1223? Klasseverschil VVZ'49 en Eemboys [eren Red Stars missen richting en inzet Spel Smeeing/BDC biedt perspectieven Droomstart Stam/SoVoCo basis voor winst SEC faalt in de afwerking Hees kan vorm niet vinden 1 Volleybal HANDBAL BASKETBAL VOETBAL zaterdag DAMESVOETBAL Koploopsters na rust alsnog langs dames van WZ'49 WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Zege Soesters (1-4) magere afspiegeling krachtsverhoudingen Dames revancheren zich tegen Blue Drakes: 57-25 Zwak UVV gaat er met de punten vandoor Grootste nederlaag 6-1in acht jaar Handballers staan na twee duels nog steeds met lege handen, maar: VOETBAL Soest en SEC halen zondag in Volleybalsters boezemen ondanks wisselvalligheid ontzag in idballadder. >ben ze zich zondag gint om Op het veld van Eemboys, waar VVZ'49 nog steeds slechte herin neringen aan bewaart ten tijde van de nacompetitie in 1992, heeft hetzelfde WZ'49 zaterdagmid dag het klasseverschil aangetoond met de Baarnse gastheren. De uit slag (1-4) in het voordeel van de groen-witten was een magere af spiegeling van de krachtsverhou dingen. WZ'49 was van meet af aan dominant, heerste in alle linies en kwam eigenlijk nooit in de problemen. Eemboys kreeg tweeeneenhalve kans, waarvan de 'hal ve' werd benut. Het aantal mogelijkhe den dat WZ'49 onbenut liet, was on gekend hoog. Met name Frank Baars miste in de afwerking de scherpte om zijn traditionele doelpuntje mee te pik ken. Daarentegen moet Cees-Jan de Vries 's avonds met een heerlijk gevoel onder de wol zijn gegaan. De tot aanvoerder gebombardeerde aanvaller trok zijn trucendoos herhaaldelijk open en kon zaterdagmiddag alles met de bal. Vreemd genoeg leverde dat voor de pauze slechts één doelpunt op. Daarna kreeg De Vries, behalve tijdens spelhervattingen voor de doelmond van Eemboys, in de persoon van de bij na twee koppen kleinere Ewout Cam per persoonlijke bewaking opgelegd. De 'terriër' van Eemboys kweet zich meestal goed van zijn taak, waardoor een aantal diepe ballen niet meer aan kwam. Maar De Vries was hem, zonder balbezit, op sommige momenten toch te snel af. De Vries zou daarom ook het vierde doelpunt kunnen scoren én Pe ter van der Munt in stelling kunnen brengen. Van der Munt plukte de bal uit de lucht, kapte fraai zijn tegenstan der uit en schoof de bal vervolgens knap in (0-3). Daarvoor had Niels van der Giessen ook al een doelpunt ingeleid met een kapbeweging. Op de stand van 0-3 beleefde Eemboys het enige vreug devolle moment. De bal caramboleerde tussen de paal en Mare Brouwer, waar na Michiel de Jong simpel kon intikken. Bruikleen Maar Eemboys had verder niets in de melk te brokkelen. WZ'49 bepaalde het tempo en het spel en gaf af en toe het speelvoorwerp in bruikleen aan de Baarnaars. Die wisten zich echter geen raad met die geste en leverden de bal vaak kinderlijk eenvoudig weer in. Eens te meer werd duidelijk dat Eem boys met het vertrek van Mare van Saet en Jacco Engelsman (beiden naar Baarn) aan kwaliteit heeft moeten in boeten. De dames van VVZ'49 speelden thuis tegen koploper Lelystad. Al in de tweede minuut bracht Linda Wallet de stand met een afstandsschot op 1-0. Lelystad viel hierna aan, maar het wa ren de danies van VVZ'49 die de beste kansen hadden. Halverwege de eerste helft werd Suzan- ne Maarschalkerweerd door de