RTMAN spaarlampen nu vanaf f 19,95 ter horst KOOP iars ?ne zone BOSMAN Jubilarissen bij Grafische Bond CNV JBIEDINGÈisr 8 "9 199,- 129,- 99,- KORTING avo Soest groeit gestaag Huisartsen in Eemland gaan meer griepprikken geven EHBO-lessen voor ouders Stomavereniging zoekt nieuwe leden JL - Telefoon 1 79 93 (Dit helpt het milieu echt mevrouw Swinkels) Maak kans op een sprookjes achtig weekend in Euro Disney en ontmoet Aladdin in Adventureland* of één van de andere Euro Disney-prijzen (zie actieverpakking). verlichtingsspeciaalzaak Voor alle zekerheid! 'huiswerkvrije systeem slaat aan jizen inde Huizenkrant. jie krant! Jaarlijks 2000 sterfgevallen door influenza Cursus vallen en opstaan in de Bundeling BESTAAT en heeft daarom 'n aantrekkelijke geld-terug-aktie bij vervanging van uw c.v.-ketel ATAG SUuWe Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke verwarmingsketel U koopt nu 'n hoogwaardig kwaliteitsprodukt en u ontvangt over 15 jaar uw investeringsbedrag terug Comfortabele warmwater-voorziening 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'95 VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Weer kerstmarkt in Kerkebuurt Wie aan sport doet leest de Soester Courant Insluiper leegt beurs van Soester Gekneusde knieën bromfietser na botsing met auto £^!ÜAvOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 7 Vijf leden krijgen de gouden speld van vakbond Eén op de vier stomapatiënten is lid Klachten bezorging PHIUP* (g ïaby-artikelen is binnen^ uur. zaterdag 09.00 - f 7.00 uur. 0 -18.00 uur. Geen koopavond. OEST GAAT SPAREN (inclusief f 5,- korting) Op elke spaarlamp van Philips, Osram Sylvania, Ormalight verkrijgt u f 5,- korting met de Remu bon die u een dezer dagen gratis in dé bus kreeg Kom naar Ter Horst en Schoemaker en bespaar vele keren f5,-! voor uw portemonnaie en het milieu! •Vanaf 4 januari I994 in Euro Disneyland. wijzigingen voorbehouden. verlichting - huishoud Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155 -14575 elektro Telefax 02155-12764 scliociiKiIccr VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' injehof |se met groot dakterras, eigen 'lft alsmede parkeerplaats en souterrain. Oppervlak apparte- rn uitgevoerd met veel extra's, iving van 51 m2 met open haard in oering en schuifpui naar dak- s uitzicht en optimale zonligging. e met inb°uwappara- oadkamer en aparte douche- meren wand- en vloertegels 2 ners en riante hal. ergsestraat 120b sving ligt deze fraaie halfvrij- 1Perfecte staat met e tuin dicht gelegen bij winkel- 9- c-vormige woonkamer met orHiT 9 mSt 9TOOt terraS en eping: 2 slaapkamers waar- ore. verclieping: studieka- ers en 2 badkamers met toilet. !™rla£iarte e"tree is een prak- LZ' bes,aande uit 3 kamers, tging met c.v.-gas. Verder treft nutaa9.eTet bsr9in9> carport 'en tuinhuis met electra. et gaat goed met de Mavo Soest. De openbare middelbare school lan de Valeriaanstraat maakte de afgelopen zomer een groei door van achttien procent. Het aantal eerlingen steeg van 212 naar 254, letgeen voor een belangrijk deel vordt toegeschreven aan het huiswerkvrije systeem. 'We hebben een goede naam, maar zeel ouders kiezen ook voor ons sys- eem. We hebben zelfs kinderen uit bij voorbeeld Baarn en Hilversum. Dat pvas altijd wel zo, maar dat neemt toe", :egt directeur J. de Gruijl. De Mavo Soest begroette dit schooljaar 75 nieu we eerste klassers. "We hebben nu drie )rugklassen, dat is heel veel voor ons." let thuiswerkvrije onderwijssysteem ietekent dat de leerlingen thuis geen luiswerk meer hoeven te maken. Al het joodzakelijke werk wordt binnen de nuren van de school verricht. Dat ge beurt onder intensieve begeleiding. El- se