1 Jongeren krijgen ontmoetingsplaats SECi Zorgend voor elkaar blijf je samen op weg "Oi 298 Squadron 25 jaar op Soesterberg Actie treintaxi: 645 handtekeningen Alle begin is moeilijk voor dames-volleybalteam AGAYS Agenda voor Soesterberg WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 WOENSDA DVS/Knc Pastor Jules Ypma, 40 jaar priester W oning-ontruiming in Soesterberg Vliegbewegingen Eenmansactie mevrouw Kamphuis afgesloten Paar kilometer Samenvattend vind mw. Kamphuis dat het mogelijk moet zijn om deze treinta xi's slechts een paar kilometer verder te laten rijden. Beide trajecten beslaan een afstand van ongeveer negen kilometer en dat moet volgens haar toch geen pro bleem zijn. Fiets Kerkdiensten Medische dienst Huisarts Tandarts Dierenarts Grof vuil: 02155-93666 Meidengroep SJS Gemeentebestuur gaat 30.000 gulden zoeken voor hangplaats VOLLEYBAL ZAALVOETBAL Heren 1 AGAVS - Spirit 2: 0-3. BADMINTON BADSO sportjournaal KORFBAL Korfbalvereniging Oranje (KVO) DAMMEN Dammen; schaakmat Kinderkleding en speelgoedbeurs Aktiviteiten in de 'Drie Eiken' Verlichting van achterpaden 'Overleven' in het Luchtvaartmuseum Brandweerwedstrijden een nieuwe ver Sportui Biliartx Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841 Dat was het thema van pastor Yp ma in de eucharistieviering van zondagmorgen 3 oktober om half elf in de RK Kerk te Soesterberg. Een parochiedag waarop het 40-jarig priesterfeest van pastor Jules Ypma werd gevierd. De anders nog niet half-volle kerk was voor deze bijzondere dienst tot de laat ste plaats bezet. Stoelen werden op het laatst aangedragen en toen die er niet meer waren ging men maar op de trap naast hot koor zitten. Even over half elf betrad de jubilaris de kerkzaak Kinde ren met versierde bogen gaven hem een feestelijke gang naar het altaar. Donderdag 30 september werd de wo ning Banningstraat 8, op last van de ge meente Soest, ontruimd. Vanwege huurschuld en het niet voldoen aan on der andere gas-, water- en electrakos- ten, zag de gemeente zich genoodzaakt om tot ontruiming over te gaan. Nagenoég onopvallend en zonder moeilijkheden werd de inboedel aan de straat gedeponeerd. Ramen en deuren werden daarna hermetisch dichtgetim merd en de om het perceel staande ijze ren hekken met ketting en slot afgeslo ten. De beide bewoners werden die dag tot 15.30 uur in de gelegenheid gesteld hun inboedel elders op te slaan. Aange zien dat niet plaatsvond, werd alles in vuilniswagens afgevoerd. De bewoners waren kort daarvoor naar elders ge trokken. Om 16.00 uur was niets meer te zien van een gelukkig niet alledaags gebeuren. Dat het voor de parochie feest was kon je zien aan de versierde kerkruimte. Vlak naast het Mariabeeld hing een met bloemen versierde fiets tegen de statige kerkmuur. Om en nabij het altaar diver se onderdelen van een fiets. Het Caro- luskoor, onder leiding van Co Haring, versterkt met het dameskoor, een kin derkoor met daar tussendoor de ju belklanken van het orgel, bespeeld door Theo Hes, dat alles maakte het feest compleet. Frans van Dillen, voorzitter van de j ubi- leumcommissie, sprak het welkoms woord. Het was hem niet ontgaan dat pastor Ypma een 'nieuw kleed' aan had evenzo zr. Marie-Anne van Erven. Hij feliciteerde de pastor met dit zo bijzon dere priesterfeest en hoopte van harte dat hij nog vele jaren in het Soesterberg- se zou blijven. Punt 11 van de