"Onderlinge vriendschap belangrijkste" plaats SEC na drie wedstrijden puntloos mm Selby mist zege in dubbels Teveel fouten bij Eemvogels Evert Kasius zomerkampioen iSPORT! »enda voor esterberg mmmm angplaats' WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT DV'SIKnollentuin deelt voorlopig eerste plaats in hoofdklasse PAGINA 15 f dweerwedstrijden Sportuitslagen I Bromfietsen op straat gestolen Stereo-installatie uit woning gehaald Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties SCHAKEN Eric de Haan weer beste snelschaker van Soest Schaaklessen bij SSC op 8 oktober Voorsprong (4-1door Eemnes tenietgedaan BADMINTON Uitverdedigen levert balverlies op KORFBAL Unieke situatie op eindlijst vissers VISSEN Jeugdnieuws ATLETIEK Mare Hilberts 5 de in Grootebroek ïur vllegtSgnmdeibouw gevor- Biljartvereniging Zonneheuvel al zestig jaar klein, maar fijn Sportprogramma Ij Topscorers VOETBAL Open jeugddag SEC op 20 oktober BILJARTEN Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 O K flL j i B-.r» eer op deze locatie aan dM g moet de 'hangplaats' voor dm vrgse jongeren worden gerealil Foto: Aldo Allessie de jongeren. "Bovendien ishe) dzaak", zei Jan Pieter Lc CDA. eentebestuur zal daarom t l creatief genoeg zijn om op elijke begroting dertig iken. Wethouders Mieke Swinl )ofde de jongeren, dat de gel ïaar best zal doen. "Als het i maal lukt, of in het ergste gevaj 1 niets wordt, blijft dan enthoul ican misschien een beetje smokfl Tor jullie stukken bovenop t| g 9 oktober staat Soesterberg de brandweersirenes. Op die den de 'regionale brandweer- Jen' gehouden. In verband mei ouding voor de deelnemende rerkorpsen, kan de lokatie kendgemaakt worden, e dag door middel van een a t op de brandweerkazerne aa Koppenlaan bekendgemaakt.] ooft een groots spektakel te jvember op werkdagen exposi-j t Dorpshuis dag 6 oktober tur Volksdansen (Drie Eiken) j ur Jeu de boules (Drie Eiken) I uur instuif St. Jeugdwerk! ïuis) ur ballet Laetitia (Dorpshuis) ur Badminton Badso (Banning-S ur leerlingen drumband Odeonj ur plastic modelbouw vanaf 8 jr.i ïuis) ur repetitie drumband Odeori rdag 7 oktober ur badminton Badso (Banning-j aur houtbewerken vanaf 8 jr. ïuis) lur Caroluskoor (RK Kleuter-, ur sjoelen en jeu de boules (Drie g 8 oktober uur moeder en kind Laetitis ïuis) ïur kleding inleveren (Dorps-! ur leerlingenorkest Odeon ïur Vliegtuigmodelbouw vanal Dorpshuis) ïur Bingo (Drie Eiken) ur Vliegtuigmodelbouw gevor- Dorpshuis) lag 9 oktober ïur Regionale Brandweerwed- SEC zal in de zaal een moeilijk sei nen doormaken. Hans Peter van fioelen raakte vrijdagavond in het met Burger geblesseerd aan jijn enkel en is in ieder geval tot ja- iuari uit de roulatie. De groen- pitten verloren de wedstrijd met Ê-l en bleven maandag voor de lerde keer op rij met lege handen ichter. AH 't Hardt in Beukendal von met 6-7. foach Peter van Zoelen was niet te preken over de instelling van zijn ploeg ègen Burger. "Het was een slechte yedstrijd, de spelers hadden geen disci pline. Ik weet wel waar dat aan ligt, naar dat heb ik al tegen ze gezegd." Beukendal kwam Van Zoelen voor |en nieuwe verrassing te staan. Chiel Btruijk bleef zomaar weg, zonder dat hij pad afgebeld. "Ik zal hem niet meer bel- 1 voor een wedstrijd. En als hij uit zich Zelf komt, speelt hij de eerste wedstrijd Dwieso niet." k en Van Zoelen waren niet de Inigen die niet meespeelden tegen AH t Hardt, want Willem de Vries had zich iiek afgemeld. En dus begon SEC an- fhe Red Stars led Stars JK3 - Crackerjacks JK12 39-78; Red