f ©verwicht Levert MHC Soest niets op C:~ Offensieve dadendrang bij WZ'49 lonja Pappot: de beste i 'd Golfkampioenschap krijgt vervolg Negental Hees lijdt eerste verlies Annie Roest: 'Je doet het niet om in het zonnetje gezet te worden' li I I 1SPORTr i I tééfrï Mager punt voor beter SEC PAGÏNA^WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT Hockeyers komen bedrogen uit; dames winnen kaartwedstrijd PAGINA 15 tprogramma HOCKEY bai manvallendspel legt ploeg geen windeieren EEEHSffilia gdnieuws VOETBAL zaterdag TRIATHLON Van Leijenhorst negende op NK triathlon veteranen Promovendus verliest openingswedstrijd -fBj «UBHM \&Tf v w* Veel mogelijkheden blijven onbenut Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Dakwerken Jilles Verspoor en Maria van Berkel eerste titelhouders GOLF Wisselspelers kunnen veld niet vinden VOETBAL zaterdag KORFBAL Verlies Eemvogels 'Allesdoenster' al veertig jaar niet meer weg te denken bij handbalvereniging Smeeing/BDC I en gelost. Daar zaten lieren begonnen aan le duif van J.P. Stam Q 75 kilometer per uur. iddelde snelheid van r tond er een noordoosti in: 14 11 12 16; A 44041; R. van 't Net; 3 5* fornsveid: 7 25 30 39; L. Firtina 93-Helios (Aqua Het uit de Overgangsklasse gede- ^^eerde Ede was op de tweede strijddag de tegenstander van IC Soest. Op grond van het ge- spel van Ede tegen het vorig ren zwakke Reigers, dichtte it zich op de Veluwe kansen De hockeyers kwamen even- bedrogen uit en verloren met bleek een fysiek sterke ploeg te ten. Niettemin bouwde Soest aan overwicht, waaruit echter nauwe- lijks kansen ontstonden. Tegen de ver ding in scoorde Ede wel uit een fcorner (1-0). De bal werd in eerste intie gestopt, maar onvoldoende gewerkt door de defensie. Met die ld brak de rust aan. irna ontspon zich een gelijkopgaan- trijd, waarin het spel zich meestal op ^Jniddenlijn afspeelde. Ede slaagde erin één van de schaarse kansen om te zetten in een doelpunt. Er hing een bui tenspelluchtje aan, maar het stond wel 2-0. Dat was het sein voor Soest om achterin één-op-één te gaan spelen. De ploeg oefende met een extra man naar voren meer druk uit en dat leverde mogelijk heden tot scoren op. Herman Stam, Martijn Simoons en Laurens Ros be nutten die niet. De risico's die Soest nam, bood Ede voorin veel ruimte en de club loerde dan ook op de counter. Bij zo'n uitval trok Matthias Slagt aan de noodrem. Uit de daarop toegekende strafbal 'pushte' Ede nummer drie bin nen. Ondanks het initiatief dat Soest vrijwel de gehele wedstrijd nam en het overwicht dat daardoor werd gekregen, leed Soest de tweede nederlaag. De ploeg staat nog puntloos onderaan, maar het vertoonde spel stemt voorals nog tot optimisme. Dames In de eerste thuiswedstrijd van de da mes waren de scheidsrechters nadruk kelijk aanwezig. Een regen van gele kaarten daalde op het Soester team neer. De dames lieten zich daardoor mogelijk intimideren, want de cijfers van de 1-O-zege waren een zwakke af spiegeling van de krachtsverhoudingen tussen Soest en Kameleon. Met uitzondering van het eerste kwar tier domineerde Soest. Uit een goed aangegeven strafcorner produceerde Carolien van de Meer, naar later bleek, het enige doelpunt van de wedstrijd. Toen Soest in verband met gele kaarten tijdelijk met negen speelsters verder moest, bleef het beter hockeyen en kreeg het meer kansen. In de afwerking ging het steeds fout, maar de twee pun ten werden wel binnengehaald. Opval lend in de laatste linie was het uitsteken de spel van Ilonka Slis en Lisanne Sud- meyer. SVMM-Eemvogels al WZ'49-EFC'58 Hees-Cobu Boys EMM-SEC (Hilversum) UcU.