trum Danscentrum Gerla MET HET OOG OP UW BRIL. Zeventig nieuwe banen bij Keune Kabelkrant Soest mag verdwijnen Politiek heeft veel sympathie voor WV, maar met de hand op de knip 1 ACTUEEL r GIRATIS GRATIS Jac. Hermans scliocmnker soest 'VW moet gevolgen van nieuwe opzet niet op Soest afwentelen' Kingma zet volgend jaar punt achter actieve politiek Openbare verkoop wrakken van autosloperij Schut gratis oogdrukmeting Wildschut Optiek PAGINA 2 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 TICKS 30R5.98 3/7 sticks NYWAFELS i VOOR 0.98 D/T °.9q WAFELS ESTER TUINCENTRUM nheid. - Soest 57 76 f1UiN30NlflI U31S30S eurvergroteju? i N KAN HET! I Vergunning voor nieuwbouw op hoek Koningsweg/Dorresteinweg Fietser molesteert Baarnse jongen College heeft geen probleem met opzeggen contract exploitanten Bestuur weigert 'uitgestoken hand' van 50.000 gulden SCHOEMAKER technische dienst INSCHRIJVEN?! LAATSTE WEEK!! NIET LANGER TWIJFELEN: GEWOON DOEN! 'Uitfilteren van omroep Amersfoort wordt te duur' Auto uit Soest in Almere gevonden Van Den Brink College volhardt in weigering subsidie De Vrije Vogels benadeeld door vervelende 'grap' Wethouder stopt om gezondheidsredenen Provincie is opslag na ruim drie jaar beu Auto's opengebroken in wijk Overhees De kracht van de reclame ligt in de herhaling Ook voor uw -■£'<3 o e* om* KODAK Create a Print VERGROTINGEN IN MINUTEN 1 W 13x18 ent oora'nleihefkii°°k' Koml 1 mee 'e nemen; ne®at'e^ Keune Haircosmetics creëert in 1995 zestig tot zeventig banen. Volgens een woordvoerster zal het bedrijf zich bij de werving van medewerkers in eerste instantie op de Soester markt richten. Het gaat voornamelijk om arbeidsplaatsen op de produktie-afdeling. Op dit moment werken ruim tachtig mensen bij de cosmetica-producent. Dat moeten er in het nieuwe gebouw ongeveer 150 worden. Keune werd in 1921 opgericht en is sinds 1968 aan de Birkstraat gevestigd. Het huidige pand is veel te klein gewor den als gevolg van een excessieve groei die het bedrijf doormaakt. Die wordt voornamelijk veroorzaakt door de acti viteiten in het buitenland. Ongeveer ne gentig procent van de productie is be stemd voor de export naar 45 landen. "De export groeit zo snel, dat we het hier aan de Birkstraat nauwelijks nog aan kunnen", zegt een woordvoerster. "We hebben meer ruimte nodig, zodat we meer machines voor een grotere produktie kunnen plaatsen. Dat bete kent dat we ook meer medewerkers no dig hebben. Het liefst hebben we dat die mensen in Soest wonen." De bouwvergunning is al door het ge meentebestuur verstrekt, terwijl de provincie een verklaring van geen be zwaar heeft afgegeven. Alleen de grondtransactie moet nog plaatsvin den. Wethouder Jan Menne verwacht dat de verkoop van de grond in novem ber in de gemeenteraadsvergadering wordt behandeld. Keune heeft al 3.000 m2 gekocht van een particulier. Van de gemeente wil het bedrijf 1,5 ha kopen. De prijs per vierkante meter bedraagt 175 gulden. Als de raad het voorstel goedkeurt, geeft de directie van Keune Haircosme tics begin volgend jaar het startsein voor de bouwwerkzaamheden aan de Ko ningsweg. In het tweede kwartaal van 1995 zou het nieuwe pand moeten wor den betrokken. Dan moeten de nieuwe medewerkers in dienst zijn. Wanneer de wervingscampagne begint, is nog niet bekend. Het bedrijf heeft de laatste tijd overigens al regelmatig personeel sadvertenties laten publiceren. Content Menne: "We zijn er zeer content mee. Het aantal werkzoekenden in de ge meente Soest is de afgelopen drie maanden iets gestegen. Dan is het ver heugend dat de werkgelegenheid op deze manier wordt gestimuleerd." Volgens Menne is het bedrijventerrein Nieuwe Gracht (2 en 3) met ongeveer zeven hectare nu al te klein. "De vraag is veel groter dan de grond die we heb ben. We hebben met veel bedrijven contact over de Nieuwe Gracht. Het is een