liturgie gaf aan "toe spraak", en daar leefde men naar toe. En daar stond dan de jubilaris, in zijn 'nieuw kleed', gewoon stralend. Het eerste wat hij zei was een dank-u-wel aan allen. Direkt daarop las hij een brief voor van zijn ruim negentigjarige moe der, die dankte voor de bloemenhulde die zij had ontvangen. "Ik ben blij dat het zover is", vervolgde pastor Ypma. "De laatste dagen mocht ik niets'doen en nergens heen Maar het heeft mijn stoutste verwachtingen overtroffen, nogmaals hartelijk dank. Hij was ontroerd door de feestelijke in tocht van de kinderen en accentueerde het naar elkaar omzien. "Wij moeten met respect en eerbied met elkaar om gaan hield hij de volle luisterende kerk voor. Voor elkaar iets kunnen be tekenen en zo met elkaar bezig zijn over de diepe dingen van het leven. Hij dankte zijn collega zr. Marie-Anne Dit jaar is het 25 jaar geleden dal het 298 Squadron, dat deel uit maakt van de Groep Helicopters van de Koninklijke Luchtmacht, de gelederen op Soesterberg kwam versterken. Op 7 september 1968 maakten tien Alouettes III een grote rondvlucht, die eindigde op de Vliegbasis Soesterberg. Hiermee was de verplaatsing van het 298 Squadron symbolisch een feit. De tot op dat moment bij het squadron be horende Piper Super Cub's (kleine vliegtuigjes met een propeller) bleven achter op de Vliegbasis Deelen. Het 298 Squadron werd als eerste squadron 'all helicopter' Na jarenlang te zijn ondergebracht in een niet al te riante behuizing, beschikt het squadron thans over een schitterend onderkomen op de vliegbasis. Ook de toekomst van het squadron ziet er hoopvol uit. Zoals bekend zal de Groep Helicopters van de Koninklijke Lucht macht van nieuwe helicopters worden voorzien. Het 298 Squadron kan terugzien op een roemrijk verleden, waaraan nog steeds het één en ander wordt toegevoegd. Te denken valt aan humanitaire operaties in Irak, voormalig Joegoslavië en heel recentelijk Cambodja. Hun divies 'nihil nobis nimium' (niets is ons te veel) is dan ook zeker geen loze kreet. 298 is een squadron, waar je als Soesterberger best trots op kunt zijn. Het op de Vliegbasis Soesterberg gesta tioneerde 298 Squadron, gaat avond- vliegen met helicopters van het type Alouette III. Dit zal plaatsvinden op de donderdagen 7,14,21 en 18 oktober tot 's avonds 22.00 uur. Mw. C.J. Kamphuis-Jansen, Prof. Lorentzlaan 101, werd in augustus van dit jaar voor de zoveelste keer geconfronteerd met de slechte ver binding openbaar vervoer tussen Amersfoort en Soesterberg. Om dat ze het beu was belde ze de Ne derlandse Spoorwegen met de vraag of ook van Amersfoort naar Soesterberg v.v. de treintaxi gerea liseerd kon worden. Dhr. A.H. Le- meer van de NS adviseerde haar een handtekeningenaktie onder de bewoners van Soesterberg te hou den. Onder het motto: 'Ik wil een treintaxi van Amersfoort naar Soesterberg, U ook?', heeft Soesterberg haar de laatste tijd goed leren kennen. Het leverde haar 645 handtekeningen op, waarvan 142 van militairen uit de Dumoulin ka zerne. Ze kreeg veel adhesie-betuigin- gen in woord en geschrift. Wat waren nu concreet de redenen voor deze aktie? Mw. Kamphuis wil het graag nog eens uitleggen. Ie: de gewijzigde dienstregeling en het uitvallen van buslijnen van Centraal Nederland per 23 mei j.1., waardoor men na 19.00 uur slechts éénmaal per uur naar Amersfoort of vanuit Amers foort naar Soesterberg kan komen. 