Contouren van de Soesterbergse Courant tekenen zich af Medische evacuatie vlucht uit Sarajewo Vliegbasis Soesterberg Brandweerwedstrijden in Soesterberg Geen vergunning uitbreiding supermarkt Buys Ballotlaan fusie Postiljonschool met PCO-Soest KRINGLOOPWINKEL weer terug in Soesterberg? Soesterbergse middenstand in verzet tegen ambulante handel 03463-51530 AUTOBEDRIJF Fotoapparatuur uit woning gestolen Kerkdiensten Medische dienst Spotters-afscheid van F-15's Vliegbewegingen Oranje Comité in gesprek met B. en W. Soesterberg, het drempeldorp Wim Overgoor officieel PHILIPS dealer Agenda Soesterberg WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 Een F-27 ambulancevliegtuig van de Koninklijke Lucht macht landde donderdag 7 oktober omstreeks 18.00 uur op de Vliegbasis Soesterberg. In totaal werden 17 gewonden en 23 familieleden uit Sarajewo via het Italiaanse Ancona naar Nederland en Denemarken geëvacueerd. Van de gewonden werden er twee naar Nederland vervoerd. Een II-jarig Kroatisch meisje met hartklachten werd opge nomen in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam en een 42-jarige Bosnische militair in het Academisch Ziekenhuis Sint Radboud in Nijmegen. De gewonde man werd doorzijn echtgenote, kinderen en overige familieleden opgewacht, wat een zeer emotioneel weerzien was. De gewonden werden tijdens de vlucht verzorgd dooreen me disch begeleidingsteam van de Koninklijke Luchtmacht, on der leiding van majoor vliegarts R. van der Meulen. Op de vliegbasis Soesterberg landde maandagavond ook een vliegtuig, met daarin de Nederlandse militair die in het week einde zwaar gewond is geraakt in voormalig Joegoslavië. Hij zat in de wagen die op een mijn reed. Foto: Gooa van der Wilt. Het college heeft geweigerd een ^nwvergunning af te geven voor uitbreiding van de supermarkt de Buys Ballotlaan. De reden an ligt in het feit dat de be- oner boven de zaak na de ver- iwing niet meer zijn woning zou nen betreden, tjebewoner, de heer Dankers, had een aarschrift tegen het bouwplan in gediend. Hij was overigens bereid dat "•aarschrift in te trekken, als het pwplan zou worden aangepast en hij toch zonder problemen zijn woning zou kunnen bereiken en verlaten. Op grond van het bezwaarschrift heeft de gemeente reeds in april aan de direc tie van Codis Den Haag gevraagd de bouwtekening aan te passen. Dat is zo wel schriftelijk als telefonisch gebeurd, maar de gemeente kreeg ondanks toe zeggingen geen nieuw bouwplan toege stuurd. Op 3 september heeft de gemeente schriftelijk meegedeeld aan Codis dat de tekeningen binnen twee weken moesten worden aangepast. Omdat Codis daar niet aan heeft voldaan, heeft de gemeente het bezwaarschrift van Dankers gegrond verklaard. Dat bete kent dat de bouwvergunning niet wordt afgegeven. Het uitbreidingsplan van de super markt was overigens in strijd met het bestemmingsplan Soesterberg-Kom, maar het gemeentebestuur was in eerste instantie bereid daarvoor een vrijstel lingsprocedure te starten. Dat is nu niet meer het geval. De lasten ook de scholen de laatste paar jaren groter geworden. Schoolbesturen trachten soms met kunst en vliegwerk de school draaiende te houden. De oplossing in het bedrijfsleven is dan meestal een fusie met een soortgelijke een heid. Datzelfde geldt voor de scho len: samen ben je sterker, kun je problemen beter opvangen. Het bestuur van de 'Vereniging voor Hgotestants Christelijk Basisonderwijs te'Soesterberg', met de Postiljonschool als centrum, zag de laatste paar jaren die donkere wolken ook toenemen. In een extra