Stars MK1 - Shooters MK1 36-65; Red Btars JJ2 - Dunckers JJ1 65-31; Heren 1 - Ihooters 2 75-83, New Stars-heren 2 46-52; Barnes 1 - Blue Drakes 57-25. ioester Bowling Vereniging [aandag: Zilveren Ster - Big Splitters 5Bloopers - No name 4-1Bodrum - ïoulle d'Or 3-2; De Enghe - v. Ede 1-5; Baanbrekers - Game over 2-3; 'lying Pin Ten - Arrows 2-3. linsdag: The Family - de Gokkers 2-3; 'he 8 Team - Wings V/2-^/ï, The Fox- 'ihunters - Team X 2-3; The Founda- ions - Stressless 2-3; Heppie Hoekers - nootje BTG 0-5; Naadje - H.A.M. -0; Olifantjes - Strajk 1-4; Cobras - 'in Down 1-4; Westra Boffrie - SHJ immer 4-1. De Snoekbaars eindstand zomercompetitie; ierste divisie; 1. EvertKasius 19; 2. Jan Li- 'estro 19; 3. Gerrit Kasius 32; 4. John Hib- >el 39; 5. Willem Latamahina 42; 6. Eddy Itrumpel 46; 7. Jan Aertssen 54; 8. Bert [v.d. Hoef 58; 9. Richard Horst 61; 10. 'out v.d. Groep 68; 11. Theo Bosman 70; |J2. Gert van Drie 75; 13. Rinus Brons 78; '14. Willem v.d. Kraats 81; 15. Henk Horst !4. 'weede divisie: 1. Willem van Soeren 25; 2. fan Groenewoud 31; 3. Henk Wessels 44; Maarten Mosk 44; 5. Henk Altena 48; 6. [enk van Riet 49; 7. Ad Hooft 49; 8. Bart lanDijk 52; 9. Co Wijnands 52; 10. Willem Topman 56; 11. Henk Prinsen 56; 12. Leo fan 't Klooster 57; 13. Ab Dekker 78; 14. Ton van Drie 79. dermaal met een incomplete samenstel ling aan een duel in de hoofdklasse. "We moesten het hebben van hard wer ken en hadden ook een punt verdiend. De eerste helft was voor hun, de tweede voor ons", aldus Van Zoelen. SEC kwam met 2-4 achter, sprong toen naar 5-4, maar trok toch aan het kortste eind. De laatste drie doelpunten ont stonden volgens Van Zoelen door per soonlijke fouten. Doelpuntenmakers aan Soester zijde waren Ramon Hey- nen (drie keer), Fred Bos (twee) en Marco Martens. DVS/Knollentuin In de 'thriller' die DVS/Knollentuin en NVC vorige week opvoerden, werden de punten gedeeld: 4-4. De Soesters maakten voor rust een 2-0-achterstand goed via Eddy Brinkman en Gerard Jansen, maar stonden zes minuten voor tijd met 3-2 achter. En toen volgden de ontwikkelingen zich in een razendsnel tempo op. René Kaats knalde in de Qulck F2 - Hees F1 1-3; Hees C1 - VVZ'49 Cl 2-1; Hees Al - Roda'46 A3 4-2. SEC SEC BI - SO Soest BI 2-1; SEC Cl - K WA Cl 3-1SEC C3 - Spakenburg C3 2-4. Soest JSV Al - Soest Al 1-3; Soest A2 - Eemdijk Al 4-3; SEC BI - Soest BI 2-1; Soest B2 - Hoevelaken B2 4-2; Soest Cl - Hoogland Cl 2-3; SDC Putten Dl - Soest Dl 1-3; Soest djb - WOG djb 2-0; Soest dje - SV Zeist dje 2-12. WZ'49 WZ A1 - APWC A2 1-4; VVZ B1 - CJ W BI 5-3; De Glind BI - VVZ B2 10-6; Hees Cl - WZ Cl 2-1; VVZ E2 - Roda E7 0-3; Hoogland E5 - VVZ E3 2-1; Roda F3 - WZ F1 3-3. Richart de Bruin bereidt één van de SEC-doelpunten voor. Foto: Goos van der Wilt. 46ste minuut de gelijkmaker binnen en in dezelfde minuut schoot Jansen DVS/Knollentuin op voorsprong (3-4). Ongeveer dertig seconden voor tijd werd de feestvreugde deels bedor ven, toen NVC de stand in evenwicht bracht. DVS/Knollentuin had de 55-jarige Henk Kramer meegenomen als doel man, maar op het laatste moment kon de licht geblesseerde Jan Willem van de Wint toch tussen de palen plaatsnemen. Van de Wint speelt, evenals Ronald de Rooij (vier keer tegen paal en lat) en Brinkman, op het veld bij NVC. De wedstrijd in Naarden verliep mede daarom dusdanig sportief, dat beide teams een compliment kregen van de scheidsrechter. Hees Hees kwam maandagavond voor niets naar Beukendal. Tegenstander Allen Weerbaar kwam namelijk niet opdagen voor