Firtina SV1 'Ichthuskoor' niet onder de korenmaat Adviseren, een zaak van deskundigheid en vertrouwen Jaap van Zweden solist bij Soester Orkest Vereniging SNS bank tijdelijk naar parkeerplek achter VW Xf Nieuws van de bibliotheek Duivenberichten WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 1, Koor/orgelconcert op zaterdag 2 oktober Nieuw hoofd beleggingen bij Rabobank Zodra vergunning bouwplan binnen is Thuishulpcentrale /N Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers stichting openbare bibliotheek Nieuwe jeugdboeken Sportuitslagen Jeugdnieuws Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Sportprogramma Twee clul Zwenii Schaak ■HniHn3EZ3i5I323#i Komende zaterdag - 2 oktober - vindt in de Ichthuskerk aan de Al- bert Cuyplaan een concert-avond plaats, waaraan wordt meege werkt door het "eigen" Ichthus koor. Aanleiding is de restauratie van het kerkorgel, die onlangs is voltooid. Het orgel heeft inmiddels een stem méér gekregen (de kornet is toege voegd aan de registers), maar zaterdag avond paren zich ook de menselijke stemmen van het christelijke gemengd Ichthuskoor aan die van het instrument. Het Ichthuskoor werd twee jaar gele den opgericht door Johan Dekker, de vaste organist van de Ichthuskerk. "Er bleek behoefte aan", aldus Wilmy de Goede, zelf sopraan én propagandiste van het koor. Het zingend gezelschap ging enthousiast van start met om en Het Ichthuskoor, goed op dreef tij dens de repetitie van maandagavond. Foto: Goos van der Wilt nabij de 40 leden, een aantal dat inmid dels de 50 is genaderd. Het koor telt zo wel jonge als oudere leden. Het Ichthuskoor treedt niet op tijdens de gewone zondagse kerkdiensten, maar wel bij speciale gelegenheden, zo als rond Kerstmis en tijdens evangelisa tiediénsten in de kerk. Het heeft zich ook al laten horen tijdens uitvoeringen in enkele bejaardencentra. Het reper toire is breed en omvat zowel Engelse kerkmuziek als Duitse en Nederlandse liederen, kerstliederen, psalmen en "opwekkingsliederen", maar ook voor koorwerk van Bach, Handel en Haydn draaien de zangers en zangeressen hun hand niet om. "We zijn nog maargoed twee jaar bezig, maar we krijgen heel positieve reac ties," aldus Wilmy de Goede. "De diri gent maókt er wat van, en daarom wordt er elke week enthousiast geoe fend. De oefenavonden worden geken merkt door een gezellige sfeer, hoewel er serieus wordt gestudeerd. Het is leuk als je ook moeilijke stukken onder de knie krijgt." Het Ichthuskoor wil graag groeien en timmert daarom wat meer aan de weg dan gebruikelijk. Belangstellenden in alle stemsoorten ("je moet wel van het soort liederen houden"aldus Wilmy de Goede) in de leeftijd van 16 tot 50 jaar zijn elke maandagavond welkom tij dens de repetities, die van 20.00 tot 22.00 uur in de Ichthuskerk worden ge houden. Het lidmaatschap kost f 15,- per maand voor volwassenen; de jeugd betaalt f 7,50. Dat het Ichthuskoor inmiddels zo ver is gevorderd dat het zijn licht niet onder de "korenmaat" behoeft te steken wordt a.s. zaterdag duidelijk tijdens de concert-avond in de kerk, die om 20.00 uur begint. De toegang is vrij, maar er wordt wel eën collecte voor de onkos ten gehouden. Aan het concert wordt meegewerkt door Herman van Vliet, die het (vernieuwde) orgel zal bespelen. Ds. R. van Kooten verzorgt een medita