Hulleman opfïek jiAUI.fll.won lellen STIJL VOL GLANSRIJK VEELZIJDIG VOOR REINIGING EN ONDERHOUD Thema-avond maandag 11 oktober Gezelligheid Harry van Veen's •SOEST» T. 02155-12890 F. 22066 rijdende verswagen rLerlijkheid ook Kwaliteit voor Uw Opvallend metalen brilmontuur voor eigenwijze Yukkies. gemak! OKTOBER 1993 PCO 100 - JUBILEUMKRANT PAGINA 4 Als afgevaardigde uit het bestuur heb ik zitting ge had in deze werkgroep. De kinderen van de scholen zullen een groot aan deel hebben in de viering. Er is gekozen voor 2 diensten i.v.m. het aantal kinderen en de mogelijk heid dat ook de ouders, familieleden, leden van on ze vereniging en belangstellenden deze dienst bij kunnen wonen. De beide diensten (van ongeveer 1 uur) zullen ge houden worden op zondag 10 oktober a.s. en aan vangen om 15.00 uur. Het thema in beide diensten is100 jaar PCO Soest, al een eeuw geloofwaardig". De opbouw zal in bei de diensten gelijk zijn. Door middel van bouwste nen, zijn de begrippen: moedig, onderweg, respekt, doorvertellen, vertrouwen, delen, openheid, ge rechtigheid/ vrede en geloofwaardigheid, verwerkt. Deze begrippen zullen door leerlingen van alle scholen, behorend bij onze vereniging, op verschil lende wijze worden uitgevoerd. Er is een verdeling van de scholen gemaakt over de beide kerkgebouwen, t.w.: De Werveling en de In- singerschool zullen "hun" dienst houden in de Wil- helminakerk, aan welke dienst ds. H.J.J. Radstake, NH-predikant te Soest zijn medewerking zal verle nen. De organist in deze dienst is Hans Hulshof. De Da Cöstaschool, De Prof Waterinkschool en De Bron zullen "hun" dienst in de Julianakerk houden, aan welke dienst ds. J. van Buren, gereformeerd predikant te Soest, medewerking zal verlenen. De organist in die dienst is Gerben van Santbrink. Deze beide preikanten hebben gedurende de voor bereidingsperiode met ons meegedacht en meege werkt om de diensten gestalte te doen krijgen. In beide diensten zal aan het eind een collecte wor den gehoden voor het door ons gekozen projekt Majoshaza in Hongarije. De diensten zijn uiteraard voor een ieder toeganke lijk en wij nodigen u hierbij hartelijk ui om dit heug lijk gebeuren met ons te vieren. Namens de Jubilerende en de werkgroep Kerkdiensten, Nelly van Scharrenburg-van der Schans. (méér dan 400 produkten) Harrv van Veen In de week van 10-15 oktober viert de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs te Soest haar 100-jarig bestaan onder het motto al een eeuw geloofwaar dig". De Jubileumweek start zondag 10 oktober a.s. met twee herdenkingsdiensten in de Wilhelmina- kerk en in de Julianakerk. De kinderen van alle chr. scholen zullen in beide diensten een groot aandeel hebben. De diensten beginnen om 15.00 uur en zijn uiteraard voor ieder toegankelijk. Maandag 11 oktober a.s. is er in de kerkzaal van Medisch Centrum Molendael te Soest aan thema-/ gespreksavond over de toekomst van het christelijk onderwijs. Prof.Dr. W. ter Horst zal deze avond met ons spreken over het thema "Gewoon en toch anders". Het gesprek over het christelijk onderwijs wordt al meer dan honderd jaar gevoerd. Allerlei betrokke nen - ouders, leerkrachten, bestuurders, politici - spreken en discussiëren met elkaar over allerlei za ken het onderwijs betreffende - identiteitsvragen, pedagogische, didachtische, financiële en juridi sche. Als het stokt, als de betrokkenen elkaar geen vragen meer stellen en niet langer naar elkaar luiste ren, is het einde in zicht. De bijdrage van Prof. Ter Horst zal pedagogisch van aard zijn en zich richten op de komende hon derd jaar. Daarvan heeft hij grote verwachtingen. Het mag dan - wat aantal betreft - niet zo goed gaan met de (georganiseerde) kerken, het christelijk on derwijs heeft een aantal artikelen in voorraad, die pedagogisch gezien van het grootste belang zijn voor de komende generaties. Dat zijn: een veelbe lovend toekomstperspectief en noties