De Bron en Insingerschool genomineerd voor de Nationale Onderwijsprijs Expositie 'Milieuzorg op school' CMD-jubilaressen in 't zonnetje Ans G is onir 'WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG Laat zien wat uw school waard is CÖÜItAMT Wie aan sport doet leest de Soester Courant Inspraakavond over Noordelijke Eng vraagt uw aandacht voor: Vergaderingen raadscommissies Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Symposium bij 90-jarig bestaan Chr. Sanatorium Meningen ^^^^vaiGezers Verpaupering Van Weedestraat Ouderenbeleid Krantenstapel Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 "Laat zien wat uw school waard is". Dat geldt deze weken vooral voor De Bron en de Insingerschool in Soest, want zo luidt het motto van de Nationale Onderwijsprijs, die in november voor het eerst zal worden uitgereikt. De prijs is een initiatief van het instituut voor Na tionale Onderwijspromotie, dat scholen in de gelegenheid stelt zich van hun beste kant te laten zien. Deze maand worden de provincia le voorrondes gehouden. In de provincie Utrecht zijn inmiddels drie scholen op de nominatie voor de prijs geplaatst, zoals deze krant reeds berichte. Twee in deze scholen staan in Soest: De Bron en de Insingerschool. De Bron neemtdeel met het project op- vangklas "de duiventil", terwijl de In singerschool een zelf ontwikkelde re kenmethode instuurde, die inspeelt op verschillende leerstijlen van kinderen. De Bron: opvangklas "de duiventil" Het schoolteam van De Bron voert het voorkomen en zo nodig behandelen van leer- of ontwikkelingsproblemen hoog in zijn vaandel. Al in de 80-er ja ren kwam er in deze school een ontwik keling op gang, waarbij kinderen met leer- of ontwikkelingproblemen zo spoedig mogelijk werden opgespoord, besproken en zowel in als buiten de klas ondersteund. Begin jaren '90 ontstond de behoefte een vaste plek in de klas te creëren, waar alle activiteiten ten behoeve van deze kinderen een plaats kregen. De er varing had inmiddels geleerd dat niet alle leerproblemen in de klassen opge vangen konden worden. Zo ontstond de opvangklas "de duiventil". In.een duiventil kan een vermoeide duif op krachten komen om vervolgens weer uit te vliegen. De Bron heeft een "duiventil" voor leerlingen die bij le zen, taal of rekenen dreigen vast te lo pen. De "duiventil" is een opvangklas waarin een kind bij lees- taal- of reken- taak, waarmee het veel moeite heeft, extra uitleg en begeleiding krijgt van een gespecialiseerde leerkracht. Deze begeleiding kan één of meer keren per week gegeven worden. De rest van de week werkt het kind bij taken die het wel goed kan in zijn eigen groep. Het onderwijs in de "duiventil" wordt op drie manieren gegeven, nl. gericht op: 1. het voorkomen van problemen Een kind heeft na uitleg en oefening in de eigen groep toch nog moeite met een bepaalde taak. In de "duiventil" wordt hiermee dan nog eens op een andere manier - twee keer per week - in oefen groepjes geoefend. Er wordt dus niet al leen maar herhaald wat in de klas al is gedaan, maar er wordt aangepaste in structie gegeven, aansluitend op de be hoefte van de kinderen; ook wordt er dan veel met concreet materiaal ge werkt. 2. het verhelpen van problemen Door allerlei oorzaken kan een kind "achter" zijn geraakt. Het moet dan ei genlijk nog de tijd krijgen om dingen te leren, die in de eigen jaargroep niet meer behandeld worden. In de "dui ventil" wordt geprobeerd deze achter stand - gedurende twee lessen per week - in te halen. 