2e: De bewoners van Soesterberg dien tengevolge belemmerd worden in hun culturele- en sociale aktiviteiten. 3e: Velen, en vooral ouderen, er niets voor voelen om ongeveer een uur in de omgeving van het station NS in Amers foort rond te moeten hangen. 4e: Het feit dat er reeds treintaxi's rij den vanuit Amersfoort en vanuit Drie bergen, doch deze niet verder rijden dan respectievelijk Zon en Schild en Huis ter Heide, met andere woorden tot de grens van Soesterberg. Haar aktie werd schriftelijk onder steund door het Kontakt der Kontinen ten, het Nationaal Lucht- en Ruimte vaartgeneeskundig Centrum en de Ver eniging Soesterbergs Belang. Ook spontane reacties van inwoners uit Soesterberg en hun ervaringen op dit gebied, waren voor mw. Kamphuis moedgevend. Zij heeft haar eenmans-aktie afgesloten en gaat nu over tot de bekroning van een enorm stuk werk. Dit bestaat uit het overhandigen van de 645 handtekenin gen op woensdag 6 oktober a.s. om pre cies 10.00 uur in het station NS te Amersfoort aan Dhr. A.H. Lemeer en op vrijdag 8 oktober a.s. om 10.35 uur in het gemeentehuis te Soest aan mw. J.M. Swinkels, wethouder Verkeer en Vervoer. Beide autoriteiten wil zij met deze handtekeningen verzoeken alles in het werk te stellen om de treintaxi Amers foort-Soesterberg en zo mogelijk ook Driebergen-Soesterberg te helpen rea liseren. Een dapper initiatief van een dappere vrouw! Pastor Ypma neemt de muzikale hul de van Odeon in ontvangst voor haar steun. Het samen met vol en thousiasme in de parochie te kunnen werken. Samen op weg, de handen in een als teken van vrede en als teken van onderlinge troost en bemoediging. Heel adrem haakte hij in op de diverse onderdelen van een fiets, die dicht bij het altaar lagen. "Een fiets met prachtig glimmende onderdelen, maar zonder stuur, rijdt niet", aldus de pastor. "Zo ook in ons geloof." Hij memoreerde de afgelopen tien jaar in Soesterberg als goed. "Ik ben nu 66 jaar en 40 jaar priester en ik ben dankbaar voor alles wat ik heb mogen doen." Hij noemde even de tien jaar missiearbeid in de Fili- pijnen als een goede leerschool. Hij besloot zijn toespraak met de woor den: "Geloven in de medemens is zo belangrijk, als je dat kunt dan kun je ook geloven in een goede God!" Aan het einde van de dienst werd de ju bilaris toegesproken door ds. Van Ma- rion, als voorzitter van de plaatselijke Raad van Kerken. Zij dankte de pastor voor diens 'eigen-wijsheid', wat onmid- delijk een daverend applaus opleverde. Toen pastor Ypma door het gangpad van de kerk naar de uitgang liep, wacht te hem daar een serenade van de boe- renkapel van de plaatselijke muziek vereniging Odeon. Dat was het begin van een lange feestdag voor de jarige priester Jules Ypma. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 9 oktober, 19.00 uur: viering met cantores Zondag 10 oktober, 10.30 uur: Wereldmissiedag kinderen, viering met Dameskoor Zondag 10 oktober: HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Gezamenlijke dienst (SOW), Wereld- diakonaatzondag, ds, J. van Marion; gemeentezondag van de beide prot. kerken van 10.00 - 16.00 uur GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie hervormde kerk STERRENBERG 'de Lichtpunt' ds. H. Henstra Van vrijdag 18.00 tot maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200. Eigen tandarts bellen; dan hoort men welke arts dienst