/~£~d/-/r aruóhocK jjRor Jubileumconcert van 'The Messengers' 1 CULTUUR WELZ!JNt~ Volop activiteiten in Soest tijdens Kinderboekenweek (13-23 oktober) 'Flip en Sok in het Land van de Duizend Nachtzoenen' 11e Stop-met-roken-training in 'De Bundeling' Concert met vocaal ensemble Quink Mayindra Harry Piller zaterdag te gast bij Perron 5B in Artishock WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT /L GROEI BLOEI SOEST Plantenruilbeurs Soester gospelgroep bestaat 25 jaar PAGINA 201 WOEIS Thema: 'Vriendjes, maatjes, kameraadjes' Kinderboekenweek in C-drie Informatie-avond: maandag 11 oktober Kinderboerderij De Vrije Teugel Zaterdagavond in kasteel Groeneveld Cursussen starten bij Mayindra Spirituele lezing: Aromatherapie 'In the Soup' 'ZutAlors!' krijgt weinig aandacht EEN TRI! GEV Iets te Plaat inde Cultureel Creatief Centrüm Willaertstraat 49, tel. 22188 Weet u wat het leukste is van het pro gramma Soestand? Tussen twee haak jes: Soestand is een gezamenlijke on derneming van Radio Soest en C-drie, waarbij actualiteiten behandeld worden van Soest en omstreken, afgewisseld met cabaret en muziek, dit alles voor publiek en live uitgezonden tussen 17.00 en 18.30 uur elke laatse vrijdag van de maand. Wat het leukste is, is datje iemand als de officier van justitie mr. Koos Spee tegen het lijf kan lopen. In alle andere geval len datje met hem in aanraking komt, is de oorzaak heel wat minder aange naam. Een politiek onderwerp is een regulier onderdeel van Soestand. Hierbij treedt er een vergelijkbaar fenomeen op ten aanzien van de politici. Natuurlijk blij ven politici politici, maar door de sfeer, de muziek en de afwisseling van de on derwerpen, kunnen er anderssoortige ontmoetingen ontstaan. Nogmaals, dit komt mede door de gezelligheid (drankje, hapje). Niet dat men als raadslid het achterste van de tong laat zien of dat men allerlei ontboezemin gen doet. Nee, men ontmoet elkaar zonder de vaste, beroepsmatige om gangsvormen. Raadszittingen van de gemeente ken nen die ongedwongenheid niet. Met de behandeling van het plan 'Welzijn zal ons een zorg zijn' van vorige week in de WVC-commissie verloopt alles volgens de regels. Zodra er zich gebeurtenissen voordoen die niet conform de procedu re zijn, wordt er ingegrepen. De bijeen komst kende so wie so een dilemma. Want hoe moetje ouderenzorg afwegen tegen de deelname van kinderen aan muziekonderwijs? Maar goed, daar zijn de politici voor. Wat waarschijnlijk voor menig toehoorder onbegrijpelijk is, is dat er een discussie kan plaatsvinden over een onderwerp waarbij een beslissing geno men wordt over tonnen en dat in een ander geval gesproken wordt over vier duizend gulden. Dergelijke onderwer pen worden behandeld alsof de zwaarte en belangrijkheid overeenkomend zijn. Men zou in de raad moeten afspreken düt sommige aanvragen of wensen di rect door ambtenaren afgehandeld worden. (Tot een bedrag van bijvoor beeld tienduizend gulden.) Dan zou er tijdens een commissiezitting veel meer inhoudelijk ingegaan kunnen worden op onderwerpen waar een aardige som aan gemeenschapsgeld mee gemoeid is. Zo staat er op bladzijde 15 punt 1 van hiervoor genoemd rapport een aan vraag van de Kringen Amersfoort. Doelstelling van de Kringen is om ho moseksuelen een mogelijkheid te bie den met elkaar van gedachten te wisse len over hun geaardheid door middel van huiskamergesprekken en op die manier te werken aan persoonlijke inte gratie en emancipatie. Gevraagd wordt tweehonderdvijftig gulden om de krin gen in Soest van de grond te tillen. Uit stekend natuurlijk. Maar hoort zoiets thuis in 'Welzijn zal ons een zorg zijn'? Bovendien, wat doe je heden te dage met f 250,-? Iedere deelnemer vijfen twintig gulden, dan moetje er tien heb ben. Culturele week-agenda: oktober: expositie Bronsgieten - A ci- re perdue gieten. 