D ?i ft 1 SOESTERBERG t Kmm 1 SPORT! if f I :tie-treintaxi Soesterberg ijgt alle aandacht van wethouder Prijsvraag voor nieuwe naam van verzorgingshuis Soesterberg 'Samen op Weg' in Soesterberg Open huis 'De Zotteklappers' -v f t f f f m v --- WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 'winkels gaat overleggen met NS RIJWIELEN sromfietse, oordelige fiets? rE FIETSEN rSEN IETSEN TE1- 1 2871 SOESTER COURANT PAGINA 15 S1.00 UUR .00 UUR FEEST IN DE KAS :N HOVENIER ARDEN LIFE8 30N 02155 - 12883 -mm f/f/jimmmA Casino had de vlag half-stok Soesterberg 'versterkt' op Radio Soest Dribbelfeest in de Bieb Muziekvereniging Odeon in de kijker JJulpverlenin^^J ft Prijsvraag 1963 1993 Wim van llowrn Soester Courant in Soesterberg Klaverjassen op vrijdagavond Gereformeerde/hervormde gemeentezondag Modelbouw in Luchtvaartmuseum Rode Kruis Welfare in Soesterberg KORFBAL KVO houdt zicht op top drie door ruime overwinning VOLLEYBAL Eerste punten voor dames van AGAVS Aeronetics ook in Soesterberg Krijgt Soesterberg weer voetbal? BADMINTON BC Badso viert vierde lustrum met jubileumtoernooi Veel deelnemers op klaverjastoernooi De Drie Boompjes Kinderkleding- en speelgoedbeurs slaat goed aan Stichting Jeugdwerk Soesterberg van start ft nog prachtige rjarige en mooie r u klaar staan. ing regenkleding leren). MET MEDEWERKING V«i natuurveren,Gl '■V.N. EEMLaÏ vindt u een waar eldorado Louter kwaliteit in tulpen, ryacinten, crocussen, blau- winteraconieten, anemo on gevarieerde keus met oordelige aanbiedingen. n uw tuin, maar soms ont- u aan tijd om het nodige pakken. Een hovenier kan 'or u betekenen, incidenteel ■ekwente basis. Marco o van Garden Life zal u dit aarfijn uit de doeken doen, :n hovenier vakwerk levert, kostbaar dan u vermoedt! moet precies vijf over half twaalf bij mevrouw Swinkels zijn, want ze heeft maar vijf minuten tij j," was de ietwat zenuwachtige timperking van mevrouw Kamp huis. En ze was vrijdag 8 oktober onËprecies vijf over half twaalf bij de wethouder. Jwopende wijd de deur van haar werk kamer voor mevrouw Kamphuis, waar ®||middellijk koffie werd geserveerd en Jjfflflcoeken reeds lagen te wachten. In hetroijzijn van Radio Soest en de Soes- fêlbergse Courant begon mevrouw Kamphuis haar betoog, want vijf minu ten zijn immers maar vijf minuten. flffi|heb vier uur in het Dorpshuis in Spsterberg gezeten, wat één klaag muur werd. Jammer dat u toen niet naast mij zat, want er is zeer veel onte vredenheid over het openbaar vervoer iè Soesterberg," aldus mevrouw Kamp huis. "De wachttijden van een uur of langer zijn vooral voor de ouderen on toelaatbaar, om maar niet te spreken over de weekenden." Precies vijf minuten hield ze een gloed vol betoog toen mevrouw Swinkels kans zag vooreen interruptie. De span- SOESTOWK \T\h«- fcONlNGSw Mevrouw Kamphuis overhandigt wethouder Swinkels de lijst met 648 handtekeningen. ning was weg en twee vrouwen spraken met elkaar als deskundigen over dat be grip 'treintaxi'. De vijf minuten waren al lang voorbij, het werd zelfs een gesprek van meer dan een half uur. Mevrouw Kamphuis kreeg alle ruimte van de wet houder, die het fantastisch vond wat ze gedaan had. "En om te beginnen ga ik mijn handtekening er ook bijzetten," was de spontane reactie van mevrouw Swinkels. Het werden toen 648 handte keningen. Ze beloofde mevrouw Kamphuis haar graag te willen helpen door met de Ne derlandse Spoorwegen in overleg te gaan. Van de Spoorwegen had ze ge hoord dat in Soest-Zuid