rirtina'93 weet van geen ophouden SV Eemland: 20 jaar een doorgewinterde club [SPÜRTj PAGINA 15 Voetbaltoernooi: ruim 800 leerlingen Soesters weer naar Kozle Inhaalrace Eemvogels mislukt Verdeeldheid in college over procedure golfbaan Gemeente is onkruid niet meer de baas op sportveld iWemmers openen met records Schaatsers trekken er een weekeinde op uit om vierde lustrum te vieren Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Loodgieterswerk PAGINA*U I yOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 ortprogramma Gedisciplineerd Hees dweilt met de kraan open ZAALVOETBAL Twee clubrecords scherper gesteld ZWEMMEN AUTOSPORT Soester 35ste in rallysprint Twente Bezoek van 24 tot en met 28 oktober DUIVENSPORT Klaverjassen bij De Vriendschap Ploeg moddert aan in eerste helft VISSEN KORFBAL Grote voorns laten het afweten in de Naardervaart Jack Belt tweede met teamgenoten WATERPOLO De Duinkikkers voelt zich niet lekker in ondiepe WIELRENNEN Tempo Toer houdt tocht over meer dan 100 kilometer SCHAATSEN SOESTER COURANT Kinderen trotseren regen bij sportorganisatie Soest Telefoon (02155) -1 30 14 vlucht van dit seizoen vonl ndschap was het voor de zo. se die als eerste een duif in drie uur en 23 minuten a tieid van bijna honderd kiW laatste wedvlucht. Zijn duf mende duif van de combirJ ilvoetbal uur NVC-DVS/Knollentuin' len) minton uur Selby-Eemnes (C-drie) ketbal uur The Red Stars (H)-Shooters ikendal) rfbal uur Eemvogels-Het Bosch (Sta- in) etbal uur Eemboys-VYZ'49 (Baarn) uur SEC-UVV (Bosstraat-West] uur sc AH'78-Hees (Hilversum) akel zonen 135 46; H. de Breel 12; H. van Es 3 40; gebr. De Bruin 1 53 54; J.P. Stam 5 6 7 13 14 J <jJ 3 25 33 34; M Kanters 10 37; Rvanfi 11; Th. van Hengstum 15; A. vanl 8 27 36; D. van Tol 20 51; A dtf 8 30. issen: 1468; R. van 't Net: 237;a| nsveld: 5 10; A. de Kruyf: 9 11. ïinkikkers er schoolslag: Xander Bremerl ;r rugslag: JelleSonneveld 37.5;l n de Vogel 36.3 (pr). er vrije slag: Sandra Kuyer 34,'| Dlien Schoo 39.4 (pr); Viviai 35.4 9pr); Vincent Karstenl ir); Jurgen van Nimwegen 37.01 eter Oosthof 35.5 (pr); RayJ rlonderdors 32.6 (pr). I er vlinderslag: Astrid Buxdorffl -lester Vlaanderen 43.8 (pr)l jiper 36.4; Inge van Nimwegenl .eontine Loeber 40.3; Annuskaf 39.3. eter schoolslag: Raymond Hon-| s 1.36.2 (pr); Tish,Kuiper] (pr); Natalie Wijnbergen Hetty van Loenen 1.47.7; Hes! anderen 1.35.6; Vivian Spronkl Sandra Kuyer 1.35.3 (pr); Jo l noo 1.42.5. leter rugslag: Sandra Kuyer I (pr); Vivian Spronk 1.30.0; Pe- >thof 1.30.9 (pr). :ter vrije slag: Bastiaan de Vogell (pr); Jelle Sonneveld 1.05.11 r Bremer 1.02.3; Annuska vanl .17.6. iter wisselslag: Jurgen van Nim-I 1.33.8 (pr en clubrecord); Vin-I arsten 1.42.0. (pr); Astrid Bux-I 1.33.3 (pr); Tish Kuiper 1.19.l[ [ester Vlaanderen 1.27.8 (pr). eter schoolslag: Vivian Spronk I Sandra Kuyer 3.30.4. eter rugslag: Raymond Honder-I .51.0; Bastiaan de Vogel 2.50.0| ïeter vrije slag: Tish Kuiper (pr, clubrecord), eter wisselslag: Natalie Wijnber- 32.4; Hetty van Loenen 3.28.0; Vlaanderen 3.06.4 (pr). )e Turkse storm is aangewakkerd bn zal waarschijnlijk niet meer gaan liggen. Firtina'93 is de jong ste zaalvoetbalclub in Eemland en Gooi, maar iedereen zal terdege Rekening moeten houden met de Senjamin van de competitie. In de lerby tegen Hees scoorden de bal- rirtuosen maandagavond, zonder een doelpunt te incasseren, zeven naai. aar viel niets aan af te dingen. Hees iceft veel minder technische capacitei- en in huis dan Firtina'93, maar voor elk team geldt dat niet. Hees probeer- !e de goochelaars te bestrijden op de nige manier die tot succes kan leiden egen een dergelijke ploeg. Firtina'93 loest komen en Hees moest het van de itvallen hebben. 