rr E .(EERLIJK SNULLEN! k| 6Q cr Nieuws van de bibliotheek Kil HAVELAAR aruóhocK iCUL TÜÜR WELZUNJO tr/y Kinderboekenweek in jeugdbibliotheek KINDER BOEKEN gfWEEK rf Korte cursus Braziliaans dansen C-drie zoekt meisjes én jongens voor kindermusical Reünie St. Welzijnswerk Soest (v/h St. Jeugdzorg) Komische thriller bij De Rietpluim WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 14 r/L- U Tröckener Kecks TM-lezing in C-drie Soos voor verstandelijk gehandicapten Montessorischool zingt hoogste lied Vanaf 28 oktober in C-drie Fancy-fair van SWS werd groot succes POP-koor gaat naar de woensdagavond Op 19 november in de Vangrail Oude kinderboeken in de bibliotheek Kinderboerderij De Vrije Teugel 'Gieren op een veilig nest' Het is nog de hele week V Ej/AA/^TJ£ j K//AtRA'ADj £i Nan cJe \NereldI/I/inkel Max Havelaar brengt nu ook chocolade KOFFIE EN NU ÓÓK CHOCOLA! Zondagconcert in kasteel Groeneveld |57j Filmhuis: 'Virgina' Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten voor volwassenen OlSSM 3766 CP ?ÓiS0-T2.30nun?Onderda8mOrSen Va" Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Doe Maar heeft een belangrijke invloed gehad op de wereld van de lichte mu ziek in Nederland. Er deden zich on- Hollandse taferelen voor tijdens hun optredens: lange rijen voor de kassa, lijfwachten, hysterische mensenmas sa's, in katzwijm geraakte fans, enz. Het verschijnsel idolendom. Dergelijk en thousiasme was voordien minder van toepassing op bands als de Golden Ear- ing(s), BZN, George Baker, en Shoc king Blue. Wat echter vooral de verdienste van Doe Maar is geweest, is dat ze aantoon de dat niet alleen de Engelstalige groe pen in Nederland niveau hebben maar dat ook de popmuziek in onze moers taal kwaliteit bezit. Door hun toedoen werd de pop van eigen bodem volwas sen. Want Armand, Boudewijn de Groot en Jaap Fischer (Joop Visser?) bleven toch altijd een beetje liedjeszan gers, zonder denigrerend te willen zijn overigens. De bloeitijd van de Nederpop die na het verdwijnen van Doe Maar bleef aan houden, leidde tot een redelijke verza meling Nederlandse, professionele bands. Bands die zich naar de maatsta ven van internationale stern-en laten bedienen. Bij aankomst van concertzaal of jeugdhonk (gek hè, dat maakt geen verschil) verlangt men dat diverse broodjes, fruit, koffie en frisdrank klaarstaan. Voor het optreden een uit gebreide warme maaltijd, vooral geen afhaalchinees, shoarma of pizza. En tij dens het optreden twee kratten bier, zo veel flessen sterke drank, krat Cola, pakken Jus d'orange, zoutjes, enz. Ui teraard zijn comfortabele kleedkamers gewenst, liefst met t.v. en koelkast. Al leen groupies worden niet contractueel bedongen. Ach, je moet er doorheen proberen te kijken of bedenken dat die dingen erbij horen. Neemt niet weg dat bijvoorbeeld de Scene (razend populair in België), de Dijk, de Jazzpolitie en de Frank Boeyengroep uitstekende bands zijn. Over Normaal wil ik wel denigrerend doen, maar niet nu. De Tröckener Kecks horen absoluut in bovenstaand rijtje thuis. Enig verschil met de anderen is dat ze nog nooit een echte hit hebben gescoord. Misschien komt dat nog. Hun live-act is echter be resterk. Je zou zelfs kunnen zeggen dat Kecks wat hun optredens betreft aan de top staan. Bovendien spreken ze een breed publiek aan, van de puber met de puistjes tot en met de gewild wilde veer tiger. Wat ik me afvraag: Stel dat er een muzi kaal equivalent van de Frankfurter Buchmesse zou bestaan, zou dan onze popmuziektrots ook niet wereldwijd kunnen toeslaan? Iets wat, uiteraard omdat ze in het Engels zingen, reeds ge beurd is met de