3. aanpassen van het onderwijs aan het kind Sommige kinderen hebben om uiteen lopende redenen zoveel moeite met de leerstof van de basisschool, dat zij - on danks extra hulp - het tempo van de groep op de lange duur niet bij kunnen houden. Deze kinderen kunnen vier keer per week, bij één of meer vakken, in de "duiventil" werken op hun eigen niveau, op de best bij hen passende ma nier en in hun eigen tempo. De leer kracht van de "duiventil" zorgt er in overleg met de groepsleerkracht voor dat deze leerlingen in elk geval de mini mumdoelen behalen zodat een goede aansluiting op het voorbereidend be roepsonderwijs gegarandeerd is. Het besluit of een kind langere of korte re tijd in de "duiventil" mag werken, wordt in de gevallen 2 en 3 .pas geno men na overleg met de betrokken ou ders. De "duiventil" is zo ingericht dat lees-, taal- en rekenactiviteiten plaats kunnen vinden in verschillende hoeken. Alle benodigde materialen zijn daar aanwe zig. Riek van den Herik, de gespeciali seerde leerkracht - die 20 uur in de week aan de school is verbonden - geeft les in "de duiventil". Zij doet dat in nauw overleg met de groepsleerkracht, die het kind tenslotte het grootste deel van de dag onder zijn/haar hoede heeft. De Insingermethode Een aantal jaren geleden werd het idee voor de Insingermethode geboren. Kij kend en luisterend naar kinderen en pratend met ouders kwam het team van de Insingerschool, onder leiding van Piet Davelaar, tot de ontdekking dat ie der kind een voorkeur heeft voor een bepaalde leerstijl. De leerstijl die voor het kind het meest effectief is, blijkt te corresponderen met de manier waarop ouders hun kinderen thuis iets leren. Met dit inzicht was de basis gelegd voor de Insingermethode: het onderwijs moet aansluiten bij de leerstijl van het kind. In de meest gangbare methode wordt de leerstof over het algemeen op één manier aangeboden. Dat blijkt niet ai- tijd de manier te zijn die voor alle kinde ren werkt. Dat werkt soms heel goed, maar niet altijd. Aansluiten bij een ver trouwde leerstijl werkt, zo blijkt, beter. De Insingermethode voorkomt dat de manier van leren op school sterk ver schilt met de manier die thuis gebruikt wordt. Met deze gedachte als basis heeft het team van de Insingerschool een nieuwe rekenmethode ontworpen en samenge steld. De rekenstof is in blokken ver- In de opvangklas de "duiventil" van Riek van den Herik kunnen de leerlin gen van de Bron extra uitleg en begelei ding krijgen. Metdelnsinger-methode, ontwikkeld door Piet Davelaar, wordt de leerstof op vier verschillende manieren aangebo den. deeld. Elk blok gaat over een bepaald rekenonderdeel. De verwerking van de leerstof wordt op vier verschillende manieren aangebo den. Deze vier manieren corresponde ren zoveel mogelijk met de meest ge bruikte manieren van leren thuis. Die veel gebruikte leerstijlen (manie ren) zijn: 1. Voordoen en nadoen Bij deze manier wordt helemaal voor gedaan hoe het moet. Een voorbeeld wordt gegeven en het kind doet het na. Dit is een veilige, zeer gestructureerde manier, waarbij wel veel herhaald moet worden. 2. De vraagstellende manier Via vragen wordt het kind naar de juiste oplossing geleid. Hierbij wordt veel ge bruik gemaakt van concreet materiaal. Een heel praktische manier. 3. De uitlegmanier Het probleem en de oplossing worden verteld. Van het kind wordt verwacht dat hij de uitleg kan onthouden, begrij pen en toepassen. 4. De probleemoplossende manier Het kind krijgt een probleem en mag de oplossing zelf uitzoeken of ontdekken. Na een korte groepsinstructie kiest ie der kind zelf voor een van de leerstijlen. Hij kiest zelf op welke manier hij wil gaan leren. Al vrij snel moet het kind het echter ook op een tweede manier gaan oefenen. Tenslotte zijn er meer wegen die naar Rome leiden en voor elk probleem zijn meerdere oplossingsmanieren. Kinde ren worden uitgenodigd om flexibel te denken; als het niet op de ene manier kan, lukt het waarschijnlijk wel op een andere manier. Voor kinderen die moeite hebben met rekenen heeft de