'oach Reijer Looijsen miste in de eer- ;te helft echter de 'spirit' bij een aantal ;pelers van Hees. Wat Hees wel zestig inuten lang volhield, was discipline. [Ook al werden de rood-witten nog zo aak weggetikt, ze hielden het netjes, aar had Looijsen van te voren ook op [gehamerd. Op dat gebied verdiende (Hees, ondanks de 0-7-nederlaag, toch :en pluim. Evengoed bleef het dweilen met de kraan open. Kampioen Bovendien is het geen schande om te verliezen van spelers als de gebroeders Aksit, Zeki Kurt en Öscan Satikboga. Wat zij met een bal kunnen, grenst soms aan het ongelofelijke. De snelheid van handelen en het loopvermogen van de ploeg zal waarschijnlijk iedereen in de tweede klasse teveel worden. En dus heeft Firtina'93 nu al de druk opgelegd gekregen om kampioen te worden. Firtina'93 combineerde in de derde of ficiële wedstrijd ook nog eens sneller dan in bijvoorbeeld de bekerwedstrijd, stelde Saban Aksit na afloop vast. Mede doordat Hees te veel ruimte weggaf, creëerden de goochelaars de ene na de andere kans. In de eerste helft had Ro- bert Joustra nog zicht op veel ballen, maar de tegenwind was te hevig. Looijsen: "Toch is het een domper op de wedstrijd dat we in de eerste helft twee minuten straf krijgen en dat het dan meteen 2-0 wordt. Het was er de wedstrijd niet naar om tijdstraffen te ge ven. Maar het gebeurde wel één keer en dan bepaal je toch voor een deel het wedstrijdverloop." Op papier had Hees nog mogelijkheden toen de tweede helft aanbrak. Omdat Firtina'93 veel kansen om zeep had ge holpen, was het op dat moment slechts 0-2. Maar amper een minuut na de her vatting lag nummer drie in de touwen en toen was de beslissende tik wel uitge deeld. Hees (zonder de geblesseerde Danny Brandenburg, maar met de twee Aanvoerder Mustafa Aksit van Firti- na '93 gaat Robert Joustra, die in de eer ste helft veel ballen tegenhield, op de proef stellen. Foto: Goos van der Wilt. nieuwe krachten Jan Frommink en Vincent Zandstra) gaf beter tegenpar tij, maar kon de gaatjes niet altijd meer dichtlopen. De lichtvoetige pionnen van Firtina'93 scoorden vervolgens nog vier keer van dichtbij." Aan de andere zijde kreeg zelfs Hees drie, vier kansen. Kansen die in het be gin van het duel waarschijnlijk wel be nut zouden zijn, maar diep in de tweede helft ontbrak de precisie bij de 'Hezia- nen' die vorige week overigens met 3-7 van De Groot hadden gewonnen. Firti na'93 versloeg donderdagavond al He lios met 8-3 en staat na twee duels fier bovenaan. Het ziet ernaar uit dat die positie niet meer uit handen zal worden gegeven. Dat het zaalvoetbal in Soest langzamer hand steeds grotere vormen aanneemt, bleek ook maandag. Nadat een week eerder 250 mensen getuige waren ge weest van DVS/Knollentuin-SEC (2-0), zaten maandagavond ongeveer 110 mensen op de tribune. Zij keken naar voetbal en luisterden naar einde loos tromgeroffel van de aanhang van Firtina'93, een echte onweersstorm dus. llentuin: j sti be - de et zwemseizoen voor de wed- itrijdgroep van de