Urban Dance Squad, Gotcha! en een beetje met Claw Boys Claw. Neem in ieder geval de sterallu res op de koop toe en wees fier op onze jongens. Nederland-Engeland, twee nul. Tröckener Kecks-C-drie, aan staande vrijdag 21.00 uur, drie-een. Pim Jonker Culturele weekagenda: Woensdag 20 oktober: kinderbios 'Al leen op de wereld', 14.00 uur. Vrijdag 22 oktober: popconcert Tröc kener Kecks, 21.00 uur. Op maandag 25 oktober wordt in cultu reel centrum C-drie, Willaertstraat 49, een introductielezing gegeven over transcendente meditatie (TM). Aan vang 20.00 uur. Informatie: tel. 033- 806798. De Vangrail, De Engh, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De maandagavondsoos is een soos voor verstandelijk gehandicapten en draait al jaren bij Stichting Welzijnwerk Soest in Buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg. De soos is bedoeld om op een gezellige en creatieve manier door te brengen. Er is iedere maandag weer iets anders te doen onder toeziend oog van drie ervaren deskundige mede werksters. De soos is elke maandag vanaf 19.30 uur. Er wordt van de be- zoek(st)ers een kleine bijdrage van f 3,25 gevraagd. Hiervan wordt thee/ koffie geschonken en de materialen be taald. Ben je geïnteresseerd kom dan op maandag naar De Praatpaal. Kookgroep voor mannen Gezellige kook-eét-avonden in De Praatpaal voor mannen die het moeilijk vinden om thuis zelf aan de slag te gaan. De groep is al gestart maar er kunnen nog enkele personen bij. Deze aktiviteit vindt plaats op woensdagen vanaf 18.00 uur en kost f 9,00 per keer, voor uit te voldoen. Breien Op maandagavond kunt u van 19.30-22.00 uur in De Vangrail aan de Nachtegaalweg 8c terecht bij de brei- groep, een creatieve avond waar tevens gezelligheid voorop staat. De kosten zijn f 1,75 per keer. Opgeven is niet no dig. Klaveijassen Elke donderdag van 20.00-23.00 uur in De Vangrail aan de Nachtegaalweg 8c. Kosten per keer f5,00 incl. prijzengeld. Tevens zijn er prachtige prijzen te win nen. In de bibliotheken van Soest en Soesterberg is de Kinderboeken week - met het thema "Vriendjes, maatjes, kameraadjes" - dit jaar weer druk meegevierd. En eigen lijk nóg een beetje, want officieel duurt het evenement tot en met 23 oktober. In de jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan was het vrijdagmiddag groot feest, want de kinderen van de zesde groep van twee Soester scholen konden genieten van een speciale voorstelling van het beroemde sprookje "De keizer en de nachtegaal" door het Nederlands marionettentheater. De kinderen - van de Montessorischool Soest aan de Steenhoffstraat en de Van der Huchtschool Overhees - hadden meegedaan aan de liedjeswedstrijd, die de bibliotheek in de Kinderboeken week had georganiseerd. Groep 6 van de Montessorischool had gewonnen en mocht voor de voorstelling het - hele maal zelf bedachte! - "Kat, muis en hond-lied" ten gehore brengen (op de wijs van "Oh when the Saints"), waarin het vriendschapsthema een beetje "beestachtig" was uitgewerkt. Het lied begon zo: Een kat en muis, Die waren thuis, Ze werden vriendjes met elkaar. Ze speelden met ja met elkaar, En de hond vond dat heel raar. Uit wat verder volgde bleek dat kat en muis gezamenlijk vriendschap sloten met de hond - "ze waren vriendjes met hun drietjes, en speelden leuk op hun knietjes" - zodat de conclusie kon lui den dat het leuk is om een vriend te zijn, "want je doet er niemand mee pijn... Montessori-6 zingt het "kat-, muis-en hond-lied". In Cultureel Centrum C-drie start op donderdag 28 oktober a.s. een korte cursus Braziliaans dansen. In vijf lessen worden folkloristische dansstijlen