keep- ster van Lelystad omver gelopen en de hieruitvolgende penalty werd door Lin da Wallet benut. Een kwartier voor rust kreeg Lelystad veel kansen, maar deze werden niet verzilverd. In de tweede helft begon WZ'49 zwak. Zodoende kon Lelystad erg snel op een 2-3-voor- sprong komen. Marga Niemijer en Ingrid van de Bo- venkamp werden nog gewisseld door Corrie van der Craats en Marlies Se- ders, maar dit mocht niet baten. Lely stad overheerste in de tweede helft en kwam voor het eindsignaal nog op 2-5. Rechter opbouw De rechter opbouw van Smeeing/BDC was, in tegenstelling tot vorige week, wel goed vertegenwoordigd. Wim Steenbakkers scoorde vanaf die positie tweemaal, Guus Tourné deed hetzelf de. Tourné had volgens Van den Deijs- sel goed gespeeld en zijn 'koppie er bij gehouden' en zou ook nog een keer uit een strafworp scoren. Arjan Roest werd bijna traditioneel topscorer met vier treffers, waarvan twee vanaf zeven me ter. Cleem Diemers maakte de tien vol. Haka/E&O, altijd een geduchte tegen stander voor Smeeing/BDC, komt zondag naar sporthal Beukendal. Dat duel begint al om 13.15 uur. Smeeing/BDC won de confrontatie in Soest vorig seizoen met 18-15. Dat was in de periode dat de Soesters in degra datiegevaar raakten, de top drie van de eerste divisie klopte, maar tegen de 'kleintjes' nat ging. Winst op Ha ka/E&O 2 is wederom noodzakelijk, al zal Van den Deijssel bij een nederlaag nog niet de noodtoestand afroepen. "De stemming is goed, wat dat betreft zijn er geen problemen." Ze hadden keihard gewerkt en met uitzondering van de eerste twintig minuten ook goed gespeeld. En ondanks een half dozijn kansen na rust ging SEC-zaterdag opnieuw het schip in. Notabene tegen UVV, één van de mindere broe ders in de derde klasse, werd met 2-3 verloren. Volkomen onnodig en onverdiend, vond Hendrik-Jan de Boer. De trainer was er na twintig minuten eens goed voor gaan zitten. Z'n ploeg kwam welis waar met 0-2 achter, maar begon toen een klasse beter te spelen dan de Utrechters. Gabriël van Gastel gaf het eerste sein door in het strafschopgebied te soleren. Hij werd gevloerd, benutte zelf de strafschop maar moest direct daarna uitvallen met een geblesseerde schouder. Drie minuten later scoorde Richard de Bruin de gelijkmaker na een ver doorgevoerde combinatie met Ro nald Merkenij. SEC zwaaide op dat moment de scepter en zou in de tweede helft wel doordruk ken. De Bruin faalde in de eerste mi nuut na de hervatting alleen voor de keeper. Niet lang daarna kreeg SEC een zware teleurstelling te verwerken. Krijn Schouten verspeelde knullig de bal en UW kwam via een schitterend doel punt op 2-3. En nog was er niets aan de hand, want vanaf dat moment was het éénrichtings verkeer naar het doel van UW. De Soesters kwamen nog vier keer oog-i- n-oog met de doelman, maar verzilver den die acties niet. Daarom nam SEC alleen de complimenten in ontvangst, UVV ging er met de punten vandoor. "Ik besteed op de training veel aan dacht aan de afwerking, maar in het veld lukt het nog niet. En dat wordt steeds erger. We hadden gewoon met 6-2 moeten winnen. Als we die ballen er inschieten, gaat het vanzelf beter. Dan krijgen ze het zelfvertrouwen in dat soort situaties weer terug", aldus De Boer. Evenals eerder SEC heeft Hees in Huizen een gevoelige nederlaag moeten incasseren. De