Duinkikkers is egonnen. En hoe. Tijdens de Bol- lermamvedstrijden, zaterdag in eenendaal, werden al meteen Irie persoonlijke records scherper esteld en sneuvelde een clubre- ord. Tish Kuiper zwom 2.38.4 mi- mten op de 200 meter vrije slag. andra Kuyer, voor het eerst met de vedstrijdgroep zwemmend pakte drie erste plaatsen. Spectaculair was de ijdsverbetering van Raymond Hon- erdors op de 200 meter rugslag: 19 se- onden sneller dan precies één jaar ge- eden. Bastiaan de Vogel heeft er zin in ,ezien zijn prima persoonlijk record op Ie 100 meter vrije slag. Sterk was de tijd an Hester Vlaanderen op het zware ïummer 200 meter wisselslag, n Vleuten moest de Duinkikker ploeg zondag een vierkamp zwemmen. Met een iets grotere groep dan zaterdag sneuvelden 17 persoonlijke tijden en weer werd een clubrecord scherper ge steld. Het openingsnummer, 100 meter wisselslag jongens onder 10 jaar, toch een lastig nummer gezien de verschil lende keerpunten en de leeftijd, deed iedereen versteld staan. Jurgen van Nimwegen won met een nieuw clubre cord, maar pal achter hem kwam Vin cent Karsten. Op de 50 meter vrije slag herhaalde dit tweetal het stoute stukje van weer een eerste en een tweede plaats. Het gemak waarmee Peter Oost hof ook twee persoonlijke records zwom, beide heren vijf seconden snel ler, belooft wat voor dit jaar. Navigator Kees Hagman uit Soest is met Erik de Boer uit Baarn als 35ste geëindigd tijdens de rally en rally sprint Twente. In Delden moesten de deelnemers vier klassementsproeven afleggen. Na de eerste proef in de Opel Manta 2.0 LGSI stond het duo Hagman/De Bier zestiende. De tweede proef verliep minder, omdat de wagen begon te tril len. Er zat teveel zand tussen één velg. Het gevolg was dat het duo naar de 62 plaats zakte. In de derde proef klom men de Soester en de Baarnaar naar de 49ste plaats om uiteindelijk als 35ste te eindigen. In de vierde en laatste klasse mentsproef belandden veel deelnemers van de weg in de sloot. Op vrijdag 1 oktober houdt De Vriend schap een klaveijasavond. De kaarten zullen om 20.00 uur worden geschud in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. Iedereen kan meedoen. In het gebouw van de postduivenvereniging ligt tevens het programma voor het winterseizoen klaar. Een delegatie van het gemeente bestuur, de stichting jumelage en de vereniging Soest-Kozle brengt van zondag 24 tot en met donder dag 28 oktober een bezoek aan de Poolse zusterstad Kedzierzyn- Kozle. De groep vertrekt zondagmorgen om 5.00 uur vanaf het gemeentehuis. De aankomst in Kozle is gepland om acht uur 's avonds. Op maandag zullen de Soesters een rondleiding langs verschil lende instellingen krijgen en op dinsdag kan een bezoek worden afgelegd aan Krakow. De zoutmijnen en het voor malige concentratiekamp Auschwitz zijn woensdag de reisbestemming en een dag later keert de delegatie huis waarts. Onder erbarmelijke omstandighe den werkte De Eemvogels de vier de korfbalwedstrijd af in Maarn te gen SVMM. Niettemin werd hard gewerkt door beide ploegen. Net als vorige week liet Eemvogels het in de eerste helft liggen. Een 8-3-achterstand na de eerste 35 minuten gaf weinig hoop voor een goed eindresultaat, maar de twee de helft ging het allemaal wat be ter: Eemvogels kwam terug tot 8-7. Maar uiteindelijk zou de mar ge toch weer vier doelpunten wor den en verloren de Soesters