maand rapporteert de schoolleiding iet thuisfront over de stand van zaken Dat er daarnaast ook tijd voor ontspan ning is, bleek vrijdag op de Henriëtte Slaekweg, waar de scholieren de eerste periode met een handbaldag afsloten. Ontspanning na inspanning bij de leerlingen van de Mavo Soest. De Districts Huisartsen Vereni ging (DHV) Goöi-Eemland-N.W- Veluwe gaat de 130 huisartsen in de regio Eemland stimuleren om alle patiënten voor wie dat nodig is een griepprik te geven. Onlangs zijn door het Nederlands Huis artsen Genootschap richtlijnen opgesteld in een zogeheten Stan daard, over hoe te handelen bij in fluenza (griep) en de vaccinatie daartegen. Influenza is op zich niet gevaarlijk, maar voor mensen met bepaalde aandoeningen, kunnen de complicaties riskant zijn. Elk jaar wordt 5 to't 20% van de bevol king ziek door influenza. Gemiddeld sterven in Nederland 2000 patiënten per jaar aan de complicaties ervan. In de regio Eemland zijn 30 sterfgevallen per jaar te vermijden door het geven van de Een ongeluk zit in een klein hoek je. Thuis, in de crèche of tijdens het buiten spelen. Ondanks alle aan dacht voor ongevallenpreventie is het leven voor de allerkleinsten niet zonder gevaar. Kinderen on der de vijf jaar vormen de grootste risicogroep voor ongelukken in en om het huis. Ruim 50.000 kinderen uit deze groep komen jaarlijks in het ziekenhuis te recht tengevolge van een ongeval. Schrikbarender is echter de conclusie dat baby's en peuters na een ongeval vaak niet optimaal worden behandeld door onwetendheid van ouders en ver zorgers. Om de benodigde kennis en ervaringen over te kunnen dragen, is de cursus val len en opstaan ontwikkeld. Ervaren ambulance-verpleegkundigen maken ouders en verzorgers vertrouwd met de belangrijkste aspecten van specifieke eerste hulp bij kinderen. Hartstilstand, beknelling, valpartijen, verbranding, onderkoeling, electrici- teitsongevallen en dergelijke worden behandeld in twee sessies van drie uur. Er wordt gebruik gemaakt van speciale poppen, dia's en voorbeelden uit het dagelijks leven. De cursus wordt georganiseerd door gezondheidscentrum "de Bundeling" i.s.m. de Stichting Kruiswerk Noord- Oost Utrecht. De cursus wordt gehou den in het gezondheidscentrum aan de Schoutenkampweg op de dinsdagen 5 en 12 oktober 1993 van 19.30 tot 22.30 uur. De kosten voor deze cursus bedragen f 55,- voor leden vanhet kruiswerk. Niet-leden betalen f 85,- inclusief cur susmateriaal en consumpties. U kunt zich opgeven bij de regionale aanmel ding van het kruiswerk, tel. 06-8344. griepprik aan risicogroepen. Vooral pa tiënten met hart- of luchtwegproble men lopen gevaar. Ook diabeten, nier patiënten en mensen met een vermin derde afweer hebben meer kans op bij komende verschijnselen. Vaak zullen dat ouderen zijn of bewoners van ver zorgingshuizen. In de eerste helft van november wórdt de griepprik toegediend. De huisartsen zullen daarvoor oproepkaarten verstu ren met een voorlichtingsfolder over de werking van de griepprik. Daarin staat datje er niet ziek van wordt, dat de prik niet werkt tegen andere virussen zoals bij verkoudheid en dat de vaccinatie jaarlijks moet worden herhaald. Meestal houdt de doktersassistente een apart vaccinatiespreekuur. Zij geeft ook voorlichting over de te verwachten bijwerkingen (soms wat pijn in de arm). Er zijn afspraken gemaakt over de afle vering van het vaccin door de apothe ker op de praktijk van de huisarts. Op een bijeenkomst in het Ziekenhuis Eemland zullen ook de specialisten worden ingelicht over het project. Voor de dokters- en apothekers-assistentes is een bijscholingsavond georganiseerd. In de DHV, een district van de Lande