oorzaak hiervan is te zoeken in de twee zeer vroege tegentreffers en de hattrick van Sico Korputty. Het werd 6-1 voor sc AH'78. Binnen twee minuten was het al raak voor AH'78. Een snel genomen vrije trap werd pardoes achter Hans Uit den Boogaard geschoten door Bart Diepen- bos: 1-0. Het technisch vaardige AH sneed vervolgens voortdurend door de linies van het naar vorm zoekende Hees en na vijf minuten was het opnieuw raak door Sico Korputty: 2-0. Hees worstelde zich onder de druk uit en kwam geheel terug in de wedstrijd. Halverwege het eerste bedrijf kogelde Edwin Lazonder een vrije trap langs he^t muurtje in de linker beneden hoek: 2-1 scAH'78 verhoogde het tempo en liet de bal snel rond gaan, waardoor Hees opnieuw een treffer moest toestaan door Korputty: 3-1. De verdienstelijk spelende Peter Hoek moest hierna ge blesseerd het veld ruimen, waarna Jo- han van den Brink het als linksachter mocht proberen. In de eerste minuut na rust viel defini tief het doek voor Hees. Korputty pro fiteerde dankbaar van aarzelend ingrij pen van Hees en tekende 4-1 aan. Hees probeerde nog terug te komen in de wedstrijd, maar AH'78 speelde nu vrij uit en liet de bal rustig rond gaan. De ge blesseerd geraakte Robert Joustra werd gewisseld voor Peter Teunis, waarna de wedstrijd naar het einde kabbelde. Mi- chel Galjak bepaalde met twee treffers de eindstand op 6-1, waardoor de grootste nederlaag voor Hees sinds acht jaar een feit was. In sneltreinvaart werd de Friezinnen een minderwaardigheidscomplex be zorgd. Klute likte z'n vingers er bij af (15-3). De aanval van Stam/SoVoCo was meedogenloos, de verdediging pot dicht en Avero/OS 2 snakte naar [adem. Toch zette het verval zich reeds in de tweede set enigszins in. De Soester volleybalsters namen via 15-13 wel een v optie op de overwinning, maar haalden het niveau van de eerste set niet meer. "Het niveau is nog niet vast. Maar dat kan ook niet. We zijn met nieuwê din gen bezig. Ze kunnen al veel, alleen nog niet een hele wedstrijd. Dat geeft niet, ze hebben in ieder geval al een heleboel begrepen", stelde Klute vast. Stam/SoVoCo, dat wisselvalligheid niet vreemd is, kwam er in de derde en vierde set niet meer aan te pas. De Soes ter vrouwen gaven Avero/OS 2 de ge legenheid terug in de wedstrijd te ko men en dat gebeurde dan ook: 7-15, 2-15. "Daarom is het razendknap dat ze ;toch hebben gewonnen. Meestal ver biest de ploeg die de derde en vierde set heeft verloren. Maaf ze hebben het te ruggepakt en dat is heel belangrijk", i doelde Klute op de laatste en beslissen de set die met 15-8 door Stam/SoVo- Co w^d opgeëist. "Dit geeft heel goed aan waar ze staan. Dit moet ze motiveren. Het is lekker dat ze meteen in de eerste wedstrijd zo heb ben staan spelen, omdat het nu echt moet. Nu weten ze dat ze het kunnen. Nu moeten we, met vallen en opstaan, groeien. Als het straks tegenzit, moeten ze beseffen, dat ze wel goed kunnen Heren De heren van Stam/SoVoCo hebben in de openingswedstrijd de eerste klap uit gedeeld. SDS kreeg thuis met 1-3 klop van de Soesters. Hoewel de setstanden (8-15, 15-13, 13-15, 11-15) in het al gemeen weinig verschil aangaven, bleek Stam/SoVoCo op de meeste fronten over meer kwaliteiten te be schikken. Technisch was de ploeg van Theo Remmerswaal en Kees de Wit so wieso beter. Naarmate