uit noord-oost-Brazilië gepresenteerd. Eén van deze dansen is Frevo, de meest karaktiristieke dans van het carnaval in Pernambuco, die wordt gedanst met een kleine paraplu in de hand. Frevo is gebaseerd op Afrikaanse bewegingen en Europese muziek als Mars en Polka. De ritmes zijn zo aanstekelijk dat ze ie dereen in beweging zetten. Welke dansen staan er nog meer op het programma? Ciranda is een makkelijke kringdans die oorspronkelijk in vissersdorpen wordt gedanst. De dans bestaat uit een basispas waarop iedereen eigen varia ties kan maken. Samba de Roda wordt voornamelijk in de staat Bahia gedanst en is de traditio nele vorm van de Samba uit het carna val in Rio. Deze dansstijl wordt alleen door vrouwen gedanst terwijl de man nen de trommels er voor spelen. Afro-Braziliaanse dans is een breed woord voor alle dansen die door de Afrikaanse bevolking in Brazilië zijn ontstaan. Eén van de nieuwe stijlen is de manier van bewegen op de muziek van de beroemde muziekgroep Olodum. Simpele swingende bewegingen wor den door iemand voorgedanst en door de hele dansgroep nagedaan. Dit geheel krijgt de echte ritmische swing door klappen en eenvoudigè kreten. De cursus wordt gegeven door Hanna Onatli en de eerste les start op donder dagavond 28 oktober. De lestijd is van 20.30 - 22.30 uur. De cursuskosten zijn f 55,- (5 lessen). Schriftelijk inschrijven bij de administratie van C-drie, Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel; 22188; werkdagen 8.30 - 12.30 uur en 13.00 - 17.00 uur. De kindermusicalgroep van C-drie zoekt met spoed enthousiaste jon gens en meisjes die mee willen spe len in een spetterende musical. In mei 1994 zal deze een aantal keren opgevoerd worden in de theater zaal. De fancy-fair die op zaterdag 2 oktober in de Praatpaal werd georganiseerd was een groot succes. Deze aktiviteit werd gehouden in het kader van het 25-jarig bestaan van Stichting 'Welzijnswerk Soest. Op de Fancy-fair werd van alles aangeboden zoals sieraden, bloemstuk- jes en schilderijen. De kinderen konden naar hartelust buttons maken, popcorn eten of zich laten schminken. Boven dien was er nog een loterij met als hoofdprijs een dames- of herenrijwiel. De fiets werd uiteindelijk gewonnen door Fabian Kamphorst. De tweede prijs ging naar fam. T. van Essen. De reacties van het publiek waren zo posi tief dat een herhaling zeker op zijn plaats zal zijn. Het nieuwe pand aan de Molenstraat, waar de SWS in het eerste kwartaal van 1994 naar toe verhuist, lijkt voor dit doel een uitstekende loka- tie. Dë musicalgroep bestaat op dit mo ment uit tien kinderen en dat vinden zij en de docenten Coleta Lustenhouwer en Herman Kamphorst toch wat te wei nig in verband met de rolbezetting en het is natuurlijk veel gezelliger wanneer de groep groter is. Hoe meer zielen hoe meer vreugd! Dusbenjetussende8en 12 jaar oud en vind je het leuk om te dansen, zingen en spelen en heb je altijd al de droom ge had een "ster" te worden, kom dan eens langs op de donderdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur in C-drie (donder dag 21 oktober is er geen les i.v.m. Herfstvakantie). Je bent van harte wel kom! De Stichting Praktijkopleiding Popmu ziek (POP) laat weten dat het POP- koor met ingang van 3 november ver huist naar de woensdagavond, 19.00-20.30 uur. Er kunnen nog koor leden geplaatst worden. De contributie bedraagt f 45,- per kwartaal; voor POP-leerlingen f 40,- per kwartaal. Het koor staat onder leiding van Marij ke van Leerzem. Inschrijfformulieren zijn aan te vragen via tel. 030-637062. Op vrijdag 19 november organi seert de Stichting Welzijnswerk Soest (voorheen