echter anders en ondanks hevige protesten van grensrechter Jan van Vliet en aan voerder Mark Timmer werd het doel punt toegekend. Een geduchte tegenvaller voor SEC, dat voor rust na ruim een half uur door Ramon Heynen op 0-1'was gekomen. Zwaluwen Vooruit kon tegen het aan geslagen SEC daarna tweemaal scoren, maar bij 3-1 ontbrandde weer bij SEC het zo noodzakelijke vuur en kwam de ploeg een kwartier voor tijd terug tot 3-2. In de slotfase was het SEC dat keer op keer het doel van Zwaluwen Vooruit belaagde, maar er ondanks een aantal mogelijkheden niet in slaagde de ver diende gelijkmaker te scoren. SEC speelde zonder Marco Martens (vakan tie) en de geblesseerde Peter de Jong en Eric Looijsen op de bank. Voor Lopij- sen speelde Dennis Brons, terwijl ös- can Satikboga de plaats van Martens in nam. Zwaluwen Vooruit heeft zich ten opzichte van vorig seizoen behoorlijk versterkt, want niet minder dan drie ex-UW-ers (doelman Brian Fronic, spits Huub Mess en linkerverdediger John Sliedrecht) maakten deel uit van de Zwaluwen Vooruit ploeg. Hoewel Zwaluwen Vooruit het betere van het spel had, was ook SEC aanvallend ge vaarlijk. Geluk De betere kansen waren echter voor de thuisclub en SEC had niet over geluk te klagen toen eerst een schot (na vijftien minuten) net over de lat ging en een fout van doelman Edwin van Luytgaar- den (hij liet de bal los) niet een treffer opleverde, omdat Wilbred Moons langs het open doel schoot. Paul Castein kreeg een kans voor SEC maar schoot naast, terwijl na ruim eehalf uur SEC verraste door een goede aanval opgezet door Satikboga, die de bal op Ramon Heynen schoof, net op de rand van het zestien-metergebied. De kogel van Ra mon Heynen was onhoudbaar voor doelman Brian Fronic. Na de mentale opdoffer voor SEC werd het 2-1 door Erik van Oostrum en drie minuten later ieek het pleit beslecht, toen bij een hoge voorzet de SEC-doel man in de fout ging. Eerst weifelen en later toch uitlopen van Van de Luyt- gaarden gaf Wilbred Moons de moge lijkheid de bal over de SEC-doelman te koppen. Zwaluwen Vooruit wisselde bij 3-1 twee spelers (Ron Mulder voor Robert van Breukelen en Dennis Tem ming voor HUub Mess.) SEC viel aan met enorm veel energie en na goed werk van Castein kon Heynen een kwartier voor tijd 3-2 scoren. Het laat ste kwartier was volledig voor SEC, waarbij natuurlijk de uitvallen van Zwaluwen Vooruit uiterst gevaarlijk bleven. SEC dacht 3-3 te scoren, toen Castein na een goede SEC-aanval vrij voor doel kwam. Maar hij schoot net naast. De herenselectie van Smeeing/ BDC wordt wellicht nog voor de eerste competitiewedstrijd van ko mende zondag versterkt. De komst van Hans Kolmschate hangt af van het Nederlandse Handbal Ver bond (NHV) dat de late over schrijving van de cirkelloper moet goedkeuren. Bij het ter perse gaan van deze krant was het besluit van het NHV nog niet bekend. Kolmschate (36) speelde de laatste anderhalfjaar bij Laren (inmid dels derde divisie), maar kwam daar voor geruime tijd voor de eredivisie- ploeg van Hercules/Hengelo uit. Doelman Berton Kemp, overgekomen van Voice, is voorlopig niet béschik- baar. Een in het begin van de voorberei ding opgelopen knieblessure blijkt ern stiger dan aanvankelijk werd veronder steld. Kemp moet onder het mes in ver band met een kwetsuur aan zijn menis cus en zal een tijdje vanaf de kant moe ten toekijken. Op het trainingsveld is de laatste tijd ook Peter Stoelenga gesignaleerd. Vol gens trainer/coach Paul van den Deijs sel is het evenwel niet zeker of de voor malige BDC-er dit seizoen ook in wed strijden te zien zal zijn. Stoelenga be wees overigens zondag tijdens een drie kamp, dat hij de conditie en de vorm heeft om mee te spelen. Smeeing/BDC begint de competitie zondag met