"FITNESS" D l\KER E KOMT )EERD )ED! LANDELIJKE OPEN DAGEN VOOR SENIOREN 1 HANDEL WANDEL I reslaagde beleggingsavond Rabobank AVIATOR eclamekrant w Open dagen voor senioren bij Fysio Fitness Promotions pH r^i 101000 introduceert de Santé The U.S. Air Force is leaving Camp New-Amsterdam. But Randolph Sunglasses are here to stay. De Randolph Aviator 1862,- op 23 en 24 oktober U komt toch ook? Fysio Fitness Promotions Ouderen in de ban van fitness mm \Nieuwe aardappel ontziet de natuur Krant is vol Nieuwe businessclub voor ondernemers en topmanagers Voorlichting voor allochtone starters The Great American Sunglass" Vijf dagen Wenen met 'Toermalijn' Ook dit jaar komt Sinterklaas met zijn Pieten weer naar Soest en Soesterberg. Presentatie van Swarovksi-kristal niet bij Dima Kinderdraaimolen in jarig Overhees Drie winkeldieven lopen in supermarkt tegen de lamp Dief grist geld van vrouw (74) weg Amerikaanse 'piloten-zonnebril': Winkelruit bestand tegen trottoirtegel jjAGiNAa WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT -OCWA Garantiebedrijf. erstelbedrijven die 2 jaar larantfe op de s voor 02155 - 2 27 44 PAGINA 9 toprorm i-.cn prachtige combinatie van kloeke poten uit koel staal met daarop een vloeiend gevormd blad van warm beuken. De eetkamerfauteuils hebben blank beuken armleggers, een zwart stalen frame en een rug en zitting in een moderne weefstof. Haute Design. Tafel en 4 stoelen, kom nu kiezen bi| Middelman voor /.jplorm Gezond advies voor mooi slapen? Middelman heeft méér in petto! JERNATIONAtE TOPMERKEN garantie Odelman voert de volgende top- en met de InterieurWaarborg rantie van 3 jaar. Leolux, Hülsta, Wrld, Topform.Treco, Banz Ploeg, Gardisette, Omnia Riegel, Jab, Parade, Desso, enz. enz. Soest. Tel. 02155-11004 i.s.m. het Nationaal Comité Europees Jaar van de Ouderen fezond en fit blijven tot op hoge leeftijd, dat willen we toch allemaal? paarom zij alle senioren van Nederland tijdens de Nationale Open IDagen op 23 en/of 24 oktober van harte uitgenodigd om eens aan den H lijve te ondervinden hoe leuk en verantwoord het is, om onder professionele begeleiding te trainen in een modern sportcentrum. ■Ëjdens de Nationale Open Dagen krijgt iedere bezoeker, geheel gratis Hen vrijblijvend, een konditietest en een persoonlijk trainingsadvies. ininiiaiiiiiiiiilliiiiiiimiiiiLiL Sportcentrum: Van Weedestraat 211 (achter Guco) 3761 CD Soest - Telefoon 02155-23106 Openingstijden tijdens de Nationale Open Dagen: Zaterdag 23 oktober, van 11.00 uur tot 13.00 uur. Zondag 24 oktober, van 13.00 uur tot 15.00 uur. Onder de Nederlandse senioren is zich een ware fitnessrage aan het ontketenen. Om aan de overstel pende belangstelling van ouderen voor fitness te voldoen, openen de Nederlandse sportcentra op 23 en 24 oktober hun poorten. Ook Fy sio Fitness Promotions in Soest doet mee. Fit en gezond blijven tot op hoge leef tijd, oud en "nog helemaal bij" zijn... Willen we dat niet allemaal? Veel oude ren bemerken dat actieve lichaamsbe weging hen jong houdt en het levens- plezier aanzienlijk vergroot. Geen won der dat duizenden ouderen die begin oktober de 50+ manifestatie in het Haagse Congresgebouw bezochten, even bij de fitnesstand langswipten. De "Fittest", waarmee het uithoudingsver mogen getest kon worden, was de grootste attractie van de manifestatie. In drie dagen tijd werden ruim 1000 ou deren getest, maar een veelvoud daar van moest worden teleurgesteld! Om hen alsnog in