-idduddlkHT Leiden-MHC Soest (D) MHC Soest (H)-Reigers veg) al SEC-P VCV t-West) AS'80-Soest (Almere) andbal r Smeeing/BDC (D)-BSV -weg) r Smeeing/BDC )urg (H. Blaekweg) andbal r Smeeing/BDC indam (Beukendal) 'g r Competitie Soester Vereniging, ook op dinsdag 00 uur (C-drie) oetbal r Hees-Firtina'93 lal) nioren speelden aan de Bos-I in derby tegen de A-2 vanl 2t goed verzorgd voetbal toon-| uch in de eerste helft de betere| leek het met een 4-0-voor- let een gerust hart aan de her- te kunnen beginnen. Soest! de tweede helft furieus uit de ken en binnen tien minuten n gezapig Hees tegen eenl i aan. Daarna hervatte Hees| hst tien minuten voor tijd als- olle winst binnen te halen. De overwinning van WZ'49 op hel Dolderse DOSC (2-4) was waar bevochten. DOSC is voor FZ'49 altijd een moeilijke te- nstander. Vorig seizoen ver belden de Soesters drie punten Ben deze opponent. PSC beschikt over een geroutineerde [rdediging en heeft op het middenveld tókele handige spelers. Dat WZ'49 ^|ondanks met beide punten kon af- zen naar Soest zegt alles over de Jerbaarheid van de ploeg die nu met lod Wit bovenaan staat. Eje nieuwe speelwijze van WZ'49 be- gint er steeds beter in te komen. Trainer ylflirk Bajemari vindt bij WZ'49 het pvallende gedeelte van de ploeg de jste en vanuit die optiek speelt yZ'49 dus ook zo aanvallend moge- Dit was ook bij DOSC het geval. De orste linie stoorde vroeg en bemoei- kte de opbouw van de Doldernaren. Voor rust kwam WZ'49 dan ook niet echt in de problemen. En als die er wa ren, dan was Mare Brouwer weer een betrouwbare sluitpost. Het duurde tot in de vijfentwintigste minuut voordat WZ'49 de score kon openen. Eerder waren Cees Jan de Vries en Frank Baars kansrijk geweest. Baars zou op de bal van Abdelhak Belarbi 'off side' hebben gestaan. De scheidsrechter was echter gedecideerd en wees resoluut naar de middenstip. Tien minuten daarna was het alweer gelijk. Slecht verdedigen stelde Grapendaal van DOSC in staat te scoren. Voor rust kon WZ'49 echter nog een keer juichen. Na een schitte rend uitgespeelde aanval hielp Zeki Kurt, geheel vrijgespeeld, VVZ'49 weer aan de leiding. Na rust kwam DOSC sterk voor de dag. Maar voordat het echt benauwd werd, was het wederom Baars die scoorde. Na aangeven van Cees Jan de Vries kon hij na enige schijnbewegingen wegdraaien van zijn tegenstander en het net laten bollen. Vanaf dat moment begon DOSC met de moed der wanhoop de laatste aanvallen i eruit te gooien. WZ'49 had hej in die fase even be nauwd, maar kon!door het inbrengen van twee nieuwe vleugelverdedigers weer orde op zaken brengen. Marcel de Graaf en Niels van de Giessen werden, beiden leeggespeeld, gewisseld door Erwin Vogel en Joep Akkerman. Vlak na deze wissel werd WZ'49 nog een maal door een snelle aanval verrast. Wederom was het Grapendaal die scoorde. WZ'49 nam hierop het heft weer in handen. DOSC reageerde met overtredingen. Met name Cees Jan de Vries en Kurt moesten het ontgelden. Door één van de toegekende vrije trap pen kwam WZ'49 zelfs nog op 2-4 toen Belarbi geheel vrijstaand met bui tenkant schoen kon inschieten. Str3törMakelaardij o.g Soeslerbergsestraal 79, Soest. 