een toename is geconstateerd van abonnementen, dus reizigers. "En daar mogen de spoorwe gen wel iets tegenover zetten," was haar reactie. Ook wil ze trachten onderne mers uit Soesterberg en Amersfoort hiervoor in te schakelen. Mevrouw Kamphuis ziet na het gesprek de toekomst voor de treintaxi met vol vertrouwen tegemoet. Aan het begin van deze maand hing bij het Luchtmachtgebouw 'Het Casino' aan de Kampweg, de vlag enkele dagen half-stok. Bij de Koninklijke Lucht macht is het traditie dat, indien iemand bij de luchtmacht gestorven is, de vlag half-stok gaat totdat het stoffelijk over schot is begraven of gecremeerd. In dit geval betrof het de 49-jarige heer Eymert van Dijk uit Amersfoort, werk zaam als timmerman bij het Lucht vaartmuseum in het Kamp van Zeist. Op 28 september werd hij op zijn werk onwel en overleed kort daarop. Dins dag 5 oktober werd hij gecremeerd. Het museum was die dag even van slag: het mist in hem niet alleen een vakman, maar ook een vriend en medemens. Na de crematie ging de vlag in top, om daarna ingehaald te worden. Op deze wijze werden ook wij, als mensen van het vliegdorp Soesterberg, van dit gege ven in kennis gesteld. Soesterberg begint binnen Radio Soest een aardig partijtje mee te blazen. Tot op heden bestond het team uit de tech nicus Ben Verschoor en de program mamakers Anneke Vestering en Piet Taai. Sinds kort is het uitgebreid met de technicus R.G. v.d. Berg en program mamaker Sonja Prins, waardoor Soes terberg met vijf personen meer kan doen dan voorheen. Heeft u ook wat vrije tijd om dit mooie vrijwilligerswerk te doen, dan gaarne een telefoontje naar 51252. Met nog een paar programmamakers kunnen el ke week de Soestefbergse belangen ook voor de radio worden behartigd. Maandag 18 oktober is Soesterberg weer in de lucht. Het is een samenge steld programma, dus van-alles-wat. Zo kunt u luisteren naar de activiteiten van St. Jeugdwerk, een moment-opna me van de plaatselijke bibliotheek, een gesproken woord van en over de mu ziekvereniging Odeon en een beeld van de korfbalvereniging Oranje. De volgende uitzendingen zijn op de maandagen 1, 15 en 29 november 1993, altijd van 11.00 tot 12.00 uur. Maandag 1 en 29 november een live programma waarin de plaatselijke ac tualiteiten worden besproken en 15 no vember bandopname van een nog na der te omschrijven onderwerp. De bibliotheek in Soesterberg nodigt alle peuters van 'De Pruttelpot' uit om met hun vader of moeder naar de bi bliotheek te komen voor een Dribbel- feest. Dit feest wordt gehouden tijdens d|, Kinderboekenweek. De kinderen gaan een video kijken van Dribbel, puz zelen, ranja drinken, een kleurplaat kleuren, zelf boeken bekijken en er Wordt een Dribbelboek voorgelezen. Voor de ouders is er koffie en informa tie over wat de bibliotheek aan baby's, peuters en ouders te bieden heeft. Ook kunnen de peuters die nog geen lid zijn een pasje krijgen en boeken mee naar huis nemen. Dit alles wordt de peuters van 'De Prut telpot' aangeboden op donderdag 14 oktober om 10.00 uur en 14.00 uur en vrijdag 15 oktober om 10.00 uur. Ver der kunnen alle kinderen van vier tot en met zeven jaar meedoen aan een kleur- wedstrijd. En dan de 'mobilewedstrijd'. Alle kin deren van acht tot twaalf jaar kregen de ppdracht zelf een mobile te maken dat iets te maken moest hebben met het thema 'vriendschap'. Deze moet vóór Woensdag 13 oktober bij de bibliotheek óm|eleverd worden. Het publiek treedt op als jury, voor de drie