6 oktober: kinderbios - Soffie, de kleine heks. 13 oktober: kindertheater - Mario van Erp met 'Flip en Sok in het land van de Duizend Nachtzoenen'. Groei Bloei-afdeling Soest organi seert op zaterdag 9 oktober weer de halfjaarlijkse plantenruilbeurs bij de ge meentekwekerij aan de Molenstraat. De ruilbeurs duurt van 10.00 tot 12.00 uur en iedereen is welkom. Er is ook een mogelijkheid om met korting spe ciale wormenmest te kopen. Tevens is er een tentoonstelling en prijsuitreiking (ca. 11.30 uur) van de bloemschikwed strijd. Op zaterdag 16 oktober geeft de Soester gospelgroep 'The Messen gers' een groots jubileumconcert ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Om het concert nog een extra feestelijk tintje te geven, zul len de leden van het barbershop- koor 'The Dolphin Barber Mates' uit Harderwijk ook hun medewer king aan deze avond verlenen. Een aantal enthousiaste jongelui in de leeftijd van 17 tot 20 jaar, een paar ou deren die hen adviseerden en zorgden voor instrumentale begeleiding, en een uiterst muzikaal persoon die op 'tijdelij ke basis' toezegde wat arrangementen te schrijven en deze wilde instuderen - dat was 25 jaar geleden de basis waarop de gospelgroep 'The Messengers' werd opgericht. In de loop van zo'n kwart eeuw is de ge middelde leeftijd van het ledenbestand flink gestegen. Aanvankelijk gestart met 40 tot 50 leden, uitgroeiend naar 90 in de leeftijd van 18 tot 25 jaar, is de groep sterk beïnvloed door verloop en aanwas. Ondanks het wisselend leden bestand en leeftijdsopbouw is het en thousiasme als kenmerk nog volop aan wezig. Dat het koor zich 25 jaar heeft kunnen manifesteren is voornamelijk de ver dienste van de heer P.J. Houtzagers, die met zijn bezielende leiding het koor weet te inspireren en aan te sporen tot opmerkelijke prestaties, mede dankzij zijn voortreffelijke arrangementen. De gospelmuziek is een voorloper van de blues en de jazz. De koorzang is min der strak en er kan worden geïmprovi seerd. In de loop der jaren werd het re pertoire uitgebreid met andere dan reli gieuze liederen. Hiertoe werd een keus gemaakt uit de volksmuziek en uit mu sicals. En naast liederen in het Engels en Nederlands wordt gezongen in het Russisch, Duits, Frans, Ivriet, Italiaans en Spaans. In de vijfentwintig jaar van zijn bestaan heeft het koor talloze ma len meegewerkt aan erediensten van al le mogelijke gezindten. Voorts werd talrijke maleri geconcerteerd in huizen voor bejaarden en gehandicapten. Tweemaal stak het koor over naar En geland en eenmaal ging het naar Soest in Duitsland. 