Tourné en Zoetelief geven doorslag Soest laat sterke indruk achter terke hockeysters slaan plank mis Stam/SoVoCo pakt punt van favoriet WZ'49 verzuimt karwei af te maken Hees op dreef tegen UW Ï13TU PER ZIJN. cn zie onzg J en groene I antenkas WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 17 Smeeing/BDC laadt in derde wedstrijd bagage in: 19-15-zege op Haka/E&O 2 Jeine prijsjes iets een bedrag van 7 50, ATIS thuisbezorgen w uitgezochte bloem, mengen? iw uitgezochte pian,el :n uw bak ofmandplaa| de' jonge hond HANDBAL Break-out Duel met koploper DRC eindigt onbeslist VOETBAL zondag ekkingsfouten fataal voor beter MHC Soest: 1-2 FORD EN ERANCIER HOCKEY Heren TAFELTENNIS Shot door grote zege nog steeds in race om titel DAMESVOETBAL Ruime nederlaag dames van WZ'49 Herenteam in beslissende set minder gelukkig dan SSS VOLLEYBAL Dames Barneveld komt in tweede helft langszij VOETBAL zaterdag Wijzigen opstelling werkt: 0-7 VOETBAL zaterdag WZ'49 propageert meisjesvoetbal ZAALVOETBAL Firtina'93 nog steviger aan koop )dern en klassiek rouw- fRAAT 82 EFOON 1 21 42 Wie het laatst lacht, lacht het best, moet Guus Tourné hebben gedacht. Na 27 minuten hield iedereen er nog rekening mee, dat de handballer weer op de (schaars bezette) tribune zou belanden, toen hij voor de twee- de keer een twee minutenstraf kreeg. Maar niets was minder waar, want de laatste vijf minuten van de cruciale wedstrijd tegen Haka/E&O 2 Smeeing/BDC met drie gave treffers aan de 19-15-zege. Daar- sleepten de handballers de eerste twee zeer belangrijke punten bin- HAAT 82 - SOEST EFOON 1 21 42 I fpusje' versterkte daarmee zijn-status van 'publiekslieveling'. Tourné mag van de aanhang alles. Zelfs overtredin gen van de opbouwer worden door de beschouwers met de mantel der liefde bedekt. Maar de scheidsrechters den ken er vaak anders over. Niet zelden krijgt Tourné twee minuten aan zijn broek. waar anderen slechts een beris- vinger of in het ergste geval een ilische gele kaart te zien zouden Guus is het hollen of stilstaan", sprak Paul van den Deijssel. "Hij kreeg zeker één keer onnodig twee minuten e& een strafworp tegen. Dan kun je zeg gen, ik hou hem aan de kant, maar daar schiet je ook niets mee op. Hij had nu aanvallend een aantal bevliegingen, we elke week op zitten te wachten jet pakte gelukkig heel goed uit." irné grijnsde na afloop dan ook van tot oor. En er was nog een BDC-er i5 reden had om uiterst genoegzaam hgrug te kijken op de wedstrijd. De 'ou- HEdwin Zoetelief had zojuist als een jjonge hond zijn doel staan te verdedi- Tgn en een niet gering aantal ogen- jjnlijke doelpunten voorkomen. :telief keepte als in zijn beste dagen, fe grootste reden is, dat er concurren- p is bijgekomen (Dennis de Rijk die ndag afwezig was-red.). Dat is ge- jon heerlijk. Daar komt bij dat ons rdedigend spelletje gewoon beter ©pt. Er gaat natuurlijk nog wel eens fit fout, maar we hebben nog nooit zo Efed staan te verdedigen als nu. Voor een keeper is een wedstrijd als deze :erlijk. Je wordt ingeschoten en pakt jllen puur op een reflex, bij een straf- [brp en in de hoek. Daarnaast had ik ook een beetje het keepersgeluk. Als ik op het verkeerde been stond, ging de bal net naast. Dat is weer eens wat an ders dan wanneer de bal er net via de binnenkant van de paal ingaat. Ja, ik zit lekker in mijn vel." Zoeteliefs collega uit Emmen stond overigens ook zijn mannetje. Toch vond Van den Deijssel dat er weer te veel kansen waren gemist. "Het waren weer zes, zeven