tie. Hij is nieuw bij de Rabobank in Soest en hij weet veel van beleg gen. Rustig, gedecideerd en jong; de heer C. van de Geest, 33 jaar. Hij volgt als hoofd Beleggingen de heer Van Sprang op, die naar Ra bobank Hiversum verhuisde. Van de Geest komt van Rabobank Bla- ricum, waar hij ruim drie jaar als Groepshoofd Particulieren zijn coöperatieve werk deed, met als specialisatie beleggingen. Die spe cifieke taak boeit hem bovenal. Vandaar ook de overstap. De Ra bobank Soest en Van de Geest verwachten veel van elkaar. Goed nieuws dus voor beleggers en voor hen die dat willen worden. Beleggen. Het aantal mensen dat geïn teresseerd raakt in beleggen groeit ge staag. Dat komt deels door een goede voorlichting, maar ook door het scala van mogelijkheden in de vorm van bij voorbeeld beleggingsfondsen, die door hun lage risicodrempel fors in de be langstelling staan. Ze zijn een goed al ternatief voor laten we zeggen de "vrije sector": wat te kiezen, in welk fonds, aandeel of obligaties, en dan elke dag maar opletten hoe het koersverloop is. Het is niet iedereen gegeven dagelijks alert in de beurskolommen te kijken en snel te beslissen of ze moeten kopen of verkopen, laat staan dat een optiebeurs iets voor ze is met put- en callorders en waar 'a la hausse' en 'a la baisse' voor de routinier op de beleggingsmarkt nor male begrippen zijn. Het is zeker toe te geven: beleggen is bepaald een minder gemakkelijke be zigheid dan sparen, hoewel er zich ook op dat traject de laatste jaren een markt heeft ontwikkeld die veel verder gaat dan de gleuf van het spreekwoordelijke spaarvarken. Sparen of beleggen is een vraag die zowel door spaarders als be leggers gesteld mag worden. Het kan zelfs de basis zijn waarop een advies tot stand komt. Het is in ieder geval steeds het uitgangspunt dat door een goede adviseur wordt gehanteerd. De Rabo bank Soest heeft sinds kort de heer C. van de Geest voor dat soort werk tot haar beschikking. Een man die zich vanaf de schoolbanken, maar waar schijnlijk al veel eerder, bijzonder voelt aangetrokken tot de financiële wereld. Brede ervaring Soest is geen vreemde omgeving voor Van de Geest. Hij werkte al eerder in ons dorp. Toén kwam hij bij de Rabo bank Baarn vandaan. Van Soest ging het richting Rabobank Blaricum en van Blaricum nu weer naar Soest. De cirkel is weer gesloten en als het aan hem ligt blijft dat voorlopig zo, want Van de Geest heeft er ontzettend veel zin in."- Bij de Rabobank Blaricum was ik ver antwoordelijk voor een breed taken- parket. Een moderne relatiebeheerder behandelt een groep cliënten, zeg maar van A tot Z. Dat heeft, zeker voor de klant, grote voordelen, maar ik voelde me steeds meer aangetrokken tot een vorm van specialisatie, minder de gene ralist, ik houd er van de diepte in te gaan, kijken wat er in zit. In Blaricum werd ik dagelijks geconfronteerd ihet vragen die met beleggen te maken had den. Ik begon dat steeds interessanter te vinden en ik heb mijn opleiding er zelfs helemaal op afgestemd." Van de Geest maakt al direkt bij de eer ste kennismaking een uiterst serieuze indruk. Een man die weet wat hij wil, goed kan luisteren en die bereid is er al les voor te doen om het onderste uit de kan te krijgen. Hij zet zijn visie op be leggen op een deskundige wijze uiteen en laat blijken niet