'Dolphin Barber Mates' De gasten, de 'Dolphin Barber Mates', vormen een barbershop-koor dat is op gericht in 1981 te Harderwijk. Het be staat uit ruim 45 mannen die a-capella en vierstemmig zingen. Barbershop- 'The Messengers' o.l.v. P.J. Houtza gers. music is ondenkbaar zonder show; die show uit zich vooral in: a. de kleding, veelal schitterende kos tuums in opvallende kleuren; b. ondersteunende gebaren zoals klap pen, vingerknippen, buigen, draaien, zwaaien etc. tijdens het zingen; c. grappen tussendoor, die veelal te ma ken hebben met de tekst. In de barbershop-style wordt alles ge daan om zowel voor het oor - in de vorm van zang - als voor het oog - in de vorm van show - het publiek iets te brengen waarmee het zich kan vermaken. De organisatie rekent op een groot aan tal bezoekers en nodigt met name ge zinnen met kinderen uit om deze unieke avond mee te maken. Het wordt een concert dat jong en oud zal aanspreken. Het concert wordt gegeven in de Oude Kerk aan de Torenstraat en begint om 20.00 uur. Het programma wordt ge presenteerd door Mia Kraal. De kaar ten kosten f 10,- en zijn verkrijgbaar via de leden, de VVV of telefonisch te re serveren bij KJ. Krop, tel: 24482 (na 19.00 uur). Eventueel zijn er vanaf 19.30 uur nog kaarten aan de zaal ver krijgbaar. De jaarlijkse Kinderboekenweek wordt dit jaar gehouden van 13 t/m 23 oktober. Het thema is: "Vriendjes,, maatjes, kameraadjes: vriendschap en liefde in kinder boeken", en dat komt ook tot uit drukking in de activiteiten die in Soest worden georganiseerd bij C-drie en de bibliotheken. De Soester jeugd kan meedoen aan di verse activiteiten. De eerste is op woensdag 13 oktober in C-drie, waar om 14.00 uur de jeugdtheatervoorstel ling "Flip en Sok in het land van de dui zend nachtzoenen" wordt gegeven. De bibliotheek Overhees (naast C-drie) organiseert voor de kinderen van 4 tot 8 jaar een kleurwedstrijd en ieder kind dat meedoet krijgt - zolang de voorraad strekt - een vrijkaartje voor deze voor stelling. Voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar or ganiseert de bibliotheek Overhees een maskerwedstrijd, met als opdracht: maak een masker dat sprekend op je vriend lijkt teen dier mag ook). De wed- strijdformulieren moeten voor 13 okto ber worden ingeleverd, en dan krijgen de deelnemers een kaartje voor de film "Alleen op de wereld", die op woens dag 20 oktober in C-drie wordt ver toond. Met de maskers zijn drie grote prijzen te winnen. Liedjeswedstrijd De centrale jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan organiseert ter gele genheid van de Kinderboekenweek een liedjeswedstrijd voor alle groepen 6 van de basisscholen. De kinderen kun nen zelf een liedje maken of een be- Op de eerste dag van de Kinder boekenweek, woensdag 13 okto ber, is er in C-drie een kinderthea tervoorstelling te zien, gespeeld door Mario van Erp. Zijn voorstel ling heet 'Flip en Sok in het Land van de Duizend Nachtzoenen'. Flip is een klein, dik jongetje die alles heeft. Op een dag kreeg Flip een cadeau van zijn tante Toos. Hij kreeg een echte vriend... een Sok! Flip dringt samen met Sok door in het Land van de Duizend Nachtzoenen en ze gaan op zoek naar tante Toos. Daar ontmoeten zij de Zwarte Ridder, die het hun niet makkelijk maakt. Hij heeft tante Toos opgesloten in een boek en zij wordt steeds platter geperst. Dan vindt Flip 'Het Grote Boek van de Fan tasie', maar de bladzijden zijn zwart. De Zwarte Ridder heeft alle fantasie gesto len en wat er overblijft is de saaie werke lijkheid. Flip bindt de strijd aan met de Zwarte Ridder om de fantasie terug te winnen en tante Toos te bevrijden. Krijgt Flip duizend nachtzoenen en alsnog fanta sie? Een spannende, komische en muzikale