spelers die er allemaal eentje missen; dat is nog teveel." Daarentegen stelde Van den Deijssel met tevredenheid vast, dat de inspan ningen op de training vruchten hadden Foto: Goos van der Wilt. Vanuit de tweede lijn probeert aanvoerder Arjan Roest de stand te beïnvloeden. Smeeing/BDC kwam zondag ook vaak op de cirkel tot doelpogingen. afgeworpen. "We hadden extreem veel op de break-out getraind en dat lukte een aantal keren aardig door het mid den. Je krijgt ook wel doelpunten tegen als het misgaat, maar we hebben vaker in de break gescoord dan dat we er in die situaties één moesten incasseren. En dat is dan ook nog eens spectaculair der voor het publiek." Eindelijk liepen bij Smeeing/BDC ook de combinaties weer eens en kwam nieuwkomer Hans Kolmschgate voor het eerst drie keer op de cirkel door. Twee keer bolde het net, bij de derde gelegenheid mikte hij de bal met een lob op de lat. Ook over de verdediging was Van den Deijssel in redelijke mate te spreken. "Ik ben er geen voorstander van om ze snoeihard te laten verdedigen. Maar ze moeten wel laten zien, dat ze er staan. Soms konden ze er zo langs lopen, alsof er niemand stond. Maar als je Cleem voorbijgaat, weetje wel dat je hem bent tegengekomen", aldus Van den Deijs sel die opnieuw de loftrompet stak over de geroutineerde zwoeger. "Ze moeten allemaal een over-mijn-lijk mentaliteit hebben in de verdediging. We hadden de doelstelling om maximaal veertien doelpunten tegen te krijgen." Dat werden er dus vijftien. Tot twee maal toe verspeelde Smeeing/BDC een 'lekkere' marge. Dat was op 8-5 (8-8) en 15-12 (15-15). Bij die laatste gele genheid kwam Haka/E&O 2 met twee treffers op gelijke hoogte in de fase dat Diemers twee minuten straf uitzat. De vrees voor een derde nederlaag bleek ongegrond. Tourné 'streepte' de bal binnen, Zoetelief stopte het schot van een doorgebroken speler en Tour né knalde andermaal raak. Nadat Mi- chel Roest voor 18-15 had gezorgd, reageerde Tourné zijn laatste frustraties over de tijdstraffen af, zodat Smeeing/ BDC na het vrije weekeinde over an derhalve week toch nog met enige ba gage bij koploper De Blinkert op be zoek mag. Soest heeft in Durgerdam een goe- de indruk achtergelaten. Tegen koploper DRC werd 3-3 gespeeld. Opnieuw gaven de blauw-witten aan, dat ze op het mentale vlak sterker zijn geworden. Zonder aanwinst Michiel van der Hoe ven (vakantie) en Martijn Stalenhoef [(schorsing) zag Soest de klus tegen DRC aan de boorden van het IJssel- teer met lood in de schoenen tege- ioet. Sander Dorrestein werd als voor opper geposteerd en Gerard Becker {tartte als rechtsvoor. De start was, net als tegen ZPC thuis, flitsend. Uit de eer ste de beste aanval van Soest bracht Ge rard Becker de bal met een lepe pass in het hart van de aanval waar uitblinker Jeroen van Veenendaal de bal ineens in de touwen volleerde. De voorsprong deed Soest géén goed en onder aanvoering van sterspeler rtarcel Looyen (ex-Haarlem) moest pest kort voor het doel van Robert Ha gen alle zeilen bijzetten om de gelijkma ker te voorkomen. Er volgden een tien tal hoekschoppen en een paar slim uit gelokte vrije trappen, allen getrapt door ezelfde Looyen, die de Soest-achter- poede handenvol werk opleverde. De punter was het enige wapen waarmee Soest slechts af en toe lucht kon schep pen. Bij één van deze uitvallen ging rechtsachter Vincent Gorter over de schreef en werd getrakteerd op een gele kaart. In de 25e minuut kwam DRC verdiend langszij. Uit één van de vlijmscherpe corners