02155-16151 Voor een klassering bij de eerste tien was Joop van Leijenhorst van start ge gaan op de Nederlandse kampioen schappen triathlon voor veteranen in Wassenaar, Voor triathlonvereniging De Schieter was Joop, strijdend in de klasse 45-49 jaar, de enige vertegen woordiger. Hij werd negende. Het kampioenschap werd betwist over de Olympische afstand, de kwart triath lon. Het zwemmen ging geheel naar wens. Na 29,15 minuten was hij weer terug en zat hij in de middenmoot tij dens het fietsen, waarbij hij zich ook in zijn eleipent voelde. Na één uur en 9,10 minuten fietsen en inmiddels terechtge komen op een zevende stek, trok Joop zijn loopschoenen aan, niet wetend welke zware weg hij nog te gaan had. Veel energie stoppend in de eerste kilo meters, bleek dat de man met de hamer weer eens van zich deed spreken. Joop zette alle zeilen bij om enigszins op temr po te blijven. Het juiste karakter zorgde ervoor, dat hij slechts twee concurren ten voorbij hoefde laten gaan. Met een laatste krachtsinspanning hield hij in de laatste honderden meters zijn negende plaatsvast. mi mfStBfJ. Sonja Pappot heeft zondag twee bekers in ontvangst mogen nemen. Beide jokalen vormen het tastbare bewijs van het feit dat ze tot beste waterpolofs- t)er van De Duinkikkers is uitgeroepen. Elk jaar worden de leden van de wa- mkrpolotak in thuiswedstrijd beoordeeld. Sonja voerde aan het einde van vo rig seizoen het puntenklassement aan en werd voor de eerste competitiewed strijd van dit sportjaar gehuldigd, jet haar team promoveerde ze in het voorjaar. In het eerste duel van het iieuwe seizoen lagen de dames tegenover Woerden 1 in het water. De wed- 'trijd in A qua Indoor was bij vlagen goed en het score verloop ging gelijk op. Op het einde van de rit trokken de Soester waterpolosters aan het kortste ind: 6-8 (0-1, 3-3, 4-5). Foto: Elger Geessinck. Uiteindelijk mocht SEC-zaterdag nog blij zijn met een punt, maar ei genlijk hadden de Soesters het thuisduel met Allen Weerbaar (AW) moeten winnen. De groen- witten waren over het algemeen beter, maar pas in blessuretijd zorgde Bram de Vries voor de ge lijkmaker: 3-3. Na drie minuten dacht SEC al op rozen te zitten, toen Ronald Merkenij na een pass van Razzo van Dam de doelman van AW passeerde en beheerst 1-0 aan tekende. SEC liet zich evenwel terug dringen en toen de achterhoede in de zestiende minuut weifelend optrad, profiteerde AW met een schot in de korte hoek: 1-1. Vervolgens golfde het spel heen en weer met kansen voor beide ploegen. Doordat de verdediging andermaal niet alert reageerde, kwam AW op 1-2. Van Dam had de stand op slag van rust kun nen rechttrekken, maar voor de ogen van de doelman miste hij. Hetzelfde overkwam de spits vlak na rust. Edwin de Jong raakte de onderkant van de lat en Merkenij schoot van dichtbij over. Maar in de 51ste minuut was het wel raak en hoe! De doelman van A W gooi de de bal precies voor de voeten van Gabriël van Gastel. Hij bedacht zich, op dertig meter van het doel, geen mo ment en lobte de bal in één keer in de bovenhoek. SEC stond weer gelijk, speelde een kwartier lang op het middenveld, maar VOETBAL zaterdag had daarna weer de beste acties. Scho ten van Van Gastel en Richard de Bruin draaiden echter op niets uit en toen kwam de uitval van AW, waarbij het acht minuten voor tijd 2-3 werd. In een alles-of-niets poging kreeg SEC toch waar het minimaal recht op had, want in de 91ste minuut mikte Bram de Vries de bal met een diagonaal schot in het doel. De scheidsrechter zou uiteindelijk nog vijf minuten laten spelen. "Dit is heel positief. Hier kunnen we mee verder, al hadden we eigenlijk meer verdiend", zei Hendrik-Jan de Boer. De trainer had toch één groot winstpunt gezien: "Het grote pluspunt is ten opzichte van de andere wedstrij den is, dat iedereen van begin tot eind hard heeft gewerkt. Wat dat, betreft, moet ik alle jongens een compliment maken." Telefoon (02155) - 1 30 14 Het eerste Soester golfkampioen schap is vrijdag een succes gewor den. De wedstrijdleiding (Robbie Richards, Johan Ros en Frits Gerth), stond borg voor een