alleen erg voortva rend te werk te willen gaan, maar vooral ook creatief. "Je zou het misschien niet zeggen, maar een goed beleggingsad vies heeft met creativiteit te maken. Een beetje durf ook wel, maar die moet dan wel zeer deskundig worden onder bouwd. Met durf bedoel ik niet dat er ri sico's moeten worden genomen. Ik doel meer op vertrouwen hebben in nieuwe markten, andere beurzen, andere fond sen. Natuurlijk is het prima om in huis fondsen te beleggen, maar met de ken nis en ervaring van de beleggingsspe cialisten van de Rabobank is het moge lijk om meer rendement uit de beleggin gen te halen." Sparen of beleggen Sparen of beleggen? Het is voor Van de Geest bijna nooit een vraag. Er gaat niets boven een persoonlijk advies. Het hangt dus van de klant af. Veel mensen doen beide. "Een deel sparen, er voor zorgen dat ze de bekende appel voor de dorst onder handbereik hebben en een deel het wat langere termijnwerk, het beleggen. In veilige fondsen, want nog maals, beleggen is niet hetzelfde als spe culeren. Dat misverstand moet de we reld maar eens uit. Beleggen kan heel secuur in de opbouwsfeer worden gere geld. Er zijn ontzettend veel mooie fondsen, nationaal en internationaal, je hoeft er absoluut niet echt rijk voor te zijn om daar aan mee te doen. Elk fonds is zo evenwichtig mogelijk samenge steld. Koersverlies van de één kan wor den opgevangen door winst van de an der. Wie de koersen van de fondsen re gelmatig volgt, kan de evenwichtigheid van de fondsen gemakkelijk toetsen aan het koersverloop. Dat vliegt nooit op en neer, dat is nooit zenuwachtig. Het is trendmatig, constant en prima te over zien. Er moet wat geduld zijn, er is geen vast rentepercentage, maar er is bijna altijd winst te boeken. Beleggen is wat spannender dan sparen, dat zou ik wel willen zeggen ja." Van de Geest weet precies waar hij over praat. Commercieel gezien is hij voor de bank de bewaker van de geldstroom aan de creditkant. Die moet in balans zijn met de vraag van de debetkant: de hypothekenmarkt, de consumptieve kredietsector. Een goed evenwicht zorgt ook voor goedkope tarieven, ook hier een kwestie van vraag en aanbod. De bank is gebaat bij cliënten die willen sparen of beleggen en op haar beurt doet de klant daar wéér haar voordeel mee. Boeiende zaak, dat bankvak. Van de Geest verteld over dalende markten, zoals nu, met lage rentepercentages. Dan is er weinig aanbod van "lang geld", want wie wil er nou tegen een la ge rente zijn geld voor pak weg 7 jaar of 10 jaar vastzetten? Maar dat "lange geld" heb je wel nodig voor het uitzet ten van hypotheken en die markt trekt juist aan als het geld goedkoper wordt en dat doet de huizenprijzen stijgen... Dagelijkse kost voor deskundigen, waar Van de Geest er een van is. Het is Woensdag 27 oktober, Petrus en Pauluskerk Muziekminnend Soest mag zich in de handen wrijven: de alom be kende violist Jaap van Zweden zal op woensdag 27 oktober soleren in Soest met het bekende vioolcon cert van Mendelssohn. Een bijzon der evenement, want het gebeurt niet vaak dat een solist van dit ni veau in Soest te beluisteren valt. De Soester Orkest Vereniging is zich daarvan terdege bewust en heeft daar om een extra studieweekend ingelast om zich zo goed mogelijk op de begelei dingspartijen voor te bereiden. Naast het vioolconcert van Mendels sohn zullen de volgende werken wor den uitgevoerd: Sinfonia a Gran Or- questa van Arriaga en Kamarinskaïa van Glinka. De S.O. V. verwacht een overweldigen de belangstelling voor dit concert en daarom start de voorverkoop vroeg. Vanaf 3 oktober zullen de toegangs kaarten (f 17,50 en.f 15,00) te verkrij gen zijn bij de leden van het orkest en bij de VW-Soest, en op 27#oktober vanaf Jaap van Zweden. 