met 13-9. Bijna traditioneel startte Eemvogels goed: Marco Kuil schoot het eerste doelpunt van afstand door de korf. Ver volgens miste SVMM minder mogelijk heden en liepen de Maarnaars uit naar 4-1. Na 4-2 door een schot van Wim Oldewarris stoomde de thuisploeg door naar 7-2. Het werd 7-3 door een snelle doorloper van Wim Oldewarris en 8-3 bij rust. Na dê theepauze kwamen de Soester korfballers onverwacht terug en maak ten ze het SVMM knap lastig. Vier doelpunten op rij brachten de marge te- rug tot een. Eerst schoot de hardwer kende Almar Lijfering (die even terug was in de Eemvogels-gelederen) van afstand raak. Daarna maakte Wim Ol dewarris zijn derde doelpunt, ditmaal uit een strafworp. De sluwe Marco Kuil tructe zijn directe tegenstander: van 4 meter draaide hij zich plots naar de korf en schoot raak. Even later kreeg Almar Lijfering een strafworp toegewezen, die Fons Verduin beheerst afrondde. Toen was het 8-7 en leek SVMM rijp voor de slacht. Het lukte Eemvogels echter niet door te stomen; de Soesters lieten de prooi ontsnappen. SVMM voelde de hete adem in de nek en liep trefzeker uit naar een schijnbaar beslissende 11-7-voorsprong. Fons Verduin benut te toen zijn tweede strafworp, maar liet de derde gelegenheid liggen en gaf daarmee SVMM de kans op 12-8 te ko men. Marco Kuil haalde dezelfde truc van een kwartier eerder uit en scoorde opnieuw. Het zou niet voldoende zijn om Eemvogels nog verder bij SVMM te brengen. De ploeg die pas één punt liet liggen (tegen Wolderwijd) speelde de wedstrijd uit en won met 13-9. Aan de Naardervaart werd zaterdag de voorlaatste wedstrijd gevist van de zomercompetitie. In de eerste divisie won Jan Aertssen met 4.31 meter vis, zes centimeter meer dan Bert van de Hoef die tweede werd. De vissers weken af van de normale gang van zaken bij de Wegman. In ver band met de noordoosten wind zochten ze een plekje in het begin van de Naar dervaart bij Naarden. Op de regenach tige morgen werd verrassend veel bra sem gevangen. De mooie, grote voorns lieten het echter afweten. Jan Livestro, kanshebber voor de eerste prijs, werd derde en bleef daarmee zijn voornaamste concurrenten voor. In het algemeen klassement staat hij twee- de.Evert Kasius voert de ranglijst aan, diens broer Gerrit bezet de derde plaats. In de tweede divisie werd Ad Hooft eer ste met 3.74 meter. Henk Altena (3.68) en Jan Groene woud (3.32) hadden ook regelmatig beet. In deze klasse lijkt Wil lem van Soeren regelrecht op de titel af te stevenen, die recht geeft op promotie naar de eerste divisie. In het college heerst verdeeldheid over een eventuele voorfinancie ring van een golfbaan in Soest en over de planologische procedure. Die minderheid wordt gevormd door CDA-wethouder Jan Menne van sportzaken en burgemeester Hans de Widt. Wat hun betreft mag de Stichting Wolf- duin Soest een voorfinanciering krijgen voor vervolgrapportages èn de Milieu Effect Rapportage (mer). Dat laatste is een kostbaar onderzoek, waaruit moet blijken of een golfbaan op het onder zochte terrein vanuit het oogpunt van milieu haalbaar is. Voorwaarde voor de voorfinancieringen is, dat het geld met zekerheid in de gemeentekas terug vloeit. De wethouders Mieke Swinkels (D66), Jan Visser (Progressief Soest) en Frans Kingma (PvdA) wijzen voorfinancie ring af. De kosten van de MER moeten, vinden zij, sowieso ten