origineelste mobiles zijn er mooie prijzen te winnen. De prijsuitreiking is vrijdag 22 oktober om 13.00 uur, uiteraard in de biblio- te Soesterberg. Al vanaf 1927 (dus al 66 jaar!) brengt muziekvereniging Odeon sfeer en ge zelligheid met muziek in en buiten 'Soesterberg. Ze is op vele terreinen ak- tief, zoals het geven van concerten, op tochten, serenades, show-optredens, medewerking aan Kerkdiensten etc. De vereniging bestaat uit een fanfareor kest, een leerlingenorkest, een drum band en een majorettekorps. Ze repete ren allen in hun gezellige verenigings gebouw aan de Rademakerstraat (te genover de RK Kerk). Het fanfareor kest repeteert elke maandagavond van J9.30 uur tot 22.00 uur onder leiding van hun dirigent Gerrit de Weerd. Het leerlingenorkest repeteert elke vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur onder leiding van Anneke Kros. De aankomende muzikanten worden elke woensdag middag en donderdagavond vakkundig opgeleid door de Amersfoortse Mu ziekschool. De drumband repeteert op dë woensdagavond van 19.30 uur tot 21.45 uur onder leiding van hun in- *Tucteur Wim Brouwer. De drum- indleerlingen krijgen elke woensdag maf 18.30 uur les. Tot slot de majoret tes. Zij komen elke dinsdagavond vanaf 18.00 uur bij elkaar, onder leiding van Francien Smink. De contributie be draagt f 20,- per maand, jeugdleden f 17,-Leerlingen van de muziekschool dienen f 26,- voor hun lessen te beta len. De vereniging heeft een kostbaar Sezit in de vele muziekinstrumenten, iniformen en hun verenigingsgebouw. Dat alles kost veel geld en dat kunnen ze ónmogelijk zelf opbrengen. Gelukkig trijgen ze financiële steun van o.a. do- lateurs. Wilt u ook daarbij horen dan [zijn uw giften van harte welkom^op hun rekeningnummer: 37.52.75.126 van de Rabobank, giro 217131 ten name van Muziekvereniging Odeon, Postbus 127, 3769 ZJ Soesterberg. Nieuwe le lden of eventuele belangstellenden zijn op bovengenoemde avonden van harte welkom. Langzaam maar zeker vordert de houw van het nieuwe verzorgings huis van de Stichting Woon- en Diensten Centrum Soesterberg. Op 15 februari van dit jaar werd met de bouw gestart. Het ontwerp is van het architectenbu reau Van Gendt, Mühlstaff en Zondag b.v. te Utrecht. Aannemingsbedrijf Geelen te Vleuten/de Meern begon met de bouw van 28 verzorgingsunits, een medisch centrum en een praktijk fysiotherapie te Soesterberg. Op 17 september werd het hoogste punt bereikt. Op de foto ziet men een verheugde voorzitter Ben Niehoff Wer- ning, die mw. A.M. Kraan gelukwenst. Mw. Kraan is straks belast met de dage lijkse leiding van het verzorgingshuis. Achter dhr. Niehoff staat mw. N. van Dijk-de Waal, DB-lid van de stichting. Beide dames zijn ongeveer dertien jaar bezig geweest om dit verzorgingshuis van de grond te krijgen. Half januari 1994 wordt de ingebruik- Op 17 september werd het hoogste punt bereikt van het verzorgingshuis in aanbouw. Foto: K. Fousert. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 09.00 en 10.00 uur: tel. 51789 b.g.g. 51658 of 51437. Stichting Centrum Maatschappelijke Dienstverlening Soest-Baarn-Eemnes Gen. Winkelmanstraat 103, (geref. kerk) tel. 52606. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Maatschappelijk werk: elke woensdag van 09.30-10.30 uur. Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344 (20 ct. per minuut). Ouderenbus Elke werkdag van 09.30-13.00 uur: tel. (02155)19190. name verwacht. Door een vaste verbin dingsgang met het wooncomplex van de Drie Eiken, kunnen deze bewoners gebruik maken van een aantal diensten van het verzorgingshuis, dat door het verzorgingshuis Molenschot en door Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht te Amersfoort wordt geëxploi teerd. De praktijk voor fysiotherapie blijft in handen van dhr. Van Zee. Ter gelegenheid van het hoogste punt heeft de S.W.D.C.S. een prijsvraag uit geschreven voor het bedenken van een naam voor het verzorgingshuis. De naam moet op één of andere manier.be- trekking hebben op Soesterberg. De winnaar wordt beloond met een diner bon voor twee personen. Inzendingen graag vóór 1 november aan het secretariaat van bovengenoem de stichting, De Brik 24, 3769 JR te Soesterberg. BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW £||I/AD^ RENOVATIE "'""j EN S ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Correspondentie-adres: P. Taai,.Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Met ingang van heden kan men ook op vrijdagavond in Soesterberg klaverjas sen. Om de twee weken is men welkom in de Hoeksteen (ingang Plesman- straat). Vrijdag 29 oktober wordt ge start om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is slechts f3,-; sys teem Rotterdams en drie bomen van 16 potjes. Iedereen is van harte welkom. Met als thema 'Voedsel voor ie dereen' hielden de twee protes tantse kerken in Soesterberg zon dag voor het eerst een gezamenlij ke gemeentezondag. De afdeling Zending, Werelddiakonaat en Ontwikkelingssamenwerking, be ter bekend als de ZWO-groep, had deze zondag aangegrepen om het verschil tussen rijke en arme lan den te accentueren. Voor een goed gevulde kerk hield do minee mw. J. van Marion, hervormd predikant in Soesterberg, de gemeente voor om met eerbied en ontzag met het leven om te gaan, conform de oproep van God 'Wees heilig, want Ik ben hei lig'. Van zondag 17 oktober t/m zondag 24 oktober organiseert het Militair Lucht vaartmuseum te Soesterberg voor de 11e keer de 'Nationale Modelbouw Manifestatie'. Het op nauwkeurige wijze op schaal bouwen is een veel beoefende en zeer serieuze vrijetijdsbesteding in Neder land geworden en het bouwen van vliegtuig- en scheepsmodellen heeft voor velen een grote aantrekkings kracht. Men kan vele schitterende mo dellen bewonderen. In verband met het 25-jarig jubileum van het Luchtvaartmuseum worden specifiek voor de manifestatie nieuwe modellen gebouwd bestaande u't alle vliegtuigen waarmee de Koninklijke Luchtmacht, de Marineluchtvaart dienst en de Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger heeft gevlogen. Voor het meest originele model bestaat de museumprijs uit een rondvlucht in een historisch vliegtuig, een vliegwaar- dige Harvard van het museum die luchtwaardig wordt gehouden door de Stichting Vliegsport Gilze-Rijen. De modelbouwwedstrijd is verdeeld in: schepen, voertuigen, vliegtuigen, figu ren en diorama's. Zelfs zijn er demon straties van de varende en vliegende modellen. Men kan dit bekijken van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.30 uur. Na de kerkdienst kreeg mw. M. Zijlstra, voorzitter van de ZWO-groep het woord. Kort en helder gaf zij een uit eenzetting van het hoe en waarom van de ZWO en de verdere planning van de dag. Er was voor iedereen wat, film en video, kinderopvang, maar vooral het Derde Wereldspel 'Op de korrel', tus sen monopoly en ganzenbord, dat haar scherp weergeeft hoe het feitelijk in de wereld gaat: de rijken worden rijker en de armen armer. "Dat