19.45 uur bij de Petrus en Pauluskerk, waar het concert om 20.15 uur begint. Zodra de provincie akkoord is ge gaan met het (ver-)bouwplan van de SNS bank aan de Van Weede- straat, zal het hoofdkantoor van de bank tijdelijk op de parkeerplaats achter het WV-gebouw aan de Steenhoffstraat worden gehuis vest. De bank betrekt dan een spe ciale bankunit. Het college heeft inmiddels toestem ming verleent aan de SNS bank en zal de benodigde grond (circa 120 vierkan te meter) voor twintig gulden per vier kante meter per jaar verhuren. Direc teur A. Trippaers verwacht dat de ver bouwing zes maanden in beslag zal ne men. Gedurende die periode zal de bank in de keet achter het VW-kan- toor te vinden zijn. De unit is speciaal gemaakt en ingericht voor tijdelijke huisvesting van banken. "Ze zijn net zo veilig als een bankge bouw", verklaart Trippaers. "Onder zocht wordt nog of we de kluisloketten meenemen. Die zijn ongelofelijk zwaar en moeten één voor één worden over gebracht." Als de kluisloketten in het pand op de hoek van de Van Weedestraat en de Prins Bernhardlaan achterblijven, zul len ze niet meer vijf dagen per week toe gankelijk zijn. De bank zal haar cliënten dan de vaste tijden doorgeven, wanneer de kluizen met waardevolle spullen wel toegankelijk zijn. De gemeente Soest heeft ingestemd met het bouwplan van de SNS bank.' Een bezwaarschrift van omwonenden werd ongegrond verklaard. Het plan zit momenteel in de ambtelijke molen van de provincie die binnen drie maanden tot besluitvorming moet overgaan. Zowel aan de zij- als de achterkant zal het bankgebouw worden uitgebreid. De totale vergroting bedraagt ongeveer honderd vierkante meter. Trippaers: "Ons pand is te klein geworden. Daar naast is het zo, dat het balieverkeer enorm is afgenomen als gevolg van bij voorbeeld de geldautomaten. Daarom willen het glas in de bank eruithalen, zo dat het kantoor cliëntvriendelijker wordt." V tel. 033 - 63 13 34 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwil ligers, die enkele uren per week on dersteuning w illen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/ kinderen/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, de menterende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner on dernemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd. De THC zoekt een speelgezin of een andere opvangmogelijkheid op de woensdagmiddag voor een 6-jarig meisje met een lichte contactstoornis en ontwikkelingsachterstand. Ze 'houdt van zwemmen, zingen,- samen spelletjes doen. Klaarwater Bij een chronisch zieke heer wordt op een doordeweekse ochtend voor ca. twee uur een vertrouwde oppas ge vraagd, zodat zijn vrouw boodschap pen kan doen. Meneer vindt het fijn om in de rolstoel naar buiten te gaan, spel letjes te doen of actiefilms op tv te bekij ken. Klaarwater De THC vraagt voor dinsdagavond een vertrouwde vrijwilliger, die een gehan dicapte heer gezelschap kan houden. Zijn vrouw kan dan met een gerust hart naar de bridgeclub. Meneer houdt van rummicub, sport en tv-kijken. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Kleine Haag 1-3, 3811 HE Amersfoort, tel. 033-631334, of bij contactpersoon Erica Stanton in Soest, tel. 19226. 1 C.J. van de Geest. hem meer dan toevertrouwd. Hij staat als het ware te trappelen om dat in zijn nieuwe werkgebied de eerstkomende jaren te mogen bewijzen. Hij weet zich daarbij vakkundig gesteund door z'n ervaren collega, de heer W.P.T. Bos boom. Beleggingsseminar De markt voor potentiële beleggers is groot. Er zijn nog zeer veel Rabo- en niet Raboclienten die na een voorlich ting over beleggen anders tegen dat fe nomeen zullen aankijken. Waar de bank nu een nieuwe beleggingsdeskun- dige in huis heeft en de tijd voor een na dere kennismaking met het modern be leggen rijp lijkt, ligt een voorlichtings avond voor de hand. Zo'n seminar zal op dinsdag 12 oktober a.s. in Restau rant Darthuizen worden georganiseerd. Er is een gastspreker: de heer J. Ooms, die als fundmanager van het R.G. Paci fic Fund een uiteenzetting zal geven over het beleggen in het Verre Oosten. Ook de fiscale aspecten van het beleg gen worden die avond uitgebreid onder de loupe genomen.Een mooie gelegen heid om met de heer Van de Geest ken nis te komen maken. Eerdere door de Rabobank georganiseerde seminars bij Darthuizen hebben het reeds bewezen: zo'n avond is niet alleen uiterst leer zaam, maar bovenal bijzonder aange naam. Nadere informatie kunt u bij alle kantoren in Soest van de Rabobank in- Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het is bijna weer Kinderboekenweek! Van 13 tot en met 23 oktober. Het thema is 'Vriendjes, maatjes, kameraadjes'. Kijk in de bibliotheek naar kleurplaten, wedstrijden en voorstellingén ter gelegenheid van dit boekenfeest! Prentenboeken De kleine giraf, van Marianna van Tuinen. Klein zijn is niet altijd prettig. Dat vindt een kleine giraf ook. Hij kan niet bij de lekkerste blaadjes aan een boom. Als op een dag de giraffen de stad gaan bekijken, ziet de kleine gi raf in een etalage schoenen met hoge hakken staan. Is dat misschien een oplossing voor zijn problemen? Duvelop, van Linda Jennings. Duvelop is een oude straatkat met een scheur in zijn oor en een "ik sla je op je gezicht"-blik. "Duvel op!" schreeuwt iedereen hem toe als hij eten pikt of met andere katten vecht. Op een dag ontdekt Duvelop een open raam, een lekkere leunstoel - en een avontuur dat zijn leven voor goed verandert. A-boeken (6-8 jaar) Weg met die krokodil, van Paul van Loon. Bregje krijgt op haar verjaardag een pakje van de postbode, met een ei. Uit het ei komt een klein krokodil letje gekropen. Maar een kleine kro kodil wordt groter en groter en gro ter. En wat moetje als je ouders niet van huisdieren houden? En als je va der een schoenenwinkel heeft en dol is op krokodilleleer? Gelukkig is oma er ook nog... B-boeken (8-12 jaar) Alsof je vingers water zijn, van'Pa- tricia Maclachlan. Jan logeert bij zijn oma en blinde opa en vertelt hoe zijn grootvader alles om zich heen "bekijkt" met zijn oren en zijn vingers. Jan ziet een heel nieuwe ervaringswereld opengaan. Gevoelig verhaal van een kleine jon gen die alles leert bekijken met opa's ogen. Een buitengewone