van Looyen scoorde Klaas Zee man koppend 1-1. Toen kwam pas dui delijk aan het licht, dat de Soest-ploeg gewonnen heeft ten opzichte van voor gaande jaargangen. Ze toonde veer kracht en veel inzet in de duels. Soest veroverde weer een licht veldoverwicht en dat resulteerde in de veertigste mi nuut in een voorsprong. René v.d. Deyssel nam een afgeslagen bal vol op de wreef die via een Durgerdammer- been in de rechter benedenhoek be landde 1-2. Meteen daarna was Peter van den Berg dichtbij 1-3, maar zijn in zet ging rakelings over het doel. Van den Berg herstelde zich van enkele min dere wedstrijden en verrichtte veel loopwerk voor Van Veenendaal. Na rust was Soest 25 minuten heer en meester op de drassige grasmat en slechts de nodige mazzel behoedde de thuisclub voor een grotere achterstand. Wederom Becker, Ferenc Kleinegris en Van den Berg hadden in deze fase de stand hoger kunnen tillen. In de zeven tigste minuut werd een hoekschop door de Soest-verdediging niet weggewerkt. De bal werd diagonaal ingeschoten en alléén Kleinegris was bij machte de bal te keren, al was het met de hand. Hij kreeg rood en Looyen maakte vanaf 11 meter géén fout: 2-2. Vijf minuten later was het weer Looyen die een pass verzond; Paul Hilhorst liet zich te gemakkelijk dollen en Looyen was zelf terplekken om 3-2 in te kop pen. Gerwin Leeghwater haalde nog geel voordat Dick Schinkel besloot tot een alles-of-niets ingreep. Laatste man Luits Houkes en Van den Berg ruimden het veld voor Michel Vlaswinkel en Mark de Lange. Beiden werden voorin geposteerd en in de 85ste minuut kon Vlaswinkel een vrije trap van René v.d. Deyssel over de te laat uitkomende DRC-doelman in het doel koppen en zodoende gelijkmaken. In de derde mi nuut van de blessuretijd liep Van den Deyssel nog tegen een gele kaart op toen hij spelmaker Looyen onder de voet liep. Het was z'n derde, zodat hij evenals Kleinegris een schorsing kan verwachten. s tf In een wedstrijd waarin Soest do- ^Bnineerde moest MHC Soest de punten aan de bezoekers laten (1-2). Zowel in de eerste als in de tweede helft speelde zich bijna al les op de helft van Crayenhout af. Maar door dekkingsfouten achterin bij Soest kon Crayenhout op een 0-2-voorsprong komen. Een opzettelij ke overtreding in de cirkel leverde de thuisclub een strafbal op, die echter te zacht werd ingepushed waardoor de keepster kon redden. Even later scoor de Stephanie van de Spoel rechtstreeks uit een strafcorner tegen (1-2). Na rust bleef Soest domineren met een hardwerkende Marieke Schuiling, maar vooral ook door het tactische con cept, waarin Soest met een vrije verde digende rol voor Ilonka Slis, bijna voortdurend in balbezit bleet. Met kunst en vliegwerk bleef de verdediging van Crayenhout overeind. Zelfs ont stond vlak voor het einde nog een riante mogelijkheid voor de bezoekers de sco re te verhogen, maar door goed ingrij pen van Carolien van de Meer werd de ze kans verijdeld. Het wankelende Crayenhout kreeg een regen van strafcorners over zich heen. Dit wapen zal door Soest nog moeten worden aangescherpt, want het slaagde er niet in de score een beter aanzien te geven. Het door Soest gedemonstreer de overwicht werd in deze wedstrijd niet in doelpunten tot uitdrukking ge bracht. Hoewel een hockeyster van Soest hier tussen twee tegenstanders doorglipt, verloren de dames met 1-2 van Crayen- hout. Foto: Goos van der Wilt. Uit de 5-2-nederlaag van MHC Soest blijkt wel dat de Soester hockeyers bij de 'buren' van Voordaan niet