uitste kende organisatie, op de accom modatie nabij Tiel. De wedstrijd op de fraaie 18-holesbaan was ongemeen spannend. Lange tijd zag het ernaar uit, dat de in vorm verke rende Rob van Hall met de eer ging strijken, maar in een van de laatste 'flights' bleek Jilles Verspoor (lid van golfclub Nieuwegein) juist één slag be ter. Verspoor werd daarmee de eerste winnaar van het 'Soest Open' en toonde zich uiteraard zeer verguld met de fraaie trofee, die hij uit handen van bur gemeester De Widt mocht ontvangen. Gijs van Korlaar (speelt pas twee jaar!) leverde ook een knappe prestatie door de derde prijs te behalen. Hij eindigde net vóór fractievoorzitter Kees Boer- koel van de PvdA. Bij de dames was de strijd zo mogelijk nog spannender, want de dames Maria van Berkel en Hetty Hagenaars eindig den precies gelijk. Omdat Maria de laatste negen holes net iets beter ge speeld had dan Hetty, mocht zij zich de eerste Soester golfkampioen bij de da mes noèmen. Erna van Gelderen legde beslag op de derde prijs. Dat de golf baan in Zoelen een hoge moeilijkheids graad heeft, bleek wel uit het feit, dat bij de dames niemand erin slaagde haar handicap te halen, terwijl bij de heren slechts vier golfers meer dan 36 'stable- ford'-punten haalden. Naast de num mers 1 en 2 met respectievelijk 40 en 39 stableford- punten, waren dat Gijs van Korlaar (38) en Kees Boerkoel (37). Eén van de meest opvallende deelne mers was de 77-jarige Roel van Hooy- donk, die zich met zijn handicap 17 uit stekend kon meten met zijn veel jonge re dorpsgenoten. Hij was in de 'senio renklasse' zonder concurrentie en toonde aan, dat de golfsport ook op la tere leeftijd nog zeer goed beoefend kan worden. Golfbaan Tijdens de diverse toespraken door o.a. de officiële gasten (burgemeester De Widt, wethouder Menne en het bestuur van de stichting Wolfduin) viel veel op timisme te beluisteren over het op rede lijke termijn tot stand komen van een 18 holes golfbaan in Soest. Natuurlijk zullen nog de nodige proble men moeten worden overwonnen, maar de politieke wil is aanwezig en het bestuur van de stichting Wolfduin toonde aan zeer enthousiast en vol ver trouwen de diverse besprekingen om meer zekerheid te verkrijgen over de eerste optie (Monnikenbosch) tege moet te zien. Nu de meerderheid van de raad in juli steun heeft gegeven aan een motie, Burgemeester Hans de Widt (mid den geflankeerd door de kampioenen Jilles Verspoor en Maria van Berkel. waarin is gesteld, dat onderzocht moet worden of de locatie Monnikenbosch (de zogenaamde 'Meilof-variant') of variaties daarop op redelijk korte ter mijn realiseerbaar is. Het College heeft zich dus verplicht om samen met het be stuur van de stichting Wolfduin te wer ken aan het verder ontwikkelen van het plan om op korte termijn te komen tot de realisatie van een golfbaan in Soest. Ook de vereniging Sportraad Soet heeft zich meermalen uitgesproken voor de totstandkoming van een 18 holes golf baan in Soest. Burgemeester De Widt sprak in zijn toespraak de wens uit, dat het Soester golfkampioenschap binnen enkele jaren binnen de eigen gemeente georganiseerd kan worden. Wethouder Menne deed een beroep op de honder den Soester golfers om het enthousias me van de stichting Wolfduin breed te ondersteunen. Een belangrijke impuls werd afgelopen vrijdag ook gegeven door de geweldig grote groep golfers die zich had aange meld voor de eerste Soester golfkam- pioenschappen. Het aantal belangstel lenden bleek zelfs zo groot, dat als spoe dig na het bekend worden van dit eve nement een wachtlijst moest worden in gesteld. Het eerste Soester golfkam pioenschap