big, van Dick King-Smith. Boer Texelaar wint een biggetje op de kermis. Terug op de boerderij wordt de big opgevangen en opge voed door de herdershond Vlieg. Het biggetje wil met alle geweld óók de schapen hoeden en Vlieg leert hem alles, al vraagt ze zich wel af wat er gebeurt als de boer erachter komt... Rudi Renvarken, van Uwe Timm. Het meisje Zuppi wint een scha'ttig biggetje op het feest van de brand weer. Ze wil het houden, maar wat moetje met een varken in een stads woning? Rudi gaat tijdelijk naar een boerderij en daar blijkt dat het een "renvarken" is. Een vrolijk en span nend verhaal voor varkentjes vanaf 9 jaar. C-boeken (12 jaar en ou der) Laat me maar, van Dolf de Vries. Boukje heeft en leuke vriend en ene goede vriendin, maar thuis is er altijd ruzie. Het wordt zelfs zo erg dat haar ouders besluiten een pleeggezin voor haar te zoeken. In haar dag boek schrijft Boukje alles op wat er gebeurt: Daardoor begrijpt ze de dingen beter en leert ze ook zichzelf een beetje kennen Informatieve boeken Biggetjes, van Mary Ling (uit de se rie: Kijk hoe ik groei). Deze serie maakt jonge kinderen vertrouwd met de ontwikkeling van dieren, vanaf het prilste begin tot volwassenheid. Met schitterende fo to's en kleine tekeningetjes brengt dit boek de eerste stadia van het le ven van een big in beeld. Andere deeltjes uit deze serie o.a.: poesjes, hondjes, eendjes, muisjes, vlinders, veulens en kalfjes. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en mei vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De wedvluchten zitten er weer o£ De laatste het voor d zaterdag plaats vanuit Cambra. B,, De #p veelste keer de combinatie *"ena?r.jn drie uuren 23minuten, terugkeren. De vogel legde de 266 ki bijna honderd kil, hetgeen goed was ^MgenuddeWeM^ wedvlucht. Zijn ,1, Mi™.*»-. tie Altenaar/Reijerse. Altenaar/Reijerse: 1 3 5 11 14 21 24; J. Wijnands: 2 7 17 18 41 42; B. Schimmel: 4 16 38 40; J. Kruseman: 6 8; J. Vogel: 9 32; Comb. Raka: 10 27; C. Jak: 12 23 28; J. Koster: 13 15; W. Hoffmann: 19 30 35; R. Eimers: 20 25 31; C. Kaats: 22 29 33 34 37; T. Kok: 25; J. Buchner: 36; J. Rauch: 39. Hees Hees F1 - TOV F2 1-0; Spakenburg E3 - Hees El 9-3; Cobu Boys Cl - Hees Cl 1-6; Limvio Al - Hees Al 0-5. SEC SEC Al - CJVV Al 10-0; SEC A2- Ach terveld Al 4-9; NVC BI-SEC BI 0-1; Quick Cl - SEC Cl 7-6; CJW C4 - SEC C2 7-4; Roda'46 C7 - SEC C3 7-1; VVZA D2 - SEC Dl 2-4; SEC D2 - De Glind Dl 1-8; SEC El - KWA El 1-13; Roda'46 E9 - SEC E2 0-2; Limvio F1 - SEC F1 10-0. Soest SO Soest Al - Hoevelaken Al 5-1; Soest A2 - IJsselmeervogels A2 2-9; SO Soest B1 - Lelystad B2 3-6; Roda'46 B4 - SO Soest B2 11-1; KWA Cl-SO Soest Cl 4-0; SO Soest C2 - Amsvorde C2 9-1SO Soest D1 - WOGD1 1-5; SO Soest D2-VVZA D4 5-1Hoogland D4 - SO Soest D3 3-11; SO Soest D4 TOV D3 4-4; SO Soest E1 - Hoogland El 4-5; SO Soest E2 - Roda'46 E6 2-4; KWA E2-SO Soest E3 2-6; Lim vio E2 - SO Soest E4 0-11; Spakenburg E6 SO Soest E5 1-2; Quick Fl-SO Soest F1 1-6; SO Soest F2 - Roda'46 F2 1-8; Spa kenburg F3 - SO Soest F3 5-3; Hpogland F3 - SO Soest F4 0-1; Roda'46 F10 - SO Soest F5 2-8; SO Soest djb - Tricht djb 7-1; EFC'58 djc - SO Soest djc 12-3^ WZ'49 HVC Al - WZ'49 Al 2-3; Hoogland BI- VVZ'49 BI 1-5; WZ'49 B2-APWCB2 2-4; VVZ'49 Cl - Roda C4 6-0; Hoogland C3 - WZ'49 C2 11-1; VVZ'49 Dl - AP WC Dl 3-1; WZ'49 El - Limvio El 9-2; WZA E4 - WZ'49 E2 9-2; WZ'49 E3 - Roda E10 3-6; WZ'49 F1 - Cobu BoysFl 6-1; WZ'49 F2-EemdijkF2 2-3. WOENSDAG Gedisciplii J.v.d. Brakel zonen 1 35 46; H. de Brce; 8 12 21 22; H. van Es3 40;gebr. De Bruin. 