/Ah 2?s 'Burgers hebben ook rol in strijd tegen criminaliteit' Programma Veiligheidszorg Meerderheid wil 'pulpzender' RTL-pIus op Soester kabel houden Kabelkrant Soest mag blijven Herfst T ACTUEEL F ONTBIJT-SERVICE senbeleid g en PAGINA 4 I WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 dert Project Veiligheidszorg: samen eigen en andermans veiligheid bevorderen Leges betalen voor aangifte doen bij politie Winkeldievegges snel aangehouden „I Ms Duitsland-3 maakt plaats voor RTL-5 DE TROMSLAGER PARTY-SERYICE De salade- en koud buffet specialist Spullen weg uit kinderboerderij A.A. VAN BREUKELEN B.V. Commissie fluit College terug Lederen jas in garderobe gestolen Begin déze herfst met een smaakmakend herfstboeket. Bessen, kruiden, alle groensoorten, granen, hortensia's. Dag in, dag uit vindt u bij ons een groot assortiment veilingverse herfstbloemen. En onze bloembindsters maken er voor u graag een mooi herfstboeket van. Wij wensen u een prettige herfst toe. Herfst-aanbieding: (Deze week) Erica "GRACILLIS" heide BLOEMENHUIS f w Wethouders maken lalde in artikel 5 van lening bekend dat zij >t het standplaatsen is zijn het volgende aad voor te stellen, handhaving van het ;au voor de consu- ist het standplaatsen- erg te wijzigen en wel dplaatsen in Soester- branche worden uit maal twee dagen per en vrijdag). Voor de >rdt geen standplaats rking tussen gevestig- ambulante handel is 'enst de standplaatsen n op te heffen en één de Rademakerstraat ïendtlaan) aan te wij- het vorenstaande ligt arende vier weken ter 1.40 van het gemeen- ig t/m donderdag van Gedurende deze pe- ngezetene en in de ge- ig hebbende natuurlijk in zijn/haar mening 'oornemen schriftelijk bij Burgemeester en )k mondeling kan dat ijdens een bijeenkomst 10 oktober 1993 om t gemeentehuis. er maakt bekend dat n Wethouders voorne- lartoe strekkende ver- passing van de daarbij >chriften, vergunning te ernieuwen van een ber- Ibouwmachines, Peter ;g 7 (93333)(artikel 19 e Ruimtelijke Ordening 6 van de Woningwet); wen van een landbouw- v.d. Breemerweg 7 19 van de Wet op de lening en artikel 50 lid 6 wet). ïnitieve beslissing zal wor- een ieder bevoegd binnen vee weken, te rekenen van- ktober 1993, eventuele be- ijk bij Burgemeester en dienen. ieken betrekking hebbende :durende diezelfde termijn, 30 - 12.30 uur, in het ge ding Ruimtelijke Ordening (balie Bouwzaken), Raad- nzage. er zaj,er naar gestreefd ken. )ber 1993 inclusief de eerste no- ibegroting 1994-1997. elzijn zal ons een zorg 97 en jaarprogramma istingverordeningen en n de tarieven van diver- voor het belastingjaar 14 oktober: adering van 8 juli 1993. reidingsbesluit voor di- ;meentelijk Riolerings- e Soest. een krediet ten behoeve den nabij de Peter van ïiening van het rioolstel- oorverkoop van agrari- n den Breemerweg. nkomst voor de regeling probleemstoffen met de rnieuwingsactiviteiten. een krediet inzake bouw nmodatie aan de Henr. door de Mixed Hockey 2 geldlening onder aflos- pende lening, or de Stichting Welzijns- 2 geldlening ter financie- :t pand Molenstraat 142. oor de Beheersstichting ;ane geldlening onder af- lopende lening, gs- en pensioenverorde- egionaal Educatief Plan het Regionaal Educatief wikkelingswerk. 'an de voormalige Groen en naast Amnestylaan 1 4. Koppies-Koenders. ïn achter de percelen Ei- ti de heer L.J. Janssen en «edraagt 30 minuten. Het in- het betreffende agendapunt Df groepering. Hinten: opening, vaststelling oor voorstel tot benoeming or reeds eerder in de raads- ;t spreekrecht aldaar gebruik >unt waarbij het College een een reactie heeft verzonden t heeft dan alleen betrekking oet uiterlijk 14.00 uur op de bij het kabinet van de burge- Een jaar lang zal in Soest worden gesproken o ver de sociale veiligheid. De projectgroep