5 De 'Laurel Hardy Encyclopedie' HANDEL WANDELT :'n Japans ïezonde tintjes bij Zonnestudio Soest Dino zes maanden in Amersfoortse Zoo Delwater OOK Grote Dierendagpret in Hartje-Zuid Modevakschool Jenny van Dalen jubileert met garderobe-presentatie De huwelijksnacht? Coek van Walsem OENSDAG 6 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 17 torgenavond open huis aan Kerkstraat 7 -Y A 3 Al? Y A Ata nA<~ T-DvaA olen kunnen r gym naar Lasenberg Jiaakavond r Noordelijke Enjt raak mislukt Er goed uitzien Diverse mogelijkheden Introductieprijzen Brachiosaurus is Europese primeur Spinet HET KAN ANDERS TbiNI\EI\kis Oktober Dinomaand DE BASISVOOR EEN PERFECTE HUID IS EEN GOEDE VERZORGING Drogisterij- 17 f>|7 Parfumerie ALJA Persoonlijk advies van consulente HET ZOLDERTJE Feest in Overhees met ballenbad en motorbaan Anti-racisme meest gekozen onderwerp tijdens Seizoensmarkt Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: Soester Thomas Leef lang verzamelt alle gegevens Die fotograferen we niet. maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage Bruidsreportages en fotografie Telefoon: 02155-18071 i ib i <b IjP+J TJ L, t rectie van De Lasenberg, van het Van Arkel Instituut ie gymzaal beschikbaar gestelfl Prins Willem AlexanderschooH Driesprong, basisscholen mogen de gymles] de zaal aan de Hellingweg gaa Tot anderhalve week n die lessen gegeven in de vorij zondag afgebrande gymzaal rtweg. is wethouder Mieke Swinkel iderwijs, die het gebaar van Dj )erg bijzonder op prijs stelt, ki twee scholen in ieder geval dl: twijken naar de zaal van De g. "Misschien kunnen we l met De Lasenberg structun ïzaal gebruiken", aldus Swinketl rdagavond in de vergadering vai imissie onderwijs. L is de bewindsvrouw is verzeke I chnisch alles in orde rond dj die vermoedelijk is aangestoken I ïsdag 5 oktober wordt om 20.(1 n inspraakavond gehouden ove chting van de Noordelijke Enj itwerp-plan kan men inzien in bf latiecentrum. Het gaat hier om di ing van het gebied tussen de Ver 1 Talmalaan, Albert Cuyplaan Bernhardlaan, Soester Engweg/ daan, Waldeck Pyrmontlaan aan en Beukenlaan. n kleurtje staat altijd leuker; je kleding komt er veel beter uit/' Dat zegt Netty van den uit Soest, die vanaf deze ek samen met haar zoon Remco 6 scepter zwaait in de gloed-nieu- we "Zonnestudio Soest" aan de Kerkstraat 7. p afgelopen weken is er in het voor- ilige pand van Mikimo (pal achter de ide Kerk) hard gewerkt om het ge- jel geschikt te maken voor de fraaie inestudio. Die biedt plaats aan in to- ■1 negen royaal uitgevoerde zonne- ines, waarvan er voorlopig zeven ajn uitgerust met een zonnebank, al dan niet voorzien van extra gezichts- Bruiners en pigmentlampen. Wie er graag gezond uitziet kan bij de nieuwe zonnestudio - de enige in Soest die volledig gespecialiseerd is - uitste kend terecht. Wie zichzelf nog een setje te wit vindt kan bijvoorbeeld be- men met een kuurtje zonnebank en. Dat levert na verloop van tijd een fooi tintje op. 7ie al een beetje kleur heeft kan ge- ik maken van de snelbruiner, een jnnebank die is uitgerust met twee ex- tra gezichtsbruiners. En wie net terug is g|n vakantie in een zonnig, meestal zui delijk land, heeft wat aan de zonnebank Be naast de gezichtsbruiners ook nog is feorzien van enkele kleine pigment- Impjes. "pat werkt heel goed als je je ileur wilt bijhouden," aldus Netty van pen Hengel. Be zonnebank is voor