'Burg Gedeputeerde Schapenk krijgt vragen te beantwoorden over Streekplan S mGGUDI X C M i! A lN Humanistisch Verbond Soest/Baarn doorstaat bestuurscrisis Gemeente vergadert Project Pro£ WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSD/ Dinsdag 12 oktober in gemeentehuis Lokatie Ontwerp-Streekplan Structuurvisie Nieuw bestuur houdt afdeling in stand Meningen van lezers Rabobank Bussen Geslachtsverkeer of geslacht verkeerd? Kabel en communicatie Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Overlast fietsen station Soest-Zuid vraagt uw aandacht voor: Extra vergadering commissie R.O. Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen V oorbereidingsbesluiten Bouwzaken Ontwerp-Hinderwet- vergunning Standplaatsenbeleid Soesterberg Bouwzaken I r n Drs. A.G.W. Schapenk (CDA) be heert de portefeuille Ruimtelijke Ordening in de provincie Utrecht. In die hoedanigheid heeft hij deze zonier (29 juni) het 'Voorlopig Standpunt' van Gedeputeerde Staten gepresenteerd over het splinternieuwe ontwerp-streek- plan voor de hele provincie, waar over hij op dinsdag 12 oktober een lezing houdt in het gemeentehuis van Soest. De vaststelling van zo'n Streekplan is een van de belangrijkste besluiten op het gebied van het provinciaal beleid. In zo'n Streekplan wordt de toekomstige ontwikkeling van het gebied in hoofdlij nen aangegeven en vormt de grondslag voor en geeft richting aan de ontwikke ling van de provincie op middellange termijn. Ook al spreekt zo'n Streekplan het gro te publiek niet direct aan, de ideeën en de filosofie er achter zijn van wezenlijk belang voor het wonen en werken in dit deel van Nederland. Toegespitst op het gewest Eemland en de gemeente Soest/ Soesterberg is het zaak goed te weten hoe de provinciale overheid (hoe lang nog?) denkt over de ruimtelijke en maatschappelijke samenhangen binnen onze woon- en leefomgeving. Het bureau Lörzing Keysers Van Riel heeft in opdracht van het gewest Eemland een vergelijking gemaakt tus sen het nieuwe ontwerp-streekplan Utrecht en de Intergemeentelijke Structuurvisie (ISV) van het gewest Eemland. Discrepantie Het bureau signaleert voor Soest dat er sprake is van discrepantie tussen de ISV (28 februari 1992) en het nieuwe Streekplan. "Van de 1500 woningen die de ISV aan Soest heeft toegedacht worden er slechts 9Q0 gehonoreerd." Dat ligt ruim onder het ambitieniveau dat de gemeente Soest in haar eigen Structuurvisie (tot 2010) heeft vastge legd op 9 juli 1992 en waar het gewest zich in kan vinden. Arbeid stelde vast dat wonen en werken in Utrecht en het Eemlandse 'eindig zijn'. "Vol is vol", zei partijvoorzitter Roodenburg. Gedeputeerde Schapenk had zoals ge bruikelijk het laatste woord. In een zeer deskundig en helder betoog gaf hij alle sprekers 'antwoord' op zijn manier en kondigde een inspraakronde aan langs alle gemeenten in 't Sticht. Deze be- zwaarperiode duurt twee maanden, na dat op 1 november het definitieve (mis schien bijgestelde) ontwerp-streekplan ter visie wordt gelegd. Dan zal Soest ook officieel bezwaar aantekenen. In juni 1994 wordt het Streekplan vastge steld. Koningsweg 600 woningen 600 woningen Braamhage 50 woningen 50 woningen Jachthuislaan 175 woningén 450 woningen Hees 225 woningen Griftland 100 woningen Inbreiding 75 woningen 75 woningen Behalve het gewest Eemlang heeft de gemeente Soest zelf op 10 augustus ook al een eerste reactie verstuur aan G.S. Het gemeentebestuur wijst nog eens op de aflopende taakstelling die wij heb ben gekozen op het gebied van uitbrei ding aan stedelijke functies. Dit wordt in de ISV gekarakteriseerd door een zo genaamd 'ecologisch scenario' waarin ruimtelijke