R.0UDI Vernuur KOMTJflT PROEVEN! [vMa]: s» BOSMAN 1 HANDEL WANDEL van Keulen Vlag uit bij Sophia van Amersfoort Mode IK ïit... 'EN HEEFT DAAROM EEN GEWELDIGE JUBILEUMAKTIE Straatmuziekfestival: vooral gezellig Joh. Mets in halve finale van 'Beste specialiteitenwinkels' DEMONSTRATIES BIJ PAGINA WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 iratie/onderhoud nerken edes-specialist Dop alle merken Herfst- en wintercollectie 1993 =»ia.j wan iq_^iuu^ van Amersfoort om de vlaggen aan de a gevel van de modezaak duidelijk te la- h (iand<s[ [jultaflolckin 2<j jdacj'i 5' Qüonds Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. i ulo Sotfjfellin ïi.1335^ J dealer voor Soest: olksuniversiteit Soest/Soesterberg Discussie- en vergadertechnieken ^er-etiketten ier RIJ SMIT BV Spirituele lezing over astrologie Openbare repetitie Byzantijns Kamerkoor Eerste prijs voor Soester vendeliers Workshops 'Vrouwen in beweging' Koninklijk zilver voor Soester P. van Klingeren KvK-cursus 'Een eigen bedrijf' Cécile Dreesmanns museum 'Citadelle' op 3 oktober open De kracht van de reclame ligt in de herhaling Kussengevechten in centrum 'Overhees^ Kijk in Bedrijf 1993: Scholieren verkennen het bedrijfsleven co Banenmarkt in De Flint BESTAAT W Uw voordelen: Makkelijk schoon te houden Hygiënisch Moderne uitstraling Ruimte besparend *Alle werkzaamheden door één monteur uitgevoerd 2 jaar aii-in garantie Compleet geplaatst a Arf\ incl. BTW voorIAOU,' VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Soest loopt niet echt uit voor evenement Nationale competitie 1993 'Kettingbotsing' op kruising Dalweg Laat niets te Woonwensen over* st Tel. 02155 -1 29 98 IS ïn de gezellige sfeer van de winkel aan de Koninginnelaan - die zich ook uitstekend leent voor een mo deshow - heeft Sophia van Amers foort Mode vorige week de nieuwe herfst- en wintercollectie 1993 ge presenteerd. Negen mannequins gunden de bezoe kers een kijkje op de uitgebreide collec tie, die vol fantasie is samengesteld: voor kleine en grote maten en van zeer jong tot echt klassiek. Dat leverde een kleurrijk beeld op van schitterende herfsttinten, met veel gebreide ensem bles en mantels, en natuurlijk ook feestkleding. Allel merken die Sophia van Amers foort voert kwamen aan bod, en ook Sohia zélf liet zich niet onbetuigd. De eigen ontwerpen sprongen er ook dit keer duidelijk uit. In alle maten werden sportieve truien, gillets, jacks met bij passende korte en lange rokken en leu ke jasjes, zowel voor binnen als voor buiten, geshowd. f\e\A i/* rt. Al met al voldoende reden voor SopHia (2ö ten waPPeren- mg tk fk «3 audio video teenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Veel nieuws op modegebied tijdens de modeshow vatï Sophia van Amersfoort. abel MDF ledikant "lllusion" ximaal gestabiliseerd water- irmingselement (KEMA) en rijsstelling compleet en vak- fgeleverd en geïnstalleerd. icaties van de waterbedden te waterbedden importeur iyl, zwarte bodems, verste- r 100% kwaliteitsgarantie VLUG l'ng is slechts tijdelijk dus 1 betaalt nu niet de norma- UK,- egen een meerprijs van ft. 100,-) ilefoon 03463 53770. ;ich in Kela Kreatief Wonen. Opzet van deze cursus is bestuurders en/of aankomend bestuurders e.d. te helpen bij het beter hanteren van eigen ^aardigheden in situaties die vragen om standpunten en meningen helder uiteen ,1e zetten, iets kort en bondig samen te Vatten en beslissingen te durven nemen. fn acht lessen wordt men gewezen op pouding, zelfvertrouwen in eigen mo gelijkheden wat betreft spreekvaardig heid in discussies en vergaderingen, praktische zaken komen ook aan de or de d.m.v. theorie en oefening en er "jyördt aandacht besteed aan verslagge ving (notulen). \anvang cursus: maandag 25 oktober, 19.30 - 21.30 uur. Docente: mevr. M. Jïe Brouwer. Cursusadres: Mavo Soest, yaleriaanstaat 167a. Aantal lessen: 