steeds meer men sen een belangrijk hulpmiddel om hun Mterlijk te verzorgen. De tijd dat een Beke huid doorging voor het toppunt Kin schoonheid ligt al heel ver achter Mis. Er goed uitzien - en wie wil dat niet? - betekent: een gebronsde huid. In het onberekenbare Nederlandse kli maat lukt dat meestal niet zo makkelijk, en daarom is de zonnestudio een ware uitkomst. Daar komt bij dat het "kunst matige" zonlicht van de zonnebank in veel opzichten te prefereren is boven het "natuurlijk" licht van de zon, dat veel dieper in de huid brandt. Het licht van de "bruiners" in de zonnestudio reikt bij verantwoord gebruik niet ver der dan de opperhuid. Bij Zonnestudio Soest wordt daar goed op gelet. Het gebruik van speciale crè mes en gel is - zowel voor mannen als vrouwen - overigens wel aan te bevelen, omdat de huid anders te snel uitdroogt. Bij Zonnestudio Soest is heel bewust gekozen voor het merk "Delight", waarvan verschillende soorten in voor raad zijn. "Het is heerlijk spul, ik heb 't zelf uitgeprobeerd en sta er honderd procent achter," aldus Netty van den Hengel. Na de zonnebank of de snel- bruiner is het overigens beter om even met wassen te wachten. De zonnestudio heeft dan ook geen douches. Hoe vaak men de zonnebank gebruikt voor het "tintje" hangt af van de per soon in kwestie. De een bruint nu een maal sneller dan de ander. Er zijn diver se mogelijkheden, bijvoorbeeld een kuur van tien keer, waarbij men elke dag even aan het kleurtje werkt, of om Netty en Remco van den Hengel star ten morgen met Zonnestudio Soest. Foto: Goos van der Wilt. De zonnestudio ziet er zelf ook goed uit en ademt een weldadige atmosfeer. De overheersende kleuren zijn zwart en wit, met hier en daar een element van rood. Er is een zitje en een gezellige bar, waar voor of na de kuur gratis een kopje koffie of thee of een glaasje fris gedron ken kan worden. De bedoeling is dat de bezoekers zich er op hun gemak voelen, en dat zal zeker wel lukken. De prijzen liggen zeker niet hoog en bo vendien gelden er tot 31 december spe ciale introductieprijzen. Extra voorde lig wordt het gebruik van een abonne ment voor tien keer: op de zonnebank (f 7,50 per keer) kost dat f 65,-; op de zonnebank met twee gezichtsbruiners (f 10,- per keer) is dat f 75,-; en op de snelbruiner (f 15,- per keer) betaalt men voor tien keer slechts 125 gulden. Ook de aanschaf van een "geschenk bon" hoort tot de mogelijkheden. De zonnestudio is alle werkdagen ge opend van 10.00 uur' 's morgens tot 22.00 uur 's avonds (op maandag vanaf 13.00 uur). Op zaterdagmiddag sluit de zonnestudio zijn deuren om 17.00 uur. Wie belangstelling heeft kan overdag wel proberen om binnen te lopen en "even een kleurtje te halen", maar voor de avonden is een afspraak zeker ge- de andere dag - wat in het algemeen aan wenst. Dat kan via tel. 23022. te bevelen is bij het gebruik van de snel bruiner. Het "bijhouden" is vaak een kwestie van eenmaal per week. De zon nebank is voor iedereen die normaal gezond is te gebruiken. Bovendien kan het licht een heilzame uitwerking heb ben op diverse lastige huidproblemen, zoals eczeem. "Zonnestudio Soest" gaat vrijdag om 10.00 uur echt van start, maar morgen avond - donderdag 7 oktober - is iedere belangstellende welkom tijdens het "open huis" van 18.00 tot 21.00 uur. Er staan een drankje en een hapje klaar en de bezoekers kunnen op hun gemak een kijkje nemen in de