Stichting Jeugdzorg) ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een grote reünie. Dat gebeurt in buurthuis De Vangrail, Nachtegaalweg 8C, vanaf 19.30 uur. De reünie is met name bedoeld voor medewerk(st)ers en oud-mede- werk(st)ers, vrijwillig(st)ers en oud- vrijwillig(st)ers, beroepskrachten, stagiaires en vakdocenten. Er zijn in middels al meer dan 400 uitnodigin gen verzonden aan allen die zich in de afgelopen 25 jaar vrijwillig of be roepshalve voor de SWS/Jeugdzorg hebben ingezet, maar van velen bleek het adres niet meer te achter halen. De SWS wil graag .weten op hoeveel personen zij moet rekenen. Wie geen uitnodiging ontvangen heeft wordt langs deze weg uitgeno digd om zich - uiterlijk 30 oktober - schriftelijk aan te melden (met naam en adres) bij buurthuis De Praatpaal, t.a.v. Barbara Bunte, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest. Afscheid Vangrail Tijdens de reünie wordt tevens af scheid genomen van De Vangrail. Het gebouw wordt na 25 jaar trouwe dienst gesloopt, omdat de SWS be gin 1994 aan de Molenstraat een to taal nieuw onderkomen in gebruik zal nemen. In de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan 202 is een tentoonstelling ingericht van zeer oude, bijzondere kinderboe ken. De meeste boeken zijn van het be gin van deze eeuw. Het gaat om eerste uitgaven van o.a. "De drie matrozen van Michiel de Ruij- ter" door Joh. M. Been, "De Toekomst van Marijke" door Cissy van Marx- veldt, "Alleen op de wereld" door Hec- tor Malot en "Mijn liefste versjes" door Rie Cramer. Deze boeken zijn zo kostbaar dat ze in een vitrine staan en niet geleend kun nen worden. De boeken zien er nog steeds goed uit, mooi vormgegeven en geïllustreerd. Lenen Daarnaast zijn er boeken bij die nog steeds herdrukt worden en gewoon on derdeel uitmaken van de bibliotheek collectie. Deze boeken zijn natuurlijk te leen voor bibliotheekleden. Het gaat o.a. om de titels "Joop ter Heul" van Cissy van Marxveldt, "Reizen en avon turen van Mijnheer Prikkebeen" van J.J.A. Goeverneur en "Schoolidyllen van Top Naeff. Ook ouderen, die nog eens willen lezen waar ze vroeger zo van genoten kunnen deze boeken lenen! De tentoonstelling is nog gedurende de hele maand oktober te bezichtigen in de bibliotheek en op zaterdag 23 oktober op de Ouderendag in Aqua Indoor van 10.00 tot 16.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 21 oktober Van 9.30-11.30 uur: creatieve uitingen van volwassenen. Kom eens meedoen en maak iets moois. Van 10.00-12.00 uur: vogelvereniging "De Vrije Vogels" houdt een ochtend voor kinderen die geïnteresseerd zijn in vogels. Van 14.00-16.00 uur: verder met ons oer tijdthema in de herfstvakantie. Van daag gaan we met de kindéren een oer- landschap maken. Er worden allerlei materialen gebruikt om er iets heel bij zonders van te maken. Van 15.45- 17.45 uur: Niels, Thomas en Bob zijn de jarige heren die vandaag bij ons hun feest vieren. Vrijdag 22 oktober Van 14.00-16.00 uur: tentoonstelling van alle dingen die deze week zijn ge maakt in "de oertijd". Ouders en ande re belangstellenden zijn dan ook van harte welkom. Uiteraard kun je ook ge woon lekker spelen en leuke dingen doen. Tevens verjaardagspartijtjes van Anepris, Amanda en Melissa en Leo- nie. Zaterdag 23 oktober Ook vandaag feestjes voor kinderen. Het zijn Bastiaan, Merel en Steven. We maken er met z'n allen weer iets moois van! Tevens verzorging van de dieren. Wie heeft zin te helpen? Dit kan van 13.30-17.00 uur. Maandag 25 oktober Natuureducatie vandaag voor groep 7 van de Prins Willem Alexanderschool over "de familie" en 's middags komt groep 3a