de gelegenheid te stellen de conditie te testen en om alle ouderen eens uitgebreider kennis te laten maken met fitness worden op 23 en 24 oktober Open Dagen voor Senioren gehouden bij de Nederlandse sportcentra. Langer fit en gezond Regelmatig actief bewegen heeft grote voordelen voor ouderen. Na het vijftig ste levensjaar nemen de lichamelijke en geestelijke functies af. De spieren wor den stijver en zwakker, de lichaamsbe- heersing wordt minder, het uithou dingsvermogen gaat achteruit, de bot ten verkalken (osteoperose), men kan minder goed tegen stress en de weer stand tegen infecties neemt af etc. Deze ouderdomsverschijnselen kunnen ge lukkig in aanzienlijke mate worden te gengegaan door regelmatig te bewegen. Want wie voldoende actief is, kan 20 jaar lang de leeftijd van 40 behouden. Prestatieverval na het vijftigste levens jaar is namelijk geen normaal biolo gisch gebeuren. Wie het lichaam regel- I 1 12 oktober organiseerde de Rabobank Soest een seminar over beleggen. De thema's van deze avond waren "Beleggen in het al gemeen" en "Beleggen op de beurzen in het Verre Oosten". De sprekers op deze avond waren res pectievelijk de heer C. van de Geest, het nieuwe hoofd Beleggingen en Credit- gelden van de plaatselijke Rabobank en de heer J. Ooms van de Robeco Groep, fundmanager van het Pacific Fund. De heer C. v.d. Geest aan het woord. Foto: Goos van der Wilt. IC-1000 supermarkt in Hartje Zuid Ëgaat met ingang van heden een Enieuw aardappelras opnemen in het assortiment: de Santé. De Inaam zegt het al: Santé staat voor ■gezondheid en past in het streven [maar produkten die de natuur zo- Iveel mogelijk ontzien. J De nieuwe aardappel wordt zo geteeld, I dat het nitraatgehalte lager is dan bij an- Idere aardappelsoorten. Tijdens de teelt wordt heel spaarzaam met bestrijdings- I middelen omgegaan. I De aardappels koken niet af, ze zijn ex- 1 tra smaakvol en geschikt voor vele be- r reidingswijzen. De Santé is licht krui- I mig, maar heeft toch de stevigheid van I een vastkokende aardappel. De Santé's I zijn rijk aan vitamine C en vetarm. Ze hebben een prachtige goudgele kleur. P De Santé-aardappel wordt geïnte- greerd geteelt. Dat betekent o.a. dat zo min mogelijk gebruik wordt gemaakt van kunstmest. Ook het bespuiten met bestrijdingsmiddelen is aan strenge re gels gebonden. Bemesten en bespuiten gebeurt pas als dat strikt nodig is om mislukken van de oogst te voorkomen. Controle op de teelt wordt uitgeoefend door de Internationale Controle Maat schappij, die ook grondmonsters neemt en bemestingsadviezen geeft aan de te lers. "De teler moet goed opletten hoe zijn aardappels zich op het veld houden. Dat vereist natuurlijk meer inspanning en meer vakmanschap, maar het resul taat is een heerlijke aardappel, die heer lijk smaakt en waarbij zo min mogelijk schadelijke stoffen voor de natuur zijn gebruikt. Ik verwacht daarom, dat deze aardappel het uitstekend zal gaan doen," aldus de dhr. V.d. Graaf van C-1000. De bank kon zich verheugen in een gro te opkomst. Opmerkelijk was de be langstelling bij de jongeren. Een hon derdtal relaties luisterde geanimeerd naar de beide inleiders en kreeg na af loop gelegenheid om vragen te stellen, die door een forum werden beant woord. In het forum hadden naast de beide sprekers tevens zitting de direc teur van de Rabobank, de heer W.G. Hilhorst en de heer W.P.T. bosboom, beleggingsadviseur van dezelfde bank. De ruim 20 vragen naar aanleiding