leerkracht meer tijd, en kinderen die snel van begrip zijn hoeven niet meer naar een uitleg te luis teren die ze al begrijpen De Insingerme thode is nu ook uitgewerkt voor de on derdelen spelling en aanvankelijk le- Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Op dinsdag 21 september, om 12.45 uur, zal wethouder Swinkels in de aula van het Griftland Colle ge de tentoonstelling 'Milieuzorg op school' onthullen. Deze ten toonstelling is in opdracht van de gemeente Soest gemaakt in het ka der van het 'Milieuzorg op schooï'- project. Gedurende dit tweejarige project, dat in 1992 werd gestart, worden de Soes ter scholen zoveel mogelijk gestimu leerd om milieumaatregelen in het da gelijkse schoolleven te integreren. Het Griftland College is al vanaf het vorige schooljaar bezig de school milieuvrien delijker te maken. Zo zijn er al afspra ken gemaakt over het kopiëren en de inkoop van schoolspullen. Bovendien is aan alle leerlingen al gevraagd hoe zij over bepaalde milieumaatregelen den ken. De leerlingen hebben ook diverse sug gesties naar voren gebracht. Tijdens de 'milieuweek', die de school in oktober gaat houden, zal aan deze suggesties en maatregelen aandacht worden besteed. Maar vanaf 21 september al kunnen leerlingen, docenten, ondersteunend personeel en ouders via de tentoonstel ling meer te weten komen over milieu in en om school. De tentoonstelling bestaat uit vier pa nelen die samen een schoolgebouw vor men. Via kijkdoosgaten kan in de school worden gekeken. In deze kijkdo zen wordt o.a. verteld over afval in de kantine, waterbesparing op het toilet, milieu in de les, kringlooppapier op kantoor en milieuonvriendelijke schoolspullen in het klaslokaal. Op twee lege panelen kan de school haar ei gen verhaal kwijt. Deze speciaal voor Soest ontwikkelde tentoonstelling is de eerste in Neder land over milieuzorg op school. De ten toonstelling is de eerste in Nederland over milieuzorg op school. De tentoon stelling vormt samen met een educatie- wijzer en een schoolkrantkatern een uniek en zeer bruikbaar pakket voor al le middelbare scholen. Begin september waren twee medewerksters van de Stichting Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Soest-Baarn-Eemnes twaalfeneenhalfjaar in dienst van het CMD. Ter gelegenheid daarvan werden de dames - mevrouw C. van Meegen en mevrouw J. Fonken - in het zonnetje gezet. Over de inrichting van de Noordelijke Eng wordt woensdag 5 oktober, om 20.00 uur, een inspraakavond gehou den in het gemeentehuis. De keuze voor de inrichting van de Noordelijke Eng is in ambtelijk/bestuurlijk overleg geval len op een parkachtig ecologisch model met enige aanvullende bebouwing. De ze keuze is uitgewerkt in een ontwerp- bestemmingsplan Noordelijke Eng. Dit omvat het gebied tussen de Verl. Tal- malaan, Albert Cuyplaan, Prins Bern- hardlaan, Soester Engweg/Juliana- laan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan en Beukenlaan. Het ontwerp-plan kan men inzien in het informatiecentrum. Donderdag 23 september, 19.30 uur: Financiën/Sport Agenda: o.a. stand van zaken planning kalender; sportaangelegenheden; stand van zaken volwasseneducatié voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet inzake bouw kleed- en club accommodatie aan de Henr. Blaekweg; voorstel tot het vaststellen van het Re gionaal Educatief Plan 1994 voor Basi seducatie en het Regionaal Educatief Plan voor Vormings- en Ontwikke lingswerk; voorstel tot het garanderen van een door de Mixed Hockey Club Soest te Soest aan te gane geldlening onder aflossing van de gegarandeerde lopende lening; voorstel tot het garan deren van een door de Stichting Wel zijnswerk Soest aan te gane geldlening ter financiering van de verbouwing van Molenstraat 142; voorstel tot het ga randeren