algemene ledenvergadering van 13 oktober 1992 werd ingestemd met een mogelijke 'bestuurlijke' fusie per 1 januari 1994 met de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Soest. Duidelijk wordt het accent ge legd op de 'bestuurlijke fusie', met an dere woorden: de Postiljonschool blijft zoals zij altijd is geweest, één van de drie plaatselijke scholen die in de toekomst nog beter kan funktioneren. Dinsdag 5 oktober werd in een algeme ne ledenvergadering een toelichting ge geven omtrent de fusieplannen. De le den ontvangen in de maand oktober de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement van de per 1 januari 1994 op te richten 'Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs Soest/Soester- befg'. Op dinsdag 9 november wordt een ex tra ledenvergadering gehouden, waarin de definitieve besluitvorming inzake de voorgenomen fusie haar beslag moet krijgen. Daarvoor dient volgens de hui dige statuten tenminste 2/3 deel van de leden aanwezig te zijn. Om die reden roept het bestuur de leden met klem op om dinsdag 9 november te 20.00 uur in de Postiljon aanwezig te zijn. Voor de betere gebruikte en nieuwe meubelen en kado-artikelen. Heeft u iets op te ruimen? Bel ons dan! Dorpsplein 4, Soesterberg - Tel. 03463 - 5 45 74 r is de afkorting voor Vereni jging voor Vreemdelingenverkeer, ëen vereniging die bijvoorbeeld Vakantiegangers of toevallige pas santen wegwijs verstrekt in het orp en de onmiddellijke omge- ing. oesterberg stond in 1927 aldus om schreven bij de VW-Soest: "Wie de en haren geroezemoes wil ont luchten, is in onzen schoonen Soestef- ergse dreeven van harte welkom. Hier demt men den heerlijken geuren van dennengroen en eikenloof. Hier ziet en ruikt men de pracht der geurenden pur peren heide, de schitterende vergezich ten van onze heuvels. Het vliegkamp, waar op een mooien zomerschen dag, de toestellen af en aan rollen naar en van de startplaats en waarboven in het zwerk de vliegers hun werk doen. Hier in Soesterberg verzamelt uw nieuwe energie, daar staalt u uwer krachten om daarna met die mooie herinneringen aan ons schoon Soesterberg weer rijk en blij huiswaarts te gaan....'" Of het vandaag geschreven is! Tot voor kort had Soesterberg jaren lang een VV V-kantoor in üe sigaren zaak van mw. Truus Majoor. Soester- bergs Belang is van mening dat Soester berg best mag uitkomen voor de be zienswaardigheden in het eigen dorp. We hebben een museum, diverse oude en markante gebouwen, een vliegtuig spottersplaats, een mooie bosrijke om geving, om maar een paar punten te noemen. Om die reden werd een oriënterend ge sprek gevoerd met het bestuur van de VW in de gemeente Soest. Ook dat bestuur is van mening dat Soesterberg terdege wat té bieden heeft, maar het mist de relevante informatie omdat er geen Soesterberger in het bestuur zit- Fing heeft. Derhalve de vraag: Welke Soesterber ger wil één keer per vijf weken binnen het bestuur van de VVV de belangen van Soesterberg ter tafel brengen? En dan de vraag: Welke middenstander/; winkel of andere soortgelijke plaats in Soesterberg wil fungeren als plaatselijk VW-kantoor? Uw reacties kunt u kwijt bij het corres pondentie-adres van deze krant: Van Maarenplein 1, tel. 51252. Bij een inbraak in een woning aan de Albert Plesmanstraat is fotoapparatuur buitgemaakt. De inbreker kon het pand betreden, nadat hij een ruitje van de voordeur had vernield. Volgens de 26-jarige bewoner moet de inbraak maandag tussen 14.45 en 15.05 uur zijn gepleegd. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 16 oktober, 19.00 uur: viering met cantores. Zondag 17 oktober, 10.30 uur: zondag voor zieken en ouderen, viering met het Caroluskoor. Zondag 17 oktober: HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur: ds. J. van Marion. GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 uur: ds. M.A.A. Nawijn. STERRENBERG 'de Lichtpunt' 10.00 uur ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Van vrijdag 18.00 tot maandag 08.00 uur: D. van Lier, Paltzerweg 299, Biltho- ven, tel. 030-28 45 55 Tandarts Eigen tandarts bellen; dan hoort men welke arts dienst heeft. Dierenarts Dierenartsenpraktijk Soesterberg, H.J.M. Tonino en mw. P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). De Vliegbasis Soesterberg organiseert op woensdag 20 oktober van 14.00 tot 16.00 uur een spottersmiddag, naar aanleiding van het vertrek van de F-15 straaljagers uit Soesterberg. Vandaag (13 oktober) vertrekken de eerste vijf van de achttien toestellen; de laatsten zullen medio januari 1994 de bakermat Soesterberg verlaten. Honderden luchtvaartenthousiasten uit de regio hebben een schriftelijke uit nodiging ontvangen die tevens bewijs van toegang is. Enkele F-15 Eagles kan men dan van heel dichtbij bekijken en fotgraferen. Een gesprek met de be manning hoort hier ook bij en het is zelfs mogelijk om op korte afstand star tende en landende F-15's te zien. De "kiellegging op woensdag 15 september van de Soesterbergse Courant, heeft u gezien en gelezen. Sindsdien is in het dorp een ge fluister gehoord: "Heb je het ge zien? Hij is er weer, zou het dan toch...?" De gelukkig weinig mineurgangers ha len hun schouders op: "Ik moet het nog zien. Het is niet het oude blad van toen, dat was gratis...". Of dertien gulden per half jaar duur is, om maar te zwijgen over wat je elke week in de bus krijgt! Gelukkig is er een overmacht van ma- jeurgeluiden. Heerlijk die enthousiaste kreten, en dan de storm van abonnees die zich opgeven. Dat is bouwen aan dat schip dat de naam 'Soesterbergse Cou rant' gaat dragen. Eén keer in de maand krijgt u verslag van de bouw. Deze keer mogen we met trots zeggen dat de con touren zich duidelijk beginnen af te te kenen. Op 17 november krijgt u het volgende verslag, en na 22 december het eindverslag. Dan is het de vraag of de Soesterbergse Courant per 1 januari 1994 te water wordt gelaten. Die vraag ligt ook in uw handen. Als ook u zich opgeeft als abonnee, dan gaat met de jaarwisseling de vlag in top. Onlangs zei iemand: "Ik wacht eerst af of het 1 januari wel door gaat en dan word ik wel abonnee..." Maar dan is het te laat en hebben we geen abonnees vol doende om het schip in de vaart te bren gen. Daarom nogmaals de dringende oproep: 'Word voor slechts 13 gulden per halfjaar abonnee!'. U kunt dat doen door de bon in dit blad in te vullen of het telefoonnummer 51252 te bellen. Bij voorbaat hartelijk dank. Tijdens de bouw van een schip kunnen zich diverse prettige en minder prettige zaken voordoen. Als mensen met el kaar bezig zijn moeten ze ook met el kaar rekening houden. Daarom geven we graag de nodige informatie indien u dat wenst. Laat ik maar eens beginnen met een op merking die ik hoorde: "Het zal wel de spreekbuis worden van de vereniging Soesterbergs Belang". Nee, dat is en dat wordt het niet. Het is een krant van en voor ons allemaal. Maar laten we dui delijk stellen dat Soesterbergs Belang wel de 'kiel heeft gelegd' en dat is zeker een dank-je-wel waard. In het startnummer van 15 september werd gezegd dat de krant tot 1 januari 1994 één keer per maand zou verschij nen. Dat