zal dan ook zeker een ver volg krijgen. Hees heeft in de uitbeurt op de drafbaan tegen het Hilversumse OSO meer tegen zichzelf en de omstandigheden gevoetbald dan tegen de tegenstander, waardoor de eerste nederlaag (1-0) in dit set- zoen snel verklaard was. Allereerst moesten de basisspelers Danny Brandenburg (wegens een knie blessure) en Erwin de Gier (door ziek te) verstek laten gaan. Hierdoor miste Hees scherpte voorin. Tien minuten na rust had Hees bepaald pech toen rechtermiddenvelder Nico van Veen met een ernstige liesblessure moest uitvallen. Hierdoor is Van Veen naar het zich laat aanzien voor enkele weken uitgeschakeld. Hees moest hier na verder met tien man, omdat de opge roepen wisselspelers het veld van OSO niet hadden kunnen vinden. De eerste helft van de wedstrijd was voor OSO. Hees bakte er in deze fase helemaal niets van. De inzet was voor beeldig, maar door te gehaast spel ont brak de precisie en werd veel te veel on nodig balverlies geleden. Zelfs inwor pen werden rechtstreeks ingeleverd bij de tegenpartij. Omdat OSO ook geen sterke indruk maakte en ook binnen het strafschopgebied geen potten kon bre ken, haalde Hees de rust met een bril- stand. Direct na rust viel de enige treffer. Een vrije trap van OSO over wel 40 meter plofte op de rand van het strafschopge bied neer, in de laatste linie. Drie Soes ters keken naar elkaar, maar weigerden in te grijpen. Piet van de Poel dankte Hees hartelijk voor het cadeautje en gaf Hans Uit den Boogaard geen enkele kans met zijn bekeken schuiver. Hees werd hierna de betere ploeg en ging vooral na het uitvallen van Van Veen jagen op de gelijkmaker. Edwin Lazonder werd doorgeschoven naar het middenveld en Johan van de Brink fungeerde nu als rechterspits. Er kwa men nu echte kansen. Johan van de Brink flitste langs zijn tegenstander en gaf op maat aan Ewout Jansen. Gehin derd schoot Jansen juist langs de paal. Kopballen van Schadee en een vliegend schot van Joustra werden alle gekeerd door de OSO-afweer. Hees beëindigde uiteindelijk de wed strijd met negen man, omdat Rob Jou stra met twee keer geel wegens te fel aanvallen van de tegenstander wat eer der mocht gaan douchen. jdteams kwamen in actie, met 3ende resultaten. Opmerkelijk e uitslagen van de regionale Ten en de Cl-junioren. Beiden a een achterstand verdienste- te komen. Na twintig minuten HËemvo ls hee{, in de thuiswed- er«andJaan°rMaaJenog vóórl N? tegen Fortis de kans op de 3 het 2-2 door de doelpunten se.zoensovenv.nn.ng laten k Schenderling en Salik Kyar. Iggen. Vooral de eerste helft vva- werd hun tomeloze inzet be- ren de Soester korfballers duide- 'or nog twee treffers van Cees lijk de betere ploeg. Toen na een ijn en Leon Des. De Dl-pupil- minuut of twintig de 'schwung' er- n hun zegereeks verder door. 'fojt Was, kwam Eemvogels moeilijk gewonnen wedstrijden werdj|0| scoren; 7-8. verslagen. 6-0. B>ok de ploeg uit Montfoort kon geen list maken. Na een 3-2-ruststand nam ^Jortis niettemin een voorsprong van voetbal op halve velden en °Pj Jtaee doelpunten en besliste de wed- :ge zaterdagmorgen blijft een Strijd met 7-8 in haar voordeel. im moment voor sportliefheb-j ®emv0geis startte, zoals eigenlijk elke speelde SO Soest F4 een sterkeaBedstrijd, sterk. Al snelwerd een |en TOV F3. Keeper Reinier M-0-voorsprong bereikt door een door leeg niet veel te doen, omdat ïfoopbai van Henriette Wisse en een af- t net iets sterker was. Ér werd j»andsschot van Marco Kuil. Na een te- ;ewonnen en beide goals waren ^endoelpunt van Fortis bracht Agnes van Logtenstein. Ook meisjes !