jeugdtheatervoorstelling voor iedereen vanaf 4 jaar. Te zien in Cultureel Cen trum C-drie Soest, op woensdag 13 ok tober om 14.00 uur in de theaterzaal. Toegang is f 5,- voor kinderen en Mario van Erp. Foto: Feye Ooster hof. t 7,du voor volwassenen. Kaarten zijn telefonisch te reserveren bij: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, of Thea- terbespreekburo VW-Soest, Steen- hoffstraat 9a, tel. 12075/28017. staande melodie gebruiken, met eigen instrumenten. De winnende liedjes worden beloond met een kaartje voor de voorstelling van het sprookje "De keizer en de nachtegaal" van het Ne derlands Marionettentheater, dat op vrijdag 15 oktober dm 13.30 in de cen trale bibliotheek wordt vertoond. Soesterberg Ook de bibliotheek in Soesterberg doet mee aan de Kinderboekenweek. Daar wordt een mobilewedstrijd georgani seerd voor kinderen van 8 tot 12 jaar. De mobiles moeten iets te maken heb ben met "vriendschap" en voor 13 ok tober worden ingeleverd. Voor de drie origineelste zijn mooie prijzen beschik baar. De prijsuitreiking op vrijdag 22 oktober om 13.00 uur. In Soesterberg wordt op donderdag 14 ('s morgens en 's middags) en vrijdag 15 oktober ('s morgens) ook een Dribbel- feest gehouden, waar alle peuters van de peuterspeelzalen welkom zijn met hun vader of moeder. Er wordt een Dribbel-video bekeken, een Dribbel- boek voorgelezen en verder kunnen de Het sprookje "De keizer en de nachte gaal", vrijdag 15 oktober in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan. kinderen puzzelen, ranja drinken, kleu ren en boeken bekijken. Voorstellingen Zoals hierboven vermeld speelt ook het cultureel centrum C-drie een belangrij ke rol in de Kinderboekenweek. Op woensdag 13 oktober (14.00 uur) is er voor de kinderen vanaf 4 jaar het jeugd theater van Mario van Erp, met "Flip en Sok in het land van de duizend nacht zoenen" (toegang f 5,-), en op woens dag 20 oktober (14.00 uur) wordt de beroemde film "Alleen op de wereld" gedraaid (toegang f 3,-), voor kinderen vanaf 9 jaar. Alle activiteiten staan met een toelich ting in de nieuwe Kinderboekenweek folder, die verspreid is door de SLAS (Samenwerking Literaire Activiteiten Soest), waarin deelnemen de openbare bibliotheek, C-drie, Artishock en boek handel Van de Ven. 'De Bundeling' organiseert dit na jaar voor de elfde maal een Stop- met-roken-training, die gehouden zal worden in het gezondheidscen trum aan de Schoutenkampweg 4. Naast een gratis informatie-avond omvat het programma acht trai ningsavonden in een periode van totaal vijf weken. De eerste vier avonden worden achter elkaar in één week gehouden en vor men een belangrijke basis voor succes. Het programma geeft de 'stopper-me- t-roker' nèt dat duwtje in de rug, dat no dig is om door te zetten! De praktijk leert dat de meerderheid van de rokers, die zomaar stoppen na korte tijd toch weer gaan roken. Echter met wat meer informatie over de rook- afhankelijkheid en de rookgewoonten, wat adviezen uit de praktijk, enkele na tuurlijke hulpmiddelen (geen medicij nen) èn de steun van andere stoppers met-roken ontdekken velen dat de mo tivatie sterker wordt en het niet-roken veelal een duurzaam karakter krijgt. Zo maakt de roker, die stopt, een doelmati ger gebruik van zijn/haar wilskracht. De totale kosten, inclusief cursusmate riaal, bedragen f 75,- per persoon; voor veel rokers amper de kosten van