de redaktie van de Soester Courant ook de overige woensdagen 'ons' eigen blad in ietwat kleinere vorm uitgaf, was en is puur extra, waarvoor uiteraard onze hartelijke dank. Het is correct dat de Soester Courant één keer per maand, samen met het blad Op 't Hoogt, als huis-aan huis blad verschijnt. Dat deed ze voorheen en dat zal ze ook in de toekomst blijven doen, omdat dat een afspraak is met de ge meente Soest. Mocht het in januari luk ken om toch een eigen krant elke woensdag te laten verschijnen, dan be- De middenstand in Soesterberg wordt de laatste tijd in toenemen de mate geconfronteerd met 'am bulante handel'. Hieronder wordt verstaan de marktkramen en stands van buiten het dorp woon achtige handelaren. In feite is dat een legale zaak en niet verboden, maar het kan voor bepaalde plaat selijke middenstanders bijzonder negatief zijn. GADVRRSCRRRRRJENEEEBRRRRRPZZIJNZENUHELEMAALKGRPTSJER KGRPRRRRRRYAKKESNOGESANTOEZEGRRRSSSPLOFYAKYAK... Probleempjes met uw autot BEL AUTOBEDRIJF B&S: Wij houden nog van ons vak. Kwaliteit en snelle service staan voorop. Bij ons blijft autorijden betaalbaar, zakelijk interessant en dus gewoon leuk voor u. Rademakerstraat 31a Soesterberg Op zaterdag 9 oktober werden in Soesterberg de regionale brand weerwedstrijden gehouden. Om 7.00 uur was er al een hele bedrij vigheid in het dorp, want er moest heel wat geregeld worden om de tien deelnemende korpsen uit de gehele regio Eemland te ontvan gen. De wedstrijden werden dit jaar door het korps Soesterberg georganiseerd omdat zijn haar 70-jarig jubileum vierde. Zaterdag j.1. gingen de Regionale brandweerwedstrijden van start. Om 8.45 uur was de ploeg van Woudenberg zover dat ze naar het wedstrijdobject gingen om daar hun kunnen te laten zien. Op de Sterrenbergweg was (zoge naamd) brand uitgebroken in de voor malige sportkantine van de voetbalver eniging Soesterberg. Dit gebouw was door de heer Van Buren beschikbaar gesteld om de wedstrijden in te houden. Er werden slangen uitgerold om de brand onder controle te krijgen. De brandweermensen liepen met pers lucht, omdat het gebouw geheel onder de rook stond. Nadat de eerste straal was ingezet werd al snel het eerste slachtoffer gered en overgeleverd aan een ter plaatse gearriveerde ambulance. Na een oproep van de bevelvoerder werd er een ladderwagen ingezet om een van de slachtoffers van het dak te halen en via deze ladder moest er ook een straal worden ingezet om de brand op het dak te blussen. Nadat de bevel voerder het commando 'inpakken' had gegeven, werden alle gebruikte slangen weer opgerold en op de brandweerauto gelegd. De laatste ploeg was klaar om ca. 18.00 uur. Nadat alle korpsen gestreden had den, werd er een prijsuitreiking gehou den in de Brandweerkazerne aan de Koppenlaan. Om 19.00 uur kwam de jury met de uitslag van deze geslaagde wedstrijddag. De korpscommandant de heer Tammer memoreerde hoeveel in zet er was gepleegd om dit 70-jarig be staan tot zo'n succes te maken en be- Foto: Goos van der Wilt dankte zijn korpsleden. Daarna kreeg jury-voorzitter Blaas het woord, die voor de verschillende onderdelen van de wedstrijd nog even de puntjes op de i zette. Daarna maakte burgemeester De Widt bekend dat de beste slangenploeg uit het korps Bunschoten kwam: hiervoor was een extra prijs beschikbaar gesteld. Helaas was het korps van Polynorm als tiende geëindigd, omdat zij het vuur niet uitgemaakt hadden hoewel ze toch meer punten hadden verdiend. Als nummer drie eindigde het korps van Baarn, op de tweede plaats kwam het korps van Bunschoten