zonnestudio. ïers van de Spinet ontdekten vo- eek dat onbekenden een pogri? n gedaan om in hun huis in te bre- 'at was op te maken uit de sporen het slot van de voordeur werdeoj. roffen. De poging was mislukt het kozijn was flink beschadigd /as geprobeerd de scharnierpen- tn de keukendeur weg te halen. ls je naar een dierentuin gaat, laken vooral de olifanten grote idruk vanwege de kolossale af- ïetingen. Maar vanaf 4 oktober allen de olifanten in Dierenpark kmersfoort voor een half jaar in iet niet bij een nog veel grotere tolos: de Brachiosaurus. ïet skelet van de Brachiosaurus is 12 beter hoog, 18 meter lang en heeft een loeroppervlak nodig van 22 vierkante jieter. Het is het meest complete skelet Van een dinosauriër dat ooit is gevon- 'den. Het echte staat in het Natuurhisto- ;ch Museum in Berlijn en er bestaat aar één replica vanin de hele wereld, 'eze replica is speciaal gemaakt voor ;n museum in Japan. Maar voordat het skelet naar Japan gaat, komt het zes taanden lang te staan in Dierenpark [mersfoort. Een ware Europese pri- leur! En wat ook heel speciaal is: voor eerst is zo'n groot skelet in de open lucht te zien. taar wat heeft een dino te maken met ;n dierenpark? Eigenlijk net zoals het lat met olifanten, leeuwen en beren, de kun je van deze dieren houden als B ze nog nooit gezien hebt? Het is na- liurlijk prachtig die indrukwekkende rehistorische dieren te zien op televi- je, op posters en in speelgoedzaken, laar het imposante komt pas echt over Is je zo'n dinosauriër met eigen ogen let. ïdereen die aan de voeten van de Bra- ihiosaurus komt te staan, zal ongetwij- pld onder de indruk komen van de usachtige afmetingen. En in het die- inpark heb je echt goed vergelijkings- lateriaal: De Brachio staat naast het verblijf van de olifanten, die normaliter de kolossen van het park zijn. Maar als je nu onder de buik van de Brachio doorkijkt, zie je 'kleine' grijze dieren rondlopen. Heel indringend komt de 'gedachte dan in je op: Zulke immens grote dieren hebben ooit rondgelopen op deze aardbol. VooraJ de fantasie van kinderen wordt erg geprikkeld door die prehistorische wezens. Je kunt al spreken van een ware dinorage. Dierenpark Amersfoort heeft allerlei extra activiteiten vooral ook voor de kinderen. Zo kunnen kin deren op de foto: op een dino of als een dino. In oktober kunnen de kleinere kinderen komen luisteren naar di- no-verhalen, voor de grotere kinderen en volwassenen is er een dialezing over de Brachiosaurus en andere dino's. 150.000.000 jaar De Brachiosaurus leefde ongeveer 150 miljoen jaar geleden, in het Jura-tijd- perk. Hij is de grootste dinosauriër die ooit geleefd heeft: 12 meter hoog en 20 meter lang. De meningen over zijn ge wicht lopen nog al uiteen, van 40.000 tot 80.000 kilo. De topsnelheid van de Brachiosaurus was ongeveer 35 kilo meter per uur. De Brachiosaurus was een echte plan- teneter. Dankzij de lange nek kon het dier rustig boomtoppen opeten, des noods zo'n 15 meter boven de grond! Zo nodig kon deze dino ook op de ach terpoten omhoog komen om nog hoger te reiken. Zo'n kolos was geen gemak kelijke prooi voor vijanden, omdat hij te zwaar was om veilig aan te vallen. Echte verdedigingswapens had de Bra chiosaurus dan ook niet. - gedronken en taart gegeten. s j e receptie, opgeluisterd door een 1 gebreid werd gefêteerd. Cadeaus r torloge van de ouders en een tuin' ij e Peuterspeelzalen. MODERN