verschil is onchristelijk. Het be grip 'geef ons heden ons dagelijks brood' moetje handen en voeten geven. Het duurt lang voordat men dat door heeft," aldus mevrouw Zijlstra. Zij was blij met deze bijzondere dag, niet alleen om een stuk solidariteit tussen de ker ken, maar ook voor de Derde Wereld. Eén van de akties was de verkoop van zuivere koffie, ook wel de Max Have- laar-koffie genoemd. Verder kan men bij haar thee en kaarsen voor dit doel verkrijgen (Moerbessenberg 15, tel. 52775). De feestelijke zondag werd besloten met een gezamenlijke maaltijd uit een keur van Derde-Wereldvoedsel: maïs soep uit Mexico, kip met soep uit Ivoor kust, kip-salade uit Chili, pompoen soep uit Mozambique, witte bonen met garnalen uit Togo, Turks brood, het was er allemaal. Dat men het lekker vond, bewezen de vele lëge pannen. Dominee Van Marion was blij met deze stap naar elkaar toe. "Samen op Weg moet aan de basis plaatsvinden, en dat gebeurt hier." "Wat moet ik nou toch doen?" Aan huis gebonden, maar wel zin om te handwerken of iets anders creatiefs te doen? Roswita Jolink biedt het ei van Columbus aan: Zij komt eenvoudigweg bij u aan huis! Kijken wat kan, samen nagaan wat nodig is. Roswita regelt in samenwerking met Nel Pelzer van het Rode Kruis afd. Welfare de benodigde spullen, brengt dat bij u thuis en u kunt aan de slag! Leuk, zo'n dorpsgenote! Een aanbod trouwens dat zowel voor de dames als de heren van Soesterberg geldt. Bel Roswita Jolink (53766) of Nel Pel zer (54006). Door een 17-9-overwinning op het nog puntloze DES uit Delft, heeft KVO de aansluiting met de top drie behouden. De Soesterbergers hebben nu acht pun ten uit zes wedstrijden. De ruststand was 8-6. Tot tien minuten in de tweede helft, had KVO moeite met het harde spel van DES. Daarna werd toch vrij gemakkelijk uitgelopen naar 17-9. De topscorers waren Jaap van den Hoek (6x) en Petra Blaauwen- draat (3x). Verder werd er gescoord door Wietze Hoekstra (2x), Wendy Visser (2x), Folko de Raad (2x), Rob de Peuter en Sity Visser. Overige uitslagen: Dindoa 5 -KVO 3 7-7; ODIK 5 - KVO 4 4-5; KVO 5 - Eemvogels 3 17-9; Spi rit A3-KVO Al 11-6; KVO A2-Din doa A4 4-11, DWSB1 - KVO BI 9-1; SKF C2 - KVO Cl 1-1 en KVO El - Vogel El 1-0. Na de nederlaag van de vorige week, gingen de dames van. AGAVS met nog meer energie naar Huizen. In de eerste set kwam AGAVS al snel op een 10-5-achterstand. Maar toen kwam die enorme inzet en de bekende vechtlust. Na een hevige strijd werd de set met 17-15 gewonnen. De tweede en de derde set gingen door uit stekend werk van Lydia Bosscher, met de setstanden 15-7 en nog eens 15-7 naar AGAVS. De eerste twee punten in de eerste klasse zijn binnen. Op 16 ok tober speelt AGA VS thuis tegen Dupa- co/Leos 2. Aeronetics is een combinatie van oe fenprogramma's waarbij de cursisten zich makkelijk door eigen tempo, be hoefte en ervaring kunnen laten leiden. Het komt het best tot zijn recht in een gezellige sfeer en is een uitstekend pro gramma voor de verbetering van figuur, lichaamshouding en conditie. Voor nog sneller resultaat kan men kie zen voor de combinatie aeronetics/ fun- kyrobics. Funkyrobics doet niet aan 'gespring' en ontziet daarmee de knieën. Wel kent het een hogere inten siteit, ideaal voor vetverbranding en spierversteviging. De instructie en be geleiding wordt verzorgd door de erva ren en gediplomeerde docente Sylvia IJsbrandij. Informatie: tel. 52569. Als je je oor te luisteren legt bij de Soes- terbergse voetbalfans