Veiligheidszorg, bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeente, het bedrijfsleven en de politie, heeft daartoe verschil lende activiteiten aangekondigd. De nadruk ligt op de voorlichting aan burgers en ondernemers. Het startsein voor het project werd vorige week dinsdag gegeven in restaurant Darthuizen. Daar gaven jonkheer P.A.C. Beelaerts van Blokland, commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, politiechef E. W. Schutzmann van district Eem- land-Noord en G.A. van Beek van Hoffmann Bedrijfsrecherche een korte lezing, waarna de eerste discussie ontstond. En dat is precies de bedoeling van het project. Dialogen tussen alle burgers van SoesTfnoe- ten de veiligheid in Soest bevorderen. Of, zoals burgemeester Hans de XVidt het zei: "Gezamenlijk organiseren we een jaarlang di verse acti vi- teiten om de burger te motiveren een bijdrage te leveren aan zijn eigen en andermans veiligheid. De politie kan niet meer alle pro blemen oplossen. Is het logisch dat de politie voor elk wissewasje wordt ingeschakeld? Eén ding is zeker. We hebben een probleem. De (kleine) criminaliteit neemt toe, terwijl de politie stelt dat ze steeds minder mensen beschikbaar heeft om die criminaliteit te be strijden. Districtschef Schutzmann van de poli tie: "Vroeger deden we van alles wei nig, nu gaan we van minder meer doen. Stapsgewijs zullen we als politie een kwalitatief beter produkt moeten leve ren. Dan kan alleen door efficiënter te gaan werken. We hebben nu minder medewerkers, waardoor we de surveil lance hebben moeten aanpassen. We hebben een beperkte capaciteit. Voor heen hoefde de burger maar te bellen en er was hulp. Maar de politie kan niet meer overal problemen oplossen." Dat betekent, liet Schutzmann door schemeren, dat de politie niet zomaar overal naar toe zal gaan, als daar om ge vraagd wordt. Maar waar ligt de grens. Die bleek dinsdagavond nog moeilijk vast te stellen. Schutzmann: "Een oudere vrouw belde dat de jeugd besjes tegen haar raam gooide. De politie kwam een uur later en nu is die vrouw kwaad. Maar had ze zelf niets kunnen ondernemen?" Kettingen "Nee", luidde het antwoord van een jongere vrouw. "Als die vrouw zich on veilig voelt, moet de politie komen. Als die vrouw zelf iets had kunnen doen, had ze dat wel gedaan." En een oudere man: "Als jongeren lastig zijn, kun je er niet heen gaan. Dat werkt als een rode lap op een stier. Met kettingen staan ze al klaar." Dezelfde man sneed het probleem aan, dat wordt veroorzaakt door een vaste kern van acht tot tien jongeren in Soes- terberg. "Die pesten met opzet elke vrijdagnacht ouderen. Ze zijn goed be kend bij de politie, maar het heeft geen zin om de politie te bellen. Als die komt, zijn ze al weg. Maar het heeft zeker geen zin om er zelf heen te gaan." Schutzmann onderkende het pro bleem. "Op dit moment zijn die groe pen te ver uit elkaar gegroeid, daarom heeft het nu geen zin om op te treden. Maar we moeten met elkaar praten om Dinsdag 12 oktober: Specifieke informatie over beveili ging voor bedrijven die op een in dustrieterrein zijn gevestigd (politie bureau). December 1993: Vandalismebestrijding. Geduren de de maand december zal voorlich ting worden gegeven over voorko ming van vandalisme met vuurwerk (alle middelbare scholen). Januari 1994: Aan de hand van een tentoonstel ling worden de resultaten getoond van kleinschalige projecten die in 1993 in diverse wijken zijn gestart ter verbetering van de directe woon omgeving van bewoners in Soest en Soesterberg (C-drie). Februari 1994: Tweedaagse show over de nieuw ste ontwikkelingen op het gebied van winkeldiefstalpreventie. Het midden- en het kleinbedrijf (MKB) is daarvoor uitgenodigd (Aqua In- door). Dinsdag 8 maart 1994: Tijdens de internationale vrou wendag wordt aandacht geschonken aan de veiligheid op