heeft. H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, spreekuur volgens afspraak, tel. 52467. Soms is het "zetduiveltje" wel héél hardnekkig. Zo stond in de Soester- bergse Courant van vorige week op nieuw het telefoonnummer van de grof-vuil-lijn van de gemeente ver keerd vermeld. Het juiste nummer is: (02155) 93666. Ben je een meisje tussen de 8 en 12 jaar oud, en voel je wat voor gezelligheid en creativiteit? Wil je leren creatief te wor den of heb je zelf nog grandioze ideeën? Dan kun je terecht in het Dorpshuis bij de Stichting Jeugdwerk Soesterberg. De meiden-avonden worden gehouden op dinsdagavond van 19.00 tot 20.15 uur. De kosten zijn f 1,- per avond. Daar blijf je toch niet voor binnen en/of buiten, de hele herfst en winter? Marti- na en Lenu wachten op jullie. Neem ook je vriendinnen mee! Het gemeentebestuur gaat op zoek naar 30.000 gulden. Dat bedrag is nodig voor de realisatie van een ontmoetingsplek voor de Soester- bergse jongeren. Bij de afronding van de begroting voor 1994 moet volgende week blijken of dat geld er is. In ieder'geval vinden vrijwel alle raads leden dat de jongeren een 'eigen' plek moeten krijgen. "Al is het maar een af dak, waar we windvrij en droog samen kunnen zitten", zei Chantal Twigt vori ge week tegen de leden van de commis sie milieu. Zij is één van de jongeren in de leeftijd van,twaalf tot en met twintig jaar, die behoefte hebben aan een zoge noemde 'hangplaats'. "We willen even tueel zelf helpen en geld inzamelen." Gert Lamers van Soesterbergs Belang pleitte eveneens voor een voorziening. "Ondanks dat we ons bewust zijn van de beperkte financiële mogelijkheden van de gemeenté, verzoeken wij u geld beschikbaar te stellen. In Soesterberg zijn weinig tot geen voorzieningen ge realiseerd voor de oudere jeugd. Als de jongeren een eigen plek hebben, zullen ze minder overlast veroorzaken. Dat betekent dat er minder telefoontjes naar de politie worden gepleegd door boze bewoners." De ontmoetingsplaats is gepland ©p het terrein naast de ijsbaan aan de Kamp weg. Willem Blaauw van de WD voor spelde dat er wel eens een actiecomité •zou kunnen worden opgericht door buurtbewoners. "Daarom wil ik de jon geren meegeven, dat ze alles zo voor- Zaterdag 2 oktober kreeg in de Banninghal het eerste dames-vol leybalteam van AGAVS haar sponsor in niemand minder dan bouwbedrijf Hoffman b.v. bekend in Amersfoort, Soest en Soester berg. Kijken we naar het dames team, dan bestaat dat ook uit leden afkomstig uit de drie genoemde plaatsen. Binnen het District Eemland van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVo- Bo), zijn de gesponsorde dames juist naar de le klasse gepromoveerd. En dat is nog niet alles, ook kregen ze een spiksplinter nieuwe trainer-coach, Jaap van Eekelen. Ton Kuyf, de P.R.-man van AGAVS dankte dhr. Hoffman voor diens be reidheid om als sponsor op te treden. Ook de dames lieten zich niet onbe tuigd en boden hun sponsor een foto van het team aan. Dhr. Hoffman, ma nager van een groot bedrijf, leek tussen Dinsdag 28 septembar beleefde de Banninghal 'top-zaalvoetbal'. Het Soesterbergse zaalvoetbalteam 'Ma- ke-it-up' stond tegenover een team be staande uit (voetbal)scheidsrechters uit 't Gooi. Dit uit de COVS gevormde zaalvoetbalteam, speelt in de hoogste afdeling van Nederland. Om 20.35 uur floot scheidsrechter St. van Soeren het aanvangssignaal en om 20.37 uur was het al 