broeit er wat op voetbalgebied. Ze willen liever vandaag dan morgen weer van start met het plaatselijk voetbal. "Nee, je moet geen namen noemen, tenminste nu nog niet. Laten we dit eerst even rustig bekijken," is hun drin gend verzoek. "Weet je, zoals het toen was moet het niet weer," willen-ze nog wel kwijt. "Op bestuurlijk gebied liep het niet goed en dat moet niet weer ge beuren!" De gedachten gaan uit naar het oude voetbalveld van vele jaren geleden: de ijsbaan mogelijk achter de Banninghal en het braakliggend terrein aan de Kampweg in zijn oude glorie terugbren gen. Dat zijn zo de gedachten, maar er zal nog heel wat water door de Rijn moeten stromen voordat het zover is. Is er voor de vele plaatselijke voetballief hebbers toch hoop? BC Badso speelde zondag het jubi leumtoernooi in de Banninghal. 's Morgens was er een toernooi voor de jeugd waarvoor zich 28 kinderen hadden opgegeven. De winnaars waren in poule A Cris Creutzberg en Laura de Korte. In poule B Michel Ooik en Peter van de Bogert. Alle spelers kregen na afloop een leuke herinnering. Voor de middag hadden zich 56 deel nemers opgegeven. Het toernooi stond geheel in het teken van 'gezelligheid'. Er waren vijf poules o.a. voor competi tiespelers, gevorderde recreanten en re creanten en alle dubbel partijen werden gemixed gespeeld. De strijd werd in alle poules sportief gestreden en het toer nooi was hiermee in haar opzet ge- Badso bestond 23 september, 20 jaar. In 1973 werd het opgericht door^Ed Stomp. Badso is afgeleid van badmin tonvereniging Soesterberg. Men begon met zestien jeugdleden onder leiding van trainer Hans Hagen. Ze sloten zich aan bij de Nederlandse Badminton Bond en namen direct deel aan de com petitie. Er werd fanatiek gespeeld met als resultaat dat het eerste team meteen kampioen werd. Vanwege een gebrek aan trainings ruimte, was er een ledenstop. In 1975 verscheen het clubblad 'Outside' en groeide het ledenbestand naar zeventig. In 1993 telt Badso 300 leden. Ze be schikt met de Banninghal over goede trainings- en wedstrijdruimte. Bij Bad so kan men recreatief, districts- en bondscompetitie spelen. Ook kennen ze de voorjaarscompetitie voor zowel jeugd- als seniorenleden. f J Feestelijke opening van nieuwe re sidentie sport-bar 'Time Out' (Banninghal). De 32-jarige secre taris Fenny Gramser van de Soes- terbergse Carnavalsvereniging 'De Zotteklappers', heeft nu al krie bels in zijn buik voor wat komen gaat. Als je hem vraagt hoe hij de titel 'Prins Zotteklap I' heeft erva ren, ontmoet je een stortvloed van woorden met een enorme dosis en thousiasme. En dat komt echt niet van het (alcohol vrij) biertje wat hij drinkt. Hoe begon dat carnavals-gebeuren in Soesterberg. In vliegende vaart gaan we met hem terug naar 1990 toen hij met Benny Niehoff voor de grap met het 'zotte feest' in dat rustige Soesterberg begon. Carnaval werd toen buiten het dorp gevierd door een handjevol feest neuzen. De Soesterbergers keken even vreemd op, een eigen carnavalsclub? En net als met de Soesterbergse Courant, sloeg het aan. Men reageerde spontaan, plaatselijke bedrijven verleenden steun in gunsten en gaven. Men wilde lid van die eigen carnavalsvereniging worden en net zoals met de stroom abonnees van deze krant, kwamen die nieuwe le den met tientallen tegelijk. Statuten en reglementen werden gemaakt en de naam werd 'de Soesterbergse Carna valsvereniging De Zotteklappers'. Ze bestaan nu drie jaar, maar kijken reeds terug op een mooi en rijk verleden. Fenny Gramser kijkt ietwat somber als ik hem vraag of hij tevreden is over de carnavaleske Soesterbergers. "Er blij ven er nog teveel aan de kant staan, af wachtend; de kat uit de boom kijken. Dat moet meer omslaan naar een stuk enthousiasme", is zijn antwoord. En di- rekt daarop: "Maar dat komt nog wel!" Iemand die zoveel gevoel carnaval in zich heeft, moet zeker afkomstig zijn uit het 'roomse zuiden'. 