EN KLASSIEK INTERIEUR BEDDEN VERLICHTING GORDIJNEN VLOERBEDEKKING ACCESSOIRES l K DE BOER EN ZOON BV KLASSIEK MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN LAANSTRAAT 22 BAARN TELEFOON 02154-12797 Een reuze reptiel als de Brachiosaurus legde soms het loodje. Het kadaver viel dan ten prooi aan aaseters of bedierf, zodat meestal niets overbleef. Een en kele keer ging het net even anders. Zo'n kadaver werd snel bedekt door een laag modder of klei. Daaronder bleef op zijn minst een deel van het geheel bewaard, vaak als afgietsel. Er ontstónd een fos siel, dat miljoenen jaren kon doorstaan. Bij het winnen van steen of klei of door erosie komt zo'n fossiel soms te voor schijn. Wetenschappers proberen de onderdelen dan weer in elkaar te zetten. Desnoods voegen ze stukken van enke le skeletten samen als er onderdelen missen. Uiteindelijk ontstaat dan een schitterend gereconstrueerd skelet, zo als de Brachiosaurus. 10 oktober: Speciaal voor kinderen: voorlezen van verhalen over dino's en andere dieren. Het voorlezen begint om 11.00 uur in het snelbuffet. 17 oktober: Dierverzorgers vertellen over hun reuzen. Bezoekers kunnen tussen 11.00 en 12.00 uur bij de ver schillende diersoorten vragen stellen aan de verzorgers. 24 oktober: Drs. Eric Mulder van Na- tura Docet houdt een dialezing over dé Brachiosaurus en andere dino's. Voor de kleinere kinderen is er tijdens de le zing dino-knutselen. De lezing start om 11.00 uur in parkrestaurant De Olifant. 31 oktober: Zie 24 oktober. Voor de lezingen (en kinderopvang in de vorm van knutselen) op 24 en 31 ok tober is reserveren noodzakelijk. Ook kan men in de maand oktober meedoen aan een prijsvraag, met hele leuke dino- prijzen. Deelname-formulieren bij de kassa. Daarnaast is er in het hele park extra informatie over dinosauriërs, zo als foto's, posters, artikels en dino-eie- ren. De huidanalyse computer van Lancaster analyseert en registreert uw persoonlijke huidconditie. Maak nu een afspraak voor uw gratis, persoonlijk verzorgingsadvies. De Lancaster huidanalyse computer én specialiste zijn in onze zaak aanwezig op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober. drogist-adviseur Smitsweg 2, 3765 CT Soest Modevakschool Jenny van Dalen, al sinds jaren gevestigd aan de Van Goyenlaan 4 in Soest, bestaat per 1 oktober 15 jaar. In deze 15 jaar heeft een zeer grote groep leerlin gen met veel plezier een of meer cursussen bij haar gevolgd. Naast de 'gewone' naaicursus, waar men kleding leert maken naar eigen keuze en smaak en in een tempo dat men zelf kiest, geeft Jenny van Dalen ook zeer gespecialiseerde cursussen in blokken van 10 of 20 lessen. 'Speciale technieken' is bijvoorbeeld zo'n cursus voor meer gevorderde leerlingen, die in korte tijd de wat meer ingewikkelde dingen van het kleding maken kunnen oefenen op miniatuur-kledingstukken. Daarnaast verzorgt zij ook nog een aparte cursus 'patroontekenen'. Omdat Jenny van Dalen haar 15-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij wil la ten gaan, organiseert zij op 20 oktober a.s. om 20.00 uur speciaal voor leerlin gen, oud-leerlingen en introducées, een bijzonder interessante presentatie over het kiezen van de juiste kleding. De pre sentatie wordt verzorgd door mevrouw Mettine Smeenk uit Amersfoort. Jenny van Dalen. Mettine Smeenk heeft - na een loop baan van 18 jaar in de kledingindustrie - als garderobe-consulente