veel had den te zoeken. Hooguit de eigen vorm misschien, want men werd bij de tegen stander, zeker in de eerste helft, volko men 'zoek' gespeeld. Bij de rust was de stand dan ook al 4-0. Na rust wist Soest wat terug te doen door een goal van Herman Stam. Voor- daan liet er echter geen misverstand over bestaan wie deze middag de sterk ste ploeg was en liep verder uit tot 5-1. Martijn Simoons bepaalde tenslotte de eindstand op 5-2. Door de 8-2-zege op Spaarne 3 heeft Shot zich in een goede uitgangspositie gemanoeuvreerd voor de strijd om de bovenste plaatsen in de derde divisie. De tafeltennissers houden zicht op promotie naar de tweede divisie. Berend Jonker scoorde zaterdag in de gymzaal aan de Heideweg een 'hat trick'. Hij won zijn drie enkelspelen en versloeg met Aksel van Elteren tevens de Haarlemmers M. van Lampen en B. van Luxemburg in het dubbelspel. Jon ker stond geen enkele game af. Van Elteren en Martin Fransen droe gen ieder twee punten bij aan de pro- duktie van Shot. Fransen verloor in eer ste instantie in drie games (21-16, 16-21, 19-21) van Van Lampen, maar won zijn volgende partij tegen H. van Dijk: 27-25, 15-21, 21-17. Spannend was de partij tegen Van Luxemburg (22-20, 23-21). Van Elteren verloor eveneens van Van Lampen in drie games (21-12, 13-21, 12-21), maar zette dat recht in de twee andere enkelspelen die hij beide in twee games naar zich toe trok. In totaal werden zaterdag 23 games ge speeld. De Soesters troefden hun oppo nenten achttien keer af. WZ'49 speelde een zware uitwed strijd tegen Barneveld. De eerste helft ging erg moeizaam. Corrie van der Craats kreeg in de derde minuut al een goede kans, maar haar schot ging net naast. Barneveld herstelde zich snel, viel aan en kreeg veel kansen. Nel Renes stond goed te keepen, maar kon niet verhin deren dat Barneveld voor de rust vier maal scoorde. Na de rust werd Judy van Haaren in het veld gebracht voor de ge blesseerde Jans Verbeeke. Een vrije trap voor Barneveld werd door Ingrid van de Bovenkamp van richting veran derd: 5-0. Even later was het de snelle spits van Barneveld die voor 6-0 zorg de. Hierna kreeg WZ'49 meer vat op het spel. Na enkele mogelijkheden was het Suzanne Maarschalkerweerd die de eer redde. Soesterbergsestraal 79, Soest. 02155-16151. "We hebben wel verloren, maar dat ene punt is toch binnen." Dat was de conclusie van Theo Rem merswaal na de herenwedstrijd Stam/SoVoCo-SSS 3 die na bijna twee uur in 2-3 eindigde. De Soes ters gaven de Barnevelders, die fa voriet voor de titel zijn, afwisse lend goed en slecht partij: 9-15, 15-7, 11-15, 15-5, 10-15. In de eerste set werden teveel indivi duele fouten gemaakt die niet werden gecompenseerd met collectiviteit. Dat laatste aspect was in de tweede set wel aanwezig en toen werden bovendien betere oplossingen bedacht. Opnieuw door enkele persoonlijke missers kwam Stam/SoVoCo in de derde set vier pun ten achter. Die marge bleef staan tot het einde van de set: 11-15. Vervolgens zakte SSS, waarin zowel oud-divisiespelers als jonge volleybal lers spelen, in elkaar. Het gevolg was een 15-5-zege. "En dan zie je dat onze beste aanvaller, die vier sets goed heeft gespeeld en op wie het spelletje wordt afgestemd, in de vijfde set net niet scoort. SSS had in de laatste set net wat meer geluk dan wij", aldus Remmers waal. "Het moet nog wel beter. We kunnen nog duidelijk groeien. Vooral in de der de set was de blokkering te zwak. SSS heeft meer spreiding bij het net en dan schiet onze blokkering nog