'Ik ben afkomstig uit De Bilt en was voor kort nog jeug- douderling in de hervormde kerk. Nu ben ik rooms-katholiek, maar niet om het carnaval', is zijn ontwapende reac tie. Op zaterdag 13 november is het de zo bekende 'elfde van de elfde avond'. Dan wordt 's avonds om elf over elf Prins Carnaval gekozen en dat is voor Soesterberg 'Prins Zotteklap de derde'. 'Dat is het begin van het feest', lacht Fenny Gramser en hij wrijft zich alvast in z'n handen. De pret-oogjes glimmen al bij dit vooruitzicht. Voor mij zit wa rempel een oerechte feestneus, een eer ste klas carnavalkenner en zeker een eerbiedwaardige Prins Carnaval buiten dienst. We lopen met hem snel de agenda door. Het Nieuwjaarsbal op 8 januari 1994. Dan zaterdag 12 februari, de sleute loverhandiging met 's avonds bal. Zon dag 13 februari een Carnaval Eucharis tieviering in de plaatselijke RK Kerk met 's middags kindercarnaval en 's avonds Tiroler-avond met verplichte Tiroler kleding. Maandag 14 februari gaat Prins Carnaval op ziekenbezoek en 's avonds gaat iedereen die mee wil in een grote autobus naar de Amersfoort- Op zaterdag 9 oktober hield de klaver- jasvereniging 'De Drie Boompjes' te Soesterberg, een kaarttoernooi in de Drie Eiken. Nadat om 13!00 uur het startsein was gegeven, werd door 76 kaartliefhebbers uit Soest en Soesterberg aan vijftien ta fels geklaverjast en aan vier tafels gejo kerd. De stemming zat er direct goed in en dat werd nog beter toen er echte ou derwetse 'snert' werd geserveerd en broodjes met kaas en worst. Na de vijf de ronde bleek dat B. de Groot jr. uit Soesterberg de beste klaverjasser was en P. v.d. Bremer uit Soest de beste jo- keraar. De poedelprijs ging respectievelijk naar J. Steert (klaverjassen) en mevrouw L. Vergeer (jokeren), beiden uit Soester berg. Het Dorpshuis te Soesterberg stond zaterdag 9 oktober in het teken van de jaarlijkse tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs. Behalve belangstelling van de Soester bergers, bleken ook veel mensen 'van buiten het dorp' geïnteresseerd. Er was dan ook een grote verscheidenheid aan kleding en zeker kinderspeelgoed (zo als fietsjes, kinderwagens en schom mels). Vooral met het oog op Sin terklaas en de naderende winterdagen, bleek het speelgoed zeer goed in trek en binnen korte tijd waren de tafels nage noeg leeg. Andermaal kan men spreken van een zeer geslaagde beurs, waar veel mensen met 'een koopje' naar huis gin gen. se 'Leutbroeken'. Tot slot dinsdag 15 februari het 'Donder-op-bal' voor de echte doorzetters. De stem van Fenny Gramser wordt zachter en rustiger. 'Dan zet de Prins Carnaval 's nachts om twaalf uur de steek af en geeft de sleutel weer terug aan een vertegenwoordiger van B&W van de gemeente Soest. Dan komt er rustige muziek en trakteert de eigenaar van de bar volgens traditie alle gasten op een zoute haring, met als slot een ludieke verrassing. Wat dat is zeg ik nog niet'. De Raad van Elf zijn allemaal Soester- bergsers. Dit jaar treden er drie af, maar er staan vele klaar om die lege plaatsen te vullen. Met Amersfoort heeft de car navalsvereniging bijzondere goede banden. In een stad heb je een 'Stads- prins' en die gaat tijdens het Carnavals feest nooit uit de stad', zegt Fenny Gramser, maar, en zijn rechterwijsvin ger gaat bezwerend omhoog, 'hij kwam wel naar Soesterberg. Wat zeg ik, hij kwam hier zelfs twee keer!'