twee weken rookwaar. Informatie-avond: 11 oktober 1993 om 19.30 uur. Cursusavonden: 25 t/m 28 oktober, 1, 4, 11 en 25 november 1993, aanvang 19.45 uur. Wie meer wil weten over de Stop-me- t-roken-training kan contact opnemen met het gezondheidscentrum 'De Bun deling', tel. 13750. De Vangrail, De Engh, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Textielschilderen Doet u wel eens kleding weg omdat het uit de mode is? Zoekt u ook naar be taalbare cadeaus? Wilt u thuis de sfeer en kleuren op elkaar afstemmen? Op de workshop decoratief textielschilderen kunt u al het denkbare verfraaien en versieren want de verf die daarbij ge bruikt wordt is geschikt voor textiel, hout, metaal, glas en kunststof. Op dinsdagochtend 26 oktober starten wij in buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg om 9.30 uur met ons 2e blok van zes ochtenden. De kosten zijn f 30,00 (incl. verf). Opgeven is noodza kelijk. Borduren op papier Een creatieve workshop welke uit zes lessen bestaat waarbij wens- en corres- pondentiekaarten geborduurd worden. Het -resultaat zal verbluffend zijn. De kosten voor deze workshop zijn f 37,50, inclusief materialen, en de eerste bij eenkomst is op dinsdag 26 oktober van af 09.30 uur 's morgens. Opgeven noodzakelijk, donderdagen van 10.00- 12.00 uur, via tel. 17615. Bingo Op zaterdag 9 oktober organiseert De Vangrail weer de maandelijkse bingo met mooie prijzen. De eerste ronde be gint om 20.00 uur. Op deze avond is er tevens een verloting met als hoofdprijs een stofzuiger. Zaal open vanaf 19.30 uur. Toneel Buurthuis De Praatpaal aan de Smits- weg is nog op zoek naar enkele mensen die mee willen doen in de toneelgroep. De eerste bijeenkomst is woensdag 13 oktober om 20.00 uur. Kosten f 65,00 voor 25 lessen. Bel snel met tel. 19546 om u op te geven. Tieneractiviteiten Ontmoeting en ontspanning zijn hier de hoofddoelen. Speciaal bedoeld voor tieners van 12 t/m 15 jaar om de don derdagmiddag van 15.30-17.00 uur en donderdagavond van 19.00-21.30 uur zonder verveling door te komen. Kom naar De Praatpaal aan de Smitsweg. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 7 oktober Voor een aantal creatieve dames (en heren begint de ochtend met knut- selactiviteiten. Dit wordt door henzelf georganiseerd, maar dat er mooie din gen gemaakt worden is zeker. Ook komt van 9.30 - 11.30 uur de basis school De Wegwijzer met groep vijf voor het project prehistorie en dinosau russen. Zouden er uit die prehistorie nog dingen te vinden zijn? We gaan daarvoor onder andere een kijkje ne men bij de dieren. Van 13.30 - 15.30 uur komt de basisschool Overhees met groep vier/vijf voor het project ver stoppertje. Kan een ezel zich goed ver stoppen voor roofdieren en hoe doet hij dat? Op de boerderij gaan we dat eens onderzoeken, 's Middags komen Rut- ger, Claudia en Evelyn hun verjaardag vieren. Vooraf wordt een leuk toneel stuk gespeeld. Vrijdag 8 oktober Om 9.30 uur is de basisschool De Acht baan welkom met groep drie voor het project verstoppertje. Om 15.45 uur komen Mathijs, Janine en Maren hun verjaardag vieren. Alle kinderen wor den geschminckt... en nog veel meer. Het is vandaag de tweede vrijdag van de maand, dus kinderverjaardagdisco! Van 19.00 - 21.00 uur zijn bij ons de feestvarkens: Elvani, Macha en Marjo lein. Natuurlijk gaan we heerlijk dan sen, maar ook leuke muziekspelletjes