inmiddels haar sporen in de modebranche ver diend. Zij heeft duizenden professio neel advies gegeven: hoe vrouwen op een eenvoudige wijze de pluspunten van hun figuur kunnen accentueren en de minpunten camoufleren. Het uit gangspunt van Mettine Smeenk is: elk mens is uniek, dus kledingadviezen en kleuradviezen moeten individueel zijn. Deze bijzondere jubileum-avond wordt - vanwege de verwachte grote belang stelling - gehouden in de zaal van Post duivenvereniging 'De Zwaluw' aan de Koningsweg in Soest. Als leerlingen en oud leerlingen geïnte resseerd zijn in leuke tips voor hun gar derobe, dan is het raadzaam Jenny van Dalen even te bellen, tel. 19678, om een plaatsbewijs te bemachtigen. Ik ga open op 12 oktober van 13.00-17.00 uur 1e klas 2e hands dameskleding Inbreng: na telefonische afspraak Gerard Doulaan 21 - Baarn - 02154-21754 Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van het winkelcentrum Overhees staat er op zaterdag 9 oktober op de Tamboerijn een "ballenbad" opgesteld, waarop de jeugd zich kan uitleven tus sen 11.00 en 15.00 uur. Het ballenbad is een variatie op het springkussen. De ze activiteit is gratis. Op woensdag 13 oktober kan de jeugd kennismaken met een echte motorbaan in het winkelcentrum, een spannende belevenis voor elk kind tussen de 4 en 12 jaar. De coureurs zijn wel verplicht een veiligheidshelm te dragen. De me dewerkers selecteren de kinderen naar leeftijd en stellen de snelheid van de motoren daarop af. Daardoor kunnen er eerlijke en vooral veilige wedstrijdjes verreden worden. De motorbaan staat opgesteld tussen 13.00 en 16.00 uur. vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag TRA I TEU R'C A TERING PA RTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 7 t/m 12 oktober Donderdag Kalkoen Cajun style Gebakken Roodbaarsfilet of pasta gerecht met sla Gevulde kalfsborst of zeewolf a la provengale Gehakte biefstuk Varkenssteak Suisse (gevuld met ham en kaas) Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 4 l Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10 00-20.00 ui zondag van 15.00-20.00 aui 's woensdags gesloten F C Kuyperslraat 3 Soest Tel. 24664 Op de Seizoensmarkt kon een keus ge maakt worden uit zes onderwerpen; over het meest gekozen onderwerp zouden 'Vrouwen voor Vrede' een avond organiseren. De keus was moei lijk. Veel mensen zeiden: "Het is alle maal belangrijk: Vluchtelingen, Vrou wenhandel, Arme kant van Nederland, Anti-racisme, Projekten Derde We reld, Zwerfkinderen." Het hangt ook allemaal samen. Wat verreweg de meeste stemmen kreeg, was Anti-racisme. Vrouwen voor Vrede zijn zo gelukkig in Doreen Hazel een inleidster gevonden te heb ben. Zij is coördinator van de hervorm de projectgroep pluriforme samenle ving. Op dinsdag 9 november komt zij spreken in 'De Deel', achter de Oude Kerk. Wie op de Seizoensmarkt haar/zijn naam op de lijst heeft gezet, wordt uit genodigd, maar iedereen is welkom. In formatie: tel. 16315. inrii ik ik audio FIlMMn video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 12132 Heel wat jeugdige dierenliefhebbers waren afgelopen zater dag - als voorproefje van Dierendag -present in het winkel centrum Hartje-Zuid. Wie z'n favoriete beestje meebracht, kreeg een bon voor iets lekkers en wie zonder dier kwam, kon eventueel een ritje maken met een van de paarden van Stimu lans. Druk washetaandeSoesterbergsestraat, waar