en op de eer ste het korps van Nijkerk. Deze laatste kreeg de hoofdprijs en de wisselbeker, leder deelnemend korps kreeg als her innering een video-opname van deze wedstrijd mee, om later nog eens terug te kunnen kijken. Al met al was het een goede, gezellige en sportieve wedstrijd- Dat was dan ook de reden dat de mid denstand het College van B. en W. van Soest verzocht deze ambulante handel voor Soesterberg te verbieden. Het ver zoek werd gestaafd door een rapport van de Kamer van Koophandel, waarin duidelijk naar voren kwam dat dit nade lig was voor diverse middenstandsza ken in Soesterberg. Het College van B. en W. heeft hierop positief gereageerd door de vergunning van o.a. de brood- en zuivelhandelaren niet te verlengen en de overige ambu lante handel maximaal twee dagen per week toestemming te geven in Soester berg handel te drijven. De voorkeur gaat uit naar de woensdag en de vrijdag met een verbod van deze handel op het Dorpsplein. Mogelijk dat de donder dagse visboer en de vrijdagse poelier op de Buys Ballotlaan gehandhaafd blij ven. Het is algemeen bekend dat veel Soes- terbergers elders en in het bijzonder in Zeist hun dagelijkse/wekelijkse inko pen doen. Telt men daarbij op een toe nemende vergrijzing, dus een afnemen de bevolkingsgroei, dan wordt de con currentie te groot. De middenstand stelt dan ook duidelijk: "Koop elders niet, wat eigen dorp u biedt." Het op de Vliegbasis Soesterberg gesta tioneerde (jarige) 298 Squadron gaat avondvliegen met helicopters van het type Alouette III. Dit zal plaatsvinden op donderdag 14, 21 en 28 oktober tot 22.00 uur. De Dumoulinkazerne mag blijven "In gedachten was ik al aan mijn sollici tatie naar een burgerbaan bezig en stond de verhuiswagen al half voor de deur," was de reactie van opperwacht meester Bron. Met hem en diverse an dere militairen staan we voor het hoofdgebouw van de Dumoulinkazer ne. Ze kunnen het nog niet helemaal begrijpen. "Ja, wat wil je," zegt een ander. "Krijg je eerst van Relus ter Beek te horen dat we als cavaleristen kunnen oprotten en nu mogen we blijven. Dan ga je wel even door het dak, mag het soms?" De bekende Prioriteitsnota van de Mi nister van Defensie had min of meer aangegeven dat het 101 Tankbataljon in de Dumoulinkazerne moest verdwij nen. Men had genoeg aan drie parate bataljons en daarom hing het zwaard van Damocles boven die van het 101 TBat. "Het kan verkeren," zei heel vroegqr eens een wijs man. Het be- roepspersoneel van het 101 TBat in Soesterberg is van mening dat de minis ter een wijs besluit heeft genomen. Door dat aanblijven van het bataljon gaat er elders iets veranderen. "Dat is dan jammer voor die anderen," zegt op per Bron, "maar binnen de krijgsmacht is het voor velen er op of er onder. Mo gen wij nu eens geluk hebben?" Het Oranje Comité Soesterberg heeft een uitnodiging ontvangen om op dins dag 19 oktober met burgemeester De Widt en wethouder Menne te spreken. Het comité had dat gevraagd omdat het zijn activiteiten wil afstellen op de mo gelijkheden van de gemeente Soest. "Niet het organiseren kost geld, maar het uitvoeren daarvan," aldus het comi té. Het weet zich elk jaar financieel en materieel gesteund door de inwoners van Soesterberg en hoopt dat dit ook voor het jaar 1994 zo zal zijn. Het wil nog niet zeggen welke activiteiten er op 30 april en 5 mei worden gehouden. "Dat is ook voor ons elk jaar weer een verrassing," aldus het comité. reiken we één keer per maand ook hen die "nog aan de wal staan" en nog geen abonnee zijn geworden. Ze missen dan wel heel