van een door de Beheersstich ting Braamhagè aan te gane geldlening onder aflossing van de gegarandeerde lopende lening; voorstel tot verkoop van grond achter Eigendomweg 29, 31 en 33 aan de heer L.H. Janssen en twee anderen; voorstel tot verkoop van grond naast Amnestylaan 1 aan de heer en mevrouw P.M. Koppies-Koenders. Maandag 27 september, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda: o.a. mededelingen uit externe organen; voortgang regionalisatie poli tie; voortgang planningkalender; acti viteitenplan bestuurlijke preventie. Dinsdag 28 september, 19.00 uur: Ruimtelijke Ordening en Financiën Agenda: o.a. Hema-vestiging in de Van Weedestraat. Na deze gecombineerde vergadering wordt aansluitend de openbare verga dering van de commissie Ruimtelijke Ordening c.a. voortgezet. Agenda: o.a. voorstel betreffende de stads- en dorpsvernieuweingsactivitei- ten; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor diverse ge bieden; kabelkrant; cai-kanalen. Woensdag 29 september, 19.30 uur: Welzijn/Volksgezondheid Agenda: o.a. structuurwijziging en fi nanciering St. Kindercentra Soest, Wel/Zorg werkplan 1994/97 en jaar programma 1994, voortgang/coördi natie sociale vernieuwing. Donderdag 30 september, 19.30 uur: Milieu/Onderwijs Agenda: o.a. voorstel tot het buiten ge- bruikstellen van de voormalige Groen van Prinstererschool, kredietvoorstel inzake realisering biezenvelden, afval- stoffenpark De Schans. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum, Raadhuisplein 1. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. fn het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel.nr. 93 777). De burgemeester maakt bekent dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen vooi het: 1. bouwen van 4 woningen met gara ges, Koninginnelaan 149a en b en Korteweg 2 en 2a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 2. bouwen van een garage/berging met onderkeldering (wijziging verleende vergunning), Laanstraat 17. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or- dening en artikel 50 lid 6 van de Wo ningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 23 september 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), Raad huisplein 1, ter inzage. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Birkstraat 118b (93422): vernieu wen van een vakantiewoning, 10-9-93; Christiaan Huygenslaan 110 (93410): bouwen van een hondenken-, nel, 7-9-93;. Heetakker 51 (93416): wijzigen van een gevel, 9-9-93; Kerkpad Z.Z. 47 (93421): plaatsen van een kap op een garage, 10-9-93; Klaarwaterweg 13 (93305): uitbrei den van een woonhuis, 9-9-93; Koninginnelaan 36 (93403): plaat sen van een berging/plantenkas en wij zigen voorgevel, 8-9-93; Minstreelpad 79 (93406): plaatsen van een broeikas, 6-9-93; Nachtegaalweg 16 (93408): plaatsen van een dakkapel, 7-9-93; Nachtegaalweg 16 (93409): uitbrei den van een garage/berging, 7-9-93; Oude Tempellaan 3 (93412): veran deren van een woonhuis, 7-9-93; Parklaan 79 (93404): wijzigen van een gevel, 8-9-93; Richelleweg (carpoolplaats) (93420): plaatsen van een antennemast met apparatuurhuisje, 9-9-93; Titus Brandsmastraat 64 (93376): plaatsen van een berging, 9-9-93; Turfstreek 237 (93407): plaatsen van een schuur, 6-9-93; Van der Griendtlaan 16 (93414): veranderen van een woonhuis, 7-9-93; Van der Griendtlaan 20 (93413): veranderen van een woonhuis, 7-9-93; Van Hamelstraat 79 (93411): plaat sen van een dakkapel, 7-9-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van •8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: Christiaan Huygenslaan 110 (93410): bouwen van een hondenken nel, 9-9-93; Goudvink 1 (93328): uitbreiden van een woonhuis met een serre, 9-9-93; Minstreelpad 79 (93406): plaatsen van een broeikas, 9-9-93; Nachtegaalweg 