. De Zotten en de Leuten, dat was pas feest. Hoe zit dat met Soest? Fenny is niet meer zo jui chend, maar denkt dat het jaar 1994 goede mogelijkheden biedt.'Vergeet niet dat ze zich bij mij kunnen aanmel den', roept hij mij op de trap nog na. Fenny Gramser, Anth. van Leeuwen hoeklaan 159, 3769 XE Soesterberg (tel. 52267). Ik loop de trap af. Licht voetig, warempel ik heb ook plezier, het werkt aanstekelijk en dan is het nog lang geen elfde van de elfde. De Zot teklappers, van mij mogen ze het hele dorp in die stemming brengen. Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 Sinds 15 september jl. is de Stichting Jeugdwerk Soesterberg weer aan haar 'aktiviteitenseizoen' begonnen'. Nog maar net van start, werd zij geconfron teerd met het plotselinge overlijden van haar voorzitter Jan Thieland. Een man die hen heel veel jaren in ups en downs en door dik en dun op een deskundige wijze heeft geleid. Uiteraard is dat een klap die dwars door alle geledingen van dit jeugdwerk diep werd gevoeld. Maar de Stichting zou niet de Stichting Jeugdwerk Soesterberg zijn om nu af te haken. Dat zat niet in de aard van hun overleden voorzitter en ook niet in hen die nu belast zijn met de leiding. De voor deze stichting zo bekende dyna miek was even weg om met nog meer kracht nu verder te gaan. Dat ze er zijn toont het navolgende pro gramma: Maandagavond van 19.00 tot 20.15 uur. Jeugd EHBO voor kinderen van 8 tot 14 jaar. De cursus is 10 lessen en kost f 15,00. Het A-gedeelte wordt afgesloten met een certificaat. Dinsdagavond van 19.00 tot 20.15 uur. Meidenavond bedoeld voor meisjes van 8 tot 12 jaar. Woensdagavond van 19.00 tot 20.15 uur. Plastic modelbouw voor kinderen van af 8 jaar. Donderdagavond van 18.30 tot 20.15 uur. Houtbewerken vóór kinderen vanaf 8 jaar. Donderdagavond van 19.00 tot 20.15 uur. Vliegtuigmodelbouw voor kinderen van 10 jaar. 20.30 tot 23.00 uur. Vliegtuigmodelbouw voor gevorder den. Zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Vliegtuigmodelbouw voor gevorder den. Al deze aktiviteiten worden gehouden in het Dorpshuis, waar zij hun eigen 'home' hebben. Men kan dit bereiken via de trap naast de hoofdingang van het Dorpshuis. Voor deelname aan alle bovengenoemde aktiviteiten wordt slechts één gulden per persoon ge vraagd. Maar dat is niet alles. De Stich ting Jeugdwerk Soesterberg is verder aktief in de navolgende aktiviteiten: kerstboomverbranding, carnaval, paas- aktiviteiten, koninginnedag (met het Oranje Comité), dauwtrappen, vakan- tie-aktiviteiten, herfst- en kerst- aktivi teiten, Sinterklaasintocht, etc. Via deze krant zult u de juiste data of tijden daar- .van vernemen. Dit alles wordt gedaan door 'vrijwilli gers'. De Stichting Jeugdwerk Soester berg heeft een groot tekort aan deze krachten. Daarom doet zij een drin gend beroep ook aan u, om hen in dit mooie werk voor onze jeugd te willen helpen. In bestuurlijke en ook in orga nisatorische zin vraagt zij uw steun. Ze zijn het meer dan waard! Heeft u inte resse, vragen of wilt u reageren, bel dan Barbara Bunte 02155-19546 of Nell Ruis 03463 53129. Van harte aanbevo len!

Soester Courant | 1993 | | pagina 15