0-1. Soesterberg stond onder druk, maar verdedigde zich goed. Ken nelijk moesten ze zich even warmdraai- en, want om 20.47 uur kon de gelijkma ker genoteerd worden. Bij vlagen werd er zeer goed gespeeld. Vooral het geraf fineerde lobballetje over de keeper toonde de grote klasse van Soesterberg. Toch was het duidelijk dat zij geen partij waren voor hun tegenstanders. Na de eerste 25 minuten was de stand terecht 3-5. De wisseling leek slechts voor' Soesterberg te vallen. Het ritme was er even uit en daar maakte de tegenpartij dankbaar gebruik van. Van 4-5 werd het snel 6-9. Maar dankzij het enthou siasme van de 'drie' bezoekers, werd een eindspurt ingesteld. De winst zat er in, maar het beslissende signaal gaf 8-9 als eindstand. Jammer dat Soesterberg zo'n enorm goed team links laat liggen. Ze verdie nen alle lof. Ook vanuit de Sportstich ting te Soest krijgen ze geen enkele steun. Van deze instelling krijgen ze geen toestemming om thuiswedstrijden te spelen, dus altijd ergens anders je ei gen kleuren verdedigen. "Het wordt de hoogste tijd dat hierin verandering komt en ook deze prachtige sport offi cieel in de Banninghal mag worden ge houden," aldus secretaris Gerdie Wit- teveen. De bezweette en vermoeide ge- zichten van zijn medespelers beaamden dit luid en duidelijk. al die springlevende dames even uit het veld geslagen, vooral toen hij door één van de dames spontaan werd gekust. Hij wenste hen vooral in het prachtige trainingspak, veel succes en vergezelde dit met voor iedere speelster een bos bloemen. De zaalleider was onverbiddelijk en wees de dames naar het veld. Daar stond Overon-I uit Weesp hen op te wachten. Deze dames waren juist gede gradeerd naar de le klasse, dus stonden ze in feite twee klassen hoger dan AGAVS. In de wedstijd was dat ook duidelijk te zien. AGAVS vocht voor wat het waard was, luid aangemoedigd door enkelen op de tribune. Met 11-15, 4-15 en 6-15 moest het in Oberon haar meerdere erkennen. Trainer Jaap van Eekelen was ondanks dit verlies zeer te vreden over zijn team. "De vechtlust en spirit zitten er dik in, nu nog even de juiste afwerking en het wordt een sterk team," aldus de nieuwe trainer/coach. Het team bestaat uit de dames Ria Pas toor, Jantine Geelink, Brigit van Ee, Leida van Brummelen, Baps en Milon van Dijk, Lydia Bosscher, Petra Poort en Ginneke Kremers. Wilt u hen aan moedigen, dan bent u 16 oktober, 6 no vember, 20 november en 11 december vanaf 13.15 uur welkom in de Banning hal te Soesterberg. De verdere uitslagen van de afdeling volleybal-AGAVS zijn:Heren 2 AGAVS - Spirit 6: 3-0, Heren 3 AGAVS - Spirit 7: 2-2, Dames 2 AGAVS - Spirit 5: 2-2. Het was een moeilijke start voor de le heren. Het grootste probleem in de eer ste helft was de stop, wat direct resul teerde in een 6-0-achterstand. Gedu rende de rest van deze set bleven ze ach ter de feiten aanlopen. In de 2e set werd de pass iets beter, maar de variatie bleef totaal achterwege. Op pure wilskracht werden nog 12 punten verkregen. In de derde set was de stand al snel 9-2 ach ter. Maar ook toen weer op wilskracht werd het 12-11. Uiteindelijk werd de set toch nog weggegeven met 15-13. Conclusie: Spirit was beter, echter kon Soesterberg veel beter en dat doen ze een volgende keer! ABCA 6 - BADSO 1 3-5. Deze wedstrijd werd op 3 oktober j.1. in Amersfoort gespeeld. Morten Hjort verloor zijn single tegen een jeugdige