doorbraak dat de provincie heeft ingestemd met de uitbreiding van het bedrijventerrein, want we waren er nooit echt zeker van dat de provincie het plan zou goedkeuren." Het nieuwe complex zal met 12.000 vierkante meter twèe keer zoveel op pervlakte beslaan als het huidige pand aan de Birkstraat. Het komt te bestaan uit een representatief kantoor met daarachter een bedrijfsgebouw en een magazijn. Het terrein, dat Keune in ge bruik wil nemen, beslaat bijna twee hec tare. Het plan is ontworpen door Sra- mota en Naaijen bv Architecten uit Rotterdam. Een 16-jarige jongen uit Baarn deed vorige week bij de politie aangifte we gens mishandeling door een onbekend gebleven jongeman. Dat was gebeurd op de A.P. Hilhorstweg in de buurt van het Breemeentje, waar de jongen arge loos naar huis fietste. Hij werd daar in gehaald door een onbekende fietser van ca. 18 jaar, die hem agressief aansprak en hem vervolgens tegen de benen en het hoofd schopte. Een meefietsende jongen uit Soest wist de amokmaker ternauwernood te ontwijken en oqk een groepje wielrenners werd door hem de huid volgescholden. De Baarnse jonge man moest zich door een arts laten be handelen. Als het aan het college ligt, ver dwijnt de Kabelkrant Soest van het Soester televisienet. Burgemeester en wethouders verwerpen daar mee het ambtelijk advies om met de exploitant De Gooi- en Eem- lander/Soester Courant te onder handelen over een lagere vergoe- ding. De exploitanten hebben het contract met de gemeente per 1 januari 1994 op gezegd, omdat ze in Soest één gulden per inwoner moeten betalen. Ze vinden die vergoeding te hoog, zeker in verge lijking met het lagere bedrag dat andere zendgemachtigden moeten betalen. De combinatie Gooi- en Eemlander/Soes ter Courant heeft een vergoeding van maximaal vijftig cent per inwoner voor gesteld. Ze vinden dat een reële prijs, te meer daar de gemeente de beschikking heeft over tien pagina's op de kabel krant. Het college ziet geen heil in onderhan delingen, omdat het geen bezwaar heeft tegen het beëindigen van de kabelkrant. Dat de tien gemeentelijke voorlich tingspagina's daarmee vervallen, zien b en w evenmin als een probleem. De der tien ambteljke uren die wekelijks daarin worden gestoken, kunnen na 1 januari op een andere manier worden benut ten behoeve van de voorlichting aan bur gers. In dat geval zou de gemeente min der werkzaamheden op voorlichtings- gebied hoeven uit te besteden. Rampen Dat de kabelkrant momenteel het aan gewezen kanaal is om in geval van ram pen de bevolking te waarschuwen en te instrueren, vormt geen belemmering. Op het politiebureau is een voorziening beschikbaar, waarmee bij een ramp op lokaal niveau kan worden ingebroken op alle overige kanalen van het kabel net. Bij een regionale ramp is radio Utrecht de radiozender waarop moet worden afgestemd. Dat staat ook uit voerig in de huis-aan-huis verspreide rampenfolder. Het voorstel van het college zal nog in de commissie voorlichting worden be sproken, want de gemeenteraad moet uiteindelijk het besluit nemen. Indien de kabelkrant per 1 januari niet meer in de Soester huiskamers wordt geprojecteerd, heeft dat tot gevolg dat er een kanaal vrijkomt. Dat gegeven zal worden betrokken in de discussie over Als het aan het college ligt, verdwijnt de kabelkrant Soest van de beeldbuis. RTL5. De nieuwe commerciële zender gaat op 2 oktober de lucht in, maar het Soester kabelnet is met 21 zenders mo menteel vol. In dezelfde commissie voorlichting is gisteravond de discussie gevoerd over welke zender het veld moet ruimen ten gunste van RTL5. Het college wil RTL+ inruilen, maar de REMU heeft met die zendgemachtigde net een nieuw contract afgesloten. Mocht de raad ermee instemmen dat de kabelkrant verdwijnt, dan kan dat ka naal vanaf 1 januari weer worden benut voor uitzendingen van bijvoorbeeld RTL-)- of een