laste van de ini tiatiefnemers komen. Of de locatie van de golfbaan moet 'meelopen' in het ontwerp-bestem- mingsplan landelijk gebied, is een punt waar het college eveneens verdeeld over is. De Widt en Menne menen dat de mogelijkheid van een golfbaan via een wijzigingsbevoegdheid in het be stemmingsplan kan worden opgeno men. Zo lang er nog geen duidelijkheid is over de mogelijkheden, willen King ma, Visser en Swinkels dat niet. Het drietal vormt de meerderheid binnen het college. Het collegebesluit zal worden voorge legd aan de commissie financiën en sport. De golfbaan zal waarschijnlijk in de vergadering van donderdag 28 okto ber ter sprake komen. Op verzoek van de gemeente Soest zal de Heidemy een advies uit brengen over alternatieve en che mische onkruidbestrijdingsmidde len van sportvelden. Aanleiding daartoe is het stergrazo-veld van sportorganisatie Soest, waar be strijding van het onkruid dringend nodig is. In verband met de milieuvriendelijke bestrijding van onkruid in de gemeente Soest, worden ook op de sportvelden geen chemische middelen meer ge bruikt. Maar alle milieuvriendelijke methodes, waaronder verticuteren, le verden evenwel niet het gewenste effect op. Op de stergrazo-velden, speciaal aangelegd voor de trainingen, tieren de onkruiden weegbree en varkensgras welig. Op de normale grasvelden kan de gemeente de weegbree en de klaver niet meer de baas blijven. Dat heeft er toe geleid dat het bestuur van de voet balclub herhaaldelijk in de pen is ge klommen. Volgens de gemeente zijn maatregelen snel nodig. Daarom is de Heidemy ver zocht een advies uit te brengen met daaraan gekoppeld een kostenraming van het gebruik van chemische en van alternatieve bestrijdingsmiddelen. Als dat advies binnen is, zal de gemeen te de zaak opnieuw bespreken. In Amersfoort is Jack Belt tweede ge worden in de estafette-triathlon. De Soester kreeg daarbij gezelschap van Han Wolsink en Michel Zwennes. Belt opende met wielrennen over 45 ki lometer: 1.09.44. Daarmee kreeg Wol sink een goede uitgangspositie op de 10,5 kilometer lopen. Zijn tijd van 32.49 was meteen de snelste tijd. De zestien-jarige Zwennes maakte het kar wei af door in het Sportfondsenbad 10 kilometer te zwemmen in 12.02. Het trio werd tweede in 1.54.45. Ileybal uur Stam/SoVoCo (D)-Aver- 2 (De Bunt) Itam/SoVoCo (H) Na drie gelijkopgaande periodes en een tussenstand van 3-3 is het heren team van De Duinkikkers ten onder gegaan in ondiep water. De waterpo- loërs werden voortdurend afgefloten voor vermeend staan in het 1.40 meter diepe deel van het zwembad. Omdat tegenstander HHW'92 wel scoorde in de laatste periode, verloren de Soesters hun eerste wedstrijd in Heerhugowaard. De KNZB heeft HHW'92 dispensatie verleend voor het ondiepe bad. De waterpoloërs uit Soest waren onwennig met die situatie en kwamen door scheidsrechterlijke inter venties niet meer aan echte aanvallen toe. In de tweede periode, toen de Duinkikkers ook in het ondiepe deel moest aanvallen, werd één keer ge scoord. Aan de andere zijde zorgde Ron van de Plaats ervoor dat de stand in evenwicht bleef. Ook de doelman van HHW'92 liet, vooral in de eerste perio de, zien dat hij een bal kan tegenhou den. In die fase had De Duinkikkers met pressing-spel veel kansen ge creëerd. Dames In Utrecht toonden de dames in de laat ste twee periodes meer wilskracht dan hun