tegenstander in drie sets. Tim de Lange verloor zijn enkel-partij in twee sets. Claudien Schussler verloor ook haar single door zich in het spel van haar te genstander mee te slepen. Invalster Ro- sita van Lunteren won haar enkel-partij met sterk spel. De dubbels en de mixen werden allen in twee sets gewonnen. Daardoor werd de uitslag 5-3 in het voordeel van BADSO. Zondag 10 oktober organiseert B.C. BADSO een jubileumtoernooi t.g.v. haar 20-jarig bestaan. Om 10.00 uur begint dit voor de jeugdleden en om 13. Ï5 uur voor dfe senioren. Er zullen mix-partijen worden gespeeld in diver se sterkten. Overige uitslagen BADSO: BADSO 4 - Inside 4 2-6; Inside 5 - BADSO 5 6-2; BADSO 6 - Inside 6 4-4; Triaq 3 - BADSO 7 5-3; BADSO 8 - Eemnes 7 8-0; Eemnes 8 - BADSO 9 3-5; BAD SO 10-Eemnes 9 3-5 en BADSO 11- Amev 5 6-2. SEV-KVO 7-9 (ruststand 3-5) KVO moest naar Leidschendam om deze stand daar weg te halen. Na een vlotte 0-2-voórsprong, ging men de rust in met de stand 3-5. Na de rust was SEV sterker en kwam zelfs op een voor sprong van 7-6. KVO wisselde tactisch door Peter Oudenes in het team te brengen en deze maakte prompt de ge lijkmaker. Daarop volgde een gelukki ge vakwisseling met als gevolg dat KVO nog twee keer kon scoren. Met twee be langrijke winstpunten kon Soesterberg de thuisreis aanvaarden. Scoreverloop: Rob de Peuter 3x, Petra Blaauwendraat 2x, Jaap van de Hoek 2x, Wendy Visser lx en Peter Oudenes lx. Overige uitslagen: Senioren: Odik 3 - KVO 2 8-7; KVO 3 - Hemuw Enge 2 7-6; KVO 4 - Victum 3 13-7; O WO 6 - KVO 5 afgelast. Aspiranten: KVO Al - Viking Al 6-10; KVO BI - Meeuwen B3 2-16; KVO Cl - Telstar Cl 8-2. Pupillen: Arena Dl - KVO Dl 9-0 en Atlantis El - KVO El 1-0. U bent welkom bij de thuiswedstrijden op 9 oktober: 11.30 uur KVO El - Woudenberg E3, 12.15 uur KVO A2 - Dindoa A4, 13.30 uur KVO 5 - Eem- vogels 3 en tenslotte het vlaggeschip om 15.30 uur KVO 1 - DES. De St. Dorpshuis zag hun inzet om (weer) een damclub in Soesterberg te krijgen verloren gaan. Drie keer werd een avond georganiseerd waarop slechts enkelen reageerden. Dit was on voldoende om over te gaan tot de op richting van een damclub. De mogelijk heid bestaat dat men niet op de hoogte was van dit voornemen en hieraan toch medewerking wil verlenen. Men wordt verzocht dan het Dorpshuis te bellen, tel. 51975. zichtig en rustig mogelijk doen. Je hebt al gauw last van brommers en zo. Maar voor een actiecomité zijn wij niet bang. Als jullie je rustig houden, zullen wij jul lie helpen." Gemeentebelangen Groen Soest en D66 hielden nog een slag om de arm en GPV/SGP/RPF was niet vertegen woordigd, maar de overige fracties (en daarmee een ruime meerderheid van de raad) steken de jongeren een helpende hand toe. Dat zijn ze moreel ook wel verplicht, omdat ze enkele maanden geleden tijdens een gespreksavond met de jongeren van Soesterberg al ver wachtingen hadden gewekt. Daarnaast waarderen de raadsleden de betrok kenheid en de bereidheid tot medewer- Zaterdag 9 oktober is er van 10.00- 12.00 uur in het Dorpshuis de traditio nele "tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs". Vrijdag 8 oktober kunnen schone en in redelijke staat ver kerende kleding en speelgoed van 18.00 tot 20.00 uur eveneens in het Dorpshuis ingeleverd worden. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 86 t/m maat 176. Eigentijdse kle ding ligt goed in de markt, mits het vriendelijk geprijsd is. Het tweede hands speelgoed en vooral het betere speelgoed, blijft een geliefd artikel. Wilt u meer weten, dan kunt u bellen: tel. 52295,51269 of 52961. Puzzelende 55-plussers. Van de 55-plussers wordt verwacht dat zij vóór 8 oktober de uitslag van de puz zel op blz. 6 van het boekje 'Info 55+ Soesterberg', inleveren in het Diensten centrum (Dorpsplein 18). De leuke prijs (zen) worden later bekend ge maakt. Bingo Vrijdag 8 oktober bent u vanaf 20.00 uur in de 'Drie Eiken' welkom voor een bingoavond. Elke kaart kost zes gulden en daar is de koffie bij inbegrepen. Halve Klaverjasmarathon Zaterdag 9 oktober organiseert de kla- veijasclub 'de Drie Boompjes' een hal ve klaverjasmarathon in de Drie Eiken van 13.00 tot ongeveer 17.30 uur. Zangmiddag Dinsdag 12 oktober kan men vanaf 14.00 uur zingen in de Drie Eiken. On der Pianobegeleiding worden bekende en mogelijk minder bekende liedjes ge zongen. De koffie en thee staat klaar om de kelen te lessen. En dat alles krijgt u voor niets. Nu het 's avonds langer donker begint te worden, komen ook de onverlichte achterpaden weer naar voren en daar mee het veiligheidsgevoel. Wilt u, even tueel in samenwerking met uw buren, hier iets aan doen, dan kunt u zich wen den tot de gemeente Soest, Bureau Be stuurlijke Preventie, dhr. Sen, tel. 02155-93705. Er is namelijk een rege ling die inhoudt dat men een financiële bijdrage kan krijgen. Van 10 t/m 17 oktober wordt de Natio nale Wetenschap en Techniekweek ge houden. In dat kader organiseert het Luchtvaartmuseum (in het Kamp van Zeist) gedurende deze week speciale demonstraties en technische rondlei dingen, die geheel gewijd zijn aan het thema 'overleven' Het gebruik van de schietstoel en het pakket middelen dat de vlieger tijdens een vlucht bij zich heeft om in een noodgeval te kunnen overleven, wordt aan het publiek getoond. Speciaal voor de jeugdige bezoeker stelt het museum een "pretlab" ter beschikking waar mee de bezoeker eenvoudige techni sche voorwerpen kan maken. Van dinsdag 12 t/m vrijdag 15 oktober worden technische rondleidingen gege ven, die circa drie uur duren. Deze zijn op afspraak en bevatten ook uitleg van de schietstoel en een demonstratie over de werking van de besturingsonderde len van een NF-5 straaljager. De toegang en rondleiding is gratis, het pretlab kost f 2,50 per eenheid. Het museum is t/m 31 december van dins dag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur geopend en zondag van 12.00 tot 16.30 Ongeveer, op deze locatie aan di" Kampweg moet de 'hangplaats' voor dt §EC zai jn de z Soesterbergse jongeren worden gereah zoen doormak seerd- Foto: Aldo Allessii Zoe,en raakte king van de jongeren. "Bovendienishe me' '*urJ een noodzaak", zei Jan Pieter Lokke z'in eikel en is van het CDA. nuari uit de i Het gemeentebestuur zal daarom waar witten verlore schijnJijkcreatiefgenoegzijnomopd 5-1 en bleven gemeentelijke begroting dertig miU derde keer op vrij te maken. Wethouders MiekeSwin ach|er> AH 't kels beloofde de jongeren, dat de ge f 6_7 meente haar best zal doen. "Als het no' niet helemaal lukt, of in het ergste geve - Coach Peter va helemaal niets wordt, blijft dan enthou spreken over de siast. Ik kan misschien een beetje smok tegen °"r8er- kelen door jullie stukken bovenopt wedstrijd, de spe leegen phne. Ik weet i maar dat heb ik In Beukendal