®raaikamp met een Jekker afstands- op zaterdagmorgen. Met jSchot de marge weer op twee. 1 er in Bilthoven van BFC ge* (in de rust werd afgesproken de aanval- SO Soest Al moest tegen 't Stactiekte veranderen. In plaats van he bberen de eerste punten binnen jenkoppel, zou nu veel meer gespeeld Met veel inzet werd tegen de jgaan worden op de dames opdat zij een gelijkspel behaald: 2-2. Jfrieer kansen zouden kunnen krijgen. onverklaarbare redenen gebeurde lit echter niet. Dit is waarschijnlijk ook ™e verklaring voor het uiteindelijke ver- pscorers $ies' hoewel ook in het verdere spel on- piodige fouten slopen. Omdat ook de jonge Montfoorters niet echt in de juiste „JVorm verkeerden, bleef het tot het einde ic Kleineeris r fcdelijk gelijk op gaan. Fortis nam eerst k Baars fWZ'491 -3 Wen 3-4-voorsprong, maar Fons Ver- rihak Belarbi fWZ:49) -3 ET T°0t "a f" V?je T ™n T taT o van /ppp vn\ 2B"aak. Na een afstandsschot van Astrid 0Hniiho7sr(L(è)C:.z°^.as).::::2 Sef nml -Jan de Vries (VVZ'49)2 Met haar elf lentes mocht ze eigen lijk nog niet eens meedoen, maar onder een valse naam speelde ze toch in het damesteam op het voet balveld van BDC aan de Ferdi- nand Huycklaan. "In de rust van het voetbal speelden we en na de voetbalwedstrijd mochten we het afmaken", zegt Annie Roest, te rugkijkend op de 'early fifties'. In die tijd werd handbal nog op een voetbalveld gespeeld met grote doelen en elf spelers per team. La ter speelden ze ook nog op het grasveld aan de Waldeck Pyr- montlaan, waar De Turf inmiddels alweer heeft plaatsgemaakt voor nieuwbouwwoningen. "Dat was wel lopen hoor. Later moes ten er vijf mensen achterblijven en mocht je maar met zes mensen aanval len, zodat je altijd overtal had. Weer la ter gingen we ook de zaal in. Op de Henriëtte Blaekweg hadden we geen elfhandbal meer." Vanaf haar zestiende was Annie Roest een vaste keus voor het eerste, waarin ze twintig jaar lang zou spelen. Als lin ker opbouwer maakte ze alle promoties mee van de tweede klasse district naar de eerste divisie. Maar ze dacht niet al leen aan haarzelf. In de veertig jaar dat ze lid is, heeft ze vrijwel alle denkbare functies vervuld. Ze was trainster, com missielid, jeugdbestuurslid, regelde het vervoer en de opstellingen, organiseer de dit of dat en sinds 1987 past ze op de centen van de vereniging. "Ik denk dat ik veel energie had en die moest ik kwijt", verklaart Annie Roest haar eerste gang naar het handbalveld. Ze crosste het hele land door voor wed strijden en stak veel vrije tijd in de bege leiding van anderen. Ze had bijna elk team wel een keer onder haar hoede, maar bleef altijd bescheiden. Zo be scheiden zelfs, dat ze niet direct wil bea men dat ze bescheiden is. De mannen gingen altijd mee. "Zater dag waren het de duiven van mijn man en op zondag trokken we er op uit. In de rust gingen de mannen kaarten. Als wij aan het douchen waren, zaten ze weer te kaarten. Dat boompje raakte nooit vol. Ze zijn zelfs tot jaren daarna nog één keer in de week bij elkaar gekomen om te kaarten." Uok de zonen Arjan en Michel Roest gingen in de reiswiëg mee. Toen de jongste telgen in teamverband gingen spelen, stapte Annie Roest uit het eer ste team om met haar kroost vanaf de kant gade de wedstrijden te kunnen slaan. Nog steeds is ze op de tribunes te vinden als Arjan en Michel de clubkleu ren in het eerste herenteam verdedigen. "Nee, ik heb ze er niet opgeschopt. Ze wilden zelf. Ik ben toen met Jan Smeeing een jongensgroepje begonnen en dat is gegroeid. Met die andere jon gens speelden ze in de welpen al bij el kaar en nu spelen ze samen in het eerste. Dat is toch leuk. Ik ben er hartstikke trots op. Ze doen het