tegenstander Wilskracht. Nadat de Utrechters een 0-2-achterstand hadden goedgemaakt, trok De Duinkikkers de wedstrijd in het tweede deel van de wedstrijd met twee doelpunten naar zich toe en kwam met 2-4 een einde aan een spannende wedstrijd. Wie zin heeft om zaterdag 110 kilome ter te fietsen, doet er goed aan zich om 8.30 te melden bij het clubhuis van Tempo Toer aan de Industrieweg. De wielertoerclub heeft een tocht door de provincie Utrecht georganiseerd. Ie dereen kan gratis meerijden. Het is de bedoeling dat de rijders in gesloten groepsverband achter twee voorrijders fietsen, die het tempo bepalen. De ge middelde snelheid zal iets boven de 25 kilometer per uur komen te liggen. Na zestig kilometer wordt een koffiestop in Vreeswijk gemaakt. Het is de laatste tocht van dit j aar, die door Tempo Toer wordt gehouden. ketbal uur The Red Stars (D)-Blue Dra eukendal) Tientallen leden van schaatsvereniging Eemland reisden zaterdag morgen naar Eist voor een tweedaags feestprogramma in en rond een jeugdherberg. Aanleiding daartoe was het twintig-jarig bestaan van de club die op 26 september 1973 werd opgericht. Sinds die periode is zo wel jong als oud aan zijn trekken gekomen bij S V Eemland. Zo rijdt de jeugd van zes tot en met twaalf jaar elke zaterdag naar de kunstijsbaan in Utrecht om de fijne kneepjes van het schaatsen te leren. Zo kwam Martin Baltus tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor junio ren al in actie op het heilige ijs van het Thialf-stadion in Heeren veen. En zo namen verschillende ervaren schaatsers reeds deel aan alterna tieve en echte Elfstedentochten. Kortom, zowel op het recreatieve vlak als in wedstrijdverband is SV Eemland al twintig jaar een door gewin- haatsen is in ouderwetse winters et ijs volkssport nummer één in Ne- rland. Maar ook als het kwik boven e nul graden Celsius stijgt, zit heel ederland aan de buis gekluisterd om e verrichtingen van nationale helden op de wedstrijdbaan gade te slaan. Het aantal Olympische plakken en medail les van Europese en wereldkampioen schappen dat Nederlandse schaatsers bijeen reed, is onnoemlijk veel. ckey uur MHC Soest (D)-Strawber koningsweg) uur Kameleon-MHC Soest rsum) mis s Soester tenniskampioenschap «.erklaan, Soesterberg) Idhandbal uur Kwiek-Smeeing/BDC (D) elveen) uur Fidelitas-Smeeing/BDC (H) •sfoort) etbal uur SEC-Rivierwij kers (Bos* Wesrt J uur DRC-Soest (Durgerdam) alhandbal uur Wink/Gazellen-Smee* DC (H) (Doetinchem) Kling uur Competitie Soester Bowling 'ging, ook op dinsdag vanaf uur (C-drie) dvoetbal uur Hees-Allen Weerbaar (Beu* Een groep die in 1983 deelnam aan de alternatieve elfstedentocht in de Verenigde uur SEC-A. 't Hardt (Beuken* Staten. V.l.n.r. NicvanHornsveld, Ben Kuit, Thijmen Goor, Nol Hagen, BertHil- horst, Wim van de Breemer, Henk Pronk en Jaap Kreuger. Onder die categorie mogen geen leden van SV Eemland worden gerekend, al is Martin Baltus een recent voorbeeld van een Soester die hoge ogen gooide tij dens een vaderlands kampioenschap. Ook anderen haalden selecties op na tionaal niveau. Hoewel in districtsver- band diverse kampioenschappen wer den gewonnen, is een titel niet de drijf veer voor mensen om te gaan schaatsen. Voor velen is het een plezierig tijdver drijf. Voor degenen die actiever en eventueel in wedstrijdverband over het ijs willen glijden, is SV Eemland al twin