doen! Zaterdag 9 oktober De feestvarkens zijn vandaag Leonie^ Annelien en Maik. Om 13.30 worden zij op de boerderij verwacht. We gaan er leuke feesten van maken! Maandag 11 oktober Om 9.30 uur komt de Desmond Tutu- school met groep twee voor het project water, 's Middags komt groep zes/ze ven van de Wethouder De Haanschool voor het project prehistorie. Van 15.45 -17.30 uur is de vaste groep knutselaars weer bezig met het vliegend tapijt. Wat we deze keer gaan maken blijft een ver rassing. Dinsdag 12 oktober Als je heel snel bent, kun je je nog opge ven voor de toneelclub. Een groep kin deren krijgt onder deskundige begelei ding toneelles, gaat zelf een toneelstuk schrijven en uiteindelijk opvoeren! Het is altijd erg gezellig om mee te doen, dus wees erbij! Tijd: 15.45 - 17.30 uur. Ook om 15.45 uur begint met een vaste groep kinderen de boerderijclub. Aller lei leuke dingen van een boerderij wor den samen met de kinderen gedaan. Wat is nog een verrassing, maar leuk wordt het wel! Woensdag 13 oktober Deze dag begint om 9.30 uur met de peuter/ouderochtend. Alle peuters mogen met hun ouders zingen, dieren kijken en nog veel meer.' Kosten: vier gulden per ouder/kind paar. Om 14.00 uur zijn alle kinderen uit de buurt weer van harte welkom voor de« woensdag middag-activiteit. Deze begint met een leuk toneelstuk over katten en... kom zelf maar kijken. Daarna zijn er tot 16.00 uur activiteiten voor alle kinde ren. Kosten: twee gulden per persoon. Maria wordt vijfjaar en dat is reden ge noeg om haar feestje bij ons deze mid dag te houden! 's Avonds is er een reü nie van alle medewerkers van de kamp- weken, maar... ook onze trouwe vrijwil liger Martijn is deze dag jarig en neemt tegelijkertijd afscheid van ons. Hij heeft 2'/: jaar voor ons gewerkt. De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdag 9 oktober weer een kasteel concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Aan het programma wordt meegewerkt door het vocaal en semble Quink, bestaande uit Machteld van Woerden (sopraan), Marjolein Koetsier (sopraan), Corrie Pronk (alt), Harry van Berne tenor) en Kees Jan de Koning (bas). Quink heeft zich de afgelopen jaren een vaste plaats veroverd op de internatio nale podia. De groep bestaat uit vijl professionele zangers en zangeressen met een unieke stijl, die een nieuwe di mensie geeft aan a capella-muziek. Het repertoire is veelzijdig, van vroege re naissance tot en met hedendaagse com posities, inclusief close-harmony. De achtste cd staat op stapel. Quink zingt tijdens het concert in Groe neveld werken van Nicolas Gombert, Orlandus Lassus, Claudio Montoverdi, Francis Poulenc en Maurice Ravel, evenals een aantal folksong- en close- harmony-arrangementen. Aanvang 20.15 uur. Entree f 17,50; cjp/65+ f 16,-. Vocaal ensemble Quink. Kerkstraat 3-5 Soest - Tel. 25599 De komende weken starten er weer ver schillende cursussen bij Mayindra. Op donderdagavond 7 oktober begint om 20.00 uur de 2x-per maand terug kerende meditatie en heiing-bijeen komst. Op zaterdag 9 oktober is er een cursus dag over essentiële oliën, gegeven door Wilma Reeders. Op dinsdag 12 oktober start de cursus 'Optimisme kun je leren', gegeven door Chris Lambregts. Op zaterdag 16 oktober start een cursus Polariteitsmassage door Roos Vilé. Op zaterdag 23 oktober start een cursus Tarot voor beginners, door Edith Katz. Informatie en