8. fursusprijs: f 110,-. V oordracht J)e verhalen in dit voordrachtspro- cramma, waarin de mensen van deze pjd zichzelf kunnen herkennen, zijn ge- eellig, afwisselend en van een behoor lijk literair niveau. Er wordt voorgedra gen uit het werk van Marga Minco, An- 'jna Blaman, Henriëtte van Eyk, Annie I.G. Schmidt, Simon Carmiggelt, e.d. Spreekster: mevr. M. van Oostveen- Verstraete. De voordracht vindt plaats Op dinsdag 2 november, van 20.00 - 22.00 uur, in De Open Hof, Veenbes praat 2. Kosten: f 15,-. }enk eraan op tijd in te schrijven voor activiteiten die vroeg in het nieuwe cur- [susseizoen beginnen? O.a. de cursussen "Poppen maken" en "Glas graveren" I' starten op woensdag 6 oktober en de le- zing "Het nieuws" vindt plaats op don derdag 7 oktober. Informatie en inschrijving bij de Volks universiteit Soest./Soesterberg, Steen- hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 - 13.00 uur. ten bedrukte computer- t aan uw software. van kleine tot tegen gunstige prijzen. >aansets ïandelsdrukwerk -3812PZ Amersfoort 033 618747* ("Zin en onzin van de astrologie" is het onderwerp van de derde spirituele le zing, die op woensdag 29 september wordt gehouden in Mayindra, Kerk straat 3-5, op initiatief van Anita An- Isinger en Sylvia van Welzenis. Jick Brouwer, chemicus en automati seringsdeskundige, deed aanvankelijk onderzoek om te bewijzen dat astrolo gie volksverlakkerij is, maar raakte zo overtuigd van de mogelijkheden dat de Scepticus veranderde in een verwoed [student. Sinds 1981 wijdt hij zich geheel aan de astrologie en geeft consulten, workshops en cursussen. |ln de lezing zal Brouwer duidelijk ma- I ken wat astrologie in het leven kan bete- I kenen, ingaan op de symboliek en de i misvattingen die over astrologie be- f staan. Aan de orde komen o.a. de mo- gelijkheden van de horoscoop voor za ken als beroepskeuze, relaties, gezond- I heid, geestelijke groei en karmische achtergronden. Er wordt niet in technische en reken kundige details getreden. De lezing is bedoeld voor mensen die weinig of niets van astrologie weten, maar wel geïnte resseerd zijn. De lezing begint om 20.00 uur. Entree: f 15,-. Informatie: tel. 20335. Het Soester Byzantijns Kamerkoor on der leiding van haar dirigent, Frans J. Wertwijn, bestaat nu ruim negen maan den en heeft op dit moment 24 leden. Het koor legt zicht toe op het zingen van liturgische muziek uit de traditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk. De kerkslavische muziek kenmerkt zich door haar typische klankschoonheid, wat mede wordt bepaald door de vol- harmonische manier waarop deze mu ziek is gecomponeerd. Deze emotio neel geladen muziek brengt 'De Bood schap' door middel van gezongen ge bed en lofzang. Het is muziek die het hart raakt van zowel de koorzanger(es) als van de toehoorder. Zingen in een Byzantijns koor is dan ook een aparte ervaring. Om het Soester publiek - en ook men sen van buiten Soest natuurlijk - hier mee in aanraking te brengen en ook om de gelegenheid te krijgen de gelederen uit te breiden, heeft het koor een open bare repetitie georganiseerd op woens dagavond 29 september. ledereen die in deze muziek is geïnte resseerd, is hartelijk welkom op deze repetitie-avond. Het gaat hier om een gemengd koor, dus zowel dames als he ren kunnen zich in principe als lid opge ven. Dat kan al gelijk op deze avond, maar men kan ook nog even 'de kat uit de boom horen'. Als de zanglust van de toehoorders erg gaat opspelen, kan men ook spontaan komen meezingen. Een kwestie van 'uitproberen'. Op dit moment is er vooral behoefte aan tenoren, maar ook bij de andere stemsoorten is nog plaats. Wie (vrijblij vend) wil komen luisteren kan gerust binnenwandelen op 29 september in de repetitieruimte, de kapel van O.L.V., Heideweg 52 (hoek Braamweg). De re petitie begint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Informatie: tel. 21598. Een delegatie van het korps van het Groot Gaesbeeker Gilde heeft deelge nomen aan de wedstrijden van de Fede ratie van Noord-Brabantse Schutters gilden. Dit is het overkoepelend or gaan, waarbinnen zes kringen zijn ver enigd, waaronder de kring Land van Cuijcic. Bij deze laatste kring behoort het Soes ter gilde en daar zijn de Soester vende liers al geruime tijd zeer bekend. Nu is deze faam ongetwijfeld verder ver breid,'want onder dé 196 gilden die de Federatie telt, werd het tientallige ven- delierskorps dit weekend in Oploo met de eerste prijs bekroond in de categorie 'zes of meer vendeliers'. Soms kan het goed zijn jezelf af te vra gen: zit er nog beweging in mijn leven, mijn lijf, mijn denken, mijn relaties? Zonder direct ongelukkig te zijn kun je het gevoel hebben toch stil te staan in je leven, en behoefte hebben daarin ver andering te brengen. "Vrouwen in be weging" kan daarbij helpen met work shops, waarin gekeken wordt hoe die beweging weer op gang te brengen is. De workshops worden begeleid door twee vrouwen met ruime ervaring. Vanaf begin oktober wordt er wekelijks een workshop gegeven van ongeveer twee uur. In overleg kan besloten wor den of dat een middag of een avond zal zijn. Kosten voor zes keer: f 90,-, bij vooruitbetaling. Vrouwen van alle leef tijden zijn welkom. De plaats wordt na der bekendgemaakt, maar zal makke lijk bereikbaar zijn. Inlichtingen en opgave: tel. 033- 623076 (na 30 september). Burgemeester J. de Widt heeft vorige week dinsdag de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Öranje- Nassau, uitgereikt aan de Soester P. van Klingeren. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Polygram in Baarn, waar de heer Van Klingeren hoofd van de postkamer is. Hij vierde daar zijn 40-jarig dienstjublieum. Om te voorkomen dat een jonge onder nemer vroegtijdig strandt, organiseert de Amersfoortse Kamer van Koophan del samen met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf de zesdaagse cursus "Een eigen bedrijf beginnen". Enthousiasme, veel energie en doorzet tingsvermogen bezitten de meeste on dernemers wel. Maar deze eigenschap pen alleen garanderen nog geen succes volle onderneming. Te vaak nog maken startende ondernemers fouten die ze eenvoudig hadden kunnen vermijden. Van de cursisten wórdt verwacht dat zij concrete ideeën voor een bedrijfsplan hebben. Onder deskundige begeleiding werkt men het plan verder uit. De deel nemer bouwt dus aan het eigen onder nemingsplan. Als dit aan het eind van de cursus af is, kan men gefundeerd be slissen om te starten of niet. Voordat het plan af is, zitten er zes in tensieve cursusdagen op. Verschillende adviseurs bespreken de commerciële en financiële aspecten van het plan. Ook de juiste verkooptech niek en een stuk training komen aan de orde. Men krijgt opdrachten mee naar huis om het plan verder uit te werken. Het is de bedoeling dat deelnemers op de laatste dag hun ondernemersplan prestenteren. Voor de cursus is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. De eerste bijeen komst is op zaterdag 9 oktober a.s. De cursusdagen duren van 10.00 tot 16.00 uur. Geïnteresseerden kunnen conctact opnemen met de Kamer van Koophan del, afdeling handelsvoorlichting, tele foon 033-612964. De kosten bedragen f 495,- per persoon, inclusief verzor ging en cursusmateriaal. Op zondag 3 oktober, om elf uur, opent het museum "Citadelle" van Cécile Dreesmann zijn poorten voor het pu bliek. Cécile Dreesmann is daarmee de eerste vrouw in Nedefland rond wier werk een museum is opgericht. Het museum heeft onderdak gevonden in het Anna Paulownahuis, waar tot voor kort de gelijknamige galerie van Ton Paauw gevestigd was. Het gebouw - op loopafstand van paleis Soestdijk - werd in 1883 in gebruik genomen als naaldvakschool; een toepasselijker plek voor het werk van de internatio