van De Werveling voor het project 'verstoppertje'. Van 15.45-17.30 uur zijn de kinderen van 'het vliegend tapijt' aan de beurt om hun wereldreis langs knutselland verder te maken. Dinsdag 26 oktober Veel oefenen voor toneel. De mede werkers van de kinderboerderij die lid zijn van de toneelgroep oefenen van daag een toneelstuk dat morgen opge voerd wordt. En na schooltijd komen de leden van de kindertoneelgroep om te oefenen onder leiding van Irmgard en Ivonne. Woensdag 27 oktober We beginnen de dag goed met de aller kleinsten en hun ouders. Peuters zijn welkom met papa of mama vanaf 9.30 uur als de koffie en limonade klaar staat. Zingen, spelen en af en toe een verrassing. Om 14.00 uur is er toneel. Voor kinde ren van vier tot en met twaalf jaar wordt een voorstelling gespeeld. Hierna zijn er nog veel aktiviteiten te doen, uiter aard ook limo ên snoep. En het kost maar twee gulden om mee te doen. De Soester toneelvereniging De Rietpluim brengt op 17 en 19 no vember het stuk "Gieren op een veilig nest", een komische thriller in twee bedrijven van Harold McPherson. Onder regie van Cees Ouwens worden twee voorstellin gen gegeven in "De Rank". Het verhaal speelt zich af op een eiland in een van de grote Amerikaanse me ren. De familie Brise drijft daar een pension, genaamd "Het veilig nest". Odelia Ashome is de enige gast op het moment dat Jack Gable arriveert. De man is erg nerveus van spanningen op de zaak en komt naar "Het veilig nest" om eens lekker tot rust te komen. Later voegen ook "broer en zus" Law- fort, een stel dat zich erg vreemd ge draagt, bij de gasten. En als klap op de vuurpijl arriveert dan ook nog Dick Kil- linger, een gangster die op de loop is voor politie en justitie en de rust van het eiland zoekt om even buiten schot te blijven. Maar wat heeft de familie dat snel door, en wat lijkt Killinger op Ga ble! Of is het dezelfde kerel? En wat voeren "broer en zus" Lawfort in hun schild? Libris. Uw Complete Boekhandel Ny^SticjTting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9 v, tel. 28132 Deze week liggen in de winkels choco- ladeprodukten onder de vlag van Max Havelaar. Ruim twee jaar heeft het ge duurd om alles rond te krijgen, maar nu is het zover. In totaal vijf Nederlandse fabrikanten hebben toegezegd chocola de op de markt te brengen waarvoor de cacoa is ingekocht volgens de voor waarden van het Max Havelaar-keur- merk. De Havelaar-principes waaraan vol daan moet worden, zijn dezelfde als bij de Max Havelaar-koffie. De deelne mers moeten de cacaoboeren een gega randeerd vaste minimumprijs betalen; contracten zijn voor langere termijn; er moet mogelijkheid tot voorfinanciering bestaan en de cacaobonen moeten rechtstrejeks van de boerencoöperaties betrokken worden. Belangrijk is dat de chocolade die onder het Max Havelaar-keurmerk in de han del komt, ook van meet af aan in ver scheidene supermarkten en ook bij Ja- min te koop zal zijn. De chocolade is net als de Max Havelaar-koffie te herken nen aan het Max Havelaar keurmerk. Vraag er naar in uw supermarkt. Chocolade proeven Wereldwinkel Soest verkoopt al enige tijd "Mascoa" chocoladerepen van im porteur S.O.S. Wereldhandel. Deze.re- pen (in melk, noten en praline) hebben nu het Max Havelaar-keurmerk gekre gen. De cacao uit de repen is afkomstig uit Bolivia, de rietsuiker uit de Filipij- nen. Een nieuw produkt zijn de 'Florido' chocolaadjes en chocoladeletters, waarvan de cacao afkomstig is van di verse producenten uit Latijns-Ameri- ka. In de Wereldwinkel Soest kan iedere klant vrijdag 22 en zaterdag 23 oktober de chocolade proeven en kennismaken met de nieuwe Max Havelaar-produk- ten. INFO: STICHTING MAX HAVELAAR. 