wat, maar ja, het is maar wat je nodig hebt. Tot slot de andere poot van het realise ren van een eigen krant. Dat zijn de ad vertenties van "onze" middenstand in "onze" krant. Vanaf deze plaats doen we een dringend beroep op hen om zo heel Soesterberg te steunen. Zo zullen we zeker dat einddoel per 1 januari be reiken. Waarin kunnen ze beter adver teren dan in een krant die nu reeds door heel velen elke woensdag wordt gele zen? Ook verenigingen vragen we hun op roepen en advertenties te willen plaat sen. Maar wij allen kunnen ook een steentje bijdragen door middel van de 'kleintjes'. De bekende kleine adver tenties met b.v. 'wie heeft mijn hondje gezien' of 'wie heeft mijn gouden ring gevonden', och, u kent ze nog wel van het verleden. Ook onderaan dit blad kunt u lezen hoe dat moet. Zo gaan we door met de bouw wat eens mag worden uw "Soesterbergse Cou rant". Piet Taai Bijna alle straten in Soesterberg zijn voorzien van verkeersdrempels. In het begin (en ook nu nog) hoorde je vele klachten over dat gehuppel. Toch blijkt dat de snelheid aanmerkelijk is terugge nomen, immers bestuurder en auto krij gen een enorme zwieper als ze geen snelheid minderen. Het leek dat de Anth. van Leeuwen hoeklaan een racebaan zou blijven, dus een weg zonder drempels. Echter op initiatief van bewoners van deze straat zijn B. en W. van Soest voornemens om voor een bedrag van f 20.000,- ook hier drempels aan te leggen. Die gulheid was mogelijk omdat men ongeveer f 35.000,- kon bezuinigen op de kosten vernieuwing wegdek. Dus blijft nog een bedrag over van ongeveer f 15.000,-. Zijn er nog wensen voor dit bedrag...? (ook diverse andere merken) Verkoop en r Geuptiüil vanaf 10.00 urn. Maandag ge- 8 en vi Rademakerstraat 286, Soesterberg Telefoon 03463- 51850 Woensdag 13 oktober 10.15 volksdansen Drie Eiken 13.30 bridge Drie Eiken 14.00 jeu de boules Drie Eiken 14.00 instuif St. Jeugdwerk Dorpshuis 18.00 badminton Badso Banninghal 18.30 gymnastiek Laetitia Dorpshuis 19.30 sjoelen Drie Eiken 19.30 volleybal Laetitia Dorpshuis 21.00 volleybal AGAVS Dorpshuis Donderdag 14 oktober 13.00 badminton Badso Banninghal 17.15 gymnastiek Laetitia Dorpshuis 18.30 houtbewerking St. Jeugdwerk Dorpshuis 19.00 Caroluskoor RK Kleuterschool 19.30 volksdansen Drie Eiken 19.30 jeu de boules Drie Eiken 20.00 ballet Laetitia Dorpshuis 20.00 badminton AGAVS Banninghal 21.00 volleybal AGAVS Dorpshuis Vrijdag 15 oktober 09.15 Moeder en kind Laetitia Dorps huis 19.00 vliegtuigmodelbouw St. Jeugd werk Dorpshuis 19.00 badminton Badso Banninghal 20.30 vliegtuigmodelbouw St. Jeugd werk Dorpshuis Zaterdag 16 oktober 09.00 judo Laetitia Dorpshuis 09.00 badminton Badso Banninghal 13.00 badminton AGAVS Banninghal 14.00 vliegtuigmodelbouw St. Jeugd werk Dorpshuis Zondag 17 oktober 10.00 badminton Badso Banninghal Maandag 18 oktober 11.00 Rondje Soesterberg Radio Soest 14.00 handwerken Drie Eiken 17.00 gymnastiek Laetitia Dorpshuis 18.00 volleybal AGAVS Banninghal 19.00 EHBO St. Jeugdwerk Dorpshuis 19.30 Esberg-koor Dorpshuis 19.30 Klaveijassen/jokeren Drie Ei ken 20.00 tafeltennis AGAVS Dorpshuis Dinsdag 19 oktober 19.00 RK Dameskoor RK Kleuter school Woensdag 20 oktober 10.15 volksdansen Drie Eiken 13.30 bridge Drie Eiken 14.00 spottersmiddag Vliegbasis 14.00 jeu de boules Drie Eiken 19.30 sjoelen Drie Eiken 20.00 Ver. Soesterbergs Belang Dorps huis Correspondentie-adres: P. Taai. Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg. tel./fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841

Soester Courant | 1993 | | pagina 13