over mens en wereld die verder reiken dan wat voor handen en voor ogen is. In dat licht bezien kan men "gewoon en toch anders "tegen de veelbesproken normen en waarden aankijken. op de thema-avond gaan we niet theoretiseren in mooie woorden prachtige volzinnen. We proberen zo dicht mogelijk bij het gewone leven te blijven. Dat leven waar kinderen en opvoeders - op school en thuis - een beetje met zichzelf en met elkaar over weg kunnen en waar men verder komt, ondanks alle horten en stoten. Dat gewone leven waarin het op- voedingsgebeuren van alledag plaatsvindt, waarin kinderen en ouders soms de moed verliezen om ver der te gaan. Ze zijn de weg kwijt of raken elkaar kwijt. Dat gewone leven dat soms afschuwelijk in gewikkeld lijkt en tegelijkertijd heel eenvoudig. El kaar even aanraken, een kopje koffie ingeschonken krijgen, een bosje zelfgeplukte bloemen aangereikt krijgen, een onverwachte glimlach, een kraaiend kind op vaders nek. Merktekenen van de hoop. Het gewone leven dat ten diepste een richtingsbesef probeert uit te drukken van het leven van de Belof te, de utopie, het visioen of hoe men dat ook wil noemen. Om te kunnen verhelderen wat hem voor ogen staat zal prof. Ter Horst gebruik maken van een oer-oud ikoon van het menselijk bestaan, dat ook in de Bij bel voorkomt: Het leven als een zoektocht. Gedreven door het Grote Verlangen nemen we geen genoegen met de huidige gang van zaken, maar we zijn met elkaar op weg naar een betere we reld, het Beloofde Land, het "koninklijk", waar over Jezus zo vaak sprak en dat in het Onze Vader zelfs twee keer genoemd wordt. Het andere zijn van Insingerstraat 58d Telefoon privé: 02155-11618 Telefoon zaak: 02155-16528 Fax: 02155-16528 En voor de gezelligheid: 06-52-878262 horloger/Juweller Rembrandtlaan 18 - Soest - telefoon 14785 BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GR0THESTRAAT10-3761 CM S0ESTDIJK-TELEF00N 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten het christelijk onderwijs berust daarom ook niet op iets beters of eerbiedigwaardigers dan wat anderen nastreven, maar op zoiets als wat Martin Luther King zag, toen hij zei: I have a dream" - Ik droom er van dat... Maandagavond 11 oktober a.s. gaan we met elkaar praten over wat dat betekent voor het gewone alle daagse leven in de school. Al een eeuw geloofwaar dig? Dat is mogelijk, omdat we het gewone leven, dat leven van alledag, die ontmoetingsplaats voor naar het Grote Verlangen. Nog een eeuw "Gewoon en toch anders". Prof.Dr. W. ter Horst (Borne 1929) begon zijn loopbaan als chemisch analist, maar al gauw bleek dat hij mensen boeiender vond dan atomen. Na de militaire dienst werd hij daarom onderwijzer, later leraar pedagogiek aan een kleuterleidsters - en on derwijzersopleiding. Hij eindigde zijn carrière als hoogleraar in Leiden. Hij is - als groot voorstander van het alledaagse en het gewone - gewoon her vormd en getrouwd met een gewoon gereformeer de vrouw. Zijn boek "Het herstel van het Gewone Leven" (Wolters/Noordhoff, Groningen) is al ja ren verplichte leesstof voor studenten van verschil lende pedagogische opleidingen. Van de boeken die hij voor een breed publiek heeft geschreven zijn in verband met het onderwerp van 11 oktober a.s: vooral van belang: Christelijke Ge loofsopvoeding" en Eerherstel van de Liefde" (Kok, Kampen. Van het laatste boek verschijnt bin nenkort een Amerikaanse uitgave). Momenteel werkt Ter Horst aan een studieboek voor de PABO (opleiding voor onderwijzers en on derwijzeressen), met als werktitel "Basis School Pe dagogiek" (Wolters/Noordhoff, Groningen). Namens de werkgroep, Piet Davelaar. Foto: Frank Uijlenbroek-Ommen. Een magnifiek voorbeeld uit onze kollektie 14-ka- raats gouden sieraden. Subtiel van vormgeving zijn deze bicolor ring, oorknoppen en choker met zirconia. Samen een unieke set, maar ook af zonderlijk verkrijgbaar.

Soester Courant | 1993 | | pagina 28