beperkingen de mogelijk heden voor verdere ontwikkelingen be heersen. Het gewest Eemland (Amersfoort, Soest, Baarn, Eemnes, Leusden, Bun schoten en Woudenberg) tilt zwaar aan het behoud van natuur en landschap, bereikbaarheid en randstadgroenstruc tuur. De bouwlokaties (ca. 15.000 wo ningen en 150 ha werkgebied) zijn daarop gewogen. In de Gewestraad is op basis van deze ISV geconcludeerd, dat rond het jaar 2005 Eemland vol zal zijn. Daarom heeft de Gewestraad ver zocht er bij de provincie op aan te drin gen met Flevoland en Gelderland con tact te zoeken om de 'overloop' op te vangen. Provincie Op 25 augustus 1993 werd het ont werp-streekplan, waaraan al drie jaar wordt gewerkt, in de Statenzaal van het Provinciehuis in Utrecht behandeld door de Provinciaal Planologie Com missie (PPC), een belangrijk adviesor gaan voor de Staten. De Rijksheren in de PPC wijzen de Flevoland-optie af. Dezelfde PPC had al eerder laten weten dat onze gemeentelijke plannen t.a.v. een bedrijventerrein voor grote vracht wagens aan de Richelleweg in Soester berg onaanvaardbaar zijn. Op 27 augustus volgde de behandeling in een gezamenlijke vergadering van enkele statencommissies, waarin alle politieke partijen het woord voerden. Namens het gewest Eemland sprak burgemeester L.C. Groen. Hij wees er nog eeps op dat de ISV een product is van 'gemeenschappelijk- en nadrukke lijk samenhangend beleid'. Ik citeer hem: "In het kader van de ISV heeft alleen de gemeente Amersfoort voor zover nodig en mogelijk een regio nale opvangtaak. De gemeenten Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg vangen binnen de ruimtelijke mogelijkheden zoveel mo gelijk de autonome groei op. Dit is een logisch gevolg van het aanvaarden van het milieu draagkracht principe voor wonen en werken." De WD liet bij monde van mevrouw Korthuis ("Het Streekplan is helder ge schreven en leest plezierig') nog eens merken dat men de ISV van ons gewest positief beoordeelt en de Partij van de Commissie Milieubeheer De commissie Milieubeheer is in Soest een adviescommissie bestaande uit bur gerleden. De leden Pronk, Schneider en Van Beijnum hebben op 20 september opgemerkt dat Soest na de periode 2005 in het nieuwe Streekplan is ingete kend als 'zoekgebied nieuwe stadsge- 'Het land. van de Eem.Foto Willem van Oosten. westelijke ontwikkelingen'. Dat kan na delige consequenties hebben voor de planning die Soest t.a.v. woningbouw voor ogen heeft. Voorzitter Peter Veen zet vraagtekens achter de provinciale ideeën over de Eempolder, het gebied rond de.Birk- straat en de toekomst van de vliegbasis. De commissie is geen voorstander van verstedelijking van dit gebied, maar "een golfbaan zou geen slechte optie zijn". De commissie bepleit een volwaardige ruimte in het Streekplan (en in de offi ciële reactie op het ontwerp) voor mi lieu, natuur en landschap. Opgemerkt wordt dat het vreemd is dat water/ mi lieu onder landelijk gebied wordt ge schaard met de opmerking "dit krijgt nadere uitwerking", terwijl in het mi lieubeleidsplan staat dat het in het Streekplan wordt uitgewerkt. De com missie adviseert B W om de gedepu teerde hierover opheldering te vragen. Opheldering zal op 12 oktober onge twijfeld gevraagd worden door meer aanwezigen, onder wie burgemeester Groen van Bunschoten en wethouder Joost de Jong (WD) van Leusden. U bent eveneens hartelijk welkom! Voor alle duidelijkheid: deze lezing wordt u aangeboden door het gemeen tebestuur. Het is te wensen, dat ook vele Soester raadsleden aanwezig zijn. J. Visser wethouder Ruimtelijke Ordening. Gewest Het land van de Eem voor de toekomst getekend een zevenlap van stadsgewoel en kwetsbaar landschap. Het land van de Eem voor de toekomst berekend tot zeven kernen, vele randen, in een structuur van wonen en natuur. Het land van de Eem geschapen èn bedacht voor het namaals van aarde, steen en nageslacht. Als geautoriseerd Darton dealer bieden wij u, naast en deskundig advies een uitstekende service. 