0)0-114*01. Welke rol speelt de plotseling nende gangster Linky? Ziet de familie kans om het recht te laten zegevt de losprijs in de wacht te slepen? fcn hoe zit het nou met die Jack Gable. is die nou echt of niet? In een razend tempo worden de toeschouwers van de ene in de andere dwaze situatie meegesleept. De voorstellingen worden gegeven op woensdag 17 en vrijdag 19 november in "De Rank", Soesterbergsestraat lö (achter de Wilhelminakerk). De zaal is open om 19.00 uur en de voorstelhng begint om 20.00 uur. Kaarten a f 7,50 zijn in de voorverkoop nu al verkrijg baar bij: Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 20073; Helma Starink, Hazepad 74, tel. 22070; Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 10490. Judith Mosch. De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 24 oktober een zondagmid dagconcert in de Hasselaerzaal van kas teel Groeneveld. Als soliste treedt op de jonge Duitse pianiste Judith Mosch. Op het programma staan: Johann Se- bastian Bach - Chaconne uit de Partita II voor viool in de pianobewerking van Ferrucio Busoni; Franz Schubert - So nate A-dur opus 120; Frederic Chopin - Sonate in h-moll opus 58. Het concert begint om, 16.00 uur. Toe gang f 11,00. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 21 oktober: (Gouden Palm Filmfestival Valen. cia 1992) Bijna nergens ter wereld was rond de eeuwwisseling het patriachaat zo sterk als op de Balkan: mannen maakten er de dienst uit; vrouwen waren slechts "een zak om kinderen te dragen". Het bezit van een zoon was dan ook het be langrijkste in het leven. Er heerste zelfs het bijgeloof dat families zonder man nelijke opvolgers vervloekt waren. Ze zouden ongeluk afroepen over hun dorp en werden daarom door de ge meenschap velstoten. Het is een histo risch feit dat om die reden sommige zoon-loze ouders ertoe overgingen een dochter voor jongen te laten doorgaan. Aan het eind van de vorige eeuw wordt in een desolate streek in Servië een meisje geboren. Haar ouders zijn wan hopig: hun derde kind is nog steeds geen jongen. De vader besluit het kind als een zoon te laten opgroeien en het ware geslacht voor de omgeving te ver heimelijken. Hij noemt het kind Stevan, Daarmee lijkt het tij gekeerd voor het gezin; de ergste armoe is voorbij, de welvaart keert terug. Om het geheim te bewaren wordt Ste van zo geïsoleerd mogelijk gehouden. Ook binnen het gezin mag de illusie niet worden verstoord. Voor de vader is Stevan werkelijk een zoon (met alle daaraan verbonden voorrechten), maar haar zussen dagen hun vader uit door haar Virgina te noemen, wat zoveel wil zeggen als: meisje-dat-voor-jongen- speelt. Stevan zelf doet alles om zichzelf te be wijzen dat ze een jongen is. Als ze in haar tienerjaren komt wordt dat na tuurlijk steeds moeilijker. Ze moet haar borsten verbergen in strakke windsels. Ze raakt bevriend met Mijat, een jon gen van haar leeftijd. De vriendschap tussen de twee "jongens" groeit naar verliefdheid en op een toevallig, zij het onvermijdelijk, moment ontdekt Mijat de waarheid. Dat is het begin van een serie dramatische ontwikkelingen. Op het laatste Filmfestival Rotterdam was "Virgina" volgens de publieksen quête een van de hoogst gewaardeerde films. Aanvang: 20.30 uur Entree: f 7,50; c.j.p./65+ f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Op zaterdag 23 oktober is er een Informatiedag voor ouderen in Aqua Indoor, van 10.00 uur tot 16.00 uur. Ook de bibliotheek is daar aanwe zig, met Grote Letterboeken, informatie over de bezorg-service en een verzameling "boeken die we