de wedstrijd vorderde, zat Stam/SoVoCo ook op taktisch gebied hoger in de boom en aan het einde van de rit bleek de Soester ploeg bovendien op het conditionele vlak een streepje meer te hebben. Het stugge werkvolleybal van SDS was dan ook niet van dien aard, dat Stam/So- VoCo echt in de problemen kwam. Na dat de tweede set was verloren, bracht Remmerswaal wat omzettingen teweeg en werd de draad opgepakt. Ron Goed hals ondérscheidde zich vooral in de laatste set als een sterke aanvaller, Ad van Brummelen speelde degelijk en on dersteunde zijn mede-spelers en Coen Werkhoven liet zien dat hij een echte team-speler is. gen ze in de tweede helft blijven kee pen." Zoetelief zal echter ook komende zondag tegen Haka/E&O 2 op doel staan, omdat Dennis de Rijk dan absent is. Daarna zal er weer worden gerou leerd. Wink/De Gazellen is er alles aan gele gen dit seizoen wel door te stoten naar de eredivisie en heeft zich daarom ver sterkt. De ploeg haalde Patrick Berend- sen van eredivisieclub Haka/E&O en van hetzelfde niveau kwam Johan Caarelsen van Olympia/Hengelo. De linkshandige rechteropbouwer 'scoorde zes doelpunten tegen de Soester hand ballers die voortdurend tegen een nade lige marge van één, twee of drie doel punten knokten. Smeeing/BDC oogstte van de linker kant geen direct succes. Van den Deijs sel zal voor de linker opbouwpositie ook een beroep gaan doen op Richard van Hofslot. De handballer gaat vanaf 16 oktober bij toebeurt mee met het eerste. Hij maakt de ene week deel uit van de selectie, de andere week roept Van den Deijssel eerste lijnspeler Ri chard de Kivet op. I Het herenteam van The Red Stars heeft het zaterdagavond moeten Heggen tegen het richtingsgevoel van de gebroeders Bos van Shoot ers 2. Met name Jan Bos, die al |?anaf ongeveer 1953 dertig tot rijftig punten per wedstrijd scoort, yas niet te stoppen in het basket- alduel. Hij nam 44 punten voor «zijn rekening en speelde de beslis sende rol in de 75-83-overwinning ivan de Bunschoters. i Wie hem verdedigde, maakte niet uit. iZe konden met z'n tweeën of met z'n [vijfen aan hem hangen, ze konden zijn ÏÊrmen op z'n rug binden, ze konden jhem oogkleppen voordoen of hem de I kleedkamer induwen. Jan Bos schoot Jtoch wel raak. Tegen zijn schoten was Igeen kruit gewassen. Broer Rikkert liet ■zestien punten noteren en bepaalde het 1 familie-aandeel daarmee op zestig pun- ;ten. meldde De Bruin. Een positieve uitzon dering in zijn ogen was Dick van der Hammen. Het 33-jarige 'basketbaldier' verzamelde, puur op inzet, in zestien minuten tien punten, zes rebounds en vier 'steals', "Als iedereen de inzet van Dick had gehad, hadden we de wed strijd gewonnen", trok De Bruin zijn conclusie. Dames Op uitstekende wijze herstelden de da mes zich van de onverwachte nederlaag tegen Eem'78. Blue Drakes, vorig sei zoen één van de zwaarste kluiven, werd overtuigend op zij geschoven: 57-25. De overwinning had nog veel hoger kunnen uitvallen, maar de meest simpe le kansen werden om zeep geholpen. Het spel en de inzet van de dames waren echter om van te smullen. De wijde zo ne-aanval van de bezoeksters uit Woer den rafelde aan alle kanten door de snelle en goede passing van Red Stars. Op allerlei manieren kwamen de Soes ters door, maar ze misten te vaak het juiste gevoel voor richting. Omdat