2 jaar officiële irnporteursgarantie. Hli Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 crt--. PROFESSIONAL At,'0IO De gemeenschap (afdeling) Soest/ Baarn van het Humanistische Ver bond blijft in stand. Dat is de uit komst van een extra ledenvergade ring die vorige week donderdag werd gehouden. Een nieuw (inte- rim)bestuur neemt voorlopig de za ken waar en heeft de activiteiten van de gemeenschap nieuw leven ingeblazen. In het afgelopen jaar is de gemeenschap Soest/Baarn - die in 1949 werd opge richt - gewikkeld geweest in een bestuur lijk conflict, dat voor een belangrijk deel gebaseerd was op persoonlijke tegen stellingen. Het heeft er enige tijd naar uitgezien dat dit conflict zou leiden tot de opheffing van de afdeling, die dan zou opgaan in de Amersfoortse gemeen schap. De ledenvergadering besloot vo rige week anders. Het oude bestuur - J. de Leede (voorzit ter), D. Bakker (secretaris) en R. Tiepel (penningmeester) - stelde de zetels ter beschikking om uit de impasse te gera ken. Staande de vergadering koos de af deling een interim-bestuur, dat in elk ge val niet aankoerst op opheffing, maar de gemeenschap Soest/Baarn in stand wil houden. Het terugtreden van het oude bestuur vond plaats op aandringen van het D66-raadsIid Loet Jansen, die in de crisis een adviserende en bemiddelende rol heeft gespeeld. Hij stelde voor een nieuw bestuur te vormen van leden die niet betrokken waren bij het conflict, of anders de afdeling inderdaad maar op te heffen. Voor dat laatste had met name oud-voorzitter De Leede gepleit. Het nieuwe bestuur bestaat uit W. Klute (Soest) als voorzitter, mevrouw C. Bak ker (Soest) als secretaris en mevrouw H. Tiepel (Baarn) als penningmeester. Een van de eerste'besluiten is het opnieuw organiseren van de bijeenkomsten (elke tweede zondag van de maand). De ge meenschap hoopt daarmee ook nieuwe leden en belangstellenden te trekken. Menselijke vermogens Het Humanistisch Verbond is - volgens zijn beginselverklaring - een vereniging van mensen die "proberen leven en we reld te begrijpen uitsluitend met mense lijke vermogens". Volgens een persbe richt wordt het Humanistisch Verbond bij de ledenwinning geconfronteerd met ernstige handicaps: "Men wordt niet als humanist geboren, geen dwingend insti tuut beheert angstvallig zijn leden, geen profeet zal grote beloften doen aan wie er toetreedt. Integendeel: humanisten zijn zeer gesteld op persoonlijke vrijheid en geneigd ieder ritueel te wantrouwen." Het bestaansrecht van de plaatselijke humanistische gemeenschap wordt ge baseerd op "de behoefte aan een ont moetingsplaats voor mensen die verder denken dan aan succes, conditie en com fort, die hun verbazing en verontrusting over het leven met vrienden willen de len". 'Overbruggen' Het nieuwe bestuur wil "overbruggen" naar de nieuwe generatie, maar stelt vast dat de gemeenschap de laatste jaren te weinig nieuwe leden heeft mogen be groeten, "ondanks de provocatie van een naderende nieuwe eeuw, waarin met vele vertrouwde tradities en verworven heden dreigt afgerekend te worden". Het Humanistisch Verbond staat overi gens open voor ieder die de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt en instemt met de beginselen. Komende zondag - 10 oktober - houdt het Humanistisch Verbond Soest/ Zie de advertentie van de Rabobank: "En