het duel in de tweede klasse. Een twintig-jarige vrouw uit Soest is haar bromfiets door diefstal kwijtge raakt. Het voertuig stond op de Nieu- weweg. Ook op de Wiardi Beekman- straat verdween een bromfiets. In dit geval is een achttien-jarige Soester de dupe. Zijn bromfiets stond op het erf bij zijn woning. Op de Oude Tempellaan is ingebroken in een woning. Daarbij werd de stereo- installatie gestolen. Een 26-jarige man deed daarvan aangifte. De inbreker is binnengekomen via een tuindeur. Telefoon (02155)-1 3014 Onder grote belangstelling zijn vrijdag de open snelschaak-kampioenschap pen van Soest gehouden. Bij de senioren deden er maar liefst 28 spelers mee (dat is tien meer dan vorig jaar), onder wie deelnemers uit Vee- nendaal, Tilburg, Utrecht, Hilversum en Soest. Omdat het jeugdtoernooi iets was uitgelopen, werd de laatste zet bij de senioren pas na middernacht ge daan. Negen voorronden volgens het Am sterdamse systeem hadden bepaald welke deelnemers zich voor de drie fi nale-groepen wisten te plaatsen. Hoe wel titelverdediger Eric de Haan (24) in de voorronde maar zes uit negen kon behalen, sloeg hij in de finale toe: Van de negen partijen in de finalegroep wist hij er acht te winnen en alleen aan toer- nooileider Rob van Aurich moest hij re mise toestaan. Met achteneenhalf uit negen werd Eric daarmee voor de vier de maal snelschaak-kampioen van Soest. Op de tweede plaats eindigde Erik Swinkels met zeven uit negen, ge volgd door Gerrit Muis. Groep twee werd een prooi voor René Boekhoff (de voorzitter van de Soester SC) en in groep drie was Henk Strating (een 'thuis'-schaker) de sterkste. Bij de jeugd stak de 14-jarige Bram Ot- to (van de Soester SC) met kop en schouder boven de andere deelnemers uit. Op vrijdag 8 oktober zal er op de Soes ter Schaak Club weer schaakles aan de jeugd worden gegeven. Er zijn twee categorieën: beginners en gevorder den. De training voor de beginners wordt ge geven door de gediplomeerde jeugd trainer Rob van Aurich. Deze lessen zijn van 18.30 - 19.45 uur. Voor de gevorderden komt bondstrainer Rob Brunia uit Rotterdam langs. Hij zal les geven van 19.00 uur tot en met 21.45 uur. De lessen worden gegeven in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. Jeugdigen uit Soest en omgeving, die eens zo'n training willen meemaken, zijn van harte welkom. Een eerste proef-training is gratis. Het is wel nood zakelijk om een pen of een potlood en wat kladpapier mee te nemen. Voor de gevorderden is echter een zeer redelijk schaakniveau vereist. Van de Soester SC doen daar immers ook maar de tien sterkste junioren aan mee! Ouderen die zich er niet voor schamen om samen met junioren les te krijgen, mogen de trainingen vrijblijvend bijwonen. Zij kunnen echter (nog) niet actief deelne men. Voor meer informatie over de training kan contact worden opgenomen met Rob van Aurich: 035-249626 (over dag) of 035-247929 (privé). In de tweede wedstrijd van het sei zoen ontving Selby 1 het eerste van Eemnes. In de zaal van C-drie wer den de punten gedeeld: 4-4. Marcel Pas kon maar moeilijk in zijn spel komen. Dit kwam grotendeels door griep. Toch won hij. Johan Velt- man had duidelijk aan zijn conditie ge werkt. Hij speelde een stuk beter dan in de eerste wedstrijd. Toch bleek de tweede heer van Eemnes nog net even te sterk waardoor beide games verloren gingen. Gerdie van Kooten speelde in een ge- lijkopgaande strijd verrassend goed. Zij moest welliswaar een derde game toe staan, doch deze werd met uitgekiend en goed gevarieerd spel door