aanmelding: Mayindra, Kerkstraat 3-5 Soest. Tel. 25599, dage lijks van 10.00 - 18.00 uur. Op woensdag 13 oktober wordt in Mayindra de zesde "spirituele" lezing gehouden, op initiatief van Anita An- singer en Sylvia van Welzenis. Ellen Wagenaar komt uitleg geven over Aro matherapie en verzorgt tevens een de monstratie. Aromatherapie is meer dan zomaar een schoonheidsbehandeling. Om de ge zondheid te versterken wordt gebruik gemaakt van diverse behandelingen en natuurlijke produkten op basis van "es sentiële" oliën. Die worden verkregen uit bloemen en planten, zijn natuurzui ver en zeer geconcentreerd. Ze helpen het lichaam mentaal en fysiek te ver sterken. Ter ondersteuning wordt verder ge bruik gemaakt van bachbloesemthera- pie, kruidentincturen en aurasoma ba- las-oliën. Ook behoren een voetenbad, kleurenlamp, kruidenthee, groente/ vruchtesap en toepasselijke muziek tot de behandeling. De lezing begint om 20.00 uur. Entree: .f 15,-. Informatie: tel. 20335. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 7 oktober Een verrukkelijke geschifte komedie over filmmaken in New York In een zaal vol filmfreaks doet "In the Soup" van Alexander Rockwell het uit stekend. Op het Rotterdams filmfesti val 1993 was dit één van de meest ge waardeerde films. We volgen Adolpho Rollo (Steve Bus- cemi), een jonge scenarioschrijver die met grote schulden en een vijfhonderd pagina's dik scenario over Dostojevski en Nietzsche rondloopt. In de krant plaatst hij een advertentie, waarin hij om een producent vraagt. Dan duikt de onweerstaanbare gangster Joe (Sey* mour Cassel) op, die zijn leven eindelijk eens aan de kunsten wil wijden. Deze Joe heeft zo zijn eigen methoden van fi nancieren en sleept Adolpho mee in de onderwereld. Bovendien helpt hij de onhandige en verlegen Adolpho om zijn buurvrouw, de mooie Angelica (Jennifer Beals), het hof te maken. Steeds verder raken de verheven film- plannen uit het zicht, en Adolpho con stateert ten slotte dat hij beter een hele andere film kan maken. "Het hoeft geen perfecte film te zijn, gewoon een film over ons." Rockwell heeft bewust gekozen voor een zwart/wit film omdat het zo puur is: "Ik hou van zwart/wit. Het laat de per sonages sterker naar voren komen." Alexander Rockwell (1956) maakte in 1973 en 1976 enkele korte films en de buteerde in 1981 met de no-budget produktie "Lenz". Toen hij tijdens het maken van deze film geen geld meer had, bood hij zijn saxofoon te koop aan, Een zekere Frank, een kleine gangster, toonde belangstelling en raakte geïnte resseerd in de film. Frank betaalde zon der aarzelen het resterende bedrag dat Rockwell nodig had voor zijn film en werd zo zijn producent. "In the Soup" is echt de moeite van het bekijken waard. Gewoon, omdat het zo'n leuke en ver makelijke film is. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50/C.J.P.-65+ f 5,00. 2fci\yml'r Sinds enige weken is saxofonist Jasper Blom met zijn groep Zut Alors! op tournee door Neder land, waarbij zaterdag j.1. Artis hock werd bezocht. Het optreden begon met 'The Big Wrapple' van hun CD 'Pie Dough', verder waren er uitsluitend nieuwe stukken te horen. Typisch voor Zut Alors! is de diepgang van hun muziek; de hele jazz-geschie- denis klinkt er in door. Spannende im provisaties werden omlijst door arran gementen van Jasper Blom en Michael Moore (die bij deze gelegenheid overi gens