andere omroep. Een dijk van een kater. Dat gevoel moet het VW-bestuur hebben overgehouden aan de discussie die vorige week in de raadscommissie Financiën plaatsvond over de omstreden subsidie-aanvraag (104.500 gulden). De politiek heeft een heleboel sympathie voor de WV, maar houdt de hand ste vig op de knip, zo bleek opnieuw. Het hoogste wat erin zit is, 50.000 gulden, maar daar is de WV niet mee geholpen. Groot was de teleurstelling bij de VW-delegatie, die de discussie vanaf de tribune bijwoonde. Bestuurslid J.W.R. Alexander deed eerst nog een vertwijfelde poging om de commissie Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344' aan zijn zijde te krijgen door een aantal foute vooronderstellingen van het Col lege-te weerleggen. Zo wees hij er o.m. op dat de hogere personeelskosten los staan van het ANWB-agentschap, dat er geen onderhandelingsruimte is om van de vergoeding aan de AN W-koe pel af te wijken, dat de WV vrijwel uit sluitend voor Soester inwoners werk zaam is en dat er van het bedrijfsleven weinig meer te verwachten is. Hij hield zich aanbevolen voor suggesties hoe de WV dan wél aan haar geld moest ko men, als de gemeente niet over de brug komt. "Als het niet kan zijn de conse quenties niet te overzien." Dat doet de gemeente in elk geval niet, althans niet in de mate die de WV ver langt. Loet Jansen (D66) vond dat ook de ANWB en het bedrijfsleven maar over de brug moesten komen en Ries van Logtenstein (CDA) sloot zich daar bij aan. Hij toonde zich bereid tot een "redelijk signaal van goede intentie" door een x-bedrag per inwoner, waar voor hij even later f 1,25 invulde, be schikbaar te stellen. Dat zou neerko men op ca. 50.000 gulden, ongeveer een derde van wat de WV jaarlijks no dig heeft. Leidje Tomassen (Prog. Soest) wilde daarover eerst nog even nadenken, maar vond de f 27.900 die de WV in middels is toegezegd eigenlijk al mooi genoeg. "Wij hebben nooit verwachtin gen gewekt." Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) meende ook dat Soest alleen voor "haar" deel aange sproken kon worden, en zeker niet voor het volle pond. "Dan zit de gemeente altijd op het eind van het lijntje, en daar voelen wij niets voor." Meer dan de "uitgestoken CD A-hand" a raison van 50.000 gulden zat er voor de WV niet in, want de suggestie van de "bondgenoot" /fractievoorzitter Neks Blommers (WD) om de subsidie wél toe te kennen en die dan maar jaar lijks met 5% af te bouwen, werd door de anderen niet gevolgd. Volgens Blommers heeft de gemeente wel dege lijk verwachtingengewekt en kan de VW het allemaal ook niet helpen. "Soest heeft de WV jarenlang op een koopje gehad; de buurgemeenten beta len aanzienlijk meer." Volgens haar is het ook een illusie dat het Soester be drijfsleven enig belang aan de WV toekent. "Via de VW worden er echt geen putdeksels verkocht..." Ze vond dat de organisatie een eerlijke kans moest krijgen om een derde geldstroom op te bouwen. Wethouder Jan Menne confronteerde de commissie nog met een berekenin- getje, waaruit moest blijken dat Soest voor aanzienlijk meer dan een derde deel gaat opdraaien als de VW haar zin krijgt. Volgens de wethouder komt het neer op 87% van de in totaal 152.400 gulden die de organisatie op de begroting heeft staan; de bedrijven dra gen slechts 3% bij en de ANWB 10%. Uit de gegevens blijkt verder dat geen horecabedrijf in Soest meer betaalt dan 150 gulden. Van de 5%-kaasschaaf van Blommers was Menne niet onder de in druk, want de VW heeft zelf al laten weten dat ze in 1995 waarschijnlijk met 10.000 gulden minder toekan. De wet houder wees erop dat Soest met nog meer wensen rekening te houden heeft in deze tijd, waarin de broekriem toch al moet worden aangehaald. D66, Progressief Soest en Gemeente belangen Teken wel een beetje oren te hebben naar de "uitgestoken hand" van Van Logtenstein, die eerst