haar ge wonnen. De wedstrijd van Jeanette Westerveld gaf eenzelfde beeld te zien. De tegenstander van Eemnes deed wei nig voor haar onder. In de derde game was Westerveld toch wat sterkeren won het punt voor Selby. In het herendubbelspel waren Pas en Veltman al veel beter op elkaar inge speeld dan in de openingswedstrijd. De mannen van Eemnes konden hier niet veel tegenover stellen. Beide games wa ren verdiend voor Selby. Het dames dubbelspel gaf een omgekeerd beeld te zien van de damesenkelspelen. Opeens waren de vrouwen van Eemnes veel sterker, vooral met beter netspel, dan Van Kooten en Westerveld. Hierdoor ging deze partij in twee games naar de bezoekers. In beide mix-partijen kreeg Selby geen voet meer aan de grond. Beide mix-teams van Eemnes waren veel beter op elkaar ingespeeld. Na een min of meer veilige voorsprong moest Sélby hierdoor toestaan dat Eemnes toch nog langszij kwam. Eindstand: 4-4. Op eigen terrein heeft Eemvogels het niet kunnen redden tegen het ongeveer gelijkwaardige Het Bosch. De Soesters verloren met 9-12. De ploeg uit Lexmond be schikt over een sterk dameskwar tet dat Eemvogels ook in voor gaande wedstrijden al de nodige problemen bezorgde. Niettemin had Eemvogels zaterdag best een punt kunnen pakken, ware het niet dat er veel fouten werden gemaakt. Vooral bij het uitverdedigen had de Eemvogels problemen. Door een strak ke dekking werd regelmatig balverlies geleden, waarna Het Bosch snel scoor de. Ook in aanvallen opzicht is er nog veel te verbeteren, met name het twee de aanvalsvak bewoog te weinig en was moeilijk aanspeelbaar. Na de theepauze (4-5) werd Eemvogels zo'n twintig minuten geheel overklast. Zij kwamen er in niet aan te pas en Het Bosch leek op weg naar een monsterze ge. Bij 4-11 was het echter gedaan en vond Eemvogels de energie om iets te rug te komen. Eerst overtroefde Astrid Doornekamp haar tegenstandster met een doorloopbal, waarna Wim Olde- warris een afstandschot verzilverde. Na een plaagstootje van de Lexmondena- ren (6-12) zette Eemvogels zowaar een eindspurt in. Fons Verduin scoorde na een mooie aanvalscombinatie 7-12; Agnes Kraaikamp trof doel van afstand en Henriette Wisse rondde een door loopbal trefzeker af. Bij 9-12 stokte de produktie en bleek dat Eemvogels de eindspurt te laat had ingezet. Evert Kasius heeft zich in de laat ste wedstrijd van de zomercompe titie van de Snoekbaars verzekerd van de eerste plaats in het eind klassement. De visser eindigde ge lijk met Jan Livestro, maar had over de tien wedstrijden meer me ters vis uit het water gehaald. Vanaf de eerste wedstrijd gaven Live stro, die net achter het net viste, en Ka sius elkaar geen duimbreed toe. Nooit eerder was de strijd in de top van de ranglijst zo spannend. Nooit eerder ein digden twee vissers met evenveel pun ten (negentien) op de eerste plaats. De beslissing viel zaterdag aan de oe vers van de Vecht, waar meestal veel vis wordt gevangen. De spanning viel op de heenweg van de gezichten af te lezen. Uiteindelijk was Evert Kasius zaterdag de beste met 11.40 meter vis. Jan Live stro moest achter Bert van de Hoef ge noegen nemen met de derde stek, het geen hem de eindoverwinning kostte. In het algemeen klassement werd Ger rit Kasius derde met 32 punten. John Hibbel (39), Willem Latamahina (42) en Eddy Strumpel (46) volgden op de plaatsen vier tot en met zes. In de tweede divisie werd Willem van Soeren kampioen. Hij werd zaterdag 'slechts' zevende met 4.27 meter, maar kon niet meer worden achterhaald. Maarten Mosk, die zaterdag