straat voor vrouwen (gemeentehuis). April 1994: Deskundigen op het gebied van technische, electronische en orga nisatorische preventiemaatregelen spreken voor leden van de Soester Zakenkring (locatie nog onbekend). Mei 1994: Sociale veiligheid in Soesterberg wordt in een forum van deskundigen en met verenigingen en organisaties in Soesterberg besproken (Dorps huis Soesterberg). Beveiligingsmaatregelen. De in breker kan er niet meer in, maar de bewoner moet er in geval van brand nog wel uif. De brandweer vertelt. De datum van deze bijeenkomst is nog niet bekend (brandweerkazerne Soest). Juni 1994: Veilig Iaden en lossen in winkelge bieden en veilig woon- en werkver keer voor winkelpersoneel komen aan de orde in een discussie (ge meentehuis). September 1994: Gespreksavond over mensen of hun familieleden die het slachtoffer zijn geworden van criminaliteit. Bijvoor beeld, doordat een familielid het verkeerde pad is opgegaan. Ook aandacht voor de wijze waarop ie mand moet handelen als hij onte recht verdacht wordt van een delict (Dorpshuis Soesterberg). Afsluiting van het project Veilig heidszorg met onder meer de resul taten van de diverse activiteiten en een receptie (Darthuizen). tot elkaar te komen." Hoe en wanneer, dat werd niet duidelijk, maar volgens A.L.M. Trippaers van de projectgroep Veiligheidszorg zullen dergelijke ge sprekken in het komende jaar worden georganiseerd. Norm Beelaerts van Blokland: "De tijden zijn veranderd en de norm van vroeger krijg je niet zomaar terug. Vroeger liepen ze weg als je eraan kwam. Daarna bleven ze staan en kon je ze proberen vaderlijk toe te spreken. Maar tegenwoordig zeg gen ze waar bemoei je je mee." Toch zal de burger, als het aan de politie ligt, een andere houding moeten aanne men. "We maken ons allemaal schuldig aan het afwentelen van problemen als het gaat om sociale onveiligheid. We moeten de discussie op gang brengen over welke rol we met z'n allen kunnen spelen. Er is wat dat betreft al veel goeds gebeurd. Denk maar aan buurt preventie, de huismeesters bij de wot ningbouwverenigingen en de aandacht voor buurtbeheer." Maar er moet op dat gebied meer ge beuren, vindt Schutzmann. Als de jeugd zich onbehoorlijk gedraagt, waardoor anderen zich onveilig voelen, is het niet meteen nodig om de politie te bellen. Ga eens naar de ouders van het betreffende kind, luidde de boodschap van Schutzmann. Ambulance Maar dat gaat niet altijd op, volgens een Soester ingezetene. "In sommige geval len kun je meteen de ambulance of zelfs de lijkwagen erachter aan sturen als De sportdag voor jongeren werd vrij dag goed bezocht. Eén van de onderde len was 'abseilen'. Verschillende in stanties werkten mee aan de eerste acti viteit in het kader van het project Veilig heidszorg. Foto: Goos van der Wilt. je naar de ouders gaat", onderbouwde hij zijn stelling. Toch zullen de burgers ook in de ogen van burgemeester Hans de Widt en Beelaerts van Blokland moeten mee werken. De commissaris van de konin gin: "Burgers zien graag de politie en de brandweer aan het werk. Ze stromen toe bij rampen. Niet om te helpen, maar vanwege het bekende ramptoerisme, waarbij ze de politie en de brandweer eerder voor de voeten lopen. De burger denkt ik heb belastinggeld betaald, dus kunnen de politie en de brandweer te hulp schieten. Maar als je echt de veilig heid wilt bevorderen, moet je samen iets doen. Iedereen in de samenleving moet dan wat doen." Kortom, het probleem van de sociale onveiligheid werd vorige week niet op gelost. Maar dat kan ook niet en was ook niet de bedoeling. Over een jaar hopen de betrokken instanties echter in dezelfde zaal van Darthuizen wel resul taat te hebben behaald. Dan wordt het project geëvalueerd en afgesloten. De eerste van twaalf activiteiten in het kader van het