k' Zaterdag 9 oktober staat Soesterberj Struijk bleef zon bol van de brandweersirenes. Op dit had atgebe,cl- dag worden de 'regionale brandweer ^enwe.c wedstrijden' gehouden. In verband me komt, spee geheimhouding voor de deelnemendt sowieso me brandweerkorpsen, kan de lokatie noi ?n .a" niet bekendgemaakt worden. Dal f"igen.fd,e nl? wordt die dag door middel van een aan- arf 'waV. plakbiljet op de brandweerkazerne aan zie a Seme de Lt. Koppenlaan bekendgemaakt, Het belooft een groots spektakel u worden. Tot 1 november op werkdagen exposi tie in het Dorpshuis Woensdag 6 oktober 10.15 uur Volksdansen (Drie Eiken) 14.00 uur Jeu de boules (Drie Eiken) 14.00 uur instuif St. Jeugdwerk (Dorpshuis) 14.00 uur ballet Laetitia (Dorpshuis) 18.00 uur Badminton Badso (Banning hal) 18.30 uur leerlingen drumband Odeon 1900 uur plastic modelbouw vanaf 8 jr, BASKETB The Red Star Red Stars JK3 - Red Stars MK1-! Stars JJ2 - Duncl Shooters275-83. dames 1 - Blue E 9.30 uur repetitie drumband Odeorf Donderdag 7 oktober 13.00 uur badminton Badso (Banning hal) 18.30 uur houtbewerken vanaf 8 jr. (Dorpshuis) 19.00 upr Caroluskoor (RK Kleuter school) 19.30 uur sjoelen en jeu de boules (Drie Eiken) Vrijdag 8 oktober 09.15 uur moeder en kind Laetitis (Dorpshuis) 18.00 uur kleding inleveren (Dorps huis) 19.00 uur leerlingenorkest Odeon 19.00 uur Vliegtuigmodelbouw vanal 10 jr. (Dorpshuis) 20.00 uur Bingo (Drie Eiken) 20.30 uur Vliegtuigmodelbouw gevor derden (Dorpshuis) Zaterdag 9 oktober 09.00 uur Regionale Brandweerwed strijden 09^00 uur Badminton Badso (Banning- 10.00 uur Tweedehands kleding/ speelgoedbeurs (Dorpshuis) 12.00 uur Vliegtuigmodelbouw gevor derden (Dorpshuis) 13.00 uur Halve Klaverjasmarathon (Drie Eiken) 14.00 uur Korfballen (KVO Kerklaan) Zondag, 10 oktober 10.00 uur Badminton (Banninghal) Maandag 11 oktober 14.00 uur handwerken (Drie Eiken) 17.30 uur Samen Eten (Drie Eiken) 18.00 uur volleybal AGAVS (Ban- ninghak) 19.00 uur Jeugd-EHBO 8-14 jr. (Dorpshuis) 19.30 uur Esbergkoor (Dorpshuisl 19.30 uur repetitie muziekver. Odeon 19.30 uur klaverjassen (Drie Eiken) Dinsdag 12 oktober 14.00 uur Zangmiddag (Drie Eiken) 19.00 uur RK Dameskoor (RK Kien- terschool) 19.00 uur Meidenavond van 8-12 jr. (Dorpshuis) 20.00 uur bridge (Drie Eiken) Woensdag 13 oktober 14.00 uur instuif St. Jeugdwerk ^8^00 uur Badminton Badso (Banning- 18.30 uur leerlingen drumband Odeon 19.00 uur plastic modelbouw vanaf 8 jr. (Dorpshuis) 20.00 uur repetitie drumband Odeon BOWLING Soester Bowl Maandag: Zilv 0-5; Bloopers- Boulle d'Or 3 0-5; Baanbreki Flying Pin Ten Dinsdag: The F The 8 Team - hunters - Teai tions - Stressles Triootje BTG 5-0; Olifantjes Pin Down 1-4 Ammer 4-1. De Snoekba: Eindstand zome Eerste divisie: 1. vestro 19; 3. Ge bel 39; 5. Willei Strumpcl 46; 7 v.d. Hoef 58; Wout v.d. Groe] 12. Gert van Dr 14. Willem v.d. 84. Tweede divisie: Jan Groenewou 4. Maarten Mos Henk van Riet van Dijk 52; 9. Hopman 56; 11 van 't Klooster Ton van Drie "Ons standf elk moment nenkomen, We houden van een gezi woord is ere van Zonne! eniging die Hij is aangesc die binnen d( letje stoot, me is. In het dagi kendheid als kijken niet n< hoe hij als me nieur, een gla boer en ik bc derlinge vriei langrijkste." "Er is nooit 1 zellig aan to< die al bijna meldde zich penningmeei het zestig-jal kring gevien Het begon a vel aan de T

Soester Courant | 1993 | | pagina 14