won, en Jan Groenewoud konden daar geen verandering in brengen. Groenewoud werd niet alleen zaterdag tweede. Ook op de eindlijst bezet hij de tweede plaats. Met 31 punten bleef hij zes pun ten achter op Van Soeren. Henk Wes sels werd derde (44), direct gevolgd door Maarten Mosk met een even groot aantal punten. Ter afsluiting van het zomerseizoen houdt de Snoekbaars op zaterdag 16 oktober een koppelwedstrijd voor haar leden. Opgeven moet voor woensdag 13 oktober (20.00 uur) bij Willem van der Kraats (tel. 16895) of Bert Giele (tel. 02154-12461). VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren: Heren 4 - Maxcom/Touché 3 3-0; Heren 5 - Dupaco Leos 5 3-0; Heren 7 - Switch 4 3-1; Heren 1 - SDS 3-1, Dames 1 - Avero/'OS 3-2. Junioren: M A3 - Dupaco Leos Al 0-3. Mare Hilberts is als vijfde geëindigd in een wedstrijdloop in Grootebroek. Het lid van AV Pijnenburg moest onder anderen Dick Tesselaar voor laten gaan. Tesselaar won de wedstrijdloop over 9,7 kilometer. The Red Stars De Soester basketbalvereniging Red Stars heeft veel jeugdteams in de com petitie, waarbij op landelijk niveau zelfs twee teams opereren. De jongens junioren speelden zaterdag tegen de Schiestreek uit Rotterdam. Beide teams zijn kandidaat voor de bo venste plaatsen. In een heroïsch gevecht moesten de Soester jongens junioren na de verlenging het onderspit delven met 86-83, zodat na twee ronden De Schie streek bovenaan staat en de Soester ju nioren nog even pas op de plaats moe ten maken. De jongens kadetten speelden zaterdag tegen Prisma uit Utrecht en eveneens in een uiterst spannend duel wisten de Soester jongens wel hun eerste plaats te behouden door met het geringste ver- scil (68-67) te winnen. ur Badminton Badso (Banning- uur Tweedehands kleding/ (Dorpshuis) uur Halve Klaveijasmarathon liken) Hees Voor de derde maal op rij haalden de A-junioren van Hees de volle buit bin nen. Roda'46 kon aan de Kooiweg geen potten breken en moest al in de eerste minuut een treffer toestaan. Een snelle uitbraak bracht Roda'46 weliswaar langszij, maar een fraai doelpunt van Jaap Davelaar, die vanaf de cornervlag met een effect schot raak mikte, zorgde ervoor dat Hees met 2-1 kon gaan rus ten. Na de rust domineerde de 'Hezia- nen' en werd de score simpel uitge bouwd. Roda'46 mocht nog een keer uit een strafschop tegenscoren maar bleek niet bij machte het tij te keren. Hees won verdiend met 4-2. SEC Deze zaterdag stond in het teken van het Zwaluwen jeugd-actie toernooi. Hierin voetballen de valide kinderen voor hun invalide leeftijdsgenoten. Bij dit toernooi viel de prestatie van de al lerjongste F pupillen op. Zij wisten hun drie wedstrijden te winnen van CJW, Spakenburg en Soest. Topscorer werd Sonny Ribberink met maar liefst vijf doelpunten; Achmed Sert scoorde ook nog eenmaal. De regionale BI junioren traden aan voor hun derby tegen SO Soest BI. In een rommelige maar zeer spannende wedstrijd opende Mark Schenderling de score voor SEC. SO Soest kwam voor rust nog op gelijke hoogte. Na rust een sterker SEC wat re sulteerde in een 2-1-overwinning. Soest De junioren van Soest speelden ge woon in competitieverband. Spannend was de wedstrijd Soest B2 - Hoevelaken B2. Er werd met 4-2 gewonnen en vooral de goals van Peter van de Berg waren om in te lijsten. De twee teams van de oudste jeugd moesten beide te gen de koploper aantreden. Soest A2 - Eemdijk Al eindigde in een 4-3 over winning en Job Calis was de absolute uitblinker. JSV Al - Soest Al werd beëindigd met de stand van 1-3. De koploper