project Veiligheidszorg is inmiddels achter de rug. In en rond C-drie werd vrijdag een speciale sport dag gehouden voor jongeren. Met on der meer bowling, abseilen en darts werden de aanwezige jongeren van twaalf tot en met achttien jaar tussen 14.00 en 23.00 uur van de straat gehou den. Moeten de burgers in de toekomst een vergoeding betalen aan de poli tie als ze aangifte komen doen van bijvoorbeeld diefstal of inbraak? Die discussie ontstond vorige week tij dens de start van het project Veilig heidszorg. De politie zegt te kampen met on derbezetting. Het aantal inbraken en diefstallen neemt toe. En iedereen doet aangifte bij de politie, al was het alleen maar omdat je anders niet bij de verzekering hoeft aan te kloppen. De verzekeringsmaatschappijen stellen een aangifte-formulier van de politie als voorwaarde bij het even tueel vergoeden van schade. Directeur mevrouw E.E. Vischer van Molenschot deed onlangs aan gifte van inbraak in het bejaarden centrum. De eerste keer wachtte ze drie kwartier tevergeefs op het poli tiebureau. Bij haar tweede bezoek was er geen politieman aanwezig om de aangifte op te nemen en pas bij de derde poging werd de aangifte opge nomen. Zou de politie de stroom aangiften beter kunnen verwerken als daar voor wordt betaald door middel van leges en er dus extra (financiële) middelen vrijkomen? Net zoals je de dokter moet betalen om een recept mee te krijgen of net zoals je de ge meente moet betalen om een uit treksel uit het geboorteregister te krijgen? Jonkheer P.A.C. Beelaerts van Blokland, commissaris van de ko ningin in de provincie Utrecht, heeft daar principieel geen bezwaar tegen. "Net als datje leges moet betalen om' bij de rechter te kunnen komen." Politiechef E.W. Schutzmann heeft er persoonlijk moeite mee om slachtoffers te laten betalen als ze aangifte komen doen. "De daders kunnen voor mij niet voldoende be talen." Beelaerts van Blokland: "Als de po litie de burger als slachtoffer ziet, mag ze hem niet laten betalen. Maar de politie vindt een inbraak zonder geweld niet belangrijk meer. Ze ko men niet meer. En insluiping (moge lijk doordat de woning of het be drijfspand niet is afgesloten-red.), daar moet je niet meer over bellen." Er zijn, volgens Schutzmann, wel ontwikkelingen gaande, waarbij zo genoemde 'kaalplukteams' crimine le organisaties en zware criminelen flink laat betalen." Maar de burger kan, als hij naar het politiebureau gaat om aangifte te doen van een inbraak, zijn porte monnee rustig thuislaten. Hoewel dan weer het risico bestaat dat een inbreker er met zijn geld vandoor De politie heeft zaterdagmiddag om streeks half één een auto met zeven mensen aangehouden. De inzittenden werden verdacht van een kort daarvoor gepleegde winkeldiefstal. Na de aanhouding bleek dat twee vrou wen zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal. Eén vrouw had twee truien uit een kledingzaak aan de Soesterbergse- straat gestolen, de ander droeg een sweater die kort daarvoor nog in de winkel te koop werd aangeboden. Ver der dan de Steenhoffstraat kwamen ze overigens niet. De vijf andere inzitten den, allen afkomstig uit Utrecht,, had den volgens de politie niets gestolen. GHW»"*6 Tel.-en'^- De televisiezender Duitsland-3 is voorlopig van de Soester kabel verdwenen. Afgelopen zaterdag ging RTL-5 van start, en zoals ie dere Soester heeft kunnen consta teren is dat ten koste gegaan van het derde Duitse net, dat op de ka bel ook even van plaats wisselde met RTL-4. De raadscommissie Ruimtelijk Orde ning - die ook het media-beleid in haar pakket heeft - sprak zich vorige week dinsdag tamelijk eensgezind uit voor het opofferen van Duitsland-3, omdat er voor het nieuwe station RTL-5 een plaats moest worden vrijgemaakt. Het College - lees: wethouder Visser - had RTL-plus, de