vroeger lazen". luchtlandingen bij Arnhem door de dubbelspion King Kong zijn verra den. Spannende Nederlandse thril ler. Smith, Martin Cruz: Rood plein. Het onderzoek naar een bomaanslag voert een Moskouse politieman in augustus 1991 naar München, waar zijn ex-vriendin werkt bij een anti- Sovjet radiozender. Boek zit knap in elkaar met volop actie. Voor liefheb bers van thrillers een must. Studieboeken 640.5 Blankensteijn, Herbert: Ver bazingwekkende vindingen van de 20e eeuw. Een boekje over mechanische on derwerpen m.b.t. de gewone dingen in het leven zoals: Mollen- en mui zenvallen, vogelverschrikkers, etc. 399.62 Morrow, Robert D.: Uit de eerste hand. Oud CIA-agent Robert Morrow onthult details van het plan om pre sident Kennedy te vermoorden. 616.6 Sluis, André van der: Aqua sportief: theorie en praktijk; aqua jogging, aqua fitness, aqua robics en nog veel meer! Een boek dat interessante informa tie geeft over de effecten van water- training op ons lichaam, az. viet 992 Wier, Nevada: Land of nine dragons: Vietnam today. Vietnam in de jaren negentig, een fascinerend mooi land met een enor me verscheidenheid aan volkeren en geografie. Een schitterend verzorgd fotoboek. Openingstijden ^liotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. U^S-lTsO ulnrmetvriidaSmiddaS K-a!;.00uur. Vriida8aTOnd van Openbare bibliotheek Overhees Wil- Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14,00-17.00 uur. ?sarndnn nn e" vrijdagavond van io.jü-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg te/03463-5201737^ DA Soesterbcr£' Woensdagmorgen van 10.00-12 30 uur. vaa„a?4d.olnoo uu8r; e" vriïda£m'dda® Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Romans Charters, Lowell: Thunderheart. Een FBI-agent van Indiaanse oor sprong moet een moord oplossen in een Indianenreservaat in South Da- kota, samen met een daar al aanwe zige agent. Dit boek is gemaakt n.a.v. de gelijknamige film. Cody, Liza: Knollekop. Een Engelse worstelaarster, bijge naamd 'Knollekop', die voor ieder een louche zaakjes opknapt, komt tussen twee elkaar rivaliserende drugsbendes in te staan. Fine, Anne: De spelbreker. Een studente voelt zich aangetrok ken tot de duistere zijde van een ou dere misvormde hoogleraar. Mooi en macaber gruwelverhaal. Harvey, John: Ruig spel. Een van origine Poolse inspecteur van politie - werkzaam in de Mid- lands - wordt geconfronteerd met een aantal mysterieuze zaken, die uiteenlopen van vernuftige inbraken tot drugshandel. Een vakkundig ge schreven, boeiend en vlot leesbaar misdaadverhaal. Katzenbach, John: De veroordeel den. Spannende thriller over een journa list die zich inzet voor een ter dood veroordeelde omdat hij het vermoe den heeft dat er tijdens diens proces fouten zijn gemaakt. Martin, David: Laat de kinderen komen. Een overspannen nieuwslezer die de dood van achttien baby's onder zoekt, raakt verstrikt in een web van corruptie, seks en sadistische prak tijken. Rendell, Ruth: De erfgename. Een bloedbad in een Engels land huis wordt slechts door één persoon overleefd: een 17-jarige meisje. Aardig misdaadverhaal van deze be kende schrijfster. Roberts, Nora: Droomwereld. Als een oudere filmster haar levens verhaal op papier wil laten zetten zijn velen in haar omgeving bang voor indiscreties. Een spannend ver haal, vol liefdesverwikkelingen en intriges, tegen de altijd weer intrige rende achtergrond van Hollywood. Ross, Thomas: Wachters voor Wil- helmina. In 1947 krijgt een Nederlandse ex- geheim agent de opdracht een doku- ment in handen te krijgen waarin be wezen wordt dat de geallieerde

Soester Courant | 1993 | | pagina 15