van de voordrachten werden door het fo rum behandeld. Na afloop van het forum was er een ge zellig samenzijn, waarbij onder het ge not een van hapje en een drankje nog gesproken kon worden over diverse be- leggingsonderwerpen. Al met al kan de Rabobank Soest terugzien op een zeer geslaagde beleggingsavond. Wegens plaatsgebrek is deze week helaas een aantal artikelen komen te vervallen. Voor zover nog actueel blijven ze "overstaan" tot de editie van volgende week. Redaktie matig in beweging houdt, voorkomt af takeling en blijft fit en gezond tot op ho ge leeftijd. Gratis conditietest Het moderne fitnesscentrum heeft veel te bieden aan ouderen. Het is vooral een multifunctioneel bewegings- -en gezondheidscentrum, dat gericht is op het verlenen van service en kwaliteit aan een breed publiek van alle leeftij den. Moderne trainingsmethoden, zo als Callanetics, Steps en Cardiofitness zijn uitstekend geschikt voor de oudere sporter. Binnenkort zal daaraan ook het speciaal op senioren gerichte 50-Fit* programma worden toege voegd. Een prettige (en voor ouderen niet onbelangrijke) bijkomstigheid is, dat trainen in een Fitnesscentrum een heel gezellig en sociaal gebeuren is. Be zoekers an de Open Dagen kunnen met de genoemde bewegingsprogramma's kennis maken onder begeleiding van professionele instructeurs. Voor het to stand brengen van de Open Dagen werken Body Trend Magazine, de Rabobank, Life Fitness (cardio ap paratuur) en het Nationaal Comité Eu ropees Jaar van de Ouderen samen. Tij dens de Open Dagen kunnen de bezoe kers, uiteraard geheel gratis en vrijblij vend, aan den lijve ondervinden hoe leuk en gezond het is, om te trainen in een modern fitnesscentrum. Informa tie: Fystio Fitness Promotions, Van Weedestraat 211, tel. 23106. Op 1 oktober is een zakelijke club voor midden-Nederland opgericht volgens een nieuwe formule. De club wordt ge vormd door zowel ondernemers als lei dinggevende managers uit het bedrijfs leven. Bijzonder is dat meer personen uit één onderneming lid kunnen wor den. Doelstelling is een hechte zaken/vrien denclub, die zakelijke informatie deelt, commerciële belangen behartigt en o.a. charitatieve activiteiten onderneemt. Informatie en aanmelding: tel. 03499-87847; na kantoortijd (vanaf 21.00 uur) bij. O. Draaisma, tel. 23383 in Soest. Op dinsdagavond 2 november wordt in Amersfoort een voorlichtingsavond ge organiseerd voor allochtonen die een eigen bedrijf willen beginnen. Deze avond biedt hun gelegenheid zich voor te bereiden op het zelfstandig onderne merschap. Naast het kennisnemen van algemene informatie is er die avond ruimte voor een persoonlijk gesprek met deskundigen van verschillende in stanties. De voorlichtingsavond geeft een over zicht van de belangrijkste spelregels waar startende ondernemers mee te maken krijgen. Zo wordt onder andere informatie verstrekt over het nut van een goed ondernemingsplan, het lenen van geld, vergunningen en diverse be langrijke instanties in Amersfoort. Op de avond zullen de volgende instellin gen informatie geven: Kamer van Koophandel, Regiowerk en het Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf. De voorlichtingsavond wordt gehou den in het gebouw van de Kamer van Koophandel, Stationsplein 28 te Amersfoort, en begint om 20.00 uur. Aanmelding en informatie: Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf Mid den Nederland (IMK), dhr. J. de Bruin, tel. 033-613542. |THE RANDOLPH They're U.S. military