16 (93408: plaatsen van een dakkapel, 8-9-93; Oude Tempellaan 3 (93412): veran deren van een woonhuis, 8-9-93; Pijperpad 5 (93330): plaatsen van een blokhut, 9-9-93; Schaepmanstraat 17 (93402): plaat sen van een tuinhuisje, 8-9-93; Van der Griendtlaan 16 (93414): veranderen van een woonhuis, 8-9-93; Van der Griendtlaan 20 (93413): veranderen van een woonhuis, 8-9-93; Van Hamelstraat 79 (93411): plaat sen van een dakkapel, 8-9-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Ter gelegenheid van het 90-jarig be staan van het Christelijk Sanatorium Zeist wordt op vrijdag 24 september 1993 in het Slot Zeist een symposium georganiseerd. Psychiaters en andere hulpverleners uit de regio en andere de len van het land krijgen tijdens het sym posium een terugblik op de enorme ver anderingen die in de geestelijke ge zondheidszorg hebben plaatsgevon den. Die veranderingen hebben geleid tot het slechten van de muren van de instel lingen. Het gevolg is meer kortdurende opnamen en poliklinische behandelin gen en het sneller terugplaatsen van de cliënten in de maatschappij. Deskundi gen geven hun visie op de toekomst van de geestelijke gezondheidszorg. Het Sanatorium, met nu ca. 250 behan- delplaatsen en evenzovele medewer kers, vervulde oorspronkelijk een lan delijke functie voor mensen met een christelijke signatuur. De laatste jaren is de regionale functie steeds belangrijker geworden. In Zeist en omgeving is het Sanatorium bepalend voor de geestelij ke gezondheidszorg. Sinds 1992 maakt het Sanatorium deel uit van de H.C. Rümke Groep, waardoor de behandel- mogelijkheden in belangrijke mate zijn vergroot. De festiviteiten rond het 90-jarig bestaan zijn niet beperkt tot het symposium. Ook voor patiënten en me dewerkers vinden festiviteiten plaats. De rijke historie van het Sanatorium is vastgelegd in het boek "Heer en heel meesters; 90 jaar zorg voor zenuwlij ders in het Christelijk Sanatorium te Zeist", dat op 24 september a.s. ver schijnt. De inhoud wordt niet alleen be paald door de geschiedenis van het Christelijk Sanatorium maar ook door die van de psychiatrie in de laatste 90 jaar. Inlichtingen over dit boek zijn ver krijgbaar bij Mw. H.C. van Ditzhuyzen, tel. 030-299204. Het boek is verkrijg baar in de boekhandel tegen fl.59,50. Pijn doet bet te zien hoe men deze win kelstraat laat verpauperen. Het is er een grote bende, je vindt er alle soorten 'zwerfvuil', plastic tassen, glas, papier, blikjes etc. Vooral na sluitingstijd is dat goed vast te stellen. De gemeente Soest 'Ja natuurlijk' spant hierbij de kroon, er ligt daar bij ons ou de raadhuis al maandenlang genoeg troep om meerdere containers te kun nen vullen. Zolang onze bestuurders geen echte maatregelen durven te ne men ('neem eens een kijkje in het opge knapte Zeist') zal in Soest de kreet 'Shopping is fun' niet waargemaakt kunnen worden. Tot dan zal men tij dens het winkelen in de omliggende ge meenten steeds meer de hand op moe ten steken om andere Soesters te be groeten. Als Soester zie ik liever een ei gen gezonde winkelstraat en wens de Van Weedestraat van harte beterschap. G. Mertens Op de valreep, vlak voor mijn vacantie, las ik het artikel "Kritiek Ouderencom- missie is grof, onbehoorlijk en ontoe laatbaar" in uw krant van 15 september '93. Ik zal het op prijs stelen dat uin de eerstvolgende uitgave van de krant hei navolgende opneemt: De Commissie Ouderenbeleid is een door de Raad ingestelde gemeentelijke adviescommissie, die de Raad en B. en W. gevraagd en ongevraagd adviseert over zaken bij het gemeentelijk gevoer de en te voeren beleid dat ouderen aan gaat, respectievelijk waarbij zij zijn be trokken. Als voorzitter van deze Commissie be treur ik het, dat een wethouder op deze wijze middels de Soester Courant der gelijke opmerkingen en beledigingen richt aan het adres van de Commissie Ouderenbeleid Soest (C.O.S.). Dit n.a.v. een verslag van een gedeelte van de openbare vergadering van 1 sep tember j.1. van de C.O.S. door een ver slaggever van genoemde courant. (Ver gaderingen van de C.O.S. zijn altijd openbaar en voor een ieder toeganke- lijk.) De C.O.