naal bekende naaldkunstenares Cécile Dreesmann is dan ook nauwelijks denkbaar. Tot en met 14 november is in het mu seum de Drèesmann-tentoonstelling "Een klein wonder" te bezichtigen. Vanaf 21 november tot en met 19 de cember wordt ruimte gemaakt voor de expositie "Magisch«Bonaire", waarbij Kees en Sonja Brusse centraal staan. Het hele jaar door zullen er afwisselend thema- en persoonlijk gerichte exposi ties in het Anna Paulownahuis worden gehouden. Het museum zal dagelijks geopend zijn van 11.00 tot 17.00 uur, behalve op maandag. Ter gelegenheid van- het tienjarig jubi leum van het winkelcentum "Over- hees" worden dit najaar allerlei festivi teiten georganiseerd. Op woensdag 29 september staat er in het centrum een' groot stoeikussen, waarop de jeugd - onder deskundige leiding - kussenge vechten kan houden. Voor de winnaars en winnaressen valt er zeker wat te snoepen. Deze activiteit vindt plaats tussen 13.00 en 16.00 uur. De Eemlandse Kamer van Koophandel organiseert ook dit jaar in samenwer king met de Kamers Utrecht en Hilver sum een bedrijfsoriëntatieproject voor middelbare scholieren. Enkele tiental len bedrijven in de provincie Utrecht en het Gooi openen in november hun poorten voor leerlingen, die een kijkje achter de schermen willen nemen. Met dit project willen de Kamers van Koophandel een goede en gerichte be roepskeuze stimuleren. Dat doen zij nu al voor de achttiende keer. De opzet is dit jaar wel wat veranderd. De bedrijfs bezoeken vinden niet meer zoals voor heen plaats in de herfstvakantie, maar onder schooltijd, verspreid over de maand november. Voor alle leerlingen van de laatste twee klassen van HAVO/VWO en de eerste twee klassen van MEAO/MTO/ MMO is een speciale Kijk in Bedrijf- krant op de desbetreffende scholen af geleverd. Die krant bevat een aanmel dingsformulier, waarop de scholier zijn/haar keuze voor een bedrijf kan aangeven. Leerlingen die nog geen krant hebben ontvangen, kunnen zich bij hun decaan melden. CO Verkoop Verhuur Reparaties van k gereedschappen en Eöy Lffiüai machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 De Eemlandse winkeliersverenigingen, de Kamer van Koophandel en het Ar beidsbureau presenteren zich geza menlijk op de scholings- en banen markt op 7 oktober a.s. in De Flint te Amersfoort. In deze stand zullen vaca tures voor banen in de detailhandel worden aangeboden. Dit gezamenlijke initiatief is vorig jaar geboren en bleek op de banenmarkt in 1992 een succes te zijn. Enkele honder den werkzoekenden hebben toen een bezoekje aan de stand gebracht. In de praktijk blijken ondernemers niet altijd hun vacatures bij het Arbeidsbu reau aan te melden. Daarom hebben deze week hebben ongeveer tweedui zend winkeliers in de Eemlandgemeen- ten een brief van de Kamer van Koop handel ontvangen met daarbij een for mulier voor het opgeven van vacatures. Deze wordenvervolgens kosteloos in de stand op 7 oktober a.s. gepresen teerd. Winkeliers die geen brief hebben ont vangen maar toch een vacature willen melden kunnen contact opnemen met de heer H.A. Voortman, secretaris van de KvK, tel. 033-612964. LOODGIETERS 0 E Q V A N BETER »4S w Deze aanbieding bestaat uit: WISA 2000 inbouw-element WISA 2000 afdekplaat (wit) Sphinx wandcloset (wit) Pressalit bril met deksel (wit) Benodigde WISA systeem-elementen Complete montage inclusief betegelen van de watervaste systeemplaten U hoeft alleen de benodigde-tegels toe te leveren Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 Soest heeft afgelopen vrijdag en zaterdag - met mooi weer - zijn eerste Straatmuziekfestival be leeft, en dat is geen slechte erva ring geworden. De "drommen" bleven uit, maar in de beide win kelcentra - Hartje-Zuid en de Van Weedestraat - was het soms een kakofonie van geluid, waarbij de gezelligheid duidelijk de boven toon voerde. Vrijdagmiddag ging het evenement