best goed, ik weet dat ze hard werken. Voor hetzelfde geld waren ze gaan voetballen. Maar hand bal is een sport waarmee je alle kanten op kan. Je moet kijken, gooien, bewe gen en lopen. Je moet er kien voor zijn om het goed te spelen. Als je op hand bal zit, kun je met de meeste andere sporten ook wei uit de voeten." Annie Roest kreeg zaterdagmiddag een receptie aangeboden in het clubhuis aan de Henriëtte Blaekweg. Veel men sen van nu en vroeger kwamen haar fe liciteren. Van een vertegenwoordiger van het Nederlands Handbal Verbond kreeg ze de bronzen speld vanwege haar verdiensten. "Hij was vroeger scheidsrechter. Toen kreeg ik een gele kaart van hem, nu een bronzen speld. Daar was ik wel even beduusd van. Het was ook hartstikke leuk om al die men sen weer te zien. Ik heb voor de receptie wel een paar dagen de zenuwen gehad. Je doet het niet om in het zonnetje gezet te worden, maar omdat je kinderen spe len en omdat je zelf hebt gespeeld. Dat ik al die uren erin gestoken heb, was puur uit liefhebberij. Daar doe je het voor. Die jongens verzamelen zich al tijd hier als ze een weekeinde op kamp gaan. Dan worden de tenten hier ge bracht en verzameld. Ze komen alle maal hier. Het zijn gewoon vrienden van je geworden. Ér wordt koffie gezet, dat is gewoon geworden. Het is hier soms net een clubhuis." Clubhuis Vurig hoopt Annie Roest dal Smeeing/BDC op korte termijn een nieuw clubhuis heeft ter vervanging van het nagenoeg vervallen 't Blaathuus. De gemeenteraad heeft, onder voorwaar den, al 320.000 gulden beschikbaar ge steld. De club wil honderdduizend gul den inzamelen. De sponsorloop van de jeugd, die zaterdag voorafgaande aan de receptie werd gehouden, leverde 2.500 gulden op. Binnehkort gooien de handballers duizend loten a vijftig gul den in de verkoop. Ook tijdens de thuis wedstrijden van het eerste herenteam wil de club een loterij houden. Enkele dames die op de Henriëtte Blaekweg onder de paraplu van Smeeing/BDC tennissen, gaan een kunstmarkt organi seren en zo leven er nog meer ideëen. "Ik hoop echt dat het clubhuis erdoor komt, dat de gemeente zegt: je mag bouwen. In het bestuur is er gelukkig veel kennis in huis, iedereen werkt er hard aan. Maar er moet nog veel wor den gedaan. Ik hoop toch zo dat we vol gend jaar kunnen beschikken over een goed clubhuis en goede kleedkamers. Het is toch leuk dat je een keer iets nieuws hebt. Dat zou eindeloos zijn." Annie Roest, ze wórdt 52 op de dag van de eerste thuiswedstrijd van Smeeing/BDC (zondag). Ze ziet dat het de laatste tijd weer beter gaat met haar club. Ze ziet dat er weer enthou siaste jeugd rondloopt, dat er toch weer mensen zijn die willen helpen. "De kin deren hebben nu zoveel andere dingen, videospelletjes en zo, of ze gaan op vakantie. Dat hadden wij allemaal niet. Wij gingen naar de club, anders mocht je niet weg, omdat er verder niets was. Iedereen wil tegenwoordig dingen voor zichzelf hebben. Kinderen worden er gens gedropt en dan zijn ze een middag bij de club. Nee, ik heb mezelf nooit als kinderoppas gezien. Maar er is veel ver anderd." Annie Roest is zelf niet veranderd, ook niet nadat ze enkele jaren geleden reu ma kreeg en niet meer actief op het veld kan staan. Het doet haar pijn, maar op andere fronten blijft ze wel actief voor de club, haar club. "Zo ben je nu een maal", zegt ze, in alle bescheidenheid. Als linker opbouwster maakte Annie Roest alle promoties van het eerste dames team mee. Maar in de veertig jaar dat ze lid is, bekleedde ze vrijwel alle functies bin- nen de handbalvereniging Smeeing/BDC. Fo(0; £/ger Geessinck

Soester Courant | 1993 | | pagina 15