wilde peilen of zijn voorstel werd gesteund door een meerderheid voordat hij - op verzoek van de wethouder - zou aangeven welke dekking hij voor de subsidie in gedach ten had. "Dat hoort u wel in de raad," aldus Van Logtenstein. Leidje Tomas sen voelde niets voor "zomaar een ge baar in de richting van de tribune" en vond bijvoorbeeld de personeelsuit breiding bij het CMD belangrijker. Jansen wilde in elk geval zekerheid heb ben dat de VW de 50.000 gulden ook echt voor de salarissen van het perso neel zou gebruiken, "anders schieten we nog ons doel voorbij." "Kunt u iets met 50.000 gulden?" in formeerde Menne bij Alexander. Het VW-bestuurslid kon de uitgesto ken hand echter niet aanvaarden. "Het lost ons probleem niet op," aldus Ale- EEN COMPLETE CURSUS VAN 25 LESSEN VOOR SLECHTS 215 PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE Dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur. Telefoon 02155-2 28 11. Langskomen kan nog op woensdag 29-09-'93 van 19.00 tot 20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. De kosten van het uitfilteren van de twee Amersfoortse radiozenders, zodat ze niet meer via de kabel in Soest te ont vangen zijn, zouden wel eens "oneven redig hoog" kunnen zijn. Dat is de voor lopige conclusie van de ambtelijke af deling Kaviz, die zich bezighoudt met omroepzaken. De kwestie is actueel omdat het Com missariaat voor de Media onlangs - op verzoek van Radio Soest - de uitspraak heeft gedaan dat de Amersfoortse zen ders "illegaal" aan Soest worden door gegeven. Volgens de Mediawet mag een lokale omroep niet buiten haar ver zorgingsgebied uitzenden. Van die algemene regel kan alleen wor den afgeweken als het "sperren" of "uitfilteren" technisch onmogelijk is of slechts tegen onevenredig hoge kosten kan plaatsvinden, aldus de Mediawet. Volgens het ambtelijk advies zou dat laatste hier wel eens het geval kunnen zijn. Vastgesteld wordt dat de Amersfoortse omroep zelf het initiatief moet nemen. Mocht de Remu of de gemeente dan het verzoek bereiken om de uitzendingen te sperren of uit te filteren, dan moet eerst maar eens gekeken worden naar de kosten, aldus het advies. Eje Remu heeft dat nog in onderzoek, maar de af deling durft op voorhand wel te stellen dat die kosten inderdaad onevenredig hoog zullen uitvallen. Naar verluidt zou het gaan om een bedrag van ca. 80.000 gulden. Vooralsnog gaat men ervan uit dat de doorgifte van de Amersfoortse omroepen dus "toelaatbaar" is. Ook Radio Soest lijkt de kwestie niet op de spits te willen drijven. De politie heeft vorige week in Almere een auto teruggevonden, die de avond tevoren was gestolen aan de Weegbree straat in Soest. De eigenaar, een 25-ja- rige Soester, was nog niet op de hoogte van de diefstal toen de politie hem zijn wagen kwam terugbezorgen. RESTAURANT Bij ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Op 30 september zijn wij de gehele dag gesloten i.v.m. het huwelijk van onze zoon Stephan en schoondochter Jolanda. Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. De VW kan fluiten naar de extra subsidie van 104.500 gulden, die zij van de gemeente wil hebben. Dat is het standpunt van het Colle ge van B. en W.l, dat de VW om een nadere onderbouwing van het verzoek had gevraagd nadat de po litiek het voor de zomervakantie niet eens kon worden. Het College is allerminst onder de in druk van de argumenten die het VW-bestuur heeft aangevoerd: het feit dat de ANW - de landelijke "koe pel" - hoge eisen stelt aan de erkenning (openingstijden, arbeidsvoorwaarden, etc.), de minstens eenmalige kosten van het ANWB-agentschap en het feit dat de activiteiten in overwegende mate ge richt zijn op de vrijetijdsbesteding van de Soester bevolking. Zeker op grond van dat laatste vindt het bestuur dat de overheid de VW-activiteiten finan cieel moet steunen. Het verwacht van de