Blue Drakes de handvol kansen wel benutte, gaf de stand na vijftien minuten een ver tekend beeld: 13-13. In de laatste vijf minuten van de eerste helft gaf Red Stars echter al aan, dat het veel sterker was: 25-16. Daarnaast liet WZ'49 zien wat het van Sjirk Bajema heeft geleerd bij het ne men van vrije trappen. Met gevarieerde uitvoeringen lieten de Soesters leuke dingen zien en ongetwijfeld zal WZ'49 dit seizoen in dat soort situaties nog gaan oogsten. In tegenstelling tot een week eerder, te gen EFC'58, maakte WZ'49 ditmaal het karwei wel af. Maar de 1-4-zege had veel hoger kunnen en moeten uitvallen. Het schot van Abdelhak Belarbi op de kruising van de paal en de bovenligger en de misser voor open doel van Barry van den Berg waren twee van de situa ties, waarin WZ'49 verzuimde te sco ren. Een ander minpuntje was het uit vallen van Marcel de Graaf die zich op slag van rust blesseerde bij een overtre ding op Erik Wiederspahn. Frank Baars kreeg vijf minuten na rust geel na dat hij op Jacco Burgwal doorgleeed. Dezelfde Burgwal was in de eerste helft al aan rood ontsnapt, toen hij de on grijpbare De Vries opzettelijk en met veel fysiek vertoon op de grasmat 'plet te'. SEC krijgt zondag Rivierwijkers op bezoek. Dat duel werd afgelopen zondag afgelast en wordt tijdens het eerste inhaalweekeinde alsnog afge werkt. De wedstrijd aan de Bos straat-West begint om 14.00 uur. Soest gaat zondag voor de tweede achtereenvolgende maal naar kop loper DRC. De selectie van Dick Schinkel hoorde zondag pas in Dur- gerdam dat de wedstrijd niet door ging. Aanvankelijk zou Soest de uit wedstrijd tegen AS'80 moeten inha len, maar de polderlingen moeten 'bekeren'. DRC-Soest be- om 14.00 uur. "Het ging fantastisch. Alles klop te, ze pakten veel en blokkerend was het een muur. Ik wist niet dat ze zo goed kunnen spelen. Het puzzeltje paste precies in elkaar." Servaas Klute geloofde zaterdag zijn eigen ogen niet, toen de dames van Stam/SoVoCo in de eerste set van de competitie Avero/OS 2 overdonderden en daarmee de ba sis legden voor de 3-2-zege. volleyballen. Dat moeten ze zichzelf nu aanleren. Hoe de tegenstanders spelen, interesseert me daarom niet. We moe ten uitgaan van onze eigen mogelijkhe den en ons niet van te voren gaan aan passen aan andere ploegen. Als we tij dens een wedstrijd ergens op moeten inspelen, zal ik ze dat best wel influiste ren." Klute start de competitieduels met spel- verdeelster Erna Boonzaayer, de bui- tenaanvalsters Esther van der Spek, Monica van der Wal en Heieen Hilhorst en de mid-speelsters Irene Koelewijn en Petra Hendrikse. De basisploeg is wat dat betreft op drie plaatsen gewij zigd ten opzichte van vorig seizoen. Spelverdeelster Marianne Goebertus, Pauline Visser en Jolanda Sluys begin nen aan de kant, evenals Laura Oos- trom tijdens de thuiswedstrijden. De zestien-jarige mid-aanvalster van da mes 2 traint in het leerproces ook met het eerste damesteam mee. Foto: Aldo Allessie Petra Hendrikse (links) en Heieen Hilhorst vormen een betonnen muur in de ver dediging van StamlSo VoCo. De Soester ploeg verbaasde alles en iedereen met su bliem volleybal, viel op 2-0 terug, maar won uiteindelijk toch van A vero/OS 2. Remmerswaal en De Wit hebben overi gens nog maar acht spelers tot hun be schikking. Frank Bredius is gestopt in