daarom is er in uw buurt altijd een Rabobank". Is Smitshof mijn buurt? Z. Boerma-Derksen (Fazantpad) Omdat ik voor een paar boodschappen naar Baarn wilde, belde ik 06-9292 om te vragen naar de lijndienst naar Baarn: "Zes minuten voor het hele en het halve uur." "Moet ik dan overstappen?" "Neen." Op tijd bij de halte bij Tamboerijn kwam er een bus naar Hilversum. Meer dan een half uur gestaan, weer een bus naar Hilversum. Het bleek dat ik die moest nemen en in Soest-Noord over stappen. Na zeven minuten vertrok de bus uit Noord. Door allerlei wijken van Baarn. Iemand zei: "Dit is geen lijndienst, dit is sightseeing." Eindelijk in Baarn had ik niet veel tijd meer om te winkelen, omdat ik om half een thuis moest zijn. Zes strippen: niet veel, maar wel voor niks. Z. Boerma-Derksen Wie de afgelopen week de nationale en regionale dagbladen gelezen heeft, heeft kunnen zien dat de SGP in Soest een lid verloren'heeft in de persoon van dominee Van Kooten. Wie dezelfde week de Soester Courant nauwlettend heeft doorgenomen, heeft kunnen kon stateren dat er al iemand staat te drin gen om die opengevallen plaats op te vullen. "Politiek," zo valt er te lezen in the Talk of the Town, "da's nog steeds een man nenzaak, en zo hoort 't natuurlijk ook." Even verder vervolgd door "opgeza deld met een oververtegenwoordiging van het zwakke geslacht" en "Zo zie je maar weer: al dat gezeur om meer- vrouwen-in-de-raad leidt slechts tot narigheid. Het is niets anders dan een vorm van politieke penisnijd, die alleen maar ellende te weeg brengt." Met deze ferme taal zal Aad Post vast met open armen ontvangen worden bij de SGP. Of veel Soester vrouwen op hem zullen stemmen moeten we nog maar afwachten. Ondergetekenden waarschijnlijk niet, omdat zij menen dat een beetje tegenwicht van de grootste helft van de Soester bevolking geen kwaad kan. De vrouwen van de gemeenteraad: Neks, Gré, Besseline, Elske, Tonny, Nel, Ellen, Wil, Mieke en Leidje Naschrift A.P.: Meisjes toch, wat een vertederende solidariteit! Zie overigens (om in stijl te blijven) Prediker 723-29. ll-9-'93 - alle kanalen waren de hele avond intermitterend "versneeuwd". De CAI gaf verklaringen noch excuses. 30-9-'93 - voor de tweede keer moet Duitsland 3 wijken voor de keuze van de commissie R.O., die dit in een on deronsje besliste. Een brokje cultuur legt het af, tegen de middelmatigheid van de commissie of van de doelgroep? Met de kabelkrant is het nog afwachten wat voor de kijkers wordt beslist. Ei genlijk kan die trage reclamekrant wel weg, want hij wordt niet dynamisch ge bruikt, niet door de CAI (zie boven) en niet door de gemeente. Of wist men er bijv. aan de Dalweg niets van dat N.S. sinds 27/9 de nachtrust komt versto ren? Overigens dit keer mede ten fa veure van de omwonenden, zoals de N.S. ons liet weten. 02-10-'93 - misschien is de commissie R.O. bereid WDR-3 voor de culturele gemeenschap terug te brengen op het kanaal dat vrijkomt als de kabelkrant verdwijnt. W.A. Bosman Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Ondanks het feit dat de fietsenstalling van de Nederlandse Spoorwegen bij het Station Soest-Zuid nog volop ruimte biedt, zetten nog veel mensen hun fiets of bromfiets her en der op het trottoir naast de door de gemeente geplaatste stalling aan de Nieuweweg nabij de overweg. Vaak versperren deze fietsen en brom fietsen geheel of gedeeltelijk het trottoir en zijn de voetgangers daardoor ge dwongen op het fietspad te lopen met alle gevaar van dien. Om dit tegen te gaan heeft de gemeente op het trottoir bij de fietsenstalling het bord E3 (verboden (brom-)fietsen te stallen) geplaatst. Het is dus daar