issue pilot sunglasses. Made to exacting military specifications (M1L-SPEC 25948) by Randolph Engineering. Maximum glare-checking, UV absorbing ophthalmic glass lenses are distortion free. And 23 karat gold plated frames come with lifetime warranty against frame-joint seperation. Master crafted in the U.S.A. for durability and comfort. Military issue case included. Check out The Randolph Aviator from Randolph Engineering. After all, one million pilots can't be wrong. Exclusief importeur: Faster Import Eindhoven, Tel: 040-116729 Fax:040-116736 De stichting "Toermalijn" uit Soest or ganiseert van 23 tot 27 november een vijfdaags arrangement naar Wenen, waar o.m. een voorstelling van de musi cal "Elisabeth" wordt bijgewoond. Daarin schittert de Nederlandse musi calster Pia Douwes, die haar schoolop leiding kreeg aan het Amersfoortse College O.L.V. ter Eem en later een balletopleiding in Londen volgde. Ze speelde o.a. rollen bij Adèle Bloemen- daal, in The Cats, West Side Story en Les Miserables. Momenteel viert ze triomfen als keizerin Sissi in de musical "Eliasbeth" in het Theater an der Wien. Pia Douwes is a.s. vrijdag te gast in "Made in Holland", Nederland 1, 20.26 uur. Informatie: "Toermalijn", tel. 11711. Reserveer tijdig voor een bezoek bij u thuis! Voor meer informatie: 02155- 15403 of 03463 - 54686 In tegenstelling tot wat in de Soester Courant van vorige week werd meege deeld vindt de presentatie van Swa- rovksi Silver Crystal op 27 oktober niet plaats bij Swarovski-dealer Dima in Soest, maar in hotel Mercure aan de Buizerdlaan 10 in Nieuwegein. Bij Di ma (Van Weedestraat 54) zijn wel kaar ten voor het "open huis" af te halen. Titanium is extreem licht, ijzersterk en allergievrij. Daarom zijn de titanium brillen van Silhouette zo komfortabel. U vindt de Silhouette-kollektie overigens niet bij iedere opticien maar uitsluitend bij zorgvuldig geselekteende verkoopadressen. Contactlensspecialist ANVO brillen - contactlenzen Smitsweg 30 - Telefoon 02155 - 18626 - Soest Ter gelegenheid van het tien-jarig jubi leum van het winkelcentrum Overhees staat op woensdag 27 oktober, 's mid dags tussen 13.00 en 16.00 uur, weer een kinderdraaimolen aan de Tamboe rijn. De jeugd tussen 4 en 10 jaar kan gratis een ritje maken. Drie winkeldieven zijn, afzonderlijk van elkaar, aangehouden in een super markt in winkelcentrum De Smitshof. Ze werden allen aan de politie overge dragen. Een 35-jarige vrouw had spullen ter waarde van vijftig gulden niet afgere kend. Een 68-jarige man had zich, zon der te betalen, een pakket van veertig gulden toegeëigend en een zestig-jarige Soester had een blikje zalm ter waarde van 3,97 gestolen. In een supermarkt aan de Van Weede straat is een 74-jarige vrouw uit Soest haar geld kwijtgeraakt. Een dief griste haar portemonnee uit de rieten mand die ze in de winkelwagen had gelegd. De diefstal werd vrijdagmiddag om streeks kwart voor drie gepleegd. Jan Waszkiewieez was navigator in de Royal Air Force. Hij kwam eind jaren '50 met 180 dollar op zak naar de Verenigde Staten. In 1972 richten hij en Stanley Zaleski, in hun streven een betere zonnebril te ontwerpen, Randolph Enginee ring op. Het resultaat was: de Ran dolph Aviator. Deze zonnebril overtrof zozeer de hoge verwachtingen van de Amerikaanse Strijdkrachten, dat de Randolph Avia tor nu standaarduitrusting is (Millitary Issue) van alle Amerikaanse gevecht spiloten en alle NASA-astronauten. De strenge