verband met zijn studie, Marcel Swart en Rob Innemee zien vanwege chroni sche knieklachten op doktersadvies tij delijk af van actief volleybal. Hoewel Red Stars voor rust (43-43) als team meer misgeschoten ballen uit de lucht plukte en meer ballen afpakte, [konden de Soesters in hun eerste thuis wedstrijd geen afstand nemen. Daar- loor was het schot van Red Stars te slecht verzorgd. "Shooters speelde de pele wedstrijd zone en daar kunnen wij nog niet zo goed mee omgaan. We heb ben er wel een spelletje voor, maar we kiezen nog teveel voor het schot van buiten", verklaarde Hans de Bruin een deel van de nederlaag. De enige die van Iafstand vruchten plukte, was Arne Bal vers. Zijn ballen vielen negen van de dertien keer goed en daarmee kwam Balvers tot het alleszins acceptabele I schotpercentage van 69 procent. I In het tweede deel sloeg Shooters vrij- wel onopvallend een gaatje van acht punten. "Wat mij is tegengevallen, is dat ze toen in elkaar stortten. Ze wer den angstig en vielen terug in plaats van dat ze agressief gingen verdedigen", Dat bleek helemaal in de tweede helft, toen de achterdeur volledig op slot ging. In zeventien minuten tijd scoorde Blue Drakes slechts tweemaal. Red Stars overtroefde de gasten ook nog eens in de break-out en mede daardoor werd het 51-20 en uiteindelijk 57-25. Tim van den Deijsseldie evenals Igor Smink al een wedstrijd met de junioren in de Foto: Aldo Allessie benen had, probeert de bal te bemachtigen in het duel met Shooters 2. Marcel de Graaf blesseerde zichzelf bij een domme overtreding en zou bij aanvang van de tweede helft door Dik Lam worden vervangen. Foto: Aldo Allessie "Het moet zondag gebeuren, anders komen we in de hoek terecht, waar klappen vallen. Het vertoonde spel biedt perspectieven. Iedereen eft volop gespeeld en dat ging goed. Maar je moet gewoon winnen zon- Trainer Paul van den Deijssel van Smeeing/BDC sprak de woor- na de met 12-10 verloren wedstrijd tegen Wink/De Gazellen, de jaar kampioen werd in de eerste divisie, maar in de pro- niet goed genoeg bleek voor de hoogste trede van de "We staan nu gewoon stijf onderaan. Wat dat betreft ze zich vorige week tegen Volendam tekort gedaan." te steken. "Dan moetje de bal er van af stand injoekelen, maar wij missen ie mand die dat kan", aldus Van den Deijssel. Wink/De Gazellen kreeg evenmin veel kansen, omdat ook Smeeing/BDC de nadruk legde op de verdediging. Edwin Zoetelief werd in de eerste helft slechts vijf keer gepasseerd en mocht na de rust blijven staan, omdat hij een voldoende had. gescoord. Van den Deijssel: "We hebben de afspraak dat ze om de wed strijd beginnen. Als ze dan in de eerste helft een ruime voldoende scoren, mo- I Van den Deijssel was na het bezoek aan [Doetinchem echter optimistischer ge- istemd dan een week daarvoor. "We 'hebben meer als ploeg gespeeld. Dat [heeft iedereen goed opgepakt. Er is ge- Jknokt voor de punten. We hebben al- lleen de opgelegde kansen gemist. Ze- [ven of acht personen hebben wel één {jjitgelezen kans gemist. Voor de rest jhebben we goed gepresteerd. We kre- !gen meer kansen dan de tegenstander." Dekking Dat er weinig doelpunten zouden val- 'len, dat had Van den Deijssel al voor speld. Wink/De Gazellen staat erom ;bekend de meeste energie in de dekking

Soester Courant | 1993 | | pagina 13