§. zal op een "waardige" wijze reageren op deze aantijgingen en deni grerende uitlatingen in een "openhar tig" gesprek met deze wethouder. Ik ben van mening dat de belangen van onze "Soester gemeenschap" hiermede het beste zijn gediend. Henk Jorna Het is goed dat zaken, winkeliers en be drijven op wat voor wijze ook reclame maken. Vaak voor hun eigen voordeel en dat van de klant. Soms is reclame echter alleen ergernisgevend, verwar rend en milieubelastend. Een dezer dagen viel met een plof een fraai uitgevoerde brochure, door de PTT bezorgd, op de deurmat. Een vol gens de uitgever "Dringend" hoge kvva- liteits Index voor telefoonnummers. Nadere nauwkeurige bestudering leert al gauw het tegendeel. Zeer onnauw keurig, onvolledig en met lachwekken de rubrieken gevuld, zo komt dit blad op je over. Ik krijg de indruk dat de helft van de Soester bedrijven en winkeliers niet vermeld staat. Zaken die al lang niet meer bestaan nemen de plaats in van de niet genoemde bloeiende bedrij ven. Hetgeen gewoon 'valse' concur rentie geeft. Een slopersbedrijf dat in één adem wordt genoemd met gere nommeerde automobielbedrijven on der de kop autobedrijven. Diverse bedrijven komen onder kop pen voor waar ze niet thuis horen. Wist u dat we nog een badhuis in Soest had den? En wat een administratieconsu lent is? Onder de kop clubs staan alleen maar drie voetbalverenigingen.' Het aantal wel en niet genoemde benzine stations is ook een lacher. Enz... Het is betreurenswaardig dat zoveel Soester bedrijven zich hebben laten overhalen om in zo'n waardeloze Index te adverteren. Diverse sportverenigin gen en goede doelen zijn daar de dupe van, want als zij aankloppen voor een advertentie krijgt men te boren dat bel budget vol is. Het is ook jammer dat er voor zulk drukwerk bomen gekapt moeten worden en de gesubsidieerde oud-papierberg onnodig groter wordt. Want één ding is zeker: de oplettende lezer en zeker de 'gebruiker' van dit "Dringend" zal het snel naar de oude krantenstapel brengen. G. A. Hom "Afschuwelijk". Greefhorsl, vooi stuur van Molen bekend gewordc nister Hedy d'A termijn van vijf l zorgingshuizen i heffen. Een beru vooravond van leum van Mole vrolijk heeft gei de gevoelens" d jubileum. "Het kan gewoon d-raadslid voor he deren in de toekc zen laat zijn op d( groot tussengebie een verpleeghuis den zijn. Juist de somatische en klachten worden i uitstekend opgevi ker voor Molensi De thuiszorg is v tief, vindt Greef heen kijkt, zie je ook vaak een mo ouderen vereern en als ze moeten t telzorg( familie,! mij dat teveel na dadigheid. De 'h tuurlijk geen kwi vaak weerbarsti vaak een enorme deren." Ans Greefhorst tuigd pleitbezoi staan van het ve gemeen, en Mo der. Over de id andere aanslagc is ze kort: "Hoe welvarende Nee ze generatie zo e ben aan deze i ken." Het verzorging Molenschot zél "Molenschot n bijzondere, eig dan de andere ligt midden in algemene huis. vreugde vast dt voor de belevi stige gevoelen "Juist wel, en kan." De mensei Molenschot is zonder", en d mensen die er - lenschot is eei verzorgingshu figuren, bijvoc Ouwehand, strijdbare voo commissie - feest niet mee in de (spring kers, die in fe scepter in de voor een kok nommeerde i gegeven. Zoals gezegt schot door d< werken. Een daarbij - naai vrijwilligers i wat rond, on het winkeltji voor al die ai horst wijst c Molenschot' bestaan aan hangen en n altijd wel we

Soester Courant | 1993 | | pagina 4