tig jaar een vertrouwd adres. De jeugdgroep van de vereniging (6-12 jaar) telt tegenwoordig al vijftig kinde ren. Zij stappen vanaf oktober vrijwel elke zaterdag in de bus om naar de kunstijsbaan in Utrecht te reizen. Bij SV Eemland worden de kinderen op speel se wijze vertrouwd gemaakt met de schaatssport. Naast de ijstrainingeri in het winterseizoen, wordt er vanaf mei wekelijks 'drooggetraind'. Ter afslui ting van ieder trainingsprogramma kunnen de toekomstige Ard Schenks, Hein Vergeers en Falco Zandstra's een diploma verdienen. Wedstrijden Zodra de leden twaalf jaar worden, kunnen ze deel uitmaken van de wed- strijdgroep. De voorbereidingen voor de wedstrijden nemen dan het grootste deel van de tijd in beslag. Die voorbe reidingen bestaan uit onder meer ijs- training, landtraining, wielrennen, skeeleren en hardlopen. Gezamenlijk wordt gewerkt aan de verbetering van de individuele prestaties. Via districts wedstrijden kunnen de ambitieuze schaatsers zich vervolgens in de kijker rijden. Met niet minder dan 820 deelnemers is het elfde school- voetbaltoernooi bij Soest een ongekend succes geworden. On danks de regen waren de voetballertjes in de leeftijd van zes tot en met tien jaar woensdagmiddag naar de accommodatie van de sportorganisatie gekomen. Foto: Goos van der Wilt. In totaal werden 148 wedstrijden gespeeld. Bij het opmaken van de balans bleek dat achttien teams van elf basisscholen in de prijzen waren gevallen. De Regentuuter en de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan werden eerste in drie verschillende poules. De voetbalclub Soest heeft dank zij het toernooi enkele tientallen nieuwe leden kunnen begroeten. Heel anders gaat het er aan toe bij de re creanten. In de trainingen staat de ge zelligheid voorop. Maar de leden wordt ondertussen wel de techniek bijge bracht. Ook de conditie komt aan bod. Bij veteranen wordt vaak gedacht aan mensen die hun top hebben bereikt en teren op oude successen. Voor de vete ranen van SV Eemland gaat dat niet op, want zij zijn wellicht de meest fanatieke leden van de club. Barre tochten als de (alternatieve) Elfstedentocht en de tocht over de Weissensee over 200 kilo meter zijn bekende wedstrijden, waar aan 'Eemlanders' meer dan eens deel namen. Ook tijdens de laatste Friese Elfstedentocht, in 1986, stonden ver schillende Soesters aan de start. Zij haalden de finish. Een actieve evenementen-commissie van SV Eemland zorgt ervoor dat er meer dan schaatsen alleen is. Tal van activiteiten, waaronder barbecues, feestavonden, spelletjes-middagen, mi- ni-playbackshows en Sinterklaasfees ten worden tussen de bedrijven door georganiseerd. Accommodatie Eén van de wensen van SV Eemland is een eigen schaatsaccommodatie. De club heeft tot dusver altijd gebruik ge maakt van de faciliteiten van andere verenigingen. Met name voor de skee lertraining zou SV Eemland graag de beschikking hebben over een eigen ac commodatie. In de wandelgangen van het gemeentehuis is het 'lobbyen' al be gonnen, maar voorlopig valt een eigen accommodatie nog onder het kopje 'toekomstplannen'. De groep van S V Eemland die in verband met het twintig-jarig bestaan van de club een weekeinde erop uit trok. De schaatsers beleefden in Eist een feestprogramma en keerden in de loop van zondagmiddag terug in Soest. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15