al van start aan de Zuidpromenade, waar een drietal orkestjes en orkesten het po dium bespeelde. Dat trok in de loop van de avond aardig wat belangstelling, maar niet in die mate dat men "over de hoofden van de massa" moest lopen. De geïnteresseerde schare bestond Specialiteitenwinkel Joh. Mets B.V. in Soest is doorgedrongen tot de halve finale in de nationale competitie Beste Specialiteiten winkel van Nederland '93. Uitein delijk strijden vijf genomineerden om de Trophique Superieur, de wisseltrofee die de winnaar van de titel Beste Specialiteitenwinkel van Nederland '93 ontvangt. De winnaar van de Trophique Supe rieur wordt bekendgemaakt op 2 no vember tijdens een feestelijke bijeen komst in 't Spant in Bussum. Een vakju ry en een consumentenjury kiezen sa men de uiteindelijke winnaar van de trofee. De vakjury is samengesteld uit een aantal deskundigen uit de kaas- en specialiteitenbranche. De deelnemen- De Trophique Superieur, waarvoor de fa. Mets kanshebber is. de zaken zijn o.a. gejureerd op samen stelling van het assortiment, hygiëne, produktkennis, klantvriendelijkheid, promotie en presentatie. De consu mentenjury bestaat uit zogenaamde mystery-ladies en -men, die de genomi neerden anoniem en onaangekondigd bezoeken en beoordelen. De Sectie Kaas Delicatessen van het Vakcentrum Levensmiddelen organi seert de nationale competitie. Het Vak centrum Levensmiddelen is de. bran che-organisatie voor de zelfstandige le vensmiddelendetaillisten en behartigt als zodanig de belangen van de 2000 aangesloten leden. Tot de Vakcentrum behoren Foodconsult, Vakadi, Varena en de Kaaskenner. goeddeels uit jongelui. De winkels zouden, zdhls aangekon digd, tot elf uur open blijven, maar dat bleek achteraf toch een misverstand. De meeste winkeliers hielden de deur tot een uur of tien van het slot en som migen draaiden al om negen uur de sleutel om. Heel wat zaken waren met een kraampje op straat present, maar van een echte ouderwetse "braderie" was geen sprake. De conclusie moet zijn dat Soest niet echt "uitliep" voor het evenement, en dat was ook zaterdag niet veel anders. In de beide winkelcentra heerste de ge bruikelijke zaterdag-drukte, en wie een rondje maakte kon volop genieten van muziek in allerlei stijlen, waarbij onder de muzikanten toch wel enig verschil van opvatting naar voren kwam over de mate van "welluidendheid". Dat mocht de pret niet drukken en de meeste passanten genoten zichtbaar van het zonnetje en de gezellige drukte, waarbij ze de klanken van de verschil lende muziekgroepen een beetje op de koop toe namen. Of het Straatmuziekfestival in aanmer king komt voor een herhaling staat nog Een groepje panfluiters van de Mu ziekschool tijdens het Straatmuziekfes tival op de Zuidpromenade. niet vast. De kosten werden ditmaal voor een deel bestreden uit het gemeen telijke Cultuurstimuleringsfonds, en zoals bekend worden uit dit potje slechts eenmalige bijdragen verstrekt. Vier auto's zijn vorige week beschadigd geraakt bij een 'kettingbotsing' op de kruising van de Dalweg en de Konings weg. Dat gebeurde toen de auto's moesten afremmen. De derde automo bilist in de rij, een veertig-jarige Soes ter, reageerde te laat en botste tegen zijn voorganger op. Vervolgens schoof die tegen de voorste wagen aan. Om het ge heel compleet te maken reed nummer vier achter op de derde auto. De overige betrokkenen waren een Soester, een Amersfoorter en een man uit Bodegra ven. Niemand raakte gewond. DEMONSTRATIE zaterdag 25 september van 10.00 tot 16.00 uur Mmm... dat wordt smullen. Bosch demonstreert van 's morgens tien tot 's middags vier de ovens en de magnetrons van dit topmerk. Dat wil zeggen: alles wat u wilt weten over gebruiksmogelijkheden, onderhoud en (heel verrassend) bijzondere recepten, kunt u zien, horen en proeven! NMH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9