niet toegestaan fietsen en bromfietsen bui ten de fietsenstalling te plaatsen. Indien ondanks het stallingsverbod het plaatsen van fietsen en bromfietsers op het trottoir blijft voortduren, zal de ge meente genoodzaakt zijn in te grijpen en de verkeerd geplaatste fietsen en bromfietsen te verwijderen. Baarn de eerste van een nieuwe serie in formele bijeenkomsten op de tweede zondag van de maand: om 11.30 uur in café Soestdijk, Vredehof straat 6. Infor matie wordt verstrekt via tel. 20822. Woensdag 6 oktober, 16.30 uur: commissie Ruimtelijke Ordening, Bedrijven Voorlichting en Kunst. Agenda: gedachtenwisseling over en kele hoofdpunten uit het advies van de Provinciale Planologische commissie over het ontwerpbestemmingsplan Landelijk Gebied. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel.nr. 93 777). De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum; Colenso 40 (93442): plaatsen van een dakkapel, 20-9-93; Dalweg (ong.) (93037): bouwen van 48 aanleunwoningen, 23-9-93; Heuvelweg 18 (93445): uitbreiden van een woonhuis, 22-9-93; Soesterbergsestraat 46 (93114): wij zigen te bouwen woonhuis (aanbouw berging), 24-9-93; Van Beuningenlaan 4 (93306): uit breiden van een woonhuis, 21-9-93; Van Beuningenlaan 17 (93217): bouwen van een woonhuis, 23-9-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: le Heeserlaantje 38 (93392): bou wen van een paardenstal, 22-9-93; Dr. 's Jacobstraat 2 (93435): plaat sen van een dakkapel, 22-9-93; Ericaweg 16 (93385): plaatsen Van een dakkapel, 22-9-93; Heetakker 51 (93416): wijzigen van een gevel, 22-9-93; Kerkpad N.Z. 5 (93436): plaatsen van een tuinhuisje, 24-9-93; Kerkpad N.Z. 5 (93437): bouwen van een overkapping, 24-9-93; Kerkpad Z.Z. 10 (93125): verbou wen van een woonhuis, 20-9-93; Koninginnelaan 19 (93425): plaat sen van een prefab garage, 22-9-93; Koningsweg 14a-16 (93401): plaat sen van een reclamemast, 21-9-93; Korte Brinkweg 3-31 (93326): plaatsen van vier garageboxen, 22-9-93; Peter v.d. Breemerweg 23 (93320): renoveren van een boerderij, 23-9-93; Postweg 38a (86033): renoveren en vergroten van een bedrijfsgebouw, 21-9-93; Prof. Lorentzlaan 108 (93113): het uitbreiden van een woonhuis, 24-9-93; Valeriaanstraat 24 (93429): plaat sen van een schoorsteen, 21-9-93; Van Beuningenlaan 4 (93306): uit breiden van een woonhuis, 24-9-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluiten van 16 september 1993, nrs. RB 93-108, RB 93-109 en RB 93-113, bestemmingsplannen in voor bereiding zijn verklaard voor de gebie den die op de bij deze besluiten beho rende tekeningen in grijs zijn aangege ven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1een perceel aan het Scalmeijerpad, sectie G, nrs. 7557 en 7556 ged.; 2: het perceel Prof. Lorentzlaan 108; 3: het landelijk gebied. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de gronden genoemd on der 3. bepaald dat het verboden is be paalde werken, geen bouwwerken zijn de of werkzaamheden uit te voeren of in afwijking van een schriftelijke vergun ning van Burgemeester en Wethouders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 7 okto ber 1993. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1het bouwen van een woonhuis met garage, Koperwiek 23 (artikel 24 van de voorschriften van het bestemmings plan Klein Engendaal); 2: het bouwen van een woonhuis met garage, Koperwiek 37 (artikel 24 van de voorschriften van het bestemmings plan Klein Engendaal); 3: het bouwen van een woonhuis met garage/berging, Lange Brinkweg, sec tie A, nr. 3302 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 96 van de Wet Geluidhinder); 4: het bouwen van een woonhuis met garage/berging, Lange Brinkweg, sec tie A, nr 3302 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 96 van de Wet Geluidhinder). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (W.R.O. en Wet Geluidhinder), te re kenen vanaf donderdag 7 oktober 1993, eventuele bezwaren schriftelijk 'bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken (balie Bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: J. Hilhorst, Eemweg 2, 3764 DG Soest, om vergunning voor opslag en parkeerruimte (bewaarplaats van fruit), d.d. 17 augustus 1992, op het perceel Eemweg 2, Soest, sectie B 580. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter ^oorkoming van gevaar, schade of hin- '"der naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikking kunnen schriftelijk worden in gebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar heb ben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 21 oktober 1993. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tege lijkertijd met het bezwaarschrift bij het ge meentebestuur worden ingediend. Burgemeester en Wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 5 van de inspraakverordening bekend dat zij met betrekking tot het standplaatsen beleid voornemens zijn het volgende aan de gemeenteraad voor te stellen. In verband met de handhaving van hel voorzieningenniveau voor de consu ment is het gewenst het standplaatsen beleid in Soesterberg te wijzigen en wel in die zin dat standplaatsen in Soester berg selectief naar branche worden uit gegeven op maximaal twee dagen per week (donderdag en vrijdag). Voor de overige dagen wordt geen standplaats meer uitgegeven. Voor de wisselwerking tussen gevestig de winkeliers en ambulante handel is het daarnaast gewenst de standplaatsen op het Dorpsplein op te heffen en één standplaats aan de Rademakerstraat (hoek van der Griendtlaan) aan te wij zen. Informatie over het vorenstaande ligt vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op kamer 1.40 van het gemeen tehuis op maandag t/m donderdag van 8.30 - 12.00 uur. Gedurende deze pe riode kan iedere ingezetene en in de ge meente een belang hebbende natuurlijk en rechtspersoon zijn/haar mening over dit beleidsvoornemen schriftelijk kenbaar maken bij Burgemeester en Wethouders. Ook mondeling kan dat worden gedaan tijdens een bijeenkomst op woensdag 20 oktober 1993 om 14.30 uur in het gemeentehuis. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1het geheel vernieuwen van een ber ging voor landbouwmachines, Peter v.d. Breemerweg 7 (93333)(artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 2: het vernieuwen van een landbouw- schuur, Peter v.d. Breemerweg 7 (93397)(artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 7 oktober 1993, eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), Raad huisplein 1, ter inzage. Behandeling Begroting 1994: Behandeling in gemeenteraad; maandag 11 oktober, 19.00 uur; woensdag 13 oktober, 14.00 uur, eventueel voort te zetten op: donderdag 14 oktober, 19.30 uur. Aansluitend op de begrotingsvergadering op 13 oktober za[er naar gestreefd worden 's avonds de normale oktober-raad af te werken. Raadsvergadering 11 en 13 oktober 1993 Vergadering op 11 oktober 1993: Algemene beschouwingen. Vergadering op 13 oktober 1993: Begr. 1. Behandeling meerjarenbegroting 1994-1997; inclusief de eerste no ta Van wijzigingen behorende bij de meerjarenbegroting 1994-1997. Begr.2. Voorstel 93-121: tot het vaststellen van 'Welzijn zal ons een zorg zijn': werkplan 1994-1997 en jaarprogramma 1994. Begr.3. Voorstel 93-126: tot herziening van de belastingverordeningen en voorstel tot aanpassing van de tarieven van diver se belastingen en rechten voor het belastingjaar 1994. Vergadering op 13 oktober en/of 14 oktober: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 8 juli 1993. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 93-139: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor di verse gebieden. 6. Voorstel 93- 91: tot het vaststellen van het Gemeentelijk Riolerings- Plan (GRP) voor de gemeente Soest. 7.Voorstel 93- 80: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van realisering van biezenvelden nabij de Peter van den Breemerweg als randvoorziening van het rioolstel sel van Soest. 8. Voorstel 93- 96: tot aankoop en gedeeltelijke doorverkoop van agrari sche percelen aan de Peter van den Breemerweg. 9. Voorstel 93-140: tot het aangaan van een overeenkomst voor de regeling van afvoer van huishoudelijke probleemstoffen met de gemeente Amersfoort. 10. Voorstel 93-138: betreffende stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten. 11. Voorstel 93-127: tot het beschikbaar stellen van een krediet inzake bouw van een kleed- en clubaccommodatie aan de Henr. Blaekweg. 12. Voorstel 93-134: tot het garanderen van een door de Mixed Hockey Club Soest te Soest aan te gane geldlening onder aflos sing van de gegarandeerde lopende lening. 13. Voorstel 93-135: tot het garanderen van een door de Stichting Welzijns werk Soest te Soest aan te gane geldlening ter financie ring van de verbouwing van het pand Molenstraat 142. 14. Voorstel 93-136: tot het garanderen van een door de Beheersstichting Braamhage te Utrecht aan te gane geldlening onder af lossing van de gegarandeerde lopende lening. 15. Voorstel 93-129: tot wijziging van de uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders. 16. Voorstel 93-131: tot het vaststellen van het Regionaal Educatief Plan 1994 voor Basiseducatie en het Regionaal Educatief Plan voor Vormings- en Ontwikkelingswerk. 17. Voorstel 93-132: tot het buiten gebruikstellen van de voormalige Groen van Prinstererschool. 18. Voorstel 93-137: tot verkoop van grond gelegen naast Amnestylaan 1 aan de heer en mevrouw P.M. Koppies-Koenders. .19. Voorstel 93-141: tot verkoop van grond gelegen achter de percelen Ei gendomweg 29, 31 en 33 aan de heer L.J. Janssen en twee anderen. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voor voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het College een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14 00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge- meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Een jaar lan De projectg van de ge me lende activit burgers en - week dinsdc P.A.C. Bee provincie L land-Noora korte lezing bedoeling v< ten de veilig Widthetzei. teiten om de en anderma De politie kar blemen oploss de politie v< wordt ingesch zeker. We hel De (kleine) toe, terwijl dc steeds minder heeft om die strijden. Districtschef Sc tie: "Vroeger d< nig, nu gaan we Stapsgewijs zul kwalitatief betei ren. Dan kan al gaan werken. medewerkers, v lance hebben n hebben een bep heen hoefde de l er was hulp. M meer overal pre Dat betekent, 1 schemeren, dat overal naar toe 2 vraagd wordt. N Die bleek dinst vast te stellen. Dinsdag 12 Specifieke ging voor b< dustrieterrei: bureau). December 1 Vandalisn de de maand ting worden ming van va: (alle middel! Januari 199 Aan de ha ling worden van kleinscl 1993 in divi ter verbeterii omgeving va Soesterberg Februari 19' Tweedaag ste ontwikki van winkel midden- en f is daarvoor door). Dinsdag 8 n Tijdens d wendag won aan de veil vrouwen (ge April 1994: Deskundi technische, nisatorische <v A

Soester Courant | 1993 | | pagina 4