gemeente dat zij de ongedekte ex ploitatielasten (in 1994 f 104.500) als subsidie beschikbaar stelt. In april besloot de raad na nogal wat vij ven en zessen het verzoek af te wijen, zoals het College had geadviseerd. La ter bleken diverse fracties toch door de knieën te willen gaan, maar uiteindelijk werd de beslissing aangehouden tot de VW met een nadere (financiële) toe lichting zou komen. Die is inmiddels binnen, maar het College is nog lang niet tevreden. B. en W. vallen met name ov^er het feit dat de VW geen kans heeft gezien om aan te geven hoe men bij "derden" - het plaatselijk bedrijfsleven - inkomsten zou kunnen lospeuteren om het tekort te verminderen. Het College klaagt dat de VW daarover niets concreets te melden heeft, maar slechts volstaat met de mededeling dat die omzetvergroting pas gerealiseerd kan worden met de noodzakelijk geachte personeelsuit breiding. Bovendien heeft het College de conclu sie getrokken dat er - naast een inciden tele bijdrage - van de gemeente blijvend "een enorm hoge" bijdrage wordt ver wacht, tefwijl de VW in gebreke blijft om een duidelijk toekomstbeeld te ge ven, omdat er op dit moment geen ver antwoorde raming kan worden opge steld. Volgens het College gaat het te ver om de gevolgen van de nieuwe opzet van de VVV af te wentelen op de plaatselijke gemeenschap. Voor het promoten van een toeristisch aantrekkelijk Soest moet de VW in de eerste plaats bij het toe ristisch bedrijfsleven zijn, aldus het Col lege, en de bijdrage die de VW van de gemeente verwacht is bepaald niet in evenwicht met die van particulieren en de ANWB. De overheid hoeft, menen B. en W. niet eenzijdig op te draaien voor de financiële consequenties omdat de VW-Soest zo nodig moet voldoen aan de eisen van de ANW, en zeker niet als de gemeente daarbij helemaal geen vinger in de pap heeft gehad. Dat de VW inmiddels ook ANWB- agentschap is geworden is mooi, maar de overheid levert geen enkele geldelij ke bijdrage aan de ANWB en het is dus niet wenselijk om die activiteiten in Soest wel te subsidiëren. Dat moet zich zelf maar bedruipen, aldus het College. En dat de VW zoveel doet voor de in woners van de gemeente wordt ook niet bestreden, maar daar staat al een jaar lijkse subsidie van 17.000 gulden te genover, die onlangs nog is verhoogd tot f 27.900. Bovendien heeft de VVV het gebouwtje aan de Steenhoffstraat ook 8l "om niet" gekregen. Nog afgezien van deze inhoudelijke ar gumenten is het College van mening dat er op de begroting eenvoudigweg geen ruimte is voor de subsidie, gezien de fi nanciële problemen die Soest te wach ten staan, en óók niet voor een tijdelijke verhoging, want dat wekt maar onge wenste verwachtingen. xanderi "Het houdt immers nog steeds in dat de ANW voor ons een uitzonde ring zou moeten maken, en dat zit er ab soluut niet in." Menne rondde de dis cussie af met de constatering dat er nog aanleiding was om opnieuw met de VW te gaan overleggen. "We moeten wel on speaking terms zien te blijven." Een onbekend persoon heeft gepro beerd vogelvereniging De Vrije Vo gels schade te berokkenen. Hij heeft een aantal adverteerders in de jaar lijkse catalogus van de vogelvereni ging gebeld en verteld dat hun ad vertentie niet meer nodig is. Voorzitter H. ten Hoedt laat weten dat de betreffende persoon niets met De Vrije Vogels te maken heeft. "Wij maken nooit telefonische af spraken met adverteerders. Ze wor den juist persoonlijk benaderd door de heer Stilting of mij zelf." Ten Hoedt verzoekt namens De Vrije Vogels adverteerders van de catalogus niet te reageren op derge lijke telefoontjes. Wethouder Frans Kingma (PvdA) is volgend jaar niet meer beschik baar voor de politiek. Om gezond heidsredenen zet hij aan het eind van de lopende raadsperiode ach ter zijn actieve loopbaan in het ge meentebestuur. Kingma lijdt aan multiple sclerose. In