uit Nieuwegein had moeite met het verzorgde voetbal van de Soes ters. Joris Aarts, Floris Oversier en Jelle Huizinga scoorden de doelpunten en Sander Hcgeberg was de grote afwezi- 8e; WZ '49 WZ heeft een wisselvallig voetbal- weekeinde achter de rug. De Al ver loor haar eerste wedstrijd met 1-4 van APWC: De BI daarentegen blijft suc cesvol en won nu met 5-3 van me dekoploper CJW, waarmee WZ in deze klasse de ranglijst aanvoert. De B2 zorgde samen met tegenstander De Glind voor een zeer levendige wedstrijd en verloor met 10-6, waarbij laatste man Joost Stam drie keer scoorde. De Cl verloor nipt met 1-2 van Hees Cl. De C2 had een toernooi in het verre Hulsthorst en eindigde daar als vierde. De Dl won op hetzelfde toernooi, ter wijl de El tweede werd. ZATERDAG 9 OKTOBER Basketbal 18.30 uur The Red Stars (H)-SBU (Beukendal) Korfbal 15.30 Minerva-Eemvogels (Nieuwe gein) Voetbal 14.30 uur Barneveld-WZ'49 (Barne veld) 14.30 uur SEC-Radiostad (Bosstraat- West) 14.30 uur UW-Hees (Utrecht) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Bre- zan/SSS 3 (De Bunt) 18.00 uur Flexa/Animo-Stam/SoVo- Co (D) (Sneek) ZONDAG 10 OKTOBER Basketbal 15.00 uur The Red Stars (D)-Irene (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Craeyen- hout (Koningsweg) 14.30 uur Voordaan-MHC Soest (H) (Groenekan) Veldhandbal 13.15 uur Heracles-Smeeing/BDC(D) (Amsterdam) 14.30 uur Heracles-Smeeing/BDC (H) (Amsterdam) Voetbal 14.00 uur SEC-Rivierwijkers (Bos straat-West) 14.00 uur DRC-Soest (Durgerdam) Zaalhandbal 13.15 uur Smeeing/BDC (H)-Ha- ka/E&O (Beukendal) MAANDAG 11 OKTOBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Firtina'93-De Groot (Beu kendal) 21.00 uur SEC-Tafelberg (Beukendal) 21.00 uur Attent-Hees (Hilversum) VELDVOETBAL 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 5 2. Frank Baars (WZ'49)4 Gabriël van Gastel (SEC-zat) 4 4. Abdelhak Belarbi (WZ'49) 3 Richard de Bruin (SEC-zat)3 Ferenc Kleinegris (Soest) 3 1. Mustafa Aksit (Firtina'93) 5 2. Öscan Satikboga (Firtina'93) 4 3. Saban Aksit (Firtina'93) 3 Fred Bos (SEC) 3 Ramon Heynen (SEC)3 Eric Looijsen (Hees) 3 Tebbo Pauwels (Hees) 3 Voetbalvereniging SEC houdt op woensdag 20 oktober een open dag voor de jeugd van zes tot en met der tien jaar. Tussen 9.30 en 15.30 uur krijgen de jonge voetballers een afwis selend programma aangeboden. Dat begint na het omkleden met een training van hoofdjeugdtrainer Jaap Veer. Vijf kwartier later wordt een pau ze ingelast, waarna Louis Felter van de KNVB uitleg geeft over techniek en taktiek. Als de jeugdige voetballers hun lunch naar binnen hebben gewerkt, krijgen ze als toetje een vier-tegen-vier toernooi voorgeschoteld. Daarna kunnen ze even uitrusten met een bekertje thee, al vorens het strafschoppenschieten om de penalty-bokaal begint. 'ur Korfballen (KVO Kerklaan) j| g.10 oktober ïur Badminton (Banninghal) lag 11 oktober ïur handwerken (Drie Eiken) ïur Samen Eten (Drie Eiken) uur volleybal AGAVS (Ban- uur Jeugd-EHBO 8-14 jr. huis) tur Ésbergkoor (Dorpshuis) tur repetitie muziekver. Odeon tur klaverjassen (Drie Eiken) tg 12 oktober tur Zangmiddag (Drie Eiken) tur RK Dameskoor (RK Kleu- ol) tur Meidenavond van 8-12 ir. huis) tur bridge (Drie Eiken) ■dag 13 oktober uur instuif St. Jeugdwerk huis) ur Badminton Badso (Banning- ur leerlingen drutnband Odeon ur plastic modelbouw vanaf 8 jr. huis) ïur repetitie drumband Odeon "Ons standpunt is, dat de vrouwen elk moment moeten kunnen bin nenkomen, dat het altijd netjes is. We houden niet van zuipen, wel van een gezellige