23 32 50 53 54; J.P. Stam 5 6 7 13 14 ld, Jong 9 16 25 33 34; M Kanters 10 37; R va Eedom 11; Th. van Hengstum 15, A. var Gtnkel 18 27 36; D. van Tol 20 51; A. 4 Bes 26 28 30. A Teunissen: 1468;R.van tNet:237;A van Hopveld: 5 10; A. de Kruyf: 9 11. Hees Na de eerste winst van vorige week na men de C-junioren opnieuw de volle winst mee terug naar de Kooiweg. Te genstander Cobu Boys bleek op alle fronten de mindere van Hees en moest via 0-2 in de rust uiteindelijk met 1-6 het onderspit delven. Tommy de Ligt scoorde vier keer. Ook de A-junioren haalden de volle buit binnen. In tegen stelling tot de vorige week werd er van de eerste tot en met de laatste minuut verzorgd en geconcentreerd gespeeld. In Baarn had Limvio geen enkel vat op het spel: 0-5. SEC Ondanks de regen werd bij de SEC- jeugd géén competitiewedstrijd afge last. Voor veel teams was dit de laatste wedstrijd .voor de herindeling van de KNVB. Volgende week is er een Zwa luwen jeugdtoernooi. Opvallend was de winst van de BI-junioren. In Naar- den wonnen zij met 0-1 van NVC door een goal van Levent Des. De Al-junio ren kunnen niet hoger ingedeeld wor den en hopen door een kampioenschap volgend seizoen regionaal te gaan voet ballen. Tot nu toe gaat dit uitstekend. Na drie wedstrijden hebben zij alles ge wonnen met een doelsaldo van 26 vóór en twee tegen. Zaterdag j.1. kwam CJW Al op bezoek. Na een 6-0-rust- stand werd het 10-0. Soest Afgelopen zaterdag wonnen Soest D2 en D3 hun wedstrijd. Dit is opvallend omdat de bezetting van de teams omge wisseld was. Soest D2 speelde dus de eerste moeilijke wedstrijd en won met 5-1, met Wessel van Veen en Leon Zwart als uitblinkers. Het vlaggeschip van de jeugd, de Al, moest aantreden tegen Hoevelaken Al. Goed spel van de Soesters Peter Koop en Jeroen Leurs maakte het mogelijk dat er van Hoeve laken Al met 5-1 werd gewonnen. Duncan Stanton was met drie goals top scorer in deze voetbalpot. VVZ'49 WZ'49 blijft het goed doen in de com petitie. De Al en de BI zijn nog steeds ongeslagen. De Al won met 2-3 uit van HVC Al, terwijl de BI, die vorig jaar als Cl regionaal kampioen werd, ook dit jaar weer ijzersterk op dreef is en Hoogland BI met 5-1 opzij zette. De B2 verloor met 2-4 van APWC. Voor de Cl is de competitie nu pas echt be gonnen. Dankzij de welwillende mede werking van de KNVB is dit elftal, dat door de promotie van de 'oude' Cl van vorig seizoen aanvankelijk hoofdklasse regionaal moest spelen, nu op een rea listischer niveau ingedeeld. Een 6-0-overwinning op Roda C4 was het gevolg. De Duinkikkers 50 meter schoolslag: Xander Bremei 40.2. 50 meter rugslag: Jelle Sonneveld 37.5 i Bastiaan de Vogel 36.3 (pr). 50 meter vrije slag: Sandra Kuyer 34/1 pr); Joliën Schoo 39.4 (pr); Vivia: Jpronk 35.4 9pr); Vincent Karsten 42.2 (pr); Jurgen van Nimwegen 37,a -< (pr); Peter Oosthof 35.5 (pr); Ray- mond Honderdors 32.6 (pr). 50 meter vlinderslag: Astrid Buxdorfi 47.6; Hester Vlaanderen 43.8 (pr), Tish Kuiper 36.4; Inge van Nimweger, 38.5; Leontine Loeber 40.3; Annush vn Drie 39.3. 