tekort." Dat nam niet weg dat Remmerswaal re delijk content was met het spel van Stam/SoVoCo. *Als ik eerlijk ben, moet ik zeggen dat SSS een goed team heeft. Ik denk dat die ploeg met vier, vijf puntjes voorsprong eerste wordt in de ze competitie." Na de 3-2-zege op Avero/OS 2 uit Sneek, verloren de dames van Stam/ SoVoCo ditmaal met 3-0 van Fle- Jan Visser ziet een tweemans blokkering tegenover zich. John vanBrummelen(l) is getuige. xa/Animo dat eveneens de thuisbasis in Sneek heeft. De Soesters speelden vrij kleurloos in het tweede competitieduel. Voor de de butanten uit het noorden betrof het de eerste officiële wedstrijd van dit sei zoen. Stam/SoVoCo moet zaterdag naar Bosta/The Smash. De Haarlemse ploeg degradeerde in het voorbije vol leybaljaar uit de eerste divisie, maar mocht terugkeren toen Homestyle/O- lympia zich terugtrok. Het was zaterdag een moeilijke opgave voor WZ'49 bij Barne veld. WZ'49 liep na alle positieve kritieken nog enigszins met het hoofd in de wolken en verkeek zich op de kwaliteiten van Barne veld. De Soesters begonnen de wedstrijd goed. Rustig opbouwend via Willem de Vries en Ton Wolfsen creëerde het een veldoverwicht en was het voor rust de betere ploeg. Het kreeg genoeg kleine en grotere kansen om met een gerust stellende voorsprong de rust in te gaan. Het bleef echter tot één beperkt. Na een goeie actie van Abdelhak Belar- bi bij de achterlijn was Cees Jan de Vries aanwezig om bij de tweede paal de afge paste voorzet in te koppen. In de reste rende eenentwintig minuten van de eer ste doorgang had WZ'49 de punten veilig kunnen stellen. Met name Cees Jan de Vries en Frank Baars hadden hier voor kunnen zorgen, hetgeen ze echter verzuimden. Dit brak WZ'49 na rust behoorlijk op. Evenals in het thuisduel tegen EFC'58 zakte WZ'49 in de tweede periode te rug en wel op twee manieren. Ten eer ste, noodgedwongen, op het veld en voorts in spel technisch opzicht. Barneveld bouwde een veldoverwicht op en drong WZ'49 terug op het eigen veldgedeelte. Verdedigend kan WZ'49 dit wel aan, maar het middenveld en de aanval komen in zulke spelsituaties minder goed uit de verf. Op zulke mo menten dienen zij dan voornamelijk op balbezit te spelen en dit doen zij te wei nig. Hierdoor krijgt de verdediging te weinig tijd om te herstellen en is een te- gengoal een welhaast logisch gevolg. Het duurde ditmaal tot veertien minu ten voor tijd. Een overtreding vlak bui ten het zestien meter gebied was de uit eindelijke oorzaak. De hard ingescho ten toegekende vrije trap werd in eerste instantie nog wel gepareerd door Mare Brouwer maar deze was in tweede in stantie kansloos. Na de slechte wedstrijd tegen AH'78 trad Hees tegen UW aan in een sterk gewijzigde opstelling. Zo mocht Tjeerd Altena zijn ren tree maken links op het midden veld. Hij speelde vooral in de com binatie een goede wedstrijd en was bijna bij elk gevaarlijk moment voor Hees betrokken. De Soesters wonnen met 0-7. Halverwege de eerste helft kwam de Hees-machine op gang. Op aangeven van Altena flitste Brandenburg langs zijn tegenstander. De voorzet werd nog weggewerkt, maar daarbij werd een overtreding geconstateerd op Marco Hagelen net buiten het strafschopge bied. Edwin Lazonder, specialist op de ze afstand, krulde de bal over de muur hoog in de touwen: 0-1. UW probeer de nu met snelle aanvalsgolven de ge lijkmaker te forceren en was hier na een half uür spelen heel dichtbij. Nog voor rust liep Hees verder weg. Via een combinatie tussen Robert Schadee