fotograaf Wil lem van Oosten, dierenspeciaalzaak De Hoofstad en Slage rij-Zuid samen in actie waren om de dieren - en hun baasjes - een beetje in de watten te leggen. Willem van Oosten zette baas /bazin-en-dier op de foto, De Hoofdstad zorgde voor een knabbel voor de dieren en Slagerij-Zuid voor een smakelijk hapje voor de mensen. Het werd zo'n beetje een dependance van de honden, katten, konijnen, muizen, ratten, cavia's en zelfs een echte f iet pas seerden de revue. Daar tussen door liepen ook nog eens twee in dierenkostuum verklede mensen rond, zodat er bijna een complete Ark van Noach mee gevuld kon worden. In navolging van Marilyn Monroe en de Beatles heeft nu ook het filmduo Laurel Hardy een ency clopedie. De Soester auteur Tho mas Leeflang maakte voor uitge verij Bosch Keuning in Baarn een omvangrijk naslagwerk dat helemaal is gewijd aan het leven en het werk van de Dunne en de Dik ke. Het mag misschien vreemd klinken maar Thomas Leeflang ziet zichzelf niet als een echte L&H-fan en evenmin acht hij zichzelf een autoriteit op het gebied van de 'L&H-kunde'. "Die hebben al de L&H-films op videocassette, ken nen de meeste L&H-boeken uit het hoofd en lopen onvermoeibaar de bij eenkomsten van de internationale L&H-liefhebbersclub Sons of the Des sert af. Ik ben weliswaar geïnteresseerd in Laurel en Hardy, maar ben bijvoor beeld geen lid van een fanclub. Als ie mand nlij iets over een Laurel en Har- dy-scène vraagt, mpet ik zo'n film altijd eerst even bekijken voor ik antwoord kan geven. Op Laurel en Hardy-avon- den proberen de fans, althans die in druk krijg ik vaak, elkaar te overtreffen in het opnoemen van feiten uit de Lau rel en Hardy-materie. Het is dikwijls verbijsterend hoeveel parate kennis mensen blijken te hebben over hun ido len en de films waarin die speelden. Daar kan ik verbaal niet tegenop, ik moet telkens een literatuurstudie doen en het snel opschrijven, anders blijft het niet hangen. Bovendien zijn er nog zo veel andere dingen waar mijn belang stelling naar uitgaat." Behalve twee studies over de filmindus trie in Nederland en Duitsland tussen 1933 en 1945 ('De bioscoop in de oor log' en de monografie 'Leni Riefen- stahl') publiceerde Thomas Leeflang eerder maar liefst drie boeken over Laurel en Hardy: 'Stan Ollie', 'De wereld van Laurel en Hardy' en 'Laurel Hardy Compleet'. Had hij, na die ti tels, nog wel genoeg stof over voor een 320 pagina's tellende 'Laurel Hardy Encyclopedie?' Leeflang: "De vrijwel onafzienbare stroom literatuur over de personen en de films van Laurel en Hardy is inderdaad nauwelijks nog aan te vullen met een volstrekt nieuwe be schouwing. Er is al veel, zo niet alles, gepubliceerd over 's werelds bekendste filmduo. Maar die informatie over de jongens is verspreid over allerlei losse tijdschriftartikelen, aangenaam chaoti sche fanclubbladen en rijk geïllustreer de'bladerboeken. Zulke bronnen zijn niet voor iedereen even gemakkelijk te vinden en omdat ze in het Engels ver schenen niet altijd even toegankelijk. Hier staat dit, daar staat dat, het is haast onbegonnen werk om bij of na het be kijken van een Laurel en Hardy video film terloops iets op te zoeken. Met de ze encyclopedie op schoot is dat wel mogelijk." Laurel Hardy Encyclopedie, door Thomas Leeflanggeïllustreerd, uitge verij Bosch en Keuning/ Toorenboe- ken, 320 pagina 's, f 39,50.

Soester Courant | 1993 | | pagina 17