lijke Huisartsen Vereniging, zijn de huisartsen in de regio georganiseerd. De vereniging houdt zich onder meer bezig met het bevorderen van de des kundigheid van de huisartsen. In dit project wordt samengewerkt met de re gionale apothekers en de GGD. De ziektekostenverzekeraar RZMN-A&O zal het versturen van vaccinatie-oproe pen gedeeltelijk vergoeden. De Vak groep 'Huisartsgeneeskunde van de Rijks Universiteit van Utrecht zal de re sultaten na afloop meten. Het project wordt gefinancieerd door het Praeven- tiefonds. Voorwaarden: U koopt of huurt een ATAG c.v.-ketel. U ontvangt uw geld terug bij vervanging na 15 jaar. U laat tot de vervanging het onderhoud door ons uitvoeren. Deze aanbieding geldt niet voor lease-contracten. Deze aktie geldt van 1 september 1993 t/m 30 maart 1994 Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644 De Stichting Markt Oude Ambachten heeft van het college toestemming ge kregen om op zaterdag 11 december een kerstmarkt te houden in de Kerke buurt. De vergunning zal worden afgegeven of is inmiddels verstrekt. Het is de tweede keer dat de kerstmarkt zal worden ge houden. Het is de bedoeling dat die om 10.00 uur begint en voortduurt tot 20.00 uur. Een bewoner van de Titus Brandsma- straat is zondagavond ongeveer 350 gulden armer geworden. Het geld werd meegenomen door een insluiper die ook een.bankpasje ontvreemdde. Op het Fazantpad werd van een 67-ja- rige Soester het rijbewijs en het kente kenbewijs gestolen. De papieren lagen in zijn auto die werd opengebroken. Op de Van Weedestraat zijn vorige week woensdag een automobilist en een bromfietser met elkaar in botsing gekomen. De automobilist, een 21-jari ge Soester, sloeg af op het moment dat een achttien-jarige Soester op zijn bromfiets naderde. Het gevolg van de aanrijding was dat de bromfietser twee gekneusde knieën opliep. Hij werd naar Medisch Centrum Molendael gebracht. F.C. Kuyperst raat 3 Soest Tel. 24664 bond een geweldige vooruitgang ge boekt in de arbeidsvoorwaarden en so ciale voorzieningen. Maar, hij waar schuwde ervoor dat er andere tijden op komst zijn. "Er worden door de com missie Buurmeijer en anderen aanval len gedaan op de arbeidsvoorwaarden en de sociale wetten. Maar de Grafische Bond CNV zal blijven streven naar goe de en rechtvaardige arbeidsvoorwaar den voor leden en de bedrijven. Daar om is de sterke bond nu en in de toe komst nodig", aldus Van Mourik die zich vervolgens in een persoonlijk woord tot de jubilarissen richtte. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan de zelfde avond nog nabezorgd. De Nederlandse Stomavereniging Harry Bacon wil een club zijn voor en door mensen met een stoma. De vereniging werd op 16 april 1966 te Amsterdam opgericht door vijf mensen met een stoma, een uro loog en een districtsverpleegkun- dige. De naam Harry Bacon is een eerbetoon aan professor Harry Bacon, een Ameri kaanse chirurg die zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt op het uiterst belangrijke terrein van de nazorg. De Nederlandse Stomavereniging is een zelfhulpgroep en een belangenvereni ging voor mensen met een stoma. Een stoma is een kunstmatige uitgang voor ontlasting en/of urine, wanneer de afvoer via de natuurlijke weg niet meer mogelijk is door kanker, ontste kingen, poliepen of andere oorzaken. Sinds de oprichting geeft de Neder landse Stomavereniging voorlichting over het leven met een stoma. De ver eniging heeft tot doel het bevorderen van een zo gunstig mogelijk lichamelij ke, psychische, en sociale conditie van mensen met een stoma. Wie problemen of vragen heeft, kan daarvoor altijd een beroep doen op de bezoekdienst, bestaande uit mensen met een