kwaliteitseissen en controles van de Amerikaanse strijdkrachten gel den ook voor alle andere Randolph- modellen. Het Randolph Aviator montuur is ver krijgbaar in een 23 kt. goldplated, chroom, mat-chroom, of mat-zwart uit voering. Speciaal voor gebruik onder een (vlieg)helm is de Aviator uitgerust met bajonetveren, waardoor de bril eenvoudig op en af te zetten is terwijl de helm op zijn plaats kan blijven. Skull- en hockeyveren zijn ook verkrijgbaar. Elke Randolph-bril wordt door 50 ver schillende vaklieden, meest handmatig, bewerkt en gemaakt van absoluut de beste materialen. Daarom geeft Ran dolph een levenslange garantie op de soldeerverbindingen. Door de afwer king in 23-karaat goldplate, matzwart, chroom of mat chroom, is een Ran dolph frame corrosie-werend. Silico nen neusvleugels en brilveren in ver schillende maten en uitvoeringen zor gen voor het grootst mogelijke draag- comfort. De glazen zijn leverbaar in Grey 3 (Standard Military Issue), groen en bruin, en zijn van een optische perfec tie. Glazen op sterkte zijn ook mogelijk. Door de gebruikte slijp- en polijsttech- nieken staat elk glas garant voor een ge zichtsveld zonder de geringste vervor ming. De Aviatorglazen zijn ontspie- geld, absorberen 98-100% van de scha delijke ultra-violetstraling en zijn splin- tervrij (ANSI en FDA-gekeurd). Ten slotte zorgt een harde coating ervoor dat het glas krasbestendig is. "Strenge kwaliteitseisen en controles" betekent dat in de Randolph-fabriek el ke twintigste bril in 'de twister' wordt gezet. De twister draait een montuur als een toffee in elkaar, om de sterkte van de soldeerverbindingen te testen. Niet alleen monturen, maar ook alle Ran dolph lenzen worden getest. Op iedere lens laat men vanaf een hoogte van 15 centimeter een stalen kogel vallen (drop-ball test), zodat alleen de beste kwaliteit lenzen gemonteerd wordt. Pas dan is Randolph tervreden en wordt de bril uitgeleverd. Daarom is de Randolph Aviator favo riet bij de beste piloten ter wereld, zoals de luchtmacht van Canada, Pakistan, Israël en Jordanië, maar hij wordt ook gedragen door piloten van internatio nale display-teams zoals 'The Blue An gels', 'The Thunderbirds', 'The Red Arrows' en enkele beroemde Neder landse helikopter en F16 fixed-wing display-teams. Op dit moment zijn we reldwijd ruim vijf miljoen Randolph Aviators verkocht. Randolph zonnebrillen worden geïmi teerd - waarschijnlijk de meest eerlijke vorm van vleierij - maar niets is eerlijker dan een echte Randolph. Randolphs zijn alleen te koop bij door Randolph Engeneering en Faster Systems aange stelde opticiens, faster Import is exclu sief Importeur. De verkoopprijs van de Randolph Aviator is f 195,-. In Soest is de zonne bril te verkrijgen bij Hulleman Optiek, Burgemeester Grothestraat 10. Een ruit van een winkel aan de Konin- ginnelaan bleek vorige week bestand tegen een trottoirtegel. Het glas werd wel beschadigd, maar de daders kon den geen gat creëren om de zaak binnen te gaan. Op de Noorderweg werd een tegel te gen de ruit van een auto gegooid. In dit geval waren er evenmin scherven. Ook een auto op het Tromslagerpad werd beschadigd. Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u, naasi en deskundig advies een uitstekende service, 2 jaar officiële Importeursgarantie ■/«oi inra i Ul/UI/bll Y CftlJI 41 W» A giiHHn Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 -12132 PROFESSIONAL AUDIO dea/e^U

Soester Courant | 1993 | | pagina 10