beperkte kring was al enige tijd be kend dat Kingma zich daarom niet her kiesbaar zou stellen. Hij heeft onlangs ook de leden van de PvdA in Soest op de hoogte gebracht en vorige week schreef hij een persoonlijke brief aan al le mensen en instellingen met wie hij in zijn functie kontakt onderhoudt, voor dat de pers officieel werd geïnfor meerd. In brede kring wordt het aange kondigde vertrek van de 46-jarige wet houder betreurd. "Mijn gezondheid dwingt mij de erken ning af dat het wethouderschap een te zware lichamelijke belasting begint te worden. Mijn ziekte uit zich in snelle en onverwacht optredende vermoeidheid en ik ervaar sinds ruim een jaar dat ik dit waarschuwingssignaal niet ongestraft kan blijven negeren," schrijft Kingma in de rondzendbrief. De adviezen om het wat rustiger aan te doen stroken volgens hem niet met zijn opvatting over de verantwoordelijkhe den van een politiek bestuurder en de betrokkenheid die hij daarbij voelt. "Het wethouderschap heeft mijn volle dige inzet en met minder wil ikzelf en mogen anderen geen genoegen nemen. Dus maak ik, na deze periode, pas op de plaats." 'Leukste hondebaan die ik ken' Kingma voegt daar - voor alle duidelijk- Frans Kingma. heid, zoals hij schrijft - aan toe: "Dit is de leukste hondebaan die ik ken. En de keuze om straks in april een intensieve, soms belastende, maar vooral uiterst waardevolle; periode in mijn leven af te ronden, was nodig maar allerminst een voudig." De wethouder besluit zijn brief optimis tisch met de woorden: "Gewoontege trouw kijk ik liever voor- dan achteruit, met de zekerheid dat mij vele nieuwe genoegens wachten. Intussen gun ik u nog volop het genoegen om beleidsma tig stevig met mij van gedachten te wis selen, danwel samen de puntjes op de i te zetten. U kunt op mijn kritische inzet rekenen en ik, naar ik verwacht, ook op dé uwe." De gemeente Soest zal de deur waarder opdracht geven 25 auto wrakken van autosloperij Schuit zo spoedig mogelijk openbaar te verkopen. De wrakken staan al ruim vier jaar opgeslagen, eerst op De Maatweg in Soest en later op het provinciaal opslagterrein in Houten. Ze werden destijds bij het bedrijf aan de Industrieweg weggesleept, omdat ze op de openbare weg stonden, en Schut ze ondanks waarschuwingen niet wilde weghalen. De juridische procedure is inmiddels afgerond bij de rechtbank. Schut moet 40.000 gulden betalen en dan zijn nog niet eens alle opslagkosten verrekend. De deurwaarder heeft vol gens de gemeente geprobeerd de zaak in de minne te regelen en onderhandse verkoop aan Schut mogelijk te maken. In augustus van dit jaar is Schut echter bij dagvaarding in verzet gekomen te gen de dwangbevelen. De gemeente en de provincie zouden volgens hem on zorgvuldig hebben toegezien op de au towrakken. De advocaat van de ge meente Soest acht die handelwijze zin loos en in strijd met de goede orde van de rechtgang. Omdat Schut in verzet is gekomen, wil de gemeente de wrakken niet meer terugverkopen aan Schut. De provincie is de opslag van de wrak ken echter beu en wil er zo snel mogelijk vanaf. Daarom heeft de deurwaarder van de gemeente de opdracht gekregen de wrakken zo snel mogelijk via een openbare verkoping van de hand te doen. In Overhees zijn in het weekeinde drie auto's opengebroken. Op De Gems hoorn sneuvelde .een scheerraampje van een auto die op het erf van de eige naar, een 28-jarige Soester, stond ge parkeerd. De dader nam vervolgens een radiocassette/cd-recorder mee. Op het Pijperpad werd ook de geluids apparatuur uit een wagen gehaald. Dat meldde een 43-jarige man uit Soest. Bij een inbraak in een auto die stond gepar keerd aan de Libel, werd niets gestolen. Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticien/optometrist. Die neemtdetijd vooru, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12

Soester Courant | 1993 | | pagina 3