borrel." Aan het oord is ere-voorzitter J.H. Habes an Zonneheuvel, de biljartver- niging die zestig jaar bestaat. !ij is aangeschoven bij Bas van de Hoef die binnen de club niet alleen een bal letje stoot, maar ook als voorzitter actief In het dagelijkse leven geniet hij be- endheid als groenteboer. Habes; "Wij ijken niet naar wat een lid doet, maar oe hij als mens is. We hebben een inge- ieur, een glazenwasser en een groente boer en ik ben gepensioneerd. De on derlinge vriendschap is bij ons het be langrijkste." "Er is nooit heibel, het gaat er altijd ge zellig aan toe", bevestigt Van de Hoef die al bijna dertig jaar lid is. Habes meldde zich in 1961 al aan en is nu nog penningmeester. De biljarters hebben het zestig-jarig overigens al in interne kring gevierd. Het begon allemaal in café Zonneheu vel aan de Torenstraat. De toenmalige eigenaar Adriaan Stalenhoef besloot op 26 september 1933 een biljartvereni ging op te richten. Het gevolg was dat zo'n achttien vaste klanten elke don derdagavond de keu ter hand namen. In die tijd werd er zelfs al tegen andere clubs gespeeld en kwamen de leden uit in onderlinge toernooitjes. Toen het café in de jaren zestig werd verkocht aan Foo Shan die er een Chi nees restaurant begon), verhuisden de biljarters naar De Soester Duinen, waar destijds Jan van Soest de scepter zwaai de. Na twee jaar zocht Zonneheuvel zijn heil in het restaurant van het Soes ter Natuurbad en kon het ledenaantal, dank zij de drie beschikbare tafels, uit breiden tot 25. Het was ook de tijd, waarin Zonneheuvel landelijke finales organiseerde. "We hebben in het Natuurbad een enorm goede tijd gehad, mede dankzij kastelein Van Reens. Maar nadat hij vertrok, ging het bergafwaarts. We zijn er gebleven totdat er nog een biljarttafel werd weggehaald", vertelt Habes. Van de Hoef herinnert zich dat de biljarters vervolgens uitweken naar Maarten Quispel in Baarn. De Kuil Maar wat is een Soester vereniging zon der onderkomen in Soest. In verband met het vijftig-jarig bestaan van de club besloten de leden in 1983 naar café De Kuil aan het Kerkpad te gaan. Daar ko men ze nog wekelijks bij elkaar om een biljartje en een kaartje te leggen. In het afgelopen seizoen hielden ze de biljart tafel elke maandag-, dinsdag en woens dagavond bezet. Maar omdat Zonne heuvel dit seizoen vanwege praktische redenen niet aan de competitie deel neemt, houden ze alleen op dinsdag hun wekelijkse clubavond. Volgens Van de Hoef is het zeker dat Zonne heuvel vanaf volgend seizoen weer wel wedstrijden gaat spelen. In het ledenbestand van de vereniging zijn op dit moment de namen van der tien mensen geschreven. Opvallend daarbij is Joke Overeem die de enige vrouw in het gezelschap is. Omdat in De Kuil één biljarttafel staat, kan de ver eniging maximaal zestien ledèn accep teren. Er is dus nog plaats voor drie lief hebbers. Meestal spelen de biljarters Libre, maar bandstoten en driebanden zijn ook fa voriete spelvormen. En als er nog tijd over is, spelen ze nog even 'tien over rood'. Altijd geldt, dat het recreatieve karakter voorop staat. De contributie van Zonneheuvel is vastgesteld op 120 gulden per jaar. Belangstellenden kunnen natuurlijk op een dinsdagavond een kijkje komen ne men bij de biljarttafel in De Kuil en een poging wagen. Ook kan contact worden opgenomen met Bas van de Hoef, tel. 12923. Elke dinsdagavond komen de leden van Zonneheuvelonder wie J.H. Ha bes (links) en Bas van de Hoef, bij el kaar in De Kuil. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15