de 'klassieker' tegen Vo- lendam. De Noordhollanders moeten het dit jaar stellen zonder Marco Beers die regelmatig topscorer van de eerste divisie was. Hij is overgestapt naar Aalsmeer, maar is momenteel gebles seerd. Van den Deijssel, die alweer het hele land doorkruist voor zijn spionage-acti- viteiteri, heeft alle posities dubbel bezet. Voor de openingswedstrijd heeft hij de volgende spelers geselecteerd: Dennis de Rijk (doel), Edwin Zoetelief (doel), Arjan Roest, Gleem Diemers, Michel Roest, Charles van Zetten, Guus Tour- né, Wim Steenbakkers, Arnold Vroe ge, André van den Hoef, Ton Kraay en Hans Kolmschate. Indien Kolmschate (nog) niet speelge rechtigd is, zal Van den Deijssel Ri- chard Kivet oproepen. Hij komt net als Kraay en Kemp van Voice. Patrick van Gardingen en Erik van Empelen zijn voorlopig afgevallen in de selectie. Ri- chard Hofslot wordt achter de hand ge houden. Van den Deijssel sluit niet uit dat hij Hofslot en Kraay laat rouleren. De wedstrijd tegen Volendam wordt gespeeld in sporthal Beukendal en be gint om 13.15 uur. Ook de tweede thuiswedstrijd, op 10 oktober, vangt om 13.15 uur aan. De overige thuis wedstrijden beginnen om 15.15 uur. Het programma van Smeeing/BDC kent een allesbehalve gemakkelijke start. Na Volendam ontmoeten de handballers Wink/De Gazellen (vorig seizoen kampioen) en Haka/E&O 2. Beide teams behoren volgens Van den Deijssel tot de vier kanshebbers, waar toe hij ook Jahn II en Aalsmeer 2 re kent. Berry Opperhuizen en Rachel Beijer zijn clubkampioen van TV Soest-Zuid geworden. Opperhuizen, trainer bij de club, won in de finale met 7-5 en 6-2 van Arno Jellema, terwijl Beijer haar teamgenote Floortje Brouwer klopte: 6-3, 6-2. Beijer en Brouwer speelden samen in het damesdubbel en met succes. Ze be reikten de finale, waarin met 6-4 en 6-3 van de badmintonsters Jeanette Wes- terveld en Gerdie van Kooten werd ge wonnen. Beijer was ook winnares in het gemengd dubbel. Daarin stond ze naast Jellema. Er waren drie sets voor nodig om Floor Brouwer en Xander de Groot te verslaan (6-2, 5-7, 6-2). De Groot won wel in het herendubbel. Met zijn trainer Pieter Verbrugh vormde hij een winnend koppel tegen Maarten Jonk- heim en A. Smid. De clubkampioenschappen namen twee weken in beslag. In totaal werden 32 finalepartijen gespeeld. Twaalf daarvan werden in drie sets beslist. Een week voor de start van de compe titie hebben de volleybalsters van Stam/SoVoCo de generale repetitie. In De Bunt speelt het eerste team za terdag om 17.00 uur tegen Sliedrecht. Die tegenstander komt uit in de andere eerste-divisiepoule. Het tweede dames team (derde divisie) oefent om 14.45 uur tegen Radius 2. Op zaterdag 2 oktober begint de com petitie. Het eerste team van Stam/So- VoCo opent dan om 17.00 uur met een thuiswedstrijd tegen Avero/OS 2. TxSSXt: - 1 v -'«is*#', y 9-Het herenteam van The Red Stars heeft zaterdag de tweede ronde van het beker toernooi bereikt. De basketballers verloren het eerste duel met 74-65 van Rowic, dat één klasse hoger speelt, maar hadden aan de zege op Dunatos (73-56) voldoende. De derde tegenstander, Blue Stars, werd gediskwalificeerd. De Amsterdammers kwa men met slechts vijf spelers aanzetten en konden niet voldoen aan de reglementen die onder meer zeggen dat elk team een jurylid moet leveren. Red Stars bleef Rowic lang bij (51-51 na 28 minuten), maar moest de gasten toen voor laten gaan. Nadat Rowic en Dunatos remise waren overeengekomen, had Red Stars aan een overwinning voldoende om een plaatsbewijs voor de tweede ronde te verdienen. En dat gebeurde. Na de rust (33-31hanteerden de Soesters het wapen van de fast-break, waardoor het verschil groeide tot zeventien punten: 73-56.

Soester Courant | 1993 | | pagina 13