stoma. Een gesprek met ie mand die hiermee zelf ervaring heeft kan van groot belang zijn. De vereni ging heeft momenteel tien afdelingen in het land die de bezoekdiensten en bij eenkomsten regelen. Ongeveer zestig vrijwilligers zetten zich in voor de be zoekdiensten. Omdat de vrijwilligers zelf ook een sto ma hebben, kunnen zij de mensen goed begrijpen. Bij problemen met de op- vangapparatuur werken zij nauw samen met de wijk- of districtsverpleegkundi- ge van de kruisvereniging, en/of de sto- maverpleegkundige van het ziekenhuis. De vrijwilligers die zich voor de bezoek dienst in willen zetten, krijgen eerst een cursus waarin zij leren hoe zij met men sen met een stoma om moeten gaan en vooral naar ze te luisteren. Het contact met de vereniging van mensen met een stoma, moet echter wel van de stoma drager zelf uitgaan. Ongevraagd nemen wij geen contact met u op. Het beroep op de bezoekdienst wil de vereniging gratis houden. Het wel of geen lid zijn doet er niet toe. Voor belangstellenden is een abonnement op de "Vooruit gang" mogelijk. Verder bestaan er aparte afdelingen voor jongeren, ou ders en mensefl met een stoma ten ge volge van Poliposis Coli, een van de verschillende soorten stoma's. Een ie der die behoefte heeft aan een bezoek je, kan dit aan het landelijk bureau in Breukelen doorgeven (03462-62286). Bij de Nederlandse Stomavereniging zijn 5.600 mensen aangesloten, maar we willen in de toekomst het aantal zien stijgen. Er zijn zo'n 20.000 mensen met een stoma, het moet dus mogelijk zijn meer leden te krijgen. Want hoe meer leden wij hebben, hoe sterker wij staan. In het boekje "Het stoma als 23 vragen' dat vandaag is uitgegeven wordt inge gaan op een aantal vragen dat leeft on der mensen met een stoma. Op de ter reinen van werk, arbeidsongeschikt heid, vakantie en sportactiviteiten zijn 23 veel voorkomende vragen gebun deld en van een antwoord voorzien. Zo wordt bijvoorbeeld aandacht besteed aan hoe om te gaan met een stoma in combinatie van werk en arbeidsge schiktheid. De publikatie is bedoeld voor mensen met een stoma en personen die be roepshalve hiermee te maken hebben, Vijf leden van de Soester afdeling van het CNV zijn gehuldigd in ver band met hun jubileum. Ze zijn al 25 of veertig jaar lid van de Grafi sche Bond. Het zijn de heren B. Grasmeijer, R. Breunesse, G. van Iterson, P. Brier en J. Hoogerhey- de. Ze kregen de gouden CNV-speld. De huldiging vond plaats ten huize van afdelingsvoorzitter F. van Mourik die de afgelopen veertig jaar de revue liet passeren. In die periode, aldus Van Mourik, is mede door de inzet van de De jubilarissen en de afdelingsvoor zitter van het CNV op een rij. (v.l.n.r.): P. Brier, J. Hoogerheyde, voorzitter F. van Mourik, B. Grasmeijer, R. Breu nesse en G. van Iterson. zoals verpleegkundigen en stomaver pleegkundigen. "Het stoma als 23 vra gen" is tot stand gekomen in samenwer king met de Vereniging Verpleegkun digen Stomazorg Nederland en mede mogelijk gemaakt met financiële steun van de Nederlandse Lever Darm Stich ting. Het boekje is bij het kantoor van de Nederlandse Stomavereniging "Harry Bacon" in Breukelen te verkrij gen. PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 30 sept. t/m 5 okt. Donderdag Kipfilet met champignons in roomsaus Vrijdag Zaterdag Gegrilde zalm met en béarnaisesaus of Zondag Hazepeper Maandag Chili con carne met 1 petit pain Dinsdag Beenham met honingsaus (Honey-baked ham) Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel T11,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur 's woensdags gestoten Gemengde visschotel of tagliatelle alla bolognese met sla

Soester Courant | 1993 | | pagina 7