Duitstalige "pulpzender" die zo'n boel blote billen en andere li chaamsdelen in z'n programma's doet, wel willen missen. De meerderheid van de commissie dacht daar heel anders over. Met name Willem Blaauw (WD) wees erop dat RTL-plus juist hoge kijkdichtheden haalt. Hij vond het onzin om de zender van de kabel af te halen. "Als je dan tóch moet kiezen, haal dan Duitsland-3 maar weg.Ook Bart Krol (CDA) sloot zich bij Blaauws pleidooi aan. Volgens hem is de pulpzender een van de best bekeken buitenlandse zenders. "Het gaat om het geld, vind ik. De burgers betalen ervoor, dus hebben ze er ook recht op." Loet Jansen (D66) had aanvankelijk Super Channel willen "inleveren", maar had geen probleem met Duit sland-3. Leidje Tomassen (Prog. Soest) was het voor de verandering met haar wethouder eens en vond RTL-plus "ge woon een hele slechte zender". Andere normen Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) was dat roerend met haar eens: "Sommige zenders hebben een culturele meer waarde, maar er is één zender die de grenzen van de moraal duidelijk over schrijdt. Ik zou hoogst dankbaar zijn als RTL-plus van de kabel verdween." De hoge kijkdichtheid was voor hem geen argument. "Het zal wel geen' sympa thieke opmerking zijn, maar De Tele graaf wordt ook veel gelezen en die ver spreiden we toch ook niet." Hij vond dat een besluit aan andere normen ge toetst moest worden. Wil Stekelenburg (PvdA) hield zich om principiële redenen buiten de discussie (ze vindt dat de zenderkeuze geen zaak van de politiek moet zijn, maar van een "mediaraad" of zo). Dat gold naar ei gen zeggen ook voor Harry Witte (Ge meentebelangen), die echter voor deze SURPRISE, SURPRISE Wit u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen iri feestelijke outfit aan huis ?n tegen een redelijk tarief! Onze nieuwe folder is uit! Tevens het adres yoor uw luxe hapjes en salades. voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 "♦•VsU Steenhoffstraat 58-Soest éne keer een uitzondering maakte. Hij pleitte voor het behoud van RTL-plus en vond dat eventueel Duitsland-2 ("toch alleen maar sport en Rudi Car- rell") wel opgeofferd kon worden. De commissie sprak zich overigens unaniem uit voor het behoud van de Turkse zender TRT, waarvoor tijdens de inspraak was gepleit door de heren Yilmaz en Biber. Ze hadden uit de krant begrepen dat ook deze - voor deze bevolkingsgroep onmisbare - zender "op de wip" zat, maar de commissie stelde hen gerust. CDA-motieven Meilof opende in de tweede ronde nog even de aanval op het CDA, dat hij on duidelijkheid verweet. "Ik kom er niet achter wat uw motieven zijn," hield hij Bart Krol voor. "Niet het getal, ook niet de inhoud - wat dan wel?" Krol ant woordde dat alleen de kijkdichtheid een objectieve maatstaf was. Ir. Jonkman van de Remu liet weten dat het verwijderen van Super Channel niet alleen kosten met zich zou meebrengen, maar ook lang zou gaan duren omdat de rechter zich over het verbreken van het contract zou moeten uitspreken. Duit sland-3 was volgens hem niet "onaan tastbaar". Wel stelde hij voor RTL-5 de plek van RTL-4 te geven en deze laatste zender te verhuizen naar het kanaal van Duitsland-3, zodat ook de afnemers van het "beperkte pakket" - dat zijn er in Soest nog een stuk of vijftig - RTL-4 zouden kunnen ontvangen. De com missie vond dat best. De kinderboerderij De Vrije Teugel staat bekend om de gastvrijheid. Maar, vermoedelijk vrijdagnacht, kreeg de in stelling ongewenst bezoek. Inbrekers haalden uit één van de panden op het terrein aan het Vedelaarpad een cd-speler en een magnetron weg. De in braak werd zaterdagmorgen ontdekt. fMmmi mÊTV adviseurs in... HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN hypotheken vastgoed assurantiën Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 