en Altena werd Brandenburg aan het werk gezet. Na een vloeiende passeer beweging liet hij zijn directe tegenstan der achter zich. In de eerste mipuut na rust knalde Brandenburg op de paal, waarna Lazonder in de rebound een teentje te kort kwam. Lazonder haalde even later toch zijn gram. Uit een hoek schop van Altena belandde de bal via Marco Hagelen bij Lazonder die fraai inkopte 0-3. Hees was nu van alle druk bevrijd en ging door. Brandenburg so leerde van eigen helft door de UW de fensie en liet vier verdedigers en de kee per zijn hielen zien: 0-4. De jarige Wout Blankenstijn incasseerde zijn cadeau na een halfuur spelen. Zijn schot van twin tig meter verdween snoeihard onder de vallende doelman in het net: 0-5. Hees wisselde de geblesseerd geraakte René ten Haaf voor Erwin de Gier en combineerde nu naar hartelust, waarbij UW alleen nog maar aan verdedigen dacht. Bij UW wist men Brandenburg alleen nog maar af te remmen via een overtreding binnen het strafschopge bied. Het leverde een strafschop op en een rode kaart voor Piet Verhoef van UW. Brandenburg plaatste zich zelf achter de elf-metertrap en verzilverde die koelbloedig: 0-6. Tegen het einde van de wedstrijd bepaalde Marco Ha gelen met een bekeken stiftballetje de eindstand op 0-7 en hiermee was de eerste overwinning in dit seizoen een feit. Het was tevens de grootste over winning in competitieverband sinds 1986. In de vorm van een open dag propa geert WZ'49 op woensdag 20 okto ber meisjes- en damesvoetbal. Trainer Ed Meijer en speelsters staan die dag klaar voor belangstellenden. Namens WZ'49 komen al twee da mesteams in competitieverband uit, maar de club aan de Eemweg wil ook een meisjes- en een juniorenteam op de been brengen. Meisjes tot dertien jaar kunnen op 20 oktoberom 16.30 uur te recht op het complex van WZ'49. Ou dere 'meiden' en vrouwen zijn vanaf 18.30 welkom. Het programma bestaat uit een proef- training, penaltyschieten en vier-tegen- vier. Waar Firtina'93 haar koppositie in de tweede klasse maandagavond verstevigde, daar werd SEC nog steviger op de laatste plaats in de hoofdklasse gedrukt. Firtina'93 versloeg in sporthal Beukendal De Groot met 12-2, terwijl SEC met 4-7 verloor van Tafelberg. Zes minuten voor tijd was de stand bij SEC-Tafelberg nog in evenwicht (4-4), maar de Soesters gaven toen teveel ruimte weg. Tafelberg, dat een aantal' semi-profs binnen de gelederen heeft, profiteerde in de vorm van drie snelie doelpunten. "Voetbaltechnisch waren ze veel beter. Daar moeten wij alleen maar behou dend tegen spelen. Maar als ze achter komen, willen ze te snel naar het doel van de tegenstander toe. We krijgen het dit jaar erg moeilijk", zei coach Peter van Zoelen na de vierde opeenvolgen de nederlaag. Firtina'93 kon in de eerste helft maar geen afstand nemen van De Groot. De ploeg speelde veel te gehaast en wilde veel te graag scoren. Dat kwam de rust in het spel niet ten goede. En toen De Groot notabene in de twee aanvallen ook nog eens scoorde, was het 3-2. Daarna stelde Firtina'93 orde op zaken door in een moordend tempo te blijven voetballen. De Groot snakte naar adem, Firtina'93 toverde de ene na de andere treffer tevoorschijn. Saban Ak- sit: "In de eerste helft hebben we de ver dediging een beetje verwaarloosd. De tegenstanders waren fysiek wel sterk, maar voetballend was het niet zo veel. We hebben in de rust afgesproken, dat we in een hoog tempo zouden blijven spelen. En dat hebben we gedaan."

Soester Courant | 1993 | | pagina 17