werd vervangen door altsaxofonist Jorrit Dijkstra). Hun muziek krijgt nog lang niet de aandacht die zij verdient, zoals dat ook zaterdag weer bleek; de opkomst viel erg tegen, zeker voor zo'n bijzonder concert. Harry Piller Wellicht trekt de jazzclub aanstaande zaterdag meer publiek, wanneer Perron 5B zal optreden met een speciale gast. Het gaat hierbij om Harry Piller, een drummer die al jarenlang actief .is, maar altijd wat op de achtergrond is geble ven. Aan het einde van de jaren vijftig speelde hij in het eerste trio van Misha Mengelberg, lang voordat deze pianist componist bekend werd. Ook werkte hij veel met de in 1989 overleden trom-1 pettist Nedley Elstak. Lr gingen jaren voorbij waarin de jaz- zwereld weinig of niets vernam vanl Harry Piller. Toch bleef hij muziek ma-, ken. Zo was hij korte tijd bezig met freek jazz (min of meer een uitstapje) en volg1 de er een hernieuwde samenwerking met Misha Mengelberg. Inmiddels heeft hij ook aansluiting gevonden bij de jongere generatie en speelt nu in een groep met onder andere Juray Stanik efi Ben Herman. Verder is hij in Den Haag actief in een trio met het begeleiden van jam-sessions. Harry Piller heeft een voorkeur voor langzame nummers en hij bespeelt hel drumstel graag met brushes (i.p.v. stok- ken). Deze manier van spelen wordi naar zijn mening de laatste tijd nogal ondergewaardeerd. Als een van zijn fer voriete drummers noemt hij Kenny Clarke, iemand die-altijd een zeer wc zenlijke bijdrage leverde aan de mu ziek, zonder daarbij zichzelf op dc voorgrond te plaatsen. Zaterdagavond speelt Harry Piller me' Perron 5B, een niet alledaagse muzika le ontmoeting: Harry Piller - drums- bemmy Prinsen - tenorsaxofoon, Peter van Marle - piano, Gerco Aerts - bas. of1™08 ^iedema - drums. Aanvang: 21.30 uur; Toegang: gratis. Het gebe ber 1993 schuddinj Soesterbt Van de fa :Jen geslei ;-ide oorzal commotit frisse teg< Jiij is ingt ^De buur *kennisge3 .enkele ui neel door Cees Zui uit beeld, de mann Soest Nal ter dan t waar zelf soldaat o| Vera en gedrukt e haal aparl i zoals u ei Vera en I over besl voegd nii zwaar gel lamd, Vei Een situa stanties ni Het echt| autootje e rolstoel. 1 ze niet in De afdeli meente Si paar apai kratjes bii ons land a den elder; huiselijke kreeg, ooi catie, een past en wt gewezen, tellen dat ton voora Dat er aai lukkig, ee ne facfore van de bel gegeven d geen huur Soest war daarvoor drukking, op 30 sep Dikke bul haal. Lees deso der. In tegensh nadat zijn kJaarde ol Vera en C ondanks d tie toch vs zwaar gel staat zoud gen, bleek op een be op een vei ken te ber Je moest 3 ongeveeri hebben gc ontdekken de dagen e van twee 1 parkeerpla van het g( hun autooi .zorggedacl nimale vei den. Solda berg hield' -treft, er an 4e situatie Isel in d Jbrachten z Stonden wa Albert Hei ter beschik .water van maaltijden Leuk is an Arie deed" t^era en C fcoals eeri an Arie v jür een ges| Baken en o «Me tijd op gezet is pri T)e inhoud kokhalzen, |>en afgaan {rouwen in en. kis Arie /ees ter sp Eerlijke re: ze zich het met de ho "Wij komi mand wil i 4e verondt /'Laat ze da adviseerd, i toch niet a hoe moete 4er?" Dik! Arie zijn c< Op Vera er zaak betrol hun recht, menwerker breekt een aparte gevs Vera en Ce citrant, pi stoord? Wi een andere moet het m Een ding ii Mensen nu waarin onz niet voorzit Wie haalt z>

Soester Courant | 1993 | | pagina 20