100 meter schoolslag: Raymond Hon derdors 1.36.2 (pr); Tish,Kuiper 1.30.2 (pr); Natalie Wijnbergen 1.48.1Hetty van Loenen 1.47.7Hes- ter Vlaanderen 1.35.6; Vivian Spronk 1.48.1; Sandra Kuyer 1.35.3 (pr); Jo- lien Schoo 1.42.5. 100 meter rugslag: Sandra Kuyer 1.34.6 (pr); Vivian Spronk 1.30.0; Pe ter Oosthof 1.30.9 (pr). 100 meter vrije slag: Bastiaan de Vogel 1.13.4 (pr); Jelle Sonneveld 1.05.1, Xander Bremer 1.02.3; Annuska van Drie 1.17.6. 100 meter wisselslag: Jurgen van Nim wegen 1.33.8 (pr en clubrecord); Vin cent Karsten 1.42.0. (pr); Astrid Bux- dorff 1.33.3 (pr); Tish Kuiper 1.19.) Hester Vlaanderen 1.27.8 (pr). meter schoolslag: Vivian Spronk 3.43.9; Sandra Kuyer 3.30.4. 200 meter rugslag: Raymond Honder dors 2.51.0; Bastiaan de Vogel 2.50.1 De Turkse storm en zal waarschi gaan liggen. Firti ste zaalvoetbalch 't Gooi, maar ied rekening moeten Benjamin van de derby tegen Hees virtuosen maand een doelpunt te maal. Daar viel niets aar heeft veel minder t ten in huis dan Fi welk team geldt dal de de goochelaars enige manier die t< tegen een dergelij! moest komen en H uitvallen hebben. Coach Reijer Looi ste helft echter de spelers van Hees. minuten lang vol! Ook al werden de vaak weggetikt, z> Daar had Looijser gehamerd. Op d Hees, ondanks de een pluim. Eveng* met de kraan ope ,00 meter vrije slag: Tish Kuiper 2.38.4 (pr, clubrecord). 200 meter wisselslag: Natalie Wijnber Kampioen gen 3.32.4; Hetty van Loenen 3.28.0 Hester Vlaanderen 3.06,4 (pr). Bovendien is het verliezen van spe Aksit, Zeki Kurt Het zwemseizt strijdgroep van begonnen. En I dermanwedstri Veenendaal, t drie persoonlij gesteld en sne cord. Tish Kuij nuten op de 2< Sandra Kuyer, wedstrijdgroep 5 eerste plaatsen, tijdsverbetering derdors op de 2C conden sneller d leden. Bastiaani gezien zijn prim: de 100 meter vri van Hester Vla nummer 200 mi In Vleuten moe WOENSDAG 29 SEPTEMBER Zaalvoetbal 20.00 uur NVC-DVS/Knollentuii (Naarden) ZATERDAG 2 OKTOBER Badminton 12,30 uur Selby-Eemnes (C-drie) Basketbal 18.30 uur The Red Stars (H)-Shooter 2 (Beukendal) Korfbal 15.30 uur Eemvogels-Het Bosch (Sta ringlaan) Voetbal 14.30 uur Eemboys-WZ'49 (Baarn) 14.30 uur SEC-UW (Bosstraat-West) 14.00 uur sc AH'78-Hees (Hilversum) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Aver- o/OS 2 (De Bunt) SDS-Stam/SoVoCo (H) ZONDAG 3 OKTOBER Basketbal 1530 uur The Red Stars (D)-Blue Dra kes (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Strawber- ries (Koningsweg) 14.30 uur Kameleon-MHC Soest (H (Hilversum) Tennis Finales Soester tenniskampioenschap pen (Kerklaan, Soesterberg) Veldhandbal 12.15 uur Kwiek-Smeeing/BDC (D, (Amstelveen) 14.00 uur Fidelitas-Smeeing/BDC (H) (Amersfoort) Voetbal 14.00 uur SEC-Rivierwijkers (Bos straat-West) 14.00 uur DRC-Soest (Durgerdam) Zaalhandbal 14.30 uur Wink/Gazellen-Smee- ing/BDC (H) (Doetinchem) Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowlinf Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-Allen Weerbaar (Beu kendal) Een groep 21.00 uur SEC-A. 't Hardt (Beuken- Staten. V.I.n dal) horst, Wim Tientallen morgen na< jeugdherbe club die op wel jong al. jeugd van z in Utrecht Martin Ba ren al in at En zo nart tieve en eci als in wedi terde club. Schaatsen is met ijs volkssj derland. Maai de nul gradei Nederland aai de verrichting

Soester Courant | 1993 | | pagina 14