plaats adres ligging woning indeling verdieping zolder algemeen CENTRALE LIGGING Soest PR. BERNARDLAAN centraal helft van dubbel woonhuis met berging woonkamer, ruime keuken, douchecel met toilet, kelderkast, gang 3 slaapkamers bergzolder deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud en is zeer geschikt voor klein gezin. Grondopp. totaal 162 m2. Gevraagde koopsom f 198.000,- 4-KAMERAPPARTEMENT plaats Soest adres VAN GOYENLAAN ligging De Engh woning 4-kamerappartement op de 3e etage met berging op de begane grond indeling hol, toilet, douchecel, woonkamer, keuken, 3 slaapkamers. algemeen servicekosten f 285,- per maand Gevraagde koopsom f 108.000,- plaats Soesterberg adres OUDE TEMPELLAAN ligging rustige woonomgeving woning helft van dubbele villa met garage indeling hal, toilet, woon-/eetkamer met open haard (ca. 48 m2), luxe keuken met diverse inbouwapp., bijkeuken verdieping 2 ruime slaapkamers (v/h 3), badkamer met ligbad, douche, 2e toilet met ruime 3e slaapkamer algemeen ca. 500 m2 grond, villa verkeert in perfectè staat van onderhoud, de gehele benedenverdieping is voorzien van een luxe marmeren vloer met vloerverwarming. RUSTIGE WOONOMGEVING Gevraagde koopsom f 439.000,- plaats Soest adres PLASWEG woning vrijstaand woonhuis mi <^evraagde koopsom f458.000,- Ook al scheelt het voor de ge meente de helft van de inkomsten, de Kabelkrant is een "waardevol medium" en moet dus blijven. Met deze uitspraak heeft de raadscom missie R.O. vorige week het Colle ge teruggefloten, dat de Kabel krant wel had willen opgeven. De commissie stuurde media-wethou der Jan Visser op die manier terug naar de onderhandelingstafel met de exploi tanten van de Kabelkrant, de Gooi en Eemlander en de Soester Courant. Die hadden per 1 januari het contract willen opzeggen, omdat het College weigerde tegemoet te komen aan de eis van een aanzienlijk lagere vergoeding. De uitgevers staan op het standpunt dat Soest veel te veel vraagt (een gulden per inwoner), terwijl elders in het land niet meer dan vijftig cent wordt betaald. Zij wilden dan ook niet meer dan dat be- f drag op tafel leggen. Voor het College was dat reden om van een nieuw con tract af te zien - zodat de kabelkrant per 1 januari zou ophouden te bestaan - maar de politiek denkt daar heel anders over. Wethouder Jan Visser kroop overigens al tevoren een beetje in zijn schulp en deelde de commissie mee dat ook bin nen het gemeentehuis niet iedereën even enthousiast had gereageerd op de mogelijke verdwijning van de Kabel krant. "Persoonlijk liggen wij er niet wakker van," aldus Visser, "maar velen willen 'm kennelijk niet missen." 'Niet onbillijk' Dat vond ook de commissie. Harry Witte (Gemeentebelangen) stelde vast dat de Kabelkrant duidelijk in een be hoefte voorziet. "Ja, voor mensen met heel veel geduld," vond Wiebe Meilof (GPV). Witte: "Het is nooit leuk als we minder geld krijgen, maar het bod van de uitgevers is niet onbillijk. Gaat u nog maar eens praten met de Gooi en Eem lander en de Soester Courant en onder handel maar over een zo hoog mogelij ke vérgoeding." Ook de andere fracties vonden dat Vis ser er maar moest uitslepen wat er uit te slepen viel, zonder het voortbestaan van de Kabelkrant op het spel te zetten. Naast de microfoon - dan geldt het ken nelijk niet? - spraken zowel Witte als Bart Krol zich alvast uit over de hoogte van de vergoeding die Visser moet zien binnen te krijgen. "Minstens vijftig cent," vond Krol. "Eénenvijftig cent," grapte Witte. In de garderobe van de Joannesparo- chie aan de Willaertstraat heeft een dief kans gezien een lederen jas te stelen. Hij sloeg zondag zijn slag. voor binnen en buiten, nu Zolang de voorraad strekt. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649

Soester Courant | 1993 | | pagina 5